PDA

View Full Version : Nata e zjarreve


uck_aksh
07-03-07, 22:59
http://www.forumishqiptar.com/attachment.php?attachmentid=12603&stc=1&d=1046907448
http://www.forumishqiptar.com/attachment.php?attachmentid=12601&stc=1&d=1046907345
http://www.forumishqiptar.com/attachment.php?attachmentid=12602&stc=1&d=1046907386

lavdi te gjith deshmorve te kombit jam shum i merzitur qe jam larg nga Kosova dhe nuk jam edhe un ne keto festa si tjera vite.
Gjaku i dėshmoreve dhe amaneti i tyre kurr nuk do te harrohet nga un.
L A V D I A D E M J A S H A R I T D H E F A M I L J E S
L A V D I D E S H M O R V E T E K O M B I T

rilinda
07-03-07, 23:11
L A V D I!

U qoftė i lehtė dheu, e gjaku i tyre do t'na drejtojė drejt rrugės sė pavarėsisė!

falma_lotin
07-03-07, 23:33
Lavdi dėshmoreve qė dhan Jetėn per driten e kombit.... Iu qoftė i lehtė dheu, pėr tė cilin dhanė mė tė shternjtėn, e cila dhurohet vetėm njėherė - Jetėn .
Ju qofte fale dheu i Kosoves Martire qe gjaku i tyre dhe i te gjithe heronjeve te tjere e ujiti dheun e Kosoves.
ėshtė mjaft dėshpėruese qė bashkombasve tanė rrallė ju bie ndėrmend qė t'i kujtojnė kėta trima. Tė lumtė qė ju jeni njėri nga ata qė i pėrkujton. Njė gjest i tillė, ėshtė pėe qdo lavdata te lumtė vllaqko.
Amaneti i tyre do te percillet brez pas brezi.

Murgesha
08-03-07, 00:18
I nderuari UĒK_AKSH mendoj se kjo temė mė tepėr ka vendin tek nėnforumi Kultura Kombėtare se sa tek Diskutimet shoqėrore ku edhe pas kėtij shkrimi tema bartet atje.

Falemnderit pėr mirėkuptim.

murgesha!