PDA

View Full Version : Vjeshta me gjithė shkėlqimin e saj !


Faqet : [1] 2 3

vjeshta
07-02-07, 23:16
http://kidslink.bo.cnr.it/malaguti/pangea/ambiente/autunno.jpg

vjeshta
07-02-07, 23:18
http://pinofaraone.interfree.it/new%20painting/03%20Autunno%2850x60%29.jpg

vjeshta
07-02-07, 23:20
http://www.marcobranchi.it/fotografie/sfondi/autunno.jpg

vjeshta
07-02-07, 23:23
http://www.oasizegna.com/foto_stat/natura_autunno.jpg

vjeshta
07-02-07, 23:26
http://www.ilfornoantico.it/images/flora/images/I%20colori%20dell%27autunno.jpg

vjeshta
07-02-07, 23:37
http://www.lemiefoto.org/albums/albums/userpics/autunno.JPG

vjeshta
07-02-07, 23:42
http://www.photographers.it/photobox/gallery/paesaggi/autunno.jpg

vjeshta
07-02-07, 23:46
http://www.studioching.com/images/autunno.jpg

vjeshta
07-02-07, 23:58
http://acolori.it/images/20050915111904_autunno.jpg

vjeshta
08-02-07, 00:20
http://www.supinonline.it/images/Supino%20colori%20d%27autunno.jpg

legenda
08-02-07, 09:53
qfare SHPIRTI,romantike,...


:smile: .

vjeshta
08-02-07, 21:06
qfare SHPIRTI,romantike,...


:smile: .

Per adhuruesen e romantikes ,flm! :smile:


http://www.recsando.org/mm_forum/arte/coppo/autunno.jpg

legenda
08-02-07, 22:04
flm shuuuume,qenka e ARTE.

:smile: .

Per adhuruesen e romantikes ,flm! :smile:


http://www.recsando.org/mm_forum/arte/coppo/autunno.jpg

vjeshta
08-02-07, 22:09
flm shuuuume,qenka e ARTE.

:smile: .


Sps ,kėshtu e quante edhe Pokeri :Stina e artė !

Albanian eX|PerT
09-02-07, 22:00
Vjeshta, shume e bukur qenke, me gjithe qef po te pres!!!

ps| Spo flas per avatarin, por per dukjen tende "reale", ne keto foto qe i paske ekzposuar..hahaha:biggrin::tongue:

albanian

vjeshta
10-02-07, 19:43
Vjeshta, shume e bukur qenke, me gjithe qef po te pres!!!

ps| Spo flas per avatarin, por per dukjen tende "reale", ne keto foto qe i paske ekzposuar..hahaha:biggrin::tongue:

albanian
Mbasi pritja do te jete e gjate me siguri do te jete e merzitshme ,per ju........:tongue:

http://www.isivillage.com/bambini-autunno.jpg

vjeshta!

legenda
11-02-07, 14:54
Interesant,KOENCIDENCE.


p.s.Auuuuu,VJESHTA,mos e permend POKERIN ,se kam frike qohet LUGAAAT :eek: ,ahahaha

Sps ,kėshtu e quante edhe Pokeri :Stina e artė !

vjeshta
11-02-07, 20:46
http://www.aurorablu.it/angeli/autunno.jpg

vjeshta
11-02-07, 20:47
Interesant,KOENCIDENCE.


p.s.Auuuuu,VJESHTA,mos e permend POKERIN ,se kam frike qohet LUGAAAT :eek: ,ahahaha


Ok ,por edhe nese qohet mos u friko Pokeri eshte ...:biggrin:

vjeshta
11-02-07, 20:51
http://www.dolomitimeteo.com/gallery/images/2003/autunno/meteo010.jpg

vjeshta
11-02-07, 20:53
http://www.transfinito.net/IMG/alena_rosso-di-ottobre.jpg

vjeshta
11-02-07, 20:56
http://www.digicamplus.com/Archives/Oct2001/24_640.jpg

vjeshta
11-02-07, 20:58
http://www.matteofontana.it/2minds/fotografi_2minds/pholle_prod/images/alberi%20in%20autunno.JPG

vjeshta
11-02-07, 21:05
http://www.peterpan.it/capitani/cd/autunno.jpg

vjeshta
11-02-07, 21:18
http://www.natsabe.it/upl/magazine/172/novembre03_m.jpg

vjeshta
11-02-07, 21:29
http://www.mongioie.it/blog/autunno.jpg

Giovanni
14-02-07, 12:35
http://www.modersmal.lund.se/sidor/spraksidor/Edlira/bilder/vjeshta.GIF

Prishtinasja_
14-02-07, 16:17
Foto shume te bukura :smile::smile:

Prishtinasja_
14-02-07, 16:19
Ja edhe une gjeta ca foto te bukura

http://www.netzgemuese.de/img/digital/herbst.jpg

http://www.hicker.de/data/media/164/herbst-foto_10194.jpg

Prishtinasja_
14-02-07, 16:20
http://images.digicamfotos.de/media/529/herbst.jpg

Prishtinasja_
14-02-07, 16:20
http://www.austriatourism.com/scms/media.php/9117/Pool%20im%20Herbst%20%A9Hotel%20&%20Spa%20Der%20Steirerhof.jpg

Prishtinasja_
14-02-07, 16:22
http://www.postcavallino.com/suedtirol_bilder/herbst_84.jpg

vjeshta
10-03-07, 23:11
http://www.modersmal.lund.se/sidor/spraksidor/Edlira/bilder/vjeshta.GIF

Shume origjinal ky vizatim ..........por me doket ndodh edhe me shume diqka ..:tongue:

vjeshta
10-03-07, 23:12
Foto shume te bukura :smile::smile:


Flm prishtinase ,flm edhe per fotot e juaja ..:smile:

vjeshta
10-03-07, 23:21
http://thecia.com.au/reviews/a/images/autumn-in-new-york-6.jpg

vjeshta
10-03-07, 23:23
http://www.frontiernet.net/%7Ebprfoto/Mattison%27s%202.jpg

vjeshta
10-03-07, 23:52
http://www.geraldbrimacombe.com/East%20Coast/New%20York%20-%20Canandaigua%20Valley%20autumn.jpg

vjeshta
10-03-07, 23:54
http://imagecache2.allposters.com/images/pic/BEN/AB71412%7EAdirondack-Autumn-New-York-Posters.jpg

vjeshta
10-03-07, 23:56
http://www.geocities.com/Yosemite/5719/IMG_0420_LoRes.jpg

vjeshta
11-03-07, 00:18
http://www.visitortips.com/images/gallery/destinations/usa/new_york/fullsize/newyork8.jpg

vjeshta
11-03-07, 00:22
http://web.mit.edu/smalpert/www/roads/ny/ny_17/scenery.jpg

vjeshta
11-03-07, 00:41
http://www.lmphotography.com/framepic/framejpg/falltree_fence1.jpg

vjeshta
11-03-07, 00:43
http://www.nnyneca.com/Images/new%20wannakena%20copy.jpg

legenda
12-03-07, 00:14
:eek: ohhhhhh,cili FILM,me myteeee,ia nisa me qajte...:frown:
http://thecia.com.au/reviews/a/images/autumn-in-new-york-6.jpg

vjeshta
12-03-07, 00:16
:eek: ohhhhhh,cili FILM,me myteeee,ia nisa me qajte...:frown:

Vjeshta ne New York .....:frown:

vjeshta
12-03-07, 00:18
:eek: ohhhhhh,cili FILM,me myteeee,ia nisa me qajte...:frown:


Per ty Legenda .


http://www.mymovies.it/filmclub/1200/006/imm.jpg

legenda
12-03-07, 03:13
flm shuuuuume,Vjeshta,eshte me te vertete FILM I FORTE,
qe te prek ne tela te shpirtit....me interpretimin e shkelqyeshem te te dy yjeve te Holivudit.
p.s.ehhh me dit sis. kush e ka perkthy ne gjuhen shqipe,mmmm....:wink:

Per ty Legenda .


http://www.mymovies.it/filmclub/1200/006/imm.jpg

legenda
12-03-07, 03:25
http://www.filmszene.de/kino/b/begann.jpghttp://www.filmszene.de/kino/b/begann4.jpghttp://www.filmszene.de/kino/b/beganngererider.jpgLOVE
STORY...

legenda
12-03-07, 03:35
http://www.cineclub.de/images/2000/es_begann_im_september_1.jpghttp://www.cineclub.de/images/2000/es_begann_im_september_2.jpg
WINONA RYDER RICHARD GERE

legenda
12-03-07, 03:37
SHuuume DASHURI te medhaaa,lindin ne VJESHTE:rolleyes:,,,
dhe vdesin ne VJESHTE...

http://thecia.com.au/reviews/a/images/autumn-in-new-york-6.jpg

vjeshta
12-03-07, 17:33
flm shuuuuume,Vjeshta,eshte me te vertete FILM I FORTE,
qe te prek ne tela te shpirtit....me interpretimin e shkelqyeshem te te dy yjeve te Holivudit.
p.s.ehhh me dit sis. kush e ka perkthy ne gjuhen shqipe,mmmm....:wink:


Sps ,jo Legenda nuk e di ,tregom.....:biggrin:

vjeshta
13-03-07, 22:56
Vjeshta vjen me hapa misterioze
Si gjithmone
Here me nje fllad te fresket
Qe te renqeth gjithe trupin
Here me reze dielli te ngrohta
Qe lozin sy-mbyllka me rete
Dukuri jo te zakoneshme tashme
Shoh kudo
Atje ne veri thone se bie bore
Ketu pemet kane lulezuar rishtazi
si ne pranvere
Megjithate renia e gjetheve vazhdon
Une pamundur te plotesoj lojen time feminore
te ecjes mbi gjethet e rena
Kenaqem me me imazhin qe shfaqet pertej
Xhamit te makines
Mijra gjethe te rena neper rruge
Qe vrapojne, ndjekin makinat dhe kalimtaret
Dhe ju thone:
‘’jemi ketu,jemi ketu
por ju s’kini kohe te na vini re
dhe neser ne nuk jemi ketu
fshesa e hekurt e rruges na ka fshire.’’

E une me mendje ngushelloj gjethet e ju them:
‚’ju jeni te lira te rendni si te doni,kur te doni
ndersa ne njerzit makina rendim
ku duhet dhe kur duhet’’
28.09.05


Ps : E huazuar .

vjeshta
13-03-07, 23:07
VJESHTA NĖ PARAKALIM

Vjeshtė nė natyrė dhe vjeshtė ndėr ftyra tona,
Afshon erė e mekun, lėngon i zymtė dielli,
lėngon shpirt' i smum ndėr krahnore tona,
dridhetjet' e vyshkun ndėr gemba tė njė plepi.

Ngjyrėt e verdha lozin nė vallen e fundme -
(dėshirė e marrė e gjethve qė njė nga njė vdesin!)
Gėzimet, andjet tona, dėshirat e fundme
nėpėr balta tė vjeshtės njė nga njė po shkelin.

Njė lis pasqyrohet nė lotin e qiellit,
tundet dhe pėrgjaket nė pasion tė viganit:
"Jetė! Jetė unė due!" - e frymė merr prej fellit,
si stuhi shkyn ajrin... por nė fund ia nis vajit.

Dhe m'at vaj bashkohet horizont' i mbytun
nė mjegull pėrpise. Pemėt degėt e lagun
me vaj i mshtjellin nė lutje - por kot! e dinė, tė fikun,
se nesėr do vdesin... Vall! A ka shpėtim ndokund?!

Mallėngjehet syni, mallėngjehet zemra
n'orėn e vorresės, kur heshtin damaret,
e vorri inaltohet nėn qiella ma t'epra
me klithėm dėshprimi qė nė dhimbė tė madhe zvarret.

Vjeshtė nė natyrė dhe vjeshtė ndėr ftyra tona.
Rėnkoni dėshirat fėmitė ejetės sė vafun;
rėnkoni nė zije, qani mbi kufoma,
qė stolisin vjeshtėn nėpėr gemba tė thamun.

vjeshta
13-03-07, 23:14
http://www.windoweb.it/desktop_foto/foto_autunno/foto_autunno_323.jpg

vjeshta
14-03-07, 00:05
http://www.oasidelpensiero.it/cards/autunno.jpg


Qdo gjė qe mundesh me e imagjinu ,natyra veq e ka kriju ...........E.Einstein.

legenda
14-03-07, 00:14
VJESHTE ME LOTE
-----------------------------

Luhaten telat e shpirtit,
me vjeshten...
hapat tone,pa cak
humbin diku larg.

koridoreve,fryen ere e ftohte
sjell shi e lote...

vjeshte,
qe dridhe zogjet ne dege
e ne shpirt sjell zbrazeti
nostalgji,e mall
per pranveren e largte....

Hapat humbin larg,
pa cak,
marrin zhurmen
me vehte,...
e gjethet vriten
neper trotuareee
ere e ftohte fryen
ne bulevarde....dhe
sjell SHI e LOOOTE....


te gjitha te drejtat te rezervuara nga LEGENDAAA
U KUPTUAM ,apo joooo:mad: ,:rolleyes: ,ahahaha

vjeshta
14-03-07, 23:11
VJESHTE ME LOTE
-----------------------------

Luhaten telat e shpirtit,
me vjeshten...
hapat tone,pa cak
humbin diku larg.

koridoreve,fryen ere e ftohte
sjell shi e lote...

vjeshte,
qe dridhe zogjet ne dege
e ne shpirt sjell zbrazeti
nostalgji,e mall
per pranveren e largte....

Hapat humbin larg,
pa cak,
marrin zhurmen
me vehte,...
e gjethet vriten
neper trotuareee
ere e ftohte fryen
ne bulevarde....dhe
sjell SHI e LOOOTE....


te gjitha te drejtat te rezervuara nga LEGENDAAA
U KUPTUAM ,apo joooo:mad: ,:rolleyes: ,ahahahaFlm dhe u kuptuam ...:tongue:

vjeshta
19-03-07, 19:44
http://www.sistrall.it/flog/archives/bigger/20041107-154110-4530.jpg

vjeshta
19-03-07, 19:46
http://www.lastradaweb.it/images/imgarticoli/scalatona.jpg

vjeshta
19-03-07, 19:47
http://www.ecoland.ro/Webshots/Peisaje/Autumn%20Colors,%20White%20Mountains,%20New%20Hamp shire.jpg

Rammstein_1979
24-03-07, 23:54
[quote=legenda]VJESHTE ME LOTE
-----------------------------

Luhaten telat e shpirtit,
me vjeshten...
hapat tone,pa cak
humbin diku larg.

koridoreve,fryen ere e ftohte
sjell shi e lote...

vjeshte,
qe dridhe zogjet ne dege
e ne shpirt sjell zbrazeti
nostalgji,e mall
per pranveren e largte....

Hapat humbin larg,
pa cak,
marrin zhurmen
me vehte,...
e gjethet vriten
neper trotuareee
ere e ftohte fryen
ne bulevarde....dhe
sjell SHI e LOOOTE....


te gjitha te drejtat te rezervuara nga LEGENDAAA
U KUPTUAM ,apo joooo:mad: ,:rolleyes: ,ahahaha


Shum e mir kjo poezi ...vertet .... je kapacitet . :wink:

turisti
26-03-07, 08:57
http://www.cepolina.com/vrijefoto/f/aard.bomen/de.herfst.kleuren.Japan4.jpg

vjeshta
26-03-07, 22:27
http://www.cepolina.com/vrijefoto/f/aard.bomen/de.herfst.kleuren.Japan4.jpg


Flm Turist per kete foto te bukur .....


http://www.mrenata.com/quadretti/autunno2.jpg

Arti i jetes eshte ne mesimin e vuajtjes dhe ne mesimin e te qeshures ...H.Hesse

vjeshta
30-03-07, 06:55
http://www.cas-locarno.ch/capanne/Alzasca/foto/lago-alzasca-autunno.jpg

vjeshta
19-04-07, 17:08
http://www.margheritafascione.com/oli/autunno.jpg

vjeshta
19-04-07, 17:13
http://www.astrostar.it/img_reiki/autunno2006.jpg

vjeshta
19-04-07, 17:18
http://www.crinale.it/public/uploaded/2003113183334_Pennellate%20d%20autunno.JPG

vjeshta
19-04-07, 17:26
http://i135.photobucket.com/albums/q138/lupo_vero/Autunno-fuoco.jpg

vjeshta
19-04-07, 17:31
http://www.pennadautore.it/arte/oggetti/114Autunno.bmp

vjeshta
19-04-07, 17:34
http://www.benesseredonna.it/img/canali/imgContenuto/Pozzanghera_AUTUNNO.jpg

Prishtinasja_
20-04-07, 09:40
Vjeshta respekt per ty.. !

Shume foto te bukura !!! :smile:

vjeshta
20-04-07, 18:54
Vjeshta respekt per ty.. !

Shume foto te bukura !!! :smile:

Gjithashtu Prishtinase ,kjo eshte per ty .

http://www.raphaelproject.com/femme/gallery/images/dea_autunno.jpg

Elina
20-04-07, 20:04
http://www.hickerphoto.com/data/media/170/waterfall_fall_leaf_t1119.jpg

Elina
20-04-07, 20:06
http://www.hickerphoto.com/data/media/67/panoramic_fundy.jpg

Elina
20-04-07, 20:07
http://www.hickerphoto.com/data/media/65/cape_breton_2.jpg

Elina
20-04-07, 20:09
http://www.hickerphoto.com/data/media/7/ad_42248n.jpg

Elina
20-04-07, 20:11
http://www.hickerphoto.com/data/media/7/fall_photos_sc145.jpg

Elina
20-04-07, 20:22
http://www.hickerphoto.com/data/media/170/pictures_of_water_t1093.jpg

Elina
20-04-07, 20:49
http://www.lagalerieltd.com/Lagalerie/All%20images/Pino/P-Morning%20Breeze-26x20.JPG

Elina
22-04-07, 10:27
http://www.wildnatureimages.com/images%203/060920-157..jpg

Elina
22-04-07, 10:28
http://www.wildnatureimages.com/Ca%20to%20H/FALL-RAINBOW..jpg

Elina
22-04-07, 10:30
http://www.terragalleria.com/images/us-ne/usvt6196.jpeg

Elina
22-04-07, 10:31
http://www.terragalleria.com/images/us-ne/usvt6529.jpeg

turisti
22-04-07, 21:38
http://webzoom.freewebs.com/janetenco/Herfst/Bos-laan-herfst.jpg

vjeshta
14-05-07, 19:08
http://www.icsviazuara.org/concorsoicszuara/immpoesie/autunno.gif

turisti
15-05-07, 03:46
http://www.eug.be/pictures/2003blog/herfst.jpg

turisti
15-05-07, 03:47
http://www.allesamerika.com/images/herfst10_1.jpg

turisti
15-05-07, 03:47
http://www.wittekruis.nl/holding/digi/herfst.jpg

turisti
15-05-07, 03:48
http://www.knnv.nl/amersfoort/jpg/herfst2.jpg

turisti
15-05-07, 03:49
http://www.allesamerika.com/images/herfst12_1.jpg

turisti
15-05-07, 03:49
http://www.dearend.nl/WeatherLink/nieuws/2004/late_herfst/herfst.jpg

turisti
15-05-07, 03:50
http://www.halesia.nl/images/Image/Ginkgo_biloba_herfst_2005_dennenoord.JPG

turisti
15-05-07, 03:50
http://www.lafv.nl/2003/vrij/herfst2.jpg

turisti
15-05-07, 03:52
http://www.eifel-ferienpark.nl/images/jpg/herfst.jpg

Luana
12-07-07, 21:06
http://img1.photographersdirect.com/img/20277/wm/pd1094639.jpg

Luana
12-07-07, 21:13
http://images.fotosearch.com/bigcomps/DGV/DGV082/200326613-001.jpg


http://images.fotosearch.com/bigcomps/CSK/CSK420/ks109264.jpg
http://images.fotosearch.com/bigcomps/CSK/CSK466/ks127048.jpg

turisti
17-07-07, 02:08
http://fotografroku.ifotovideo.cz/photos/h/hlavacova-michaela/2007-51-matongo.jpg

turisti
04-08-07, 20:35
http://www.dwaalgasten.nl/weblog/images/herfstbos-2.gif

egi
09-08-07, 10:21
http://digital-photography-school.com/blog/wp-content/autumn-photography-1.jpg


http://www.hermann-uwe.de/files/images/leave.preview.jpg

egi
09-08-07, 10:23
http://fall.tnvacation.com/inspiration/autumn_leaves/BuffaloRiver_800.jpg


http://chiaroscuro.baltiblogs.com/archives/autumn_leaves1.jpg

turisti
10-09-07, 17:53
http://weekendpundit.blogmosis.com/images/autumn-auto-road.jpg

egi
11-09-07, 20:37
http://www.fotos.sc/img/u/skally/n/Herbst_bunte_Bltter_herbstlich_Brcke.jpg

egi
11-09-07, 20:38
http://www.wdr.de/themen/panorama/wetter/herbst_2005/_img/herbst_wetter_400q.jpg

Preshevar
12-09-07, 17:34
http://palaisdesdelices.canalblog.com/images/AnneGeddes_Wallpaper091.jpg

http://www.loupanthere.fr/loup-automne.jpg

DEA
12-09-07, 17:48
http://www.vskrems-lerchenfeld.ac.at/arbeitsmaterialien/anlautbilder/herbst.jpg

turisti
12-09-07, 18:28
http://www.marlot.nl/fotos/herfst8001.jpg

Elina
17-09-07, 22:54
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/1/19/Fall._Bear_Mountain_Park,_NY.jpg/800px-Fall._Bear_Mountain_Park,_NY.jpg

Elina
27-09-07, 15:30
http://www.ronleonettiphotography.com/rml/fall_gallery/image082.jpg

Elina
27-09-07, 16:44
http://www.ronleonettiphotography.com/rml/fall_gallery/image088.jpg

vjeshta
28-09-07, 18:44
http://farm1.static.flickr.com/4/9399650_009dba230d.jpg?v=0

vjeshta
28-09-07, 18:48
http://88.198.36.209/dda_pics/sw_software/1189195695

vjeshta
28-09-07, 18:51
http://www.schraderfoto.de/images/gallery/big/alltagsdinge/quer/Autumn.jpg

vjeshta
28-09-07, 18:53
http://www.achimfischer.de/galleries/pix/autumn_patchwork_xl_57.jpg

vjeshta
28-09-07, 18:55
http://chiaroscuro.baltiblogs.com/archives/autumn_leaves1.jpg

vjeshta
28-09-07, 19:02
http://www.elfenportal.de/images/kunde/autumn2.jpg

vjeshta
28-09-07, 19:30
http://umt-music.net/wp-content/uploads/images/Doost/10-05-07/Autumn_Tears-1996-Love_Poems...Act_I-cover.jpg

vjeshta
28-09-07, 19:33
http://www.mooretreesllc.com/img/trees/AutumnPurpleAsh.jpg

vjeshta
28-09-07, 19:37
http://home.att.net/~squam.boaters/images/index_page_photos/autumn-foliage-church-island.JPG

aLbaChiCk
28-09-07, 20:41
http://www.fotos.sc/img/u/skally/n/Herbst_bunte_Bltter_herbstlich_Brcke.jpg

^katunari^
28-09-07, 20:44
http://www.rabbarien.de/thumbnail-4b0250793549726d5c1ea3906726ebfe.jpg

gazi-de
29-09-07, 15:25
http://www.mauerpark.info/wp-content/uploads/2006/11/herbst_img_2351.jpg

vjeshta
20-10-07, 17:16
http://www.najblog.com/media/576/20061014-jesen3.jpg

vjeshta
20-10-07, 17:17
http://astronom.host.sk/diarypict/jesen.jpg

vjeshta
20-10-07, 17:19
http://i106.photobucket.com/albums/m271/dkrstic/jesen2.jpg

vjeshta
20-10-07, 17:33
http://free-zg.htnet.hr/Ivo-Ostojic/Jesen%20na%20Martin%20bregu.jpg

gazi-de
20-10-07, 17:38
http://www.unforgiven-art.de/files/images/Herbst.preview.jpg

vjeshta
20-10-07, 17:50
http://www.darknessandlight.co.uk/black_white_pictures/fs-sep/cambridge-109.jpg
Flm Gazi......shumė e bukurė !!

gazi-de
20-10-07, 17:55
http://www.darknessandlight.co.uk/black_white_pictures/fs-sep/cambridge-109.jpg
Flm Gazi......shumė e bukurė !!
sps moj,se me te vertet sot isht nje dite vjeshte shume e bukur me djell,dhe air te paster....

vjeshta
20-10-07, 18:15
http://www.miraclemountainimages.com/images/category232/GIRL_IN_RAIN__72dpi.jpg

Flm Gazi per ombrellen .........shkova tash .

vjeshta
23-10-07, 16:39
http://gallery.photo.net/photo/2680114-md.jpg

vjeshta
23-10-07, 17:07
http://blog.b92.net/arhiva/files/images/11-lov-slottsbacken.img_assist_custom.jpg

vjeshta
22-11-07, 16:46
http://l.yimg.com/www.flickr.com/images/spaceball.gif

http://l.yimg.com/www.flickr.com/images/spaceball.gif

vjeshta
22-11-07, 16:55
http://farm3.static.flickr.com/2274/1839690493_42721bbc0c.jpg?v=0

gjurma
22-11-07, 16:56
Vjeshta o stina ma palidhje n bot...

1. bjen shi
2. o ftoft
3.fryn era
4.ja nis shkolla
tona t zezat..........
une mendoj qe stina ma e mira o vera....qe pse

http://www.sharkattackphotos.com/Cancun-beach.jpg

vjeshta
22-11-07, 17:29
http://farm2.static.flickr.com/1282/903213678_37b2d3e960.jpg?v=0

turisti
24-11-07, 19:01
TURISTI duke i numeruar gjethet..............:biggrin:

http://www.archeomw.nl/cmsupload/images/GELD-WVEL-06-CF.jpg

vjeshta
24-11-07, 20:36
Hahahahaa , a per vaksinim a ?? http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Prishtinasja_
25-11-07, 15:49
Kjo foto me pelqen shume..:smile:

http://grusskarten.cards9.com/resources/cards/seasons/autumn/autumn006.jpg

Diana007
22-12-07, 23:38
http://www.windoweb.it/desktop_foto/foto_boschi/foto_boschi_48.jpg

Diana007
22-12-07, 23:42
http://www.windoweb.it/desktop_foto/foto_boschi/foto_boschi_23.jpg

vjeshta
16-02-08, 16:48
http://farm3.static.flickr.com/2009/1544188941_f7fd2c7414_o.jpg

vjeshta
16-02-08, 17:10
http://farm1.static.flickr.com/101/291421323_04e192ba60.jpg?v=0

Agolli
17-02-08, 00:02
http://halfaneagle.com/theodor/portfolio/186-host.jpg

Agolli
17-02-08, 00:03
http://www.lambohov.nu/files/höst1.jpg

Agolli
17-02-08, 00:05
http://www.karesuando.se/images/höst/host3.jpg

turisti
17-02-08, 11:00
Hahahahaa , a per vaksinim a ?? http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Jo,per :biggrin: hapjen e sondazhit :biggrin: ,hahahahahahahahaahahahaahahahahahahahahaahha.

turisti
17-02-08, 11:01
Hahahahaa , a per vaksinim a ?? http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Jo per hapjen e :biggrin: sondazhit :biggrin: ,hahahahahahahahahahahahahahahahaha.

Urata
19-02-08, 03:42
http://img105.imageshack.us/img105/1346/cid00fb01c7488564964b50wt4.jpg

Urata
19-02-08, 03:44
http://img122.imageshack.us/img122/6328/cid00fd01c748856497d1f0ha9.jpg

Urata
22-02-08, 17:19
http://themes.smugmug.com/photos/51182492_f3G3i-S.jpg (http://themes.smugmug.com/gallery/1099716/#51182492)

http://themes.smugmug.com/photos/51164940_TDM6y-S.jpg (http://themes.smugmug.com/gallery/1099716/#51164940)

http://themes.smugmug.com/photos/51182498_setrQ-S.jpg (http://themes.smugmug.com/gallery/1099716/#51182498)

Urata
22-02-08, 17:20
http://themes.smugmug.com/photos/51160893_yxU7c-M.jpg (http://themes.smugmug.com/gallery/1099716/#51160893_yxU7c-A-LB)

http://themes.smugmug.com/photos/52003057_6jiyY-M-1.jpg (http://themes.smugmug.com/gallery/1099716/#52003057_6jiyY-A-LB)

http://themes.smugmug.com/photos/52003060_EXWwM-S-1.jpg (http://themes.smugmug.com/gallery/1099716/#52003060)

turisti
08-03-08, 23:03
http://spechtiania.web-log.nl/spechtiania/images/bosbelgie.jpg

vjeshta
09-03-08, 15:27
http://de.youtube.com/watch?v=hhB8H1YnRF0&feature=relatedPer postuesit e kesaj teme ,flm .

Agolli
09-03-08, 16:35
http://de.youtube.com/watch?v=hhB8H1YnRF0&feature=relatedPer postuesit e kesaj teme ,flm .

Falemnderit...........mike! :smile:

Diana007
10-05-08, 16:51
http://www.fotothing.com/photos/664/6645234e5abc0c1a75e634764051f2bb.jpg

vjeshta
18-09-08, 16:19
http://www.fotodrustvo-kranj.si/Slike%20clanov/Zaplotnik%20Amalija%20-%20Zlata%20jesen.jpg

vjeshta
18-09-08, 16:21
http://k53.pbase.com/u39/sargon/upload/25572594.DSC00083.jpg

vjeshta
18-09-08, 16:22
http://cubacoral.com/data/small/jesen.jpg

Prishtinasja_
18-09-08, 22:41
http://www.fotodrustvo-kranj.si/Slike%20clanov/Zaplotnik%20Amalija%20-%20Zlata%20jesen.jpg

Tamam ngjyra vjeshte ! :wink:

Prishtinasja_
18-09-08, 22:42
http://themes.smugmug.com/photos/51160893_yxU7c-M.jpg (http://themes.smugmug.com/gallery/1099716/#51160893_yxU7c-A-LB)
Wow.....sa bukur !

Per mrekulli kjo pamje me kete kontrast ngjyrash vjeshte ! :smile:

Urata
30-09-08, 22:54
http://dranapukhtana.files.wordpress.com/2007/10/eid-mubarak.jpg


ME FAT BAJRAMI, vjeshte e ngrohte dhe dashur...!

vjeshta
01-10-08, 06:37
Me fat dhe me hajrė edhe ty Urata.:smile:

http://www.geraldbrimacombe.com/East%20Coast/New%20York%20-%20Canandaigua%20Valley%20autumn.jpg

Dardan Kastrati
01-10-08, 12:18
http://www.sankt-magnus.de/Buchlogos/Fotos%20CD%201/Admiral-Brommy-Weg,%20Teich%20unten..JPG

lyra2
01-10-08, 14:15
http://www.terragalleria.com/images/us-ne/usvt6529.jpeg[/QUOTE]


..cfar pamje e bukur :)

romansa
01-10-08, 15:32
http://farm1.static.flickr.com/80/279226305_c7d78b1b76.jpg?v=1161888786
http://farm3.static.flickr.com/2119/1570587729_55c02b25ea.jpg?v=0

Oqeani
01-10-08, 15:34
http://farm1.static.flickr.com/80/279226305_c7d78b1b76.jpg?v=1161888786
http://farm3.static.flickr.com/2119/1570587729_55c02b25ea.jpg?v=0


Shkelqimin e kishte marre nese kishim dale ne sheti ....

vjeshta
03-10-08, 19:19
Flm Dardan ,Lyra dhe Romansa qe me prezencen e jaj ia shtuat shkelqimin kesaj teme .

http://www.cvecara-neven.com/modules/coppermine/albums/userpics/10000/jesen_001_jpgpriroda.jpg

Urata
22-10-08, 13:30
http://blstb.msn.com/i/67/D0F3EE16A04FE5ED62D7318ABE92BA.jpghttp://blstb.msn.com/i/CE/CFE87A80CA2F52DA62ED5A5FBC8FD2.jpg

Urata
22-10-08, 13:32
http://blstb.msn.com/i/9C/B37FD0956EB1CDF31CE83087C64089.jpg

http://blstb.msn.com/i/3F/87A51E68B1B834EBE917057B1B2DF.jpg
http://blstb.msn.com/i/75/92DEC979E6B7350CCFB95DA468331.jpg
http://blstb.msn.com/i/CA/9C5A2E66BDEB86CBD679AFBD233124.jpg

Urata
22-10-08, 13:36
http://blstb.msn.com/i/BF/F46A7C0BE947252E650BBC4BA2B4D.jpg
http://blstb.msn.com/i/EE/AD93F377F75F721789CE11575E38.jpg
http://blstb.msn.com/i/F3/E1BA1F72A09FEF22A5851AD45D9887.jpg
http://blstb.msn.com/i/4B/96EFEE4C4C3828FB5D54E5FCA31BC9.jpg

Urata
22-10-08, 13:39
http://blstb.msn.com/i/3A/B54A409E5E95A325FDF9CAE8D06997.jpg


http://blstb.msn.com/i/D5/A6EDBF3B81D0F67E97AF536BD7D99.jpg

http://blstb.msn.com/i/97/95733E53AC53A74A5850DF9135BC63.jpg

Urata
22-10-08, 13:40
http://blstb.msn.com/i/BA/9156ABEFF9C246637D50D0C2A54149.jpg
http://blstb.msn.com/i/65/6884FE216A4B84CAC5A2F6C5C22D1D.jpg

SANTANA-29
22-10-08, 13:41
http://www.fototrophy.de/images/20070914183722_herbst2.jpg (http://www.fototrophy.de/index.php?showimage=6) (http://www.fototrophy.de/index.php?showimage=6)

Urata
22-10-08, 13:41
http://blstb.msn.com/i/67/74CB851E986A66DDBD71173F1F461.jpg

Urata
22-10-08, 13:42
http://blstb.msn.com/i/77/5B94B3E8A4E331626F9C5CCB267A2.JPG

Urata
22-10-08, 13:43
http://blstb.msn.com/i/1E/CF12BA3949381E7799B333CCB834C7.jpg


http://blstb.msn.com/i/C4/7C13B92091316EEBC3B27CF392D9E.JPG

Urata
22-10-08, 13:44
http://blstb.msn.com/i/69/319723B7E62F7C6D230AC91703BD3.jpg


http://blstb.msn.com/i/D8/A68B93A8F4E08BD2C61489C26896F2.jpg


http://blstb.msn.com/i/8E/AB9138B9424ABDAA761E38E354C89F.JPG

http://blstb.msn.com/i/67/7395104B841CE94444721D1EA893.jpg

SANTANA-29
22-10-08, 13:45
http://www.mormo.de/031107-Herbstbilder/Herbstlaub.jpg

Urata
22-10-08, 13:46
http://blstb.msn.com/i/7A/AEC61A5F94CDC7EE428C51C1FDE8C2.jpg

Urata
22-10-08, 13:47
http://blstb.msn.com/i/E3/1E4D293372AD9D4CFB42168E12158.jpg

SANTANA-29
22-10-08, 13:48
http://www.mormo.de/031107-Herbstbilder/Herbst_Apfelbaum.jpg

Urata
22-10-08, 13:48
http://blstb.msn.com/i/69/DF9E9578231CC1C54C5494EF5746B.JPG

Urata
22-10-08, 13:49
http://blstb.msn.com/i/35/EADD7659319DC269E0A73185EDF762.jpg


http://blstb.msn.com/i/13/3ED51E2BC611A19998A9384894D97.JPG


http://blstb.msn.com/i/9C/CD19C6A19DFF53A92F933AD1D2F5.jpg

SANTANA-29
22-10-08, 13:50
http://www.mormo.de/031107-Herbstbilder/Herbsthimmel.jpg

Urata
22-10-08, 13:50
http://blstb.msn.com/i/EF/7297C6ADE37534E6BD9A9439618B39.jpg

Urata
22-10-08, 13:51
http://blstb.msn.com/i/14/E321107B904ABF3B7332F0EB8AD1.jpg

Urata
22-10-08, 13:53
http://blstb.msn.com/i/3A/689AE715BBDA32A124012B97C86F3.jpg

Urata
22-10-08, 13:53
http://blstb.msn.com/i/10/23ABDD2238F493FC812E3DB2D3997B.jpg

Urata
22-10-08, 13:54
http://blstb.msn.com/i/7F/E086CDEA3BE7A4C913AEC19DAF42.jpg

http://blstb.msn.com/i/87/9983D117A75BCB85927EDAF761F7AF.jpg

SANTANA-29
22-10-08, 13:56
http://www.mormo.de/031107-Herbstbilder/Rosen_im_Herbst.jpg

Urata
22-10-08, 14:16
http://blstb.msn.com/i/CA/B2C47B3A6D788F49DD57814AE14E6.jpg

http://blstb.msn.com/i/CA/2B5F66A19036F7A9951186D275BAD1.jpg

SANTANA-29
22-10-08, 14:19
http://www.med.uni-jena.de/klinikmagazin/archiv/km506/kmonline/herbst1.jpg


http://www.viptapete.de/bildtapete/herbst/bild-herbst-0131.jpg

http://www.viptapete.de/bildtapete/herbst/bild-herbst-0132.jpg

Urata
22-10-08, 18:37
http://www.ruth-less.nl/gfx/bigphotos/Portfolio%20travel%2014%20Nature_Autumn%20leaves.j pg

Urata
22-10-08, 18:39
http://www.visitfinland.se/ima/Page/finland_autumn_nature.jpg

Urata
22-10-08, 18:41
http://www.artcenterofestes.com/Artists/FrankJames017/Rocky%20Fall%20-%20123.jpg

http://www.artcenterofestes.com/Artists/FrankJames017/Autumn%20Aspen%20Bear%20Lake%20-%20070.jpg

http://www.artcenterofestes.com/Artists/FrankJames017/Daybreak%20Sprague%20Lake%20-%20091.jpg

Urata
22-10-08, 18:42
http://www.americatravelling.net/usa/arizona/grand_canyon/images/mancuso_goldaspen_nature.jpg

http://www.americatravelling.net/usa/arizona/grand_canyon/images/autumn_foliage_at_the_g_c.jpg

Urata
22-10-08, 18:43
http://www.cgstock.com/pics/5819.jpg

Urata
22-10-08, 18:44
http://www.scenicgetaways.net/images/autumn-rain.jpg

Urata
22-10-08, 18:44
http://www.metrofyi.com/images/attractions/1034.jpg

Urata
22-10-08, 18:48
http://stevegraham.com/photos/upload/Mountains%20And%20Trees/Autumn%20reflections.jpg

Urata
22-10-08, 18:48
http://www.homepages.dsu.edu/wangh/photos/bettershots/Yellowstone_Falls.jpg

Urata
22-10-08, 18:49
http://www.homepages.dsu.edu/wangh/photos/bettershots/NCascade1.jpg

Urata
22-10-08, 18:49
http://www.homepages.dsu.edu/wangh/photos/bettershots/NCascade3.jpg

Urata
22-10-08, 18:50
http://www.homepages.dsu.edu/wangh/photos/bettershots/GraysLake1.jpg

Urata
22-10-08, 19:07
http://www.homepages.dsu.edu/wangh/photos/bettershots/ZhangJiaJie2.jpg

Urata
22-10-08, 19:08
http://www.homepages.dsu.edu/wangh/photos/DHcompEd_700w.jpg (http://www.homepages.dsu.edu/wangh/photos/DHpoint_450h.jpg)

http://www.homepages.dsu.edu/wangh/photos/Yosemite600w.jpg (http://www.homepages.dsu.edu/wangh/photos/Yosemite500h.jpg)

http://www.homepages.dsu.edu/wangh/photos/skyline600w.jpg (http://www.homepages.dsu.edu/wangh/photos/skyline600h.jpg)

Urata
22-10-08, 19:54
http://www.toursgallery.com/Japan_Nature/Deer_Friend.jpg

Urata
22-10-08, 19:55
http://www.toursgallery.com/Japan_Nature/FiveLakes2.jpg

Urata
22-10-08, 19:56
http://www.toursgallery.com/Japan_Nature/Daisetsuzan.jpg

Urata
22-10-08, 19:56
http://www.toursgallery.com/Japan_Nature/Cave_steps.jpg

Urata
22-10-08, 19:58
http://l.yimg.com/g/images/spaceball.gifhttp://l.yimg.com/g/images/spaceball.gif

http://farm3.static.flickr.com/2403/2400404561_894932010b_m.jpghttp://farm2.static.flickr.com/1300/1402551283_d401d69e87_m.jpg

http://farm4.static.flickr.com/3034/2880526249_f3b4e00922_m.jpg

Urata
22-10-08, 20:06
http://images.inmagine.com/img/westend61/wse051/wse051002.jpg

http://waterandsky.com/images/photos/7.jpg?1186615422

Urata
22-10-08, 20:08
http://waterandsky.com/images/photos/2.jpg?1186615417

http://waterandsky.com/images/photos/20.jpg?1186615438 (http://waterandsky.com/images/photos/2.jpg?1186615417)

Urata
22-10-08, 20:09
http://waterandsky.com/images/photos/34.jpg?1214443573

http://www.wilderness-photo.co.uk/albums/userpics/10001/Lake%20on%20Canada%20USA%20border.jpg

Urata
22-10-08, 20:11
http://www.wilderness-photo.co.uk/albums/userpics/10001/Letchworth%20Falls%20in%20Autumn.jpg

Urata
22-10-08, 20:12
http://www.tonywestphoto.co.uk/images/jpg/nature/TW06D-6547.jpg

Urata
22-10-08, 20:13
http://www.destinationslive.travel/catimg/stories/Dautumn2007storyno337_2.jpg (http://www.destinationslive.travel/picturegallery.asp?picturename=Dautumn2007storyno3 37_2.jpg&storyno=337)

Urata
22-10-08, 20:14
http://www.destinationslive.travel/catimg/stories/Dautumn2007storyno337_7.jpg (http://www.destinationslive.travel/picturegallery.asp?picturename=Dautumn2007storyno3 37_7.jpg&storyno=337)

Urata
22-10-08, 20:15
http://www.cgstock.com/pics/4100.jpg

Urata
22-10-08, 20:17
http://farm1.static.flickr.com/2022/1545053740_764d6bb371_o.jpg

http://www.adudleyphoto.com/Images/waterdroplets.jpg

Urata
22-10-08, 20:18
http://www.adudleyphoto.com/Icons/Welcome_pic.jpg

http://www.adudleyphoto.com/Icons/Welcome_pic2.jpg

Urata
22-10-08, 20:20
http://www.environmentalwalks.com/4s003.jpg

http://www.environmentalwalks.com/4s065.jpg

Urata
22-10-08, 20:20
http://www.environmentalwalks.com/4s037.jpg

http://www.environmentalwalks.com/4s060.jpg

Urata
22-10-08, 20:21
http://www.phototour.minneapolis.mn.us/pics/4736.jpg

Urata
22-10-08, 20:22
http://www.outdoorphotographer.com/images/stories/2008/nov/arches/KY38B002-lg.jpg

Urata
22-10-08, 20:22
http://www.outdoorphotographer.com/images/stories/2008/nov/arches/TN38A039-lg.jpg

Urata
22-10-08, 20:23
http://www.outdoorphotographer.com/images/stories/2008/oct/yellowstone/The-Brink-lg.jpg

Urata
22-10-08, 20:27
http://www.tonywestphoto.co.uk/images/jpg/nature/TW04S-0033.jpg

Urata
22-10-08, 20:27
http://www.tonywestphoto.co.uk/images/jpg/nature/TW05B-6564.jpg

http://www.tonywestphoto.co.uk/images/jpg/nature/TW06D-9187.jpg

Urata
22-10-08, 20:30
http://www.leightonoconnor.com/stock/images/03196_LOC_IMG_2244.jpg

http://www.leightonoconnor.com/stock/images/03200_LOC_IMG_2257.jpg

http://www.leightonoconnor.com/stock/images/03197_LOC_IMG_2250.jpg

Urata
22-10-08, 20:34
http://www.leightonoconnor.com/stock/images/03312_LOC_november_s211FB0.jpg

http://www.leightonoconnor.com/stock/images/03319_LOC_november_s211FB6.jpg


http://www.leightonoconnor.com/stock/images/03314_LOC_november_s211FB2.jpg

Urata
22-10-08, 20:35
http://www.leightonoconnor.com/stock/images/02955_LOC_IMG_2028.jpg

Urata
22-10-08, 20:36
http://www.leightonoconnor.com/stock/images/3336_LOC_1814.jpg

Urata
22-10-08, 20:37
http://albumo.com/photos2/medium/2007/10/25/06/364224.jpg

Urata
22-10-08, 20:38
http://albumo.com/photos2/medium/2007/10/25/06/364225.jpg

Urata
22-10-08, 20:38
http://albumo.com/photos2//medium/2007/11/23/14/403961.jpg

Urata
22-10-08, 20:40
http://albumo.com/photos/medium/2007/07/23/06/130407.jpg

http://albumo.com/photos2/medium/2008/03/28/00/543733.jpg

Urata
22-10-08, 20:40
http://www.charlesbinns.com/Photographs/autumn/hisource/DSC05574.jpg

Urata
22-10-08, 20:41
http://www.safarishots.com/concretejungleimages/gingkoleaves500x331.jpg

Urata
22-10-08, 20:44
http://uraltravel.com/russianphotogallery/albums/photo/russiannature/woods/normal_fw557071001.jpg

http://uraltravel.com/russianphotogallery/albums/photo/russiannature/woods/normal_fw561071001.jpg (javascript:;)

http://uraltravel.com/russianphotogallery/albums/photo/russiannature/woods/normal_fw562071001.jpg (javascript:;)

Urata
22-10-08, 20:45
http://uraltravel.com/russianphotogallery/albums/photo/russiannature/woods/normal_fw567071001.jpg (javascript:;)

http://uraltravel.com/russianphotogallery/albums/photo/russiannature/woods/normal_fw568071001.jpg (javascript:;)

http://uraltravel.com/russianphotogallery/albums/photo/russiannature/woods/normal_fw566071001.jpg (javascript:;)

Urata
22-10-08, 20:46
http://www.hagueticonderoga.com/contests/winners/Hike.jpg (http://www.hagueticonderoga.com/contests/winners2005.asp)

Urata
22-10-08, 20:51
http://gardenout.com/img/492f33317834534e5a377a574c2e5f534c3136305f.jpg

Urata
22-10-08, 20:54
http://www.real-japan.com/ishikawa/img/n_kaku_3.jpghttp://www.real-japan.com/ishikawa/img/n_kaku_2.jpghttp://www.real-japan.com/ishikawa/img/n_kaku_4.jpg

Urata
22-10-08, 20:57
http://peoria.us/cache/CachedImage/jpeg/22231_w520_h500.jpeg

Urata
22-10-08, 20:59
http://www.fotoagentschap.nl/stock_foto/58_lake_zaisan._kazakhstan.jpg

Urata
22-10-08, 21:02
http://www.homepages.dsu.edu/wangh/photos/bettershots/autumn_leaves.jpg

Urata
22-10-08, 21:16
http://images.forbestraveler.com/media/photos/inspirations/cruises-yachts/fall-foliage-cruises-06-g.jpg

Urata
22-10-08, 21:16
http://images.forbestraveler.com/media/photos/inspirations/cruises-yachts/fall-foliage-cruises-07-g.jpg

Urata
22-10-08, 21:18
http://images.forbestraveler.com/media/photos/inspirations/cruises-yachts/fall-foliage-cruises-08-g.jpg