PDA

View Full Version : Simboli yne po vidhet!


Kavaleri
12-04-07, 22:51
Qudi si vidhet Simboli i nje Kombi!
Simbole te ngjajshme ka ku do,mire por ky esht 1milion perqind i ngjashem me Shqiponjen tone.
Me qudit kjo Bote,si guxon me marr Simbolin e huaj edhe ta ben Simbol Mode!
Me pak po e perfundoj,nuk dua qe te gaboj dicka,pasi qe behet fjale per Sibolin tone.
Hyn ne ket uebfaqe ,firm e modes braziljaneve edhe bindu.
www.Cavalera.com.br (http://www.Cavalera.com.br)

Pastaj te lutem jipe mendimin tend rreth kesaj Firme.

Guri i madh
13-04-07, 19:54
Qudi si vidhet Simboli i nje Kombi!
Simbole te ngjajshme ka ku do,mire por ky esht 1milion perqind i ngjashem me Shqiponjen tone.
Me qudit kjo Bote,si guxon me marr Simbolin e huaj edhe ta ben Simbol Mode!
Me pak po e perfundoj,nuk dua qe te gaboj dicka,pasi qe behet fjale per Sibolin tone.
Hyn ne ket uebfaqe ,firm e modes braziljaneve edhe bindu.
www.Cavalera.com.br (http://www.Cavalera.com.br)

Pastaj te lutem jipe mendimin tend rreth kesaj Firme.Kavaleri ju pershendes


simbolet tona askush nuk mundet me i vjedh vetem nese ne i braktisum at,her gjithkush lakmon ne kto simbole ,po fatkeqsisht ka zera qe po tentojn me na largue nga kto simbole

po ti kape per fyti at braziljanken tane e mlidhja bet thuj a e din ti se une jam nipi i nipit , bana pak hajgare Kavaler

prishtinasi
22-05-07, 04:08
Qudi si vidhet Simboli i nje Kombi!
Simbole te ngjajshme ka ku do,mire por ky esht 1milion perqind i ngjashem me Shqiponjen tone.
Me qudit kjo Bote,si guxon me marr Simbolin e huaj edhe ta ben Simbol Mode!
Me pak po e perfundoj,nuk dua qe te gaboj dicka,pasi qe behet fjale per Sibolin tone.
Hyn ne ket uebfaqe ,firm e modes braziljaneve edhe bindu.
www.Cavalera.com.br (http://www.Cavalera.com.br)

Pastaj te lutem jipe mendimin tend rreth kesaj Firme.

E vertete qe eshte i ngjashem me simbolin tone...! Cavalera, nese nuk gaboje, me duket se ishte (apo eshte ende) anetare i rock grupit "Sepultura" dhe aq sa kam njohuri, ka prejardhje nga Ballkani!
Edhe ngjyra kuq&zi...po dominojka ne rrobat e "Cavalere-s"!
Cka me shtu ma shume...ta padisim...ok, po kush!:biggrin:

Zero Cool
24-05-07, 02:49
Qudi si vidhet Simboli i nje Kombi!
Simbole te ngjajshme ka ku do,mire por ky esht 1milion perqind i ngjashem me Shqiponjen tone.
Me qudit kjo Bote,si guxon me marr Simbolin e huaj edhe ta ben Simbol Mode!
Me pak po e perfundoj,nuk dua qe te gaboj dicka,pasi qe behet fjale per Sibolin tone.
Hyn ne ket uebfaqe ,firm e modes braziljaneve edhe bindu.
www.Cavalera.com.br (http://www.Cavalera.com.br)

Pastaj te lutem jipe mendimin tend rreth kesaj Firme.Pse mas mu vjedh ?
A jemi na ata te cilet me shume respektojm simbolet e huja sesa tonat (flamuj fetar etj..), a jemi na ata te cilet ligjet (kanunet tona i poshterojme dhe i ngrisim kanunet e huja ?
Nese nuk beson shiqoj temat dhe shkrimet per rreth.
Nese ne i shqelmojme te gjitha ato per te cilat mund te mburremi, dhe i marrim kanunet, ligjet, simbolet, dhe jeten e atyre te cilet jane me shekuj prapa nesh (ne vetedije), kush i ruan simbolet e tona pra ? Dhe pse mos te na vidhen, kur ne nuk i dojme ?!

Albanian
24-05-07, 09:39
Hahhaha i lumte atij qe e ka hapur kete teme...

Eshte mjafte interesante kjo teme andaj dhe po ju shkruaj ate qe mesova edhe un pak kohe me pare per kete simbol.

Ne firmen qe punoj erdhi nje puntor i ri i cili kishte te veshur nje maice te kuqe dhe ne gjoks te tij shqiponjen fund e kry por se ishte me ngjyre ari jo me ngjyre te zeze hahahha.

Un nuk hezitova dhe menjeher i fola shqip e ai u habit duke me then gjermanisht se nuk me kupton qfar flas, pastaj un u habita dhe e pyta se nga vinte e ai me tha nga Brazili, pastaj u habita edhe me shume dhe i thash po mire a ke ndonje shok shqiptar ku e ke marr kete t-shirt, ai duke qeshur me tha jo kjo eshte marka me e forte ne brazil e cila tani per tani shitet dhe paguhet me se shumti ne brazil. Vertet ishte per tu habitur kjo pune por nuk mendoj se eshte per tu merzitur, se shqiponjen me dy krena e kemi me mijra vjet para Cavaleris Braziljane hahahhaha :))))))

Mbeteni te pershendetur
Albanian

Kavaleri
25-06-07, 21:39
Kavaleri ju pershendes


simbolet tona askush nuk mundet me i vjedh vetem nese ne i braktisum at,her gjithkush lakmon ne kto simbole ,po fatkeqsisht ka zera qe po tentojn me na largue nga kto simbole

po ti kape per fyti at braziljanken tane e mlidhja bet thuj a e din ti se une jam nipi i nipit , bana pak hajgare Kavaler

Nip i nipit Isa Boletinit hahah po po shakat i adhroj, faleminderit ne mendimin e dhen.
Po na vjedhin valla Simbolet qka ne vertet duhet marr hapa, un ju kam shkru ne Librin Vizitor edhe i kam then qe Le ta hjeki me heret se sa me von do esht me keq per ta,pasi qe esht e Vjedhur.
Ju pershendes Guri I Madh me nje mbremje te Mire.

Kavaleri
25-06-07, 21:42
E vertete qe eshte i ngjashem me simbolin tone...! Cavalera, nese nuk gaboje, me duket se ishte (apo eshte ende) anetare i rock grupit "Sepultura" dhe aq sa kam njohuri, ka prejardhje nga Ballkani!
Edhe ngjyra kuq&zi...po dominojka ne rrobat e "Cavalere-s"!
Cka me shtu ma shume...ta padisim...ok, po kush!:biggrin:


Faleminderit I Nderuar ne Shenimin tuaj, po qka ti bojsh kjo tregon se paku se ne jemi me te miret pasi po na Kopjojne.

Kavaleri
25-06-07, 21:49
Pse mas mu vjedh ?
A jemi na ata te cilet me shume respektojm simbolet e huja sesa tonat (flamuj fetar etj..), a jemi na ata te cilet ligjet (kanunet tona i poshterojme dhe i ngrisim kanunet e huja ?
Nese nuk beson shiqoj temat dhe shkrimet per rreth.
Nese ne i shqelmojme te gjitha ato per te cilat mund te mburremi, dhe i marrim kanunet, ligjet, simbolet, dhe jeten e atyre te cilet jane me shekuj prapa nesh (ne vetedije), kush i ruan simbolet e tona pra ? Dhe pse mos te na vidhen, kur ne nuk i dojme ?!Faleminderit ne Postim i Nderuar.
Sa i perket a jemi apo nuk jemi tybe sdi qka me te then nese lakmojme na ne sende te Huaja e i braktisum tonat ateher edhe un jam me ty qe pse mos te na vjedhin!
Mire por ketu behet fjale per Simbolin ton Kombtar gje qe esht pagu me Gjak,jo me te holla.
Ju pershendes

Kavaleri
25-06-07, 22:09
Hahhaha i lumte atij qe e ka hapur kete teme...

Eshte mjafte interesante kjo teme andaj dhe po ju shkruaj ate qe mesova edhe un pak kohe me pare per kete simbol.

Ne firmen qe punoj erdhi nje puntor i ri i cili kishte te veshur nje maice te kuqe dhe ne gjoks te tij shqiponjen fund e kry por se ishte me ngjyre ari jo me ngjyre te zeze hahahha.

Un nuk hezitova dhe menjeher i fola shqip e ai u habit duke me then gjermanisht se nuk me kupton qfar flas, pastaj un u habita dhe e pyta se nga vinte e ai me tha nga Brazili, pastaj u habita edhe me shume dhe i thash po mire a ke ndonje shok shqiptar ku e ke marr kete t-shirt, ai duke qeshur me tha jo kjo eshte marka me e forte ne brazil e cila tani per tani shitet dhe paguhet me se shumti ne brazil. Vertet ishte per tu habitur kjo pune por nuk mendoj se eshte per tu merzitur, se shqiponjen me dy krena e kemi me mijra vjet para Cavaleris Braziljane hahahhaha :))))))

Mbeteni te pershendetur
Albanian

Lum Bafsh, jo mu merzit po dhe at buka nuk me haet hahah...
Aj kur ta rrotullosh e ta kqyrsh ne tanga po osht Flamuri i Usa-s para e pas, mire por ata jan Internacional edhe te gjith e din qe jan Nr1.

Isha nje her Liferues/transportues i Kulaqav ketu ne Ch,edhe mu desht qe te liferoj nga Lucerni ne Cyrih dhe Cyrih per ne Basel, dhe pasi perfundova liferimin e cyrihut duke ngas kombin per ne basel ne autostrad, u ndala me nje tankstel/pomp benxinit( Rastete ) i thojme ketu, edhe aty dola nga autobani me marr nje pije te ftoft, dhe aty njoftoj nje bukuroshe, ajo thoshte qe esht gjys Italianke e gjys Qeke, edhe e murra per ne basel rruges me ngacmoj edhe me boni te me qohet temeratura hmmm.
ajo kishte me zbrit afer bazelit (pratel) quhet, edhe pak paa se me mbrri ne pratel nje dalje para pratelit u futa me nje fshat malor,ne at fshat ishte mal por kishte edhe nje bashqe e madhe me flamujt te Europes ishte edhe flamuri i jon aty.
Eh pasi dulem nga mali i thash qe jam Shqiptar edhe qe ky Flamur esht i Joni, me tha qe nuk me pelqen, mir por sot e asaj dite asaj i pelqen shum bile Shqiponja sa qe edhe Tatun e ka ne Bel me Shqiponjes.

Me ket po dua te them se duhemi te krenohemi qe jemi ata qe jemi,edhe qe skemi qka te lakmojme me simbolet e huaja.

Ju Pershendes edhe ju Falemnderoj ne shenimin tuaj shoku yne Albanian.

Kavaleri
13-09-07, 23:14
http://www.youtube.com/v/ztsVwKM9OUQ

egi
14-09-07, 13:30
qka po thuni i ngjajshem..mu krejt njesoj mu dok...edhe nuk e pat veq femna, po ja pava rrypin manekenit.,.shqiponjeee krejt.

p.s. qfar mode palidhje

gurabardhi
02-10-07, 23:53
Ihaaaaaaaaaaaaaa me i padit!
Po ata po na bojn nder,po na rrekllamojn,me ja nis me padit se po i perdorin ngjyrat tona,atehere Italia ish dufte me i padit te gjithe akulloreshitesit (EISMANN),me mir permes modes sesa permes akullores me na ngjofte bota flamurin!!!
ihhha RRNOFTE SHIPNIA E FLAMURI KOMBETAR,bile edhe permes CAVALIERES apo qysh e pat emnin se ja harrova!

prishtinasi
03-10-07, 00:21
Ihaaaaaaaaaaaaaa me i padit!
Po ata po na bojn nder,po na rrekllamojn,me ja nis me padit se po i perdorin ngjyrat tona,atehere Italia ish dufte me i padit te gjithe akulloreshitesit (EISMANN),me mir permes modes sesa permes akullores me na ngjofte bota flamurin!!!
ihhha RRNOFTE SHIPNIA E FLAMURI KOMBETAR,bile edhe permes CAVALIERES apo qysh e pat emnin se ja harrova!

Shume shpejt po harrojshe ti, a je i vetedishem qka ke shkru, a ke harru!?

gurabardhi
14-10-07, 02:34
Hajt be Prishtinali,se su bo nomi,ne fund te fundit le te reagon dikush i R. se Shqiperis se ne pe ndrojmi flamurin.