PDA

View Full Version : KEKU I DASHURIS...(Specialitet per raste solemne)


Paradox_13
08-01-07, 22:18
Po postoj ket recet por ju lus per mirkuptim,eshte veqse humor....:biggrin:


Per ju qe jeni Nikoqire dhe qe gatuani me raste solemne hidhini
nje sy ketij keku te meposhtem se mbase ju ndihmon.

Si te pergatisim Kekun e Dashurise (per 2 persona)

Per nje recete te shijshme duhen:
4 sy te qeshur
4 kofshe pa dhjame mundesisht
4 krahe muskuloz
2 kuti te rrumbullakosura qumeshti
2 arra kokosi
1 tas me gryke te ngushte
1 banane

Pergatitja

Shiko drejt e ne syte e qeshur
Shtriji kofshet dhe pergatit krahet msculos
Tundi me kujdes dhe butesi 2 kutite e qumeshtit
Me kujdes futeni bananen ne tas dhe duke e rrotulluar ne
siperfaqen e tij, eshte e rekomandueshme te vazhdoni te tundni
kutite e qumeshtit nderkohe.
Ne kohen kur nxehtesia arrin graden e duhur, futeni bananen sa
me thelle ne tas, duke e mbuluar tasin me 2 arrat e kokosit. Lereni
brenda deri sa te lengezohet (rekomandohet mos ta lini gjithe
naten*.)
Keku duhet te jete gati atehere kur babanja te jete zbutur
plotesisht. Nqs bananja ka ruajtur fortesine atehere filloni nga e
para sipas instruksioneve te mesiperme*.ose nderroni tasin.

Kujdes:

Nese perdorni guzhine qe nuk jeni familiar me te, ka shume
rendesi larja e eneve para dhe pas pergatitjes.mos haroni eshte
per te miren e shendetit tuaj)

Nese keku fryhet jashte mase me mire arratisuni nga
qyteti.........hahaha

Murgesha
23-01-07, 10:09
E me ba me qen tasi i shpuar ka me ba o Paradox vet i 13-ti? :tongue: :tongue:

turisti
23-01-07, 11:26
E me ba me qen tasi i shpuar ka me ba o Paradox vet i 13-ti? :tongue: :tongue:

:eek: :eek: ,Wowwwwwwwww,PARADOXI me sindikatev e vet private dhe te pamvarun eshte - konsumator i rendesishem i KEK-ut -,hahahahahahahaahahahahaahahaahahahahaahahahahaaha hahaahahahahaahahahahahaahahahaahahaha.

Paradox_13
23-01-07, 12:28
E me ba me qen tasi i shpuar ka me ba o Paradox vet i 13-ti? :tongue: :tongue:

Phaa sa po me ban nervoz edhe ti Murgesha....:smile: ..tasi me qen i shpuar thot kjo,po le te jet edhe i pafund nuk eshte me rensi,eshte me rendsi te jet tas i paster dhe me gryk te ngusht......ahahahahaha

Paradox_13
23-01-07, 12:32
,Wowwwwwwwww,PARADOXI me sindikatev e vet private dhe te pamvarun eshte - konsumator i rendesishem i KEK-ut -,hahahahahahahaahahahahaahahaahahahahaahahahahaaha hahaahahahahaahahahahahaahahahaahahaha.


Ahhhhh Turist- Turist..mos na lash zoti pa KEK-un,po qka mundohem te sqaroj ty kur nuk je i hjekun keq dhe ke energji ma bollek atje ku je...:biggrin:
Nuk thon kot i ngiti nuk ja di te untit....ahahahaha:biggrin:

turisti
23-01-07, 19:21
Shiko http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon1.gif
Citim:
Postimi origjinal sht br nga Paradox_13
Ahhhhh Turist- Turist..mos na lash zoti pa KEK-un,po qka mundohem te sqaroj ty kur nuk je i hjekun keq dhe ke energji ma bollek atje ku je...
Nuk thon kot i ngiti nuk ja di te untit....ahahahahaMendova: Shyqyr qe jeni kaq shume ,a pse nuk jam i hjekun- une nuk kisha thone ashtu,sepse nuk kam lind ne perendim,por gjithashtu fakt qe edhe nuk kam qene prej luftes deri me prill 2006, edhe korrik 2006 - ashtu qe plotesisht kuptoj dhe di se ka dmth ,por, nese bash don me dite: shume shpesh me ka shkue mendja tek ti,a para teje tek shumica e postuesve te Kosoves,sepse kishin qejf me qene ne shoqeri ketu,por jo s'kish rrjet,jo s'kish rryme ,a edhe shpesh po uditna ketu se qysh ketu kurre,kurre nuk ndalet rryma,e ka eshte me interesant,2001 ja 2002 e kan gropue rrugen ku kam banuar 4 m thelle edhe komplet per se gjati,por udi qe per asnje moment nuk eshte ndal :gazi,rryma,telefoni as uji - gje qe me ka habitur pa mase ( duke ditur se si jam mesuar ne Kosove),e pastaj e tera pamja e rruges eshte kthye ashtu siq ka qene.....

Shpesh here po tham : si ta marr kete -infrastrukture- dhe brenda nates ta transferoj ne Kosove e te atjeshit - ketu,a jo pak here me kujtohen edhe keto fjalet e tua : "' i ngiti nuk ja di untit " dhe sa me shume mendoj nuk muj m'iu shmang mendimit se e tera EUROPE knaqet ne kurrizin e popujve te Ballkanit dhe tjereve te varfun....................

Me fal qe jetoj kendej,por beso qe edhe perkundra shume dritave te neonit ketu - ne zemer te kuptoj dhe e ndjej erresiren e atjeshit.......:frown: :frown:

Mos ju lasht Zoti pa agregata dhe akumulatora......
__________________

~AmaZonA~
23-01-07, 20:00
Ahhhh Paradox_13 leri dritat ore se kjo receta e ,,Keku-t t dashuris'' te shijon m shume nn driten e qiriut hahahhahh

Paradox_13
23-01-07, 20:19
Shiko http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon1.gif
Citim:

Me fal qe jetoj kendej,por beso qe edhe perkundra shume dritave te neonit ketu - ne zemer te kuptoj dhe e ndjej erresiren e atjeshit.......:frown: :frown:


Turist i nderuari mik;te besoj plotsisht ty dhe shume te tjerve qe jetoni jasht Kosoves perkunder luksit qe posedoni atje me mendje dhe zemer gjithnje jeni ketu.
Ndoshta thenja ;(i ngiti nuk ja di te untit )qe une e thash me iku pa e analizuar siq duhet porse e thash duke u bazuar ne ate se jam ne rubriken e humorit.
Te falenderoj edhe per urimin Turist Shyqyr bafsh gjithashtu edhe ti,veqse une do ta thoja:
Shyqyr qe jemi kaq shume..edhe te till siq jemi..

turisti
23-01-07, 23:41
Turist i nderuari mik;te besoj plotsisht ty dhe shume te tjerve qe jetoni jasht Kosoves perkunder luksit qe posedoni atje me mendje dhe zemer gjithnje jeni ketu.
Ndoshta thenja ;(i ngiti nuk ja di te untit )qe une e thash me iku pa e analizuar siq duhet porse e thash duke u bazuar ne ate se jam ne rubriken e humorit.
Te falenderoj edhe per urimin Turist Shyqyr bafsh gjithashtu edhe ti,veqse une do ta thoja:
Shyqyr qe jemi kaq shume..edhe te till siq jemi..

Shyqyr bafsh,sepse mendova per familjen tende ,a per familjet e medha kam menduar gjithmone qe jane te mire dhe se qe kan shume momente interesante dhe secili i tregon ndodhit e veta kur te rriten....

Sa i perket - thenjes tende-,nuk nevoitet analiza shoki,sepse sado qe une foli ral dhe sado qe realiteti eshte ne anen time,prap eshte i pakuptuar nga keni ku je ti/ku kam qene,mu per ate une te besoj,shoku im i nderuar. :smile: :smile: