PDA

View Full Version : Qfarė mendimi keni per Femrat Shqiptare


lihhi
10-11-06, 16:44
Qfarė mendimi keni per femrat Shqiptare?
Juve femrav po ju doket vetja si nuk po hecni per toke por per qielli apo qka esht puna, se ne kohen e fundit jeni ma shum mendjemadhe, po kujtoni se jeni vetem ju ne kete botė

Sy_kaltra
12-11-06, 19:32
Qfarė mendimi keni per femrat Shqiptare?
Juve femrav po ju doket vetja si nuk po hecni per toke por per qielli apo qka esht puna, se ne kohen e fundit jeni ma shum mendjemadhe, po kujtoni se jeni vetem ju ne kete botė

Pershendetje ..

Me vie keq per mendimin negativ qe ke ndaj Femrave Shqiptare.

Mendoj se nje nder faktoret kryesor eshte se tani spo mund ti komandoni sipas deshires juve ..
Sepse Femrat e sodit jane shume te shkolluara dhe shume te emancipuara .
Sepse Sot nje Femer esht ne gjendje edhe ta udheheq nje shtet .
Sepse sot nje Femer mund te jet edhe shoqe, edhe nene, edhe bashkshorte,edhe puntore,edhe shofere,edhe pilote etj etj..
Po ju duket juve qe sot nje femer nuk hec neper tok , veqnerisht ty nuk po flas ne pergjithsi se jo te gjith mendoj njejt si ti ( Kurse realiteti eshte ; se shumica e femrave vequar ato qe i kan mbrojt te drejtat e tyre dhe kan qen te emancipuara, sot femrat ne pergjitsi e kan kuptuar te drejten e tyre , Prandaj pse te mos ecin edhe neper qiell pran atij qe ka mendim si ti ...)

Ndersa Nese nje Femer mos ta ket mendjen e madhe qe edhe ndoshta pak a shum i ka hije,,Te jesh me die se nje mashkulli si ka hije hiq...


po kujtoni se jeni vetem ju ne kete botė

Por edhe mos harro se Femra eshte e vetme ne kete bot ...Nuk e di nese ka ndonje krijes tjeter me te BUKUR se FEMREN ????!...

Albanian eX|PerT
12-11-06, 20:16
Cdo njeri me gjini mashkullore nga natyrshmeria e tij ka deshire te kete femer dhe lidhje me te. Zoti e ka krijuar mashkullin dhe femren sepse Ai eshte Gjithedijshem dhe e di se ata kane nevoje per njerit-tjetrin. Cdo tendec per humbjen e vleres se femres, eshte e kote dhe e deshtuar. Bota i ka hap syt mire dhe nuk toleron mė ide qoroditese qe ia humbin vleren krijeses me te bukur ne toke, qe Zoti i Plotefuqishem e ka krijuar me urtesi te madhe.

Shume rrespekt per krijesat e Zotit.

Shoku juaj:
Albanian eX|PerT

Zero Cool
12-11-06, 20:49
Femrat Shqiptare jane pellumbesha.
Nuk ka asgje me te bukur dhe me te kendshme se fermat Shqiptare. Femrat Shqiptare jane ato mbi te cilat sot ka mbetur Shqiptarizmi.
Falenderoj femrat Shqiptare per te gjitha. Falenderoj nėnėn Shqiptare.

Giovanni
14-11-06, 23:51
Femrat shqiptare sipas mendimit tim kerkojn pak ( nga partneri apo burri kam fjalen) dhe dhurojn shume jane te mrekullushme.

Murgesha
18-11-06, 15:26
Qfarė mendimi keni per femrat Shqiptare?
Juve femrav po ju doket vetja si nuk po hecni per toke por per qielli apo qka esht puna, se ne kohen e fundit jeni ma shum mendjemadhe, po kujtoni se jeni vetem ju ne kete botė

More Lihi u mbyta tuj ec pėrtoke, e shumė rrallė pe ngrehi kokėn pėrpjetė me e pa qiellin. :biggrin:

Spo kujtoj qė jam veē unė nė kėtė botė se pastaj do tė isha unikat i rrallė qė do tė ruhesha nė ndonjė muze me roje tė dyfishuara.:rolleyes:

Pėrndryshe mendimi im pėr femrėn shqiptare ėshtė ky.

Janė tokėsore dhe bėjnė veprime qė i ban ēdo femėr nė botė. :wink:

Drinni
18-11-06, 18:00
Gruaja Shqiptare nė tranzicion.
Ecen me hapa tė ngadal,por tė sigurt!

Tė shkollosh njė mashkull, ke shkolluar njė individ.
Tė shkollosh, imanciposh njė femer ke shkolluar njė familje apo edhe njė shoqėri tė tėrė!
( E ka than dikush , po dreqi ta marr se nuk ja di emrin).

seriozja_19
18-11-06, 21:28
Qfarė mendimi keni per femrat Shqiptare?
Juve femrav po ju doket vetja si nuk po hecni per toke por per qielli apo qka esht puna, se ne kohen e fundit jeni ma shum mendjemadhe, po kujtoni se jeni vetem ju ne kete botė

....me fal por ti nuk paske problem me femra por me vetveten. Te duken ndoshta femrat mendjemedhaja vetem pse nuk mund ashtu ti ''formosh'' apo ''edukosh'' siq ty te pelqen. POR nje duhet ta dish: Femrat po emancipohen, keshtu qe nuk kemi edhe aq nevoje te madhe te i nenshtrohemi dikujt. Kemi jeten tone. E din kete thenje: Zemra e djalit eshte si hotel, nuk merret vesh se kush hyn dhe kush del! Analizoje njeher mire dhe pastaj kuptoje vet se cka fshihet pas kesaj. Shpresoj se do ta kuptosh thelbin!!!

Te pershendes...dhe jam krenare qe jam FEMER :wink:

seriozja_19
18-11-06, 21:31
Femrat Shqiptare jane pellumbesha.
Nuk ka asgje me te bukur dhe me te kendshme se fermat Shqiptare. Femrat Shqiptare jane ato mbi te cilat sot ka mbetur Shqiptarizmi.
Falenderoj femrat Shqiptare per te gjitha. Falenderoj nėnėn Shqiptare....bravo shoki :biggrin: ! I paske shkruajt gjithe ato fjale qe ti kam then ne msn. A po e sheh qe nese me ndegjon mua, nuk ta qet keq :tongue: ...hahahaha.

te pershendes

Zana_ch
19-11-06, 14:11
Qfarė mendimi keni per femrat Shqiptare?
Juve femrav po ju doket vetja si nuk po hecni per toke por per qielli apo qka esht puna, se ne kohen e fundit jeni ma shum mendjemadhe, po kujtoni se jeni vetem ju ne kete botė


pasha bacen shoki mu e paske humb rrugen si po te duket lihhi .......a ke more femra ne familjen tende ,te kisha then nalu ni her dhe shiqo afer teje ambijentin ku jeton e pastaj fol ......e kam fjalen nese jeton aty ku shumica jan SHQIPTARE ......per ndryshe nuk ke te drejt me dal me ket tez qe ke shkrue .

