PDA

View Full Version : Gressa Behluli - Votoni -


adhuruesi
08-11-06, 11:20
Greesa Behluli

Gresa Behluli ėshtė 19 vjeqarja e cila ėshtė rritur nė mesin e njė familje ku muzika e mirėfillėt shqipe zė vend tė madhė, kėtė e themi pėr faktin se ajo ėshtė vajza e tė madhės Shkurte Fejza, Gresa ka tė mbaruar shkollėn e mesme tė muzikės ”Prenk Jakova” nė Prishtinė dhe tani ėshtė studente e vitit tė dytė nė Fakulltetin Juridik nė Univerzitetit e Prishtinės. Ajo pushtoi zemrat e shumė tė rinjėve me kėngėn e saj tė parė Dashuria Kiq, tė cilėn e shoqėroi me njė VideoSpot

Kastriot Hasani: Kėnga e parė qė keni realizuar titullohet Dashuria Kiq, nga lindi inspirimi pėr kėtė kėngė?
GRESA BEHLULI: Po ēdo gjė nė Kosovė ėshtė KIĒ.....

Kastriot Hasani: Sa ka pasur suksesė kėnga Dashuria Kiq dhe albumi i parė i Greses?
GRESA BEHLULI: Bazuar nė vlersimet e Mediave dhe kolegėve, klipi im i parė me tė cilin edhe mė njohin adhuruesit si GRESSA qė quhet Dashuria Kiē dhe po ashtu albumi i im i parė qė mbanė po tė njejtin titull, mendojė se kanė pasur mjaft sukses dhe me kėtė kėngė e po ashtu edhe me albumin e parė jamė shumė e knaqur.

Kastriot Hasani: Ju jeni e rritur nė mesin e njė familje me tradita muzikore, e themi kėtė duke u bazuar nė faktin qė ju njėherit jeni edhe bija e Bilbilit tė Kėngės Popullore Shqipe: Shkurte Fejzes, Si e ndjeni vetėn si bija e kėngėtares ?
GRESA BEHLULI: Unė jam rritur me njė krenari dhe njė priviliegj tė veēantė, si vajza e kėngėtares qė pėr 30 vite me radhė kultivoi muzikė tė mirėfilltė shqipe, por unė do tė mundohem t'a krijoj edhe emrin tim mirepo megjithatė emri i saj mė bėnė mė tė nderuar gjithmonė

Kastriot Hasani: A ka ndodhur ndonjėherė qė njerėzit janė kthyer nga ti duke thėnė - Ja vajza e Shkurtės?
GRESA BEHLULI: Po ka ndodhur nė shumė raste kur mė thonė Vajza e Shkurtės, por kjo mė bėnė tė ndihem shumė mirė dhe nuk mė pengon asnjėherė, sepse me rėndėsi ėshtė shumė qė njerezit tė mė pelqejnė si kėngėtare dhe ti duan kėnget e mia, ndėrsa se si mė thirrin nuk ka shumė rėndesi

Kastriot Hasani: Ka kohė qė nuk jeni aktive nė media me prezantim tė ndonjė kėnge, ku ėshtė Gresa ?
GRESA BEHLULI: Po ėshtė e vėrtetė qė nuk kam qenė dhe aq aktive nėpėr media sepse tani jam mė shumė e pėrkushtuar me mėsime nė fakulltet e tė cilat pėr mua janė primare

Kastriot Hasani: Pra ju jeni edhe studente e Fakulltetit Juridik nė vitin e dytė, si ėshtė Gresa me studime ?
GRESA BEHLULI: Mirė shumė shpresoj tė mė vazhdojnė kėshtu

Kastriot Hasani: Nėse do tė vinte puna tė zgjidhni midis juristes dhe kėngėtares, cilės do t’i drejtoheshit ?
GRESA BEHLULI: Ėndrra ime si e vogėl ka qenė qė unė tė jem njė juriste e suksesėshme, ndėrsa muzika pėr mua ėshtė pasion, pra muzika do tė jetė gjithmone njė hobi i dėshiruar, por qė tė dyjat bashkė mendojė se gėrshetohen shumė bukur (hahah) dhe qė tė dyjat unė i dua shume

Kastriot Hasani: Pra vazhdojmė me pytje pėr pasionin tuaj muzikėn dhe pikėrisht tek planet e tua pėr tė ardhmen ?
GRESA BEHLULI: Tani po merrem me xhirimet e disa video projekte pėr vitin e ri dhe e kam nė plan qė t’i realizoj 2-3 kėngė tė reja, poashtu kėto ditė do tė prezatonj edhe njė video spot tė ri tė njėrės kėngė e cila ėshtė punuar te virusi, se pėr cilėn kėngė bėhet fjalė do tė mbetet surprizė, ndėrsa nė planet afatgjate pritet tė dalė nė tregė pėr njė kohė tė shkurtė edhe albumi im i dytė

Kastriot Hasani: Ku ėshtė xhiruar video spoti, nė Kosovė apo diku tjetėr ?
GRESA BEHLULI: Nė fillim i kam parė shumė kėngėtare tona tė cilat kanė xhiruar spotet e tyre nė Maqedoni dhe vendosa edhe unė qė si kėngėtare e re qė spotin e kėngės sė parė t’a xhiroj atje, por duke parė qė teknika e xhirimit tė spoteve ka arritur shumė edhe nė vendin tonė kam vendosur qė video spotin e dytė t’a xhirojė nė Kosovė, pra do tė jetė PRODHIM VENDOR (ahahah)

Kastriot Hasani: Pytja e fundit ėshtė sigurishtė ajo qė do tė shuaj kurreshtjen e shumė adhuruesve tė kėngės sė Gresės, Dashuria - A ka akoma njė tė dashur Gresa?
GRESA BEHLULI: JO sepse siq thashė edhe mė lartė primare pėr mua janė studimet dhe pastaj tė tjerat...(hahahah)

Kastriot Hasani: Nė fund Gresa duke tė dėshiruar suksese nė tė gjitha sferat e jetės e veēanėrisht atė tė Studimeve dhe tė Muzikės .
GRESA BEHLULI: Faleminderit, edhe unė pėrshndes tė gjithė lexuesit e Albanurit dhe tė gjithė adhuruesit e mi, duke ju dėshiruar shėndet dhe mbarėsi nė jetė.

Ajo sivjet eshte pjesmarse ne Kengen Magjikeku prezentohet me kengen Kupto djalo.
Eshte nje kenge e preferuar e imja dhe ju them qe ta votoni. http://forum.kosova.de/forum/images/smiles/icon_smile.gif

Gressa Behluli - Kupto djalo

Me thuaj ku mbeti tash
Ai gezim trego o shpirti im - ti trego
Fjala jote morri tash
Tjeter drejtim tani ska kthim.

Nuk je i njejti djal ai qe e deshta ne fillim
- eshte mbarim
perseri diqka mendon por sheh mir sheh me zorr nuk shkon
- ndjen nje iluzion.


Reff :
Jo s'te dua s'je per mua
Tash kupto djaloo
E tash ti shko
Une te thash jo
Kjo zemra s'te do

www.kengamagjike.com

Ylll eshte

http://albavideo.blogspot.com/2006/10/gresa-behluli-video-kupto-djalo.html (http://albavideo.blogspot.com/2006/10/gresa-behluli-video-kupto-djalo.html)

http://albavideo.blogspot.com/2006/04/gresa-behluli-video-hipokrit.html (http://albavideo.blogspot.com/2006/04/gresa-behluli-video-hipokrit.html)

http://albavideo.blogspot.com/2006/07/gresa-behluli-video-akull-e-zjarre.html (http://albavideo.blogspot.com/2006/07/gresa-behluli-video-akull-e-zjarre.html)