PDA

View Full Version : Veset e shqiptarit


GENNTI
05-03-07, 22:55
Separi ju pershendes te gjithe stafin dhe antaret e fofumit
Ate flasim pake per veset tona.Se veset qe i kane te tjeret na duken shume te kqia,po kure ikemi .vete na duken te mira.Poduke kritikuar te tjeret paraqesim vetevehten

LOJETARI
05-03-07, 23:05
Gennti sė pari mirė se ke ardhė dhe kalofsh sa mė mirė . Ndersa sa pėr temen paskim ēka flasim se na shqiparėt jemi veq vese madje prej mėngjesi deri nė mbrėmje .Edhe gjumin ves e kemi .:redface:

Daja POLIC
05-03-07, 23:12
Gennti sė pari mirė se ke ardhė dhe kalofsh sa mė mirė . Ndersa sa pėr temen paskim ēka flasim se na shqiparėt jemi veq vese madje prej mėngjesi deri nė mbrėmje .Edhe gjumin ves e kemi .:redface:

paj bre Lojetari ndoshta e kam gabim , veq na shqiptart edhe me pas vese shum ti duhet me than skemi, perdhum hasmit :biggrin:

prishtinasi
05-03-07, 23:18
Me pshty e kem zakon....gjdo 10 metra...ves ma te keq s'ka mo...edhe me e sill zingjirin...qe me ba me qene i gjate...te shkoj syni shokit...nejse...farat e zeza, i kem harru....

LOJETARI
05-03-07, 23:19
Njė prej veseve kryesore tė shqiptarit ėshtė mos sinēeriteti ndaj vetvetes:redface: Daja Polic kot mshefen kėto tipare ,ato pėr inati tė hasmit duhet tė denoncohen dhe luftohen:redface:

Gertruda
06-03-07, 14:28
Te pershendes Gennti po a nuk kishte qen me mire te beshe pyetjen qfare vese nuk kan shqiptaret
hahahha klm

Penesti
06-03-07, 16:54
Veset e shqiptareve.
Te lumte Genti,Gerturda... , ide e qelluar per polemike te shendetshme. Une do e kisha plotesuar kete ide edhe me veset e mira per ti dhene kahje me objektive kesaj teme. Kujtoj se debati rreth kesaj teme do ishte me i plote apo jo? Nuk duhet haruar se nje popull mbi supet e te cilit rendojne sundimet shekullore nuk mund ti rezistoje teresisht veseve te importuara dhe atyre qe krijohen nga rrethanat e krijuara qofshin ato te mira apo te keqija.Dhe veset dosido jane pjese e mentalitetit tek secili popull.Genti me sa fisnikrueshem na e sjell per objekt evitimin e veseve te kqija.Te mundohemi pra ti gjejme motivet e te keqes e njekohsisht te perpiqemi qe polemika te mos mer trajte nihiliste t`i permendim edhe veset e mira te races sone. Kesisoji mendoj se krahasimi i tyre do na shpie ne nje perpjekje kolektive per ti rezistuar, dhe menjanuar ne kufijt e te se mundshmes.
Sa per fillim po permendi disa vese qe i perkasin llojeve .
Vese te mira:
Mikepritja me buk e krype
Besa por jo edhe per te pabesin ( qe fatkeqsisht shume here pushtuesit na e kan perdorur per ta ndersyer kunder vet neve)
Dashuria bashkeshortore (e skajshme , shqiptari edhe me frigacaku ne murmbeshtetje per grua vritet ani se asnjeher ne jet nuk i thote te dua)Ps. Per kete do zgjerohem ne postimet e ardheshme...
Toleranca ( po kush esht ma tolerant se shqiptari qe kaperdin vrasjen kolektive dhe shtrin doren pajtuese edhe pse historikisht tradhetohet )
Bujaria
Te tjerat le ti permendin pasuesit
Veset e keqija:
Konformizmi ; heqja dore nga autoktonesia dhe imitimi i vlerave te huaja ( muzike art...)
Krenaria ( aty ku se ka vendin pra ne mjedise vellezrore0
Xhelozia ndervllazerore ( kjo e huazuar... nga te tjere...)
Veprimi jokolektiv ( solidarizimi i rejshem vetem ne kushte rreziku...dhe vetem aty ku publikohet emri)
Sa per fillim kaq e mepastaj do e ngjeshim kete teme se kujtoj se esht shumedimensionale dhe e pafundeshme
Nga vendi ku bukes i thuhet buke e ujit uje....

Murgesha
06-03-07, 17:00
Veset a??

Se di cilat si kemi se kemi boll....:biggrin:

LOJETARI
06-03-07, 17:07
Ndoshta unė nuk e kuptoj mirė fjalėn ves por mė duket se vesi nuk ėshtė tipar pozitiv .megjithėatė Penesti i dha kahje tė duhur temės .

DEA
06-03-07, 17:33
Ish kone pa habit njoni e thojke, " me kone te rrish Hoxhe bahesh" hahahahh jo i thojshin tjert po " Ne rrish me Hoxhe, Hoxhe bahesh" edhe na kemi lind pa vese ,po me kone po rrim po jau marrim veset do te mira e do te kqija :confused:

Penesti
06-03-07, 21:37
Veset a??

Se di cilat si kemi se kemi boll....:biggrin:
Veset shqiptare
Po Lojtari ju keni drejt paksa por megjithate veset klasifikohen si te mira dhe te kqiaj. Ma paske lexuar qellimin 100% .
Ju z. Dea i afroheni shume te vertetes . Disi jemi te prirur te pervetsojme te huajen , i ngjesim vetullat e huaja kur tonat na shkelqejne nga bukuria.Kjo vlen edhe per sferat tjera te jetes . Po a nuk i perditesojme dhe i familjarizojme edhe shprehjet e te tjereve biles me nje lazdri te quditshme...
Po nejse un kujtoj se kesaj ndjenje inferiore dalngadal brezat qe vijne do i rrezistojne me sukse.

Gertruda
07-03-07, 11:16
Pershendetje juve Penesti
desha vetem te ju them se vesi eshte tipar negativ pore nese ju deshironi qe te kalojme ne tradita a po doke krejt ne rregull.
shume shkurte do pergjigjem edhe ate me proverbe
Ne gjdo vend doket dhe zakonet jan me te forta se ligjet.Prandaj per te permirsuar nje vend,(apo popull)
para se t'i ndryshojme ligjin,duhet ber perpjekje me pare per t'i zhdukur doket dhe zakonet e tij (TE LIGA).Prandaj edhe ne shqiptaret duhet te hecim ne hap me kohen dhe ket rradhe te marim gjera te mira nga te tjeret.

Prishtinasja_
07-03-07, 11:33
-http://www.bastelboard.de/forum/images/smilies/nasebohren.gif Mi dlire hundet :redface: :tongue:

-Mu marre me thashetheme :redface:

- Xhelozia ndajnjeri tjetrit ( p.sh. ky ka ma shume, e jo une , etj. etj.)

Albanian eX|PerT
07-03-07, 15:02
-http://www.bastelboard.de/forum/images/smilies/nasebohren.gif Mi dlire hundet :redface:

-Mu marre me thashetheme :redface:

- Xhelozia ndajnjeri tjetrit ( p.sh. ky ka ma shume, e jo une , etj. etj.)
......................:biggrin:

Agolli
07-03-07, 17:50
Ndoshta unė nuk e kuptoj mirė fjalėn ves por mė duket se vesi nuk ėshtė tipar pozitiv .megjithėatė Penesti i dha kahje tė duhur temės .

Mos u be vesvese........:tongue: :tongue:

Prishtinasja_
13-03-07, 19:34
Edhe nje vese i shqiptarit :redface:

Shqiptaret e kane zakon ti fusin pak hundet ne punet e te tjereve.:redface:

Nuk me pelqen ti fus hunden ne jeten private te tjereve ,dhe eshte mire sa me pake te mirren njerezit me thashetheme :Mos te lejojn ti futin hundet ne punet private apo familjare .

Kjo per fate te keq ndodhe si ne familje, si ne pune, si ne shkolle, si ne shoqeri , si ne dashuri, bile bile edhe ketu ne forum.. :redface:

arton bala
14-03-07, 17:38
Opa a ju tuj e pershkru veten po na merrni fytyren neve krejt shqiptareve a?? Ani se pi kompletoj pra edhe une depon e veseve “te shqiptarit” me te miat qe kam degju se kinse i kam. Natyrisht nuk jane aspak te verteta, pos aty ketu ndonje sa per “msyshe” ;-)

Kokeforte,
Inatgji,
Xheloz,
Lokalist,
Familjarist,
Hakmarres,
Delinkuent,
Ta bon rrafsh,
Fryhet per mi mshef pasigurine,
Gjykon shpejt,
Shan shpejt,
Influencohet shpejt,
I ngon tjeret vetem kur keta e kan gabim,
Lexon pak,
Per gabimet e veta fajeson tjeret,
Punet e renda ia delegon tjereve,
Dembel ndaj ndryshimive pozitive,
Ja s“mirret hiq me nje pune ja shume intenzivisht,
Mirret shume me politike,
I duket vetja se po din,
E ka armik detajin,
I perzien pijet alkoholike,
Rrin pa buke e blen kerr

kusurin i kam lene per te ardhmen ,-)

Agolli
15-03-07, 08:56
Jo ore ne nuk kemi vese,..qy!''' Ndodhe ndonje here te behemi vesvese :biggrin: ........... sa per vese, ''''ato i takojn te perditeshmes, dhe nuk i mungojn ase nje nacionaliteti....:biggrin:

Arb
15-03-07, 09:05
O te tjeret, ma te zi jane... Vec qe njohim veten ma mire, e na doket se vec na kemi vese...

luckyman
02-01-08, 19:02
......me i mbajt qelsat e kerrit ndor (tuj sjell neper gishta) :biggrin:

me Pshty rruges (gjest shume i flliqt),..kur shkoj ne KS, vrej se gjdo i dyti pshtyn rruges!!!!!!!

me honger fara t`zeza neper korzo. etj. etj.

Albonita
06-01-08, 17:38
Edhe nje vese i shqiptarit :redface:

Shqiptaret e kane zakon ti fusin pak hundet ne punet e te tjereve.:redface:

Nuk me pelqen ti fus hunden ne jeten private te tjereve ,dhe eshte mire sa me pake te mirren njerezit me thashetheme :Mos te lejojn ti futin hundet ne punet private apo familjare .

Kjo per fate te keq ndodhe si ne familje, si ne pune, si ne shkolle, si ne shoqeri , si ne dashuri, bile bile edhe ketu ne forum.. :redface: e vertet se shqiptaret shum ju intereson per dikend tjer e hajn buken e vet e shokojn punet e huja kjo ahst dam nga shqiptaret .. me falin doshta gabova ne shkrim por keshtu mendoj .!!

Estella
07-02-08, 22:18
http://www.*****************/portal/images/smilies/icon_biggrin.gif http://www.*****************/portal/images/smilies/icon_biggrin.gif Pin qaj rusi per cdo nate
- Babgjyshi ulet ne toke komkryq edhe pse ka kauqa ne dhome
- Qikat gjith duhen me bo hyzmetin kur te vin musafirt.
- Te vin Msitat me ta lyp qiken.. jo ai djali qe don
- shokt tuten me te thirre ne telefon prej babit
- Ne darsem te ma shume te vin familja e burrit se sa e vajzes.
- folni pallarva per gjithe kon.
- Veten shqipetari e vnon kapuqin e bardh "Plisin"
- Mami te shtin me gatu pite prej kur i ki 10 vjet...."Msohu bi se kur te shkon ne dere te huje nuk te vesin".
- Qesin allti ne darsem palidhje lol.
- hala i ki 20 vjet edhe duhesh mi vet prinderit a bon me shku a jo.
- Si lojn qikat me dal me jetu ne veti deri sa te martohen.
- Qikat duhen me maru sene per shpijen e burrit...thirret "QEJZI" LOOOOL
- Burri ta blen fustanin e bardhe e krejt teshat.......ohh yeah i like this one .
- Kur te shkon nuse ...vin musafir met kqyr a po bon hysmet te mire....e nese nuk bon shkojn folin per ty palidhje. - Babgjyshi ta qan koken me music me qiftelia.
- Gjyshet veshin KULE lol
rruges tu ece pshtyn ne toke ose i fshin hund me dore (bähhh ich hasse es, wenn ich so was sehe)
- veshin jakne te lerkures (igitt)
- dallohen ne ftyr (hunda,,,) qe jan shqiptar edhe ne ecje
shqiptaret ne restaurant kur ta dhezin cigaren e mbajn doren para cigares per mos me ja shuk fryma !!

edhe jan elegant te veshun (anzug) me qorapa te bardha!!!! pfuiiiiiii

sidomos ne permendim e kan nje flamur te ngjitur te pasqyrja e mbrendshme ne kerr!

neper discoteka dalin ne tanzfläche edhe e shiqojn vehten ne pasqyre edhe keshin!!! mendojn se aty jan vete, discoteka eshte vetem per te!!!
Kur i sheh n'rruge normalisht qe dihen djemt duke ja hap syte femnave dhe duke ju thene "Hej Süße,kommst du gehn Cafe trinken?" (Ndodh edhe ne gjuhen serbe)
Dihen edhe kur i degjon me ze te larte duke tregu per "pervojat" e tyre me femra (kuptohet ne endrra)
"O Hasan bjerma babes qat kolicen ti shtim senet n'to!"
"Prit mamit se paska akcion qetu,kadal ti kqyrim ai ka dal afati"(kur dalin me ble)
nje cigare ne goje ndersa tjetren mbi vesh
- gishtat ne hunden
- nese jane 2-3 persona dhe duke ecur kthehen ne nje kthese atehere ia shkelin kepucat njeri tjetrit...dhe as qe kerkojn e falje!

Prej cilit vend ne Kosove je?
A e njef "filanin" prej ati vendi?
A i ke ba letrat?
(po i kam ba) qysh i ke ba?
Ku punon?
Sa merr ne muj ( euro .dollar )?
A ke mujt me da naj pare anash?
A mundesh "filanit"me ja qet nje pune qaty ku po punojshe ti?
Qe sa sje kan ne Kosove?
Kur don me shku?
sa e ki ne mend me nejt? hagahgahaahahagahgahahag

O Xhemperin e fut N“patolla edhe ni Gurtel asi trash Lewis mu dok prej slargi edhe Handyn NOKIA e display e ka shqiponjen e kur ti bon zilja e kanges A.I "shoku jem dola dhe une me pi e me vallzu"


nje sh. o ti filan e kam pa qiken tende more me nje vend valla boll keq po me vjen(a knena ju knaqet zemra se po e nxen keq) me te tregu veq ish kan bre me nje djal valla bre ti filan e re bre me bo qashtu une bla bla bla nuk ju nalet goja tu shti edhe ndoshta nuk eshte e vertet hiq na ja ishalla po pshtojm edhe na

Pjekum flia me saq (ku ke pa nje gje te till)
-Kur te martohemi marim dor dhe palohemi
-Gruaj nuk bon me vet burrin ku ke dhe ku po shkon(keshtu ishte me par)
-Hallat e pamartuara,axhallart me gra banojn bashk me priderit e tu.30 antar ne shtepi hehe
-Kojshia ti din punt me mir ty se sa qe i din ti vet
-Shpin duhet me fshi per gjdo dite(edhe dhomat qe kurr nuk perdoren)
-Shtepin duhet me be 4-5 kat per inati te kojshis hehe


Shqipetarkat sflasin shqipe se ju doket vetja katunare edhe ta boje guckst du dieser bauer ich kann nicht sehen kajehre paraqiten edhe blinde..

...Shqipetaret luhen shume edhe kqyrin rruges permas me ju fishllue e qojne kryet, mos me ju fishllue thojne kuku sum nguxi qaj po sexi mashkull koka...


...Shqiptarkat ju thoje te huajve une jam qeke a gjermane se tuten se nuk ja hajne...

...Shqipetarkat ne shoqeri apo disko krejt nationeve tjera ju flasin vetem djemev shqiptare sju flasin se tuten mos po kallxojn ata te shpija qe kane pa qiken ne disko...Kur shkon me ndonje restorant qelsin e kerrit edhe mobilin patjeter i mban mi tavolin.
hahha...Ka shum te verteta ketu

-E percjell femren hiq pa e njoft deri te shpija
100% e vertet edhe ate nese eshte me kerr i bertet te madhe "hajde hyn mori ne kerr mos hec". A qe nuk te ka pa kurr me par nuk luan rendeshttp://www.*****************/portal/images/smilies/icon_wink.gif

Pupi
07-02-08, 22:31
Ēka paska kris k'tu kiameti more.
Hiq mos u bėni merak, se kurgjė s'kishim na, ēka kishin tė tjerėt ?!
Qe ky tjetri thotė, Fryhen.
E kush nuk po u "fryhka" kur ka diēka, tė tjerėt fryhen me pas nji mace n'shpi. U ēka e kam ni mace t'bukur.

Po hajt se ka me u bo mir.

Pėr Estellen:

Jo pasha zoten, Babagjyshi i vajzės sime s'ulet n'tepih me ja shtru me dollar.
Qikat s'ta qesin ni kafe pa ju than nja dy a tre her.
Msitet kur vijn, puna e mbaruar.
Etj etj.....

Veq nji gjė m'duhet ta pranoj!

Ku banon, a je me familje a vetėm, e je i martum, e fėmij a ke ???.
Pėr pes minuta qė tė ka takuar mundohet tė dijė ,,GJITHĒKA".

Arb
07-02-08, 22:35
Estella,

Keshtu dini ju te europes a?

Estella
07-02-08, 22:37
Arb aahaah :P................

Arb
07-02-08, 22:38
Hiq mos u bėni merak, se kurgjė s'kishim na, ēka kishin tė tjerėt ?!

'Sha Zoten mire e ki. Keto kombet tjera bash kerkah nuk ishin...

Estella
07-02-08, 22:40
Proud to be Albanian ;)

Arb
07-02-08, 22:41
Proud to be Albanian ;)

Eh, qashtu bre... Nje here po ia jepin ni davran te metave qe e kemi, e ne fund, ia grahim, proud to be Albanian...

Estella
07-02-08, 22:43
Yesssss qashtu eshte valla ;)

LABI
13-02-08, 22:39
Personalisht asnjeren nga keto "vese" te sjellura nuk e gjeta veten si shqiptare !!

A thu mos posedimi i ketyre "veseve" - me bene me pak shqiptare ?! Apo ndoshta keto opinione me shume kane shpjegime psiko-sociale ; konkretisht me paragjykimet, stereotipet, margjinalizimet, diskriminimet grupore/sociale.... :rolleyes: :confused:

LOJETARI
13-02-08, 22:45
Personalisht asnjeren nga keto "vese" te sjellura nuk e gjeta veten si shqiptare !!

A thu mos posedimi i ketyre "veseve" - me bene me pak shqiptare ?! Apo ndoshta keto opinione me shume kane shpjegime psiko-sociale ; konkretisht me paragjykimet, stereotipet, margjinalizimet, diskriminimet grupore/sociale.... :rolleyes: :confused:

Labi , nėse i gjen vet ,atėherė nuk je shqiptar ,hajt se nuk lejojme ne ta zvogėlojmė kombin jo .hahhahahahaha..........

Arb
13-02-08, 22:47
Personalisht asnjeren nga keto "vese" te sjellura nuk e gjeta veten si shqiptare !!

A thu mos posedimi i ketyre "veseve" - me bene me pak shqiptare ?! Apo ndoshta keto opinione me shume kane shpjegime psiko-sociale ; konkretisht me paragjykimet, stereotipet, margjinalizimet, diskriminimet grupore/sociale.... :rolleyes: :confused:

Me larte jane prezantuar veset e Shqiptarit nga me te rralat, e me negativet. Eshte nje tendence e gabur nga nje pjese e jona (Shqptareve) qe te pershkruajme veteveten nga vetite me negatove qe kemi...

Estella
13-02-08, 22:55
duke par temen qe eshte venndos nen rubriken THASHETHANME po ma merr mendja qe sdueht mi marr gjanat seriozisht :P

egi
21-02-08, 20:40
Veset..hmm..i kemi shum...por me e mira dhe me e rendesishme eshte qe jemi THE BEST :biggrin:

emine
10-01-11, 15:39
mi dath apangat te dera,edhe me lype buke ne shpi te huje,masnej mu qu e lype hyse:P

thellenza
22-01-11, 10:23
Sa here marrim kritika* gjithe mendojme se veq per inati po na kritikojne.. nuk na e qet pashqyra veten mire:biggrin:

Hajra
22-01-11, 19:58
..me fol me ze te larte

Domira
22-01-11, 20:11
secilit qe i ipet mundesia me fole publikisht* me fole ne emer te popullit... iaaa kte vec na shqiptart e bajm...

Hajra
22-01-11, 20:14
secilit qe i ipet mundesia me fole publikisht* me fole ne emer te popullit... iaaa kte vec na shqiptart e bajm...


e paske harru qe e kan zakon edhe me falenderu mamin edhe per fund a ban me pershendet hahahah...

Dallandyshja_718
23-01-11, 16:32
Me i fshi hunt me manga se e ka harrua mindilin n'xhep t'xhaketes tjeter...:biggrin:

Makresh
25-01-11, 12:59
e maron shpijen 4-5 kat per inati t'kojshijes.

Hajra
25-01-11, 13:08
e maron shpijen 4-5 kat per inati t'kojshijes.


ti mos e pate me mu pahiri hahahahahah...

romansa
25-01-11, 13:11
e maron shpijen 4-5 kat per inati t'kojshijes.

po de hyn ne borgj deri ne gryk *veq ma ja kalue kojshis per shpi e per kerr ..(jo gjith)

Hajra
25-01-11, 13:20
po de hyn ne borgj deri ne gryk *veq ma ja kalue kojshis per shpi e per kerr ..(jo gjith)


jo bre kredi po e kom shit token e babes hahaha..

Qika^Me^Kule
07-05-11, 20:28
Me i fshi hunt me manga se e ka harrua mindilin n'xhep t'xhaketes tjeter...:biggrin:


Uffa..... moi sa me ka ba me qeshe , lot me shkuan.....

edhe kur shofin ndoi shqiptare ruges... thoin

Hei...... Shqipe.................. :biggrin:

emine
16-01-12, 21:04
Kur e di se jam Shqyptare,,,,


Kur shaj pizhdumater:biggrin:

YanYan
29-01-12, 02:06
...me mbajt flamur diku (makin, cels, wallpaper, tatoo, etj)
...burrat mu vesh me kostum per cdo rast, edhe kur hypin ne avion haha
...me i bertit fmis kurr rrezohet (mas t'paca jarabil se theve qafen), ne vend qe me e marr me t'mir.
...me hedh lek ne dasma.


Ka plot!

Hajra
29-01-12, 13:50
.....me kundershtu shqiptari shqiptarin me i thane nuk eshte ashtu, dhe kur e pyet po mire si eshte atehere ai te thot nuk e di po qysh po thu ti nuk eshte. Ky eshte mentaliteti yne e si rrjedhoj na bene te pajtohemi me gjendjen aktuale ndershqiptare, pik e pes.

almalik
29-01-12, 20:59
Mire e ke Hajro ,eshte nje nder veset e kqija (semundje kronike) te shqiptareve,sepse edhe ndonjehere kur e din se pala tjeter ka te drejte ne ndonje teme,anon ne te kunderten nga inati apo xhelozia qe ka krijuar me kohe nga bindjet e pabaza,dhe nuk din ta respektoje mendimin e kundert ne lidhje me ndonje gje, ,...laaaarg eshte shqiptaria nga civilizimi i mirefillte po cte besh ,i kemi tont e skemi ka i cojme :-)))
te pershendes

Zero Cool
31-01-12, 12:01
Mbasi Zoti krijoi Tokėn dhe Qiellin; lumej, liqej dhe dete; kafshė dhe bimė, ma nė fund iu pėrkushtue krijimit tė Njeriut. Kėto tė mira qė krijova, nuk mė duhen mue, tha me vete, prandaj tashti duhet tė krijoj edhe zotnuesin e tyne, qė tė kujdeset pėr to, ashtu edhe t’i gėzojė ato.

Me kėte ide, dhe tue shpresue nė fuqinė e tij tė mrekullisė krijuese, iu ēas sendertimit tė Njeriut. I sprovuem me krijimin e gjanave modeste, si pjella tė mundimit tė pėrnjėhershėm, pėr tė cilat nuk kishte ma pse tė kthente kokėn, kėsaj herė pėrvoja dhe besimi i tepruem e kishin mashtrue. Qenja qė ende ishte vetėm njė ide, qysh aty nguli kambė ta kushtėzonte Krijuesin e saj, tue kėrkue njė varg parakushtesh si: ndjesi tė gjithėfarėshme, gjuhė tė veēantė, emėn tė veēantė, pasuni, dashuni, grue, fėmijė, dorė tė lirė, tradita, virtyte, vese dhe shumė e shumė kushte tė tjera. Pėr disa prej tyne as Zoti vetė nuk kishte dėgjue, jo ma t’i kishte pėrjetue. Mirėpo krijesa-ide pat pafytyrėsinė tė ishte edhe provokuese, tue iu drejtue Krijuesit: Ē’t’u shkrep kot tė mė krijosh, nėse nuk je i zoti tė mė plotėsosh ato qė tė kėrkova? Krijuesi, i prekun nė sedėr dhe gati i frikėsuem pėr ato qė po i kėrkonte parapraksiht krijesa e tij, i tha: Gėzo dashuninė time dhe jeta do tė tė falė gjithēka dėshiron!

Tė nesėrmen e kėsaj bisede Zoti shpėrvoli mangėt dhe nisi punėn pėr t`ba kryeveprėn e tij, Njeriun.
Qė nė ēastet e para, ma saktėsisht, qysh me njeriun e dytė, iu shfaq problemi i pamjes, mbasi qenja e dytė njerėzore po vinte e ndryshme prej tė parės. Edhe prova tjetėr rezultoi krejt e ndryshme. Ndryshimi ishte edhe ma i madh nė mes krijesave tė njė ditė me krijesat e ditės tjetėr.

Nga tė gjitha kėrkesat qė ata i parashtronin, ende pa ardhė nė kėte botė, vetėm njė Zoti kambėnguli tė mos e pranonte: dhanjen e njė gjuhe pėr sejcilin, prandaj vendosi t`u jepte gjuhė tė njėjtė tė gjitha krijesave tė njė dite. Mbasi edhe pamja ishte ma e pėrafėrt dhe falė gjuhės, ata filluan lidhjet e ndėrsjellta dhe ndjenin afrģ nė mes tyne, tue i thanė edhe vėlla njeni tjetrit. E kundėrta po ndodhte nė marėdhanjet me tė tjerėt.

Sendertimi i njeriut vazhdoi 365 ditė dhe ditėn kur Zoti kishte mbarue veprėn e tij, mbasi fshani njėherė thellė, ashtu i gėzuem, tha: I lumtun jam qė bana kėte krijesė, por edhe ma i lumtun jam qė pėrfundova kėte punė tė stėrmundimėshme: kurrė ma parė, gjatė krijimit tė sendeve, nuk ishte lodhė ashtu.
Por mundi pėr sendertimin e kėsaj krijese ishte njė pikė ujė nė detin e mundimeve tė pa fundme, qė e prisnin Krijuesin nė bashkėjetesėn me krijesėn e tij, tue shtrue gjithėsecili edhe me dhjetėra kėrkesa tė tjera ditė pėr ditė, e sidomos iu desht tė duronte sa e sa veprime tė liga tė krijesės sė tij, tue harrue kėshtu vetė Krijuesin.
Qysh tė nesėrmen e ditės qė kishte pėrfundue kryeveprėn Njeri, Zoti vendosi t’u pėrkushtohej edhe plotėsimit tė njė dėshire tė secilit, nė mėnyrė qė e ardhmja e kėsaj qėnje tė mos varej vetėm nga dhuntitė e Zotit, por edhe nga menēuria e pėrzgjedhjes sė dėshirės sė fundit.

Porsa Zoti sqaroi pėr mundėsinė dhe randėsinė e zgjedhjes, i pari qė ngriti dorėn ishte sllavi. Urdhno, i tha Zoti, cila asht dėshira jote qė kėrkon tė ta plotėsoj unė? Sllavi, pa u mendue gjatė, ia ktheu: Unė due tė mė japish gjysmėn e rruzullit tokėsor. Jo, i tha Zoti, asht shumė! Tė jap njė tė katėrten e tij. Dhe ashtu u ba. Koprracia e Zotit nuk i kėnaqi, prandaj ata vazhdojnė tė andėrrojnė edhe njė tė katėrten tjetėr.

U erdhi radha pėr tė zgjedhė kinezėt. Ata, tė ndėrgjegjėshėm pėr pretendimet ruse, thanė: Na duem tė ndėrtojmė njė mur tė madh, prandaj kemi nevojė pėr shumė argatė. Dhe zoti ua pėrmbushi dėshirėn.

Mbas tyne nė pėrzgjedhje u erdhi radha indianėve. Kėta i thanė Zotit: Na duem vetėm vorfni dhe asgja tjetėr (nuk e thanė, por edhe kėta nė kokė kishin atė vizionin kinez tė mbrojtjes nga fqinjėt, tue kujtue vorfninė pėr armėn ma tė mirė mbrojtėse). Si kėshtu, u tha Zoti, vorfnia asht mjerim, asht vetė gjysma e vdekjes? Kaq duem na, ia kthyen ata. Si ua miratoj dėshirėn, Zoti, i prekun pėr fatin e tyre, i luti tė shpreheshin edhe pėr njė dėshirė tjetėr. Herėn e dytė ata i thanė Zotit: Na jap njė shkallė tė madhe, qė tė ngjitemi tek ti, sa herė tė duem t`ju nderojmė. E Zoti u dhuroi Himalajet.

Mbas tyne ishte radha pėr tė shprehė shkrumbin e zemres arabėt: Ata, thanė, na duem vetėm shkretėtinė, dhe Zoti, plot bujari, u dhuroi tė gjitha shkretėtinat qė kishte sendertue ma parė nė tokė.

Eskimezėt lypen akull tė pafund dhe, nė mundėsinė e dytė pėr tė zgjedhė, kėrkuan edhe qenė.

Francezėt, kėrkuen kulturė.
Zviceranėt thanė, na duem tė marrim nėn kujdes pasunitė e botės. Kur Zoti i pyeti pėr garancitė qė mund tė jepnin, ata, tė gjithė njėzani, u betuen pėr ujėnat e vendit tė tyne .

Ma nė fund radha u erdhi edhe stėrgjyshėve tanė, Ilirėve. Na, i thanė ata Zotit, duem pėrēamje. I befasuem qė si kėrkesėn ma tė shtrenjte lypen pėrēamjen, Zoti u tha: A e dini se kjo asht dėshirė e kobshme? Ata iu pėrgjegjėn: Pikėrisht kėtė kėrkojmė edhe na. E doni ta keni tė pėrkohėshme, apo si e doni, i pyeti Zoti pėrsėri. Jo jo, thanė ata me njė gojė, pėrēamjen duem ta kemi nė gjak, se po ta kėrkojmė aq shpesh sa do tė kemi nevojė, mund tė ndodhė qė ti mėrzitesh dhe nuk na pėrgjigjesh.

Zoti, me keqardhje tė thellė pėr kėte kėrkesė rrėnimtare, nxitoi t’u drejtohej pėr njė kėrkesė tė dytė, me shpresė qė tė zbuste sadopak damin e sė parės. Ata, pėrsėri tė gjithė njėzani, iu drejtuen me nxitim: Duem urrejtje!

Zoti shtangu dhe i shikoi me dhimbje. Kėta do tė vuejnė kalvarin tim nė jetė tė jetėve, tha me vete, i shtėrnguem t’ua plotėsonte dėshirėn siē u kishte premtue.

emine
31-01-12, 23:56
me hanger dhome:tongue:

almalik
01-02-12, 00:07
...Me te marre ne intervju ,kush je,nga je,a e njeh filanin prej atje,a i ke ndreq letrat,cka punon,sa fiton,a je i martum,pse spo martohesh,a shkon ne Kosove ndonjehere,und ,und,und,a po se harrova ,cfare makine ke,hahhaaha edhe krejt keto pyetje ne nje interval kohe prej max 1 ore duke marre parasysh qe bashkebiseduesi kurre me pare nuk me ka takuar :-))))
Nejse nuk jane kret pyetje pa vend,por shume prej tyre teper direkte duke ditur se jane gjera personale

lovely
01-02-12, 00:07
-Sa kushton kjo unaze?
- 235 euro.
-Aha. A i bjen qyky far topi qe po vizillon qitu?
-Jo jo, me garancion 3 vjeqar e ki
-A po a? A ma jep me shkrim?
-Po nuk ka nevoje moter, qitu jena kur t vish paret i merr..
-Po sigurisht, veq me shkrim kisha pas qef me pas
-Dil jashte.


:biggrin:


-Sa kushton ky peslirq?
-1100 euro moter.
-Aha,
-Merre ndash per 1000, te shitun e kam per 1100 veq ty po ta jepi per 1000...

:biggrin:

Hajra
01-02-12, 10:12
-Sa kushton kjo unaze?
- 235 euro.
-Aha. A i bjen qyky far topi qe po vizillon qitu?
-Jo jo, me garancion 3 vjeqar e ki
-A po a? A ma jep me shkrim?
-Po nuk ka nevoje moter, qitu jena kur t vish paret i merr..
-Po sigurisht, veq me shkrim kisha pas qef me pas
-Dil jashte.


:biggrin:


-Sa kushton ky peslirq?
-1100 euro moter.
-Aha,
-Merre ndash per 1000, te shitun e kam per 1100 veq ty po ta jepi per 1000...

:biggrin:

....ti a hala me peslirqa po mirresh a? hahaha...

Albonita
01-02-12, 13:12
Veset aaaa..kan shumee sa ce , me duhet kohe e gjat me pas , per te shenua:biggrin:

Murgesha
01-02-12, 20:49
Me i shti hundėt edhe aty ku nuk duhet :tongue:

Zero Cool
01-02-12, 20:58
Me i shti hundėt edhe aty ku nuk duhet :tongue:

Ku ?:eek:

emine
01-02-12, 21:08
Me ba gjithmone at qka tjeret thone :Mos

shkrova per veten:P

Gega 1
01-02-12, 21:24
Ku ?:eek:
Qysh ku?!
A po do me t`i qite me ren?!

E merr shqipja,e lexon ni artikull gazete ne lidhje me Astronomi.
U ba shqipja astronom.
E lexon tjetri ni artikull qe ben fjale per ndonje problem ne fushen e mjekesise,
dhe ndjehet kompetent te diskutoje me mjeke per ate ceshtje.
E keshtu me radhe.
Jemi multi talenta.Ama fort siperfaqesore a.

lovely
01-02-12, 23:05
....ti a hala me peslirqa po mirresh a? hahaha...

jo bre, veq llafi ra hahahahahhaa

SAGITARIUS
02-02-12, 07:14
Me e sill Marlboron e kuqe ne takoline dhe gjysmen e tavolines me blloku me celsa te kerrit me shqiponje,me telefona e 100 kerefekte tjera hahhahaha-dhe kur te vjen kamarierja me e vet se cka po don me pi e kqyr prej fundit tkomve e perpjete (e shtin nrengel mire :-) edhe menohet nji sahat deri ta porosit pijen hahhahahaha
shyqyr zoti nuk jane krejt ashtu :-))))

Daglasi
02-02-12, 23:57
Shkon naj lokal,me pi najsen,edhe qellon naj bukuroshe duke sherbye,ajo e pret mire e ma mire,ne menyre me miqesore,tani thojn a e pe bre,vec ke ti me mue se une sot ket bukuroshe, e kisha martue:biggrin::biggrin:

SAGITARIUS
13-02-12, 11:38
(Femrat) te dalin jashte shtepie te lyera sikur te kishin dalur nga nje "teater kinez" dhe veres "mercedeskat" e ngritura deri "nersjetulla" hahahhahahah(natyrisht jo te gjitha por nje pjese e mire e tyre)

emine
13-02-12, 20:07
kure te degjojm dicka duhet meniher me kap telefonin edhe me kallxu lajmet,,,gazetar te lindun jena:P

halla e madhe
14-02-12, 19:49
kure te degjojm dicka duhet meniher me kap telefonin edhe me kallxu lajmet,,,gazetar te lindun jena:P


..une i kam pa me nje dasem tri kunata te veshura me fustana njesoj:biggrin:

DEA
14-02-12, 21:21
Veset! Po ma merr mendja se jane te ngjajshme me zakonet.


Mos me leshu mysafirin kurre pa buke!

Murgesha
14-02-12, 21:45
Gratė: me i marr papuqet me veti kur shkojnė musafir diku :biggrin:

DEA
14-02-12, 21:46
Me u qu ne kame, si shenje respekti per me te vjeterit!

emine
14-02-12, 21:47
si tju pelqejsh em te thirre ne kafe,si nuk e hangre je e keqe sen svyn hahhahahgagaggagagaggaga

lovely
14-02-12, 21:47
mu qu tu nga me tfillu, me la e me fshin shpine, ni dakik para se me ardhe mysafirt:biggrin:

emine
14-02-12, 21:52
me nu doren n'zmer kure t'ja dhezish dikujte cigaren:tongue:me qellu zemra shplute e none ncullak

DEA
14-02-12, 21:52
mu qu tu nga me tfillu, me la e me fshin shpine, ni dakik para se me ardhe mysafirt:biggrin:

Nganjeher kur skam vullnet me e fshi shpine, i lutem zotit me me thirre dikush me ardhe me ndejt:-)

veq e vulosa ket qe the

DEA
14-02-12, 21:53
me pi qaj mas buke:-)

Murgesha
14-02-12, 21:53
mu qu tu nga me tfillu, me la e me fshin shpine, ni dakik para se me ardhe mysafirt:biggrin:

Ha,hahaahahahaha shumė e vėrtetė :biggrin:

e_martumja
14-02-12, 21:54
mu qu tu nga me tfillu, me la e me fshin shpine, ni dakik para se me ardhe mysafirt:biggrin:
E mi la gotet kur behet mi mbush me pije ahahhahahahha

e_martumja
14-02-12, 21:54
Ha,hahaahahahaha shumė e vėrtetė :biggrin:
Me prevoje ah :biggrin:

emine
14-02-12, 21:55
me jau qite kpucat perpara musafirve kure bajn me dal:tongue:ne kosove me jau la e ter besa edhe ly me boje

Murgesha
14-02-12, 21:55
Me prevoje ah :biggrin:

Thuj qė stė ka ndodhė kurr :tongue:

e_martumja
14-02-12, 21:56
Thuj qė stė ka ndodhė kurr :tongue:
Cdo her ahahhahahahhahaha

Murgesha
14-02-12, 21:57
me jau qite kpucat perpara musafirve kure bajn me dal:tongue:ne kosove me jau la e ter besa edhe ly me boje

Edhe besa kur thot musafiri u qova me ju pik krejt njerzit e shpisė e me e lut
me nejt edhe pak :biggrin:

emine
14-02-12, 21:59
Edhe besa kur thot musafiri u qova me ju pik krejt njerzit e shpisė e me e lut
me nejt edhe pak :biggrin:

me dal deri te dyrte e oborrit,masnej me percjell gadi deri te shpija:tongue:
mi than hajde mos e le pa ardhe,e si te kthejsh shpinen,hajte udha mare se tybeh merdhe maje hune,he he he nje te sgerdhime

Murgesha
14-02-12, 22:00
Cdo her ahahhahahahhahaha

Garant tė vet burri e fmija mos po vjen sonte kush qė je qu e po fshin ha,hahahahahaahahahaha

e_martumja
14-02-12, 22:00
Edhe besa kur thot musafiri u qova me ju pik krejt njerzit e shpisė e me e lut
me nejt edhe pak :biggrin:
A e din se mi qit kryp ne kpuca musafirt qohen meniher ahahhaha mka ndodh nje her ala pa ja jek ish pas qu njoni ahahhaahaha isha e vacerrrrrrr :biggrin:

e_martumja
14-02-12, 22:00
Garant tė vet burri e fmija mos po vjen sonte kush qė je qu e po fshin ha,hahahahahaahahahaha
Ja me pyesin qka jam qu pesh se nuk e kam zakon ahahhahahahahaahahaha

Murgesha
14-02-12, 22:01
me dal deri te dyrte e oborrit,masnej me percjell gadi deri te shpija:tongue:
mi than hajde mos e le pa ardhe,e si te kthejsh shpinen,hajte udha mare se tybeh merdhe maje hune,he he he nje te sgerdhime


Nashta bash qashtu jo, po pėr me e pėrcjell e pėrcjellin valla ha,hahahahahaahah

lovely
14-02-12, 22:01
Edhe besa kur thot musafiri u qova me ju pik krejt njerzit e shpisė e me e lut
me nejt edhe pak :biggrin:e me lut 100 here qu haje pak buke, hajt veq pak de :biggrin:

njani nihere, m pat shti me i hanger 3 kaqika t pules, masi u ngiva dmth, tu m bo be, pash djalin, hajt thashe per hater t djalit, tani pashe nanen edhe njo, thashe hajt se edhe nana nane mo, kur m ka thane; jaaa qe nuk e han edhe njo per Hajdarin, nuk po e dojshe hiq, per hunqin tem hahahahahahahaahahahaha

mule tani n spital pej kaqikav hahahahahahahahahaha

emine
14-02-12, 22:03
e me lut 100 here qu haje pak buke, hajt veq pak de :biggrin:

njani nihere, m pat shti me i hanger 3 kaqika t pules, masi u ngiva dmth, tu m bo be, pash djalin, hajt thashe per hater t djalit, tani pashe nanen edhe njo, thashe hajt se edhe nana nane mo, kur m ka thane; jaaa qe nuk e han edhe njo per Hajdarin, nuk po e dojshe hiq, per hunqin tem hahahahahahahaahahahaha

mule tani n spital pej kaqikav hahahahahahahahahaha
e sugjukin a ta jepshin me pirun,kap ngule sugjukin ta lajne ndore:biggrin:

Murgesha
14-02-12, 22:04
e me lut 100 here qu haje pak buke, hajt veq pak de :biggrin:

njani nihere, m pat shti me i hanger 3 kaqika t pules, masi u ngiva dmth, tu m bo be, pash djalin, hajt thashe per hater t djalit, tani pashe nanen edhe njo, thashe hajt se edhe nana nane mo, kur m ka thane; jaaa qe nuk e han edhe njo per Hajdarin, nuk po e dojshe hiq, per hunqin tem hahahahahahahaahahahaha

mule tani n spital pej kaqikav hahahahahahahahahaha

Shyqyr qė si paska lshu zoti me tė lutė me qu gota rakie pėr robėt e shpisė ha,haahahahahahahahahahahaha

Murgesha
14-02-12, 22:06
Besa edhe me ta mbush pjatėn kur shkon pėr darkė diku, thuti se tri ditė rresht nuk ke shti gja nė gojė :wink:

lovely
14-02-12, 22:07
Shyqyr qė si paska lshu zoti me tė lutė me qu gota rakie pėr robėt e shpisė ha,haahahahahahahahahahahaha

jo mas tri gotave isha ra e coft hahahahahahahaha

jaran, po po, edhe copen e suxhukut nah, sa dora:biggrin:

e_martumja
14-02-12, 22:07
e me lut 100 here qu haje pak buke, hajt veq pak de :biggrin:

njani nihere, m pat shti me i hanger 3 kaqika t pules, masi u ngiva dmth, tu m bo be, pash djalin, hajt thashe per hater t djalit, tani pashe nanen edhe njo, thashe hajt se edhe nana nane mo, kur m ka thane; jaaa qe nuk e han edhe njo per Hajdarin, nuk po e dojshe hiq, per hunqin tem hahahahahahahaahahahaha

mule tani n spital pej kaqikav hahahahahahahahahaha
hahahahahahhahahah ahahahhahah ahahahhaha Te paskan gerdit ahaha

Mu me pat ra rasti tri dite me rend me honger kaqika me orriz, gjate veres para disa vite na thirri nje kunat per dark, te nesermen tjetri e treten dit tjetri kunat e pyeta qka keni qit per dark than mish thash shyqyr se po dojnni me na mbyt me kaqika e kur ma kthyn por edhe ne kemi qit kaqika ahahhahahahah i thash qysh nuk kete te zotit me vete qka na kan qit kta tjert njeri kunat me pat kthy na te qesmi qka kemi ne friz ahahha e kishin mush me kaqika tani ha veq speca ahahhahahaha

lovely
14-02-12, 22:10
hahahahahahhahahah ahahahhahah ahahahhaha Te paskan gerdit ahaha

Mu me pat ra rasti tri dite me rend me honger kaqika me orriz, gjate veres para disa vite na thirri nje kunat per dark, te nesermen tjetri e treten dit tjetri kunat e pyeta qka keni qit per dark than mish thash shyqyr se po dojnni me na mbyt me kaqika e kur ma kthyn por edhe ne kemi qit kaqika ahahhahahahah i thash qysh nuk kete te zotit me vete qka na kan qit kta tjert njeri kunat me pat kthy na te qesmi qka kemi ne friz ahahha e kishin mush me kaqika tani ha veq speca ahahhahahahati thuj falemineres qe t paskan thirr, bukepermyst bre:biggrin::mad:


qata qe kan pas para shpirti, se sot tybe, kur po shkon insani n kosove, po t vet; sa ki me nejt? demek kur po ia shkel, edhe veq ta kqyrin koferin, qka po iu jep hahahahahahahahahahaa

emine
14-02-12, 22:13
qevapat i kam ves,si shkoi ne kosove lypi qevaptoren e Babes Din:tongue:

e_martumja
14-02-12, 22:15
ti thuj falemineres qe t paskan thirr, bukepermyst bre:biggrin::mad:


qata qe kan pas para shpirti, se sot tybe, kur po shkon insani n kosove, po t vet; sa ki me nejt? demek kur po ia shkel, edhe veq ta kqyrin koferin, qka po iu jep hahahahahahahahahahaa
tash e kemi ndrru nje her na po ja qesmi nje Grill e tani nese dojn me na ftu me bo nisoj ahahhahahahha

Harrova me tregu e nje kunat (motra) ajo gjithemon fli na qeht e na ja qojme tjera sena kshtu qe knaqmiiiiiiiiii tu hongerrrrrrr ahhahaha

e_martumja
14-02-12, 22:15
qevapat i kam ves,si shkoi ne kosove lypi qevaptoren e Babes Din:tongue:
I kam kerku por ne PZ ma te mira bre ahahhahahhaa

emine
14-02-12, 22:16
tash e kemi ndrru nje her na po ja qesmi nje Grill e tani nese dojn me na ftu me bo nisoj ahahhahahahha

Harrova me tregu e nje kunat (motra) ajo gjithemon fli na qeht e na ja qojme tjera sena kshtu qe knaqmiiiiiiiiii tu hongerrrrrrr ahhahaha

ty te kisha jap vec buk e kastrava ,se asni oriz as kaiqk se kishe pa me sy:biggrin:

e_martumja
14-02-12, 22:18
ty te kisha jap vec buk e kastrava ,se asni oriz as kaiqk se kishe pa me sy:biggrin:
tani spe ha mo se lukthi spo ma mban kisheeeeeeeeee ahhahahhaa

halla e madhe
14-02-12, 22:18
...thirrja e bijave me bujte se bashku,sa ishte knaqesi dikur:smile:

Murgesha
14-02-12, 22:20
...thirrja e bijave me bujte se bashku,sa ishte knaqesi dikur:smile:

Dolėn tepijat e hupėn bijat Hallo.

Ky ves o konė shumė i mirė hallė :confused:

halla e madhe
14-02-12, 22:26
Dolėn tepijat e hupėn bijat Hallo.

Ky ves o konė shumė i mirė hallė :confused:

..eh, vinte halla ime e madhja edhepse jetonim ne qytet ajo s'ju humbte rendin bujave,e ngrihte vekun nga tri jave e thurte kmisha te holla te nuseve,sa me deshire ja veja veshin si bente vek..me zinte gjumi me kersimen e shpatave te vekut,hm,sa ishte kohe nostalgjike:confused:

Murgesha
14-02-12, 22:30
..eh, vinte halla ime e madhja edhepse jetonim ne qytet ajo s'ju humbte rendin bujave,e ngrihte vekun nga tri jave e thurte kmisha te holla te nuseve,sa me deshire ja veja veshin si bente vek..me zinte gjumi me kersimen e shpatave te vekut,hm,sa ishte kohe nostalgjike:confused:

Unė se kam arritė vekin, po me ndėgju pėr te kom ndėgju :smile:

lovely
14-02-12, 22:31
Unė se kam arritė vekin, po me ndėgju pėr te kom ndėgju :smile:Halle, qikjo t tha qe demek ti plake, e kjo e re hahahahahahahahahahahahaa

Murgesha
14-02-12, 22:34
Halle, qikjo t tha qe demek ti plake, e kjo e re hahahahahahahahahahahahaa

Jo bre loqk ma e re osht Halla se unė, po nuk kam pa asnjėherė kėnd tuj punu nė vek.

Hallė hiqu ti lovlys se kogja kemi marak ne shqipet me shti hahahahahahaahahahaha

e_martumja
14-02-12, 22:36
...thirrja e bijave me bujte se bashku,sa ishte knaqesi dikur:smile:
Tash po thojn halla plot mahalla :biggrin: s'kan nevoj me na ardhe me bujt :biggrin:

halla e madhe
14-02-12, 22:40
Halle, qikjo t tha qe demek ti plake, e kjo e re hahahahahahahahahahahahaa

..oj virone..hahahahaha diqa moj me ty,ty mos me t'fole goja e din tash cka deshta te them:biggrin:

ps:e vertete asht qe jame me e vjeter(plake) e pranoj,ska asgje te keqe:smile:

halla e madhe
14-02-12, 22:43
Jo bre loqk ma e re osht Halla se unė, po nuk kam pa asnjėherė kėnd tuj punu nė vek.

Hallė hiqu ti lovlys se kogja kemi marak ne shqipet me shti hahahahahahaahahahaha

... mos t'i kishte FD tri virone ksajde do i ngjante bakllaves pa sherbet,e keto jane:Eminja,Lovely, dhe e_martumja,keto i kam treshi persheshi:biggrin:

Murgesha
14-02-12, 22:52
... mos t'i kishte FD tri virone ksajde do i ngjante bakllaves pa sherbet,e keto jane:Eminja,Lovely, dhe e_martumja,keto i kam treshi persheshi:biggrin:

Ha,hahaahahahahahaha pėrnime ja u ke gjet emėrin qė moti o kon dashtė me ja u lonė :biggrin:

vjeshta
14-02-12, 22:54
Mos e leni pa dal mbas darke .:biggrin:

halla e madhe
14-02-12, 22:58
Kur semuhet dikush,auuu ne vizite s'ke cka shef,rendi varg e vi,krejt farefisi ne dhome, ja qesin mendte te smutit me muhabete...boronica(soka) e banane mbushet dhoma:biggrin::biggrin:

lovely
14-02-12, 22:59
Kur semuhet dikush,auuu ne vizite s'ke cka shef,rendi varg e vi,krejt farefisi ne dhome, ja qesin mendte te smutit me muhabete...boronica(soka) e banane mbushet dhoma:biggrin::biggrin:edhe n vende publike, neper puna, ne spital, n shitore, n cerdhe me fmije, ku t sheh, pa u nal e me t vet mire e ren , n hollesi, per tetane farefisin, nuk e knaq hahahahahaahahahahaha

e_martumja
14-02-12, 23:00
... mos t'i kishte FD tri virone ksajde do i ngjante bakllaves pa sherbet,e keto jane:Eminja,Lovely, dhe e_martumja,keto i kam treshi persheshi:biggrin:
Treshi persheshi jan Cima, Leci Dhe Qumili ahahhahahaha :biggrin:


http://www.filtsai.com/cooking/baklava/cutting.jpg Kqyrni sa te zoja jemi ju erdha bakllava pa pjek ahahah qitni edhe sherbetin :tongue:

e_martumja
14-02-12, 23:01
Mos e leni pa dal mbas darke .:biggrin:
e ata vijn ne kohen e darkes ahahahhahhaa

halla e madhe
14-02-12, 23:04
Mos e leni pa dal mbas darke .:biggrin:

..qy kjo naletja e halles, ja paska marr veset e Gjakoves krejt:biggrin:

vjeshta
14-02-12, 23:06
e ata vijn ne kohen e darkes ahahahhahhaa

E kur vijne ju thuhet : Kur te qet puna mo e le pa u kthy.:biggrin:

lovely
14-02-12, 23:06
kur t shkojne n neja e n festa a diqka, dy killa sherk, ftyra si argete iu doket, tani 3 killa shminka, tani ate flizure n 5 kat, tani fustanat ku jon ma t komplikumit, shtikdhat qikaq qe, edhe qe veset e shqiptarkave:biggrin: shtikdhat edhe n gjyse t dites veq, n pune e , kahmos.. :P

e_martumja
14-02-12, 23:08
Mu interesu per hallet e huaj.

vjeshta
14-02-12, 23:10
..qy kjo naletja e halles, ja paska marr veset e Gjakoves krejt:biggrin:

Hallushe ,veseve te mira nuk i'au hupi dakikin .:biggrin:

Murgesha
14-02-12, 23:25
e ata vijn ne kohen e darkes ahahahhahhaa

E kur tė thojnė snejte edhe pak se kesh tu qu me ba darkėn :biggrin:

Murgesha
14-02-12, 23:26
kur t shkojne n neja e n festa a diqka, dy killa sherk, ftyra si argete iu doket, tani 3 killa shminka, tani ate flizure n 5 kat, tani fustanat ku jon ma t komplikumit, shtikdhat qikaq qe, edhe qe veset e shqiptarkave:biggrin: shtikdhat edhe n gjyse t dites veq, n pune e , kahmos.. :P

Nė njė koncert kėtu mė ka ndodh me e ndi kshtu:

spatėm me ardhė po patėm qef me e pru nusen s`pari nė koncert ha,hahahahaahahahahahah

lovely
14-02-12, 23:29
Nė njė koncert kėtu mė ka ndodh me e ndi kshtu:

spatėm me ardhė po patėm qef me e pru nusen s`pari nė koncert ha,hahahahaahahahahahah


a e kishin vesh n dimi e n jelek? paskan kujtu qe po shkojne n dite t grave dikun, ose nej kanagjeq hahahahahahahahaahhaahahahahaha

Murgesha
14-02-12, 23:32
a e kishin vesh n dimi e n jelek? paskan kujtu qe po shkojne n dite t grave dikun, ose nej kanagjeq hahahahahahahahaahhaahahahahaha

Jo, jo pėr fat tė mirė jo, se na u kish dashtė mu kput tuj kesh tan natėn :biggrin:

e_martumja
14-02-12, 23:35
E kur tė thojnė snejte edhe pak se kesh tu qu me ba darkėn :biggrin:
hahahha mu kujtu nje rast e patem nje qift a po rrini per dark jo jo jo jo
e nuk dishin mu qu, a donni me honger a jo, jo z'dojm dikur e pash qe spo qohen i qita do pizza ne furr dhe bashk me rrobt e mi u qum me honger ata su qun ajo gruja nisi mu ziiiiiiiiiiii thash allaile a e keni honger thaaaaaa jo e pse spo qoni doni me ju luttttt, e tani qu meze e vere me pi deri ora 1 e gjys ndejten :biggrin: Nipi te daja ahahhaahhahaha

e_martumja
14-02-12, 23:37
Me Ju fol ka dy tri her, tullusum e kam qe ta zgatin doren per z'dyti. Smujn prej larg me pyet qysh je a jeni krejt mire. Kjo ka ona e moraves ban vaki ahahaha

Murgesha
14-02-12, 23:47
Me Ju fol ka dy tri her, tullusum e kam qe ta zgatin doren per z'dyti. Smujn prej larg me pyet qysh je a jeni krejt mire. Kjo ka ona e moraves ban vaki ahahaha

Qyre ti qiko mos na kesh neve moravalit, jo si ju anej qe njeher te dera ta jepni dorėn dhe u kry :tongue:

halla e madhe
14-02-12, 23:49
Qyre ti qiko mos na kesh neve moravalit, jo si ju anej qe njeher te dera ta jepni dorėn dhe u kry :tongue:


-...hahahahahaa ana e Gostivarit nuk ta japin doren hiq,as burrat grave, as grate burrave:biggrin::biggrin:

e_martumja
14-02-12, 23:51
Qyre ti qiko mos na kesh neve moravalit, jo si ju anej qe njeher te dera ta jepni dorėn dhe u kry :tongue:
Na i folmi por jo pers dyti a po per s'treti me ta zgat doren hahhahaha

e_martumja
14-02-12, 23:52
-...hahahahahaa ana e Gostivarit nuk ta japin doren hiq,as burrat grave, as grate burrave:biggrin::biggrin:
as spo rrishin bashk burrat ne ode e grat e ne shtall te lopt dhe tu u sill te pulat e voje e qeshtu ahahhaha

Murgesha
14-02-12, 23:56
-...hahahahahaa ana e Gostivarit nuk ta japin doren hiq,as burrat grave, as grate burrave:biggrin::biggrin:

Ha,hahahahah nuk mė kujtohet ku pata shku me baban tim isha diku 10-12 vjeq. ama gruaja e shpisė me kokė ulur pi te dera a ini mir a qysh ini po i flet babės. Menxi ēpritsha me shku nė shpi e me pyet pse na foli ashtu :biggrin: Qaty pėr herė tė par e kam dijtė qė te dikush feja thot mos me ja u dhonė dorėn burrave tė huaj.

Murgesha
14-02-12, 23:57
Na i folmi por jo pers dyti a po per s'treti me ta zgat doren hahhahaha

E di edi nuk dini ju si pritet musafiri ha,hahahaahahahahahaha.

p.s. Ves pa lidhje :wink:

e_martumja
14-02-12, 23:59
E di edi nuk dini ju si pritet musafiri ha,hahahaahahahahahaha.

p.s. Ves pa lidhje :wink:hahahahha ani pra tani vijm vetem te ti mbasi po dishe me prit ahahahha

Murgesha
15-02-12, 00:01
hahahahha ani pra tani vijm vetem te ti mbasi po dishe me prit ahahahha

O tė thash pa lidhje me ju fol nga dy herė pėr dore musafirėve po na ka mbet neve moravalive :biggrin:

e_martumja
15-02-12, 00:02
O tė thash pa lidhje me ju fol nga dy herė pėr dore musafirėve po na ka mbet neve moravalive :biggrin:
+ po shkoni ka dugagjini mi marr dhe mi msu ahahhahah

Ne vend se me jek kete vese ju pe zmadhoni ahahahahhaha

Murgesha
15-02-12, 00:21
+ po shkoni ka dugagjini mi marr dhe mi msu ahahhahah

Ne vend se me jek kete vese ju pe zmadhoni ahahahahhaha

Ha,hahahaahahahaha nashta o ma i mirė moj :tongue:

lovely
15-02-12, 00:23
Ha,hahahaahahahaha nashta o ma i mirė moj :tongue:mos e qit qet guhe, se kur po i qes qita majmunat, majmuni kesh, une kesh, majmuni qit guhen, une qit guhen, majmuni mrrolu, une mrroluhahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahh ahahaa:biggrin:

Murgesha
15-02-12, 00:26
mos e qit qet guhe, se kur po i qes qita majmunat, majmuni kesh, une kesh, majmuni qit guhen, une qit guhen, majmuni mrrolu, une mrroluhahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahh ahahaa:biggrin:

Mos mė kopjo amanit tė koftė ha,ahahahahahahaahahahahah

lovely
15-02-12, 00:27
Mos mė kopjo amanit tė koftė ha,ahahahahahahaahahahahah
akej


m ka marr malli me t pa:wink:

Fshatari
16-02-12, 12:09
Thashethemet.

lovely
16-02-12, 15:22
me ia gjet piken e dobt tjetrit, edhe me e perdor ose keqperdor, n momentin ma t vshtire.

Fshatari
16-02-12, 16:34
me ia gjet piken e dobt tjetrit, edhe me e perdor ose keqperdor, n momentin ma t vshtire.

Ky eshte ves i mire i popujve te menēur e te qyteteruar. Shqiptaret nuk i perkasin kesaj kategorie.

emine
16-02-12, 18:30
dardania:tongue:

lovely
16-02-12, 22:30
Ky eshte ves i mire i popujve te menēur e te qyteteruar. Shqiptaret nuk i perkasin kesaj kategorie.


kena nis edhe na me u bo t mequm :wink:

Hajra
17-02-12, 01:04
....me u livdu, hahaha...

tipi engjellor
17-02-12, 02:37
me u trimnu.....

Daglasi
17-02-12, 12:03
Bejn gabime nga mosdija,e tani nimom bre,ose kur e she qe ki dashamir ben budallak,e tani prap lyp ndihme nga ti,vec me ta humb autoritetin respektin,qe kan tjert ndaj teje,me te ba sher,
ps...nuk jan te gjithe,por fatkeqesshit ka shume.

DEA
17-02-12, 17:46
Me e respektu ma te madhin

Oqeani
17-02-12, 18:03
Me lexuar gazeten duke filluar nga faqja e fundit !

halla e madhe
17-02-12, 19:55
Ne raste vdekje, ne vorrim marrin pjese edhe njerze te pa njohur(s'kemi ftesa):confused:

DEA
17-02-12, 22:19
Ne raste vdekje, ne vorrim marrin pjese edhe njerze te pa njohur(s'kemi ftesa):confused:

Halle, ky eshte vesi ma i mire qe e kemi dhe qe na veqon si popull!
Vdekja po vjen pa ftes!!!!

YanYan
17-02-12, 23:07
Ne raste vdekje, ne vorrim marrin pjese edhe njerze te pa njohur(s'kemi ftesa):confused:

Kjo nuk me duket gje e keqe, halle. Perkundrazi, eshte respekt i madh. Kush vjen, vjen se e ka dasht e respektu te ndjerin/en e jo kot per qejf.
Ma hall eshte kur te vijne ne dasem pa thirre e pa i njoft :D

YanYan
17-02-12, 23:09
Se harrova, ves te keq kan disa burra qe e rrisin thonin e gishtit te vogel te dores. O Zot sa inat e kam :mad:

Murgesha
17-02-12, 23:16
Kjo nuk me duket gje e keqe, halle. Perkundrazi, eshte respekt i madh. Kush vjen, vjen se e ka dasht e respektu te ndjerin/en e jo kot per qejf.
Ma hall eshte kur te vijne ne dasem pa thirre e pa i njoft :D

Tybe nė ditė tė sodit nuk po dihet a po tė vijnė pėr me tė pa e pėr rrespekt ndaj tė vdekurit po ma tepėr pėr me kqyrė seri.
Fatkeqėsisht....

halla e madhe
17-02-12, 23:41
Kjo nuk me duket gje e keqe, halle. Perkundrazi, eshte respekt i madh. Kush vjen, vjen se e ka dasht e respektu te ndjerin/en e jo kot per qejf.
Ma hall eshte kur te vijne ne dasem pa thirre e pa i njoft :D

..nuk e ceka qe asht ves i keq,e krahasova me veset e vendit ketu ku jetoj .

Kur ju tregoj shoqeve te ketij vendi ku jetoj, cuditen si eshte e mudur te vijn njerze te pa njohur ne vorrim,ketu si zakonisht fetohen me ftesa miqet dhe te afermit e te vdekurit...kaq!!

halla e madhe
17-02-12, 23:42
Tybe nė ditė tė sodit nuk po dihet a po tė vijnė pėr me tė pa e pėr rrespekt ndaj tė vdekurit po ma tepėr pėr me kqyrė seri.
Fatkeqėsisht....


..po Murgeshe, edhe ti ke plotesisht te drejte!:smile:

Elina
17-02-12, 23:43
Qe kemi nise me u be vesvese,me keto vese te shqiptareve :biggrin:

emine
18-02-12, 17:12
veset a synin ma te unte sa jan unshem,,,fiuu fiuuu :tongue:

Fshatari
18-02-12, 18:10
veset a synin ma te unte sa jan unshem,,,fiuu fiuuu :tongue:

U largue nga forumi ajo me sy t'unte...!

halla e madhe
18-02-12, 19:38
U largue nga forumi ajo me sy t'unte...!


..hahahaha,po me vese specifike:biggrin:

Hajra
18-02-12, 19:42
....me shku ne deti,haha..

halla e madhe
18-02-12, 19:50
....me shku ne deti,haha..


me marr speca me veti n'det:biggrin:

Hajra
18-02-12, 19:51
me marr speca me veti n'det:biggrin:

....edhe bostan e livoret me i gjujt ne deti, hahahaha...

emine
18-02-12, 20:27
me shku musafir diku ,edhe si del te dera me shajte per muhabet,jo gjith po bajagi do kan kto difekte

halla e madhe
18-02-12, 20:36
me shku musafir diku ,edhe si del te dera me shajte per muhabet,jo gjith po bajagi do kan kto difekte

..hahaha, na jemi siebengescheid,per ate mundohemi te bejme boten siq ne e shofim:biggrin:

emine
18-02-12, 20:40
..hahaha, na jemi siebengescheid,per ate mundohemi te bejme boten siq ne e shofim:biggrin:

ani edhe rubat e tabakve jau kqyrin qysh i ka qenis nusja a i ka ble me pare

halla e madhe
18-02-12, 21:00
ani edhe rubat e tabakve jau kqyrin qysh i ka qenis nusja a i ka ble me pare

..po njime, edhe qejzin ja korigjojne,uh se paska ate modelin sikur e kam une, ose ja paska marr yrrnekin kojshikes time... a pave moj qfar fistona kishte,krejt te bleme nga turqia..ahahaha etj etj:biggrin:

emine
18-02-12, 21:08
..po njime, edhe qejzin ja korigjojne,uh se paska ate modelin sikur e kam une, ose ja paska marr yrrnekin kojshikes time... a pave moj qfar fistona kishte,krejt te bleme nga turqia..ahahaha etj etj:biggrin:

halle a din qka duhet me ju than:Fuck It:biggrin:

Hajra
18-02-12, 21:27
.......mysafirve ne ode me ju qit me i la duart me legen, hahah...

Dallandyshja_718
19-02-12, 16:50
...i th'rret n'bukė 3 vet e ben ushqim per 8...:biggrin:

Hajra
19-02-12, 17:44
....me gjujt me allti e vende vende edhe me kallash ne darsem, http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Murgesha
19-02-12, 17:51
...i th'rret n'bukė 3 vet e ben ushqim per 8...:biggrin:

Moj kurgjo nuk ėshtė ajo, tė mbetet edhe pėr tė nesėrmen, ama kur i thirr 3 e tė viijnė 8 atėherė ėshtė problemi ha,ahahahahahahahaahahaha

Dallandyshja_718
19-02-12, 18:05
....me gjujt me allti e vende vende edhe me kallash ne darsem, http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif


Hajra, n'Malesi kyt ves e kem hjek, prej vitit 1996, e per bese bukur mire respektohet, diku 95% nuk e praktikojme, se asht ken ba puna lamsh , sepse "ush e marush"pat ba allti e kallasha...Uroj qe ky vest t'harrohet edhe ne viset tjera shqiptare...:smile:


Me u zbath kur me hy n'shpi...:smile:

Hajra
19-02-12, 18:08
Hajra, n'Malesi kyt ves e kem hjek, prej vitit 1996, e per bese bukur mire respektohet, diku 95% nuk e praktikojme, se asht ken ba puna lamsh , sepse "ush e marush"pat ba allti e kallasha...Uroj qe ky vest t'harrohet edhe ne viset tjera shqiptare...:smile:


Me u zbath kur me hy n'shpi...:smile:


.....s ke faj e nderuar, ishalla hiqet ky zakon sidomos neper qytete ku jo rralle pesojn te tjeret.


...zakon e kem me respektu tjetrin.

lovely
19-02-12, 18:18
.....s ke faj e nderuar, ishalla hiqet ky zakon sidomos neper qytete ku jo rralle pesojn te tjeret.


...zakon e kem me respektu tjetrin.


koke habit pak Hajre qitu, zakon e kem me respektu t hujin, se njani-tjetrin? jaaa, veq mos mujshum kurqysh hiq me ia...

Zero Cool
19-02-12, 18:20
koke habit pak Hajre qitu, zakon e kem me respektu t hujin, se njani-tjetrin? jaaa, veq mos mujshum kurqysh hiq me ia...


Nuk pajtohem em kete ne fund !

lovely
19-02-12, 18:26
Nuk pajtohem em kete ne fund !


nuk pat te shame aty...:wink:

Hajra
19-02-12, 18:30
koke habit pak Hajre qitu, zakon e kem me respektu t hujin, se njani-tjetrin? jaaa, veq mos mujshum kurqysh hiq me ia...


...ti po me doket kurr nuk kokshe kane ne katun te dajt, a e din qfar pritje e qfar respekti ta bajn atje, hahahah...

Zero Cool
19-02-12, 18:50
nuk pat te shame aty...:wink:

Nuk e thash per te shame, e thash qe nuk mendojn krejt, krejtve me ja bo qashtu :-D

lovely
19-02-12, 18:55
Nuk e thash per te shame, e thash qe nuk mendojn krejt, krejtve me ja bo qashtu :-D


Kuller, ngoje ingjen, se kom pervoje:biggrin:

Na shqiptart, e kem zanat, e dojme, e respektojme, e ndihmojme tjetrin, veq kur osht ne nevoje, kur nuk ka ku ia ngjet. Dmth kur osht poshte.
Qat dakik qe ngjitet nalt, e mrrin diqka, e me bo vakia me na kapercy neve, paj nese nuk dojna me i bo keq, syte nuk dojna me ia pa.
E ka shembuj e shembuj, ku kallxojne per kete ves te keq te shqiptarit.
E une, kurr nuk kom kuptu pse. Se njerit t mrrijtun, edhe si kojshi, edhe si bashkekombas, veq hajrin ia sheh. Jo Hajren e forumit, mozotallah:biggrin: po veq hajr pej tij ki.
E sigurisht, qe ka perjashtime.

Zero Cool
19-02-12, 19:01
Kuller, ngoje ingjen, se kom pervoje:biggrin:

Na shqiptart, e kem zanat, e dojme, e respektojme, e ndihmojme tjetrin, veq kur osht ne nevoje, kur nuk ka ku ia ngjet. Dmth kur osht poshte.
Qat dakik qe ngjitet nalt, e mrrin diqka, e me bo vakia me na kapercy neve, paj nese nuk dojna me i bo keq, syte nuk dojna me ia pa.
E ka shembuj e shembuj, ku kallxojne per kete ves te keq te shqiptarit.
E une, kurr nuk kom kuptu pse. Se njerit t mrrijtun, edhe si kojshi, edhe si bashkekombas, veq hajrin ia sheh. Jo Hajren e forumit, mozotallah:biggrin: po veq hajr pej tij ki.
E sigurisht, qe ka perjashtime.

Ja une jam budalle ja jam i prejashtum :tongue: :rolleyes:

emine
19-02-12, 19:18
specat i kena merka fort,vec a spec tylyifare e hajme

Murgesha
19-02-12, 20:05
specat i kena merka fort,vec a spec tylyifare e hajme

Eh shyqyr unė kokna jashtė kti vesi, se specat djegės as mi shkel nuk guxoj se le mo mi hongėr :biggrin:

emine
19-02-12, 20:38
Eh shyqyr unė kokna jashtė kti vesi, se specat djegės as mi shkel nuk guxoj se le mo mi hongėr :biggrin:

U djegs po t'mire jane,bile sa ma djegs qaq ma mire:biggrin:

Murgesha
19-02-12, 20:39
U djegs po t'mire jane,bile sa ma djegs qaq ma mire:biggrin:

Nuk di ēka tė them, pasi qė nuk i pėrdori kurr :tongue:

Oqeani
19-02-12, 21:44
Me u deh me birra !!!!

Zero Cool
19-02-12, 22:35
Me ardh te dera shpis, met pa qe je brenda, met thirre ne tel, me te pyet a je aty se po du me ardh me nejt,,,,

emine
19-02-12, 23:20
Nuk di ēka tė them, pasi qė nuk i pėrdori kurr :tongue:as une qat krelanin me pa duqa kurre se kam pa as hanger,a munet dikush me mtregu qka o aj sen

Fshatari
20-02-12, 13:44
...i th'rret n'bukė 3 vet e ben ushqim per 8...:biggrin:

Nga ana ime e kemi kete proverb por ne i themi : i therret ne buke 3 vete e i pret ne buke(ne bese) 8.

Fshatari
20-02-12, 13:49
Eh shyqyr unė kokna jashtė kti vesi, se specat djegės as mi shkel nuk guxoj se le mo mi hongėr :biggrin:
Jaaaaaaa, shqiptari pa speca t'djegse nuk asht hiē shqiptar! edhe ēajin e rusit e ka shume merak (t'rusit bre)!I ka edhe do vese tjera : i fshin qyrrat me mange te kemishes; zgerdhihet si majmun kur duhet te jete serioz...i ka edhe do tjera qe veē perendia i duron po fshatari per fat te keq nuk eshte perendi...

Alima
20-02-12, 13:54
...

Kulminacioni i te gjitha veseve eshte prezenca ne aeroport me tesha kat e patika te zea , ose trenerka te bardhe /larme e kepuca te zeza ... ecja sikur herkules , dhe ngulitja e syve pa pike turpi !


.

Fshatari
20-02-12, 14:06
...

Kulminacioni i te gjitha veseve eshte prezenca ne aeroport me tesha kat e patika te zea , ose trenerka te bardhe /larme e kepuca te zeza ... ecja sikur herkules , dhe ngulitja e syve pa pike turpi !


.

e paske harrue peshtymen djathtas e majtas, alternativisht, edhe qyrrat qe shoqerojne kostumin me patika (t'bardha, t'zeza...bojehiri kjo nuk ka ansje vlere...) kur kethehet ne pushime nga Gjermania ose Anglia...

Albonita
20-02-12, 16:02
Si te degjoin , dicka apo te shofin diq..vec kur ti shofeish si bleta, pse cysh , a jo po , kec mire etjj.... kan shum bre pasha zoten:biggrin::tongue::rolleyes:

thellenza
21-02-12, 14:59
Me hi kredite qatu per nje mercedes bmw a audi, kishe kem bo nom:biggrin:

Fshatari
21-02-12, 17:33
rrenca, lypes, hajvana, budallenje, qyrrana, besepreme...edhe 30000 faqe nuk mjaftojne.

tipi engjellor
21-02-12, 18:38
rrenca, lypes, hajvana, budallenje, qyrrana, besepreme...edhe 30000 faqe nuk mjaftojne.

hahahahah fshatar na qite ne fund te fundit he burre hahahahah

emine
11-04-12, 16:17
me u mundu me takatin e fundit mi deshmu tjerev dicka,me ju pershtate rrethanv dhe ne shumicen e rastev mos me pyet gadi kurre veten:qka dua une,jo vespo smunje e cilla prek qe ne femijeri me edukimin qe marrin shqiptaret
Mos ban kshtu se marrja hallkut,edhe ban qeshtu se hallku masnej te levdojne,,,me ner me than ,po nuk pe tham

halla e madhe
11-04-12, 17:48
me u mundu me takatin e fundit mi deshmu tjerev dicka,me ju pershtate rrethanv dhe ne shumicen e rastev mos me pyet gadi kurre veten:qka dua une,jo vespo smunje e cilla prek qe ne femijeri me edukimin qe marrin shqiptaret
Mos ban kshtu se marrja hallkut,edhe ban qeshtu se hallku masnej te levdojne,,,me ner me than ,po nuk pe tham


..krejt cka bene njeriu asht e luhatshme,fale kohes dhe rinise perparimtare i kan kuptu gjanat,cdo gje po ecen ashtu sipas deshirave individuale,jan lene pas dore ato dokrra,:biggrin:

Oqeani
12-04-12, 14:31
Vjen te dera zzzzzzzzzzzzzzzzz zilen .... une jam hahahahha : A mos patet me shku dika ndoshta hahahaha

Jo jo hajdeni ...; hahahahah -

halla e madhe
12-04-12, 18:03
Vjen te dera zzzzzzzzzzzzzzzzz zilen .... une jam hahahahha : A mos patet me shku dika ndoshta hahahaha

Jo jo hajdeni ...; hahahahah -

..ani de, fort mire ja paske bere,taman qysh e lyp vendi:biggrin:

emine
12-04-12, 18:57
permallohmi per buk kallamoqe,se tjerat po mujme mi gatu,vec mielli i kosoves duhet qit ilegal se ndryshe sun gatujsh buk kallamoqe si te kosova:biggrin:

lovely
14-04-12, 23:29
qysh jon qishtu si ma mire tu kqyr futball, veq kur t qohen pip n kame edhe ia nisin me i bertit e me e sha lojtarin, qe nuk e dha golle, ose qe e hupi topin:biggrin:

elvio
14-04-12, 23:50
''Zoterojne formulen qe rezulton deshtim,,:tongue:

E thene nga Bajlozi

halla e madhe
15-04-12, 11:38
..cdo e dyta fjali; "eh,cka t'bejme"?:confused:

emine
15-04-12, 12:11
cka ka t're

Edhe pse kurre ske ba muhabet te gjat me at person,edhe pse vetem pershendetje ka qen gjithmone,edhe pse nuk di asnje milimeter nga e vjetra yte,shqiptaret te drejtohen(qka ka tre)

:rolleyes:

emine
15-04-12, 12:12
qysh jon qishtu si ma mire tu kqyr futball, veq kur t qohen pip n kame edhe ia nisin me i bertit e me e sha lojtarin, qe nuk e dha golle, ose qe e hupi topin:biggrin:

i shkreti LOJTARi i forumit sa here po hajke te shame kure ka fusball ne TV,,,:biggrin:


ja ka edhe ndryshe rrehin shkelma e i mshojne tavolines sa ju jep zoti takat

Domira
15-04-12, 23:31
Ne telefon: " qa bone? - sen, jam me grip teslim! - Ai hajde more dalim kafiq sonte e premte, pim naj birr e t' men - O shoq s'jom per me dal. - Ai po ja kan nanen edhe ti" :biggrin:

emine
16-04-12, 07:05
veset e meshkujve tan derisa jan tuj ju vardis nje femre ,ajo a ma bukura ,ma sgjuera,ma ndershmja,
kure sja var femna,ajo a ma poshtra,e shemtuar,e pamoralshme,,,,,
pune egoje qe ju lendohet dhe shumicen e rastev nuk munden ta durojne fjalen JO!

halla e madhe
16-04-12, 21:45
...mesnate 00.00h akoma femijte e vegjel ladrojne neper banese:frown:

emine
14-05-12, 09:26
me msu tjeret ,e mos me dite punte e veta se ku i kan fijet

King Street
18-05-12, 21:24
te thirrin ne telefon fiks edhe ta bajn ku je ? .. shum me pengon kjo , me ka ndodh disa here mu .|

Zero Cool
21-05-12, 15:58
Ti, ja bėn njė respekt/nderė, ai/ajo mendon qė je n`zorė, ke mbetė ngusht pėr tą...

emine
21-05-12, 21:02
Me fole ,pa vu ne perdorim llogjiken,dhe shume here shume larg realitetit

halla e madhe
21-05-12, 22:00
....t'i blehet nuses ari me shumice:confused:

Denim
21-05-12, 22:34
....t'i blehet nuses ari me shumice:confused:

Edhe maqine qepese, pse a vetem ne e kemi kete zakon ?

halla e madhe
21-05-12, 22:45
Edhe maqine qepese, pse a vetem ne e kemi kete zakon ?

mileti qe na sundoj mbi 500 vite na la kete "peshqesh":confused:

Denim
21-05-12, 23:36
mileti qe na sundoj mbi 500 vite na la kete "peshqesh":confused:

E ke fjalen ketu per arin apo per maqinen qepese?

emine
22-05-12, 15:58
mi marr persiper punte e tjereve,,,

Daglasi
22-05-12, 22:29
kur i duhesh, edhe e din ,qe mundesh,me i ndihmue,nuk te largohet,edhe po i jepe shenje ndonje rast,qe mos mu afro,ai prap bahet kishem nuk po te kuptoj.

YanYan
09-06-12, 00:21
Kjo asht vetem per shqipet e Amerikes :biggrin:

A e gjeni veten ktu? hahaha

6Px6EwKqxFs

halla e madhe
11-06-12, 21:34
...kur e perzien shamponin e eneve pergjysme me uje:biggrin:

...pikon uji i tepihave qe kan la dhe vendose mbi mbajteset e ballkoneve:biggrin:

arti69
18-06-12, 19:18
Me i shku dikujt ne nerva.

emine
18-06-12, 20:17
me vnu doren n'zemer ,kur i ofrone noj cigare noj kafe,e qeso senesh

Ora e ligė
18-06-12, 21:13
Me e nencmu tjetrin, vetem se nuk eshte sikur ai/ajo!

mentor*
02-07-12, 12:33
...mesnate 00.00h akoma femijte e vegjel ladrojne neper banese:frown:


bingo...hiq ma larg te motra ime, veq jo dej 00 po 23, e tani neser ne mengjes kur pritojn mu ngre nga shtrati me shku ne shkolle ....qunu se zor t“madhe kini pas me nejt dej gjys t“nates :D

mentor*
02-07-12, 12:53
mja nguc tezet cdo njanit....e me vet a i ke tezet e mira? :D

...kur idhnohet me vella-kojshi, jo se su ardhe me ma ba perhajr lopen ose traktorin qe e ka ble.....as un nuk shkoj m“ja bo perhajr fejesen e qikes-ose najsen tjeter..

halla e madhe
02-07-12, 20:54
bingo...hiq ma larg te motra ime, veq jo dej 00 po 23, e tani neser ne mengjes kur pritojn mu ngre nga shtrati me shku ne shkolle ....qunu se zor t“madhe kini pas me nejt dej gjys t“nates :D


..hahahahaha,cka kam kesh me ty sonte:biggrin::biggrin:,hajt falju tash se kan fillu pushimet verore:wink:

Dushku
18-07-12, 13:55
-Krenaria e tepert, dhe ambiciet pa fre e pa kufij!
-Xhelozia e tepert,vellau vellaun e do dhe e i ndihmon, veq kurre e sheh se eshte me posht se vet ai.
-Te shprehurit qarte:Se nuk te ka pelqye ajo qe te eshte afruar,ose qe eshte folur...por te shqiptaret Rrafsh 100% demek per hater.
-Dasmat:S'jane me tradicionale e pse pretendohet....cdo vite ndryshohen adetet dhe zakonet e dasmave!
etj etj....

mentor*
20-07-12, 12:39
grate/plakat ....me i rujt paret n“gji :D

ps. mas shumti mu qesh me murgeshen... mi marre papuqet me veti kur t“shkon dikun musafir ahahaaa

Oqeani
20-07-12, 18:40
Ju ka ra diēka kohen e fundit me i sjelle paqetat e cigares hahahah frrrrrrrrrr - ( Kallxojshin se ishin ....)