PDA

View Full Version : Disa Punime Te Studenteve Ne Fakultetin E Artit Figurativ


sckorpion
05-11-06, 16:16
Pershendetje te nderuar, po e hap kete teme ne kete rubrik, besoj qe eshte e pershtatshme per ata qe e duan artin.
Ne baze te kesaj teme dua te tregoj punen e studenteve te vitit te pare, dyte , trete dhe te katert ne akademin e arteve figurative te Universitetit Shteteror te tetoves.
Me respekt nga Mirsad Osmani, student i vitit te dyte ne fakultetin e artit figurativ...

sckorpion
10-11-06, 17:26
Kjo eshte nje pikture akoma e pa perfunduar e Mirsad Osmanit tema e piktures eshte nje model ne fakultet ne te cilin duhet ta pikturojme bardh zi.
me respekt nga Mirsad Osmani, student i artit figurativ.

sckorpion
10-11-06, 17:29
Kjo eshte nje pikture akoma e pa perfunduar e Mirsad Osmanit tema e piktures eshte nje model ne fakultet ne te cilin duhet ta pikturojme bardh zi.
me respekt nga Mirsad Osmani, student i artit figurativ.
Ketu kame paraqitur ne menyre pak me te madhe te njejten pikture.

sckorpion
10-11-06, 17:43
Ketu jane Agron Saliu, Began Dehari, Mirsad Osmani dhe Irisha Etemi duke pikturuar dhe nje skice grafike - palisje.

sckorpion
10-11-06, 17:48
ketu jane Muhamet Idrizi duke pikturuar, piktura e Agron Saliut,
Piktura e Ejup Deharit,
piktura e Began Deharit dhe
piktura e Ganimetes viti i III_te

sckorpion
10-11-06, 17:54
piktura e Mirsad Osmanit viti i II_te Bardh Zi,
pikture e Mirsad Osmanit,
pikture, apo murale e Kushtrimit nga Gjilani viti i IV_ert,
Skice grafike e Mirsad Osmanit dhe
perseri skica e Mirsadit per Grafike teknika palisje.

sckorpion
10-11-06, 17:57
ketu jane tre skica per grafike- teknika palisje me nje pllake, tre skicat jane te punuara nga Mirsad Osmani dhe eshte Teuta Veseli duke pikturuar ne sallen apo ateljen e piktures.

Albanian eX|PerT
10-11-06, 23:46
I nderuar, ne cilin universitet jane keta student.

Sidoqofte, suksese ne te ardhmen.

Shoku juaj:
Albanian eX|PerT

sckorpion
11-11-06, 15:55
I nderuar, ne cilin universitet jane keta student.

Sidoqofte, suksese ne te ardhmen.

Shoku juaj:
Albanian eX|PerT
Falemenderit qe gjetet kohe te vizitoni kete rubrike i nderuari Albanian eX|PerT.
Une dhe keta koleget e mi, jemi duke studjuar ne Universitetin Shteteror te Tetoves,
flm , me respekt nga Mirsad Osmani-Gostivar
dhe keta te gjitha jane disa skica te grafikes akoma te pa realizuara , besoj qe do ti publikoj edhe pas realizimit ne shtyp dhe jane disa piktura akoma te pa realizuara perfundimisht apo te pa perfunduara, d.m.th eshte puna e studenteve ne fakultet.

sckorpion
11-11-06, 16:21
ketu kame publikuar disa punimet e mia qe i kame bere ne vitin e pare te studimeve.

Arb
11-11-06, 17:24
Punime kot kokan...

Hyqu ktyne seneve e kqyr merru me dicka me konkrete, e jo me ato budallaqet qe dalin prej ktyne dreq te shkarravitnave...

Drinni
11-11-06, 17:54
Pershendetje te nderuar, po e hap kete teme ne kete rubrik, besoj qe eshte e pershtatshme per ata qe e duan artin.
Ne baze te kesaj teme dua te tregoj punen e studenteve te vitit te pare, dyte , trete dhe te katert ne akademin e arteve figurative te Universitetit Shteteror te tetoves.
Me respekt nga Mirsad Osmani, student i vitit te dyte ne fakultetin e artit figurativ...

Lere more se mi hargjove ngjyrat e printerit ti me kto zbukurime, ndoshta nuk ma zė pėr tė madhe nėse i shtyp kto piktura ?

Juve i nderuar po dojke tė e vėni nė jetė, Arsimimin shqip nė Fyrom.,dhe njė ditė ėndėrren e kahmotshme Shqipėtare!

Albanian eX|PerT
11-11-06, 20:58
Falemenderit qe gjetet kohe te vizitoni kete rubrike i nderuari Albanian eX|PerT.
Une dhe keta koleget e mi, jemi duke studjuar ne Universitetin Shteteror te Tetoves,
flm , me respekt nga Mirsad Osmani-Gostivar
dhe keta te gjitha jane disa skica te grafikes akoma te pa realizuara , besoj qe do ti publikoj edhe pas realizimit ne shtyp dhe jane disa piktura akoma te pa realizuara perfundimisht apo te pa perfunduara, d.m.th eshte puna e studenteve ne fakultet.

Shpresojme te jeni studente te mire dhe te dalluar dhe njeherit inovatore ndryshues te gjendjes se shqiptareve ne Maqedoni. Suksese ne te ardhmen.

Ia kalofshi sa me mire.

Shoku juaj:
Albanian eX|PerT

sckorpion
12-11-06, 12:11
Lere more se mi hargjove ngjyrat e printerit ti me kto zbukurime, ndoshta nuk ma zė pėr tė madhe nėse i shtyp kto piktura ?

Juve i nderuar po dojke tė e vėni nė jetė, Arsimimin shqip nė Fyrom.,dhe njė ditė ėndėrren e kahmotshme Shqipėtare!
Pershendetje dhe falemenderit qe gjete kohe te vizitosh kete rubrike, flm edhe per komplimentet.
Nuk prish pune qe po i mer keto punime, por te lutem qe te mos keqperdoren keto punime, besoj qe do me kuptoni.
me respekt nga Mirsad Osmani student i artit figurativ

sckorpion
12-11-06, 12:15
Shpresojme te jeni studente te mire dhe te dalluar dhe njeherit inovatore ndryshues te gjendjes se shqiptareve ne Maqedoni. Suksese ne te ardhmen.

Ia kalofshi sa me mire.

Shoku juaj:
Albanian eX|PerT
Falemenderit, edhe na po mundohemi qe te jemi student te mire gje e cila arihet vetem me pune, pastaj arti pervec punes kerkon me shume edhe prirje, d.m.th te jesh i lindur per art.
Edhe une bashke me koleget e mi po mendojme dhe po mundohemi qe ta ndryshojme pak a shume gjendjen e kultures ne Maqedoni, njehere e pergjithmone ti themi "boll politikes dhe fuftrave" sepse sic e dijme te gjithe keta ceshtje negative nuk sjellin gjera te mire ne jete.
me respekt nga shoku juaj Mirsadi.

sckorpion
23-11-06, 17:27
ketu jane disa punime nga studentet dhe adnani duke pikturuar ne teknikat e piktures.

sckorpion
23-11-06, 17:30
Ajser Shabani duke pikturuar,
akti i Mirsad Osmanit,
autoportret ne grafike Mirsad Osmani,
Baci duke pikturuar dhe
Began Dehari duke pikturuar.

sckorpion
23-11-06, 17:33
Mirsad Osmani duke gdhendur ne linolium per grafike,
Enesa Islami duke vizatuar ne akt,
Enesa Islami ne pikture,
Enesa Islami dhe
Florije Selimi duke pikturuar.

sckorpion
23-11-06, 17:36
dy grafika te Mirsad Osmanit,
Irisha Etemi dhe
Lejla Luta duke vizatuar ne akt.

sckorpion
23-11-06, 17:40
Milaim Bafqari duke pikturuar,
Mirsad Osmani duke vizatuar ne akt,
Mirsada Zaimi duke vizatuar ne akt,
Modeli ne sallen e aktit, ELFI dhe
modeli ne grafike.

sckorpion
23-11-06, 17:43
Moeli ne pikture,
modeli ne grafike,
ne sallen e aktit,
nje shtatore ne fakultet dhe
nje skulpture

sckorpion
23-11-06, 17:48
Pikture e Canit viti i katert, tema sperma,
pikture bardh zi e Mirsadit,
pikture e Agron Saliut,
pikture e Bademe Spahiut dhe
pikture e Mirsadit.

sckorpion
23-11-06, 17:51
Dy piktura me kuaj te Kushtrimit,
pikture e Miranda Beqirit dhe
dy piktura te Mirsad Osmanit.

sckorpion
23-11-06, 17:57
pikture e Mirsada Zaimit,
pikture e Muhamed Idrizit,
pikture e Teuta Ipcja,
gdhendja e pllakes se linoliumit per grafike dhe
Qazim Nuredini duke pikturuar.

sckorpion
23-11-06, 18:02
Salla e aktit,
Sebi duke pikturuar dhe
tre skica grafike te Mirsad Osmanit.

sckorpion
23-11-06, 18:04
Keta pese skica jane skica per grafike teknika palisje te punuara nga Mirsad Osmani.

sckorpion
23-11-06, 18:06
skica grafike - palisje te punuara nga Mirsad Osmani.

sckorpion
23-11-06, 18:09
Tre skicat e para jane te Mirsad Osmanit ,
Teuta Ipcja duke pikturuar dhe
Teuta Veseli duke vizatuar ne akt.

sckorpion
23-11-06, 18:13
TORZA, skulpture e punuar nga Mirsad Osmani viti i dyte ne fakultetin e shkencave humane dhe arteve dega arti figurativ ne USHT,
Vesa, Lejla, Teuta dhe Irishahi,
Vesa Palloshi duke pikturuar,
Vizatimi ne akt i Irishahit dhe Mirsadit dhe
ZILBA modeli i fakultetit tone.

sckorpion
23-11-06, 18:16
Ketu eshte viti i dyte , grupi i pare ne sallen e piktures te cilit grup po i takoj edhe une.
me respekt nga Mirsad osmani dhe ju lutem kush po e viziton kete faqe ju lutem le te jape kritikat ose levdatat e veta.

sckorpion
25-11-06, 12:33
Punime kot kokan...

Hyqu ktyne seneve e kqyr merru me dicka me konkrete, e jo me ato budallaqet qe dalin prej ktyne dreq te shkarravitnave...
Pershendetje i nderuari Arb, nuk dij se kure e ke shkruar kete shkrim por ja qe nuk me ka ra ne sy dhe sot e kame lexuar dhe sot po ta kthej, sidoqofte falemenderit qe pate kohe te ke shkruajsh.
Eshte mendimi juaj qe po thua qe une te hiqem prej ketyre sendeve, po ndoshta kame edhe dicka me konkret te mirem por me konkret se ky profesion i imi nuk kame me cfare te merem me shume pervec se me art, sepse une jame i lindur vetem per art, keshtu qe nuk mundet dikush tjeter te me imponoje se me cfare te merem une, megjithate une perseri te falenderoj ,
me respekt nga Mirsad Osmani- Gostivare

halla e madhe
25-11-06, 15:57
I nderuar Scorpion!
Pasi qe adhuroj artin kisha pase deshire qe keto punime te na tregon ne format me te madh secilen veq e veq me qellim qe te japim mendimin tone per ato punime.

Ju pershendet:halla e madhe

Reana
26-11-06, 03:37
Scorpion, jashtezakonisht ide e mire te promovohen punimet e artit te studenteve shqiptare.
Me pelqyen punimet ne pergjithesi, ndersa disa ishin vertete per tu ekspozuar me gjeresisht. Suksese te gjitheve dhe te vazhdoni edhe me tej ne kete drejtim.
Vetem desha te dij nese jeni nga katedra e Artit te UEJL-it apo UT-ja.
Pershendetje.

sckorpion
30-11-06, 16:08
I nderuar Scorpion!
Pasi qe adhuroj artin kisha pase deshire qe keto punime te na tregon ne format me te madh secilen veq e veq me qellim qe te japim mendimin tone per ato punime.

Ju pershendet:halla e madhe
Pershendetje halla e madhe, me vjen mire qe keni vizituar kete teme dhe ju falemenderit qe keni ndajte pak kohe per te pare kete pune te studenteve te artit figurativ.
sigurish qe do ishte shume ma mire sikur ti paraqitesha keta punime ne format me te madh por nuk me lejohi nga stafi i forumit apo kesaj teme, por megjithate ju mundet me shku me maus mbi secilin punim apo foto dhe e shtypni gishtin e djathte mbi maus dhe hapet foto_ja me e madhe.
Me respekt nga Mirsad Osmani student i artit figurativ.

sckorpion
30-11-06, 16:15
Scorpion, jashtezakonisht ide e mire te promovohen punimet e artit te studenteve shqiptare.
Me pelqyen punimet ne pergjithesi, ndersa disa ishin vertete per tu ekspozuar me gjeresisht. Suksese te gjitheve dhe te vazhdoni edhe me tej ne kete drejtim.
Vetem desha te dij nese jeni nga katedra e Artit te UEJL-it apo UT-ja.
Pershendetje.
Pershendetje Reana, falemenderit qe vizituat kete teme dhe ju falemenderit per komplimentet.
Te them te drejte qysh nga femijria me ka pelqyer arti , por me shume ne shkolle te mesme sikur mu fiksua ne krye kultura, d.m.th kultura shqipetare dhe ne pergjithesi, prandaj edhe hapa kete teme ne kete forum qe te pakten te shprehi kulturen shqipetare.
Ja edhe tani qe jame duke e shkruar kete leter jame i perlyer me ngjyre , sa po shtypa sot disa grafika te cilat skica edhe i kame ekspozuar ne forum, shpresoj qe se shpejti edhe ato do ti sjell ketu.
Kurse pe pyetjen qe me kishe bere se a jemi ne UEJL_it apo ne USHT_ne, ne jemi student te Universitetit Shteteror te Tetoves, dhe hapsiru ku po punojme , d.m.th atelejte nuk jane aq te mira, d.m.th nuk kemi shume kushte te mira , por po mundohemi qe te bejme te pakten pune.
Me respekt per ty e nderuar nga Mirsad Osmani - Gostivar.
student i artit figurativ

sckorpion
05-12-06, 17:12
Ketu kame paraqitun profesorin e grafikes ne dy fotot e para dhe nje fotografi nga xhami i Mirsadit dhe duke gdhendur pllaken e linoliumit per grafike, teknika palisje- (me ngjyra).

sckorpion
05-12-06, 17:17
Punimi i Mirsadit ne skulpture, punimi i dyte per vitin e dyte, kjo skulpture (portret) e ka emrin Aferdita.
dhe tre foto tjera duke punuar skulpture.

sckorpion
05-12-06, 17:21
dy fotot e para jane piktura e Mirsadit bardh dhe zi teknika me ngjyra vaji kyrse tre te tjerat jane piktura ne lenden "teknikat e piktures" ku teknika eshte me tempera. punime te Mirsad Osmanit.

sckorpion
16-04-07, 21:30
pershendetje per te gjithe dashamiresit e artit figurativ se shpejti shume risi ne kete teme do te keni dhe shume punime tjera te studenteve per vitin 2006\07

sckorpion
28-04-07, 21:31
Pershendetje per te gjithe dashamiresit e artit, ketu jane tre pikturat akoma te pa perfunduara te Mirsad Osmanit, nje skice grafike dhe duke punuar skulpture po te njejtat te Mirsad Osmanit viti ii dyte ne fakultetin e artit figurativ - Tetove.

sckorpion
29-04-07, 17:19
ketu jane Mirsad Osmani duke punuar skulpture ne foton e pare dhe te trete, kurse ne foton e dyte eshte Enesa Islami duke punuar skulpture,
ne te katerten eshte autoportret i Mirsadit ne grafike teknika palisje dhe ne foton e peste eshte Mirsadi, Oliveri dhe Besmiri pas nesh.

sckorpion
29-04-07, 17:23
ketu eshte Muhamet Idrizi duke punuar skulpture
pikture e Mirsad Osmanit sa po e filluar,
pikture e Herolinda Ibishit e pa perfunduar,
Reliev i Besmir Tahirit dhe
skice grafike - teknika bakershkrim nga Mirsadi.

sckorpion
29-04-07, 17:26
tre fotot e para jane skica bakershkrimi te Mirsad Osmanit,
Teuta Veseli duke punuar skulpture dhe
Vesa Palloshi duke punuar skulpture.

sckorpion
13-05-07, 17:01
punim i punuar nga Mirsadi

pink angel
20-02-09, 21:34
:confused: Nuk po di qysh po shkon puna ktu...veq nashta msona me kalimin e kohes...se veq sa u regjistrova...hmm per ata qe e kuptojn ARTin,kam respekt t'madh se edhe une jom njera nder ata qe e du me zemer...nese keni koh ti shikoni disa punime t'mia n'hi5,nikun e kom 'pink angel'...ju mirpresss..