PDA

View Full Version : Gruaja udheheqese


pleshti
20-04-07, 05:40
A mendoni se kjo bot do te ishte me e mire po te ishte udhehequr nga grate? Veq ju lutem mos e teproni me nenqmime duke e shpall gruan te pa zonjen per te udhehequr, siq ja kemi zakon ne shqiptaret.

SoKoLi-i-Maleve
20-04-07, 18:01
A mendoni se kjo bot do te ishte me e mire po te ishte udhehequr nga grate? Veq ju lutem mos e teproni me nenqmime duke e shpall gruan te pa zonjen per te udhehequr, siq ja kemi zakon ne shqiptaret.


Gjat historis kemi disa nga figurat ma te shkelqyshme(luftare,mbretresha.ministre te punve te jashtme,apo humanitare) qe jan femra.Une mendoj Bota do ishte ma e mire nese bahet nji balancim( fuqije),udheheqje nga femra dhe mashkuj,simbas zotsije inteletuale dhe udheheqese qe posedon personi,pa marr parasysh se ciles gjini i takon.Te eliminohet barriera e dukshme apo e padukshme ne mes gjinis qe sot eksiston ende neper shum vende.Mos te harrojm se Emni ma Shejt ne kete Bote asht emni:Nane dhe Jetelindse,ska gja ma te mire dhe ma perparimtare ne nji komb apo ne bote se nana/femra e edukueme.

Era1
20-04-07, 20:17
Gjat historis kemi disa nga figurat ma te shkelqyshme(luftare,mbretresha.ministre te punve te jashtme,apo humanitare) qe jan femra.Une mendoj Bota do ishte ma e mire nese bahet nji balancim( fuqije),udheheqje nga femra dhe mashkuj,simbas zotsije inteletuale dhe udheheqese qe posedon personi,pa marr parasysh se ciles gjini i takon.Te eliminohet barriera e dukshme apo e padukshme ne mes gjinis qe sot eksiston ende neper shum vende.Mos te harrojm se Emni ma Shejt ne kete Bote asht emni:Nane dhe Jetelindse,ska gja ma te mire dhe ma perparimtare ne nji komb apo ne bote se nana/femra e edukueme.

Te pelqen barazia ? :rolleyes::smile: