PDA

View Full Version : Faleminderit qė ekziston....


vjeshta
12-02-07, 03:40
.........mengjeset jan per te dy prindet te ngarkume ,por per nenat mendoj ma shume si me zgjuarjen e femijve ,pergaditjen e mengjesit,veshjen e femijve ,percjelljen e tyre ne shkolle dhe ne pregaditjen per hyrje ne klasė .E une si nene si te gjithat ,duke menduar ne obligimet ditore nganjehere pa dashje harroj ta dhuroj puthjen ,e je ti ai qe me vjen pas e me ndal e me thua :bacion (puthjen) ,e me puth ne te dyja faqet e mbasandej ne balle ,ku edhe mesueset i befason me kete gjest ,qe per mua eshte hyjnor ,dhe ne fund kthene faqen tende qe te te puth dhe ne fund si gjithemon nuk harron qe ta fshijesh me mangen e bluzes dhe ku me vrap hyn ne klasė .Te shiqoj dhe mendoj pse vetem kjo nga di e jo edhe nga vllezerit e tu ,mos ai shpirt i yt i vogel heton diqka ne shprehjet e fytyres time ,te cilat mund te jene vetem nga lodhja e asgje tjeter ,sepse mu me vjen sikur don te me thuash faleminderit ........!E perkunder te gjithe mundimeve te tona ,neteve pa gjume , gjithe atyre km qe i kemi bere se bashku ,spiataleve qe kemi vizituar ku nga lodhja dhe pagjumesia ka ndodh qe ta hapja dritaren e makines dhe i merrja pikat e shiut qe piklonin ne xhamin e perparshem te makines dhe ferkoja syte e te njejten kohe vozitja vetem qe te merrinim ne kohe,pra jam une ajo qe te themety :faleminderit biri im qe ekziston.
Te dua sepse je ti ai qe mi mbush ditet me gezim duke te te par duke vrapu dhe une qe nuk mund te te rri mbas ne vrapin tend te shpejt ,te dua edhe kur ne fytyren tende shihent shprehja e hidherimit ,kur thua :tu mammi non sai , io sono grande (ti mami nuk dinė, une jam i madh),te dua pra biri im i madh dhe i vogel.

Faleminderit biri im qe ekziston,ti me je perfekt !:smile:

Desha ta cek edhe nje thenje te nje psikoteraupeti:
Nena i thote te birit :Te dua ,sepse je pjes e imja .
Baba i thote te birit :Te dua ,nese me perngjan mua !

Mbas nje kohe te gjate ketu ,po e shoh qe me paska ardhe radha te pushoj edhe une .Nuk e di se ky pushim do te jete i perhershem apo perkohshem ,sepse jetes nuk i dihet .Ju pershendes te gjitheve.

Ps:Te perdoret kjo teme nga ju antarė vetem per falenderime ndaj personave special .

jadore
12-02-07, 21:54
..faliminderit Zotit qe egziston Vjeshta , (dhe dine vleren e te jetuarit) ..
.. nuk e di, ishte ky postim i juaji i krijuar (kerkoj ndjese nese po per dyshimin )
..nuk e dij a eshte ky largim i juaj i perkohshem apo i perhershem (asnjeri nuk e dime ,dhe vete cuditem qdo here kur gjej vullnet dhe kohe te kyqem!!)
por dij qe ..
....falenderoj Zotin qe te krijoj ,qe te vetedijesoj te jesh kaq perfekte ne nderkomunikimin njerzore
...falenderoj castin qe nga momenti i pare qe lexova mendimin tend dhe krijova pershtypjen per personin qe duhet ta cmoj me respekt , dhe kete fal , assyeshmeris ,logjikes dhe kultures tende komunikuese qe e shprehe qdo here me sinqeritetin me njerzor ..
..te falenderoj Ty personalisht, personi me nickun" Vjeshta" , qe nuk me zhgenjeve, qe dite te jesh kaq dinjitoze dhe aq njerzore te tregosh kaq vlere ..
,,me plot respekt per Ty te falenderoj qe dine te jesh vetevetja ...dhe keshtu jep ndihmesen tende dhe ne rrethin ..

legenda
13-02-07, 12:01
Flm. qe ekzistove per nje kohe ne jeten virtuale,ne FORUM, zonja VJESHTA,qe me begatine e JUAJ e pasuruat FORUMIN (me mbi 25.000 postime),do te ndihet nje mungese e dukshme ne FORUM,mbesim me shprese se pas q“lodhjes do te ktheheni perseri....

me sinqeritet

Legenda

turisti
15-02-07, 23:41
.........mengjeset jan per te dy prindet te ngarkume ,por per nenat mendoj ma shume si me zgjuarjen e femijve ,pergaditjen e mengjesit,veshjen e femijve ,percjelljen e tyre ne shkolle dhe ne pregaditjen per hyrje ne klasė .E une si nene si te gjithat ,duke menduar ne obligimet ditore nganjehere pa dashje harroj ta dhuroj puthjen ,e je ti ai qe me vjen pas e me ndal e me thua :bacion (puthjen) ,e me puth ne te dyja faqet e mbasandej ne balle ,ku edhe mesueset i befason me kete gjest ,qe per mua eshte hyjnor ,dhe ne fund kthene faqen tende qe te te puth dhe ne fund si gjithemon nuk harron qe ta fshijesh me mangen e bluzes dhe ku me vrap hyn ne klasė .Te shiqoj dhe mendoj pse vetem kjo nga di e jo edhe nga vllezerit e tu ,mos ai shpirt i yt i vogel heton diqka ne shprehjet e fytyres time ,te cilat mund te jene vetem nga lodhja e asgje tjeter ,sepse mu me vjen sikur don te me thuash faleminderit ........!E perkunder te gjithe mundimeve te tona ,neteve pa gjume , gjithe atyre km qe i kemi bere se bashku ,spiataleve qe kemi vizituar ku nga lodhja dhe pagjumesia ka ndodh qe ta hapja dritaren e makines dhe i merrja pikat e shiut qe piklonin ne xhamin e perparshem te makines dhe ferkoja syte e te njejten kohe vozitja vetem qe te merrinim ne kohe,pra jam une ajo qe te themety :faleminderit biri im qe ekziston.
Te dua sepse je ti ai qe mi mbush ditet me gezim duke te te par duke vrapu dhe une qe nuk mund te te rri mbas ne vrapin tend te shpejt ,te dua edhe kur ne fytyren tende shihent shprehja e hidherimit ,kur thua :tu mammi non sai , io sono grande (ti mami nuk dinė, une jam i madh),te dua pra biri im i madh dhe i vogel.

Faleminderit biri im qe ekziston,ti me je perfekt !:smile:

Desha ta cek edhe nje thenje te nje psikoteraupeti:
Nena i thote te birit :Te dua ,sepse je pjes e imja .
Baba i thote te birit :Te dua ,nese me perngjan mua !

Mbas nje kohe te gjate ketu ,po e shoh qe me paska ardhe radha te pushoj edhe une .Nuk e di se ky pushim do te jete i perhershem apo perkohshem ,sepse jetes nuk i dihet .Ju pershendes te gjitheve.

Ps:Te perdoret kjo teme nga ju antarė vetem per falenderime ndaj personave special .

Pershendetje VJESHTA e nderuar.

Postimi shume intersant,natyral dhe i sinqert. Shyqyr qe ne te gjitha keto probleme mbizotron nje energji shume pozitive dhe progresive me harmoni familjare e cila jep energji per te gjithat edhe per postimet ne forum i cili nuk mundet me i zgjith problemet shtepiake dhe i cili naj merr shume kohe dhe jo pak here i lojme antare e shtepse keq per t'u takuar ketu me shoqerine duke u ēudit dhe vet se sa shpejte kalojne oret pran ketij ekranit magjik.....

Personalisht po te faleminderona qe edhe pran te gjithe ketyre / obligimeve te shumta familjare ( qe aspak nuk eshte lehete ) , puneve ke gjejte kohe per shoqerine duke e krijuar nje atmosfere te mire ,te sinqerte dhe mbi te gjithave - natyrale.

Ke te drejta qe do te pushojsh ,pamvarsisht a eshte per kohe te shkurte apo per kohe te gjate,sepse familja dhe obligimet e sajna nuk krahasohen me asgje dhe vijne ne vend te pare.

Ti je nje person me cilin i kam postuar shume postimet ne shume temat dhe kurre nuk kam qene i ofenduar dhe i prekun ne asnje menyre - send qe me te vertete eshte per ēdo lavdrate dhe knaqesi ,a maturia per ēdo respekt,per ate te deshiroj realizimin e te gjitha deshirave jetesore,momentet e lumtura familjare per me te dashurit e tu .

Shume rrespekt dhe pershendetje per ty dhe familjen tende.

thjeshte & sinqerte,
TURISTI.

falma_lotin
16-02-07, 21:43
Jam shume e lumtur qe ti ekziston dhe qe me don!!
Jam shume mirenjohese per cdo prekledhje qe une marre nga ti, per cdo puthje qe ti me jep mua ne ball!
Cdo fjale e dashur nga ti qe me mesone mua me ben te lumtur!
Shikimet e embla, kur ti me veshtron, e bejne zemren time te kerceje nga gezimi!!
Menyra jote e dashur, fjalet e tua te mrekullueshme, gjitha dhuratat e tua te vogla me bejne te lumtur dhe e di ta vleresoj!!!
Edhe ti je dhurata me i mire dhe e madhe per mua qe kam ne kete jete !
Ti me ben shume te lumtur kur me thua bija ime !!!
Je nje thesar me flori dhe kur me theret mua ne emrin tim.Faleminderit qe ekziston ende edhe jeton me mua nena ime e dashur.Te dua shume shume.

FALEMINDERIT qe te kam ty dhe FALEMINDERIT qe te kam ty!!!
NENA IME..TE DUA SHUM

vjeshta
20-02-07, 01:29
Jador-Te theme te drejten as qe kam menduar qe do te jesh ti e para te postosh mbas meje ne kete teme ,e me se shumti qe kam mbete e befasuar (kendeshem) jan fjalet e tua .E kam lexuar disa here kete postim tendin ,dhe e kam pyetur veten se me te vertet jam kjo ,kam bere me te vertet kete pershtypje ne ju ,por duke njohur karakterin tend te fort menyren e te te menduarit ku nuk mund te ju ndal apo ndryshon askush mendimet e juaja ,e di qe keto fjalė jan fryt i sinqeritetit te juaj .E falenderoj edhe une qastin qe ne ate qast e paskam shpreh nje mendim me vlere dhe te vendshem dhe juve shume .

Ps :krijimi eshte i imi ,por edhe nese ke dyshua nuk ke faj ,sepse eshte postimi i imi me i gjati .

Legenda-Faleminderit per fjalet dhe per avantarin tend ,qe keshtu e kuptova se ciles gjini i perket .Shpresa e juaj qenka efektive ,pushimi nuk zgjati as shume ,sepse e pash qe ketu ne mesin e atyre qe ju mungon dhe ju respektojn ,pushimi eshte dy here ma i madh .

Turisti-Eshte e vertet qe me ju kam postuar me se shumti ,por nuk mendoj qe eshte e vertet qe nuk e kam leshuar ndonje fjal te tepert .E vertet eshte qe nga ju kam "vjedhur" shume ,se si komunikohet permes ketij ekrani se si ju e quani magjik ,se si te perdoret maturia ,se si te ju largohesh provokimeve ,pra kjo qe jam ,nese kam ecur mire eshte merit edhe e juaja .Respekt te madh per ju .

Falma_lotin- ta fali buzeqeshjen ,flm per inkuadrimin ne teme .

E falenderoj Amazonen ,Murgeshen qe me perkrahu ne rikthim dhe i kerkoj falje motres per ........ :smile:

budo785
23-02-07, 18:37
Faleminderoj Zotin qe ekziston!
Valle,cfare do te ishte kjo bote nese nuk do te eksistonin persona si ti?
E di.Plot urrejtje,mekate,shtypje,egersi....e ti je nje lule qe na thua se ska vetem shkretetire ne toke.Na thua se dashuria,besimi,perkushtimi jane vlera te shenjta.
Behu sahere e buzeqeshur!
Faleminderit qe eksiston:-)

DEA
23-02-07, 18:41
E falenderoj Amazonen ,Murgeshen qe me perkrahu ne rikthim dhe i kerkoj falje motres per ........ :smile:[/quote]

per.................

Paradox_13
23-02-07, 18:46
Sa per inkuadrim ne tem do te thoja Falemnderit qe prap je ne mesin tone Vjeshta....
Perndryshe nuk gjeja as qe doja te gjej fjal per te shprehur lamtumiren nje mikeje siq jeni ju e nderuar.
Respekt.

emine
27-02-12, 20:26
.........mengjeset jan per te dy prindet te ngarkume ,por per nenat mendoj ma shume si me zgjuarjen e femijve ,pergaditjen e mengjesit,veshjen e femijve ,percjelljen e tyre ne shkolle dhe ne pregaditjen per hyrje ne klasė .E une si nene si te gjithat ,duke menduar ne obligimet ditore nganjehere pa dashje harroj ta dhuroj puthjen ,e je ti ai qe me vjen pas e me ndal e me thua :bacion (puthjen) ,e me puth ne te dyja faqet e mbasandej ne balle ,ku edhe mesueset i befason me kete gjest ,qe per mua eshte hyjnor ,dhe ne fund kthene faqen tende qe te te puth dhe ne fund si gjithemon nuk harron qe ta fshijesh me mangen e bluzes dhe ku me vrap hyn ne klasė .Te shiqoj dhe mendoj pse vetem kjo nga di e jo edhe nga vllezerit e tu ,mos ai shpirt i yt i vogel heton diqka ne shprehjet e fytyres time ,te cilat mund te jene vetem nga lodhja e asgje tjeter ,sepse mu me vjen sikur don te me thuash faleminderit ........!E perkunder te gjithe mundimeve te tona ,neteve pa gjume , gjithe atyre km qe i kemi bere se bashku ,spiataleve qe kemi vizituar ku nga lodhja dhe pagjumesia ka ndodh qe ta hapja dritaren e makines dhe i merrja pikat e shiut qe piklonin ne xhamin e perparshem te makines dhe ferkoja syte e te njejten kohe vozitja vetem qe te merrinim ne kohe,pra jam une ajo qe te themety :faleminderit biri im qe ekziston.
Te dua sepse je ti ai qe mi mbush ditet me gezim duke te te par duke vrapu dhe une qe nuk mund te te rri mbas ne vrapin tend te shpejt ,te dua edhe kur ne fytyren tende shihent shprehja e hidherimit ,kur thua :tu mammi non sai , io sono grande (ti mami nuk dinė, une jam i madh),te dua pra biri im i madh dhe i vogel.

Faleminderit biri im qe ekziston,ti me je perfekt !:smile:

Desha ta cek edhe nje thenje te nje psikoteraupeti:
Nena i thote te birit :Te dua ,sepse je pjes e imja .
Baba i thote te birit :Te dua ,nese me perngjan mua !

Mbas nje kohe te gjate ketu ,po e shoh qe me paska ardhe radha te pushoj edhe une .Nuk e di se ky pushim do te jete i perhershem apo perkohshem ,sepse jetes nuk i dihet .Ju pershendes te gjitheve.

Ps:Te perdoret kjo teme nga ju antarė vetem per falenderime ndaj personave special .
:cool::smile:

Kaltrina
07-07-12, 19:40
Faleminderit qe ekziston , YLLI...

Dardanesha
11-07-12, 21:44
Faleminderit per ekzistencen tende ty loqka jem

e_martumja
11-07-12, 21:48
.........mengjeset jan per te dy prindet te ngarkume ,por per nenat mendoj ma shume si me zgjuarjen e femijve ,pergaditjen e mengjesit,veshjen e femijve ,percjelljen e tyre ne shkolle dhe ne pregaditjen per hyrje ne klasė .E une si nene si te gjithat ,duke menduar ne obligimet ditore nganjehere pa dashje harroj ta dhuroj puthjen ,e je ti ai qe me vjen pas e me ndal e me thua :bacion (puthjen) ,e me puth ne te dyja faqet e mbasandej ne balle ,ku edhe mesueset i befason me kete gjest ,qe per mua eshte hyjnor ,dhe ne fund kthene faqen tende qe te te puth dhe ne fund si gjithemon nuk harron qe ta fshijesh me mangen e bluzes dhe ku me vrap hyn ne klasė .Te shiqoj dhe mendoj pse vetem kjo nga di e jo edhe nga vllezerit e tu ,mos ai shpirt i yt i vogel heton diqka ne shprehjet e fytyres time ,te cilat mund te jene vetem nga lodhja e asgje tjeter ,sepse mu me vjen sikur don te me thuash faleminderit ........!E perkunder te gjithe mundimeve te tona ,neteve pa gjume , gjithe atyre km qe i kemi bere se bashku ,spiataleve qe kemi vizituar ku nga lodhja dhe pagjumesia ka ndodh qe ta hapja dritaren e makines dhe i merrja pikat e shiut qe piklonin ne xhamin e perparshem te makines dhe ferkoja syte e te njejten kohe vozitja vetem qe te merrinim ne kohe,pra jam une ajo qe te themety :faleminderit biri im qe ekziston.
Te dua sepse je ti ai qe mi mbush ditet me gezim duke te te par duke vrapu dhe une qe nuk mund te te rri mbas ne vrapin tend te shpejt ,te dua edhe kur ne fytyren tende shihent shprehja e hidherimit ,kur thua :tu mammi non sai , io sono grande (ti mami nuk dinė, une jam i madh),te dua pra biri im i madh dhe i vogel.

Faleminderit biri im qe ekziston,ti me je perfekt !:smile:

Desha ta cek edhe nje thenje te nje psikoteraupeti:
Nena i thote te birit :Te dua ,sepse je pjes e imja .
Baba i thote te birit :Te dua ,nese me perngjan mua !

Mbas nje kohe te gjate ketu ,po e shoh qe me paska ardhe radha te pushoj edhe une .Nuk e di se ky pushim do te jete i perhershem apo perkohshem ,sepse jetes nuk i dihet .Ju pershendes te gjitheve.

Ps:Te perdoret kjo teme nga ju antarė vetem per falenderime ndaj personave special .
Faliminderit qe me dhe rastin te takoj. Te pershendes shume me malle.

Jana
29-09-12, 19:15
.... mengjesit me te bukura ne jet jan ato kur te zgjon nga gjumi zeri i embel i femijes .........
...kur e shikoj dhe ai buzeqesh ...kur i zgjat duart te vij te une....

...kur eshte ne mesin ton dhe kalojm shum koh duke bisedu me te e duke qesh ....
...vetem te qenit Nene po te mundesojke me njoft veten ne thellesi te shpirtit ...sepse atje ne ate pik vetem femija arrin te shkoj ....

...Faleminderi Zot qe me dhe mundesin te behem Nene....
..Faleminderit LOQK qe me ben te ndihem personi me me vler ne kete Bote ....
....ju dua pa fund ...