Femrat Shqiptare jan ato edhe sot e ksja dite qe ishin ma hertet por sot ka ndryshime sepse sot jemi ma te shkollume dhe ma te lira ne kuptim te thenjes te menimit ton qe kemi .


I nderuari Drinni jam plotsisht dakord me medimin tend .....thenje ma te bukur asht veshtir me gjetun.

LOJETARI
22-01-07, 21:50
Femra shqiptare me pak dallime fiziologjike i ngjane krejtesishte mashkullit shqiptare.Patriote deri ne pike te fundit, e mencur ,e lezetshme , e hijeshme , e embel , krenare , finoke , bujare , fisnike , fleksibel , largepamese , seksi , enigmatike ,produktive ,e ngrohte .Me nje fjale instuticion kulturor te ciles i mungon vetem edhe mashkulli shqiptar qe poashtu posedon virtytet e njejta dhe keshtu se bashku krijojne ciftin me unikat te mbrojtur me kornize kushtetuese ,lakmi u a ka e tere bota .Aq shume duhen ,jane te pandashem edhe kur gruaja ec njezet e pese metra mbrapa ,jo pse ajo nuk munde ta mbaje hapin me te por nga kjo perspektive i duket edhe me gjigant .
Mirpo femra shqiptare e ka edhe anen tjeter te medaljes ,qe s“ka zot qe e kupton .Ai qe e ka rrotullue ne kete ane e din se per cka e kam fjalen .Ta len zemren dhe shpirtin ne dore sa qel e meshel syte , e ti duhet t“ia ushqesh dhe t“ia ruash sepse i ka te ndieshme e shpejte munde t“i thehen .
Kjo detyre obligative pason me nje ankth veteflijues ,qarja nuk i gjindet veti ,ne shumicen e rasteve merr permasa shkaterruese .Simptomet e para :humbja e te pamurit ,marramendjet e shpeshta ,ankthet e shumta , humbja e fuqise , humbja e peshes , humbja e drejtpeshimit ,me nje fjale mbetesh veq asht e lekure ,-skelet per sihariq.
Kjo eshte femra shqiptare ,-sinteze ne vete-,me aq shume kunderthenie ,e pashpjegueshme per shkencen e sotme pse nuk eksplodon ne cdo moment !:biggrin:

malsorja
23-01-07, 05:47
opaaaaaaaa..........femrat shqiptare na jena ma te mirat.......dhe dreqin gastare e shtime.....tash pak serioze me fol rreth ksaj teme ........femrat shqiptare se jam femer vet jemi shume te mira dhe shume te pastra vajzave qe shkojn ne shkolle ja u jap doren dhe ja u lecoj rrugen se dikush ka thane jeta te meson ma shume se shkolla une thame shkolla te meson si me e perballua jeten.....tash dua me ja u dhane dhe krahin djelve.....skan faj se kur te vjen nji katundare shlline krejt si ska haber per send seshte e zoja per kurrgja dhe mendjen e madhe katastrofe........dhe na shqiptarte e kena zakon vajzat sduhet me harrua traditat dhe vertytet shqiptare thojn demokraci te une ashte marri demokracia ashte shkolla edukimi dhe perparimi..demokraci sashte me kalua me te hujt e mos me lan gja pa ba ...se ne sna ka hije djelet tone jane shume te mire dhe te bukur me pare nji djal shqiptare sesa italian e zezak.....mendimi im mos me keqkuptoni

jadore
24-01-07, 21:15
opaaaaaaaa..........femrat shqiptare na jena ma te mirat.......dhe dreqin gastare e shtime.....tash pak serioze me fol rreth ksaj teme ........femrat shqiptare se jam femer vet jemi shume te mira dhe shume te pastra vajzave qe shkojn ne shkolle ja u jap doren dhe ja u lecoj rrugen se dikush ka thane jeta te meson ma shume se shkolla une thame shkolla te meson si me e perballua jeten.....tash dua me ja u dhane dhe krahin djelve.....skan faj se kur te vjen nji katundare shlline krejt si ska haber per send seshte e zoja per kurrgja dhe mendjen e madhe katastrofe........dhe na shqiptarte e kena zakon vajzat sduhet me harrua traditat dhe vertytet shqiptare thojn demokraci te une ashte marri demokracia ashte shkolla edukimi dhe perparimi..demokraci sashte me kalua me te hujt e mos me lan gja pa ba ...se ne sna ka hije djelet tone jane shume te mire dhe te bukur me pare nji djal shqiptare sesa italian e zezak.....mendimi im mos me keqkuptoni

....ja Zoteri Lojetar ,
.......... ja nje shembull tipik i femres sone shqiptare me mendimin dhe te vepruarin e thene ,(!!!)... shume e thjeshte shume e kjarte , direkte . pse mendon qe eshte e nderlikuar ne analize,lexo sa bindeshem dhe transparent prezentohet njera pjes e gjinis se krenarise se kombit , .... eshte vete autoktonsia vertetuese qe na perfaqeson neve ,gjinin femerore si pjes e kombit ,(nuk eshte dhe aq sinteze komplikative ,pse e ekzgjamiron personifikimin gjini ..!!!) vertet ,njejte mendoj ,qe pasqyrim i saj eshte dhe vete mashkulli shqiptare , pra pjesa tjeter qe perbene tersine e te qenit Ne( ne dhe ju) ,interesant qdo gje ne univers kam pershtypjen qe eshte simbioze ...... ,

LOJETARI
25-01-07, 01:17
....ja Zoteri Lojetar ,
.......... ja nje shembull tipik i femres sone shqiptare me mendimin dhe te vepruarin e thene ,(!!!)... shume e thjeshte shume e kjarte , direkte . pse mendon qe eshte e nderlikuar ne analize,lexo sa bindeshem dhe transparent prezentohet njera pjes e gjinis se krenarise se kombit , .... eshte vete autoktonsia vertetuese qe na perfaqeson neve ,gjinin femerore si pjes e kombit ,(nuk eshte dhe aq sinteze komplikative ,pse e ekzgjamiron personifikimin gjini ..!!!) vertet ,njejte mendoj ,qe pasqyrim i saj eshte dhe vete mashkulli shqiptare , pra pjesa tjeter qe perbene tersine e te qenit Ne( ne dhe ju) ,interesant qdo gje ne univers kam pershtypjen qe eshte simbioze ...... ,


Ah moj mike qysh thot mama "zoti e beft hajr" . Gjithmone e kam pas nje problem se femrat shqiptare nuk me kane kuptuar kurre ,as atehere kur i kam lavderuar si ne teksin siperm .hahahahahahah:biggrin:

prishtinasi
25-01-07, 23:21
Qfarė mendimi keni per femrat Shqiptare?


Pyetje ma palidhje...kogja moti spasna lexu...po une i du bre ato....:tongue:

Reana
28-01-07, 07:16
Ah moj mike qysh thot mama "zoti e beft hajr" . Gjithmone e kam pas nje problem se femrat shqiptare nuk me kane kuptuar kurre ,as atehere kur i kam lavderuar si ne teksin siperm .hahahahahahah:biggrin:

Auuuu....gati u merzita kur i lexova keta rrjeshta, kur e kuptova qe s'paske gjetur mirekuptim KURR nga femrat shqiptare!(hahahahhha) Gjynahit bre....

E sa i perket temes, kisha deshur te shtoj se si femrat si meshkujt, jane individe me karakter te vecante, dhe gjeneralizimet s'bejne asgje perveq qe flasin per intelektin e dobet te atyre qe mirren me gjeneralizime.

ne natyre, c'do gje egziston ne ekuiliber.
Ne momente te humbjes se ekulibrit dhe paraqitjes se ekstremeve te njeres ane, gjithmone si rregull paraqiten tendeca per krijimin e ektremeve te anes se kundert, dhe kjo vazhdon deri ne arritjen e ekuilibrit te ri.
kjo dukuri nuk eshte vetem dukuri Fizike, por karakteristike e cdo sfere te jetes.

S'di a isha e qarte!

shthurrjes se shoqerise tradicionale shqiptare ku, meshkujt shqiptare martoheshin ekskluzivisht me femra shqiptare, i kane parapri vete meshkujt; ndjekja e hapave te tille nga femrat shqiptare, eshte EKUILIBRIM natyror.
Njekohesisht, pamarre parasysh se a e gjykojme/paragjykojme si dukuri pozitive apo negative martesen me jo-shqiptare, si dicka te mire apo te tmerrshme, eshte dukuri qe do te vazhdoje derisa te arrihet nje vetedije e re intelektuale, se nacionalizmi nuk eshte vetem emer i pergjithshem ne Fjalorin e Gjuhes Shqipe, por eshte koncept i gjalle qe ri-definohet secilen here qe pikepamjet e individeve te kolektivitetit/kombit evoluojne.

Amina
28-01-07, 16:58
Qfarė mendimi keni per femrat Shqiptare?
Juve femrav po ju doket vetja si nuk po hecni per toke por per qielli apo qka esht puna, se ne kohen e fundit jeni ma shum mendjemadhe, po kujtoni se jeni vetem ju ne kete botė

Oh lihhi cila femer mendjemadhe te nervozoj aq shume more?
edhe jo te gjitha femrat ecin per qielli, se jan te renda :wink:

LOJETARI
29-01-07, 08:26
Auuuu....gati u merzita kur i lexova keta rrjeshta, kur e kuptova qe s'paske gjetur mirekuptim KURR nga femrat shqiptare!(hahahahhha) Gjynahit bre....

E sa i perket temes, kisha deshur te shtoj se si femrat si meshkujt, jane individe me karakter te vecante, dhe gjeneralizimet s'bejne asgje perveq qe flasin per intelektin e dobet te atyre qe mirren me gjeneralizime.

ne natyre, c'do gje egziston ne ekuiliber.
Ne momente te humbjes se ekulibrit dhe paraqitjes se ekstremeve te njeres ane, gjithmone si rregull paraqiten tendeca per krijimin e ektremeve te anes se kundert, dhe kjo vazhdon deri ne arritjen e ekuilibrit te ri.
kjo dukuri nuk eshte vetem dukuri Fizike, por karakteristike e cdo sfere te jetes.

S'di a isha e qarte!

.


Po si nuk ishe e qarte oj Reana ,si Kosova qė do ta fitoj pavarėsinė.Dhe kush tjetėr mė mirė pėrvej teje dhe Lojėtarit i del nė mbrojtje femrės shqiptare dhe atė jo duke i gjeneralizuar siē e kėrkon tema por njė nga njė ,emėr pėr emėr ,sikur programi Norton Antivirus filtrojmė ēdo sulm qė i bėhet shkėlqesisė sė femrės shqiptare tė premtuar nga vet Zoti .
Kėnaqėsi e veēant pėr mua saherė qė shkrimet tona fėrkohen mes veti .Si shkėndijė rrufeje njė ndjenjė ma pėrshkon trupin kur lexoj fjalėt tua tė radhitura si dhėmbėt nė gojėn e Kulēedrės ,gjersa hapėsira nė mes tyre sinjalizon gaditshmėrinė e vrellit tėnd qė si flaka tė shkatėrroj ēdo gjė qė ka edhe vėrejtjen mė tė vogėl ndaj femrės shqiptare .
Unė gjthėherė lexoj me xhelozi kėshillėn tėnde qė i mveshė ēdo shkrimi duke e quajtur tė nevojshme mbulimin e mashkullit e posaqėrisht fytyrės sė tij ,mbulim ky i cili padyshim do tė shpiente nė paqe perpetuale.
Kėtė mesazh Reana, tė paktėt janė ata qė e kuptojnė .Mbyllja e syve tė mashkullit edhe pse do tė shkaktonte TERR dhe terri siē e din ndoshta edhe Ti, prishė relacionin nė mes dimensionit kohė dhe hapėsirė [KOHA ZGJATET SI SAKĖZ I STĖRPĖRTYPUR ,NDĖRSA HAPĖSIRA NGUSHTOHET SI INTELEKTI I DOBĖT I ATYRE QĖ GJENERALIZOJNĖ ]dhe se meshkujt njė gjendje tė tillė mund ta quajnė monotoni ,por kjo s`ka rėndėsi .Paqja ėshtė paqe .

Ta kisha dhuntinė e thurjes sė vargjeve poetike siē e ka Pokeri ,natė e ditė do tė tė thurja rreshta miradie siē i thuri ai Mikes sė tij Virtuale ,por nuk e kam .Prandaj prano thjesht ,pa rimė, mbėshtetjen time tė plotė nė luftė kundėr ēdonjėrit qė atakon femrėn shqiptare .

Pėr mua mos u mėrzit shumė [hahahahahha] nėse ato nuk mė kan kuptuar KURR[flm]faji ėshtė i imi ,e kam njė mėnyrė tė ēuditshme tė pėrkthimit tė ndjenjave .:biggrin:

uck_aksh
30-01-07, 15:30
Qfar mendimi keni per femrat shqiptare?
un mendoj se jan me te bukurat ne bot jan shqiptare i dua dhe i qmoj

Sy_kaltra
30-01-07, 16:24
T`lumt .........:wink:

Arb
30-01-07, 21:04
O Zoti i rujt, se s'ka me to!

Ama, pak jane tranu bre. Vec qare s'kane pa ra ne vend te vete...

LABI
31-01-07, 16:38
Eshte pothuajse e pamundur , kur flitet per idenitetin e personaliteteve dhe krijimin e tyre ... rrenjet e saj te kerkohen ne burime te pa referuara nga jasht - ne vete-berje te personaliteteve.
Dhe para se gjithash IDENTITETET - si nje produkt shoqerore, perhere duhet te perceptohen si dicka e kultivuar... qe ka te beje me KULTUREN , jo me BIOLOGJINE e njeriut ... Ato nuk trashegohen , ato krijohen ,ndryshojne format vazhdimisht ... nuk eshte dicka e determinuar me lindje e cila te percjell deri ne fund te jetes.
Sikurse identieti personalitetit po ashtu edhe ai grupor cfaredo cofte ai, gjinore , nacional ... kultivohet vazhdimisht.. vazhdimisht dicka ndryshon , duke u reduktuar , apo maksimalizuar ne nje apo tjeterin drejtim ...
Problemi nuk cendron te ajo se si e shef , identifikon vetin , po si te identifikojne te tjeret ...
Ne kontekste te pergjithesuara eshte veshtire e tejkaluar - te mos biesh pre e stereotipeve .... Gjate shprehejes dhe prezentimit nder-shoqerore.. perhere me vetedije apo pa vetedije - zakonisht leternjoftimet - kembehen .. duke filluar nga IDENTITETET E GRUPUARA ... per te vazhduar me pas ne ate INDIVIDUAL .
Identifikimi me grupin - eshte nje gje e patjekalueshme ... NE - nga ATA ... eshte nje distance e madhe qe krijon hendeqe te thella...
Mirepo prap se prap... jemi pjese e saj , produkt i saj... SADO QE MENDOJME QE MENDOJM - QE NUK EKZISTON KOPIJE TJETER E NGJASHME ME (UNE) ...
Me pak apo me shume, identiteti personal eshte i ndikuar nga rrethi tek cdo njeri.
Ai/Ajo qe mendon qe eshte vetja - produkt i vet-formuar... gabon ... Ne jemi pasqyre e grupit qe i takojm... gjinise, familjes, shoqerise, nacionit..

Mirepo ,duhet te kuptojme qe personaliteti- as gjinia nuk lindin. Ato dhurohen , trascedentohe - kultivohen pergjate jetes.

Ndersa realiteti fallo-centrike... eshte nje realitet qe ndikon ne krijimin-drejtimin e ketyre personaliteteve tek shoqeria jone...
Menyra me e mire qe t'i reduktojm keto hendeqe- dallime ... eshte investimi afatgjate ne emancipimin e shoqerise me nje fryme me kritike dhe liberale .
Sa me te arsimuar , aq me afer njeri- tjetrit do te gjendemi... Dhe e kunderta sa me te pa-arsimuar aq me afer paragjykimev .. .

E_Zjarrta
01-02-07, 17:38
Femra eshte krijese qe duhet te dashurohet , por ka edhe te tille qe mendojne se femra eshte krijese robotike dhe duhet te beje vetem ate qe i thot burri ...!!!!!!
Nje femer duhet qe se pari te ket karakter dhe moral se nese nuk i ka keto te dyjat ajo nuk munde te ket asgje ne jete

Kjo vlen edhe per burra sepse disa e kan kaluar kufinin per bese

Dea_A
01-02-07, 21:45
Jemi te posaqme dhe shume te veqanta .......me te mirat ne bote !:wink:

Amina
01-02-07, 22:14
O Zoti i rujt, se s'ka me to!

Ama, pak jane tranu bre. Vec qare s'kane pa ra ne vend te vete...


Po ju te trenta po i doni apo jo Arb?

krijuesiii
05-02-07, 15:46
...Jane femra be, Me cilesi dhe veti te llojllojshme...
por ne pergjithesi jane mira, lumet ne qe i kemi

legenda
12-02-07, 01:05
QFARE MENDOJ PER FEMRAT SHQIPTARE,hmmmm...

Femra shqiptare ka shuuuume nevoje per DASHURI;RESPEKT dhe MBESHTETJE (MATERIALE DHE SHPIRTERORE-MORALE),
qe te jete ne rrjedhat e jetes,edhe me e FORTE,pasi qe eshte SHTYLLA E KOMBIT.


Pra, JU mashkujte shqiptare, DHURONI femres shqiptare sa me shuuuuume DASHURI ( te sinqerte kuptohet);
RESPEKT dhe mbeshtetje MORALE dhe MATERIALE,me kete keni FORCU SHTYLLEN E KOMBIT.


:cool: .:smile: ......

rafet llapjani
15-02-07, 02:02
QFARE MENDOJ PER FEMRAT SHQIPTARE,hmmmm...

Femra shqiptare ka shuuuume nevoje per DASHURI;RESPEKT dhe MBESHTETJE (MATERIALE DHE SHPIRTERORE-MORALE),
qe te jete ne rrjedhat e jetes,edhe me e FORTE,pasi qe eshte SHTYLLA E KOMBIT.


Pra, JU mashkujte shqiptare, DHURONI femres shqiptare sa me shuuuuume DASHURI ( te sinqerte kuptohet);
RESPEKT dhe mbeshtetje MORALE dhe MATERIALE,me kete keni FORCU SHTYLLEN E KOMBIT.


:cool: .:smile: ......

Legenda te lumt per shkrim te ghita pika pajtohem me ty veq pash kuranin mos na ngucni matrialisht se skemi jem gjynaha hahahaahahahahahahahaha se sa per dashni, respek, mbeshtetje morale pasha kuranin me shlepera kemi mejau shkarku veq forcona shtyllat e kombit :tongue: :smile:

jEtA_1
15-02-07, 12:23
Femra shqiptare eshte me e bukura dhe me e menqura ne bot mburrem qe edhe une jame femer shqiptare

Paradox_13
20-04-07, 18:20
QFARE MENDOJ PER FEMRAT SHQIPTARE,hmmmm...

Femra shqiptare ka shuuuume nevoje per DASHURI;RESPEKT dhe MBESHTETJE (MATERIALE DHE SHPIRTERORE-MORALE),
qe te jete ne rrjedhat e jetes,edhe me e FORTE,pasi qe eshte SHTYLLA E KOMBIT.


Pra, JU mashkujte shqiptare, DHURONI femres shqiptare sa me shuuuuume DASHURI ( te sinqerte kuptohet);
RESPEKT dhe mbeshtetje MORALE dhe MATERIALE,me kete keni FORCU SHTYLLEN E KOMBIT.


:cool: .:smile: ......

Po te kisha nje dore te fort tu grisja qarshafin te gjitha femrave Shqipetare,dhe nuk do te linja femer ta pa shkolluar,sepse gruaja eshte themeli i shoqeris njerzore,ajo eshte burim i moralit,ajo eshte nyja e shenjet e qenjes,ajo mbjelle faren e dashuris vllazerore ne mes te njerezve.Me nje fjale kure ajo te lihet pas dore vuan,e bashke me te vuan e ter shoqeria njerzore....

SoKoLi-i-Maleve
20-04-07, 18:37
Po te kisha nje dore te fort tu grisja qarshafin te gjitha femrave Shqipetare,dhe nuk do te linja femer ta pa shkolluar,sepse gruaja eshte themeli i shoqeris njerzore,ajo eshte burim i moralit,ajo eshte nyja e shenjet e qenjes,ajo mbjelle faren e dashuris vllazerore ne mes te njerezve.Me nje fjale kure ajo te lihet pas dore vuan,e bashke me te vuan e ter shoqeria njerzore....

Pajtohem plotsisht ne postimin tend.

Paradox_13
20-04-07, 18:47
Pajtohem plotsisht ne postimin tend.

Po Sokoli i Maleve..Falemnderit...

Porse ne,ne mashkujt duhet duhet te jemi ata qe duhet ta kuptojm se dora qe tunde djepin eshte ajo qe rrotullon boshtin e fatit te njerezise,sepse ajo dhe vetem ajo e drejton jeten kah horizontet e ndritura ose te erreta.
Po mjerisht ne shek XXI kjo ende po heshtet....

Era1
20-04-07, 20:13
Po Sokoli i Maleve..Falemnderit...

Porse ne,ne mashkujt duhet duhet te jemi ata qe duhet ta kuptojm se dora qe tunde djepin eshte ajo qe rrotullon boshtin e fatit te njerezise,sepse ajo dhe vetem ajo e drejton jeten kah horizontet e ndritura ose te erreta.
Po mjerisht ne shek XXI kjo ende po heshtet....

Nuk kisha dyshim per mendimin e Paradoxit , sepse nuk ka si te ndodh ndryshe per nje njeri qe shkruan dhe pelqen poezine.

lyra2
14-05-07, 18:28
..cka bree,po femna shqiptare ka mrri edhe ma shum se qe duhet ..po a jo krejt u tranu bre ,e kan kuptu qe me perparu asht mu vesh me modern e me i than burrit ti duhet mu ba evropian e laj ent ...shuni more ato shum po mirren me vetvehten e i kan lan fmin e burrat mas dore ...

luckyman
18-05-07, 19:18
Uné po flasé per keto femra ēka i nxhof unč(e jo ne pergjethsi),...mendimi im eshte se kan shumé pak vetébesimé,shumé materjaliste,dhe shumé pak jané "tradicional"sa i perket me kriju familje.!!??

me t`mira

Virti
18-05-07, 19:28
... te mire! :wink:

LuLjaa
18-05-07, 19:48
Ahh s'ka me femra shqiptare bre , veē kush jav ka inati hehe

Aga Syl
18-05-07, 21:27
Pershendetje
teme shume e veshtire per nje mendim.
Te mjerit rinia!koha jone shkoj

Aga Syle pran oxhakut

Sy_kaltra
18-05-07, 21:31
Shum mendime Pozitive :smile:

Arb
19-05-07, 17:56
Ma t'smutat...

Arkza
19-05-07, 18:03
Krejt Extra jan :wink:

Arb
19-05-07, 18:06
Ma t'trentat.........

Arkza
19-05-07, 18:08
Te Zgjuar ne qdo Aspekt :wink:

Arb
19-05-07, 18:08
Ma t'rondat...

Arkza
19-05-07, 18:12
Te Forta :wink: qe nuk Dorzohen Kurr para askuj :tongue:

Arb
19-05-07, 18:18
Msa t'cartat...

Arkza
19-05-07, 18:30
Te Dashura gjithe-here

LuLjaa
19-05-07, 19:02
Krejt keksi jan :D

Arb
19-05-07, 19:15
Krejt t'kallta.....

luckyman
19-05-07, 20:20
Eshté e vetmja racé e bardhé qe i kané B..... e quta,si zezaket.:biggrin:

Sy_kaltra
26-05-07, 13:37
Kan qen dhe do te mbeten rraca me e mire ne bote ne gjdo aspekt .

Agolli
26-05-07, 13:40
Krejt t'kallta.....
ahahahahahah http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Murgesha
26-05-07, 18:35
Ata qė mendojnė keq pėr femrat shqiptare, mbetshin pa to. http://dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

egi
26-05-07, 18:48
femrat shqipetare jan shum te bukura :smile:

Virti
26-05-07, 19:02
femrat shqipetare jan shum te bukura :smile:
kjo nuk eshte rubrike per ty! :biggrin:

egi
26-05-07, 19:05
kjo nuk eshte rubrike per ty! :biggrin:

normal qe eshte, duhet me kontrollu mos po thot kush najsen keq per femna..e fill me kundershtu..puna e feministeve heheh

selvija
31-05-07, 17:18
Shum te mira por dojn te hajn shum dredhza..:biggrin:
http://dl.glitter-graphics.net/pub/337/337891xe4e2twyox.gif

SANTANA-29
31-05-07, 17:24
perpara kan than au martu po a murr far nuse valla tmir a ish e shnosh,trash jo
e spo vyka hiq,hahahahhahahahahahahaahhaa:tongue:

selvija
31-05-07, 17:30
perpara kan than au martu po a murr far nuse valla tmir a ish e shnosh,trash jo
e spo vyka hiq,hahahahhahahahahahahaahhaa:tongue:Pse tash veq asht po doni a... merre nje perq qef nenes ahhaah me nxan deren...:biggrin:

Virti
31-05-07, 17:37
e kam pase nje mendim por, per momentin, nuk e paskam ketu. :redface:

egi
31-05-07, 18:19
e kam pase nje mendim por, per momentin, nuk e paskam ketu. :redface:

ishalla bre e gjen sa me shpejt

Virti
31-05-07, 18:25
ishalla bre e gjen sa me shpejt
shpresoj se, pas kesaj lutjes tende, do e gjej dikund... :cool:

egi
31-05-07, 18:39
shpresoj se, pas kesaj lutjes tende, do e gjej dikund... :cool:

o bre ishalla gezohesh kur te gjen hehe, jam e famshme qe di mi gezu njerzit- emri jem e ka fajin ehehhe:tongue:

Virti
31-05-07, 18:41
o bre ishalla gezohesh kur te gjen hehe, jam e famshme qe di mi gezu njerzit- emri jem e ka fajin ehehhe:tongue:
egzona e paske aaa :biggrin:

egi
31-05-07, 18:45
egzona e paske aaa :biggrin:

jo bre qfarte, egijana jam :tongue::tongue::tongue: hajgare pak hehehhe

Virti
31-05-07, 18:47
jo bre qfarte, egijana jam :tongue::tongue::tongue: hajgare pak hehehhe
hudiēka je ti... :biggrin:

egi
31-05-07, 18:50
hudiēka je ti... :biggrin:

hudiēka po mendon :tongue: hahahhhah..pse me the keshtu more

Virti
31-05-07, 18:55
hudiēka po mendon :tongue: hahahhhah..pse me the keshtu more
ashtu mendova por nuk e pata kete "č" tendin hehe

egi
31-05-07, 18:58
ashtu mendova por nuk e pata kete "č" tendin hehe

po tash a ben me dit pse mendove qashtu :tongue:

Virti
31-05-07, 19:10
po tash a ben me dit pse mendove qashtu :tongue:
ishte si fjale perkdhelese... :biggrin:

egi
31-05-07, 19:12
ishte si fjale perkdhelese... :biggrin:

aha bash mire pra, a e gjete mendimin hiq

Virti
31-05-07, 19:13
aha bash mire pra, a e gjete mendimin hiq
ende jam duke shfletuar neper librat e harreses... :biggrin:

egi
31-05-07, 19:14
ende jam duke shfletuar neper librat e harreses... :biggrin:

ishalla bre ki fat edhe te knaqet zemra edhe te gezohet truri kur ta gjejsh hehehe..

Virti
31-05-07, 19:20
ishalla bre ki fat edhe te knaqet zemra edhe te gezohet truri kur ta gjejsh hehehe..
ani valla... :biggrin:

Sy_kaltra
30-06-07, 19:09
Fantastik .

Tomori
14-08-07, 20:18
Katastrof...........

SoKoLi-i-Maleve
15-08-07, 05:00
Sigurisht bazohesh si shembull ne antaret e familjes tende,qe thua qe jan katastrof,?

selvija
15-08-07, 19:24
Katastrof...........A po ta nijne vesht qka je tuj than breeee..ku ka ne bot femra me te bukura dhe rrespektume se Femra shqiptare...:rolleyes:

jadore
16-08-07, 17:33
A po ta nijne vesht qka je tuj than breeee..ku ka ne bot femra me te bukura dhe rrespektume se Femra shqiptare...:rolleyes:

Selvije , po mirrem me mendimin tend ,e qe eshte edhe i shumices, respekti ..dhe bukurija ..
respekti, nje nocion qe ja mveshem vetit si vequri e karakterit gjinor per femren shqiptare (dhe, besa per mashkullin shqiptare..) , une kam takuar dhe shume femra te nacionaliteteve tjera dhe me te vertet jam bindur ,qe dhe tjeret perveq respektit tregojne dhe finesat e kultures njerzore..

bukurija .. vertet jane te bukura tiparet e femres shqiptare por ne ato elemente ka vrazhdesi, nje vrej sa here shikoj fetyren e nje femre shqiptare... secila fetyre reflekton jolumturi , sado qe buzqshja mekanike apo histerike, si reagim emocional mundohet te mshef kete fakt ,... e per nje bukuri te magjishme rrezatimi i lumturis eshe qelsi i bukurise ...
............
mendimi im per femren shqiptare ...
nese do lirohet nga kompleksi qe eshte gjini e pivilegjuar ,..
nese lirohet nga botekuptimet qe biollogjikisht mundesit e saj jane te perkufizuara,..
..nese kupton qe eshte pjese e shoqerise dhe roli i saj i ndervetedisimit per egzistencen e saj eshte barre e saj individuale ..
,nese ngadal por sigurte ,rrenjos botkuptimet e trashiguara te sistemit madreakal...
e shume nese e nese tjera ,atehere them qe mendimi im, per femren shqipare ne pergjithesi do jete, vertet mburrem me atributet e gjinis femrore te popullit tim per vleren e mirefillte qe ka ..
e deri atehere kur keo koncepte te marrin shtrirje gjithepopullore me mbet te bej vetem vlersime individuale ..

pirro
16-08-07, 18:27
Se pari,nese shikohet femra shqiptare ne aspektin kronologjik ajo dallon shume nga e kaluara.Ne e dim shume mire psh.deri ne vitet e 70 ta (atehere kur eshte hap univerziteti ne Kosove)ku ka qene femra shqiptare,me mire te themi nuk ka qene askund (ne menyre metaforike)kan qene shume te rralla rastet kur nje femer shqiptare eshte marr ma shkollim jasht vendit (mendoj qe shkollimi eshte thelbesore ne kete rast).
Dihet mire se si eshte martuar nje femer shqiptare.Dmth ne menyren me te vrazhd zakonore me mesit,dihet cka ka hekur nje femer shqiptare kur eshte martuar tek familja e burrit.Ne kete koh kur po folim te gjitha vendet e rajonit per rreth nesh kan qene me perparimtare ne kete aspekt pa fije dyshimi.

Pasi ka kaluar ne te gjitha keto gjera femra shqiptare nuk mendoj qe mund ta gjej vehten menjhere karshi femrave te tjera te vendeve tjera,mirpo duhet gradualisht qe te fitoj ate shkall te emancipimit
Perderisa psh.ne politike behen presione nga faktoret e jashtem per te futur me shume femra si:ne paralmanet,ministri,institucione te ndryshme ,kjo tregon dobesin e femres edhe ne ditet e sotme.Sepse femra duhet pikerisht ne menyrat e saj ta gjej vehten ne keto pune publike.

Larg ndodhet femra shqiptare .

Kavaleri
16-08-07, 23:43
Qfarė mendimi keni per femrat Shqiptare?
Juve femrav po ju doket vetja si nuk po hecni per toke por per qielli apo qka esht puna, se ne kohen e fundit jeni ma shum mendjemadhe, po kujtoni se jeni vetem ju ne kete botė

Pershendetje..!
Edhe un po e shprehu menimin tim ashtu qysh di, d.m.th pa montoive!
Femra Shqiptare nese behet fjal per nje femer vertet shqiptare, qe esht e menqur qe ka familjen e mire.
Un perveti jam i knaqur qe nese ajo e ka mendjen e madhe se po e meritojka, edhe qe tyrli baloshit spo ja terrka.
Aty dueht tju lutesh Zotit qe ka asi Femre, edhe nese e ka mendjen e madhe i ka hije.

E nese behet fjal per femra qe nuk e rrepekton as prindin e vet, aty shoku jem aty logjik qe ajo ty e as kend se don edhe sdo me ni per asken, per ate ski qka e lodh as koken.

Ky ishte mendimi im.

Arb
16-08-07, 23:48
Jane t'ronda...

Ne vend te luftes qe i kane shpall mashkullit shqiptar, te jene me shume vetevetja...

lyra2
17-08-07, 09:35
Se pari,nese shikohet femra shqiptare ne aspektin kronologjik ajo dallon shume nga e kaluara.Ne e dim shume mire psh.deri ne vitet e 70 ta (atehere kur eshte hap univerziteti ne Kosove)ku ka qene femra shqiptare,me mire te themi nuk ka qene askund (ne menyre metaforike)kan qene shume te rralla rastet kur nje femer shqiptare eshte marr ma shkollim jasht vendit (mendoj qe shkollimi eshte thelbesore ne kete rast).
Dihet mire se si eshte martuar nje femer shqiptare.Dmth ne menyren me te vrazhd zakonore me mesit,dihet cka ka hekur nje femer shqiptare kur eshte martuar tek familja e burrit.Ne kete koh kur po folim te gjitha vendet e rajonit per rreth nesh kan qene me perparimtare ne kete aspekt pa fije dyshimi.

Pasi ka kaluar ne te gjitha keto gjera femra shqiptare nuk mendoj qe mund ta gjej vehten menjhere karshi femrave te tjera te vendeve tjera,mirpo duhet gradualisht qe te fitoj ate shkall te emancipimit
Perderisa psh.ne politike behen presione nga faktoret e jashtem per te futur me shume femra si:ne paralmanet,ministri,institucione te ndryshme ,kjo tregon dobesin e femres edhe ne ditet e sotme.Sepse femra duhet pikerisht ne menyrat e saj ta gjej vehten ne keto pune publike.

Larg ndodhet femra shqiptare .
Ne politike pranojne poste"kukull" te duket si femer "statiste" ne sy te botes!
Sa do ce eshte e shkolluar dhe e emancipuar ,prap se prap nje mashkulli pa shkollim dhe emancipim eshte ai qe e udheheq,veti e trasheguar nga tradicionalja!
Ne mode,e tejkalon edhe ate perendimoren!
Ne edukate dhe respekt ndaj tjerve,shpesh duken snobe,komplekset e lakmise.....
Dhe si perfundim ,nuk jane ne pozite te deshirueshme dhe lakmueshme....
Presim dite me te mira me ndihmen tuaj o BURRA SHQIPTAR,nje emancipim i juaji do te na EMANCIPOJ edhe ne,nuk eshte i mjaftueshem ky qe e kemi.......:smile:

pirro
17-08-07, 12:50
Lyre,pa koment eshte shkrimi yt,dhe asht shume mire qe e shkrun nje femer kesi lloj shkrimi dhe e pranon realitetin ne Kosove.

Paramendoje femra me pozite me te larte ne kosove eshte melihate termkolli(nese asht e sigurt se osht femer).

LABI
17-08-07, 15:55
Ne politike pranojne poste"kukull" te duket si femer "statiste" ne sy te botes!
Sa do ce eshte e shkolluar dhe e emancipuar ,prap se prap nje mashkulli pa shkollim dhe emancipim eshte ai qe e udheheq,veti e trasheguar nga tradicionalja!

Ne mode,e tejkalon edhe ate perendimoren!
Ne edukate dhe respekt ndaj tjerve,shpesh duken snobe,komplekset e lakmise.....
Dhe si perfundim ,nuk jane ne pozite te deshirueshme dhe lakmueshme....
Presim dite me te mira me ndihmen tuaj o BURRA SHQIPTAR,nje emancipim i juaji do te na EMANCIPOJ edhe ne,nuk eshte i mjaftueshem ky qe e kemi.......:smile:


Nje femer e emancipuare, e vetedijeshme nuk e pranon nje statuse (pozite ) te tille ...

E sa per ato FUKING INTELEKTUALET qe qeshin rrine , bojne skena , spektakle... :eek:
S'kam koment ... Perpiqem qe t'ju iki kurtheve te seksizmit... Po nga nje here eshte e pamundeshmm... pasi qe veretete ekziston e ashtuquajtura STRUKTURE E FEMRAVE ---e asaj qe njifet si SEKS FOR BENIFITS ... FAVOR FOR FAVOR ... Eshte nje lloj kategorie femrash qe strukturohen ne nje hierarki me t'larte ( te cilat pretendojne, i shfrytezojne vetem pushtetaret)...


Sikurse qe dallojne edhe format dhe kategorite tek fenomeni i prostitucioni PROSTITUCIONI - FISNORE, RELIGJIOZE, ELITARE( pushtetore) , PROSTITUCIONI RRUGEVE ....


E format e kamufllimit , snobizmit, apo te paraqiturit te atyre femrave nga ajo qe nuk jane ashtu siq paraqiten , shpesh identifikoj, me te shprehurit si FUCKING INTELECTAUL PROSTITUTE .

Kjo kategori eshte extra-ordinary ( e sofistikuare mire e kamufluare , qe nuk mund ta shef cdo kush, apo t'i posedoj gjithekush) .

LABI
17-08-07, 17:55
Selvije , po mirrem me mendimin tend ,e qe eshte edhe i shumices, respekti ..dhe bukurija ..
respekti, nje nocion qe ja mveshem vetit si vequri e karakterit gjinor per femren shqiptare (dhe, besa per mashkullin shqiptare..) , une kam takuar dhe shume femra te nacionaliteteve tjera dhe me te vertet jam bindur ,qe dhe tjeret perveq respektit tregojne dhe finesat e kultures njerzore..

bukurija .. vertet jane te bukura tiparet e femres shqiptare por ne ato elemente ka vrazhdesi, nje vrej sa here shikoj fetyren e nje femre shqiptare... secila fetyre reflekton jolumturi , sado qe buzqshja mekanike apo histerike, si reagim emocional mundohet te mshef kete fakt ,... e per nje bukuri te magjishme rrezatimi i lumturis eshe qelsi i bukurise ...
............
mendimi im per femren shqiptare ...
nese do lirohet nga kompleksi qe eshte gjini e pivilegjuar ,..
nese lirohet nga botekuptimet qe biollogjikisht mundesit e saj jane te perkufizuara,..
..nese kupton qe eshte pjese e shoqerise dhe roli i saj i ndervetedisimit per egzistencen e saj eshte barre e saj individuale ..
,nese ngadal por sigurte ,rrenjos botkuptimet e trashiguara te sistemit madreakal...
e shume nese e nese tjera ,atehere them qe mendimi im, per femren shqipare ne pergjithesi do jete, vertet mburrem me atributet e gjinis femrore te popullit tim per vleren e mirefillte qe ka ..
e deri atehere kur keo koncepte te marrin shtrirje gjithepopullore me mbet te bej vetem vlersime individuale ..


Prirja per t'i pervetesuare, atribuare, prezentuare sjelljet, adetet, zakonet e mira , apo per te prezentuare kulturen tone si ( morali , nderi, respekti i grave, bujaria , trimeria) etj.... jane me shume produkte MITOLOGJIE , se sa ne t'vertete ekzistojne.

Paramendo cfare GLORIFIKIMI... , cfare ideali i verberet, rrene e kulluare , promovohet me thenjet si psh : "kultura shqiptare eshte njera nder kulturat me te pasura dhe me te vjetra"...

Cfare te mire i solli njerezimt/civilizimit kultura shqiptare... ??!!!
Mjafte me me pompa mitologjizmi ... Kjo lloj mendesie s'eshte e shendoshe

nje digresion (retrospektive) ; Para qe me hy KFOR-i Britaneze ne Kosove , ushtareve te tyre ju eshte mbajture kurse per Zakonet , traditat e shqiptareve... Nder tjera ju eshte folur edhe per nderin, respektin dhe SHENJETERINE E FEMRES SHQIPTARE.... Si shqiptari op i preke ngranim te vrane , dy fjale si bone... ( e kur erdhen ketu leje qe i nxajne femrat , po edhe grate ) ... S'ju dele bash ashtu siq JU ESHTE THANE :rolleyes:

Nga ky FOLKLOR MITOLOGJIKE , s'fitohet gje... nderi , shenjetria, bujaria shqiptaritt... KIFLE JANE KETO !!

lyra2
17-08-07, 21:26
Labi,perpiqem te kuptoj shkrimin drejtuar lyres dhe jador.Nuk e kam te qarte a jane kunderthenese njera me tjetren.Ngjashmerine e shoh ketu.Tek lyra :FUCKING ,PROSTITUTE .,tek jador :( e kur erdhen ketu leje qe i nxajne femrat , po edhe grate ) ... S'ju dele bash ashtu siq JU ESHTE THANE .Pra dikun del se i mbrone shume femrat e diku jo edhe aq.Liria e te shprehurit pa e ofenduar askend.Nuk behet fjale per individe

Arb
17-08-07, 22:09
"Vlera e floririt provohet me zjarr, vlera e femres me liri."

Hajde tash Femer Shqiptare, kallxoje veten...

LuLjaa
18-08-07, 01:52
Nuk s'guxoj me ja nis me fol hiq qetu se me ni here jasht m'qesin ( se s'di me fol seriozno )

LABI
18-08-07, 10:59
Labi,perpiqem te kuptoj shkrimin drejtuar lyres dhe jador.Nuk e kam te qarte a jane kunderthenese njera me tjetren.Ngjashmerine e shoh ketu.Tek lyra :FUCKING ,PROSTITUTE .,tek jador :( e kur erdhen ketu leje qe i nxajne femrat , po edhe grate ) ... S'ju dele bash ashtu siq JU ESHTE THANE .Pra dikun del se i mbrone shume femrat e diku jo edhe aq.Liria e te shprehurit pa e ofenduar askend.Nuk behet fjale per individe


Nuk gjeneralizova... Vetem u perpiqa te pershkruaje (identifikoj) nje kategori femrash , strukture..... me sjelljet , atributet e pershkruara nga Lyra ne shkrimin me larte.

Te jetuarit , paraqiturit e disa femrave ne t'njejten kohe me dy- apo me shume llloj karaktere ... Jeta (statusi i tyre zyrtare) prej fucking politikologes, psikologjistes, dizajneres, zedheneses, sekretares e ku ta di une... (statiste , barbikave, marionetave).

Ndersa statusi i tyre ne raport me ata qe kane fuqizuare personalitetin e FUCKING INTELEKTUALES ( s'jane tjeter sene vetem se shlipatje ).PROSTITUCIONI ELITARE - ekziston cdo kund... Mirepo, do t'perpiqem te kontekstualizoj te sjelli ndonje shembull nga realiteti shqiptare .

Aferat e politikuajve tone me barbikat (fuking intelektualet tona---> te bukura, intelegjente,te sukeseshme) .

Fatmir Lima - Diellza Kolgeci
Venera Mustafa - Bajram Kosumi

Paramendo fucking intelektualja dizajnerja , studentja e juridikut Diellza , pretendon qe nje dite te jete edhe ministreshe , apo edhe kryeministreshe... Dhe nuk me vjen qudi nese nje dite bohet... qe NESE E JEP , BOHET.


Mandej aferat e Lutfi Hazirit ne Vjene ... me fucking intelektualet ...

....
...
.

Keto FUCKING INTELEKTUALE prostituojne trupin e tyre, per t'i arriture , realizuare qellimet, favoret e tyre...


Jane gjera qe shifen e nihen...


Keto kushtezime , menyre e te realizuarit te qellimeve nepermjet seksit nga femrat eshte realitet ... KETO JANE FUCKING INTELEKTUALET


Emrat e sjellure me larte jane vetem shembujt qe jane nxane me pele perdore prej paparaceve dhe IT - qe kane zbulu shkrime gjate mirembajtjes se e-mailave zyrtare te INSTITUCIONEVE te KOSOVES .

pirro
18-08-07, 11:33
Lule

Fol fol feministe se ma se shumti mujan me te qit per ballakoni e posht e ishalla nuk je ne katin e tret haha

LuLjaa
18-08-07, 11:48
Uhaa pirro jaa ma shume nuk guxoj hiq, qe qat fjal qe e kam than, me nje here mu kish gju me fjal dikush edhe at ....... ma mire hiq sen mos me fol valla..

T'pershendes ty edhe flm.. per at gjelbrim :)

OrinOkO
20-08-07, 17:07
Mentimi im esht se jon ma te mira se Ato EVROP-JANE qka kan mongi keto se skan Pare ma shum qe ato :P Aahaha

Peja-Boy
20-08-07, 17:46
Per mendimin tim,90% te femrave shqiptare kan karakter te fort...shume gjera ndaj atyre femrave Europjane kan te mira ...shume pak prej tyre mirren me prostitucion, ku dallimi ne mes femrave europjane e shqiptare eshte 50 me 1, sipas mendimit tim ...Te bukura jan sa te duash, akoma skam pa Femra me Sexy e me te Bukura se femrat shqiptare, ka shume femra te Bukura por sikur Femrat shqiptare qe shoh ne Perendim shume pak ka !!
E ato Femrat e dalldisura si te them, Pakica e tyre jan ber te dalldisura nga qejfi, e shumica nga Zori, dmth disa ne deshtime te shumta te dashuris kan marr rrugen e keqe !!

Peja-Boy
20-08-07, 17:49
Te vetmen gje qe kan Dallim per te keq nga Femrat Europjane eshte se e ndjekin shume Bukurin edhe Paren !!

gjini
18-09-07, 09:24
Nuk kam pasur kohe ti lexoj te gjitha postimet qe jon bere per gruan shqiptare por ka shum mendime te njeanshme.

Une , gezohem se gruaja shqiptare nuk eshte ma ajo qe ka dite vetem femij me lind dhe me ba buken per krejt familjen dhe me kan e ndegjueshme per te gjithe familjen.
Ajo tash din edhe me ju kundervu disa padrejtesive dhe ka krijue nje vetdije per jeten e saj.
Ky ndryshim ne jeten e perditshme ka ndikuar qe nje pjese e madhe e martesave te vjen deri te ndarjet per shkak se mashkulli jon eshte i edukuar ne ate nivel qe gruan e dine si te ndegjueshme dhe nuk guxon gruaja me ja kthye fjalen.

Pra kur eshte tek mendimet per gruan kam mendim shum te mire dhe uroj qe gruaja kurr ma mos te jete ajo qe ka qene.