PDA

View Full Version : Sa keni besim ne femrat si vozitse


Buqja_ch
24-03-07, 09:53
Ju kisha lut te gjithve juve djemve ta thoni mendimin e juaj
sa ju besoni femrav ne vozitje te automjetit..
e sidomos ne rruget e gjata.ku shumica prej neve udhtojm edhe
per Kosov..sa mundeni me kan te qet kur ju vozit ni
nene.moter apo gruaja e juaj..
me falni nese bera diqka gabim se eshte hera e par per ni tem nga une..

Me Rrespekt per ju Buqja

gazi-de
24-03-07, 13:03
respeket per temen Buqja_ch,edhe nuke eshte gabim fare,sepse edhe ti ki drejte te hapeshe teme(sepse ne dardani eshte demokraci Buqja, shaka pake).
E qa i perke udhetimit me automjet,ne Kosove nuke me ka ra rasti kurre.
Por besoje dhe kame besim te plot,sikure te jame vete duke nga automjetine,por femrat kane problem pake te ngasine automjetin mbrapa apo te parkojne,se qa i perket perpara ka qe jane edhe me te afta se meshkujte...
me respeket per ty Buqja_ch,gazi-de

ARI_03
24-03-07, 13:57
Ju kisha lut te gjithve juve djemve ta thoni mendimin e juaj
sa ju besoni femrav ne vozitje te automjetit..
e sidomos ne rruget e gjata.ku shumica prej neve udhtojm edhe
per Kosov..sa mundeni me kan te qet kur ju vozit ni
nene.moter apo gruaja e juaj..
me falni nese bera diqka gabim se eshte hera e par per ni tem nga une..

Me Rrespekt per ju Buqja

Ju prgzoi pr temn e par,

Kurse sa i prket vozitjes mendoj se nse ka experienc t mjaftueshme(kushdoqoft),besim t plot kam.

ARI_03

instruktori
24-03-07, 20:11
Ju kisha lut te gjithve juve djemve ta thoni mendimin e juaj
sa ju besoni femrav ne vozitje te automjetit..
e sidomos ne rruget e gjata.ku shumica prej neve udhtojm edhe
per Kosov..sa mundeni me kan te qet kur ju vozit ni
nene.moter apo gruaja e juaj..
me falni nese bera diqka gabim se eshte hera e par per ni tem nga une..

Me Rrespekt per ju Buqja
Me pelqej tema dhe e pergezoj shum Buqen qe ka hapur kete teme interesante.
Femrat qe e ngasin veturen e qe me patent shoferi eshte paisur ne vendet e perendimit mendoj se jan shum mire te pregaditura edhe ne udhetime te shkurta e besa edhe ne udhetime te gjata.Me nje fjal nuk dallojn nga shofeter qe jan mashkuj.
Ndersa ato qe po e marrin patenten e shoferit ne kosove,une mendoj se ju duhet nje ekperienc pak ma e madhe ne komunikacion dhe nje provoj me e gjate qe te jen me ato qe vine nga diaspora.
Ne kosove hala nuk ka kushte si duhet qe te jene te kompletuara ashtu si jeni ju Buqe e nderuar.
Une kam besim shum te madhe ne ngasje edhe kur shoferi eshte femer.
Me respekte Buqe

Buqja_ch
25-03-07, 11:34
Me pelqej tema dhe e pergezoj shum Buqen qe ka hapur kete teme interesante.
Femrat qe e ngasin veturen e qe me patent shoferi eshte paisur ne vendet e perendimit mendoj se jan shum mire te pregaditura edhe ne udhetime te shkurta e besa edhe ne udhetime te gjata.Me nje fjal nuk dallojn nga shofeter qe jan mashkuj.
Ndersa ato qe po e marrin patenten e shoferit ne kosove,une mendoj se ju duhet nje ekperienc pak ma e madhe ne komunikacion dhe nje provoj me e gjate qe te jen me ato qe vine nga diaspora.
Ne kosove hala nuk ka kushte si duhet qe te jene te kompletuara ashtu si jeni ju Buqe e nderuar.
Une kam besim shum te madhe ne ngasje edhe kur shoferi eshte femer.
Me respekte Buqe

te flm per qdo fjal si ke then
kalofsh mire kete dite pushimi
Buqja...

te

Edi_A
26-03-07, 22:23
pershendetje per buqen


Buqe , me keqardhje po te them se femrat nuk kan aftesi te barabarta me mashkull sa i perket ngasjes se automjetit , kte e deshmojn edhe statistikat e aksidenteve te trafikut , ku mbi 80% jane bere nga femrat , porse jo te gjitha femrat perfshihen si ngasese te dobeta (nuk jam ka i shti te gjitha ne ni thes) , por ka edhe nga ato qe ngasin profesionalishte , sa qe ia tejkalojn edhe meshkujve.

vjeshta
26-03-07, 23:16
Une veq ne veten kam besim ,as ne mashkujt e as ne femrat tjera !

Guri i madh
26-03-07, 23:18
Me pelqej tema dhe e pergezoj shum Buqen qe ka hapur kete teme interesante.
Femrat qe e ngasin veturen e qe me patent shoferi eshte paisur ne vendet e perendimit mendoj se jan shum mire te pregaditura edhe ne udhetime te shkurta e besa edhe ne udhetime te gjata.Me nje fjal nuk dallojn nga shofeter qe jan mashkuj.
Ndersa ato qe po e marrin patenten e shoferit ne kosove,une mendoj se ju duhet nje ekperienc pak ma e madhe ne komunikacion dhe nje provoj me e gjate qe te jen me ato qe vine nga diaspora.
Ne kosove hala nuk ka kushte si duhet qe te jene te kompletuara ashtu si jeni ju Buqe e nderuar.
Une kam besim shum te madhe ne ngasje edhe kur shoferi eshte femer.
Me respekte Buqepse po mendon ata te cilet marrin lejen e vozitjes ne perendim nuk e marrin me pare ka shum bile si nga mashkujt si nga femrat qe teorin e pagujn dhe nuk msojn fare

vjeshta
26-03-07, 23:20
pse po mendon ata te cilet marrin lejen e vozitjes ne perendim nuk e marrin me pare ka shum bile si nga mashkujt si nga femrat qe teorin e pagujn dhe nuk msojn fare

Nese e kan marre ne ndonje Autoshkolle shqiptare ,mund te jete e vertet kjo qe thua ti ,Guri!

Guri i madh
26-03-07, 23:29
Nese e kan marre ne ndonje Autoshkolle shqiptare ,mund te jete e vertet kjo qe thua ti ,Guri!

vjeshta ju pershendes


ne auto shkollat shqipe po se po po edhe ne ato gjermane dikund 50% jan marr me pare bile shum leht fjalen e kam per gjermani

vjeshta
26-03-07, 23:32
vjeshta ju pershendes


ne auto shkollat shqipe po se po po edhe ne ato gjermane dikund 50% jan marr me pare bile shum leht fjalen e kam per gjermani


Flm Guri per pershendetje ,gjithashtu .......mbeta pa fjale!

armani_pr
27-03-07, 02:01
hahaha e buqe tu gzoft zemra met vozit ni femen si me lan kerrin vet me hec esht kta e din krejt :D skan refleksa bee :d e me kqyr kshtu si holl e holl sju besohet femnave en kurgjo e le ma en vozitje

Buqja_ch
27-03-07, 19:23
hahaha e buqe tu gzoft zemra met vozit ni femen si me lan kerrin vet me hec esht kta e din krejt :D skan refleksa bee :d e me kqyr kshtu si holl e holl sju besohet femnave en kurgjo e le ma en vozitje

hahaahhh po shume po tu dhimka shpirti,,,
pom vika keq si te paska humb besimi te femrat
kisha pas deshir un te voziti Ty ni her...dhe ta fitosh besimin ..
ahahhahah

te pershndet

Buqja

Zero Cool
28-03-07, 07:57
hahaha e buqe tu gzoft zemra met vozit ni femen si me lan kerrin vet me hec esht kta e din krejt :D skan refleksa bee :d e me kqyr kshtu si holl e holl sju besohet femnave en kurgjo e le ma en vozitje

une kisha shtu edhe diqka:
hahaha e buqe tu gzoft zemra met vozit ni femen si me lan kerrin vet me hec ne tepojze....

Prishtinasja_
28-03-07, 16:15
vjeshta ju pershendes


ne auto shkollat shqipe po se po po edhe ne ato gjermane dikund 50% jan marr me pare bile shum leht fjalen e kam per gjermani
Pershendetje Guri i Madh

sa i perkete asaj se cka ke shkrua me lart "se ne gjermani 50 % e marrin leje me pare " nuk pajtohem fare me ty !!

Arsyja:

Une nuk e di se ne cfar vendi te gjermanis ndodhesh ti por sipas ligjit gjerman , gjdo "nxenes" i cili nuk e jep teorin per se paren here dhe nuk e ka sukses ne provim, ati apet pas 2 jave i jepet mundesia qe te paraqes provimin dhe te hyj serish ne provim per te dyten here e keshtu me rradhe. Dhe nese nuk e jep provomin e teoris 3 here athere nuk ka drejt 3 muaj ta paraqes provimin. (3 Monate Sperre)

Per fat kjo mua nuk me ka ndodh!!
Dhe per ate une ty nuk te kuptoj fare qe ti thua se ne gjermani 50 % e blejn lejen apo provimin me pare !!

Ne autoshkollat shqiptare mund te ndodh kjo edhe jam plotesisht e bindur se ndodh kjo por jo ne ato gjermane !! Sepse me qen ashtu te gjithe ja kishim tharre parat "Landratsamt" apo "Fhrerscheinamt" dhe i kishim pas patent shoferin per 1 jave ne gjep, pa mesua hiq.....
Por jemi ne nje shtet ku ka rregull e jo si ne disa vende ku edhe diploma blehet me para e leje mo patent shoferi !!

Nuk e di se nga i ke keto informata !!

Te pershendes

Prishtinasja_

gazi-de
28-03-07, 16:49
eshte tema per patent shoferin?
veten kete bacine qe ka qene instruketor nje kohe(shaka)...
ashtu eshte prishtinase,edhe pse une nuke kame qen ne shkolle ne gjermani,per ate e di,dhe deri sot nuke kame ndegju,qe dikushe e ka mare patente shoferin me para,por ka pas raste por me heret kure eshte bashku gjermania,ne pjesen kumuniste,por jo direket,por per mes purkthysven,dhe vetem te huajt,e gjerman nuke kame ndegju...

Guri i madh
28-03-07, 20:21
Pershendetje Guri i Madh

sa i perkete asaj se cka ke shkrua me lart "se ne gjermani 50 % e marrin leje me pare " nuk pajtohem fare me ty !!

Arsyja:

Une nuk e di se ne cfar vendi te gjermanis ndodhesh ti por sipas ligjit gjerman , gjdo "nxenes" i cili nuk e jep teorin per se paren here dhe nuk e ka sukses ne provim, ati apet pas 2 jave i jepet mundesia qe te paraqes provimin dhe te hyj serish ne provim per te dyten here e keshtu me rradhe. Dhe nese nuk e jep provomin e teoris 3 here athere nuk ka drejt 3 muaj ta paraqes provimin. (3 Monate Sperre)

Per fat kjo mua nuk me ka ndodh!!
Dhe per ate une ty nuk te kuptoj fare qe ti thua se ne gjermani 50 % e blejn lejen apo provimin me pare !!

