PDA

View Full Version : Sa ndiheni mire ne vizitat Familjare


Buqja_ch
13-04-07, 18:32
Kisha pas deshir te dij se sa i vizitoni te afermit tuaj..sa keni e kan rrespekt..
ku e ndini vehten me mire te Dajet..Tezet..Halla ..apo axha
eshte ni tem e lire dhe besoi se te ghith kemi qka te tregojm...
ju mire pres me tregime interesante..

me rrespekt

Buqja

Guri i madh
13-04-07, 20:06
Kisha pas deshir te dij se sa i vizitoni te afermit tuaj..sa keni e kan rrespekt..
ku e ndini vehten me mire te Dajet..Tezet..Halla ..apo axha
eshte ni tem e lire dhe besoi se te ghith kemi qka te tregojm...
ju mire pres me tregime interesante..

me rrespekt

Buqja

atje ne kosov i vizitoj nji her ne vit po shum i kam ktu afer ne gjermani i vizitoj shpesh disi ter javen nuk ndij lodhje nga puna

disi e ndij vehten sikur me shkue ne KOSOV


po shum kam edhe familjar ktu afer e kta sebepat pak ma rrell i vizitoj nuk po premton koha

instruktori
13-04-07, 21:38
Kisha pas deshir te dij se sa i vizitoni te afermit tuaj..sa keni e kan rrespekt..
ku e ndini vehten me mire te Dajet..Tezet..Halla ..apo axha
eshte ni tem e lire dhe besoi se te ghith kemi qka te tregojm...
ju mire pres me tregime interesante..

me rrespekt

Buqja

Ju pergezoj per kete tem dhe ju pershendes e nderuara Buqja_ch

Une kur i vizitoj te afirmit e mi e ndi veten shum mire dhe shum te lire
Shume kenaqem kure shkoj te daja aty me pushon trupi dhe mendja duke e kujtuar rinin kure shkojshim me nenen time te ndjer.Knaqem edhe te motra kur shkoj,ndersa te halla tezja dhe te mixha shkoj si ma rrall.
p.s
Shume kisha pas deshir qe te dal jashte Kosove qe ti vizitoj te mit por nuk po lajn per shkak te vizave.

Respekt per ju Buqja_ch

Buqja_ch
14-04-07, 10:29
atje ne kosov i vizitoj nji her ne vit po shum i kam ktu afer ne gjermani i vizitoj shpesh disi ter javen nuk ndij lodhje nga puna

disi e ndij vehten sikur me shkue ne KOSOV


po shum kam edhe familjar ktu afer e kta sebepat pak ma rrell i vizitoj nuk po premton koha

Po Guri eshte e vrtet se mungesen e atyre ne Kosov njejt e ndijm ne si jemi larg..
me vije mire se paske edhe aty ku jeton ti boll familjar..
dhe ta besoj se kohen shum her mos te them gjith her po e kemi te kufizuar..

te pershndes te kalosh sa me mire me te afrmit tu.

Buqja

Buqja_ch
14-04-07, 10:38
Ju pergezoj per kete tem dhe ju pershendes e nderuara Buqja_ch

Une kur i vizitoj te afirmit e mi e ndi veten shum mire dhe shum te lire
Shume kenaqem kure shkoj te daja aty me pushon trupi dhe mendja duke e kujtuar rinin kure shkojshim me nenen time te ndjer.Knaqem edhe te motra kur shkoj,ndersa te halla tezja dhe te mixha shkoj si ma rrall.
p.s
Shume kisha pas deshir qe te dal jashte Kosove qe ti vizitoj te mit por nuk po lajn per shkak te vizave.

Respekt per ju Buqja_ch


FLM..instruktori per pershndetjet e tua

ta besoi dhe e di se neve na mungoni ju
e juve ju mungojm na..por jeta vazhdon ..keshtu ishte fati i te gjithve rrugve te botes..
ndersa edhe un ndihem mire kur i vizitoj Dajet..eshte knaqsi e veqant..

Buqja

instruktori
14-04-07, 14:08
Shume faliminderit e nderuara Buqja_ch per keto fjal te mira.
Te Daja si te Daja ma keshtu mendoj une.
Respekt per ju dhe kaloni mire

selvija
14-04-07, 14:44
Sa vizitoj te afermit ...vertet shum rrall, ketu ku jetoj une anse te afre te farefisit nuk kam,, po shoqris qe kam gjetur ketu..bejm vizita...e sa perket gjat pushimit veror sa gjenem ne kosov bej shum vizita...por per fat te keq halla te kam vdek gjithashtu edhe gruja e dajse qe kemi ndi si gjyse,, sivjet edhe se do shkoj nuk di si baj ball te vizitoj,, ata me ne mesin ton nuk gjenden me...por.. kan mbet te tjerte sigurishte prap do presin siq kan pritur,, por veqoj se per daj ndij munges shum te madhe se i dua shum, dhe ndihem sikur kam qen e vogel ne mesin e tyre kam kujtime shum te mira , dhe me mungojn shum

Buqja_ch
14-04-07, 18:30
Sa vizitoj te afermit ...vertet shum rrall, ketu ku jetoj une anse te afre te farefisit nuk kam,, po shoqris qe kam gjetur ketu..bejm vizita...e sa perket gjat pushimit veror sa gjenem ne kosov bej shum vizita...por per fat te keq halla te kam vdek gjithashtu edhe gruja e dajse qe kemi ndi si gjyse,, sivjet edhe se do shkoj nuk di si baj ball te vizitoj,, ata me ne mesin ton nuk gjenden me...por.. kan mbet te tjerte sigurishte prap do presin siq kan pritur,, por veqoj se per daj ndij munges shum te madhe se i dua shum, dhe ndihem sikur kam qen e vogel ne mesin e tyre kam kujtime shum te mira , dhe me mungojn shum

Selvija flm per kohen si e ndave ne kete tem..por edhe ta besoi se ne si jemi larg shume kush nuk ka as kend afer ..ashtu jom edhe une..ndersa prano ngushllimet per rastin e vdekjes i leht ju qoft dheu.dhe na duhet te pajtohemi se si ne vdekje e ne darsma shume her mungojm..e kete nga largsi .jo nga deshira..edhe pse je me dhimbje ne shpirt ti prap do te jesh ajo si ke qen te Dajet..te uroi qe pushimin si vjen ti vizitojsh te gjith ata si te mungojn ..
me shume rrespekt te pershndet Buqja

Buqja_ch
14-04-07, 22:50
Shume faliminderit e nderuara Buqja_ch per keto fjal te mira.
Te Daja si te Daja ma keshtu mendoj une.
Respekt per ju dhe kaloni mire


Flm..edhe nga Ti.. e sa per Dajet e kemi te njejtin mendim..edhe une kisha deshiren me te madhe kur i vizitoja Dajet..shkonin dite shum shpejt..edhe tash pse jom larg i kujtoi me mall..kur te shkoi ne pushim qdo vizit me kujton diqka te rinis.te atyre ndejav si nuk kthehen kurre..qdo fjal e kishte kuptimin e mire..sikur edhe me lote ne sy te jesh te bente diqka me qesh...........

Dajet..
Ne kete tem me plot rrespekt do ta prisja Penestin me shkrimet e tj..
per Dajet dhe nipin anasjelltas...
Paradoxs te pershndes ...hahah

Buqja

lonaaa
14-04-07, 23:20
Kisha pas deshir te dij se sa i vizitoni te afermit tuaj..sa keni e kan rrespekt..
ku e ndini vehten me mire te Dajet..Tezet..Halla ..apo axha
eshte ni tem e lire dhe besoi se te ghith kemi qka te tregojm...
ju mire pres me tregime interesante..

me rrespekt

Buqja

Bėj vizita familjare dhe mexi pres te kam kohe per ti vizituar , ngase ndjehem shume mire dhe disi edhe truni me kfjellohet kur vizitoj te afermit ,ngase bahen biseda te ndryshme, dhe ndihem shume mire ne mesin e tyre.
Tek te gjithe ndjehem mire por mese miri ndjehem tek dajt. ( me duket se shumica absolute me se miri ndjehen tek dajt!!!).

instruktori
15-04-07, 13:44
Flm..edhe nga Ti.. e sa per Dajet e kemi te njejtin mendim..edhe une kisha deshiren me te madhe kur i vizitoja Dajet..shkonin dite shum shpejt..edhe tash pse jom larg i kujtoi me mall..kur te shkoi ne pushim qdo vizit me kujton diqka te rinis.te atyre ndejav si nuk kthehen kurre..qdo fjal e kishte kuptimin e mire..sikur edhe me lote ne sy te jesh te bente diqka me qesh...........

Dajet..
Ne kete tem me plot rrespekt do ta prisja Penestin me shkrimet e tj..
per Dajet dhe nipin anasjelltas...
Paradoxs te pershndes ...hahah

Buqja

Flm Buqja_ch .Me te vertet me ktheve te daja ne kohen e kaluar moti .
Respekt per ju dhe kaloni mire.

Buqja_ch
16-04-07, 05:53
Flm Buqja_ch .Me te vertet me ktheve te daja ne kohen e kaluar moti .
Respekt per ju dhe kaloni mire.

Instruktori...mos ngurro dhe shkruaj diqka per ate koh me deshir do te lexoi..

te uron ni dite te mbar Buqja

Lijanna
16-04-07, 19:58
Ne vizitat familjare ndihem mire, por vetem familjen nga ana e mamit qe kam, i vizitoj me shpesh (vecanesiht gjyshen time dhe gjyshem e mamit qe ende eshte gjalle dhe e forte bile hahhaha).
Ndersa familjen nuk ana e babit shume rrall i vizitoj sepse i kam larg (me ndajne kufi me ta)...

LOJETARI
16-04-07, 20:40
Kisha pas deshir te dij se sa i vizitoni te afermit tuaj..sa keni e kan rrespekt..
ku e ndini vehten me mire te Dajet..Tezet..Halla ..apo axha
eshte ni tem e lire dhe besoi se te ghith kemi qka te tregojm...
ju mire pres me tregime interesante..

me rrespekt

Buqja

Oj buqja e forumit , po ngushtė na paske zėnė :biggrin:

I kam dy dajė qė jetojnė nė vendlindjen e ministrit tė Arsimit tė Kosovės .Ky katund ,falė lidhjeve tė ngushta tė tij me kėtė Ministėr ,sot ka marrė pamjen e njė katundi modern kosovarė .

Ti kthehem temės .
Kur isha i vogėl ,gėzim mė tė madh nuk kisha, se sa kur shkonim nė vizitė te ta .Sot , mjerim[mundim] mė tė madh nuk kam, se sa kur detyrohem qė pėr hirė tė nėnės tė shkoj nė vizitė te dajėt e mij .Pse ?
Thjesht ,dikur as qė ua vnoja mendjen se ēka thoshin ose ēka bėnin ,ngase u kėnaqsha me mocanikėt e mij ,djemtė e tezeve apo djemtė e kojshive apo vajzat e tyre .Sot ,kėto loja mė nuk luhen , u ka kaluar koha ,prandaj mė duhet t`i ndėgjoj fjalėt e dajėve tė cilat janė burim i kokėdhimbjeve dhe gjendjeve tjera patologjike .Njėri i ngjanė B.Spenserit e tjetri Bellmondos .I pari ka trimėri qė rrallė edhe gjindet nėpėr libra , ndėrsa tjetri ka dituri edhe me eksportue .Kaq njėherė pėr dajėt , e herėn tjetėr tė tregoj pėr hallėn sepse kjo ėshtė edhe mė interesant .

instruktori
16-04-07, 20:57
Instruktori...mos ngurro dhe shkruaj diqka per ate koh me deshir do te lexoi..

te uron ni dite te mbar Buqja

O Buqja_ch ndoj her tjeter posh zotin mos me fute tashti ne ate kohe.
Te pershendes dhe te deshiroj shume te mira ne jete.
Respekt per ju

Buqja_ch
17-04-07, 20:25
O Buqja_ch ndoj her tjeter posh zotin mos me fute tashti ne ate kohe.
Te pershendes dhe te deshiroj shume te mira ne jete.
Respekt per ju

Te kerkoj falje eshte me deshire..mbetsh mire miku yne...
qdo her je i mire se ardhur..

Buqja

instruktori
17-04-07, 21:42
Te kerkoj falje eshte me deshire..mbetsh mire miku yne...
qdo her je i mire se ardhur..

Buqja

Faliminderit mori Mike qe sillesh kaq mire dhe qe je kaq e afert.
Respekt per ju

e_martumja
17-04-07, 21:43
knaqna muhabet, goja nuk me ndalet :biggrin:

Buqja_ch
17-04-07, 22:36
knaqna muhabet, goja nuk me ndalet :biggrin:

hahaha e di se nuk te ndalet goja..dhe besoi e meriton dhe din ki qka na tregon edhe
neve ketu.. ndoi ngjarje interesante,,do te lexoja me deshir..

te pershndet Buqja

Buqja_ch
01-05-07, 07:23
Oj buqja e forumit , po ngushtė na paske zėnė :biggrin:

I kam dy dajė qė jetojnė nė vendlindjen e ministrit tė Arsimit tė Kosovės .Ky katund ,falė lidhjeve tė ngushta tė tij me kėtė Ministėr ,sot ka marrė pamjen e njė katundi modern kosovarė .

Ti kthehem temės .
Kur isha i vogėl ,gėzim mė tė madh nuk kisha, se sa kur shkonim nė vizitė te ta .Sot , mjerim[mundim] mė tė madh nuk kam, se sa kur detyrohem qė pėr hirė tė nėnės tė shkoj nė vizitė te dajėt e mij .Pse ?
Thjesht ,dikur as qė ua vnoja mendjen se ēka thoshin ose ēka bėnin ,ngase u kėnaqsha me mocanikėt e mij ,djemtė e tezeve apo djemtė e kojshive apo vajzat e tyre .Sot ,kėto loja mė nuk luhen , u ka kaluar koha ,prandaj mė duhet t`i ndėgjoj fjalėt e dajėve tė cilat janė burim i kokėdhimbjeve dhe gjendjeve tjera patologjike .Njėri i ngjanė B.Spenserit e tjetri Bellmondos .I pari ka trimėri qė rrallė edhe gjindet nėpėr libra , ndėrsa tjetri ka dituri edhe me eksportue .Kaq njėherė pėr dajėt , e herėn tjetėr tė tregoj pėr hallėn sepse kjo ėshtė edhe mė interesant .

Te flm..Lojetari eshte me se e vrtet kete si e thua..me pelqej se e ke tregue te vrteten e diteve te sodit ..sa qdo dite prita se po vazhdon prap me ndoj shkrim tjeter.. hahaah
te pershndes te kalosh sa me mire,

Buqja_ch
01-05-07, 07:40
Te themi se sod behen do vizita neper familjar ma shume nga zori si thot ni fjal e popullit..nuk kisha gezim me te madh se kur vinte pushimi i shkolles..te merrja rrugen per te halla..me qense dallonte fshati shum nga qyteti per mua qdo gje ishte interesant..ajo jetonte ne ni fshat te gjilanit..ku per her te par pash se si rritet bostani neper ato livadhe te mdha..ishte qudia me e madhe kur than hajde se po dalim me nuk duhan.gjitha ato fusha te gjera te mbjellura vetum duhan .kurr skisha nie se jo me pa.apo me punue ne asi are..ne mramje te gjith ishim te tubuar duke lujt ndoj loj apo tregu diqka per te be me qesh...ndersa tash shkon me vite si takon..edhe nese shkon gjithqka ka ndryshue..nuk e ka at shijen e musafirit..ndersa rinija me me qef rrin pran kompjuterit ose me mobil ne dor .se sa tja bejn ndonje muhabet musafirit..eshte knaqsi te marresh rrugen te te afrmit tuaj..po ku mbet rrespekti i musafirit nuk po e di..uuuu sa shum shkruva ..me falni

ju pershndet
Buqja

Jana
01-05-08, 16:12
Shum ndihem mir dhe me pelqen shum kur kemi vizita en shpi...se bohet ambienti shum i mir,,,,
Un ndina shum mir dhe shpesh shkoj te hallat dhe te daja....

Rizuana
08-07-08, 12:48
hmm kte e kam problem, se nuk me shkohet askund, pavarsisht qe me bejn muhabet etj (si shqiptart mo) ama sdi pse jam kshtu ma shume se 30 min veq me zor se sun rri askund...

Prishtinasja_
03-08-08, 17:16
Ne pergjithesi me pelqejn dhe ndihem mire !

Ani mem bo muhabet kogja si mire....sdi mu qua hiq...:tongue:

Amina
03-08-08, 17:33
Ne pergjithesi me pelqejn dhe ndihem mire !

Ani mem bo muhabet kogja si mire....sdi mu qua hiq...:tongue:

Hej Prishtinase a po vjen te une per vizte hehheh

Ndjehem vertete mire, por shkoj rralle e per mall hehehe

Prishtinasja_
03-08-08, 17:38
Hej Prishtinase a po vjen te une per vizte hehheh

Ndjehem vertete mire, por shkoj rralle e per mall hehehe
ani ani veq keshu ti...tybe veq kur ta n'xa nje dite deren ! :biggrin:

Mazi ke mu k'put duke me bo hyzmet....:tongue:

Amina
03-08-08, 17:41
ani ani veq keshu ti...tybe veq kur ta n'xa nje dite deren ! :biggrin:

Mazi se mu k'put duke me bo hyzmet....:tongue:

Oh mos ta nin ty,e pergadit jam une hheheh, veq urdhno hehe

Prishtinasja_
03-08-08, 17:45
Oh mos ta nin ty,e pergadit jam une hheheh, veq urdhno hehe
Phhaaa paskem mu knaqe e hajt...."muhabet deri ne fyte" ! :biggrin:

Vi , vi ! :biggrin: :tongue:

Buqja_ch
11-08-08, 10:22
hmm kte e kam problem, se nuk me shkohet askund, pavarsisht qe me bejn muhabet etj (si shqiptart mo) ama sdi pse jam kshtu ma shume se 30 min veq me zor se sun rri askund...


Nuk e di pse as une nuk mund te rri me shume vetum ku eshte zori e beje ni ore hahahah ose pak me shum

dua te shkoi te te gjith nga pak e te iku shpejt ,, dasht zoti shyqyr se me ec pak fjala e shum her e kam qelsin vet ,, e ja therri hahahhahahah

nuk dua te ankohem se nuk me pritin mir po qe se di iku qdo gje e bukur e fjales musafir ...........

Adrenalina
11-08-08, 15:02
Ndjehem shume mire me len pershtypje aty ku me pelqen biseda muhabeti veq qa zgjatet:)!

LABI
15-08-08, 11:31
Tani s'e di per cilat vizita familjare flisni . Konceptin e gjere apo t'ngusht . Me t'ngushten i ndaj te gjitha .

E ndersa koncepti i mbajtes se kontakteve , mardhenieve , me pjestaret e tjere te fisit... ne forme ADETI , FORMALITETI, TRADITE, RITUALI ... Ku keto mardhenie dhe kontakte me shume i ngjajne nje takimi-grupor-orgjie ... ne t 'cilat ushqehen, shperthejn, lirohen ..... : epshet egoiste intrigat, manite, gjelozite, flirtet, paraqitje teatrale, skenike ...!!

insinuatat , kur ekziston vetedija ndermjet paleve ndervepruese "pe di qe e dine qe une e di qe ti e dine"... qe raportet jane veq qeshtje FORME ... ndersa EMOCIONALE - jane MANI-DESTRUKTIVITETI-SHPIRTEROR si : zili, inat, urrejtje: dhe SA PER FORME, ADET;;;; pihh more pis, apo pise qe sa s'ke ardhe me vizitu? apo a ki dikund daje, axhe, ilake-qilakee (si thojn andej nga Gjakove). bllla , blla blla !!!!!

Falemnderit Zot qe po merr fund sezoni i sivjetshem - "SKENA-DASMAVE"-- nje vend takim dhe skene e te gjitha ketyre lloj paradokseve ; si psh: cka kish vesh , kend e vendosi ne krye te vendit , e kond ne qosh te deres... blla , blla , blla.

Ja se cfare jane (si funksionon mentaliteti ne) takimet familjare te shqiptareve ....Nje arene e te ushqyerit, dhe zbrazjesh intrigash, ego-manish, demagogjishe , injorance... e e gjithe kjo e PLSATIFIKUAR ne AMBALAZH FARSE BUZEQESHJES , PERQAFIMESH , DHELATIMESH .. (phaa) :eek:

Tinky-Winky
15-08-08, 14:47
valla shpirtin en fyt ma kan prue qita musafir,ani e kam nji teze tmerzitshme per qdo dit deren sna lishon edhe veq fol per serijala edhe i shan do komshi t veta me 700 sabaha vjen e kejt shpijen en kam na qon pesh ,qe bilem bash dje erdh per mi shtie flokt en llokne se kish me shkue en banket edhe i kish pa riten thojt e kams e dojke mi kufizue. Kuku ani ai eltemja djali i kunats qiks halls babs qi na bjen tamlin ,qata sun e baj hiq se tan diten veq per politik fol . tonashile do fmi tkojshive me kta kopilat e axhs tem tan diten kapitasha luejn qaty en bashqe , edhe do ftyra qe kur si kam pa ja kan nisen me ardhen ani veq ma bon baba qeky na bjen me paten ksoshne e ky tjetri asoshne ,njani qe 20 vjet nzvicer e aj qetri u fryke thojke une qe 25 en gjurmuni ,kishe mile 5 vjet ma shum se ky edhe u ba nami. Jaaa veq edhe naj dit pi duroj se tonashile kur tmartona nusja jeme sun i duron .valla qat tezen teme mas pari ka me perzonen.shnetje

Linka_pz
15-08-08, 15:25
valla shpirtin en fyt ma kan prue qita musafir,ani e kam nji teze tmerzitshme per qdo dit deren sna lishon edhe veq fol per serijala edhe i shan do komshi t veta me 700 sabaha vjen e kejt shpijen en kam na qon pesh ,qe bilem bash dje erdh per mi shtie flokt en llokne se kish me shkue en banket edhe i kish pa riten thojt e kams e dojke mi kufizue. Kuku ani ai eltemja djali i kunats qiks halls babs qi na bjen tamlin ,qata sun e baj hiq se tan diten veq per politik fol . tonashile do fmi tkojshive me kta kopilat e axhs tem tan diten kapitasha luejn qaty en bashqe , edhe do ftyra qe kur si kam pa ja kan nisen me ardhen ani veq ma bon baba qeky na bjen me paten ksoshne e ky tjetri asoshne ,njani qe 20 vjet nzvicer e aj qetri u fryke thojke une qe 25 en gjurmuni ,kishe mile 5 vjet ma shum se ky edhe u ba nami. Jaaa veq edhe naj dit pi duroj se tonashile kur tmartona nusja jeme sun i duron .valla qat tezen teme mas pari ka me perzonen.shnetje


Ahahahahah, e Zoti t`rujt ty ishalla se na knaqe , nime shkrimet e tua shume komike ,kan nis me me pelqy :smile:.......valla veq hajt po i durojm edhe pak keta familjart se ikin neper vene t`veta .
Krejt krejt veq kur po me thojne U knaqet tu bo sefa ,veq qe s`po kam cka me bo ,boll po ju them po bre u knaqshit ju si na ,po hajt l`shone qat vend ku jeni edhe ju kallxoj qysh keni mu knaq pa pune .

Albonita
18-08-08, 17:35
Sot edhe viziten nga te afrmit e famileve duhet ..pak me Rralle ..spse nuk ben ti pengosh familjet koh e pa kohh...une ndihem mire kur dikush nga te afrmit e prindrve na viziton....por ne nuk bejm edhe shum vizit ne shtepija, me shum e bej nje perpjekje..me dal me pi donje caffe apo donje darke, muj te them..rrim bisedojm kalojm mire ato ore edhe kthehem ne banesa tona...!

Buqja_ch
14-09-08, 20:09
valla shpirtin en fyt ma kan prue qita musafir,ani e kam nji teze tmerzitshme per qdo dit deren sna lishon edhe veq fol per serijala edhe i shan do komshi t veta me 700 sabaha vjen e kejt shpijen en kam na qon pesh ,qe bilem bash dje erdh per mi shtie flokt en llokne se kish me shkue en banket edhe i kish pa riten thojt e kams e dojke mi kufizue. Kuku ani ai eltemja djali i kunats qiks halls babs qi na bjen tamlin ,qata sun e baj hiq se tan diten veq per politik fol . tonashile do fmi tkojshive me kta kopilat e axhs tem tan diten kapitasha luejn qaty en bashqe , edhe do ftyra qe kur si kam pa ja kan nisen me ardhen ani veq ma bon baba qeky na bjen me paten ksoshne e ky tjetri asoshne ,njani qe 20 vjet nzvicer e aj qetri u fryke thojke une qe 25 en gjurmuni ,kishe mile 5 vjet ma shum se ky edhe u ba nami. Jaaa veq edhe naj dit pi duroj se tonashile kur tmartona nusja jeme sun i duron .valla qat tezen teme mas pari ka me perzonen.shnetje


Po te pritim kur te martohesh me ardh me na tregue se a po i duron nusja musafirt,, hajt se ni teze me pak nuk behet nami ........
sa kum qesh me keto fjal e me keta musafirt e tu ,,tonashile keta motiii paskan lyp mi perzan ahahahah

shnetje paq edhe ti tybe se e meriton qy

Rizuana
26-10-08, 12:28
hmm kte e kam problem, se nuk me shkohet askund, pavarsisht qe me bejn muhabet etj (si shqiptart mo) ama sdi pse jam kshtu ma shume se 30 min veq me zor se sun rri askund...

E per ndryshim :rolleyes: , mbrom isha mysafire diku qe vec u bo shume vone mu dojke me ik, perndryshe ndej me mbajt mend shuuuuume mire kam kalu.

Jana
26-10-08, 12:46
Pesonalisht shum i du kto vizita....vet protoj shum me bo amo em pelqen shum kur ne shtepin time bohen vizita,,,
Shum e du at atmosfer qe krijohet ne shtepi....