PDA

View Full Version : **Business**


Prishtinasja_
23-02-07, 16:29
Sot veshja eshte nje element i rendesishem ne jeten e perditshme, gjithashtu edhe ne jeten biznesit !:smile:

Veshja le pershtypje dhe krijon nje pohim tek te tjeret lidhur me ty. Gjithashtu, mund te sherbeje si nje menyre per tu identifikuar.
Derisa ne jeten e perditeshme perdorim rroba te „thjeshta“ apo „normale“ ne boten e biznesit duhet te vishemi ne nje menyre sa me elegante! Si mashkujt ashtu edhe femrat ! :smile:


Si p.sh. :

http://image01.otto.de/pool/format_hv_ds_a/1396868.jpg

http://image01.otto.de/pool/format_hv_ds_a/1399029.jpg

Prishtinasja_
23-02-07, 16:40
http://image01.otto.de/bonprixbilder/shopposiklein/7er/gross/var1/afn089x03.jpg

Prishtinasja_
23-02-07, 16:45
http://www.neckermann.de/bilder/480/1/17/179965_02_1190_tk54b.jpg

Prishtinasja_
23-02-07, 16:47
http://www.neckermann.de/bilder/480/1/13/139971_ko_1328_tk52b.jpg http://www.neckermann.de/bilder/480/1/13/139971_49_1326_tk52b.jpg

Prishtinasja_
23-02-07, 16:50
Veshjet provokative tek femrat nuk preferohen fare :smile:

http://image01.otto.de/pool/formata/1324970.jpg

Prishtinasja_
23-02-07, 16:52
http://image01.otto.de/pool/formatb/1291789.jpg

Prishtinasja_
23-02-07, 16:52
http://image01.otto.de/pool/formata/957983.jpg

Prishtinasja_
23-02-07, 16:54
http://image01.otto.de/pool/formata/1216141.jpg

sunshine
23-02-07, 16:55
http://image01.otto.de/pool/formata/957983.jpg
Ėshtė shumė e vėrtetė kjo qė shkruan fqinja ime nga Prishtina! Unė punoj nė njė kompani sigurimesh. Po nuk vėra kravatė, nuk mė shikon njeri (edhe pse nuk e kam shumė qejf!)

Prishtinasja_
23-02-07, 16:57
Ngjyrat shume te "dhezta" nuk preferohen shume !!
Me shume ngjyra e zeze /kafe / crem/ ose ngjyra pakez te lehta !!

http://image01.otto.de/pool/formata/1216412.jpghttp://image01.otto.de/pool/formata/1216918.jpg

Prishtinasja_
23-02-07, 17:00
http://image01.otto.de/pool/formata/1286043.jpg

Prishtinasja_
23-02-07, 17:01
http://image01.otto.de/pool/formata/1209071.jpg

Prishtinasja_
23-02-07, 17:09
Si tek femrat gjithashtu edhe te meshkujt ngjyra preferume e kostumit eshte e zeza ,kafja ,crem, kalter (mbyllt), gjithe ngjyhrat e lehta.. etj.!!! :smile:


http://image01.otto.de/pool/formata/1333466.jpg

http://image01.otto.de/pool/formata/1333468.jpg


http://image01.otto.de/pool/formata/1286018.jpg

Prishtinasja_
25-02-07, 00:06
Kostumi me atlete nuk kombinohet fare dhe nuk len nje pershtypje te mire ne "Jeten e Biznisit", keshtu qe edhe kepucet duhet te jane sa me elegant !! :smile:http://www.proidee.de/pimgs/546/c7/546_c716779c.jpg

Prishtinasja_
25-02-07, 00:19
http://www.proidee.de/pimgs/546/c4/546_c460980a.jpg

LOJETARI
25-02-07, 00:24
Sot veshja eshte nje element i rendesishem ne jeten e perditshme, gjithashtu edhe ne jeten biznesit !:smile:

Veshja le pershtypje dhe krijon nje pohim tek te tjeret lidhur me ty. Gjithashtu, mund te sherbeje si nje menyre per tu identifikuar.
Derisa ne jeten e perditeshme perdorim rroba te „thjeshta“ apo „normale“ ne boten e biznesit duhet te vishemi ne nje menyre sa me elegante! Si mashkujt ashtu edhe femrat ! :smile:


Si p.sh. :

http://image01.otto.de/pool/format_hv_ds_a/1396868.jpg

http://image01.otto.de/pool/format_hv_ds_a/1399029.jpg


Pse? .......................

Prishtinasja_
25-02-07, 00:40
Pse? .......................

Pershendetje LOJETARI

sa i perkete pytjes tende se PSE eshte e rendesishme qe ne "jeten e biznesit" te vishemi sa me elegant, pergjigja eshte se veshja le nje pershtypje tek te tjeter lidhur me ty. Dmth. preferohet me shum qe te vishemi ne me serioz , sepse mund te them se veshja te ben edhe element....apo ne ate menyre ke rastin sado pak te lesh pershtypje pas apo ti tregosh sjelljet e tua.

P.sh. :
- Veshja provokative ne "jeten e biznesit" eshte aspak e preferume

-Preferohen veshje sa me serioze

- E zeza dhe e bardha mbetin gjithmone ne mode por jane dhe teper te rehatshme dhe praktike.

Shpresoj se munda sadopak me ta spjegua !

Te pershendes !

LOJETARI
25-02-07, 01:18
Pershendetje LOJETARIShpresoj se munda sadopak me ta spjegua !

Te pershendes !

Jo kurgjė s`mora vesh .pėr cfarė bisnesi ėshtė fjala ?

Prishtinasja_
25-02-07, 11:20
Jo kurgjė s`mora vesh .pėr cfarė bisnesi ėshtė fjala ?

Si bre LOJETARI sje ka e merr vesh :tongue:

Fjala eshte se nese ti p.sh. ( vetem shembull per marr ) je i punesuar me nje kompani ( ndermarrjesh, sigurimesh, etj. etj. ) ku ti je i punesuar ne zyre (office) apo ke nje pozicion te lart dhe ke gjithashtu edhe shume takime me shume partner tjeter per qellime bashkpunimi , athere qe per ta len ti nje pershtypje te mire ne punen qe e ben, ti duhesh te dukesh sa ma serioz, si nga veshja ashtu edhe nga sjelljet !!

Shpresoj se tash e kupove , dhe te ra zhitoni :tongue:

Prishtinasja_
26-02-07, 18:13
http://image01.otto.de/pool/formata/1348962.jpg

Prishtinasja_
26-02-07, 18:14
http://image01.otto.de/pool/formata/1349008.jpg

Prishtinasja_
26-02-07, 18:15
http://image01.otto.de/pool/formata/1216602.jpg

Prishtinasja_
26-02-07, 18:15
http://image01.otto.de/pool/formata/1017339.jpg

prishtinasi
26-02-07, 18:17
http://image01.otto.de/pool/formata/1348962.jpg
Kjo vajza s'po duket serioze hiq...lapsin ne goje...edhe po bane biznes:tongue:

Prishtinasja_
26-02-07, 18:25
Kjo vajza s'po duket serioze hiq...lapsin ne goje...edhe po bane biznes:tongue:

hahah... :rolleyes: Eshte ka mendon per ndonje projekt te ri kjo vajza :biggrin:

prishtinasi
26-02-07, 18:27
hahah... :rolleyes: Eshte ka mendon per ndonje projekt te ri kjo vajza :biggrin:

Mire de...kafen e ka prej meje...veq le te zbret prej karrikes...se i humbi klientet!:tongue:

Paradox_13
26-02-07, 18:30
http://image01.otto.de/pool/format_hv_ds_a/1399029.jpg

Pse qiko po na merr naper goj..??:biggrin: :tongue:

Prishtinasja_
26-02-07, 18:32
Pse qiko po na merr naper goj..??:biggrin:

:eek::eek::eek: Pse more ??

Paradox_13
26-02-07, 18:36
:eek:Pse more ??

Ne po fshihemi per t'ju shmang tatimeve,e ti po ben marketing me bizniset tona....ahahahahahahah:biggrin: :tongue:

legenda
26-02-07, 20:49
...ahaha,Dajkoooo me nje fjale me TY jam,kjo far hanemi laaarg BISNESIT:tongue: ....
Kjo vajza s'po duket serioze hiq...lapsin ne goje...edhe po bane biznes:tongue:

Agolli
26-02-07, 22:25
http://image01.otto.de/pool/formata/1017339.jpg


Ku munde ta beje porosin!?...............jo per vehti!!!..:cool: ...., me nevojiten per motrat medicionale :biggrin: KOLEGET :tongue:

Prishtinasja_
26-02-07, 22:30
Ku munde ta beje porosin!?...............jo per vehti!!!. ...., me nevojiten per motrat medicionale KOLEGET :tongue:

hahhaha ...plaq ti ha :biggrin: mundem vetem kete link me ta dhon http://www.job-price.de/cat.php !!

Thuju let te zgjedhin ato..:tongue:

Agolli
26-02-07, 22:33
hahhaha ...plaq ti ha :biggrin: mundem vetem kete link me ta dhon http://www.job-price.de/cat.php !!

Thuju let te zgjedhin ato..:tongue:

jo jo se me fikin...........me bejne per.....:tongue: SPITAL :tongue:

Prishtinasja_
26-02-07, 22:36
jo jo se me fikin...........me bejne per.....:tongue: SPITAL :tongue:

hahahah mire ta bojn :tongue:

Rri urt pra :rolleyes:

Agolli
26-02-07, 22:42
hahahah mire ta bojn

Rri urt pra

Ty nuk ta prishi e mbylla gojen :frown: :biggrin:

p.s. vazhdo se me te verrtet ke shije dhe stil,.........i lumi ai qe te ka hise,...........ishalla une.....:tongue: :tongue:

Prishtinasja_
26-02-07, 22:47
Ty nuk ta prishi e mbylla gojen

p.s. vazhdo se me te verrtet ke shije dhe stil,.........i lumi ai qe te ka hise,...........ishalla une.....:tongue:

MIre eshte me enderrua qe besa :tongue:

p.s. flm

Agolli
26-02-07, 22:51
MIre eshte me enderrua qe besa :tongue:

p.s. flm

qe besa se ke keq, ishalla nuk te shof ne onderr se ka me te dhimbe koka.....:tongue: :tongue:

Prishtinasja_
26-02-07, 22:59
qe besa se ke keq, ishalla nuk te shof ne onderr se ka me te dhimbe koka.....:tongue: :tongue:

hahhaha....:tongue:

Prishtinasja_
26-02-07, 23:00
qe besa se ke keq, ishalla nuk te shof ne onderr se ka me te dhimbe koka..... :tongue:

hahah... :tongue::tongue: edhe me enderrua eshte mire , pa pare e ke :biggrin:

Agolli
26-02-07, 23:09
hahah... edhe me enderrua eshte mire , pa pare e ke

...............edhe enderrat po kushtojn kesi hovi, nese nuk me beson shtini 100£ nderr jastek, fluturon sikurse pellumbi,..........ka nuk te qojne enderrat.................:tongue:

P.s. mos u frigo.............. paret nuk te humbin :tongue: i ke te GARANTUME :cool: :tongue:

Prishtinasja_
27-02-07, 20:35
...............edhe enderrat po kushtojn kesi hovi, nese nuk me beson shtini 100£ nderr jastek, fluturon sikurse pellumbi,..........ka nuk te qojne enderrat.................

P.s. mos u frigo.............. paret nuk te humbin :tongue: i ke te GARANTUME :cool: :tongue:

po thua a ??

hahahha :biggrin:

Prishtinasja_
27-02-07, 20:35
http://thumbs.dreamstime.com/thumb_42/1140621775XI7Q6J.jpg

Prishtinasja_
27-02-07, 20:38
E zeza dhe e bardha mbetin gjithmone ne mode !!

http://www.sasktel.com/business/small/mobility/images/bus200x322women_blkberry.gif

Prishtinasja_
27-02-07, 20:41
Gjithashtu edhe ngjyrat sa me te lehta preferohen !!

Si ngjyra Creme dhe e bardh !!

http://www.valueoptions.com/img/interior_news.gif

Prishtinasja_
27-02-07, 20:44
https://www.activmobile.co.uk/formpages/images/business.jpg

Prishtinasja_
27-02-07, 20:45
Gjithashtu edhe femrat mund te mbajn kravaten , duket shume elegant ! :smile:

http://www.qasdallas.com/images/Business_woman_home_page_eddited.jpg

Prishtinasja_
27-02-07, 20:49
" In the office "

http://thumbs.dreamstime.com/thumb_17/1123355139G9Jlac.jpg

http://www.sbadataexplorer.com/images/computer_woman.jpg

http://www.instituteofpaper.com/landscape2.jpg

Prishtinasja_
27-02-07, 20:53
Edhe kepucet duhet te jane sa me elegant , por duhet edhe qe ti pershtaten kostumit !!

Si ketu p.sh. :

http://www.carringtonblake.com/payrollservices/images/businesswoman.jpg

Prishtinasja_
27-02-07, 20:57
http://www.workforceleaders.org/_images/stock1.jpg

http://images.123rf.com/us/400wm/dash/dash0607/dash060700068.jpg

http://galatea.blogia.com/upload/20051121135611-businesswoman.jpg

Prishtinasja_
27-02-07, 21:23
Minifundet shume te shkrut dhe provokiv nuk jane aspak te preferuar !!

Si ky p.sh:::

GABIM !!

http://image01.otto.de/pool/baur_formatF/1046243.jpg http://image01.otto.de/pool/baur_formatF/1239852.jpg

Por keshtu ::

MIRE !!

http://image01.otto.de/pool/baur_formatG/1247654.jpg http://image01.otto.de/pool/baur_formatF/1306629.jpg

prishtinasi
27-02-07, 21:25
Gjithashtu edhe femrat mund te mbajn kravaten , duket shume elegant ! :smile:

http://www.qasdallas.com/images/Business_woman_home_page_eddited.jpg
Prishtinase, nese e ki numrin e celularit te kesaj vajzes, gjuje knej...haha

Prishtinasja_
27-02-07, 21:31
Prishtinase, nese e ki numrin e celularit te kesaj vajzes, gjuje knej...haha


hahhahahah.... :tongue::tongue: Shikoje tel se edhe pak te thirr.... ndoshta me 31 shkurt :tongue:

prishtinasi
27-02-07, 21:34
hahhahahah.... :tongue::tongue: Shikoje tel se edhe pak te thirr.... ndoshta me 31 shkurt :tongue:

hahah...fore e mire...veq e din kjo qe une kom lind me 28 shkurt! :tongue:

Prishtinasja_
27-02-07, 21:37
hahah...fore e mire...veq e din kjo qe une kom lind me 28 shkurt! :tongue:

hahhahahah....:tongue::tongue:

Prishtinasja_
03-03-07, 02:15
http://images.fotosearch.com/bigcomps/ISP/ISP110/isp0800644.jpg

Prishtinasja_
03-03-07, 02:18
http://images.fotosearch.com/bigcomps/ISP/ISP006/isp0801740.jpg

Prishtinasja_
03-03-07, 02:21
http://images.fotosearch.com/bigcomps/ISP/ISP003/isp0800745.jpg

http://images.fotosearch.com/bigcomps/ISP/ISP003/isp0800765.jpg

Prishtinasja_
03-03-07, 02:23
http://images.fotosearch.com/bigcomps/ISP/ISP003/isp0800754.jpg

http://images.fotosearch.com/bigcomps/IMG/IMG301/01012030.jpg

Prishtinasja_
03-03-07, 02:24
http://images.fotosearch.com/bigcomps/CSK/CSK449/ks121318.jpg

Prishtinasja_
03-03-07, 02:24
http://images.fotosearch.com/bigcomps/CSK/CSK421/ks109375.jpg

http://images.fotosearch.com/bigcomps/ISH/ISH112/42-15341938.jpg

Prishtinasja_
03-03-07, 02:27
http://images.fotosearch.com/bigcomps/UNY/UNY673/u13392055.jpg

http://images.fotosearch.com/bigcomps/ISH/ISH001/42-15341194.jpg

Prishtinasja_
03-03-07, 02:30
http://images.fotosearch.com/bigcomps/ISH/ISH004/42-15350604.jpg

http://images.fotosearch.com/bigcomps/CSK/CSK006/pr102480.jpg

Prishtinasja_
05-03-07, 12:09
http://images.fotosearch.com/bigcomps/DGV/DGV471/1080003.jpg

Prishtinasja_
05-03-07, 12:10
http://images.fotosearch.com/bigcomps/UNY/UNY715/u15694652.jpg

Prishtinasja_
05-03-07, 12:22
http://image01.otto.de/pool/format_hv_ds_a/1196262.jpg

Prishtinasja_
05-03-07, 12:49
"Esprit"

http://pics.esprit.de/Shop/PicDestStyleZoom/P23400_001.jpg

Prishtinasja_
07-03-07, 17:19
Femrat duhet perdorur nje Make- Up sa ma te lehte !!!
Syt duhet te lyhen sa me leht, nuk duhet theksuar shume me ngjyra te renda/mbyllta si p.sh. ngjyra e zeze etc.!

Gjithashtu edhe buzet duhet lyer sa me thjesht!! Me nje Lip-Gloss apo buzekuq ngjyre rosa, kafe, etj. !! Edhe buzekuqi ngjyre te kuqe ben por jo qe te dallohet shume !!

Ja nje shembull :

http://www.design-look.cz/images/photos/make_up.jpg

http://www.beautycourses.ie/images/beauty_courses1_58.jpg
GABIM, GABIM; GABIM; ::::

Kjo lloj lyerje nuk preferohet fare !!!

http://www.makeup4u.ch/1makeup.jpg

http://www.worth1000.com/entries/259000/259249NSvR_w.jpg

Prishtinasja_
07-03-07, 17:51
FLOKET

Eshte e vėrtetė se floku i gjatė i jep me bukuri femres keshtu qe duhet pėr tu kujdesur pėr te.
Keshtu qe per femrat floku mesatar ėshtė me i rehatshem pėr jetėn e "biznesit" gjithashtu edhe ne at te pėrditshme.
Gjithashtu edhe duhet kujdesur shume per flokun!! Duhet te jene gjithmone te pastera dhe te ken nje shkelqim!!


http://www.mythologie.ch/BILDER/Frisuren/defensiv_blond.jpg http://www.cosmoty-pics.de/images/frisuren-bilder/1129-gross.jpgGABIM; GABIM; GABIM :


Keto modele flokesh nuk preferohen aspak!!

http://bukuria.parajsa.com/floket/foto/45Frisure-k9.jpg


http://www.cosmoty-pics.de/images/frisuren-bilder/1392-gross.jpg

Prishtinasja_
07-03-07, 18:06
THONJET

Femrat te cilat e pelqejen rrithjen e thonjeve , duhet kujdesur shume per ta!!
Thonjet nuk duhet te jene shume te gjate, duhet te kene nje gjatesi mesatare!! Gjithashtu duhet te mbahen paster!!

Lyerja e tyre duhet bere me ngjyra sa me te lehta, si p.sh. bardha, creme, rosa etj. ose French Manikür!!


http://www.blubbs.com/wp-content/uploads/2006/07/Kieselsaeure-fingernaegel.jpg http://www.aktive4nails.de/images/autopics/thumbs/462.jpgGABIM; GABIM; GABIM :

Kesi lloj thonjesh nuk jane fare te preferuar!!

http://bukuria.parajsa.com/thonjte/foto/th_10nov7.jpg http://bukuria.parajsa.com/thonjte/foto/th_11sb.jpg

Prishtinasja_
09-03-07, 16:51
Kepucat

Gjithashtu edhe kepucat duhet pershtatur kostumit !!
Duhet te jen sa me elegante!!

Per femra:
http://image01.otto.de/pool/format_hv_ds_a/1332509.jpg


http://image01.otto.de/pool/format_hv_ds_a/1332205.jpg

http://www.neckermann.de/bilder/201x232/5/57/579475_61_4780_tk53.jpg


http://image01.otto.de/pool/format_hv_ds_a/1373003.jpg

Prishtinasja_
09-03-07, 16:57
GABIM ; GABIM ; GABIM

Kesi modele kepucash apo sandalesh nuk jane te preferume !!!

http://image01.otto.de/pool/format_hv_ds_bb/1383255.jpg


http://image01.otto.de/pool/format_hv_ds_a/1332198.jpg

http://image01.otto.de/pool/format_hv_ds_a/1383179.jpg

http://www.neckermann.de/bilder/201x189/2/29/299170_01_1026_tk52c.jpg

Prishtinasja_
09-03-07, 17:05
Per meshkuj :

Gjithashtu edhe te meshkujt luajn Kepucat nje role te madhe !!
Ato duhet te jene sa me elegant, ngjyre te mbyllte si psh. ngjyr te zeze apo kafe !!

http://www.neckermann.de/bilder/g010/250/2/20//202747g.jpg http://www.neckermann.de/bilder/g010/201x232/2/20/202746a.jpg


http://www.neckermann.de/bilder/201x232/6/66/666203_st0191_1306_tk54b.jpg http://image01.otto.de/pool/format_hv_ds_a/1324081.jpg

Prishtinasja_
09-03-07, 17:09
GABIM ; GABIM ; GABIM

Kesi modele kepucash apo sandalesh nuk jane te preferume !!!

http://www.neckermann.de/bilder/201x189/6/66/664901_98_2760_tk54a.jpg

http://www.neckermann.de/bilder/201x189/5/55/552442_98_4963_tk53.jpg

http://www.neckermann.de/bilder/201x189/6/66/666449_09_1037_mwi54.jpg

http://www.neckermann.de/bilder/g010/201x189/2/20/202905a.jpg

Prishtinasja_
09-03-07, 17:27
http://www.neckermann.de/bilder/480/3/33/336637_06_1692_sm54.jpg http://www.neckermann.de/bilder/480/3/33/336637_01_1693_sm54.jpg

Prishtinasja_
09-03-07, 17:30
http://www.neckermann.de/bilder/480/6/61/614637_ko_2565_tk53.jpg http://www.neckermann.de/bilder/480/1/18/187367_01_2188_tk52.jpghttp://www.neckermann.de/bilder/480/2/27/279925_01_1115_hs51bof.jpg

Prishtinasja_
09-03-07, 19:25
http://image01.otto.de/pool/format_hv_ds_a/1397217.jpg


http://image01.otto.de/pool/format_hv_ds_a/1397207.jpg

http://image01.otto.de/pool/format_hv_ds_a/1397209.jpg


http://image01.otto.de/pool/format_hv_ds_a/1397179.jpg

Prishtinasja_
09-03-07, 19:26
http://image01.otto.de/pool/format_hv_ds_a/1397178.jpg


http://image01.otto.de/pool/format_hv_ds_a/1333481.jpg


http://image01.otto.de/pool/format_hv_ds_a/1333480.jpg

Prishtinasja_
09-03-07, 19:29
http://image01.otto.de/pool/format_hv_ds_a/1196266.jpg


http://image01.otto.de/pool/format_hv_ds_a/1215615.jpg


http://image01.otto.de/pool/format_hv_ds_a/960878.jpg

Prishtinasja_
09-03-07, 19:29
http://image01.otto.de/pool/format_hv_ds_a/1196312.jpg

http://image01.otto.de/pool/format_hv_ds_a/916527.jpg

http://image01.otto.de/pool/format_hv_ds_a/1196261.jpg

Prishtinasja_
09-03-07, 19:30
http://image01.otto.de/pool/format_hv_ds_a/1241613.jpg


http://image01.otto.de/pool/format_hv_ds_a/1273683.jpg

http://image01.otto.de/pool/format_hv_ds_a/1375894.jpg

Prishtinasja_
09-03-07, 19:31
http://image01.otto.de/pool/format_hv_ds_a/1349508.jpg


http://image01.otto.de/pool/format_hv_ds_a/1349509.jpg

http://image01.otto.de/pool/format_hv_ds_a/1148445.jpg

Prishtinasja_
09-03-07, 19:32
http://image01.otto.de/pool/format_hv_ds_a/1349013.jpg

http://image01.otto.de/pool/format_hv_ds_a/1348155.jpg

http://image01.otto.de/pool/format_hv_ds_a/1349032.jpg

Prishtinasja_
09-03-07, 19:33
http://image01.otto.de/pool/format_hv_ds_a/1268774.jpg

http://image01.otto.de/pool/format_hv_ds_a/1375900.jpg

Prishtinasja_
09-03-07, 19:57
http://image01.otto.de/pool/format_hv_ds_a/1398875.jpg

Prishtinasja_
09-03-07, 19:59
http://image01.otto.de/pool/format_hv_ds_a/1398869.jpg http://image01.otto.de/pool/format_hv_ds_a/1399012.jpg


http://image01.otto.de/pool/format_hv_ds_a/1399028.jpg

http://image01.otto.de/pool/format_hv_ds_a/1400174.jpg

Prishtinasja_
09-03-07, 20:00
http://image01.otto.de/pool/format_hv_ds_a/1400175.jpg http://image01.otto.de/pool/format_hv_ds_a/1400173.jpg

Prishtinasja_
09-03-07, 20:01
http://image01.otto.de/pool/format_hv_ds_a/1398982.jpg http://image01.otto.de/pool/format_hv_ds_a/1398988.jpg

http://image01.otto.de/pool/format_hv_ds_a/1398902.jpg

Prishtinasja_
09-03-07, 20:03
http://image01.otto.de/pool/format_hv_ds_a/1393805.jpg http://image01.otto.de/pool/format_hv_ds_a/1393806.jpg

Prishtinasja_
09-03-07, 20:03
http://image01.otto.de/pool/format_hv_ds_a/1398766.jpg http://image01.otto.de/pool/format_hv_ds_a/1398931.jpg

Prishtinasja_
09-03-07, 20:09
http://image01.otto.de/pool/format_hv_ds_a/1398756.jpg http://image01.otto.de/pool/format_hv_ds_a/1398762.jpg http://image01.otto.de/pool/format_hv_ds_a/1398759.jpg

http://image01.otto.de/pool/format_hv_ds_a/1398772.jpg

Prishtinasja_
09-03-07, 20:10
:biggrin::biggrin:

http://image01.otto.de/pool/format_hv_ds_a/1396885.jpg

seriozja_19
11-03-07, 22:03
http://image01.otto.de/pool/format_hv_ds_a/1397178.jpg


http://image01.otto.de/pool/format_hv_ds_a/1333481.jpg


http://image01.otto.de/pool/format_hv_ds_a/1333480.jpg

Pse bre burrat/djemet shqiptar nuk marrin shembull nga keto foto? Gjithe veshen ashtu siq veshen te tjeret - me blluza LACOSTE falls! Eleganca + moda klasike eshte numer 1!

Prishtinasja_
17-03-07, 12:27
http://www.madeleine.de/img/cache/images/16431_186_320_0_0_0_0.jpg http://www.madeleine.de/img/cache/images/16433_186_320_0_0_0_0.jpg

Prishtinasja_
17-03-07, 12:28
http://www.madeleine.de/img/cache/images/26717_124_320_0_0_0_0.jpg

Prishtinasja_
17-03-07, 12:29
http://www.madeleine.de/img/cache/images/27501_124_320_0_0_0_0.jpg http://www.madeleine.de/img/cache/images/26470_186_320_0_0_0_0.jpg

Prishtinasja_
17-03-07, 12:30
http://www.madeleine.de/img/cache/images/26650_248_320_0_0_0_0.jpg

Prishtinasja_
17-03-07, 12:30
http://www.madeleine.de/img/cache/images/26688_186_320_0_0_0_0.jpg

Prishtinasja_
17-03-07, 12:31
http://www.madeleine.de/img/cache/images/26831_248_320_0_0_0_0.jpg

Prishtinasja_
17-03-07, 12:31
http://www.madeleine.de/img/cache/images/27544_186_320_0_0_0_0.jpg http://www.madeleine.de/img/cache/images/27567_186_320_0_0_0_0.jpg

Prishtinasja_
17-03-07, 12:32
http://www.madeleine.de/img/cache/images/28140_248_320_0_0_0_0.jpg http://www.madeleine.de/img/cache/images/28425_186_320_0_0_0_0.jpg

Prishtinasja_
17-03-07, 12:33
http://www.madeleine.de/img/cache/images/31084_310_320_0_0_0_0.jpg

Prishtinasja_
17-03-07, 12:34
http://www.madeleine.de/img/cache/images/16707_186_320_0_0_0_0.jpg

Prishtinasja_
17-03-07, 12:34
http://www.madeleine.de/img/cache/images/16815_186_320_0_0_0_0.jpg http://www.madeleine.de/img/cache/images/16860_124_320_0_0_0_0.jpg

Prishtinasja_
17-03-07, 12:35
http://www.madeleine.de/img/cache/images/17084_186_320_0_0_0_0.jpg http://www.madeleine.de/img/cache/images/17082_124_320_0_0_0_0.jpg

Prishtinasja_
17-03-07, 12:35
http://www.madeleine.de/img/cache/images/16980_248_320_0_0_0_0.jpg http://www.madeleine.de/img/cache/images/17086_248_320_0_0_0_0.jpg

Prishtinasja_
17-03-07, 12:36
http://www.madeleine.de/img/cache/images/19019_248_320_0_0_0_0.jpg

Prishtinasja_
17-03-07, 12:36
http://www.madeleine.de/img/cache/images/19377_248_320_0_0_0_0.jpg

Prishtinasja_
17-03-07, 12:37
http://www.madeleine.de/img/cache/images/20170_186_320_0_0_0_0.jpg

Prishtinasja_
17-03-07, 12:38
http://www.madeleine.de/img/cache/images/22161_186_320_0_0_0_0.jpg http://www.madeleine.de/img/cache/images/22967_186_320_0_0_0_0.jpg

Prishtinasja_
17-03-07, 12:39
http://www.madeleine.de/img/cache/images/24591_186_320_0_0_0_0.jpg http://www.madeleine.de/img/cache/images/24696_186_320_0_0_0_0.jpg

Prishtinasja_
17-03-07, 12:39
http://www.madeleine.de/img/cache/images/26367_186_320_0_0_0_0.jpg http://www.madeleine.de/img/cache/images/31593_200_258_0_0_0_0.jpg

Prishtinasja_
17-03-07, 12:40
http://www.madeleine.de/img/cache/images/28833_200_258_0_0_0_0.jpg

Prishtinasja_
17-03-07, 12:41
http://www.madeleine.de/img/cache/images/21037_186_320_0_0_0_0.jpg

Prishtinasja_
17-03-07, 12:42
http://www.madeleine.de/img/cache/images/21038_186_320_0_0_0_0.jpg

Prishtinasja_
17-03-07, 12:42
http://www.madeleine.de/img/cache/images/24689_248_320_0_0_0_0.jpg

Prishtinasja_
17-03-07, 12:43
http://www.madeleine.de/img/cache/images/24698_200_258_0_0_0_0.jpg

Prishtinasja_
17-03-07, 12:43
http://www.madeleine.de/img/cache/images/24769_186_320_0_0_0_0.jpg

Prishtinasja_
17-03-07, 12:44
http://www.madeleine.de/img/cache/images/18981_200_258_0_0_0_0.jpg http://www.madeleine.de/img/cache/images/18979_200_258_0_0_0_0.jpg

Prishtinasja_
17-03-07, 12:45
http://www.madeleine.de/img/cache/images/18988_248_320_0_0_0_0.jpg http://www.madeleine.de/img/cache/images/18986_200_258_0_0_0_0.jpg

Prishtinasja_
17-03-07, 12:46
http://www.madeleine.de/img/cache/images/19028_200_258_0_0_0_0.jpg

Prishtinasja_
17-03-07, 12:47
http://www.madeleine.de/img/cache/images/19121_200_258_0_0_0_0.jpg http://www.madeleine.de/img/cache/images/19119_200_258_0_0_0_0.jpg

Prishtinasja_
17-03-07, 12:48
http://www.madeleine.de/img/cache/images/19158_124_320_0_0_0_0.jpg

Prishtinasja_
17-03-07, 12:50
http://www.madeleine.de/img/cache/images/22968_124_160_0_0_0_0.jpg http://www.madeleine.de/img/cache/images/22983_124_320_0_0_0_0.jpg

Prishtinasja_
17-03-07, 12:50
Ky lloje kostumi me pelqen shume !!:biggrin::biggrin:

http://www.madeleine.de/img/cache/images/22986_124_320_0_0_0_0.jpg

Prishtinasja_
17-03-07, 12:51
http://www.madeleine.de/img/cache/images/23014_186_320_0_0_0_0.jpg

Prishtinasja_
17-03-07, 12:51
http://www.madeleine.de/img/cache/images/23042_248_320_0_0_0_0.jpg http://www.madeleine.de/img/cache/images/23046_248_320_0_0_0_0.jpg

Prishtinasja_
17-03-07, 12:52
http://www.madeleine.de/img/cache/images/23052_186_320_0_0_0_0.jpg

Prishtinasja_
17-03-07, 12:55
http://www.madeleine.de/img/cache/images/16821_186_320_0_0_0_0.jpg

Prishtinasja_
19-03-07, 12:20
http://image01.otto.de/pool/albamoda_formatK/1343032.jpg

Prishtinasja_
19-03-07, 12:22
http://image01.otto.de/pool/albamoda_formatK/1335737.jpg

Prishtinasja_
20-03-07, 22:54
http://www.shoptommy.de/_Images/products/3/08C7121137-30.A.192.jpg http://www.shoptommy.de/_Images/products/03/08S6014000-33.A.192.jpg

Prishtinasja_
24-03-07, 23:39
"Kravata per femra "" :biggrin:

http://image01.otto.de/bonprixbilder/varianten/artikel_gross/var1/vv441x76.jpg

http://image01.otto.de/bonprixbilder/shopposiklein/7er/klein/var3/vv441x76.jpg http://image01.otto.de/bonprixbilder/shopposiklein/7er/klein/var4/vv441x76.jpg

Prishtinasja_
25-03-07, 00:04
http://image01.otto.de/bonprixbilder/varianten/artikel_gross/var1/aaa163x09.jpg

Prishtinasja_
25-03-07, 00:04
http://image01.otto.de/bonprixbilder/varianten/artikel_gross/var4/aaa163x09.jpg

Prishtinasja_
25-03-07, 00:04
http://image01.otto.de/bonprixbilder/varianten/artikel_gross/var5/aaa163x09.jpg

Prishtinasja_
27-03-07, 23:49
http://image01.otto.de/pool/albamoda_formatK/1335737.jpg

http://image01.otto.de/pool/albamoda_formatK/1335911.jpg

Prishtinasja_
27-03-07, 23:57
http://image01.otto.de/pool/albamoda_formatK/1335833.jpg

Prishtinasja_
27-03-07, 23:59
http://image01.otto.de/pool/albamoda_formatK/1335954.jpg

Prishtinasja_
31-03-07, 14:58
http://images.fotosearch.com/bigcomps/PHD/PHD573/AA051228.jpg

Prishtinasja_
03-04-07, 12:21
http://image01.otto.de/pool/format_hv_ds_a/1399008.jpg

Prishtinasja_
03-04-07, 12:29
http://image01.otto.de/pool/format_hv_ds_a/1372995.jpg

Prishtinasja_
03-04-07, 12:29
http://image01.otto.de/pool/format_hv_ds_a/1398773.jpg

Prishtinasja_
03-04-07, 12:30
http://image01.otto.de/pool/format_hv_ds_a/1398864.jpg

Prishtinasja_
03-04-07, 12:31
http://image01.otto.de/pool/format_hv_ds_a/1398896.jpg

Prishtinasja_
03-04-07, 12:32
http://image01.otto.de/pool/format_hv_ds_a/1397202.jpg

http://image01.otto.de/pool/format_hv_ds_a/1397207.jpg

Prishtinasja_
03-04-07, 12:38
http://image01.otto.de/pool/format_hv_ds_a/1235791.jpg

http://image01.otto.de/pool/format_hv_ds_a/1280297.jpg

Prishtinasja_
04-04-07, 11:02
http://image01.otto.de/pool/formata/1015552.jpg

Prishtinasja_
04-04-07, 16:25
http://image01.otto.de/pool/format_hv_ds_a/1421161.jpg

Prishtinasja_
14-04-07, 18:24
Canta per Biznes (Business) !!

Me shume preferohen ngjyrat te mbyllta si psh. ngjyra e zeze apo kafe !!

http://www.wardow.com/store/images/product_images/info_images/387_0.jpg

http://www.wardow.com/store/images/product_images/info_images/414_0.jpg
http://www.wardow.com/store/images/product_images/info_images/460_0.jpg
http://www.wardow.com/store/images/product_images/info_images/389_0.jpg

Elina
17-06-07, 15:48
Pantollona,kravate dhe sako,,,keto jane elementet qe e karakterizojne kete stil. Femroren te kombinuar me veshje tradicionale te meshkujve. Nderkohe qe kombinimet ne kete stil jane te panumerta,si ne material(stof)ngjyra te kombinuara e deri tek kravata. Kur eshte fjala tek kravata kohet e fundit kemi pas rastin te shohim edhe kravata te kombinuara prej rruzave,,,nje kombinim teper i lezetshem...
Gati ne cdo sfilate mode ne Fashion TV,kam pasur rastin te shoh kreatore te kene prezantuar para publikut modele te veshura me po kete stil.
Pantolona te zakonshem,sako te shtrenguar per belit,nje kmishe apo bluze qe pershtatet me to,pa e harruarr edhe kravaten,apo nje shami rreth qafe...
Me zgjedhjen e duhur te kepucave apo edhe sandaleve pse jo,dukja e juaj mund te shenderrohet shume lehte ne klasike ose me urbane...

http://www.madeleine.de/img/cache/images/26717_124_320_0_0_0_0.jpg

Lancelot
26-06-07, 16:27
Plotesisht jam dakord me idene tende, edhe une mendoj se keshtu duhet te jete veshja e nje Femre elegante .

Komplimet per kete Teme Prishtinase_

Prishtinasja_
26-06-07, 19:55
Plotesisht jam dakord me idene tende, edhe une mendoj se keshtu duhet te jete veshja e nje Femre elegante .

Komplimet per kete Teme Prishtinase_

Te falemnderit per komplimentin Lancelot !!!:biggrin:

Mbetesh i pershendetur nga ana ime !!! :smile:

Prishtinasja_
26-06-07, 19:56
http://image01.otto.de/pool/format_hv_ds_a/1470958.jpg

http://image01.otto.de/pool/format_hv_ds_a/1470961.jpg

Prishtinasja_
26-06-07, 20:01
Veshje elegante per femra :

http://image01.otto.de/pool/format_hv_ds_a/1470854.jpg

Prishtinasja_
26-06-07, 20:06
http://image01.otto.de/pool/format_hv_ds_a/1470667.jpg

http://image01.otto.de/pool/format_hv_ds_a/1470706.jpg

http://image01.otto.de/pool/format_hv_ds_a/1470776.jpg