Ne autoshkollat shqiptare mund te ndodh kjo edhe jam plotesisht e bindur se ndodh kjo por jo ne ato gjermane !! Sepse me qen ashtu te gjithe ja kishim tharre parat "Landratsamt" apo "Fhrerscheinamt" dhe i kishim pas patent shoferin per 1 jave ne gjep, pa mesua hiq.....
Por jemi ne nje shtet ku ka rregull e jo si ne disa vende ku edhe diploma blehet me para e leje mo patent shoferi !!

Nuk e di se nga i ke keto informata !!

Te pershendes

Prishtinasja_jo prishtinase e di se llandrasamti nuk lejon po perkthysi i merr parat po due me than provimin e teoris

Buqja_ch
29-03-07, 07:50
[quote=Zero Cool]une kisha shtu edhe diqka:
hahaha e buqe tu gzoft zemra met vozit ni femen si me lan kerrin vet me hec ne tepojze....

[/quote

un po shtoi diqka per Ty Cool....
ne ate teposhtze kur te kisha lshu kisha dasht me kan
naj livadh i mir..e kur te kisha nxan te kisha pyt diqka...
e din Ti se qka...hahhahahhahh

te pershendet Buqja..

Prishtinasja_
29-03-07, 09:56
jo prishtinase e di se llandrasamti nuk lejon po perkthysi i merr parat po due me than provimin e teoris

Pershendetje Guri i madh

po me befason me ate se cka ka shkruar me lart....
Ti po mendon se perkthysi shqiptare i merr ato para apo `??

Por nese le te jet ajo pune ashtu, besoj se kjo eshte nje "dallaver" mes perkthysit shqiptare ( turk, kroate etj. ) dhe "Nxenesit" qe hyn ne provim !!

Guri i madh
29-03-07, 13:27
Pershendetje Guri i madh

po me befason me ate se cka ka shkruar me lart....
Ti po mendon se perkthysi shqiptare i merr ato para apo `??

Por nese le te jet ajo pune ashtu, besoj se kjo eshte nje "dallaver" mes perkthysit shqiptare ( turk, kroate etj. ) dhe "Nxenesit" qe hyn ne provim !!une bisedova me nji forumist i cili kish shkrue se nese patent shoferi mirret ne evrop ska problem kushdo qoft qe vozit

po realiteti esht diqka tjter se ne gjermani merren leje te vozitjes me dallavere ka metoda te ndryshme

Zero Cool
29-03-07, 23:09
[quote=Zero Cool]une kisha shtu edhe diqka:
hahaha e buqe tu gzoft zemra met vozit ni femen si me lan kerrin vet me hec ne tepojze....[/quote

un po shtoi diqka per Ty Cool....
ne ate teposhtze kur te kisha lshu kisha dasht me kan
naj livadh i mir..e kur te kisha nxan te kisha pyt diqka...
e din Ti se qka...hahhahahhahh

te pershendet Buqja..


ahahahahaha edhe une nuk kisha pritu me tu pergjegje tybe :wink:

rilinda
31-03-07, 16:44
Nuk sht aspak e vrtet se n vendet perendimore sht m leht t vozitsh. Atje ka kultur t ngasjes s vetur, gj q n Kosov mungon shum. Pra sipas disa prej juve m leht sht aty ku nuk ka kultur sesa aty ku ka!
Nuk pajtohem edhe kur thuhet se m e sigurt sht vozitja e nj mashkulli sesa e femrs. Nuk pajtohem se shumica e aksidenteve jan t shkaktuara nga femrat. Nuk pajtohem se femrat e kan t vshtir parkimin, ecjen prapa...
Nuk po flas nga kndi se vet jam femr, por sht e vrtet se femrat jan m t kujdesshme n do aspekt e jo vetm n vozitje... do fillim sht i vshtir, e duhet ta keni parasysh se nj instruktor nuk mund t jet i lir gjat orve partike si me nj mashkull e si me nj femr...

Personalisht m ka ndodhur t has n shum parregullsi komunikacioni t shkaktuara nga meshkujt. Tejkalimi i gabuar, mosrespektimi i krahut t djath, mosrespektimi i shenjave...kto m shum jan gabime meshkujsh sesa femrash.
A keni par ndonjher ndonj femr q e vozit veturn me shpejtsi t madhe, me dritare t hapura e me muzik deri n'maksimum, e q shikon anash e jo rrugn!??

Sinqerisht!
rilinda

Albanian eX|PerT
31-03-07, 17:51
Kur dalim me Rilindn me vetur, ndonjher vozit ajo e ndonjher un, porse Rilinda kur vozit me vetur sht shum e kujdesshme dhe ndihem shum i sigurt gjat udhtimeve q bjm mbase i njeh shum mir rregullat! :smile:

Buqja_ch
05-04-07, 21:57
FLM..te gjitha ato si u than ketu jon te vrteta..mirpo dallojn mes veti,sidomos
kemi te bejm me shume shtete e shume ligje te ndryshme..thuhet se zvicrra i ka ligjet me te ashpra dhe denimet..ktu vrtet eshte vshtir deri ta marrsh lejen e kerrit..por edhe tani ndihesh pak e sigurt ne vetvete si shofere e mire....
ka pas edhe ktu si shume kan ba dredhi ne provime me shkrim..por jon mundu shum
me jau voglu ato mundsi,,nga vet shteti dhe kohen e fundit nuk kom ndegju diqka te till..
ketu i kemi kushtet e mira.rruget e kerret e mira ..per ni vozitje me te rehatshme..
e sa per kosov na vije me veshtir,sepse duhet qdo her te shikojm ne cilen grop po bim
mirpo te gjith atyre si vozitin.atyre si udhtojn..ju deshiroj rruge te mbar
e shume fat por edhe kujdesi eshte mbi te gjitha.

me rrespekt Buqja

prishtinasi
05-04-07, 22:06
Une gjithmone eci e vozise paralel, mbrapa, perpara...kur femna eshte ne volan dhe ne ecje...!:biggrin: Me ka ndodhe me u ngul ne samafor, nga kjo doze e tepruar e besimit, kur femra eshte para meje ne volan!!:biggrin: Ja vlen me rreziku!

Agolli
06-04-07, 09:40
Une gjithmone eci e vozise paralel, mbrapa, perpara...kur femna eshte ne volan dhe ne ecje...!:biggrin: Me ka ndodhe me u ngul ne samafor, nga kjo doze e tepruar e besimit, kur femra eshte para meje ne volan!!:biggrin: Ja vlen me rreziku!

Une jo! kjo nuk do te thote se nuk ju besoj,, Une per veti ungjna mbrapa, arsyja,'' frigohem mos po habitet ne ndrrimin e shpejtsive :tongue: :tongue:

Buqja_ch
06-04-07, 12:33
[quote=Buqja_ch]

[/left]

ahahahahaha edhe une nuk kisha pritu me tu pergjegje tybe :wink:


ahhahah nga pytjet nga pergjegjet pom dhimet livadhi ka mu shkatrru...
te pershndes o sherrooooo

Buqja_ch
06-04-07, 12:36
Une jo! kjo nuk do te thote se nuk ju besoj,, Une per veti ungjna mbrapa, arsyja,'' frigohem mos po habitet ne ndrrimin e shpejtsive :tongue: :tongue:

o Agolli nuk qenka diqka rrezik..beso te femrat se edhe ato din ti ndrrojn
shpejtsit bile me kujdes..por po dyshoi ne diqka tj..se ti ulesh mrapa
hhahhahahhah te pershndes

Agolli
06-04-07, 14:25
o Agolli nuk qenka diqka rrezik..beso te femrat se edhe ato din ti ndrrojn
shpejtsit bile me kujdes..por po dyshoi ne diqka tj..se ti ulesh mrapa
hhahhahahhah te pershndes

Normal qe ju besoj, amo ne ulset mbrapa. Mos dysho ne mua se po habitesh kur ti ndrron shpejtsit.....http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif '''shyqyr zotit qe gjithemon veshi farmerka me pulla......http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif
Te pershendet, i uluri mbrapa.....http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Buqja_ch
06-04-07, 20:38
Normal qe ju besoj, amo ne ulset mbrapa. Mos dysho ne mua se po habitesh kur ti ndrron shpejtsit.....http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif '''shyqyr zotit qe gjithemon veshi farmerka me pulla......http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif
Te pershendet, i uluri mbrapa.....http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Agolli frika nga ndrrimi i shpejtsive te len mrapa ne ulse
nuk je i vetmi si ulesh ashtu..njoh edhe dikon...
per ata te pyta pse..aaaahhhaaa shum paskan rendsi
farmerkat me pulla a me patent...hhaaa
vrtet bisedat me Ty ja vlejn..dhe sa her ulesh ne ulset mbrapa
te uroi rrug te mbar dhe vrtet je ma i sigurt ne at udhtim..
qdo her kalofsh mire

Buqja

Agolli
06-04-07, 20:51
Agolli frika nga ndrrimi i shpejtsive te len mrapa ne ulse
nuk je i vetmi si ulesh ashtu..njoh edhe dikon...
per ata te pyta pse..aaaahhhaaa shum paskan rendsi
farmerkat me pulla a me patent...hhaaa
vrtet bisedat me Ty ja vlejn..dhe sa her ulesh ne ulset mbrapa
te uroi rrug te mbar dhe vrtet je ma i sigurt ne at udhtim..
qdo her kalofsh mire

Buqja
Hmmmm farmerkat me pulla apo me patent kan shume rendsi dhe si c'do here mvaret nga vetura dhe paisjet e saj''''''p.sh. shpejtsit automatike dhe manuale http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif
Nga frika lindin nevojat natyrore, keshtu qe farmerkat me pulla jan te preferuara.....http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Reana
08-04-07, 16:35
Gjithe temat i keni shendrruar ne tema flirtesh, duke dhene pergjegjje qe s'kane asgje te bej me temen...
besoj se ne forum egzistojne nenforumet e veqanta per HUMOR, per DASHURI dhe tema tjera Pa Cenzure, ku mund te diskutohen te gjitha gjerat qe NUK perkasin ne nenforumin Gruaja dhe Familja!

jEtA_1
08-04-07, 16:37
Une per vete kame besim ne vetveten pasi jame vozitese dhe jame femer ndihem shume me e sigurt se sa te vozitem me meshkuj

uck_aksh
11-04-07, 22:36
Sa keni besim ne femrat si vozitse (http://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?p=980027#post980027)


Ne vozitje po ska besim as te meshkujt se aksidentet qe po ndodhin spo ndodhin vetemnga femrat po edhe nga meshkujt ma sigurt esht qe te vojit nje femer se e vozit me kujdes se ne meshkujt qe mundohemi te fluturojm

Buqja_ch
11-04-07, 23:56
Sa keni besim ne femrat si vozitse (http://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?p=980027#post980027)


Ne vozitje po ska besim as te meshkujt se aksidentet qe po ndodhin spo ndodhin vetemnga femrat po edhe nga meshkujt ma sigurt esht qe te vojit nje femer se e vozit me kujdes se ne meshkujt qe mundohemi te fluturojm

Flm...po eshte e vrtet keshtu thuhet edhe ketu ne ch..
shume femra kerkohen per vozitjen e atobusav edhe tramvajit
se po thojn jan me te kujdeseshme ..per vozitje ...

instruktori
13-04-07, 19:46
Flm...po eshte e vrtet keshtu thuhet edhe ketu ne ch..
shume femra kerkohen per vozitjen e atobusav edhe tramvajit
se po thojn jan me te kujdeseshme ..per vozitje ...

Sa mire qe pati mendime te ndryshme per vozitje.
Femrat me siguri se jan ma te kujdeseshme ne shum lami e sidomos ne komunikacion.
Jan shume faktore qe e bejne kete gje ma interesante.psh.
Nuk konsumojn alkohol,i respektojn shenjat dhe rregullat ma shume ,dhe jan ma te kulturuara gjate vozitjes.
Fundja une jam per dite me keto raste dhe i di shum mire.
Respekt per te gjith Vozitsat e sidomos per Voziteset .

prishtinasi
13-04-07, 23:27
Shume koheve te fundit.......

GURI SYLAJ
21-04-07, 08:01
Kam besim shume por me nje kusht , nese hiqet pasqyra (retrovizori).....

Virti
23-04-07, 16:07
kam shume besim por megjithate voziti vet :smile:

halla e madhe
23-04-07, 21:43
paska burra qe po ju besojkan grave "shume"...te gjithe atyre i pershendes me kngen._"jallah shofer jallah":biggrin:

Buqja_ch
15-11-07, 15:17
.. Gjith kohen sa isha n Prishtin ..
Por edhe sa udhtova npr Kosov ..nga do q shkoja
.. m bhej qefi se kishte mjaft Femra vozitse ...
dhe i epnin hjeshi ,me buzqeshje dhe durim ,atyre rrugve
.. plot gropa ,plot lloq dhe n ata udhkryqa shum
her pa drita ...

N ato kushte si kishin ..qka t ju them
i ruajt zoti ...!!!!!!!

egi
18-11-07, 11:57
Me shume femnave se sa meshkujve...qe nguten kishe me jau dal femnave ncncn :biggrin:

lovely
30-12-07, 18:30
me fol kah del shpirti qe thojne, ka gjithqka a. prej meshkujve e prej femrave.

une si Lovely qe jam, nuk ia jepi doren kerkuj hiq per vozitje. po i bjen si me u livdu, veq une e kam edhe lejen e autobusit! seriozisht e kam. vozitja e vetures, eshte bere pjese e unit tim.. Autobusi eshte edhe me i lehte se vetura per tu vozitur.

shume me thojne qe jam femna e pare shqiptare qe ata njohin me leje te autobusit. mirepo une kam njohur edhe me heret..
eh, se hini puna pak felle, veq MESHKUJ, mashtroheni keq kur thoni se "FEMRAT" nuk jane te afta per ngarje.. kjo vlen per ata qe kane thene kete, normal.

mire mbetshi nga busdriver :-)

turisti
30-12-07, 22:35
me fol kah del shpirti qe thojne, ka gjithqka a. prej meshkujve e prej femrave.

une si Lovely qe jam, nuk ia jepi doren kerkuj hiq per vozitje. po i bjen si me u livdu, veq une e kam edhe lejen e autobusit! seriozisht e kam. vozitja e vetures, eshte bere pjese e unit tim.. Autobusi eshte edhe me i lehte se vetura per tu vozitur.

shume me thojne qe jam femna e pare shqiptare qe ata njohin me leje te autobusit. mirepo une kam njohur edhe me heret..
eh, se hini puna pak felle, veq MESHKUJ, mashtroheni keq kur thoni se "FEMRAT" nuk jane te afta per ngarje.. kjo vlen per ata qe kane thene kete, normal.

mire mbetshi nga busdriver :-)

http://www.tlcb.nl/Tekeningen/bristol.gif

Murgesha
30-12-07, 22:47
Ja kam kogja si mrzi me u ul n karrigen e djatht t makins, se nuk i besoj askujt m shum se vetvetes. http://dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

lovely
30-12-07, 22:55
http://www.tlcb.nl/Tekeningen/bristol.gif


ahahahahahahaahahahahahahah....ncncncncnc

LuLjaa
02-01-08, 02:56
Psee more po ato femna lejen se kan marr pa dit, e pse mu tut tani aii

ka me ba se po tutna vet, qe s'gucoj as me prek vallanin se keshtu kur t'vozit ni femen s'tutna e boj mend qe jam me naj burr hahahaha :P

uliksi31
02-01-08, 17:40
Po more mire vozitin, qe shihni top ten. Ahahahahahahaha


http://www.youtube.com/watch?v=piMu51ZXcS8

lovely
03-01-08, 14:43
hahahahaahahahahahahahahahah...

u paka tu kesh bre me qito..e ka kall plaka...hahahaha.... s o muj mu nal tu kesh bre...

http://www.youtube.com/watch?v=GQhlWFTuvVs&feature=related

Buqja_ch
03-01-08, 15:01
me fol kah del shpirti qe thojne, ka gjithqka a. prej meshkujve e prej femrave.

une si Lovely qe jam, nuk ia jepi doren kerkuj hiq per vozitje. po i bjen si me u livdu, veq une e kam edhe lejen e autobusit! seriozisht e kam. vozitja e vetures, eshte bere pjese e unit tim.. Autobusi eshte edhe me i lehte se vetura per tu vozitur.

shume me thojne qe jam femna e pare shqiptare qe ata njohin me leje te autobusit. mirepo une kam njohur edhe me heret..
eh, se hini puna pak felle, veq MESHKUJ, mashtroheni keq kur thoni se "FEMRAT" nuk jane te afta per ngarje.. kjo vlen per ata qe kane thene kete, normal.

mire mbetshi nga busdriver :-)


T uroi t kalosh qdo her mir n udhtimet e tuaja ...
edhe pse shumica e burrav nuk ju besojn apo edhe i prqeshin me fjal femrat vozitse ,, prap se prap ju vije rendi shum her me i vozit femrat deshten a nuk deshten ahahah

Elina
03-01-08, 15:11
Mu me ka ra rasti me me vozite Buqja me kerr,,,edhe lirisht mundem me thene qe eshte nje vozitese shume e mire,gjithashtu ish edhe e kujdeseshme...


Ps:Buqe a po te kujtohet kur u ndal rryma bash kur ne ishim ne semafora hahahhahahah,,,perpak ai tipi e honger denimin tuj shku ti simbas rregullave :tongue:

Buqja_ch
03-01-08, 15:21
Mu me ka ra rasti me me vozite Buqja me kerr,,,edhe lirisht mundem me thene qe eshte nje vozitese shume e mire,gjithashtu ish edhe e kujdeseshme...


Ps:Buqe a po te kujtohet kur u ndal rryma bash kur ne ishim ne semafora hahahhahahah,,,perpak ai tipi e honger denimin tuj shku ti simbas rregullave :tongue:


Elina flm ..por mos m livdo aq shuuum ahhahahah

Po m kujtohet si jo ende qeshi,sht nj pakujdesi e vozitsve ,,edhe pse ishte burr ,,ati zotnis nuk ja rroki hiq se un n at udhkryq kisha prparsi ..edhe pse ishte terr e pa drita...un u ndala le te kalon ..por jooo ,nuk kaloi se ....

M plqeu sjallja e policit si e ndali dhe e kthej mbrapa

sht mir t msohen rregullat ,,e sheh sot se sa ka ndeshje nga pa kujdesia e tyne ,,

lovely
03-01-08, 15:42
T uroi t kalosh qdo her mir n udhtimet e tuaja ...
edhe pse shumica e burrav nuk ju besojn apo edhe i prqeshin me fjal femrat vozitse ,, prap se prap ju vije rendi shum her me i vozit femrat deshten a nuk deshten ahahahFlm BUQE nga Zvicra!! u mori ti qe koke ne Zvicer, mos e njeh Bekimin? hahahaha:biggrin:

rilinda
04-01-08, 18:54
Po more mire vozitin, qe shihni top ten. Ahahahahahahaha


http://www.youtube.com/watch?v=piMu51ZXcS8

av av av... krejt k'to i kan bo burrat, ve kur e kan pa fotografuesin kan ik... aaaah ka jeni ju gjinia mashkullore ka jeniiii...

Fokus
04-01-08, 21:10
Qe sa kemi besim ne femrat si vozitese!

http://www.myvideo.de/watch/694911

dorii
04-01-08, 21:57
une skam besim te femnat si vozitese hiq valla
me keqardhgje heheh kalo mir e dashur buqeeeeeeee

rilinda
04-01-08, 22:13
une skam besim te femnat si vozitese hiq valla
me

E pse athu? :confused:

rilinda
04-01-08, 22:22
Qe sa kemi besim ne femrat si vozitese!

http://www.myvideo.de/watch/694911


A kish me qen ma mir nse kishe shkru n'njejs?

E kqyre se sa meritojn gjinia mashkullore besim n vozitje:
http://www.myvideo.de/watch/221687


http://www.youtube.com/watch?v=-bpiHt65Mho&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=lgrzPAHMdGQ&NR=1

Hajt mos m thuani se edhe kt aksident e ka br ndonj femr!
http://www.youtube.com/watch?v=dI7vWUIgZiE&feature=related

Fokus
04-01-08, 23:46
A kish me qen ma mir nse kishe shkru n'njejs?

E kqyre se sa meritojn gjinia mashkullore besim n vozitje:
http://www.myvideo.de/watch/221687


http://www.youtube.com/watch?v=-bpiHt65Mho&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=lgrzPAHMdGQ&NR=1

Hajt mos m thuani se edhe kt aksident e ka br ndonj femr!
http://www.youtube.com/watch?v=dI7vWUIgZiE&feature=related

Rilinda, aksidente po ndodhin edhe me meshkujt si vozites, por, aksidentet e juaja(femerore) jane me kurioze.

http://is.blick.ch/img/gen/I/b/HBIbv9YB_Pxgen_r_800x554.jpg

LaCoStA
05-01-08, 02:41
Une per vete mendoj se disa femra vozitin me mire se disa meshkuj , por nje numer bukur i madh i femrave nuk jane te sigurta ne veten (dmth ato qe nuk i besojne vetes , nuk pritet ti besoj dikush tjeter)

Arkza
05-01-08, 14:05
Veshtir shume edhe me Pas Besim ne nga Dy Palet hahahahahhaha !!! Une Flas nga Provoja Isha Mengjest Duke ardhe ne pune dhe vet Vozita kur nje Kerr me Regjistrim nga Jasht Kakuuuuuuuuuuu qfare Kerri Ishte Teper e Bukur dhe e re MERC.......... dhe isha ne Drejtimin time duke Vozit pa Pritmas me Doli perpara Duke Kthy Kerrin ne anen Tjtre te Rruges dhe Hupa Krejt se qka Boni keshtu nje Gjet shume pa Drejt dhe pa Lidhje une me Njetin Mas Duke Vozit Prap u Kthy Prej Rruges Tjtre me Dal per Para dhe Gati i kam Msho edhe pse s'ishte Faji im por i tij por Nuk e di se si Nuk i Mshova aq isha ne Siduat shume e Pshtjelle !! nga ana Tjtre Vike nje Kamjon e Ky Tjtri me doli perpara Dy Here Rrezikoj por per Fat te Mir e Pata Babin tim per para veq pak e ka Drejtu Vallani ne Kahje te tjtre se skisha Rruge Tjtre por per Fatte mir Pshtova pa e rrok ate Kerr po ashtu dhe me Kamjonin edhe pse Une veq Isha ne Drejtimin tim dhe Kisha une Perparsi !!!!!!
Pra Vajza me mire Kujdes shume e sidomos Kur Vozitin Mashkujt se ata as qe e Shohin Rrezikun me sy Bile !

LuLjaa
09-01-08, 02:19
Arkza t'ishe kan vet paske pas me hanger hahahahahaha
po shyqyr e paske pas babin aty, ehh oj tii tjera here kqyr perpara e jo kerret e mira qe vin n'drejtim tanin hahahaha une per qata se marr lejen hiq se tutna e mys naj kan e mos vet tani :D

Gjumashja
09-01-08, 20:02
zakonisht femrat jane me te kujdeshme ne vozitje... mirpo edhe frigohen me lehte.. personalisht kur shoh qe vozit femer dal ne mes te rruges, sepse zakonisht hyn trotuareve hahahahhaha... mirpo ka edhe si une qe vozisin me mire se ndfoni mashkul... mos e lavdrofsha veten mu kallt shtepija hahahah...

rilinda
12-01-08, 00:57
zakonisht femrat jane me te kujdeshme ne vozitje... mirpo edhe frigohen me lehte.. personalisht kur shoh qe vozit femer dal ne mes te rruges, sepse zakonisht hyn trotuareve hahahahhaha... mirpo ka edhe si une qe vozisin me mire se ndfoni mashkul... mos e lavdrofsha veten mu kallt shtepija hahahah...

Ve kujdes! Mos dil shpesh n'mes t'rrugs se po t'merr me veti naj kerr. :tongue:
Me bo me m'dal mu n'mes rrugs, nuk t'marr krejt me veti, po pak pa t'prek se la... ve sa me t'tut se jo pr tjetr :biggrin::wink:

valiii
12-01-08, 01:03
HIQ ASPAK .... kurr s'ju rri as prpara, e as mbrapa... Fjala sht kure jam duke ngasur makinen .

selvija
12-01-08, 10:31
Qka me boo veq une kokem tutzajke ne vozitje hemmm boll inti po me vjen:redface: cncncncnc...zoti me gjitha nuk ma paska dhen ...:smile:

Buqja_ch
14-01-08, 14:28
Arkza t'ishe kan vet paske pas me hanger hahahahahaha
po shyqyr e paske pas babin aty, ehh oj tii tjera here kqyr perpara e jo kerret e mira qe vin n'drejtim tanin hahahaha une per qata se marr lejen hiq se tutna e mys naj kan e mos vet tani :D

Lulee t lus tuten me hjek,,se nuk sht e vrtet se e myt na kon ,,nese ti apo dikush tjeter e ka at fat ,,fatkeqsia mund t ndodh nga qdo kush ,,bile nga ai person si nuk e prit ,,,

Nse jemi duke vozit kujdesi na duhet,,edhe aq m shum nse shohim se po na ndodh diqka t dim ta kontrollojm veten ,,dhe auto mjetin ,,ti ikim rrezikut ......

Un rrezikun m t madh kisha ni ver kur udhtonim nga Prishtina pr Ch ...edhe sot quditem si munda ti iku ati rreziku ,,ku ishim komplet familja dhe isha me ni shpejtsi t tepruar ,,kur nga shiriti tjeter m doli ni kamijon pr para ,,nuk kishte t drejt,as su lodh me dhan shenj ...
Po kush udhton e din se si jon rrugt n Itali maaaa !!!!!

Lule bhu vozitse e tani bisedojm ahhahhahh

Buqja_ch
14-01-08, 14:33
Qka me boo veq une kokem tutzajke ne vozitje hemmm boll inti po me vjen:redface: cncncncnc...zoti me gjitha nuk ma paska dhen ...:smile:Ti trimresha e qdo gjeje n jet ,,e tutsajka n vozitje
kisha pas dshir t kem kojshike ,,,
Tuten do ta harronim ,,sa her te kishim shetit bashk
edhe at per qdo dit ahahaha
Bhu trime nisja nuk sht diqka e veqant,,mbas do kohe e sheh edhe vet .......
do te lypsh tani me shku mi grah edhe atobusit te budallaqet
ahhahahhahhahhah

selvija
14-01-08, 15:08
Ti trimresha e qdo gjeje n jet ,,e tutsajka n vozitje
kisha pas dshir t kem kojshike ,,,
Tuten do ta harronim ,,sa her te kishim shetit bashk
edhe at per qdo dit ahahaha
Bhu trime nisja nuk sht diqka e veqant,,mbas do kohe e sheh edhe vet .......
do te lypsh tani me shku mi grah edhe atobusit te budallaqet
ahhahahhahhahhahE Buqe te tham kete ne jeten tim asgje si kam friken ashtu,,edhe rrezikoj dhe shum jam vendoshme nese me pilqen diqka,,por kete frik e kam qe nga femirija kam pas nje ndeshje bukur te forte e me ka met si traum qe nga ajo kohe,,kam marr patentshoferin ne vitin 2002 por as vet sdi si kam mujte ta marr aq frike qe kam pase,,,e tash dalngadal bej 2-3 kilomtra ne dite agaggaga sa mu shlirue vollani,,:biggrin:por edhe kete brenge do kaloj si tejrat gjej qe sjua ka frike fare cila jam shum e vendoste..

e per autobusss valla spo di qka me than duhet pakezzz ende kohe e tek budallaqet qyshjo me sy mbylle ju qoj kah tju don shpirti dhe loqka ...loqkushe...

Albonita
15-01-08, 17:10
Ju kisha lut te gjithve juve djemve ta thoni mendimin e juaj
sa ju besoni femrav ne vozitje te automjetit..
e sidomos ne rruget e gjata.ku shumica prej neve udhtojm edhe
per Kosov..sa mundeni me kan te qet kur ju vozit ni
nene.moter apo gruaja e juaj..
me falni nese bera diqka gabim se eshte hera e par per ni tem nga une..

Me Rrespekt per ju Buqja Berbuqe. tema koka dretu djemve , mirpo ma shum kam besim ne veten time gjat udhtimit te gjat... nga Vozitja se nga disa mashukuj, spse ndihem shum e fort ne Vozitje as qe syri sum trembet , kshtu se mashkujve su kam besim veq ju kisha lut ktyne te ken kujdes gjat udhtimit.!!

emine
20-03-08, 14:12
Qka me boo veq une kokem tutzajke ne vozitje hemmm boll inti po me vjen:redface: cncncncnc...zoti me gjitha nuk ma paska dhen ...:smile:


mo mo hahhahhahhahhah ti demek tucejk:p

guri70
19-04-08, 16:33
un pr veti kur t vozit gruaja i mbylli syt gjat tan rruges1

emine
24-04-08, 06:18
un pr veti kur t vozit gruaja i mbylli syt gjat tan rruges1

hahhahahhahh mo se me bet me qesh.....derisa ka marre lejen e vozitjes edhe din me nga makinen (A QKA JENI JU MESHKUJT):(

DEA
24-04-08, 07:42
Une per veti shume, se aq sa tuten jane edhe te kujdesshme, e rrall a hiq qe ju ndodhe najsend:)

LABI
24-04-08, 16:01
More hiq , as femnave , as mashkujve . Kur timonin e ka n'dore tjeter kush une jam i shtangur ja per mbajtese ja e shyj dyshemen e vetures me kamb .


Veq dure , e me kemb t 'mija kur e voziti ndihem rehat !!

Jana
01-05-08, 15:47
Bash mir valla me vozit femra....diska edhe kerri doket mir......
S'di pse skan besim disa njerz.............

Dardanesha
09-12-12, 00:58
me fol kah del shpirti qe thojne, ka gjithqka a. prej meshkujve e prej femrave.

une si Lovely qe jam, nuk ia jepi doren kerkuj hiq per vozitje. po i bjen si me u livdu, veq une e kam edhe lejen e autobusit! seriozisht e kam. vozitja e vetures, eshte bere pjese e unit tim.. Autobusi eshte edhe me i lehte se vetura per tu vozitur.

shume me thojne qe jam femna e pare shqiptare qe ata njohin me leje te autobusit. mirepo une kam njohur edhe me heret..
eh, se hini puna pak felle, veq MESHKUJ, mashtroheni keq kur thoni se "FEMRAT" nuk jane te afta per ngarje.. kjo vlen per ata qe kane thene kete, normal.

mire mbetshi nga busdriver :-)

Valla bash per ftyre te shkon me kan shofere e autobusit e bile kaniher edhe konduktere gagagagag


PS: Si te shoh nje kolon te gjate jam e sigurt se shkaktar per kolonen eshte nje vozitese femer...:tongue: e vertete de qyyyyy...

Fshatari
09-12-12, 11:19
Valla bash per ftyre te shkon me kan shofere e autobusit e bile kaniher edhe konduktere gagagagag


PS: Si te shoh nje kolon te gjate jam e sigurt se shkaktar per kolonen eshte nje vozitese femer...:tongue: e vertete de qyyyyy...

Qe pasojat e autobusit te lovelyt :

http://www.sudouest.fr/images/2012/10/26/accident-de-bus-scolaire-dans-le-gers-a-simorre_947122_660x439.jpg

"Nje akcident trafiku ka ndodhur mbreme ne linjen e rregullt Ferizaj-Mitrovice ! Autobus asht perplas me nje makine t'vockel! Bilanci: 3 persona jane plagos lehte!
Shoferi i autobusit, lovely, e ka shkaktue akcidentin se ka menue qe asht ma leht me i grah autobusit se sa vetures; po ka gabue! eulexi u myt tu hetue..."!

Hajra
11-12-12, 08:14
......ruana Zot prej tyre, sidomos kur po merr lagt, haha...

Gjumashja
18-12-12, 18:39
femrat jane ma te kujdesshme nvozitje veq ka edhe prej atyne qe tplasin

tipi engjellor
18-12-12, 19:36
qe shembull konkret me qene duke me vozitu gjumashja .....shume sigurte ndihem po diqka me shkojn kembet me frenu gjithe hahahahahah

Gjumashja
18-12-12, 23:23
Tipi gjumashja se ka nplan me ja marr punen instruktorit ktu, perndryshe ty tkisha shkel se shume po tjerr:biggrin: