PDA

View Full Version : **Eralda Hitaj**


Prishtinasja_
06-04-07, 13:42
Dikush mund ta ngatėrronte me Angeline Jolie, me tė parėn. Sigurisht nuk ėshtė ajo, por gjithsesi bukuroshja 19-vjeēare zotėron hire mjaft tė lakmueshme. Quhet Eralda Hitaj.

Fituesja e Miss Shqipėria 2006 ishte Eralda Hitaj nga Tirana.

Tre vjet mė parė ka konkurruar pėr kurorėn e bukurisė nė "Miss Albania 2003". Eshtė brune me sy bojėqielli, i pėlqen sporti nė pėrgjithėsi, por do veēonte fitnesin, notin dhe kėrcimin. Nuk lė pa parė asnjė shfaqje nė teatėr apo film tė ri nė kinema. Kėtė vit i ka buzėqeshur paksa fati. Fotografi i njohur Fadil Berisha, pak kohė mė parė "ia vuri" syrin bukuroshes, qė ajo tė pėrfaqėsonte Shqipėrinė vitin e kaluar nė "Miss Universe".

Intervista : (Marrur nga "Gazeta Panorama" )

Cilat janė preferencat e tua dhe ēfarė tė pėlqen mė shumė tė bėsh?

Ato qė dua mė shumė janė tė shkoj nė teatėr dhe nė kinema, gjė tė cilėn e bėj vazhdimisht. Mė pėlqen gjithashtu tė merrem me sporte, sidomos mė shumė adhuroj notin dhe fitnesin. Kėrcimi ėshtė diēka tjetėr qė po ashtu mė pėlqen. Shpesh kaloj kohėn me miqtė e mi dhe marr pjesė nė shoqata tė ndryshme vullnetare, por edhe modeloj gjatė kohės sime tė lirė. Kėto janė disa nga gjėrat qė mė pėlqejnė mė shumė.

Kush ėshtė personi qė ka mė shumė influencė tek ju dhe pse?

Dua tė theksoj se nė jetėn time ka njė njeri special, i cili mė ka mbėshtetur gjithmonė dhe mė ka kėshilluar nė ēdo hap qė kam hedhur; ky person ėshtė motra ime e madhe. Mendoj se disa njerėz e bėjnė botėn tė duket mė e bukur, thjesht duke qenė pjesė e saj. Ndaj mund tė them, padyshim, se motra ime e madhe e bėn botėn time mė tė bukur me praninė e saj.

Ēfarė synon Eralda pėr karrierėn dhe cilat janė planet pėr tė realizuar qėllimet?

Siē e thashė dhe pak mė parė, e dua kinemanė dhe teatrin, ndaj nuk mund tė hedh vėshtrimin shumė larg. Ambicia pėr karrierėn time nė tė ardhmen ėshtė tė jem regjisore, aq mė tepėr regjisore e njė filmi tė suksesshėm. Po pėrgatitem pėr tė arritur kėtė qėllim dhe po planifikoj tė regjistrohem nė Akademinė e Arteve nė shtator. E di qė kjo kėrkon njė punė tė jashtėzakonshme, por mua mė pėlqen tė merrem me kėtė dhe dėshiroj qė nesėr tė jetė profesioni im. Sigurisht jam e gatshme tė vė nė funksion tė gjitha energjitė e mia dhe do tė studioj e do tė punoj shumė pėr ta arritur atė qė dua.


Si ka qenė fėmijėria jote?

Tė rritesh nė Tiranė ėshtė njė eksperiencė unike, qė tė bėn tė rritesh e fortė dhe e guximshme. Ajo qė kam mėsuar duke jetuar fėmijėrinė time nė vendin tim ėshtė tė njoh dhe t'i jap rėndėsi gjėrave tė vogla, gjėrave emocionuese, qė disa njerėz nuk i vlerėsojnė kur rriten. Jam rritur duke luajtur me miqtė e mi dhe duke ndarė ēdo gjė me ta dhe shoqėrinė e konsideroj si thesarin mė tė madh tė fėmijėrisė sime. Edhe pse ne nuk kemi pasur lodra tė bukura apo parqe argėtimi tė mėdha si "Disneyland", ne kemi mėsuar tė ndajmė gjithēka dhe tė argėtoheshim me ato qė kishim. Tani unė po e kuptoj se fėmijėria ime ka qenė mė e pasur dhe shumė mė e bukur, sepse ka qenė plot me emocione tė vėrteta.http://www.galeriashqiptare.net/albums/userpics/222teuta1%5B1%5D.jpg

http://photos1.blogger.com/blogger/1355/4049/320/438.0.jpg

http://www.merys.com/administrator/components/com_tdgallery/images/7/27_0901071445_.jpg

http://www.galeriashqiptare.net/albums/userpics/MISSALBANIAHOT.jpg

Prishtinasja_
06-04-07, 13:43
http://www.merys.com/administrator/components/com_tdgallery/images/7/35_0901071450_.jpg

http://www.merys.com/administrator/components/com_tdgallery/images/7/33_0901071449_.jpg

Prishtinasja_
06-04-07, 13:43
Per mendimin time ketu duket shume bukur ! :biggrin:

http://www.merys.com/administrator/components/com_tdgallery/images/7/42_0901071457_.jpg

Prishtinasja_
06-04-07, 13:44
"Miss Albania 2006"

http://www.galeriashqiptare.net/albums/userpics/normal_tyut.jpg

Prishtinasja_
06-04-07, 13:46
Mendoj se ketu i perngjan shume Angelina Jolies.....:rolleyes:

http://www.jijasali.com/galleries/miss_universe_2006/albania1.jpg

Prishtinasja_
06-04-07, 13:48
http://www.merys.com/administrator/components/com_tdgallery/images/7/56_0901071510_.jpg

Prishtinasja_
06-04-07, 13:49
http://www.merys.com/administrator/components/com_tdgallery/images/7/75_0901071607_.jpg

Prishtinasja_
06-04-07, 13:52
http://content.answers.com/main/content/wp/en/e/e9/Img768458.jpg

Prishtinasja_
06-04-07, 13:53
Fotografuar nga fotografi i famshem shqiptare "Fadil Berisha"

http://www.studentet.info/uploads/photos/530.jpg

Prishtinasja_
06-04-07, 13:54
http://www.studentet.info/uploads/photos/531.jpg

Prishtinasja_
06-04-07, 13:55
http://www.studentet.info/uploads/photos/533.jpg

Prishtinasja_
06-04-07, 13:56
Eralda Hitaj e cila perfaqesoj Shqiperine ne "Miss Univers 2006"

http://www.studentet.info/uploads/photos/534.jpg

Prishtinasja_
06-04-07, 13:59
http://www.studentet.info/uploads/photos/529.jpg

http://www.studentet.info/uploads/photos/437.jpg

Prishtinasja_
06-04-07, 14:02
Eralda ne "Miss Univers" :biggrin::biggrin:

http://www.studentet.info/uploads/photos/434.jpg

Prishtinasja_
07-04-07, 12:08
http://www.*****************/gallery/albums/userpics/10003/normal_Eralda_Hitaj.jpg

Prishtinasja_
07-04-07, 12:08
http://mypetjawa.mu.nu/archives/MISSALBANINAGOWN.jpg

Prishtinasja_
07-04-07, 12:09
http://mypetjawa.mu.nu/archives/missswimsuit_albania.jpg

Prishtinasja_
16-04-07, 23:04
http://photos1.blogger.com/blogger/4887/911/400/MISSLABANIASWIM2.jpg

Prishtinasja_
16-04-07, 23:07
http://photos1.blogger.com/blogger/1355/4049/320/534.0.jpg

Prishtinasja_
19-04-07, 08:54
Eralda Hitaj ne "Miss Univers"

http://i58.photobucket.com/albums/g276/missuniverse2006/Arrivals/5e51cb41.jpg

Prishtinasja_
19-04-07, 08:55
http://immagini.p2pforum.it/out.php/i37797_9514529.jpg

Lancelot
26-06-07, 16:12
Me te vertete qenka e bukur, por ka me te bukura :) si p.sh :) :) My....