PDA

View Full Version : Ramadan Krasniqi-DANI


Peja-Boy
14-04-07, 17:40
Qka mendoni per Ramadan Krasniqin ???

Rammstein_1979
14-04-07, 21:43
KURR SUM KA PELQY MUZIKA E TIJ AS SBESOJ QE NDONJIHERE TA NDEGJOJ KET KOT KENGETARI ..KATASTROF OSHT SKA LIDHJE ME MUZIK ...SHUM I DOBT...THJESHT OSHT KOMERCIALISTI I MADH ....VEQ PER PARE ESHTE EDHE KY ...TE BOJ PARE ...NJERZ QE JAN VEQ PER PARE JAN....ju kam tregu dikun se qfar nejrz ata jan ....

instruktori
14-04-07, 21:55
Te ju them te drejten une nuk menoj fare per kete Kengetar
Ju pershendes te gjithve ne FD dhe kaloni mire.

Agolli
14-04-07, 22:04
Ylle i muzikes shqipetare''kendon pastert dhe qiltert''
Pejon maaaaaaaaaa http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Reana
15-04-07, 02:36
Edhepse nuk e ndjek shume "estraden" cirkuzante shqiptare, sepse rralle degjoj dicka qe vertete ka vlera muzikore, Dani me ka bere pershtypje me muzikalitetin e zerit te tij.
Eshte nje BARITON i fuqishem, e gati TENOR; por fatekeqesisht zgjedhja e kengeve ne repertoarin e tij eshte katastrofale, dhe krejtesisht komerciale si qe ndodh me shumicen e kengetareve te estrades shqiptare.
Dani ka afinitete zeri, te cilat po ti shfrytezonte ne menyre te denje dhe artistike, nuk dyshoj aspak qe do te arrinte sukses nderkombetar; fateqkesisht ambiciet i ka minimaliste dhe si motivacion parane e fituar shpejte, keshtuqe e bjerr kot gjithe at ze, ne ato gjurulltite orientale e rome!!!

Reana
15-04-07, 02:46
Pejane, mos vajtoni:biggrin:


http://www.youtube.com/watch?v=u5-sWzT182E&mode=related&search=

Peja-Boy
15-04-07, 14:20
KURR SUM KA PELQY MUZIKA E TIJ AS SBESOJ QE NDONJIHERE TA NDEGJOJ KET KOT KENGETARI ..KATASTROF OSHT SKA LIDHJE ME MUZIK ...SHUM I DOBT...THJESHT OSHT KOMERCIALISTI I MADH ....VEQ PER PARE ESHTE EDHE KY ...TE BOJ PARE ...NJERZ QE JAN VEQ PER PARE JAN....ju kam tregu dikun se qfar nejrz ata jan ....

Ti skoke as me Hoxh as me Prift bre daj!!!
Po i takojshe krejt nje botes tjeter te muzikes , ku ta di une ciles ...veq shume Interesant se po e ndij dikon veq tu i ofendu shqiptart !!!

Ramadan Krasniqi eshte Kengetar i te gjitha Kohrave , Ndaq per Rini ndaq per Pleqeri, ka keng per te gjitha Moshat !!

Po ti skoke ne rrjedhat e muzikes shqipe askund !!!

Prishtinasja_
16-04-07, 22:08
Pejane, mos vajtoni:biggrin:


http://www.youtube.com/watch?v=u5-sWzT182E&mode=related&search=

Kenge shume e bukur!!!

Peja-Boy
19-04-07, 20:38
Naj naj naj naj naj naj naj naj naj naj naj
Naj naj naj naj naj naj naj naj naj naj naj

Kshtu e qojm nje dashuri
Njeri tjetrin nuk besojm
Kshtu e qojm nje dashuri
Njeri tjetrin nuk besojm

Kjo esht vetem nje tradhti
Se smundesh me i than dashni
Kjo esht vetem nje tradhti
Se smundesh me i than dashni

Ndahet zemra ne dy pjes
Njera gjall e tjetra vdes
Ndalu pak me u mendu
Veshtir sot kujt me i besu

Ndahet zemra ne dy pjes
Njera gjall e tjetra vdes
Ndalu pak me u mendu
Veshtir sot kujt me i besu

As i lumtur as rahat
Ne dashuri kaq i pa fat
As i lumtur as rahat
Ne dashuri kaq i pa fat

Kam gabu qe tkam dasht fort
Jo jo nuk shkon me zor
Kam gabu qe tkam dasht fort
Jo jo nuk shkon me zor

Ndahet zemra ne dy pjes
Njera gjall e tjetra vdes
Ndalu pak me u mendu
Veshtir sot kujt me i besu

Ndahet zemra ne dy pjes
Njera gjall e tjetra vdes
Ndalu pak me u mendu
Veshtir sot kujt me i besu

Rizuana
14-09-08, 20:59
S'me pelqejne kenget e tij, i ka vajtuse diqysh.

LABI
18-09-08, 22:54
Per kengen s'di cfare te them (s'jam as me profesion as me pasion njohes/studiues i muzikes/kenges) . Me pelqen kenga e tij kryesisht .

Ndersa sa i perket personaliteti te tij , prepotent deri ne skejt (fatmiresisht qe zeri nuk eshte kriter me u bo/quajt doktorr!!!)