PDA

View Full Version : Kėta kralėt europian


Albanian eX|PerT
09-04-07, 01:55
Kėta kralėt europian

Kėta kralėt evropian
nė male pėrmbi Sajadhė
vunė njė nishan tė bardhė
pėr ta dhezur shamatanė.

Ēamėria me junanė
dhe Kosovėn e lanė me serbian.
Ti pse klan moj Ēamėri
Ē’tė mos klaj moj Shqipėri

Gjithė huduti i Ēamėrisė
mbeti resto Greqisė.
Shqipėri tre vilajete

Nė mes kraleve mbete
Shqipėri t’paēa fal
Tė kam nėnė mė ke djalė.

Kėngė popullore Ēame, viti 1913
Autor anonim