PDA

View Full Version : Dardania Party!


sunshine
25-04-07, 17:38
Tė nderuar anėtar tė FD, tė nderuarit moderatorė tė Dardanisė,
Nėpėr qytetet e ndryshme tė Gjermanisė nuk kalon javė pa pasur njė mbrėmje me "Yjet e estradės shqipėtare"! Duke ditur faktin qė tė gjitha kėto mbrėmje organizohen vetėm pėr pėrfitime komerciale, desha tė iu pyes tė gjithė anėtarėve dhe moderatorėve qė jetoni nė Gjermani, se si do tė ishte tė organizojmė njė Dardania Party ? Le tė jetė kudo nė Gjermani!

Propozim i imi do tė ishte qė tė gjitha tė ardhurat nga kjo mbrėmje tė dhuroheshin pėr ndihma humanitare, kudo nė trojet shqiptare!
Sa pėr muzikė, unė vullnetarisht punoj si DJ!
Shpresoj pėr mirėkuptim dhe pėrkrahje!

sunshine
25-04-07, 17:45
Harrova tė them mė lart! Kjo do ishte edhe njė mundėsi shumė e mirė qė tė njohim njėri-tjetrin mė mirė se nė botėn virtuale tė Dardanisė!

GjIlAnAsI_cSi
25-04-07, 23:06
Nje party te till e kam enderru shum her por as njeher skam pas gaxim ta nis i pari pasi isha i vetmi ne Gjermani nga Stafi Dardania.de dhe sma merrte mendja qe te nis nje aksion per organizimin e Dardania Party.. por nje gje dua ta them sikur te kem ndihmen e dy apo me shum personave nga stafi dhe antaret qe deshirojn te organizojn nje Dardania Party ateher urdheroni.. PM private dhe vazhdojm... pa mendu dy her do behet nje gja e till me lejen e Admin-it ne emer te Dardania.de

Gjith te mirat.

Arb
26-04-07, 02:25
Ju ne Gjermani muni me bo dicka, se na ketu knej oqeanit, jemi pak...

Artisti
26-04-07, 08:02
Jam per dhe do te gezohesha disa t`i takoje

.

sunshine
26-04-07, 10:23
Gėzohem qė ka edhe tė tjerė tė interesuar! Unė e kam thėnė edhe mė lart, pėr muzikė, vullnetarisht do punoj si DJ!
Nėse dikush ka propozime konkrete ku dhe si do mund tė mbahej, lajmėrohuni lirisht!

gazi-de
26-04-07, 10:50
sunshine i nderuar une jame per parti te tille,por une vet nuke mundem te mar pjese,per shkak te problemeve private..
Por nese behet parti i tille me nje organizim serioz une mundem vetem financjarishte te ndihmoj,per ndihme humanitate siq e kishe ceke ti siper..
E qa te perket ty i nderuare,per ket teme apo organizim,do te thot qe sa ti e don dardanin dhe njerzit ketu.
te pershendes i nderuare respeket per ty gazi-de.........

GjIlAnAsI_cSi
27-04-07, 09:41
Ana e Baden-Wuttenbergit ka me shum Shqiptar dhe antar te Dardania njeashtu edhe eshte nje e mire per ata qe jan ne Zvicerr/Franc/ qe nuk ju bjen edhe shum per te ardh deri aty.. un do doja vetem vendin Discon qe ta sigurojm.. se per te tjerat i bejm bashkarisht..

po edhe nje shoh qe antaret sjan te interesuar shum per kete.. apo eshte heret!!

Pershendetje

sunshine
28-04-07, 09:14
Le tė mbetet ideja ime njė gjė e parealizuar! Unė jam mėse i bindur qė shumica nga ne nuk lėnė javė pa shkuar nė njė mbrėmje nė tė cilėn paguajnė sė paku 15 euro vetėm hyrjen!
Nejse, kėtu shihet sesa jemi tė gatshėm pėr tė realizuar diēka humanitare.
Sido qė tė jetė, nėse ndojėherė i bie mend dikujt tė realizojė diēka tė tillė, lajmėrohuni, jam i gatshėm tė jap pjesėn e ndihmes sime.
Jeni tė pershėndetur, Sunshine!

Guri i madh
28-04-07, 19:57
Tė nderuar anėtar tė FD, tė nderuarit moderatorė tė Dardanisė,
Nėpėr qytetet e ndryshme tė Gjermanisė nuk kalon javė pa pasur njė mbrėmje me "Yjet e estradės shqipėtare"! Duke ditur faktin qė tė gjitha kėto mbrėmje organizohen vetėm pėr pėrfitime komerciale, desha tė iu pyes tė gjithė anėtarėve dhe moderatorėve qė jetoni nė Gjermani, se si do tė ishte tė organizojmė njė Dardania Party ? Le tė jetė kudo nė Gjermani!

Propozim i imi do tė ishte qė tė gjitha tė ardhurat nga kjo mbrėmje tė dhuroheshin pėr ndihma humanitare, kudo nė trojet shqiptare!
Sa pėr muzikė, unė vullnetarisht punoj si DJ!
Shpresoj pėr mirėkuptim dhe pėrkrahje!kur flitet per ndihma ne KOSOV une jam per me ndihmue sidomos femijt qe duhet patjeter te udhtojn ne EVROP per sherim ka shum raste

ka shum femij te smur qe shpresen e fundit per te jetue e kan nga ne mergimtaret esht shum veshtir kur fmiu e pyt prindin se sa para ishin mbledhur ne zhirollogarin e tij

kjo tem qe e keni hap esht e mir po esht pak veshtir qe te realizohet nji tubim i till une jam per me ndihmue


po une ju kisha lut stafit te dardanis qe te kontakton me shoqaten humanitare NENA TEREZ ne MÜNSCHEN qe ti siguroj numrat e telefonit adresen dhe zhiro llogarin e shoqates , qe ne mundemi ma leht me ardh deri te kontakti me zyrtart e shoqates

NENA TEREZ

GURI SYLAJ
29-04-07, 11:17
Une jam per dhe keni edhe perkrahjen e edhe ndihmen time!Me nderime Guri Sylaj

Dilaver
29-04-07, 13:23
Edhe unė mbėshtes njė iniciativė tė tillė.

Edhe pse nuk jetoj nė Gjermani, nuk paraqet problem fare pėr mua dhe me deshirė marr pjesė nė njė mbrėmje tė tillė.

vjeshta
30-04-07, 23:39
Edhe pse pergjegjeja ime eshte negative ,po e theme ,se po e shoh qe asnje nick femre nuk paska postu !

Per mu eshte larg !

Gentiani
02-05-07, 22:52
Edhe pse pergjegjeja ime eshte negative ,po e theme ,se po e shoh qe asnje nick femre nuk paska postu !

Per mu eshte larg !

Ani, qė nuk ka postuar asnjė Nick femre, tė gjitha i gjen nė Dardania Party! Ha,hahaa

ku larg, njė gjysėm hapi dhe del njeriu nė Gjermani, por vetėm le ta organizojnė, se nė kėmbė isha nisur ha,hahahaaaaaaaa

DEA
03-05-07, 10:08
Ka mundesi ne Stuttgart ne " Enjoy" kontaktoni me pronaret, ndoshta edhe behet:smile: e une vije vije nese do te jete e shtune perndryshe s`ma rroke:biggrin: