PDA

View Full Version : Tė veshura seksi nė vendin e punės


Dilaver
04-03-07, 09:27
Shumė gra dėshirojnė qė tė vishen bukur pėr punė dhe qė atje tė vėrehen dhe tė krenohen mė dukjen e tyre…Ndonjėherė nė kėtė edhe teprohet gjė qė, mes tjerash, mund ta shqetėsojė edhe partnerin tuaj.

Po ku ėshtė problemi? Diēka tjetėr ėshtė veshja nė punė me tė cilėn ndjeheni rehat, si njė grua serioze e punės, dhe nuk ka shumė meshkuj tė cilėt do tė kishin vėrejtje karshi pėrpjekjeve tua qė me veshje tė kontribuoni nė atė qė tjerėt t’ju marrin mė seriozisht.
Por veshja me tė cilėn dukeni edhe seksi, apo mė shumė seksi sesa veshje pune, ėshtė diēka tjetėr. Edhe i dashuri juaj mund tė ketė idenė se ju nuk visheni ashtu pėr shkak tė punės, por pėr atė qė t’i pėlqeni dikujt tjetėr (nė punė apo nė rrugė).
Dhe, si ta kuptoni qė tė dashurit tuaj po i gumėzhinė nė kokė mendime tė tilla? Ai do tė kėrkojė nga ju, nė mėnyrė jo aq subtile, qė tė visheni mė thjeshtė. Por, tė dashurit me ndjenjė pak mė diplomatike do t’ju thonė diēka si: “Je veshur seksi pėr punė”.
Ky nuk ėshtė kompliment, ėshtė shenjė se ai po ju teston se ēfarė po ndodh, por nuk ia lejon vetes qė kėtė pyetje ta bėjė me zė. Frikohet nga pėrgjigja qė mund ta dėgjojė. Po ashtu frikohet se ēfarė do tė sjellė e ardhmja nė lidhjen tuaj, nėse dyshimi del i vėrtetė.
Dhe ēfarė tė bėni nė situata tė tilla? Mendoni sesi visheni dhe se, veshja qė pėrdorni, a do t’ju sjell poenė nė punė. Nėse doni, sqarojani edhe tė dashurit tuaj se pse visheni mu ashtu, ēfarė konkretisht arrini me kėtė dhe bindeni se kjo nuk ua ndryshon ndjenjat tuaja ndaj tij dhe se nuk do ta rrezikojė lidhjen tuaj.
Nėse veshja seksi vėrtetė nuk ju sjell kurrfarė poenėsh nė punėn tuaj e njėkohėsisht e shqetėsoni tė dashurin, mendoni pėr atė qė tė kaloni nė njė veshje mė “tė butė” nė diēka qė tė dashurit tuaj i asocion nė punė dhe jo si diēka provokuese.
http://telegrafi.com/data/upimages/LIFESTYLE/sex-office.jpg
Ėshtė bukur kur tjerėt mahniten me dukjen tuaj seksi, por a ėshtė kjo mė e rėndėsishme sesa qė personi i dashur tė jetė i lumtur dhe qė tė mos dyshojė nė ndjenjat tuaja? Kėtė pyetje bėjani vetes kur tė vendosni se ēfarė do tė vishni pėr tė shkuar nė punė.

Telegrafi

LOJETARI
04-03-07, 23:58
Sa mė i shkurtė fustani aq mė i madh suksesi hahahahhahahahaha.......edhe Mel Gipson fitoi ēmimin Oscar kur e veshi minifundin .
Mesazhi i Telegrafit , nė shkrimin e mėsipėrm mė tepėr i ngjanė ndonjė dove tė marrė nga Kurani apo psalmi nga Testamenti i Moēėm se sa njė shtjellimi objektiv tė kėtij fenomeni tė kohės sė sotme .
Besoj se duhet provuar tė bėjmė dallimin nė mes tė asaj qė duket seksi dhe asaj qė nė fantazinė e dikujt tejkalon kufirin e ruajtjes sė baraspeshės emocionale .Pėr mua e para ėshtė mjaftė objektive ,meriton respekt tė veēant , ėshtė dhunti e natyrės ,nuk kemi pse t`i ikum ,janė vija qė reflektojnė forma tė jashtėzakonshme tė trupit tė femrės ,mbulimi i tė cilave do tė ishte mėkat ndaj sė bukurės .Veshja qė sot pėrdoret karakterizon
edhe mė fuqishėm mesazhin qė trupi i femrės pėrcjellė kudo qė ajo lėvizė , kuptohet gjithėherė pa paramendime banale .Njė femėr e bukur qė veshet ``seksi `` qoftė edhe nė vendin e punės arrinė tė ngjallė atmosferė mė tė lirshme pune duke mbushur hapėsirėn gjegjėse me bukurinė e saj .Tė mos keqkuptohemi fjala kėtu ėshtė pėr botėn e civilizuar .Kėnaqėsi e llojit tė veēant tė punosh nė njė ambient tė tillė ,ku lodhja ,nė vendin e punės bėhet fjalė e panjohur .:tongue:

LABI
09-03-07, 15:15
Kete dukuri ne kontekstin kosvare, per femrat qe punojne ne institucione publike- shteterore ne Kosove, e kam emertuar si : FENOMENI I BARBIKAVE NE INSTITUCIONET E KOSOVES DHE POZITA SOCIALE NE PRAPASKENEN E KETYRE INSTITUCIONEVE .

Perderisa ato seksin e tyre e perdorin si arme per te arritur qellimet dhe avancuar mobilitetin e tyre shoqerore ... Pozita dhe roli i tyre (i objektit ndermjetesues ) ne shoqeri, nuk do te avancohet me larte se sa ku eshte.

jadore
11-03-07, 20:19
Sa mė i shkurtė fustani aq mė i madh suksesi hahahahhahahahaha.......edhe Mel Gipson fitoi ēmimin Oscar kur e veshi minifundin .
Mesazhi i Telegrafit , nė shkrimin e mėsipėrm mė tepėr i ngjanė ndonjė dove tė marrė nga Kurani apo psalmi nga Testamenti i Moēėm se sa njė shtjellimi objektiv tė kėtij fenomeni tė kohės sė sotme .
Besoj se duhet provuar tė bėjmė dallimin nė mes tė asaj qė duket seksi dhe asaj qė nė fantazinė e dikujt tejkalon kufirin e ruajtjes sė baraspeshės emocionale .Pėr mua e para ėshtė mjaftė objektive ,meriton respekt tė veēant , ėshtė dhunti e natyrės ,nuk kemi pse t`i ikum ,janė vija qė reflektojnė forma tė jashtėzakonshme tė trupit tė femrės ,mbulimi i tė cilave do tė ishte mėkat ndaj sė bukurės .Veshja qė sot pėrdoret karakterizon
edhe mė fuqishėm mesazhin qė trupi i femrės pėrcjellė kudo qė ajo lėvizė , kuptohet gjithėherė pa paramendime banale .Njė femėr e bukur qė veshet ``seksi `` qoftė edhe nė vendin e punės arrinė tė ngjallė atmosferė mė tė lirshme pune duke mbushur hapėsirėn gjegjėse me bukurinė e saj .Tė mos keqkuptohemi fjala kėtu ėshtė pėr botėn e civilizuar .Kėnaqėsi e llojit tė veēant tė punosh nė njė ambient tė tillė ,ku lodhja ,nė vendin e punės bėhet fjalė e panjohur .:tongue:
..hm , ja dhe nje argument qe vertet veti egoiste dhe sfiduese gjinia qe perfaqeson Lojetari .. hajde pune hajde , kur pritet nga trendi dhe moda e koleges ne vend punim te arrihen rezultatet enorme te punes ... ????!!!
(hahha , interesant se si mire po me shkojne punet ne vendpunimin tim kur veshjet provokative jane tabu!!..nuk na lente Zoti pa nje risk thote mama e jeme ...)

LOJETARI
12-03-07, 20:19
..hm , ja dhe nje argument qe vertet veti egoiste dhe sfiduese gjinia qe perfaqeson Lojetari .. hajde pune hajde , kur pritet nga trendi dhe moda e koleges ne vend punim te arrihen rezultatet enorme te punes ... ????!!!
(hahha , interesant se si mire po me shkojne punet ne vendpunimin tim kur veshjet provokative jane tabu!!..nuk na lente Zoti pa nje risk thote mama e jeme ...)Ēfarė ka kėtu tė keqe ?
Gjėrat qė shohim nėse reflektojnė xixa ,nuk do tė thotė qė ne t`i mbyllim sytė menjėherė , sepse kėshtu do tė pėsonte efektiviteti ynė nė punė , me sy mbyllur nuk punohet , ndėrsa kur kemi ēka shohim edhe motivimi besoj qė bjen nė vendin e duhur hahahahahahaahha

Dilaver
12-03-07, 23:48
Veshja zbukuron njeriun, ėshtė njė ndėr pjesėt e karakterit tonė dhe impresioni i parė qė japim tek tė tjerėt prandaj duhet t’i pėrshtatėt kėrkesės sė pėrsonit kundrejt rrethit, shoqerisė, jetės e moshės dhe nė asnjė mėnyrė nuk duhet tė bėjmė paragjykime nga veshja.
Veshja ekstravagante e transparente e femrave nė vend tė punės kur i kalon limitet nė shkurtėsi, tregon disa pika kyēe: provokim, seks, pushtet, sfidė seksit tjetėr….

Albanian eX|PerT
28-03-07, 17:11
Ne ekspertat :biggrin: zakonisht jemi shefa/padrona :tongue: prandaj tash po flas ne kete postim ne rolin e punedhenesit! Une te nderuar, nese synoj per te pasur sukses me firmen/punen time qe punetoret te jene te mirefillte ne pune, do i ēortoja keto vajza qe vishen ne kete menyre, sepse keshtu me keto veshje ia humbin busullen punetoreve :biggrin: , e keshtu si rrjedhoje ska profitabilitet ne veprimtari, dhe keshtu shkon firma drejt falimentimit!

Nje veshje e ketille eshte fund e krye provokim dhe nxitje per amoralitet, dhe punetoret ndoshta harrojne per cka kane ardhur me punue te Experti :biggrin: ! Hahahahahaha!

Pra, ska, nese deshirojme produkte te kenaqem nga pune e punetorit/res, duhet te kete rregull moral, pra veshjet e ketilla te mos tolerohen.

Fola si Expert qe jam pra si Boss, e nuk eshte lehte, mos harroni :lol: :lol: hahahahahahahah! :lol: :lol:

Experti! :lol:

Zero Cool
29-03-07, 09:49
Veshja provokative e femrave ne vend te punes eshte karakteristike e vendeve te pazhvilluara (sa po e shoh ketu me baze te shkrimeve edhe e disa extremisteve musliman "shqiptar").
Ne vendin ku jetoj une, nese nje femer vishet ne menyre provokative dhe shkon ne bisede informative per nje pune, do te merr pergjegje negative decidivisht.
Arsyja: Per veshje sexi, eshte vendi tjeter i punes (pufi, bordeli). Ne pune duhet treguar aftesite e tua psiko-fizike, kurse nese deshiron te shesesh trupin, egziston vendi i caktuar per kete.
Paramando0ne nje femer me taka ( themberra) te larta te kepucave e cila duhet te punoj ne nje fabrike ?! A do ta jep maximumin ajo ? Apo paramendoje nje avokate e cila do te vishet sexy dhe te pranoj klijent dhe te shkoj ne gjykate ?! Per kete edhe patjketer ne gjykata perdoren "pelerinat" e caktuara mu per kete.

Si qe thash ne fillim, ne vendet e pazhvilluara, perdoret gjdo mjet per te ardhur te paraja, dhe per hesapin tim, keta njerez jane te pamoralshem, sepse ne fund te fundit as qe kan kufi ne keto lojera te flliqura, nese i lejojne punetoret e veta, apo edhe me keq nese i shtyjn ato per te bere gjera te tilla.

Prishtinasja_
29-03-07, 09:59
Veshja provokative e femrave ne vend te punes eshte karakteristike e vendeve te pazhvilluara (sa po e shoh ketu me baze te shkrimeve edhe e disa extremisteve musliman "shqiptar").
Ne vendin ku jetoj une, nese nje femer vishet ne menyre provokative dhe shkon ne bisede informative per nje pune, do te merr pergjegje negative decidivisht.
Arsyja: Per veshje sexi, eshte vendi tjeter i punes (pufi, bordeli). Ne pune duhet treguar aftesite e tua psiko-fizike, kurse nese deshiron te shesesh trupin, egziston vendi i caktuar per kete.
Paramando0ne nje femer me taka ( themberra) te larta te kepucave e cila duhet te punoj ne nje fabrike ?! A do ta jep maximumin ajo ? Apo paramendoje nje avokate e cila do te vishet sexy dhe te pranoj klijent dhe te shkoj ne gjykate ?! Per kete edhe patjketer ne gjykata perdoren "pelerinat" e caktuara mu per kete.

Si qe thash ne fillim, ne vendet e pazhvilluara, perdoret gjdo mjet per te ardhur te paraja, dhe per hesapin tim, keta njerez jane te pamoralshem, sepse ne fund te fundit as qe kan kufi ne keto lojera te flliqura, nese i lejojne punetoret e veta, apo edhe me keq nese i shtyjn ato per te bere gjera te tilla.


More Zero Cool eshte e para here qe po pajtohem me shkrimin tende !! :biggrin:

emine
20-03-08, 14:19
Puna eshte pune,prandaj kisha then JO....Fjala Sexy ka vend ku perdoret ne vendpunsim me ket fjal lindin problemet ....kshtuqe asnje fiirme e mirfillt s'do te pranonte nje femer provaktive si puntore aty.Jan vendet ku mundet cdo kush me provoku dhe mu vesh Sexy,ne pune JO!