PDA

View Full Version : ...meshkujt apo femrat po nguten...?


Albanian eX|PerT
01-03-07, 18:31
Ndajre, shkurorezime, mashtrime, etj., etj.,

...meshkujt apo femrat po nguten...?

T'i shohim mendimet tuaja....!!!

Prishtinasja_
01-03-07, 20:15
Mendoj se nuk mund te japesh nje pergjigje fikse nese femrat gabojne apo mashkujt.
Une them varet nga cifti dhe nga situata.


Shkurorzimet janė nė rritje kudo nė botė. Ato po shtohen si nė vendet e pasura edhe nė ato tė varfėra.

Shkurorzimi eshte i arsyeshem nese me gjithe mundimet e sheh qe ska rrugdajle tjeter ate her pse mos ta beje ate sa me heret sepse kur te behet vone do ti vuash pasojat

Albanian eX|PerT
01-03-07, 20:18
Jo be qik,:biggrin:... para se mu zagllavit duhet me i hap syt miiiiireeeeee, e jo pasi te zagllavitesh hahahahahahahahaahaha

Nime cka po ta merr mendja ty?

Prishtinasja_
01-03-07, 20:23
Jo be qik,:biggrin:... para se mu zagllavit duhet me i hap syt miiiiireeeeee, e jo pasi te zagllavitesh hahahahahahahahaahaha

Nime cka po ta merr mendja ty?

Se cka mendoj une per kete , lexoj de ma lart !! :smile:

Albanian eX|PerT
01-03-07, 20:29
Qy, mos mu lazdro ti mue ketu hehehehe:biggrin:

Ne menyre te gjeneralizuar,... ne pergjithesi cka po ta merr mendja?

Agolli
01-03-07, 20:34
Ndajre, shkurorezime, mashtrime, etj., etj.,

...meshkujt apo femrat po nguten...?

T'i shohim mendimet tuaja....!!!

Si mendon ti!?... shoku ime,..... eja dhe na formulo nje koncept,.....amo te drrejt dhe neutral nese bene!?, pa u mbrrojte pala fikse.......
Tjera here respektoje mendimin e debatusit ne menyre te rregullt, edhe nese eshte nje mendim gabues! Permbaju nofkes apo Expertizes qe e mbane me vete, mos me deshpro ??
C'do njeri ka te drejt ta jap mendimin e lire..''' nese vetvetiu e ka hape temen!?????????

Albanian eX|PerT
01-03-07, 20:40
Ma more ftyren be Agoll... hahahah... kujtova se jam te kafja e forumit,... mfal prishtinase

Albanian eX|PerT
01-03-07, 20:42
Agollit:
Ndajre, shkurorezime, mashtrime, etj., etj.,

...meshkujt apo femrat po nguten...?

T'i shohim mendimet tuaja....!!!

...pse ndarja, shkurorezimi, e mashtrimi.. a sepse eshte ngutur vajza/djali para marteses, apo pse eshte ngutur vajza/djali ne martese ne keqkuptimet me njeri tjetrin?

A e kuptove tash o vlla?:biggrin:

albanian expert me ju dhe per ju

Agolli
01-03-07, 20:46
Ma more ftyren be Agoll... hahahah... kujtova se jam te kafja e forumit,... mfal prishtinase

Jo i nderuari shoku ime Experti!!. nuk ta mora ftyren! por e pash si obligim.... nje shok i mir te tregon kure je ne gabim..............:smile:

Albanian eX|PerT
01-03-07, 20:47
Jo i nderuari shoku ime Experti!!. nuk ta mora ftyren! por e pash si obligim.... nje shok i mir te tregon kure je ne gabim..............:smile:
Kjo eshte sinqeritet,...!!!:wink:

hasanmehmeti
01-03-07, 22:52
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Agolli
Jo i nderuari shoku ime Experti!!. nuk ta mora ftyren! por e pash si obligim.... nje shok i mir te tregon kure je ne gabim..............:smile:

Kjo eshte sinqeritet,...!!!:wink:


Gabimet tregohen ne private e jo para te gjitheve se ajo eshte ne nje apo tjetren menyre ulje dhe nenqmim .Por sido qe te jete ja kalofshi mire , por pa gabime.

Pastaj sa i perket ketyre ndarjeve , mendoj se kjo vije si rrjedhoj e asaj , qe njerezit para se te krijojn nje lidhje duhet thelle te mendojne se a jane te afte ta dergojne deri ne fund ate mision te marre persiper , e jo te futen kesaj pune pa u siguruar mire se jane pjeke te gjitha kushtet e mjaftueshme per nje lidhje te kenaqshme .
Pra nuk mund qe gabimin te ia lesh as vajzave ne njeren ane dhe te themi se ato jane aktoret kryesor ne kete gje , e as djemeve .Edhe pse mendimi im eshte se djemet kane edhe pergjethesi me te madhe ne kete drejtim gje qe qon se edhe ata mund te jene gabimtar me te medhenje , pasi ne fillim me vajzen e pelqyer nuk i kan sqaruar kushtet qe per te jane te mjaftueshme per te qene te lumtur .Duhet pasur parasyshe se me kohe ndryshon edhe qendrimi ,mirpo keto qendrime te jene te arsyeshme , qe me kete dua te theme se nese shifet se me te vertet nuk ec sipas planit te parapar ateher nuk duhet munduar asnjeri , dhe duhet te mirret hapi i shkurorezimit .Por sot thene thjeshte keto shkurorezime sikur jane bere trend dhe te mbushura me injoranc , gje qe i bene me dije te gjitheve te pamartuarve te mendojne mire per hapat e tyre dhe sprovat qe mund ti vine ne kete drejtim.

Kaloni mire
Hasani

Albanian eX|PerT
02-03-07, 00:34
Te gjithe te mire jeni....

Ne ngandonjehere bejme shaka, nese e teprojme na falni... e nese na keqkuptoni, shpresojme te e kuptoni shpejt qellimin tone...

me ju dhe per ju:biggrin:
albanian expert

Agolli
02-03-07, 10:58
Gabimet tregohen ne private e jo para te gjitheve se ajo eshte ne nje apo tjetren menyre ulje dhe nenqmim .Por sido qe te jete ja kalofshi mire , por pa gabime.

Pastaj sa i perket ketyre ndarjeve , mendoj se kjo vije si rrjedhoj e asaj , qe njerezit para se te krijojn nje lidhje duhet thelle te mendojne se a jane te afte ta dergojne deri ne fund ate mision te marre persiper , e jo te futen kesaj pune pa u siguruar mire se jane pjeke te gjitha kushtet e mjaftueshme per nje lidhje te kenaqshme .
Pra nuk mund qe gabimin te ia lesh as vajzave ne njeren ane dhe te themi se ato jane aktoret kryesor ne kete gje , e as djemeve .Edhe pse mendimi im eshte se djemet kane edhe pergjethesi me te madhe ne kete drejtim gje qe qon se edhe ata mund te jene gabimtar me te medhenje , pasi ne fillim me vajzen e pelqyer nuk i kan sqaruar kushtet qe per te jane te mjaftueshme per te qene te lumtur .Duhet pasur parasyshe se me kohe ndryshon edhe qendrimi ,mirpo keto qendrime te jene te arsyeshme , qe me kete dua te theme se nese shifet se me te vertet nuk ec sipas planit te parapar ateher nuk duhet munduar asnjeri , dhe duhet te mirret hapi i shkurorezimit .Por sot thene thjeshte keto shkurorezime sikur jane bere trend dhe te mbushura me injoranc , gje qe i bene me dije te gjitheve te pamartuarve te mendojne mire per hapat e tyre dhe sprovat qe mund ti vine ne kete drejtim.

Kaloni mire
Hasani

Falemnderit,.....dhe gjithashtu........:smile:

RiannA
02-03-07, 13:11
Mendoj se femrat nguten gati ne gjdo aspekt me shum se mashkujt, se jena ma emocionale dhe emocionet shum her nuk te lejojn te mendojsh dhe ti dalish problemit perpare me nje menyr logjike!

Shnetje

turisti
02-03-07, 13:16
meshkujt apo femrat po nguten...?

Po nguten pėr ēka ???? :biggrin:

Albanian eX|PerT
02-03-07, 13:39
meshkujt apo femrat po nguten...?

Po nguten pėr ēka ???? :biggrin:
:smile: Ne vendimet e marrura per ato gjera qe i kam cek ne postin e pare.

rrespekte:cool:
albanian expert

LABI
02-03-07, 18:17
Mendoj se femrat nguten gati ne gjdo aspekt me shum se mashkujt, se jena ma emocionale dhe emocionet shum her nuk te lejojn te mendojsh dhe ti dalish problemit perpare me nje menyr logjike!

Shnetje

Nuk do te thote qe jeni femra... automatikisht kjo cilesi (atribut) te identifikohet, te shiqohet si tipike per femra ...As biologjia , as gjenderat seksuale, nuk ju bejne me sentimentale , apo me te ndjeshme, me te perkujdeseshme se mashkujt ...

Eshte diskursi kulturore brenda se ciles ju krijoheni ngriteni si personalitet ... Eshte roli shoqere ... qe ju servohet, imponohet - qe ju te rangoheni si bartese te nje roli te cakutar brenda per brenda teresise se shoqerise ... e cila pa dyshim nese jo ne ate mase qe mund te quhet shoqeri klasike patriarkale; Por ne nje forme te llojit te saj me te zbutur, me te avancuar sa i perket asaj qe nderlidhen me lirit dhe te drejtat CIVILE - SOCIALE - POLITIKE...

LOJETARI
03-03-07, 15:27
Ndajre, shkurorezime, mashtrime, etj., etj.,

...meshkujt apo femrat po nguten...?

T'i shohim mendimet tuaja....!!!


eX/PerT , e paske hapur njė temė ala ekpertēe :biggrin:


Besoj se koha nė tė cilėn po jetojmė parakushtėzon disa vendime tė cilat nuk mundė tė merren si tė prera ,por u jepet njė hapėsirė elasticiteti, konform kushteve jetėsore.
Dynamizmi i sė pėrditshmes , mundėsia e rrugėtimit tė shpeshtė , mediat qė gulfojnė nga idetė ekstreme ,parametrat e ri matės tė asaj qė na bėn tė jemi tė lumtur dhe njė varg elementesh tjera qė pėr ēdo ditė na e godisin shpirtin me turlifarė impulsi elektrik , intensiteti i sė cilave na hallakatė dhe nuk na lenė tė pėrqėndrohemi vetėm nė njė person qė e duam.
Kėshtu qė mendja sigurisht nėn ndikimin e emocioneve i thotė zemrės hajt mos e bė tė madhe ,se e fortė je ti , prano edhe njė person tjetėr nė brendinė tėnde ose largoje tė parin e merre tė dytin .Si rrjedhojė pasojnė keqkuptimet ,ngritet tensioni i gjakut ,zemra don me plasė dhe merren vendimet e ngutshme qė pėr mendimin tim faji nuk mundė ti lehet asnjėrės gjini .
Kjo rrėmujė ,qė as dreqi nuk i bie nė fije ngjallė te secili dyshimin se vendimet e prera janė tė dėmshme pėr shėndetin e njeriut, prandaj ėshtė sfidė dhe njėkohsishtė edhe aventurė e llojit tė veqant, njohja e stacioneve tė ndryshme tė jetės, kahjen e sė cilės ėshtė mirė ta zgjedhė secili pėr vete edhe atė koform kaēikut tė vet ,pėrndryshe mundė tė ndodhė qė njė ditė gjindesh nė udhėktryq dhe e shanė mendjen ēka i ka bėrė zemrės ,ndėrsa shpirti ,njė Zot e din se ku ka shkuar :biggrin:

RiannA
03-03-07, 15:40
Nuk do te thote qe jeni femra... automatikisht kjo cilesi (atribut) te identifikohet, te shiqohet si tipike per femra ...As biologjia , as gjenderat seksuale, nuk ju bejne me sentimentale , apo me te ndjeshme, me te perkujdeseshme se mashkujt ...

Eshte diskursi kulturore brenda se ciles ju krijoheni ngriteni si personalitet ... Eshte roli shoqere ... qe ju servohet, imponohet - qe ju te rangoheni si bartese te nje roli te cakutar brenda per brenda teresise se shoqerise ... e cila pa dyshim nese jo ne ate mase qe mund te quhet shoqeri klasike patriarkale; Por ne nje forme te llojit te saj me te zbutur, me te avancuar sa i perket asaj qe nderlidhen me lirit dhe te drejtat CIVILE - SOCIALE - POLITIKE...

Po sillesh e po pshtillesh edhe argumente te mira ke pru, por prapseprap mendoj se femrat ket e kan tveten me qen ma emocionale, ma e ndishme e sene vene...normal qe ka femra qe dallohem prej keti fenomeni, por shumica jan qeshtu padyshim!

Tpershendes

turisti
04-03-07, 00:00
:smile: Ne vendimet e marrura per ato gjera qe i kam cek ne postin e pare.

rrespekte:cool:
albanian expert

Aha :Ndajre, shkurorezime, mashtrime, etj., etj....

Nguten njesoj, si ne :biggrin: bashkim,kurorezim dhe rolin e REALITETIT.....:biggrin:

LABI
05-03-07, 12:27
Po sillesh e po pshtillesh edhe argumente te mira ke pru, por prapseprap mendoj se femrat ket e kan tveten me qen ma emocionale, ma e ndishme e sene vene...normal qe ka femra qe dallohem prej keti fenomeni, por shumica jan qeshtu padyshim!

Tpershendes

Une vetem u perpiqa te argumentoj.... ate pse ti dhe femrat tjera mendoni qe jeni me sentimentale ... Cfare ju bene qe ju te besoni qe jeni me sentimentale ne raport me meshkujt :wink:

lyra2
05-05-07, 08:32
..mbaj mende qe u thonin djemve"mos qaj se nuk je qik","mos se veq qikat bajn keshtu e ashtu" ose " aaa je tregu e forte si burre"e tj e tj ....PSE?

emine
13-01-12, 20:10
Ne shumicen e rastev meshkujte,femra pergaditet shume gjate me mendime duke ber pyetje vetes,gjersa mashkulli merr turr bani e i ra terr syve si i hupte msyne,,,,qka me ba veti e natyres ,as kta te shkret nuke dojne me thy qafen,

Virti
13-01-12, 20:13
mendoj se me se miri do te ishte sikur te dyte te arrinin ne cak njekohesisht. :biggrin::cool:

Jana
13-01-12, 20:23
..varet pi rastit edhe pi tipit te njeriut ...

emine
13-01-12, 20:26
mendoj se me se miri do te ishte sikur te dyte te arrinin ne cak njekohesisht. :biggrin::cool:

na kuqe edhe ti ksi hovi:redface:

Virti
13-01-12, 20:30
na kuqe edhe ti ksi hovi:redface:
edhe keto fjalet shqipe nganjehere jane me dy teha. kur jau skuqa bre?! :redface:

emine
13-01-12, 20:37
edhe keto fjalet shqipe nganjehere jane me dy teha. kur jau skuqa bre?! :redface:

qa pi kap tehat gabim kape tehin qe po shkruje une e hiqu tehav palidhje:tongue:

Virti
13-01-12, 20:39
qa pi kap tehat gabim kape tehin qe po shkruje une e hiqu tehav palidhje:tongue:
shka po di une bre cilet jane me lidhje a cilet palidhje qy :cool:

emine
13-01-12, 20:41
shka po di une bre cilet jane me lidhje a cilet palidhje qy :cool:
jo jo sen sdi ti jo :tongue:

achiles
13-01-12, 21:07
breshkanat