PDA

View Full Version : Nga sulmet vetėvrasėse 116 viktima nė Irak


Zero Cool
30-03-07, 08:49
Nga sulmet vetėvrasėse 116 viktima nė Irak

Sulmuesit vetėvrasės kanė marrė jetėn e tė paktėn 116 njerėzve nė mbarė Irakun. Tė paktėn 60 veta e humbėn jetėn dhe dhjetėra u plagosėn nga shpėrthimi vetėvrasės nė njė treg nė zonėn shiite Shaab nė Bagdad...
40 persona e kanė humbur jetėn nė shpėrthimet e shumėfishta tė automjeteve nė qytetin Khalis nė veri tė Bagdadit. Raportohet se tė paktėn 80 veta janė plagosur.

30 mars 2007 - 09:16:44
Huazuar nka rtklive

Guri i madh
30-03-07, 20:27
Nga sulmet vetėvrasėse 116 viktima nė Irak

Sulmuesit vetėvrasės kanė marrė jetėn e tė paktėn 116 njerėzve nė mbarė Irakun. Tė paktėn 60 veta e humbėn jetėn dhe dhjetėra u plagosėn nga shpėrthimi vetėvrasės nė njė treg nė zonėn shiite Shaab nė Bagdad...
40 persona e kanė humbur jetėn nė shpėrthimet e shumėfishta tė automjeteve nė qytetin Khalis nė veri tė Bagdadit. Raportohet se tė paktėn 80 veta janė plagosur.

30 mars 2007 - 09:16:44Huazuar nka rtkliveedhe kto vrasje mesiguri ne emer te allahut i kan bae

SoKoLi-i-Maleve
30-03-07, 21:54
http://news.google.com/news/url?sa=t&ct=us/8-0&fp=460d3a14dbd598ff&ei=8HYNRoqFJbKusgG8j9zwAg&url=http%3A//timesofindia.indiatimes.com/A_bloody_March_for_Iraq_as_nearly_400_killed_in_bl oodletting/articleshow/1834510.cms&cid=1114895632

Albanian eX|PerT
31-03-07, 21:33
Shiitet nuk jane musliman!

niemand
01-04-07, 01:32
Lajm i vjeter dhe ka me shum se 3 muaj qe ka ndodh

Ka ndodh ne vitin 2006 ti bukurosho

niemand

SoKoLi-i-Maleve
01-04-07, 04:14
Shiitet nuk jane musliman!Shiitet thojn qe Sunitet sjan musliman, sunitet thojn qe shiitet sjan musliman,arabet thojn qe shqiptart sjan musliman, kujt me i besua,dhe si me i besua. ne smujm me mbajt anen,por ndanje ju,merrnju vesht.

Zero Cool
01-04-07, 09:27
Lajm i vjeter dhe ka me shum se 3 muaj qe ka ndodh

Ka ndodh ne vitin 2006 ti bukurosho

niemand

Nese e sheh mire, daton me 30 mars 2007, dhe huazuar nga rtklive.com (shko shiqoje), e nese nuk i beson rtklive-s shko shiqo edhe ketu:

http://news.bbc.co.uk/2/hi/middle_east/6507927.stm (http://news.bbc.co.uk/2/hi/middle_east/6507927.stm)

Zero Cool
07-04-07, 13:11
http://img.photobucket.com/albums/v155/zerocoolnl/download/khamailkhalafmesohunetsd9.jpg


Radio Evropa e Lirė ka njoftuar se, nė kryeqytetin irakian Bagdad, ėshtė gjetur trupi i pajetė i gazetares se kėsaj radioje, Khamail Khalaf. Gazetarja ėshtė parė pėr herė tė fundit, tė martėn, kurse trupi ėshtė gjetur dje, nė pjesėn perėndimore tė Bagdadit, ka njoftuar zėdhėnėsja e Radio Evropa e Lirė, Ana Rausova, e cila ka bėrė tė ditur se Khamail Khalaf ėshtė qėlluar nė kokė.
Khamail Khalaf, qė nga vitit 2004 ka punuar si gazetare e Radio Iraku i Lirė, shėrbim arab i radios Evropa e Lirė.
“Zonjusha Khamail ka qenė njė gazetare e guximshme e cila ia donte tė mirėn vendit tė saj dhe ka besuar se populli i Irakut meriton ta ardhme tė qetė dhe prosperuese”, ka thėnė drejtori i Radio Evropa e Lirė,...


6 Prill 2007

Zero Cool
08-04-07, 14:39
Si pasojė e pėrleshjeve nė Pakistan dhjetėra tė vrarė

Tė paktėn tetė pėrsona u vranė dhe dhjetėra tė tjarė u plagosen si pasojė e pėrleshjeve mes muslimanėve shi-ite dhe sunite nė veriperėndim tė Pakistanit.
Autoritetet e vendit vendosen shtetrrethim dhe dėrguan forca pėr tė qetėsuar situatėn.Dhuna sektariane ka pėrfshirė prej vitesh Pakistanin.

Huazuar nga rtklive (http://www.rtklive.com/?newsId=5201&PHPSESSID=b3f9029b64e6d3876b1890545db525e4&PHPSESSID=ecfccd0855534266c6e42ad2b338a00f) 07 prill 2007

budo785
08-04-07, 15:19
Zero edhe sokoli ju keshilloj ta lexoni tekstin qe e postova:A eshte terrorizmi i dukshem?!,i cili besoj se do te ju ndihmoj te mos shikoni aq bardhe e zi.

Zero Cool
08-04-07, 16:32
Zero edhe sokoli ju keshilloj ta lexoni tekstin qe e postova:A eshte terrorizmi i dukshem?!,i cili besoj se do te ju ndihmoj te mos shikoni aq bardhe e zi.
Asnje koment i imi nuk eshte ketu perpos qe e kam kopju dhe e kam vendos ketu nga RTKLIVE (http://www.rtklive.com/?newsId=5201&PHPSESSID=b3f9029b64e6d3876b1890545db525e4&PHPSESSID=ecfccd0855534266c6e42ad2b338a00f) (kliko mbi te dhe te hapet lajmi i tyre), kurse per dallimin e ngjyrave, tybe nuk jam dalltonist, i dalloj mire !