PDA

View Full Version : Genta Ismajli ka femije ne USA e vertet apo genjeshter ??


adhuruesi
23-03-07, 09:28
Genta ka femije ne USA,apo genjeshter??!!

Se pari lus stafin qe te mos e fshije kete postim,duke iu akorduar te drejtes tone si adhurues se Genta Ismailit por dhe forumitqe te merremi me jeten private te Gentes sikurse edhe te shume kengetareve tjere ketu,gjera te cilat mund te jene te verteta apo genjeshtra.
Ka kohe qe ne kryeqytetin e Kosoves qarkullojne fjale ne qarqet estradeske qe Genta Ismaili ka nje femije ne New York.
Gjithashtu shume prej nesh kane pare dhe foto te cilat lene vend per dyshim.
Asgje nga keto gjera nuk jan e jonormale.Habitem me mentalitetin tone i cili ka arritur fundin e humanes duke gjykuar dike qe dikur paska qene e dashuruar!!!
JU LUTEM!
A eshte normale qe te gjykoni ne ate mase nje femer te suksesshme qe paska prane vetes nje fryt dashurie,saqe te privohen njerez tejet te ngritur intelektualisht siq jane admisinistruesit e kesaj faqe,qe te fshijne te verteten,vetem pse ju jeni aq shkurtpames dhe gjykues qe te beni "gjyeti ne shtriga",duke terrorizuar jeten e dikuj ne ate mase?!
MENDOJ SE KURRESHTJA ESHTE E DREJTE E GJITHKUJT...
POR TE GJYKOSH DASHURINE ESHTE KRIM!
Nderime nga Shpetulla.

#2 (http://www.forumishqiptar.com/showpost.php?p=1555530&postcount=2) vbmenu_register("postmenu_1555530", true);
Po eshte e vertet kjo gje se ka femije ne Amerike dhe se ai djali vogel jeton me babain e tij meksikan dhe per kete gje eshte folur shum kohe por nuk kan pas guxim te shpallin te vertetat ne shesh.
Genta ne Amerike eshte sjellur si gangstere.
Eshte rrahur me nje zezake shkak i te dashurit te saj.
Ka dashur te mbys te motren ku policia ka gjet gishterijt e saj ne qafen e motres.

Thjeshte ajo ka mar rruget e kqija dhe per kete shkak nena e Gentes ka paguar nje shume te madhe te parave vetem e vetem qe Genta te hyj ne nje rruge te mire dhe e vetmja alternative ka qen te meret me muzike, per kete gje ajo duhet ti falemenderohet Vera Oruēajt dhe Sunaj Saraēit sepse kto dy e kane ndihmuar ne fillim te meret me muzike.

Beba diktohet qe nuk eshte shqipetare http://www.forumishqiptar.com//images/smilies/laughing.gif http://www.forumishqiptar.com//images/smilies/laughing.gif
Fotografitė e Bashkėngjiturahttp://www.forumishqiptar.com/attachment.php?attachmentid=87110&stc=1&d=1174640699

adhuruesi
23-03-07, 09:44
Ja fotoja

http://img412.imageshack.us/img412/81/gentapn7.jpg

Zero Cool
23-03-07, 11:50
Ani nese ka femij qka u ba? Mete ti pa martu a ?
Nese ka u rrit e u baft 100 vjeq.
Jeta e saj eshte dhe ka qene, dhe nuk di pse ju ne ks gjurmoni kaq shume mas njerezve, ma mire ti shihni hallet e juja personale sesa qe ushqeheni me thashetheme dhe me pune te tjereve.
Hajt shnet!

Guri i madh
23-03-07, 13:22
Ja fotoja

http://img412.imageshack.us/img412/81/gentapn7.jpg
po get ky mexsikani po dojka me u bae nji kauboj i mir

Giovanni
23-03-07, 16:07
Ani nese ka femij qka u ba? Mete ti pa martu a ?
Nese ka u rrit e u baft 100 vjeq.
Jeta e saj eshte dhe ka qene, dhe nuk di pse ju ne ks gjurmoni kaq shume mas njerezve, ma mire ti shihni hallet e juja personale sesa qe ushqeheni me thashetheme dhe me pune te tjereve.
Hajt shnet!Bravo Zero_Cool jam shume me ty deri kur me thashetheme....??

adhuruesi
23-03-07, 17:08
Ani nese ka femij qka u ba? Mete ti pa martu a ?
Nese ka u rrit e u baft 100 vjeq.
Jeta e saj eshte dhe ka qene, dhe nuk di pse ju ne ks gjurmoni kaq shume mas njerezve, ma mire ti shihni hallet e juja personale sesa qe ushqeheni me thashetheme dhe me pune te tjereve.
Hajt shnet!


ajo derisa ka dal ne skene dhe eshte bere fytyre publike duhet me prit dhe me perballu gjithqka, qofshin ato thashetheme ose te verteta, por kjo gje eshte e vertet nuk eshte thashethem, kete foto dhe shume te tjera i ka gazeta lajm, por nuk kan guxu me publiku derisa nuk publikohen ne internet, sic skan mujt me publiku edhe nje interviste me Adelina Ismajlin edhe pse veten e quajn shum te guximshem.

Siq kan fol per tjera do folin edhe per Genten ihaaa a duhet mu merzit a ??
per adelinen qka skan fol. phaa

instruktori
23-03-07, 22:05
Jeta eshte e lire dhe njeriu duhet ta jetoj ashtu siq deshiron .
Po genta Kryetare nuk deshiron te behet prandaj lene rehat dhe te lire se nuk e paska ber kjametin.
Eshte ma mire ti shiqojm punet tona se te merremi me te tjeret.
Muziken e ben te mire dhe ja keshtu...........

Arb
23-03-07, 22:26
Jeta eshte e lire dhe njeriu duhet ta jetoj ashtu siq deshiron .
Po genta Kryetare nuk deshiron te behet prandaj lene rehat dhe te lire se nuk e paska ber kjametin.
Eshte ma mire ti shiqojm punet tona se te merremi me te tjeret.
Muziken e ben te mire dhe ja keshtu...........

Po e lajme si thashetheme, se nese vertete ka pas lidhje me Gabelin/Meksikanin, bash duhet demasku.

A nuk pat Shqiptare pa pas pune me magjupin a?

Guri i madh
24-03-07, 00:30
Ja fotoja

http://img412.imageshack.us/img412/81/gentapn7.jpgnuk esht aq tragjike me fol kjo fisnikja e paska nji evlad nji GONZALES te vogel po nashta ne te ardhmen bahet i zoti nuk dihet

prishtinasi
24-03-07, 01:41
A ka lidhje kjo diqka me statusin e Kosoves....se qysh po e shoh ti e paske marre kete lajm....si me qene fundi i botes:tongue: Genta ka femije ne USA,apo genjeshter??!!

Se pari lus stafin qe te mos e fshije kete postim,duke iu akorduar te drejtes tone si adhurues se Genta Ismailit por dhe forumitqe te merremi me jeten private te Gentes sikurse edhe te shume kengetareve tjere ketu,gjera te cilat mund te jene te verteta apo genjeshtra.
Ka kohe qe ne kryeqytetin e Kosoves qarkullojne fjale ne qarqet estradeske qe Genta Ismaili ka nje femije ne New York.
Gjithashtu shume prej nesh kane pare dhe foto te cilat lene vend per dyshim.
Asgje nga keto gjera nuk jan e jonormale.Habitem me mentalitetin tone i cili ka arritur fundin e humanes duke gjykuar dike qe dikur paska qene e dashuruar!!!
JU LUTEM!
A eshte normale qe te gjykoni ne ate mase nje femer te suksesshme qe paska prane vetes nje fryt dashurie,saqe te privohen njerez tejet te ngritur intelektualisht siq jane admisinistruesit e kesaj faqe,qe te fshijne te verteten,vetem pse ju jeni aq shkurtpames dhe gjykues qe te beni "gjyeti ne shtriga",duke terrorizuar jeten e dikuj ne ate mase?!
MENDOJ SE KURRESHTJA ESHTE E DREJTE E GJITHKUJT...
POR TE GJYKOSH DASHURINE ESHTE KRIM!
Nderime nga Shpetulla.


#2 (http://www.forumishqiptar.com/showpost.php?p=1555530&postcount=2) vbmenu_register("postmenu_1555530", true);
Po eshte e vertet kjo gje se ka femije ne Amerike dhe se ai djali vogel jeton me babain e tij meksikan dhe per kete gje eshte folur shum kohe por nuk kan pas guxim te shpallin te vertetat ne shesh.
Genta ne Amerike eshte sjellur si gangstere.
Eshte rrahur me nje zezake shkak i te dashurit te saj.
Ka dashur te mbys te motren ku policia ka gjet gishterijt e saj ne qafen e motres.

Thjeshte ajo ka mar rruget e kqija dhe per kete shkak nena e Gentes ka paguar nje shume te madhe te parave vetem e vetem qe Genta te hyj ne nje rruge te mire dhe e vetmja alternative ka qen te meret me muzike, per kete gje ajo duhet ti falemenderohet Vera Oruēajt dhe Sunaj Saraēit sepse kto dy e kane ndihmuar ne fillim te meret me muzike.

Beba diktohet qe nuk eshte shqipetare http://www.forumishqiptar.com//images/smilies/laughing.gif http://www.forumishqiptar.com//images/smilies/laughing.gif
Fotografitė e Bashkėngjiturahttp://www.forumishqiptar.com/attachment.php?attachmentid=87110&stc=1&d=1174640699

Buqja_ch
24-03-07, 08:31
Nuk besoi dhe nuk mund te jet e vrtet..
sa per foto te gjith na kemi foto si kemi dal me dikon..
me shoqri.vllezer apo motra te shoqev.me femij te familjes.
ku po i shkrun keti fmije se qka eshte
fmij zeshkana kemi plot neper familje apo kosov..
hajt se mi kqyr punt tona ishim me te mire..
ky femij u rrite...Gentes shendet

Elina
24-03-07, 12:18
Bash me erdhi interesant kur e pash kete foto,po edhe nuk eshte tragjike besa.
Ishalla i rritet djali e i behet plak me mjekerr:biggrin:

Linka_pz
24-03-07, 13:50
Une mendoj qe eshte e drejt e saj

ēdo njeri i ka te drejtat e veta , sa i perket a eshte e vertet apo genjeshter
nuk me intereson fare me perlqen si kengetare edhe pse eshte extra vagante eshte e drejta stili i saj ,nese me pelqen kenga e degjoj nese jo nuk e degjoj e keshtu.

Arb
24-03-07, 13:57
Po cfare e drejte e saj bre. Thuni ma mire le te shpresojme se osht fare montazhe....

Murgesha
24-03-07, 14:01
Po cfare e drejte e saj bre. Thuni ma mire le te shpresojme se osht fare montazhe....

Ha,hahahaaaaaaaaaa o Arb!
Nuk ėshtė more e para shqiptare qė po lind fėmijė me tė huaj e hajri e daftė hooo.

Nejse unė nuk po e di nė ėshtė e vėrtetė apo jo kjo???

Giovanni
24-03-07, 14:03
Valla sume po i perngjan bre shih floket e zeza te dyt si genta si aj tupulaki i vogel hahhahahhahahahah

Arb
24-03-07, 14:03
Ha,hahahaaaaaaaaaa o Arb!
Nuk ėshtė more e para shqiptare qė po lind fėmijė me tė huaj e hajri e daftė hooo.

Nejse unė nuk po e di nė ėshtė e vėrtetė apo jo kjo???

Po more, ka ksi gabelicash. Ama nuk bon bre me thane, osht e drejte e saj. Ato qe lidhen me te huaj, bahen te huaja, duhet konsideruar si jo-Shqiptare...

Giovanni
24-03-07, 14:11
Po more, ka ksi gabelicash. Ama nuk bon bre me thane, osht e drejte e saj. Ato qe lidhen me te huaj, bahen te huaja, duhet konsideruar si jo-Shqiptare...


O Arb dashurija nuk njeh as fe e as nacione..............
P S. Pse ne gjdo postim tendin ka nevoj per moderim...??

Murgesha
24-03-07, 14:12
Po more, ka ksi gabelicash. Ama nuk bon bre me thane, osht e drejte e saj. Ato qe lidhen me te huaj, bahen te huaja, duhet konsideruar si jo-Shqiptare...

Sikur tė kishe shkruar edhe Ata/ato do tė ishte mė origjinale kjo thėnia e juaj Arb.

Murgesha
24-03-07, 14:15
Valla sume po i perngjan bre shih floket e zeza te dyt si genta si aj tupulaki i vogel hahhahahhahahahah

Edhe prindėrit e Gentės janė zeshkan...

Giovanni
24-03-07, 14:22
Edhe prindėrit e Gentės janė zeshkan...


per ata nuk e di se nuk i kam pare kurre.

Arb
24-03-07, 14:28
O Arb dashurija nuk njeh as fe e as nacione..............

P S. Pse ne gjdo postim tendin ka nevoj per moderim...??

Dashuria?

Paj tybe duhet mu kon bukur nifare gabeli me ja msy gabelices...

P.S. Moderator je, mshoju shkrimeve... shkurtoj...

Arb
24-03-07, 14:29
Sikur tė kishe shkruar edhe Ata/ato do tė ishte mė origjinale kjo thėnia e juaj Arb.

Oj Fisnike,

O mire e ki. Ama ketu e patem fjalen vec per Genten....

Murgesha
24-03-07, 14:43
Oj Fisnike,

O mire e ki. Ama ketu e patem fjalen vec per Genten....

Nuk di Arb, ndoshta edhe ėshtė e vėrtetė kjo qė po thuhet pėr te e qė fatkeqėsisht vonė paska mbėrri si lajm senzacion nė forumin tonė, gjė qė mė habit qė ky "fakt" ėshtė vonuar tė vijė kėtu.
Por edhe ky Adhuruesi nuk po mė del bash i paqtė nė kėtė punė se e di qė ėshtė adhurues i flaktė i Adelinės dhe Zanfinės e me sa pash edhe nė Forumin Shqiptar po ky e paska lancuar kėtė lajm, edhe pse si duket kėt lajm sė pari e paska transmetuar revista Zėri i Popullit. Por si ēdo VIP tjetėr qė nuk mundet tė ju ikė thashethemeve tė mediave mund tė jetė vetėm njė lajm koti.

Por edhe sigurisht qė nuk ėshtė ndonjė gjė e jashtėzakonshme nėse ajo ka fėmijė me njė meksikan. Dashuria nuk njef kufi a po jo, ha,ahahahahaaaaaaaaaa?

Ishalla si ka vllezėrit e shtirė, e po ja hjekin kokėn kund!!!!!

Giovanni
24-03-07, 14:49
Dashuria?

Paj tybe duhet mu kon bukur nifare gabeli me ja msy gabelices...

P.S. Moderator je, mshoju shkrimeve... shkurtoj...


dashurija pra..........


A e din sa djem shqiptar martohen me te huaja pa dashuri veq me mashtrime dhe per dokumenta...........!!!!
Nese nje vojze shqiptare shkon me nje te huaj ne ket rast genta e ka bere per dashuri.

Arb
24-03-07, 15:00
dashurija pra..........

A e din sa djem shqiptar martohen me te huaja pa dashuri veq me mashtrime dhe per dokumenta...........!!!!
Nese nje vojze shqiptare shkon me nje te huaj ne ket rast genta e ka bere per dashuri.

Cka osht more halli yt?

Po nuk shihen gjanat ashtu nga i njejti kend. Nuk mundesh me arsyetu lidhjen (e spekulume) te Gentes me faren e gabelit...

Fakti qe ka mashkujt Shqiptare qe martohen me te huaja, nuk e arsyeton te tjere mashkuj, ose femra (ne kete rast), te bajne te njejten gje. Qofte kjo me dashuri, me zor, e me faqe te zeze...

Arb
24-03-07, 15:12
Por edhe sigurisht qė nuk ėshtė ndonjė gjė e jashtėzakonshme nėse ajo ka fėmijė me njė meksikan. Dashuria nuk njef kufi a po jo, ha,ahahahahaaaaaaaaaa?

Ishalla si ka vllezėrit e shtirė, e po ja hjekin kokėn kund!!!!!

Fisnike bre,

Po cfare dashnie bre!? Ky sen i spekulum, mund te kete ndodh kur kjo ka qene fmije hesapi, dikun 13-16, ska pas mo.

Arb
24-03-07, 16:47
Ishalla si ka vllezėrit e shtirė, e po ja hjekin kokėn kund!!!!!

I kane qellu si puna e ketij Giovanit tone...

instruktori
24-03-07, 20:30
Sa te komplikum qe jemi more vella .
Po lene rehat more se ajo e din ma se miri .
A e dini se shqipetaret te morali shum trillojn dhe a e dini pse:
aty eshte pika e dobet,prandaj duhet ta shiqojm oborrin e vet gjithsecili dhe ta lajm Genten

RiannA
24-03-07, 20:33
Nese e ka-ishalla ja rit zoti me fat dhe lumturi

nese nuk e ka-ishalla e ban dikur...ska jet pa femi

adhuruesi
25-03-07, 11:37
A thu nuk ka pas naj shqipetare atje ne Amerike sa e sa shqipetare jan tu jetu atje e kjo sun paska gjet shqipe e ani ani ka shku me meksikan, pse more jo me naj amerikan hahaaha, nashta ka dasht mi thirr dikush muchacha hahhaahah bonita ermosa haahahhah lene pash agen se sun pe duroj kur pe shoh foton, dhe bash gjynah pom vjen per fmijen, skam kurgjo kunder gentes veq pom dhimet shum,shnosh dashuria snjeh kufiiii haahaahahah
luje gent luje

jadore
25-03-07, 22:51
.....uroj te jete e vertet , dhe kete moter e pergezoj per permbushje te misjonit , sjellje te trashigimtarit .. vazhdimesi te njerzimit .. vertet akt fisnik ...

LOJETARI
25-03-07, 23:48
Kuku cka na paska ndodhe , shenja te reja kijameti , zoti hajr e befte se boll keq valla , perzierje ma interesante nuk paskam ndegjuar kurre , ka me u be ky trimi i vogel peperon i jashtzakonshem ,ha,hahahahahaha...................jete te gjate cunit nese eshte e vertete

Reana
26-03-07, 00:10
kijamet ikni te gjithe:biggrin:
Me siguri po i vjen inati Arbit qe s'ka shku Genta tek ai....:biggrin:

Nejse.....
femiut i deshiroj te jete me jete te gjate e te lumtur, e Gentes i deshiroj me shume femije, se nje eshte pak qe besa.
Ndersa fakti se eshte person publik, publikut t'ia lejoje komentimet vetem ne kuader te muzikes qe krijon, perderisa jeta e saj private eshte tempulli i saj ku te paftuarit-duhet te trajtohen si te tille!!!

Reana
26-03-07, 00:14
Beba diktohet qe nuk eshte shqipetare
Fotografitė e Bashkėngjiturahttp://www.forumishqiptar.com/attachment.php?attachmentid=87110&stc=1&d=1174640699
e si nuk eshte beba shqiptare????
a s'po e sheh nenen e bebes apo tu kane verbuar syte????
mos po te duhen nje pale syze???

Buqja_ch
26-03-07, 08:53
Vrtet ktu shoh ni qudi ..kur jemi dhe mundemi me fol e me jau bajt hallet te
tjerve..dim dhe mundemi me fol eshte e nuk eshte ashtu.shkruhet.kurse kur shoh ktu ne
forum tema shume te mira se mund me fol per vete..ato jan faqe boshe
se as kush ska then as ni fjal..po si te thon kur jan disa si nuk e njohin veten..
po kan pun tjera..eshte ni qudi sa i mundon aj femij si mban genta...Pse jeta e qdo kujt
ka vleft ma shume se e jotja..te hargjojm energji per te tjeret..QUDI....

Buqja

Arb
26-03-07, 15:09
kijamet ikni te gjithe:biggrin:
Me siguri po i vjen inati Arbit qe s'ka shku Genta tek ai....:biggrin:

Nuk osht puna me mbrojt apo sulmu Genten Ketu thjeshte po spekulohet per te.

Ama cka osht per tu cudit eshte fakti qe anetare te caktum, po arsyetojne nje lidhje te ketille, me ate fjalen, "dashuria nuk njeh kufi."

Nuk njeh kufi, me cka? Me rod gabeli? Me gjak magjupi?

adhuruesi
26-03-07, 17:46
e si nuk eshte beba shqiptare????
a s'po e sheh nenen e bebes apo tu kane verbuar syte????
mos po te duhen nje pale syze???

flm per rekomandimin, nuk me duhen syze por nese te duhen ty atehere lirisht vendoj edhe shihe mire beben, kam edhe foto tjera por duke mos dashur te bej aq te madhe kete gje nuk i publikoj se ndoshta atehere do perkeqesohet edhe genta vet.
shihe njehere femijen mire edhe do te bindesh sdi sa ja ke hudhur syte djalit vogel, ai duket si ajo beba ne filmin e vizatuar Ariba Ariba , vertet meksikan duket,

syte ste bejn ty mduket ??

Rammstein_1979
26-03-07, 21:37
sdi ...:biggrin: per qeto ...ahhhahahaha ...kshtu ka Trupi duket si Lop ....nashta paska naj njo ...se te na femrat shqiptare si te Lindin bohen shkret ka trupi , katastrof.

Reana
27-03-07, 00:14
Nuk osht puna me mbrojt apo sulmu Genten Ketu thjeshte po spekulohet per te.

Ama cka osht per tu cudit eshte fakti qe anetare te caktum, po arsyetojne nje lidhje te ketille, me ate fjalen, "dashuria nuk njeh kufi."

Nuk njeh kufi, me cka? Me rod gabeli? Me gjak magjupi?

Me mbrojt Genten???
hahahahahhahahahahahahahaha.....:biggrin:
pse prej kujt paska nevoje me mbrojt???:rolleyes:
veq prej ndonje sorollati te pakultruar qe nuk din te shikoje punet e veta, se nuk besoj qe i duhet mbrojtje tjeter!!!

bacit hiqu prej asaj lagjes ku jeton-se ke filluar te behesh ksenefob i kategorise se rende.

Shqiptaret qe prej koherash te lashta, si femrat si meshkujt jane martuar me popuj dhe raca te tjera, dhe shpesh keshtu kane krijuar aleanca me rendesi shtrategjike per shqiptaret.
E ema e Aleksandrit te Madh ishte Epirotase, (ne periudha para helenzimit epirotas, pra shqiptare) dhe e martuar me maqedon (Filipin II), -vetem nje shembull per te ilustruar te kaluaren dhe traditat e te pareve te tu, qe nuk i kishin paragjykimet qe ke ti sot madje ne shekullin 21!!!!

Fatekqesisht prej se ajo raca e tatareve prej Azise, qe trajton femrat si kungujt-nguli kembet ne trojet shqiptare ne mesjete, shqiptaret u transformuan edhe ne aspektin kulturor; prandaj ti sot ben kesi komentesh!!!

Reana
27-03-07, 00:21
flm per rekomandimin, nuk me duhen syze por nese te duhen ty atehere lirisht vendoj edhe shihe mire beben, kam edhe foto tjera por duke mos dashur te bej aq te madhe kete gje nuk i publikoj se ndoshta atehere do perkeqesohet edhe genta vet.
shihe njehere femijen mire edhe do te bindesh sdi sa ja ke hudhur syte djalit vogel, ai duket si ajo beba ne filmin e vizatuar Ariba Ariba , vertet meksikan duket,

syte ste bejn ty mduket ??


po e shoh fort mire beben, dhe po e shoh edhe nenen.
dhe nese ajo eshte nene shqiptare, ai femije eshte femije shqiptarje-madje edhe nese e ka ngjyren e kaltert apo te gjelbert!!!
(A e kuptove tash se per cfare syzesh ke nevoje??? Fatekeqesisht syze te tilla nuk ka ne shitje)!!!!

panta_rhei
27-03-07, 00:50
A osht e vertet se "me kon t del n syret e ki djal patjeter"??????????????????

Arb
27-03-07, 08:01
Me mbrojt Genten???
hahahahahhahahahahahahahaha.....:biggrin:
pse prej kujt paska nevoje me mbrojt???:rolleyes:
veq prej ndonje sorollati te pakultruar qe nuk din te shikoje punet e veta, se nuk besoj qe i duhet mbrojtje tjeter!!!

bacit hiqu prej asaj lagjes ku jeton-se ke filluar te behesh ksenefob i kategorise se rende.

Shqiptaret qe prej koherash te lashta, si femrat si meshkujt jane martuar me popuj dhe raca te tjera, dhe shpesh keshtu kane krijuar aleanca me rendesi shtrategjike per shqiptaret.
E ema e Aleksandrit te Madh ishte Epirotase, (ne periudha para helenzimit epirotas, pra shqiptare) dhe e martuar me maqedon (Filipin II), -vetem nje shembull per te ilustruar te kaluaren dhe traditat e te pareve te tu, qe nuk i kishin paragjykimet qe ke ti sot madje ne shekullin 21!!!!

Fatekqesisht prej se ajo raca e tatareve prej Azise, qe trajton femrat si kungujt-nguli kembet ne trojet shqiptare ne mesjete, shqiptaret u transformuan edhe ne aspektin kulturor; prandaj ti sot ben kesi komentesh!!!

E bone mizen, bull ti, qysh ja ki zanat... Dole krejt ne mal... Zmadhove e sterzmadhove...

O se ka kush dertin e ksaj protagonistes se spekulimit. Thjeshte po jepen komente per lidhjet, dashurickat, martesat, e marrzinat tjera te Shqiptareve me te tjeret.

Nese sheh ksenofobi ne qendrimin rreth ksaj ceshtjeje, te ti shihet qarte se sa pelqehen Shqiptaret. Per te cilet kur flet nganjehere, sikur as nuk ki idene se cka jane, e per cka po flet... Te ka asimilu shpejt dinamika e Big Apple-s, apo vec ja ki msy knej oqeanit e asimiluar qysh heret.

Behesh sikur mbrojtese e denje e te drejtave te femres Shqiptare, sikur te jesh e zyrtarizuar per kete gje, e ne fakt ma shume tingellon si Rosie O'Donnel qe sdin as cka flet, as cka shan, e as cka mbron...

Qeshtu...

Pse te mos kete ksenofobi, ne kete rast ndaj kesaj races gabele - Meksikane. Cka paska per te pelqyer te ta? Cka po iu deshkan Shqiptareve lidhjet nder-racore, qofte me racen meksikane, apo gabele te tjere?

Edhe ata shembujt e lidhjeve martesore, ne te kaluaren, qofte edhe per aleanca me qellime strategjike nuk te jepin te drejten te arsyetosh lidhjet e Shqiptareve e te huajt.

Nese kemi histori nga kjo dukuri, kjo s'do te thote se duhet te trashegohet brez-pas-brezi.

Prishtinasja_
27-03-07, 11:02
Nuk e di pse e beni kete pune aq te madhe bre....

Genta nuk eshte as e para e as e fundit qe paska femije me nje person te "huaj" .....

Edhe nese eshte kjo nje gje e vertet ,, mendoj se eshte jeta e saj private ....por qudi se ne shqiptaret e kemi zakon " e hajm buken tone por e mbajm dertin e huaj " ...

adhuruesi
27-03-07, 11:18
po e shoh fort mire beben, dhe po e shoh edhe nenen.
dhe nese ajo eshte nene shqiptare, ai femije eshte femije shqiptarje-madje edhe nese e ka ngjyren e kaltert apo te gjelbert!!!
(A e kuptove tash se per cfare syzesh ke nevoje??? Fatekeqesisht syze te tilla nuk ka ne shitje)!!!!

Nejse nena eshte shqipetare, por baba ? nuk thojn qe femija eshte i nenes, po far e kujna oshte ? kupton .


Nuk e di pse e beni kete pune aq te madhe bre....

Genta nuk eshte as e para e as e fundit qe paska femije me nje person te "huaj" .....

Edhe nese eshte kjo nje gje e vertet ,, mendoj se eshte jeta e saj private ....por qudi se ne shqiptaret e kemi zakon " e hajm buken tone por e mbajm dertin e huaj " ...


edhe qka sipas teje duhet me lan kete si zakon a ? edhe kush do qka don le te boj a, ajo eshte fytyre publike dhe jep shkoll per tjeret.

Gentiani
27-03-07, 19:18
Ja fotoja

http://img412.imageshack.us/img412/81/gentapn7.jpg

Ha, i paska prerė kokėn "babit" tė saj Adelin-ės ! :biggrin: :biggrin: tani po del nė shesh lidhja e atyre puthjeve mes dyjave! Pėr hajr, pėr hajr ėh! :biggrin:

Jeta*
27-03-07, 23:52
WOW dhe kete e degjova...
Kjo, kujtoj se eshte nje thashetheme e rradhes... dukuri kjo qe na karakterizon paksa me shume se c'duhet, per fat te keq... Nuk besoj qe eshte e vertete... Sikur qe nuk ishin te verteta edhe shume te tilla per shume fytyra publike... Jo se jam adhuruese e Gentes, por mendoj se kjo foto mund edhe te jete origjinale, mirepo kjo s'do te thote se femiu eshte i saj! Edhe nje gje... Genta nuk ka jetu ne Ney Work por ne Chicago!

Uroj qe kjo dukuria e thashethemeve te zbehet ne te ardhmen, atehere kur te gjithe do te shikojne punen e tyre dhe do te kene me cfare te merren!

Domira
28-03-07, 00:12
Nuk don te thote se eshte femi i Gentes.
Dhe eshte e veshtire me i ndodh dikujt dicka e tille, sidomos ne moshe aq te re dhe keto rrethana qe po perfolen per Genten, nese jane te verteta!
Sidoqofte ishalla nuk i ndodh kerkujt, sepse eshte e rende.
Mirpo nese ndodh, atehere duhet me jetue me ate realitet dhe nuk kemi te drejte te ja veshtiresojme jeten dikujt. Nuk kemi te drejte as ti perzihemi ne jete askujt.
Ne rast se i ndodh kjo gje nje te miture atehere prindet e saj mbajne obligime per femiun e vet. Njeriu mund te ndije vetem keqardhje.

Reana
28-03-07, 02:00
Nejse nena eshte shqipetare, por baba ? nuk thojn qe femija eshte i nenes, po far e kujna oshte ? kupton ..

Kush thote ashtu???
aziatiket??? kulturat primitive dhe barbare???
traditat e imponuara prej Azise???
edhe qka sipas teje duhet me lan kete si zakon a ? edhe kush do qka don le te boj a, ajo eshte fytyre publike dhe jep shkoll per tjeret.
merru me fytyren tende publike- te mjafton!:wink:

Reana
28-03-07, 02:08
Thjeshte po jepen komente per lidhjet, dashurickat, martesat, e marrzinat tjera te Shqiptareve me te tjeret.:biggrin: :biggrin: :biggrin:
Paskan pase harruar shqiptaret dhe brezat e mehershem, te vijne dhe te pyesin mendimin tend se a e aprovon apo jo dashurine e tyre:cool: !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ndersa sa i perket asimilimit-ti je lindur i asimiluar, prandaj nuk je i vetedijshem per kete.

Peja-Boy
30-03-07, 15:59
SA Mund te jete e vertet qe Genta Ismaili ka femije, ne New York me nje Mexikan ???


533Po eshte e vertet kjo gje se ka femije ne Amerike dhe se ai djali vogel jeton me babain e tij meksikan dhe per kete gje eshte folur shum kohe por nuk kan pas guxim te shpallin te vertetat ne shesh.
Genta ne Amerike eshte sjellur si gangstere.
Eshte rrahur me nje zezake shkak i te dashurit te saj.
Ka dashur te mbys te motren ku policia ka gjet gishterijt e saj ne qafen e motres.

Thjeshte ajo ka mar rruget e kqija dhe per kete shkak nena e Gentes ka paguar nje shume te madhe te parave vetem e vetem qe Genta te hyj ne nje rruge te mire dhe e vetmja alternative ka qen te meret me muzike, per kete gje ajo duhet ti falemenderohet Vera Oruēajt dhe Sunaj Saraēit sepse kto dy e kane ndihmuar ne fillim te meret me muzike

Domira
30-03-07, 17:42
SA Mund te jete e vertet qe Genta Ismaili ka femije, ne New York me nje Mexikan ???


533Po eshte e vertet kjo gje se ka femije ne Amerike dhe se ai djali vogel jeton me babain e tij meksikan dhe per kete gje eshte folur shum kohe por nuk kan pas guxim te shpallin te vertetat ne shesh.
Genta ne Amerike eshte sjellur si gangstere.
Eshte rrahur me nje zezake shkak i te dashurit te saj.
Ka dashur te mbys te motren ku policia ka gjet gishterijt e saj ne qafen e motres.

Thjeshte ajo ka mar rruget e kqija dhe per kete shkak nena e Gentes ka paguar nje shume te madhe te parave vetem e vetem qe Genta te hyj ne nje rruge te mire dhe e vetmja alternative ka qen te meret me muzike, per kete gje ajo duhet ti falemenderohet Vera Oruēajt dhe Sunaj Saraēit sepse kto dy e kane ndihmuar ne fillim te meret me muzike

Nese eshte keshtu Peja-Boy, atehere qenka nje mrekulli njerezore ajo e mire qe i ka ndodhur Gentes, e sidomos atyre te cilet e kane ndihmuar Genten, duke i dhuruar estrades Kosovare edhe nje margaritar te muzikeshttp://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon7.gif

Peja-Boy
31-03-07, 17:36
Nese eshte keshtu Peja-Boy, atehere qenka nje mrekulli njerezore ajo e mire qe i ka ndodhur Gentes, e sidomos atyre te cilet e kane ndihmuar Genten, duke i dhuruar estrades Kosovare edhe nje margaritar te muzikeshttp://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon7.gif

Nuk e di sa mund te jete e veret por keshtu po flitet ??

Mund te ndodh qe edhe te ket femij, por sidoqoft nje foshnje eshte dhurat nga Zoti,pa marr parasysh se me qfar Race apo qfar personi e ka kete femij !!

Edhe nese eshte e vertet ateher Genta e ka ber nje Gabim te madh qe i eshte Larguar femijes se saj !!

hasanmehmeti
01-04-07, 14:03
Ja fotoja

http://img412.imageshack.us/img412/81/gentapn7.jpg

koka fac krej ky far kungji i vogel . E bajt me shnet , e u rrit , veq mos te na vije ne trojet tona se keta meksikanet nuk din gja vetem gjepat plot heroin i kan .Po ke e fundit femrat shqipetare me msit/e po martohen me shkij e me te meksikes se eshte large qatje edhe nuk shifet turpi i dikujt te pakten .

hajt jet te gjat baces, e kur te rritesh doku ka dajt :biggrin:

legenda
03-04-07, 15:13
ncncncncncccc,pse po habitesh njeri,,,,
qika veq ka deshmu se eshte FEMER,,,,qyyyyy
gje e natyrshme.
po cka kishit shkruar JU po te lindte ndonje mashkull femije,ahahahaaaaa.....

p.s.ADHURUESI,dicka krejt mallin e ADELINES po ma qon....ahahaaaa

Ja fotoja

http://img412.imageshack.us/img412/81/gentapn7.jpg

adhuruesi
03-04-07, 17:31
nejse de qka don le te ban ajo veq ta shohin tjeret qka na jep kulturen ajo hahahha

legenda jo kishe a thu une jam adelina aa ahahhahaha

Kaltrina
06-04-07, 14:59
Valla spo di, nese eshte femija i saj po me vjen gjyna prej saj qe e paska larg vetes, shume veshtire eshte me u nda nena prej femise...edhe spo muj me e gjyku se gjithkujna mundet me i ndodh e njejta gje.
pershendetje

Amina
02-05-07, 09:17
Mund te jet e vertete, po veshtire ta besosh. Veq Zoti na rujt met, si thojne,se sa jemi te ri mund me mashtrohemi shume leht!

lyra2
06-05-07, 13:51
kuku bre qka na paska gjet ,ma as bereqet nuk ka Kosova se per pavaresi harrooo...
pse a qe ka dal me knu kush eshte ajo bre .po a artiste i thoni ju kush dekl e leshon zanin e bertet aa..qyy

lyra2
06-05-07, 13:58
[quote=Peja-Boy]SA Mund te jete e vertet qe Genta Ismaili ka femije, ne New York me nje Mexikan ???


533

..ev bre Peja-Boy,po s ke tregu e me i ba krejt ata njerez me "gansterat" kengetar e me hy ne rrugen e drejte ,po kollaj more koka me i pshtu njerzit nga rrruga e keqe ..he goja telumte ..

Gentiani
13-05-07, 00:34
.....uroj te jete e vertet , dhe kete moter e pergezoj per permbushje te misjonit , sjellje te trashigimtarit .. vazhdimesi te njerzimit .. vertet akt fisnik ...

J`ador kėsaj here, nuk e paske dėgjuar Mamėn a ! vehtė e ke shkruajtur diku, qė tė ka thėnė, jepja hakun vetėm drejtė a!

Po ēfarė pėrmbushje e misionit, ani me meksikanė sjellje tė trashėgimtarit, ah, nėse i ka mbetur njerėzimit vazhdimėsia e tij me meksikanė, i humbėt fara ėh ! ha,hahahaaaaa kėshtu ka thėnė Mama jeme!!! Ha,hahahaaaaaaaaa

Arb
13-05-07, 17:53
Ju tregoj tė vėrtetėn e jetės sime dhe tė fėmijės nė Amerikė

Gjithēka thuhet dhe flitet pėr fėmijėn sekret apo shtatzėninė e saj tė mundshme ėshtė vetėm njė abuzim. Genta Ismajli nuk ka pasur asnjėherė fėmijė, as nė Amerikė dhe as nė Kosovė. http://iliriaplus.com/prill2007/Genta_Ismaili_Kenga_Magjike_2005.jpgLajmi qė qarkullon prej kohėsh nė internet dhe qė ėshtė publikuar madje edhe nė disa gazeta nuk ka asnjė bazė vėrtetėsie. Kėtė fakt e pohon vetė kėngėtarja, e cila flet pas thashethemnajės qė preku jetėn e saj, pėrpara pak kohėsh. Fillimisht fotoja e Genta Ismajlit, e cila mban nė krah njė vogėlush ėshtė shfaqur nė disa sajte shqiptare nė internet, me komentin se fėmija ėshtė i saji dhe se ky vogėlush ėshtė fryt i njė lidhjeje qė kėngėtarja ka pasur me njė tė ri meksikan nė Shtetet e Bashkuara tė Amerikės. Mė pas duket se disa gazeta nė Tiranė janė marrė me kėtė fakt dhe prezantimin e tij, ndėrkohė qė deri sot, vetė Genta nuk ishte shprehur rreth fotos dhe vogėlushit. Por me sa duket, durimit dhe tolerancės sė saj i ka ardhur fundi. Ndonėse pohon se ky thashethem nuk e ka trazuar aspak qetėsinė e saj dhe tė Milotit, ka ardhur momenti qė njerėzit dhe mediat tė mos abuzojnė mė me kėtė fakt. “Fėmija me tė cilin unė jam nė foto ėshtė djali i shoqes sime nė Amerikė”. Kėshtu shprehet kėngėtarja kosovare, e njohur tashmė nė skena jo vetėm pėr kėngėt e saj, por edhe pėr pamjen e natyrėn energjike. Madje, pėr ta vėrtetuar kėtė, ajo shton se foton origjinale e ka edhe nė shtėpi e pėr mė tepėr, nuk ka asnjė arsye tė mendohet se vogėlushi nė fotografi ėshtė i saji. Duke ditur tė vėrtetėn, edhe i fejuari i saj Miloti nuk ėshtė prekur nga ky fakt. Madje ai ėshtė shprehur se ky ėshtė njė veprim i atyre qė duan t’i bėjnė keq Gentės dhe ka mohuar faktin, qė fotoja dhe lajmi tė jenė publikuar edhe nė gazetat kosovare.
Kohėt e fundit nė disa sajte nė internet ėshtė shfaqur fotoja juaj me njė vogėlush nė krahė. Kjo foto qė i pėrket vitit 2004 shoqėrohet me lajmin se fėmija ėshtė i juaji dhe fryt i njė lidhjeje qė keni pasur nė Shtetet e Bashkuara tė Amerikės. Mė pas, disa gazeta nė Tiranė kanė shkruar pėr kėtė fakt. Cila ėshtė e vėrteta e kėtij fėmije dhe a i keni lexuar ju kėto shkrime?
Foton e publikuar nė internet unė e kam parė dhe gjithashtu edhe komentet shoqėruese, ndėrsa pėr ēfarė kanė shkruar gazetat nė Tiranė tė them tė drejtėn nuk jam e informuar. Kėto gjėra nuk ndodhin kėtu tek ne. Mė vjen keq, qė me kėtė foto po abuzohet nė kėtė mėnyrė, sepse ai vogėlush ėshtė thjesht djali i njė shoqes sime nė Amerikė, e madje kopjen origjinale tė kėsaj fotografie unė e kam nė shtėpi.
Cila ėshtė arsyeja, qė deri tani nuk keni reaguar nė lidhje me kėtė fakt?
Sepse duke qenė diēka e pavėrtetė nuk mė ka shqetėsuar. Zakonisht nuk mė interesojnė shpifjet apo thashethemet pa bazė qė mund tė fliten nėpėr revista.
Keni menduar se nga mund tė ketė dalė fotoja?
Kėtė nuk e di, por them se ata qė nisen pėr tė bėrė diēka tė keqe e gjejnė mėnyrėn dhe jo vetėm aq, por sot nuk ėshtė e vėshtirė tė hysh nė kompjuterin e tė tjerėve mendoj.
http://iliriaplus.com/prill2007/vip/genta.jpgNdėrkohė, nė Tiranė ėshtė shkruar gjithashtu se momentalisht jeni shtatzėnė dhe prisni njė fėmijė...
(Ha ha ha ha). Unė ende nuk jam martuar qė tė kem fėmijė, as nuk jam shtatzėnė. Nga kjo gjė mendoj se nuk ka asgjė tė keqe, mirėpo ende nuk ka ardhur koha kur unė do tė bėhem nėnė. (Kam qeshur shumė kur e kam dėgjuar kėtė thashethem).
Si po shkon marrėdhėnia juaj me Milotin, keni menduar pėr martesė?
Kaloj shumė mirė pėr sa i pėrket jetės sime private dhe ende nuk kam planifikuar nė ndonjė kohė tė shkurtėr pėr martesė, sido qoftė do t’ju informojmė tė jeni prezentė. (qesh)
Eshtė e vėrtetė qė mes jush ka pasur disa konflikte kohėt e fundit?
Jo, nė asnjė moment, edhe pse intrigat e disa revistave nuk mund tė luhatin gjendjen time apo marrėdhėniet e mia nė kėtė aspekt. Pėrkundrazi, kaloj shumė, shumė mirė.
Me ēfarė jeni duke u marrė momentalisht?
Momentalisht ėshtė realizuar remixi i shtatė kėngėve mė tė dėgjuara tė albumeve, tė cilat janė hedhur nė treg gjatė tre viteve. Po ashtu po punohet edhe Megamix-i tė gjitha kėngėve, tė cilat janė nė pėrfundim nga dj. Mc-Beka. Ndėrkohė jemi nė pėrfundim edhe tė dy kėngėve tė reja, qė do tė shoqėrohen edhe me videoklipet pėrkatėse, pėr t’u lanēuar nė fund tė majit.
Po nė diasporė vazhdon tė jesh nėpėr koncerte?
Koncertet e mia nė diasporė janė mė tė rralla, mirėpo janė mė tė organizuara dhe unė do t’u qėndroj besnike adhuruesve tė mi edhe nė diasporė.
Cilat janė projektet e Gentės pėr tė ardhmen? Do tė vazhdoni nė Prishtinė, apo do tė largoheni pėrsėri nė Amerikė?
Planet janė qė tė punoj sa mė shumė, nė Prishtinė apo Amerikė nuk ka rėndėsi. Mirėpo do tė jem edhe nė Amerikė nė tė ardhmen. Megjithatė mė vjen mirė, qė tė vėrtetat e jetės sime nuk janė ashtu siē i shpikin njerėzit e pa moralshėm


Njė festė e vėrtetė pėr 23-vjetorin

Pėr tė treguar edhe njė herė se marrėdhėniet mes tyre janė si gjithmonė tė shkėlqyera dhe pėr kėnaqėsinė e Gentės, vetėm njė javė mė parė, mė 23 prill, Miloti, Genta dhe familjet e tyre kanė festuar deri nė orėt e para tė mėngjesit, nė njė prej lokaleve tė Prishtinės. Kėngėtarja ka pasur ditėlindjen dhe ndoshta ky ka qenė njė rast i mirė, qė Miloti jo vetėm t’i pėrcjellė urimet, por edhe tė tregojė se asgjė nuk ka ndryshuar nė jetėn e tyre.

Iliria Plus

Reana
13-05-07, 21:54
Apapa:biggrin:
qenka bere nami!

den......n
14-05-07, 16:57
Njeriu ka lind i lire dhe i lire duhet te jetoj jeten e vet.
Kur kemi te bejm me rastin sikurse tek tema atehere ajo eshte dashur te pakten ne "albumet " e saja te jap shenime pper biografine dhe karrieren.Sikur populli te dinte kete publikisht atehere ajo nuk do kishte me arrite kete qe arrit sot.Mirepo prape se prap ajo me vjedhjet e kengeve sllave tregon debilitetin e saj dhe te ben te menosh se ku qon nje kesi VIA(P)=VERI IMPORTANT ANIMAL.Ne rastin e pare ajo injoroi veten si Shqiptare duke krijuar nje lidhje me fryt MESIKANO-GABEL,dhe te dytin me muziken e saj sllavo- orientale ne vend qe te orientohet nga Oksidenti(Perendimi)ajo publikut Shqiptar i "servon"muzike alla sllavo-harem(qe) kesaj i thuhet ndryshe vetem ikje nga identiteti i atyre qe ju servon muzike.Kur te gjitha i mbledh dhe i hudh ne nje kuti(sikur ajo e pandores)e cila kur te plase me cifla mekso-gabelo-sllave-haremqe do te ken nje ndikim qe synojn akademikt sllave.

jadore
14-05-07, 17:10
J`ador kėsaj here, nuk e paske dėgjuar Mamėn a ! vehtė e ke shkruajtur diku, qė tė ka thėnė, jepja hakun vetėm drejtė a!

Po ēfarė pėrmbushje e misionit, ani me meksikanė sjellje tė trashėgimtarit, ah, nėse i ka mbetur njerėzimit vazhdimėsia e tij me meksikanė, i humbėt fara ėh ! ha,hahahaaaaa kėshtu ka thėnė Mama jeme!!! Ha,hahahaaaaaaaaa

..po, po Gentian , mama gjithe me thonte (deri sa u rrita), ti mundohu te mesosh gjithqka , qka eshte mire, vare vath ne vesh ..te duhet , qka eshte keq , hudhe ....
e valla po me duket mama jote nuk jeton bashk me Ty ne luginen e dashuris, se garant kish me thene dashurija nuk njeh kufinje ..(hahahaha)
p.s
(nese mama jeme do te lexonte kete postim , e dij qe garant do thonte , jo kurrgjo kurr ne nuk kemi ditur ,na shpetuat ju qe ju sjellem Ne, ne kete dynja .. po e jotja si do te thote !!)

uliksi31
16-05-07, 11:40
O shqiptaret ne gjak e kemi me bo; mizen buall e qimen tra. Per thashethena kishim qen superfuqi deri tash.

aLbaChiCk
16-05-07, 16:22
Phaaa se bani gajle qe jemi korit e skemi shku me ja bo perhajr po qe ka fmii ani de se nuk ja ka marr askujt at fmi po vet e ka bo qy

Gentiani
18-05-07, 22:13
..po, po Gentian , mama gjithe me thonte (deri sa u rrita), ti mundohu te mesosh gjithqka , qka eshte mire, vare vath ne vesh ..te duhet , qka eshte keq , hudhe ....
e valla po me duket mama jote nuk jeton bashk me Ty ne luginen e dashuris, se garant kish me thene dashurija nuk njeh kufinje ..(hahahaha)
p.s
(nese mama jeme do te lexonte kete postim , e dij qe garant do thonte , jo kurrgjo kurr ne nuk kemi ditur ,na shpetuat ju qe ju sjellem Ne, ne kete dynja .. po e jotja si do te thote !!)

Ha,hahahaa... jo, jo nuk jeton me mua Ha,hahaha eh, por garant do tė thoshte qė dashurisė, duhet vehtė me ia pėrckatuar kufinjėt, pėrndryshe ajo nuk njeh, po nuk ia tregove vehtė ha,hahahaaaaaaaa

Po pasi tani doli qė nuk paska qenė e vėrtetė, ndėrkohė po ta kishte lexuar edhe shkrimin e aLbaChiCk, se atė fėmi, nuk ja ka marrė askujt, por vehtė e ka bėrė Genta Ha,hahahaaaaaa... nuk e dij, por sigurisht kishte thėnė: "mjerė ai, qė i ka a ?!"

reshit
01-02-08, 20:01
sipase medimit tim genta kahe femije

DritonPR
12-03-08, 18:21
po kjo genta e dhier osht, e vertet se e ka nxon 1 meksikan kjo flliqtir :biggrin: