PDA

View Full Version : Pranvera.


Giovanni
22-03-07, 12:12
Ma qiti nder mend buqja_ch qe eshte dita e pare e pranveres andaj po e hapi kete teme qe te mund te dergojm fotografi te pranveres.

http://www.profesnet.it/dabruzzo/images/arie_primavera_torrente.jpg

Giovanni
22-03-07, 12:13
http://www.bonjourquebec.com/fileadmin/Image/decouvrez/activites/plaisirs_saisonniers/printemps/tq_002368_g.jpg

Giovanni
22-03-07, 12:14
http://www.caloisoft.com/celti/cerchio/primavera.jpg

Giovanni
22-03-07, 12:15
http://www.modersmal.lund.se/sidor/spraksidor/Edlira/bilder/pranvera.GIF

Giovanni
22-03-07, 12:20
http://www.williamjosephgallery.com/images/Artworks/Tuttle.jpg/Tuttle%20Japanese%20Garden%20Spring%20Bridge%202%2 0Portland%20OR%20NW%20USA%2096x4.JPG

Giovanni
22-03-07, 12:21
http://www.mercurynewsphoto.com/wallpaper/largefiles/Spring%20Season.jpg

Buqja_ch
22-03-07, 13:01
Te lumt na paske hijeshu kete faqe..
MIRE SE NA ERDHE OJ PRANVER..

flm..giovanni

gazi-de
22-03-07, 13:01
http://www.elfenportal.de/images/kunde/fruehling.jpg

gazi-de
22-03-07, 13:06
respeket per temen i nderuar giovanni....
http://www.birda.de/images/fruehling.jpg

gazi-de
22-03-07, 13:07
http://www.birda.de/images/fruehling.jpg

Giovanni
22-03-07, 16:01
http://www.stresa.org/grafica/foto/gallerie/primavera/01.jpg

Giovanni
22-03-07, 16:03
http://www.emilianocuadrado.com/primavera.jpg

instruktori
22-03-07, 22:19
I nderuari GIOVANNI respekte

Me te vertet na paske sjell Pranveren me keto pamje te bukura.

legenda
22-03-07, 23:06
luleboraaaaa-lajmetarja e pare e PRANVERES

http://stb.msn.com/i/D1/34BB7C5122E92337EA5FD1567DFF7D.jpg

legenda
22-03-07, 23:10
lajmtaret e para po ashtu-LULE VJOLLCA

http://linnaeus.nrm.se/flora/di/viola/viola/violodo2.jpg
http://linnaeus.nrm.se/flora/di/viola/viola/violodo4.jpg

gazi-de
23-03-07, 00:09
kjo foto eshte pikture,arte,dhe ka te bej me praneveren,por qka kupetone nuke po e di,pore nese dikush mundet te gjej domethanjen,se une nuke po mundem apo nuke kame talente per art,pore me pelqeje dhe e postova!!!
http://www.brita-seifert.de/pics2004/fruehling.jpg

Paradox_13
23-03-07, 15:59
Ne pranvere.

Me fluturen tretemi shtrire mbi bare
Pse toka mbulon vehten me gjelberim
E ti ngadal qlirohesh nga fanela
Me therret bardhe deri ne zemer........

Agolli
23-03-07, 17:09
kjo foto eshte pikture,arte,dhe ka te bej me praneveren,por qka kupetone nuke po e di,pore nese dikush mundet te gjej domethanjen,se une nuke po mundem apo nuke kame talente per art,pore me pelqeje dhe e postova!!!
http://www.brita-seifert.de/pics2004/fruehling.jpg

Krejt si Dimri po duket, ah pranvera pranvera edhe nend muaj larg breeeeeeeeeeeeee.....http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

gazi-de
23-03-07, 18:00
qfare dimri Agolli,te ne ka aredhe pranevera....edhe mos ma kesh fotone qashtu...hahahaha

une mendova qe po e jepe nje mendime te mire..hghghghg

Agolli
23-03-07, 18:06
qfare dimri Agolli,te ne ka aredhe pranevera....edhe mos ma kesh fotone qashtu...hahahaha

une mendova qe po e jepe nje mendime te mire..hghghghg

Une te knaqi me rrena...http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif
Por edhe ate qe e kam ne zemer e shprehi lirishte, kesaj i thone sinqerite, kerkove ndihme dhe u mundova me rrataken time ta japi nje analize ghaghaghaghaghagh http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

gazi-de
23-03-07, 18:09
Une te knaqi me rrena...http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif
Por edhe ate qe e kam ne zemer e shprehi lirishte, kesaj i thone sinqerite, kerkove ndihme dhe u mundova me rrataken time ta japi nje analize ghaghaghaghaghagh http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif
hahahaha faleminderit analize shume e buker..hghghg edhe ti me ate takatine ten,vetem mire...hghghghghghg

Giovanni
23-03-07, 22:35
http://img-x.fotocommunity.com/62/5238362.jpg

Giovanni
23-03-07, 22:36
http://www.hadasyleyendas.com/primavera/primavera-imagen2.jpg

selvija
23-03-07, 22:53
http://vuodatus-static.web-effect.net/g/4880/56167.jpg

selvija
23-03-07, 22:54
http://classes.hortla.wsu.edu/hort232/list9/BellisPerennisTulips.jpg

legenda
23-03-07, 22:55
GAZI,,,ma terheqi vemendjen kjo pikture.

si pikture sipas mendimit tim,nuk ka ndonje vlere te larte artistike,
mirepo domethenja e saj,pasi qe PIKTURA ESHTE POEZIA QE NUK LEXOHET ,por qe shihet,,,ndersa POEZIA ESHTE PIKTURA QE LEXOHET.,dhe kjo pikture eshte nje POEZI.
-eshte nje fenomen mistik,gje qe mundet me ndodhe ne realitet,ku kete ma ka thene edhe nje mike e imja qe e ka perjetuar,....ky fenomen mistik,mundet me ndodhe ne gjendje gjysme te pergjumur...fjala eshte kur DY SHPIRTERA ,jane fizikishte shume larg njeri tjetrit,kurse shpirtnishte jane te lidhur aq ngushte,saqe njeri prej tyre,ne kete rast FEMRA,kur eshte ne gjendje gjysme pergjumur,dhe ne imagjinaten e saj e ka sterzmadhu figuren e te dashurite,atehere ajo bjen ne KOORDINATA MISTIKE-qe ndoshta i spjegon parapsikologjia...dhe e ndjen te dashurine e saj ,gati se sikur te ishte ai edhe fizikishte prezent.
e di,se eshte absurd,por ndodhe,kur mikja ime me tregoi se si e ka perjetu,duke provu qe ta ledhatoje,por duarte i kane sharru ne diqka qe asaj i eshte duk si rete.....

GAZI,te pershendes....
bota eshte perplote MISTERIE,,,,te cilat ndoshta zgjohen edhe me shume ne PRANVEEEEERE....

Legenda...

kjo foto eshte pikture,arte,dhe ka te bej me praneveren,por qka kupetone nuke po e di,pore nese dikush mundet te gjej domethanjen,se une nuke po mundem apo nuke kame talente per art,pore me pelqeje dhe e postova!!!

selvija
23-03-07, 22:56
http://www.loukusa.com/images/spring.JPG

selvija
23-03-07, 22:58
Kjo pamje eshte afer shtepis sime(kojshite
http://www.nurmijarvi.fi/koulut/mantysalo/neulaset/fi_FI/neulaset6/_files/73798471184154931/default/kesa.jpg

gazi-de
23-03-07, 23:23
GAZI,,,ma terheqi vemendjen kjo pikture.

si pikture sipas mendimit tim,nuk ka ndonje vlere te larte artistike,
mirepo domethenja e saj,pasi qe PIKTURA ESHTE POEZIA QE NUK LEXOHET ,por qe shihet,,,ndersa POEZIA ESHTE PIKTURA QE LEXOHET.,dhe kjo pikture eshte nje POEZI.
-eshte nje fenomen mistik,gje qe mundet me ndodhe ne realitet,ku kete ma ka thene edhe nje mike e imja qe e ka perjetuar,....ky fenomen mistik,mundet me ndodhe ne gjendje gjysme te pergjumur...fjala eshte kur DY SHPIRTERA ,jane fizikishte shume larg njeri tjetrit,kurse shpirtnishte jane te lidhur aq ngushte,saqe njeri prej tyre,ne kete rast FEMRA,kur eshte ne gjendje gjysme pergjumur,dhe ne imagjinaten e saj e ka sterzmadhu figuren e te dashurite,atehere ajo bjen ne KOORDINATA MISTIKE-qe ndoshta i spjegon parapsikologjia...dhe e ndjen te dashurine e saj ,gati se sikur te ishte ai edhe fizikishte prezent.
e di,se eshte absurd,por ndodhe,kur mikja ime me tregoi se si e ka perjetu,duke provu qe ta ledhatoje,por duarte i kane sharru ne diqka qe asaj i eshte duk si rete.....

GAZI,te pershendes....
bota eshte perplote MISTERIE,,,,te cilat ndoshta zgjohen edhe me shume ne PRANVEEEEERE....

Legenda...ase une legenda nuke po muje te ja gjej kupetimin,por faleminderit shume per vlersimin tend..

pore une mendoje"femra eshte natyra kurse mashkulli shiu ose ujet"kupetimi eshte sikure te njeriu,do te thote ne pranever ja fillone ringjallja apo jeta e bimeve..
me falni se ndoshta kjo foto nuke eshte per ketu..
legenda faleminderir per ty e nderuare...

Paradox_13
21-03-08, 09:03
http://bp1.blogger.com/_FDSbEnIoJN0/Rivm8eFHh0I/AAAAAAAAAFo/mmqjM1lzElU/s320/at+last....jpghttp://bp2.blogger.com/_FDSbEnIoJN0/RivmbuFHhzI/AAAAAAAAAFg/qItV0T9kXQg/s320/evil+eye.jpghttp://bp1.blogger.com/_FDSbEnIoJN0/RivmQeFHhyI/AAAAAAAAAFY/1mbZcaFIcsI/s320/proud+and+beautiful.jpg

Adrenalina
21-03-08, 12:33
Sa bukur paska qel pranvera me lule sot, qenkan zgjue me sabah edhe lulet!

Arkza
21-03-08, 15:47
Nuk e di a e keni Degjaur Lajmet se than Pranvera me s'dote jet si gjithe me 21 Mars por me 20 Mars !!!!!!!!? Arsyja e kesaj sdi une se tani mu ndah Rryma veq u Befasova !
Ka Dikush qe i ka degjuar Lajmet me shume dhe pse keshtu !?

LuLjaa
21-03-08, 19:07
Ja po munet mu kan edhe ajo, se ka po dojn po bojn

Sikur Bajramin qe e shtyjn sa here, tash edhe vitin e ri kishin me shty
ama kur e qesin s'di :D

Guri i madh
21-03-08, 19:22
http://img.fotocommunity.com/photos/12182867.jpg

Clivia.

Guri i madh
21-03-08, 19:27
http://www.la-palma-fotoblog.de/wp-content/Fruehling_auf_La_Palma.jpg

Guri i madh
24-03-08, 14:01
http://img.fotocommunity.com/photos/12249767.jpg

Guri i madh
24-03-08, 18:26
http://www.sonneninsel-la-palma.de/imagen/gal-fotos/aloeblueten.jpg

egi
22-06-08, 13:38
http://www.nps.gov/ozar/planyourvisit/images/Big-Spring-Fall-nice-1_1.jpg

egi
22-06-08, 13:39
http://blissfultravel.files.wordpress.com/2007/05/simona-dumitru-spring.jpg

Idila
15-04-10, 15:34
http://www.menagezmoi.be/site/FCK_STOCK/Image/printemps_0012.jpg

http://titoune51.files.wordpress.com/2008/04/printemps1-1024.jpg

Idila
15-04-10, 15:35
http://pfastatt.typepad.com/unjour/images/2007/03/19/printemps.jpg

Idila
15-04-10, 15:37
http://i48.photobucket.com/albums/f226/ProcneA666/Mamou%20photos/Mamou%20photos2/printemps.jpg

Idila
15-04-10, 15:39
http://www.equilibre.ch/vol/images/printemps.jpg

Idila
15-04-10, 15:41
http://www.1st-art-gallery.com/thumbnail/172802/1/Les-Fleurs-Du-Printemps.jpg

Idila
15-04-10, 15:43
http://pfastatt.typepad.com/unjour/images/2007/03/19/printemps_1.jpg

Idila
15-04-10, 15:46
http://arbrealettres.files.wordpress.com/2009/10/printemps1.jpg

Etnical
15-04-10, 19:39
http://img.allposters.com/6/LRG/26/2677/EPCUD00Z.jpg

Zhaneta
15-04-10, 20:27
http://blog.obracanik.eu/uploaded_images/jaro-716144.jpg

Zhaneta
15-04-10, 20:28
http://lh3.ggpht.com/stojanoskislave/R_9msIKX9SI/AAAAAAAAG2E/rim-zcNcP3k/Springtime%20in%20Savannah,%20Georgia.jpg

Zhaneta
15-04-10, 20:29
http://blog.idnes.cz/blog/7868/107250/Jaro3.JPG

Zhaneta
15-04-10, 20:31
http://www.wallpaper.cz/primo/ir2/nase_zahradka_jaro_09--400x300.jpg

Zhaneta
15-04-10, 20:32
http://www.biginjapan.cz/images/singles/jaro_2006_b.jpg

romansa
15-04-10, 20:51
http://galeria.artiyt.com/albums/userpics/10001/normal_3421582037_14e9c373f9_o_d.jpg

romansa
15-04-10, 20:56
http://www.passionphotonature.net/portfolio/main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=1005&g2_serialNumber=4

Zhaneta
15-04-10, 21:01
http://lydonthejar.files.wordpress.com/2009/03/spring.jpg