PDA

View Full Version : Me mire burgu se me gruan.


uck_aksh
04-03-07, 09:42
http://notizie.tiscali.it/media/foto/notizie/07/febbraio/05/help_you--309x215.jpg (http://notizie.tiscali.it/media/foto/notizie/07/febbraio/05/help_you--309x215.jpg)Po lexoja nje artikull (http://notizie.tiscali.it/stranomavero/articoli/07/02/meglio_carcere_moglie.html)
dhe mu duk me te vertete i cuditshem:

I denuar me arrest shtepijak kerkon qe te transferohet ne burg sepse e shoqja ja ka sjelle ne maje te hundes.
Behet fjale per nje shqiptar te denuar per shperndarje droge,qe praktikisht ,te degjonte zerin e te shoqes qe i fliste per c'do gje qe bente ,nuk duronte dot me.

Ne nje nga kontrollet rutine qe bejne karabinieret,i shkreti ju kerkoi qe te transferohej ne burg,ku sipas te cilit s'do gjendej me keq se sa ne shtepine e tij.Kadri Ll.,ju plotesua deshira nga gjykata qe urdheroi mbylljen e tij ne burgun e 'Borgo San Nicola' ne Lece.
Plotesimi i kerkeses se tij ishte pothuajse nje detyrim per gjykatesin,sepse qe prej nje muaji,Kadriu kerkonte me insistim qe te largohej nga shtepia e tij,dhe shpesh ka arritur dhe te kercenoje se do ta vriste te shoqen.

luan_i
07-03-07, 10:55
nebug tsundon dikush tjeter anshpi je vet sundimtar

Guri i madh
07-03-07, 23:18
http://notizie.tiscali.it/media/foto/notizie/07/febbraio/05/help_you--309x215.jpg (http://notizie.tiscali.it/media/foto/notizie/07/febbraio/05/help_you--309x215.jpg)Po lexoja nje artikull (http://notizie.tiscali.it/stranomavero/articoli/07/02/meglio_carcere_moglie.html)
dhe mu duk me te vertete i cuditshem:

I denuar me arrest shtepijak kerkon qe te transferohet ne burg sepse e shoqja ja ka sjelle ne maje te hundes.
Behet fjale per nje shqiptar te denuar per shperndarje droge,qe praktikisht ,te degjonte zerin e te shoqes qe i fliste per c'do gje qe bente ,nuk duronte dot me.

Ne nje nga kontrollet rutine qe bejne karabinieret,i shkreti ju kerkoi qe te transferohej ne burg,ku sipas te cilit s'do gjendej me keq se sa ne shtepine e tij.Kadri Ll.,ju plotesua deshira nga gjykata qe urdheroi mbylljen e tij ne burgun e 'Borgo San Nicola' ne Lece.
Plotesimi i kerkeses se tij ishte pothuajse nje detyrim per gjykatesin,sepse qe prej nje muaji,Kadriu kerkonte me insistim qe te largohej nga shtepia e tij,dhe shpesh ka arritur dhe te kercenoje se do ta vriste te shoqen.

jo qat dit si te pekmezavna qishtu drejt te hogja e me caktue terminin per dyja te gjat se kani her pa termin nuk po pranojshin

Dimri
10-03-07, 00:09
Normal i shkreti ka lyp me shku ne burgė se gruja kur ta non zullumin ajo nuk din mu ndal se nuk ka mshirė dhe tash gruja ėshtė e lirė dhe gjen tjetrin.:confused:

halla e madhe
10-03-07, 07:54
Normal i shkreti ka lyp me shku ne burgė se gruja kur ta non zullumin ajo nuk din mu ndal se nuk ka mshirė dhe tash gruja ėshtė e lirė dhe gjen tjetrin.:confused: ..gruja nuk i paska faj pse Kadri zeza ja paska ba vetit ...une ju kisha qu STUPC perdite dei sa te perkulej qe kurr nuk do te mirret me droge:confused:

lonaaa
11-03-07, 00:43
Jo bre halle e madhe perderisa te pranojm qe tju qendrojm ,ne te mire e ne te keq , nė perkrahje dhe prane atehere pse ti kthehet me stupc ajo (apo ai ,cila do pale qofte)?
Me stupc nuk arrit askund dhe nuk e shlyn as nje gje te bere,atehere ti qendrojm prane edhe ne raste te tilla!

emine
19-05-08, 13:13
http://notizie.tiscali.it/media/foto/notizie/07/febbraio/05/help_you--309x215.jpg (http://notizie.tiscali.it/media/foto/notizie/07/febbraio/05/help_you--309x215.jpg)Po lexoja nje artikull (http://notizie.tiscali.it/stranomavero/articoli/07/02/meglio_carcere_moglie.html)
dhe mu duk me te vertete i cuditshem:

I denuar me arrest shtepijak kerkon qe te transferohet ne burg sepse e shoqja ja ka sjelle ne maje te hundes.
Behet fjale per nje shqiptar te denuar per shperndarje droge,qe praktikisht ,te degjonte zerin e te shoqes qe i fliste per c'do gje qe bente ,nuk duronte dot me.

Ne nje nga kontrollet rutine qe bejne karabinieret,i shkreti ju kerkoi qe te transferohej ne burg,ku sipas te cilit s'do gjendej me keq se sa ne shtepine e tij.Kadri Ll.,ju plotesua deshira nga gjykata qe urdheroi mbylljen e tij ne burgun e 'Borgo San Nicola' ne Lece.
Plotesimi i kerkeses se tij ishte pothuajse nje detyrim per gjykatesin,sepse qe prej nje muaji,Kadriu kerkonte me insistim qe te largohej nga shtepia e tij,dhe shpesh ka arritur dhe te kercenoje se do ta vriste te shoqen.


kam pas njohur nje Plak shum te menqur dhe si vajz shum e re ,gjithmone kritikojsha dhe shajsha mashkullin(ashtu qka kisha degju nga tjetret)mashkulli tradhton del rrugve etj etj....

Nje dite isha ka them mu ket gje sikur nje dite te ma baje kshtu ashtu do tja baja ,edhe uene etj,,,U ndal Plaku me shikoi dhe em tha :HMMM mashkulli nese del nga Shpija cdo dite d:m.Th Ai e ndjene veten te perjashtun nga aty ,ban fjale gruja non stop ai i shkreti duhet me dal dikah ja me fshi grune bisht fshise (me e rrre),kshtuqe nes enje dite don mos me dal i dashuri juaj kafev apo mas tjerav jepi qka ai kerkon.........hahhahahhahahah edhe une isha burgos se sun i duroi perlamjet hiq!

ps.sa per em vra gruan(ma zi a shtisi sa basi ):(

lovely
21-05-08, 18:23
http://notizie.tiscali.it/media/foto/notizie/07/febbraio/05/help_you--309x215.jpg (http://notizie.tiscali.it/media/foto/notizie/07/febbraio/05/help_you--309x215.jpg)Po lexoja nje artikull (http://notizie.tiscali.it/stranomavero/articoli/07/02/meglio_carcere_moglie.html)
dhe mu duk me te vertete i cuditshem:

I denuar me arrest shtepijak kerkon qe te transferohet ne burg sepse e shoqja ja ka sjelle ne maje te hundes.
Behet fjale per nje shqiptar te denuar per shperndarje droge,qe praktikisht ,te degjonte zerin e te shoqes qe i fliste per c'do gje qe bente ,nuk duronte dot me.

Ne nje nga kontrollet rutine qe bejne karabinieret,i shkreti ju kerkoi qe te transferohej ne burg,ku sipas te cilit s'do gjendej me keq se sa ne shtepine e tij.Kadri Ll.,ju plotesua deshira nga gjykata qe urdheroi mbylljen e tij ne burgun e 'Borgo San Nicola' ne Lece.
Plotesimi i kerkeses se tij ishte pothuajse nje detyrim per gjykatesin,sepse qe prej nje muaji,Kadriu kerkonte me insistim qe te largohej nga shtepia e tij,dhe shpesh ka arritur dhe te kercenoje se do ta vriste te shoqen.


vallha bre s po di qka me thane veq edhe me nejt krejt pa fol s mujta ......FATKEQESISHT, jane DISA femra, qe kur t martohen, e burri iu jep liri (qe nuk e ka pas te baba) , ajo nuk din t nalun!!!! kam pa me sy kshtu qe mos dilni me ma demantu kush fjalen :biggrin:

nje fjale thote; qeni qe nuk eshte zgjidh kurre, kur t zgjidhet, hup kontrollen! qashtu diqka sa nashta bash n ven s po di me qu amo po e kuptoni ju...

ky koka tjeter rast, pak ma nrysh se tipi koka marr me droge.. amo nese une kisha vendos me vazhdu me jetu me qat njeri, e me ia fal, nuk ia kish permen mo ate pune kurre..... ose qkado cofte ajo pune.....
se me zhurme belivallha nuk qohet jeta.....:frown:

p.s. s di qka erdha ktu, ia nisi vetja me mu dokt e mecme :tongue: