PDA

View Full Version : Thashethėme .......


uck_aksh
07-02-07, 23:03
Krejt po e kėqyrin bothen e vet, unė temėn nuk po muj me e pa.

Bashkėsia ndėrkombėtare po lyp prej neve mė shumė pilot-projekte. Na projekte kena, po ku mi gjet pilotat.

uck_aksh
07-02-07, 23:11
Nuk jena larg standardeve Evropiane. Duhet vetėm kufirin me kalu.

Po ju besoj qe jeni demokrat, por a ka mundesi me e largu qat revole.

Vetėm nė Ballkan, ne njejten kohe mundesh me qen hero i popullit dhe kriminel lufte.

Shqiptare
26-04-07, 08:25
Na kallxoni najsen te re tash....:biggrin: Per momentin une s'kam hiq te reja per sot...:biggrin:

Prishtinasja_
26-04-07, 08:27
Na kallxoni najsen te re tash....:biggrin: Per momentin une s'kam hiq te reja per sot...:biggrin:

Shqipetare e nderuar... te pergezoj per temen !!! :smile:

Por sa dij une kjo teme ekziston tek rubrika e "Thashetheme" ....

http://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?t=21068

Mos me keqkupto te lutem !!

Te pershendes shume shume :biggrin:

Shqiptare
26-04-07, 08:32
Qy apo a.....Ani pra, une e re bre, s'ia kam haberin ende. Po qellimin e kisha me i marr napaergoje, qato anetare qe po hyn shepsh ne doen tone....


Mule, qe erdhe Paradox moderatori, e nashta na korigjon...:smile:

Paradox_13
26-04-07, 08:42
Qy apo a.....Ani pra, une e re bre, s'ia kam haberin ende. Po qellimin e kisha me i marr napaergoje, qato anetare qe po hyn shepsh ne doen tone....


Mule, qe erdhe Paradox moderatori, e nashta na korigjon...:smile:

Po edhe une moj jam i ri ne detyr prej moderatori,e mos ma zi per te madhe nese baj ndoj gabim ne moderim...
I barta shkrimet tuaja duke i bashkangjitur ketu pasi kjo tem ekzistonte ma pare.
Flm per mirkuptim.

Linka_pz
05-05-07, 19:43
E degjove te fundit... (http://yli-skatten.blogspot.com/2007/05/e-degjove-te-fundit.html)

Thashethemin, cfare tjeter. Vjen nga Londra.

Sipas nje analize te bere (me falni po nuk ma nxe goja ta quaj studim) te gjithe bejne thashetheme por vecanerisht mesuesit. 79 ne cdo 100 mesues pranojne pa doreza se kritikojne koleget kur keta te fundit nuk mund t'i degjojne.
27 perqind i dedikohen thashethemeve te pastra nderkohe qe 54 perqind pohojne se mbajne "sekrete" per t'i dhene vetes avantazhe dhe per t'u pare me sy me te mire nga shefat.

Organizata Leaders ne Londer ka intervistuar me se 2 000 vete dhe ja konkluzioni i nxjerre:
– sa me shume te varet suksesi i nje projekti dhe avancimi ne karriere, nga perpjekja individuale, aq me shume thashetheme do te bejne njerezit duke perdorur njeri-tjetrin si mjet per te siguruar perfitime vetjake.

Linka_pz
05-05-07, 19:43
Thashethemexhinjte me te thekur:
Mesuesit- 79%
Bankieret dhe llogaritaret 78%
Kamarieret e guzhinieret 71%
Mjeket dhe infermieret 70%
Guidat dhe punonjesit e agjensive turistike 70%
Policet 66%
Gazetaret dhe media 65%
Punonjesit e telekomit 60%
Farmacistet 35%
Ndihma e shpejte 33%

Linka_pz
06-09-07, 12:21
10 Grate me me Pushtet(fuqi) ne Bote.

1 Angela Merkel Chancellor Germany

2 -Wu Yi Vice premier China

3 -Ho Ching CEO, Temasek Holdings Singapore

4 -Condoleezza Rice Secretary of State U.S.

5 -Indra K. Nooyi Chairman, CEO, PepsiCo U.S.

6- Sonia Gandhi Political party chief India

7 -Cynthia Carroll CEO, Anglo American U.K.

8 -Patricia A. Woertz Cochairman, ADM U.S.

9 -Irene Rosenfeld Chairman, CEO, Kraft Foods U.S.

10 -Patricia Russo CEO, Alcatel-Lucent U.S.

Linka_pz
06-09-07, 12:25
Pse meshkujt jetojne me pak se femrat

Zbulimet mė tė reja tė disa shkenctarėve Britanez nga universiteti Starling tregon se meshkujt jetojnė mė shkurt se femrat se kanė aftėsi tė pakta nė mbrojtje nga infeksionet e baktereve. Femrat mesatarisht jetojnė mė shumė se meshkujt rreth 5 deri 6 vite mė shumė se meshkujt, ēka ėsht e njejtė edhe tek disa kafshė. Nė disa eksperimente tė bėra nė kafshė u vėrtetua se meshkujt janė mė tė predispozuar nė shumė infeksione parazitore. Kėto rezultate pėrputhen me disa ekserimente qė janė bėrė nė Japoni, SHBA dhe Britani tė madhe, ku tregohet se meshkujt janė dy herė mė tė predispozuar infeksioneve tė tilla. Ata kėtė e spjegojnė si rezultat i veprimit negativ tė testosteronit nė sistemin imunologjik.

Xuki
11-10-07, 17:52
Po thojnė qė Rilinda nuk i ka pre thojtė e kamve qe tre muaj!!!

rilinda
11-10-07, 19:51
Po thojnė qė Rilinda nuk i ka pre thojtė e kamve qe tre muaj!!!

Koleg, kush ta tregoj kėtė t'vėrtetė? :tongue: Kush m'tradhtoj edhe ma zbuloj sekretin? :mad:

Xuki
11-10-07, 22:04
Nuk mundem met tregu...ia kam dhanė besėn qė nuk tregoj! hahahahahahahahahhahaa

rilinda
12-10-07, 18:01
Nuk mundem met tregu...ia kam dhanė besėn qė nuk tregoj! hahahahahahahahahhahaa

Ok. ihhh... plasni prej inatit ju... une u bona e famshmeeeee...:tongue::biggrin:

valiii
12-10-07, 21:03
Koleg, kush ta tregoj kėtė t'vėrtetė? :tongue: Kush m'tradhtoj edhe ma zbuloj sekretin? :mad:

Shiko Kepucet , mos tu kan qel vare :P ......

rilinda
12-10-07, 21:10
Shiko Kepucet , mos tu kan qel vare :P ......

Po ma mathi sandalle e jo kpuca se ma kollaj po depertojne thonjtė :biggrin:

Linka_pz
12-11-07, 22:00
24-vjeēari humb gruan 82-vjeēare pas 24 ditėsh martese Njė e moshuar argjentinase 82-vjeēare, e cila tėrhoqi vėmendjen e medias muajin e kaluar kur martoi njė djalė 24-vjeēar, ka ndėrruar jetė si rezultat i problemeve me zemrėn. Adelfa Volpes u shtrua nė spital menjėherė pasi ajo dhe bashkėshorti i saj i ri, Reinaldo Wavaqche, u kthyen nga muaji i mjaltit nė Brazil. Ajo vdiq nė njė sanatorium nė Santa Fe, nė qytetin ku ēifti u martua. Zonja Volpes hodhi poshtė kritikat nė tė gjitha mediat nė lidhje me diferencėn e madhe nė moshė me dhėndrin, i cili ishte djali i njė prej shoqeve tė saj tė ngushta. Zoti Waveqche shkoi tė jetonte me zonjėn Volpes nė moshėn 15-vjeēare. “Nuk dua ta pranoj idenė se e humba”, thotė zoti Waveqche i dėshpėruar pėr agjencinė “EFE”. Ēifti u martua mė 28 shtator, pas disa vitesh fejese, nė njė ceremoni civile dhe mė pas hynė nė kishėn e lagjes tė rrethuar nga reporterėt. Dashuria e tyre thuhet tė ketė lulėzuar kur zoti Waveqche shkoi tė jetonte me nusen e ardhshme pas vdekjes sė mamasė, kur ishte 15-vjeē. Reinaldo u tha reporterėve ditėn e dasmės nė Santa Fe, Argjentinėn veriore: “Gjithmonė mė kanė pėlqyer gratė e pjekura”.

Ma-Origano
15-12-07, 18:06
as une skame!!!!!!!.

Cia-Ferizaj
15-12-07, 21:13
as un jo valla....................

gazi-de
06-02-08, 16:31
Rilindes i ki humb fshisa,hi hi hi hi hi...haha

uck_aksh
14-02-08, 17:22
pas luftes ne Kosov ne varrezat e fshtatit kish mbet nje varr i hapur dhe ne nje dru ishin te shkruara vetem germa e par e emrit dhe germa par e mbiemrit edhe viti i lindjes H...... M....... 1973, ju afrova mbase edhe un emrin e mbiemrin e kisha me keto germa po edhe viti i lindjes njejt mendova ndoshta me kan shpall te vdekur, se disha qka te baj thoja mu kthy te familja dhojn koka qu lugat thash ma mir po hy ktu ne varr hyna mbrenda dhe u shtriva, kur u shtriva e morra vesh se nuk ishte varri im!
nuk ishte varri im se nuk munda ti shtri komt krejt kishte qen varri ma i shkurt edhe u mendova athu kush esht ma i shkurt se un qe esht i njejtit vit

kur me ra ndermend ish kan varri i Hamdi Mazrekut aj ka vdek kur i ka pas 18 vjet po nuk ka qen i njejtit fshat ja kishin pas nxerr eshtrat e kishin vorros ne fshat te vetin

shkova te shpija e morra nje lopat she shkova te qaj varr e zgjata edhe pak dhe ja qita nje tabel qe e shkrova ESHT E REZERVUAR thash ta ruj per vete

Domira
16-06-12, 14:30
O Femer


O femer,vrapo neper rruget e ndjenjave te tua
duke mbjell embelsi.
O femer,qaj per zhgenjimet qe mund te te prekin
duke i fshire me pas nga kujtimet e tua.
O femer,qesh per ditet e tua te bukura
duke i mbajtur mend per te gjithe jeten.
O femer,hidhe tutje trishtimin
vendos mbi fytyre make-up,vish fustanin me te bukur dhe dil jashte te duash boten.
O femer,ec neper rruget e mohimit
dhe pranoje mosdashjen e te tjereve.
O femer,urre,genje,zhgenje
por jo aq sa te te behet nje ves i keq.
O femer,shihu ne pasqyre dhe duaje veten
duke e pranuar ashtu sic ajo eshte.
O femer,ji joshese
por jo per te gjithe sepse te humbasin vlerat qe perfaqeson.
O femer,ji nene e devotshme
duke rritur brezat qe do te bejne boten nje vend me bukur per ta.
O femer,ji bashkeshorte besnike
dhe duaje bashkeshortin tend sic ai te ofrohet.
O femer,harroje qendrimin tend te ftohte,
fal ngrohtesi qe te mbjellesh te tille.

O femer,ti qenie e brishte
je kaq e rendesishme per jeten e gjithesecilit,shfrytezoje rolin,behu e rendesishme.
O femer,te dish te jesh e tille eshte nje nder rolet e tua kryesore.
O Femer;

Mire e thene emine :smile:

lovely
31-10-12, 18:18
Qysh je, nom qysh je ti?

Ankese nuk kom, tum falni.

A ni kerkese, poe.

Po ju a jeni shkije, a qka jeni?

Ani qka qi tha Alimja; "Nuk po qkrujme ni vjet..".

Pej kurshit u bote babadimna ju edhe me plotsu deshira qiknej??
Pej kurshit kaq t`vendosun?

Una e due Alimen fort, zemra po m`kputet kur po e shoh tuj vujt qishtu. Edhe pej Makreshit tybe po m`vjen keq.

Qka po jau qon bre vetja madhin (mallin) me ia mshel dikujna gojen??

N`gjynah po hini me neve. Kur t`dilni para Allahut, mos thuni nuk e kena dijte.

Mos harroni, tash vjen Viti i Ri, bile bile nuk dihet a po bohet qai termeti, uragani, vigani, bajlozi, kiameti ne dhjetor. Per festa, edhe gjinen pej burgjeve i kane lane me shku neper shpia. Edhe cok shkije jone kane :(

Nuk keni nevoje me u pergjegj qishti, kurr pergjegje mos me ktheni, une veq kisha pas qef me e pa Alimen edhe Makreshin te lire.

Ata dyte vijne pej dy shehreve te usurpune, Presheves edhe Mitrovices. Pur qat hater, edhe per inati t`shkijeve, jau kisha hjek lisicat.

Tash ju e dini qka boni, una per veti, kur t`du me myt nej shqiptar, (rralle bon vakia shyqyr), veq menoj qishtu qe; Shuej llovell, qfare t`mytni, shqiptar osht heeeej, a e din qka na paten bo shkijet??

Selam po iu boj bitevi qitu, si qatje pershendetje per tetane, me kangen; Kur isha i ri.. :))

valiii
31-10-12, 18:23
Pajtohem me luvlin as mat voglen drejte se keni qe tia hicni te drejten e mos casjes ne ndonje nga nenforumet vetem pse keni nxjer dicka nga kontesti qe kta e paskane thene ne afekt.

Alima
31-10-12, 18:27
...

Babadimri duhet me i gezu njerezit e jo me i ba te vuajn ,te kene nostalgji, ti mbys, likuidoj, ndaloj lirin e shprehjes , a b c dhe edhe d bile ...


Lovelie hahaha... me za kame qesh , po edhe kajta pak :D

.

lovely
31-10-12, 18:30
Edhe une kajta pur Mitrovicen :((

Alima
31-10-12, 18:31
Pajtohem me luvlin as mat voglen drejte se keni qe tia hicni te drejten e mos casjes ne ndonje nga nenforumet vetem pse keni nxjer dicka nga kontesti qe kta e paskane thene ne afekt.

...

Jo po krejt fajet i ka Makreshi Val... une thojsha thot 12 dit a 12 sahat ... ai 12 vjet tha .. masi tha ai une toni s'muj ja shkela fjalen ... po pasi kaloj 12 vjet ...gadi ...tash ish duft me na hjek cenzuren , apo ?


.

lovely
31-10-12, 18:33
...

Jo po krejt fajet i ka Makreshi Val... une thojsha thot 12 dit a 12 sahat ... ai 12 vjet tha .. masi tha ai une toni s'muj ja shkela fjalen ... po pasi kaloj 12 vjet ...gadi ...tash ish duft me na hjek cenzuren , apo ?


.


12 muj oj ti:biggrin:

Alima
31-10-12, 18:37
12 muj oj ti:biggrin:

...

A?
Jo s'di Lovelie mu qaq mu dok :D

......jo po s'shkoj mo kurr me Makin as n't pame , as te babadimri ,qe e sheh ai !


.

AlbaSoft
31-10-12, 18:39
Leni njerzit te lir te pakten ketu ne forume mos ja nxjerrni fundin .

Alima
31-10-12, 18:43
...


VETVENDOSJE VETVENDOSJE VETVENDOSJE !!!


http://www.lekkerensimpel.com/wp-content/uploads/2012/01/benodigdheden-frittata-e1327083857448.jpg

...Lovelie ,mos mi prek vot se kom qef vet me gjujt me to, qy qata patligjona sa si ka marr dikush !.

lovely
31-10-12, 18:52
...


VETVENDOSJE VETVENDOSJE VETVENDOSJE !!!


http://www.lekkerensimpel.com/wp-content/uploads/2012/01/benodigdheden-frittata-e1327083857448.jpg

...Lovelie ,mos mi prek vot se kom qef vet me gjujt me to, qy qata patligjona sa si ka marr dikush !.


Hahahahhaa, qka po koritesh me dy copa vo? Kape krejt zidin, asi murin bonjau me gogluqa :biggrin:

http://www.cookies-in-motion.com/images/j0177947.jpg

Alima
31-10-12, 18:54
Hahahahhaa, qka po koritesh me dy copa vo? Kape krejt zidin, asi murin bonjau me gogluqa :biggrin:

http://www.cookies-in-motion.com/images/j0177947.jpg...

Kto tuat jane ma t'shtrejta Lovelie ... qe me qito :


http://www.cookies-in-motion.com/images/j0177949.jpg
.

valiii
31-10-12, 18:56
meshkujt betohen cdohere,qe tek nje femer shikojne shpirtin,po gjithmone i kan syte tek gjokset dhe vithet e femrav verdalle,
Paj, nese oshte zaif/ligshte prej vitheve e gjoksit atehere ia shikon shpirtin ( shpirti nuk shihet po nejse)

AlbaSoft
31-10-12, 18:57
meshkujt betohen cdohere,qe tek nje femer shikojne shpirtin,po gjithmone i kan syte tek gjokset dhe vithet e femrav verdalle,
Jo te gjithe moj shih ket cka thot po nuk esht mashkull ai qe s`ja don femres gjokset e vithet cka te vyn moj pa to cka me ba amo hiq se don bre s`me duhet mencuria e saj sepse i mencur jam vet .

valiii
31-10-12, 18:58
ej mani more se e bonet si pazar ktuhen qetash zero e nxire kamxhikin

lovely
31-10-12, 18:58
Kto tuat e kane gogluqin ma t`kuq, jau bon helaq xhamat e forumit hahahahahahahaaa

Alima
31-10-12, 19:00
...

Val zgjedh a po don me kep a me jogurt me gjujt ... le ti ZC se u dashuru shtir !


.......Lovelie ...... kqyr se ti pruna dy me i hanger :D

.

lovely
31-10-12, 19:02
Alime, se ra kjo deke e u pame. :D

Djali jem e msoj sivjet ni sen t`ri un Kosove;

A po a jo?
Mi hongsh dy vo.


Ps; Ma kujtove ti me ato dyja, edhe nuk kene dy copa vo hiq, po ke ni vo me dy gogluqa , nuk munesh me m bo budalle ti mu hahahahahahahahaaaaaaaaaaaaa

emine
31-10-12, 19:02
Jo te gjithe moj shih ket cka thot po nuk esht mashkull ai qe s`ja don femres gjokset e vithet cka te vyn moj pa to cka me ba amo hiq se don bre s`me duhet mencuria e saj sepse i mencur jam vet .


Duhet fillozof i forte me kan njeri me kuptu qka ke deshte me than,

lovely
31-10-12, 19:03
...

Edhe hendikap le te jete fizikisht ...aman inteligjent ,INTELIGJENT !


.


Po de, orgazma n`tru osht, s`ka lidhje me trup:biggrin:

valiii
31-10-12, 19:04
alime a pe njeh qet luvlin a

lovely
31-10-12, 19:05
Duhet fillozof i forte me kan njeri me kuptu qka ke deshte me than,


Une me kane si ti jaran, e kisha rreh qet insan. A din qka tha?

Mashkllat demek t mequm jane vet, e nuk iu vyjne femnat e meqme, po iu vyjne femnat me qasi permas edhe me qasi perpara.

lovely
31-10-12, 19:06
Val, a njoftohum n`qit deke?

Alima
31-10-12, 19:06
...

Pse Val, a tu dok qe e priveligjova qe ja dhash patligjonat asaj e jo ty a ?


Lovelie ,
dikush ktu kur erdh te une prej Kosove ..une i thash jo per diēka qe kish shume qejf me ba .. une po i thom jo ,ai me tha dy vo (medemk qashtu qysh koka msu edhe djali yt) ... i thash i hongsh ... kurr ma s'em ka thene :D


.

valiii
31-10-12, 19:08
Val, a njoftohum n`qit deke?

Une jam Valuni, :))

Alima
31-10-12, 19:08
Po de, orgazma n`tru osht, s`ka lidhje me trup:biggrin:

...

Krejt trupi eshte organizem Lovelie!

.

lovely
31-10-12, 19:09
Une jam Valuni, :))


Une jam Hanifja, hohohoooo ;)

valiii
31-10-12, 19:10
...

Pse Val, a tu dok qe e priveligjova qe ja dhash patligjonat asaj e jo ty a ?


Lovelie ,
dikush ktu kur erdh te une prej Kosove ..une i thash jo per diēka qe kish shume qejf me ba .. une po i thom jo ,ai me tha dy vo (medemk qashtu qysh koka msu edhe djali yt) ... i thash i hongsh ... kurr ma s'em ka thene :D


.

Jo be veq t veta thash ta shfrytzoje rastin e tnjoftona me te..

a ka more ankesa ejjj mos i nxeni me rucne kthesat :p

lovely
31-10-12, 19:10
...

Krejt trupi eshte organizem Lovelie!

.


O pasha qato dy vo, n`zo kom kesh hahahahahhaaaaaaa

AlbaSoft
31-10-12, 19:10
Une me kane si ti jaran, e kisha rreh qet insan. A din qka tha?

Mashkllat demek t mequm jane vet, e nuk iu vyjne femnat e meqme, po iu vyjne femnat me qasi permas edhe me qasi perpara.
Jo tybe sen t`keq s`kam than e kam then vetem ate qe esht 101% Realitet Ket qe s`ka rendesi Bukuria e kan shpike dikur vone qe mos mu ndi te diskriminum ne qe s`jem dhe aq te Bukur nga Fiziku pse kush se don te Bukuron moj.. Aj lulja qe esht lule nese ta sjellin te vyshkur e te keqe se don e lere me...

emine cka me bo bre ti qiko qeshtu jam un jo qe kshtu jam un po kshtu je dhe ti hajt me thuj se don me kan aj Filani i bukur...

emine
31-10-12, 19:10
Une me kane si ti jaran, e kisha rreh qet insan. A din qka tha?

Mashkllat demek t mequm jane vet, e nuk iu vyjne femnat e meqme, po iu vyjne femnat me qasi permas edhe me qasi perpara.


Ani qka mka faj mu ky se s'pe marre vesh:tongue:

valiii
31-10-12, 19:10
Une jam Hanifja, hohohoooo ;)

Hanifja e tetes raze a?

Alima
31-10-12, 19:11
Jo be veq t veta thash ta shfrytzoje rastin e tnjoftona me te..

a ka more ankesa ejjj mos i nxeni me rucne kthesat :p

...

Aaaa...po ti nuk me thojshe ma heret ta kisha prezantu : )))


Ankesa :
Posht babadimrat!


.

AlbaSoft
31-10-12, 19:12
Ani qka mka faj mu ky se s'pe marre vesh:tongue:
Ah cka je ti cka je ani ti s`po e merr vesh hajt se ti boll je bektesh.

valiii
31-10-12, 19:12
|Emine hicu bre bukurise e intelegjences hajde qatje te ankesat o ka bohet mire

lovely
31-10-12, 19:12
Albasoft, dilum qanej se po t`kerset nej shuplake.

Po de t`osht bre insani ma i hjeshem n`planet, kur ta kop barkun si te qel gojen, more syte m`dhamin me e pa.

Senet e hjeshme, njerzit e hjeshum, gjithkush ka qef me i pa, fakt, amo jo qashtu qysh po ki qef ti.

Alime, thuej qitij mos tum bon nervoz ma shume. Qishtu qe.

Alima
31-10-12, 19:13
O pasha qato dy vo, n`zo kom kesh hahahahahhaaaaaaa

...

Nuk qeshet me definime biologjike ,anatomike , organike ....oj Lovelie ,nuk keshet !


.

lovely
31-10-12, 19:13
Hanifja e tetes raze a?


Joe. A je singel? Hohohohoo

emine
31-10-12, 19:14
Jo tybe sen t`keq s`kam than e kam then vetem ate qe esht 101% Realitet Ket qe s`ka rendesi Bukuria e kan shpike dikur vone qe mos mu ndi te diskriminum ne qe s`jem dhe aq te Bukur nga Fiziku pse kush se don te Bukuron moj.. Aj lulja qe esht lule nese ta sjellin te vyshkur e te keqe se don e lere me...

emine cka me bo bre ti qiko qeshtu jam un jo qe kshtu jam un po kshtu je dhe ti hajt me thuj se don me kan aj Filani i bukur...

Ja m'ka vnu truni vjame,s'po di me te dhan pergjegje:smile:

Alima
31-10-12, 19:14
Joe. A je singel? Hohohohoo

...

Une po Lovelie :(

.

lovely
31-10-12, 19:14
...

Nuk qeshet me definime biologjike ,anatomike , organike ....oj Lovelie ,nuk keshet !


.


Me sanksione keshet po? Kur ta mshelin gjinja veq gjysen e gojes? Hahahahahaaaaa

valiii
31-10-12, 19:15
Joe. A je singel? Hohohohoo

poe edhe ato vejan n'katror spom durojne herifet as 2 jave :)) ti a je e martume allahile

valiii
31-10-12, 19:16
...

Une po Lovelie :(

.

ele une :)

lovely
31-10-12, 19:17
poe edhe ato vejan n'katror spom durojne herifet as 2 jave :)) ti a je e martume allahile


Pak. Hohohohoo

Ps, Alime, shko te organizmat ti qatje pak, a po m`sheeh qe jam kah njoftohna me gjale:biggrin:

valiii
31-10-12, 19:19
Me sanksione keshet po? Kur ta mshelin gjinja veq gjysen e gojes? Hahahahahaaaaa

Jo gjysen po ta mshelin komplet tona hec e mos reago truri :p

lovely
31-10-12, 19:20
Jo gjysen po ta mshelin komplet tona hec e mos reago truri :p


Ti qka po m`njek? A po t`pelqen qysh po dokna a intelegjenca?:biggrin:

valiii
31-10-12, 19:20
Alima live as alone se mesap qe ra qekjo :p

valiii
31-10-12, 19:22
Ti qka po m`njek? A po t`pelqen qysh po dokna a intelegjenca?:biggrin:

Qa di une qysh dukesh edhe nime, masi ra fjala llejdi dajana o dek e shkreta mo mos mbaj foto t'rahmetlive po ... jo valla je intelegjente po kon me ndjek tjeter pak kem qillu online :))

AlbaSoft
31-10-12, 19:32
Albasoft, dilum qanej se po t`kerset nej shuplake.

Po de t`osht bre insani ma i hjeshem n`planet, kur ta kop barkun si te qel gojen, more syte m`dhamin me e pa.

Senet e hjeshme, njerzit e hjeshum, gjithkush ka qef me i pa, fakt, amo jo qashtu qysh po ki qef ti.

Alime, thuej qitij mos tum bon nervoz ma shume. Qishtu qe.
lovely ku me dal moj un te lisi aaa ani shuplake nc nc nc .. jo vetem mej pa po edhe mej pas moj mej prek me ndje nga afer lekures ha ha ha

AlbaSoft
31-10-12, 19:35
Ja m'ka vnu truni vjame,s'po di me te dhan pergjegje:smile:
Hajt emine se vjami kur nxehet shkrihet nuk esht probleme ha ha ha.

lovely
31-10-12, 19:37
Dreqi iu hifte, krejt jeni tranue :D


Kudher, mire shume bone qi nuk na hupe qito shkrime krejt, amo qai shkrimi ma i pari, ma i pari, qai o kane shume seriozisht tibe :((

Alima
31-10-12, 19:59
Dreqi iu hifte, krejt jeni tranue :D


Kudher, mire shume bone qi nuk na hupe qito shkrime krejt, amo qai shkrimi ma i pari, ma i pari, qai o kane shume seriozisht tibe :((

...

Qetu kokan vot ...dedi kodi medemek!

Val , a nxone diēka n'kit kallabllak sa s'kesh ktu a je single hala.?

.

emine
31-10-12, 20:05
Kur se ki pulen e ha edhe sorren

emine
31-10-12, 20:10
|Emine hicu bre bukurise e intelegjences hajde qatje te ankesat o ka bohet mire

Per qka mu anku,edhe te kush mu anku?:rolleyes:

Alima
01-11-12, 12:20
...

Ani?... ēka ka a ēka s'ka ?


.

Kalimero
01-11-12, 12:36
...

Ani?... ēka ka a ēka s'ka ?


.

ik dijuze pi qitushit, ik ik ik ik put tham , se tibe ta shkrun Allahu gjina, ere t'gjeg qaj zjermi qaqe, ik ik iki mus u mer me thashethane asishne iftire :cool:

Alima
02-11-12, 22:47
...

Pėrmirėso tė metat e tua para se t'i pėrmirėsosh tė metat e tė tjerėve

Njė ēift bashkėshortor kaluan nė shtėpinė e re.
Ēdo ditė derisa hanin mėngjesin, gruaja, duke shikuar pėrtej dritarės, i thoshte burrit tė saj:

''Rrobat e fqinjės nuk janė edhe aq tė pastėrta, sigurisht ajo pėrdor detergjent tė llojit tė lirė.''
Kėshtu ajo vazhdonte ēdo ditė.
Pas njė muaji, ajo u ēudit kur pa rrobat e fqinjės shumė tė pastėrta dhe i tha burrit tė saj: ''Shiko, mė nė fund, fqinja e mėsoi se si duhet pastruar rrobat!''
Kurse burri ia ktheu: ''E nderuar, jam zgjuar herėt nė mėngjes dhe kam pastruar xhamat e dritareve nga ku shikon t'i ēdo ditė.''.

LuLjaa
03-11-12, 01:34
http://sphotos-c.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/533607_396197347115443_1286161983_n.jpg


... ishin kan me ni dite gravee :D

Domira
03-11-12, 03:11
http://sphotos-c.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/533607_396197347115443_1286161983_n.jpg


... ishin kan me ni dite gravee :D


Kqyrja more Atifetit minilin me oja hahahahahahaha :biggrin:

Murgesha
08-11-12, 23:06
Kqyrja more Atifetit minilin me oja hahahahahahaha :biggrin:


Plus jelekun prej ari, i paska bo me plas keto dy tjerat

halla e madhe
08-11-12, 23:30
Plus jelekun prej ari, i paska bo me plas keto dy tjerat


..kukuu, kjo baronesha,ma zi se me qen bareshe e shumadis:biggrin:

Murgesha
08-11-12, 23:36
..kukuu, kjo baronesha,ma zi se me qen bareshe e shumadis:biggrin:


qajo me ra ne sy edhe mua, kurr skan dit me u vesh kta perendimoret he mozomekeq :biggrin:

halla e madhe
08-11-12, 23:39
qajo me ra ne sy edhe mua, kurr skan dit me u vesh kta perendimoret he mozomekeq :biggrin:

..valla bajate jan disa,ke te drejte:biggrin:

Hajra
05-12-12, 22:24
[QUOTE=Dardanesha;2263726]ME TREMBI VETETIMA


Ngarkova mbi kurriz nje thes me psheretima,
dhe nisa udhetimin ne brigjet e vetmise.
Kalova shkretetire... gelltita vetetima,
e vetme kisha mbetur si peng e dashurise.
U ndesha neper vite me dhimbjen e mallkuar,
pa ditur se ku shkoja... ne pritje te qetesise.
Megjithese plage mora, jo shpirtin kurre s'ma munden,
mes endrrash te perhumbur... ju luta lumturise.
Stuhia me ka shtyre... nuk dija te ndaloja,
me eren kam vrapuar... shetita gjithesine,
rrufet i hasa rruges... me trembi vetetima,
nje skllave e pabindur ne pritje te qetesise.
Ngarkova permbi supe ca vargje qe renkonin,
nuk munda qe ti thurja kurre lavde tradhetise,
zhgenjyer... por me shpresa dhe zemer pa shuar,
kam pritur ti shikoja pak driten " madheshtise".[/QUOTE

.....havere a eshte prodhim vendor po, e fort valla,Respekt

lovely
05-12-12, 22:47
.....havere a eshte prodhim vendor po, e fort valla,Respekt


Po, sigurisht para nja 8-9 mujve e ka qkru, qathere e kam lexu dikun kete poezi ;)

Dardanesha
05-12-12, 22:52
Po, sigurisht para nja 8-9 mujve e ka qkru, qathere e kam lexu dikun kete poezi ;)


Valla bre xhelozija e keqe thane ish pot thajke pot bojke shkrum :rolleyes:, bile bile pot bike ne kajde te gerdhajes, ehhhhhhhhhhh....

Hajra
05-12-12, 22:53
Po, sigurisht para nja 8-9 mujve e ka qkru, qathere e kam lexu dikun kete poezi ;)

....pse bre bi nuk po kallxon qe ti e ke shkru, haha...

Dardanesha
05-12-12, 22:57
....pse bre bi nuk po kallxon qe ti e ke shkru, haha...


agaaaaaagaaagagaga

lovely
05-12-12, 22:57
Valla bre xhelozija e keqe thane ish pot thajke pot bojke shkrum :rolleyes:, bile bile pot bike ne kajde te gerdhajes, ehhhhhhhhhhh....


From Wikipedia, the free encyclopedia

Jump to: navigation (http://en.wikipedia.org/wiki/User:ProBlem12/sandbox#mw-head), search (http://en.wikipedia.org/wiki/User:ProBlem12/sandbox#p-search)
ME TREMBI VETETIMA

Ngarkova mbi kurriz nje thes me psheretima. dhe nisa udhetimin ne brigjet e vetmise. Kalova shkretetir... gelltita vetetima, e vetme kisha mbetur si peng e dashurise. U ndesha neper vite me dhimbjen e mallkuar, pa ditur se ku shkoja... ne pritje te qetesise. Megjithse plag mora, jo shpirtin kurre s'ma munden. mes endrrash te perhumbur... ju luta lumturise. Stuhia me ka shtyre... nuk dija ta ndaloja, me eren kam vrapuar... shetita gjithesine, rrufet i hasa rruges... me trembi vetetima, nje skllave e pabindur ne pritje te qetesise. Ngarkova permbi supe ca vargje qe renkonin, nuk munda qe ti thurja kurre lavde tradhetise, zhgenjyer... por me shpresa dhe zemer pa shuar, kam pritur ti shikoja pak driten " madheshtise".


This page was last modified on 30 April 2012 at 15:24.
Uuuueeeeeeeeeeehhhh, qka qkaaa?

lovely
05-12-12, 22:59
....pse bre bi nuk po kallxon qe ti e ke shkru, haha...


Hajrush, nuk kam nevoje me i vjedh une meritat e hallkut. Kete pune e bojne ata qe nuk kane kurgjo t veten, per me i dhane rrethit.

Vjedhin, mashtrojne, per me fitu merita ne sy te botes. Menojne qe po e mashtrojne dikon, se sot zor o me mashtru, kshtu qe po ngulen vet n`to.

Dardanesha
05-12-12, 23:01
From Wikipedia, the free encyclopedia

Jump to: navigation (http://en.wikipedia.org/wiki/User:ProBlem12/sandbox#mw-head), search (http://en.wikipedia.org/wiki/User:ProBlem12/sandbox#p-search)
ME TREMBI VETETIMA

Ngarkova mbi kurriz nje thes me psheretima. dhe nisa udhetimin ne brigjet e vetmise. Kalova shkretetir... gelltita vetetima, e vetme kisha mbetur si peng e dashurise. U ndesha neper vite me dhimbjen e mallkuar, pa ditur se ku shkoja... ne pritje te qetesise. Megjithse plag mora, jo shpirtin kurre s'ma munden. mes endrrash te perhumbur... ju luta lumturise. Stuhia me ka shtyre... nuk dija ta ndaloja, me eren kam vrapuar... shetita gjithesine, rrufet i hasa rruges... me trembi vetetima, nje skllave e pabindur ne pritje te qetesise. Ngarkova permbi supe ca vargje qe renkonin, nuk munda qe ti thurja kurre lavde tradhetise, zhgenjyer... por me shpresa dhe zemer pa shuar, kam pritur ti shikoja pak driten " madheshtise".


Uuuueeeeeeeeeeehhhh, qka qkaaa?


Po ti oj gerdhaje qdo t dytit postim ja bon copy paste e i poston ketu, thjeshte ishte nje sen qe pernime buron prej shpirtit, e ja vlen me postu...
PS: ehhhhhhh princi .............:biggrin:

Dardanesha
05-12-12, 23:04
Hajrush, nuk kam nevoje me i vjedh une meritat e hallkut. Kete pune e bojne ata qe nuk kane kurgjo t veten, per me i dhane rrethit.

Vjedhin, mashtrojne, per me fitu merita ne sy te botes. Menojne qe po e mashtrojne dikon, se sot zor o me mashtru, kshtu qe po ngulen vet n`to.


hajrush a more vesh...


eh mire...


tjera here mos te ndodh me akuzu pa fakte qaq :biggrin:

Hajra
05-12-12, 23:06
Hajrush, nuk kam nevoje me i vjedh une meritat e hallkut. Kete pune e bojne ata qe nuk kane kurgjo t veten, per me i dhane rrethit.

Vjedhin, mashtrojne, per me fitu merita ne sy te botes. Menojne qe po e mashtrojne dikon, se sot zor o me mashtru, kshtu qe po ngulen vet n`to.

....nejse de lovely kurgja su ba, per pak nuk e kemi kqyr kurre e per shum nuk na ka ba vaki, qy kryesorja e sen i mire ish kan, ai hallku po ta vjedhin zemren e le ma nje poezi haha...

Dardanesha
05-12-12, 23:10
....nejse de lovely kurgja su ba, per pak nuk e kemi kqyr kurre e per shum nuk na ka ba vaki, qy kryesorja e sen i mire ish kan, ai hallku po ta vjedhin zemren e le ma nje poezi haha...

Ani de Hajrush ajo sen stha veq i mbrojti te drejtat e autorit mos ju gjuj qikes se gjyna, qyyyyyyyyyyyyy edhe tiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii...PS: e per zemer ta vjedhin valla hallku :biggrin:

lovely
05-12-12, 23:11
....nejse de lovely kurgja su ba, per pak nuk e kemi kqyr kurre e per shum nuk na ka ba vaki, qy kryesorja e sen i mire ish kan, ai hallku po ta vjedhin zemren e le ma nje poezi haha...


Hajrush, Lediana Kapaj e ka shkru ate poezi.

Ksaj si t`ia shihsh bothen, asi kryt e din qe nuk ka kry per ate poezi. Po e mashtron veten, e hallku ia perplasin t verteten n`sy.

Nuk osht puna qe e ka vjedh ni poezi, puna osht se nuk ka papjekuni ma t madhe se sot ne shekullin 21 me e vjedh ni poezi edhe me pru me e postu ktu, me i lane ata si ty me menu, qe ajo e ka shkru vet.
Kapishi?

Le qe ne vakt nuk ia shkrujti emrin autores, po edhe masi e vete ti; A e ke shkru ti? Ajo nuk tu pergjegj hiq. Nuk ka faj a? Mire kanihere me u bo kishe po di edhe une diqka ne syte e botes:wink:

Puna osht se ni thmi me bo ksi gjeste, osht per cudi, e le mo "nane" mi thote vetit.
Po te shqiptart, nuk me cudit kurre kurgjo mo. Ne nivel te ulet jem.

Dardanesha
05-12-12, 23:18
Hajrush, Lediana Kapaj e ka shkru ate poezi.

Ksaj si t`ia shihsh bothen, asi kryt e din qe nuk ka kry per ate poezi. Po e mashtron veten, e hallku ia perplasin t verteten n`sy.

Nuk osht puna qe e ka vjedh ni poezi, puna osht se nuk ka papjekuni ma t madhe se sot ne shekullin 21 me e vjedh ni poezi edhe me pru me e postu ktu, me i lane ata si ty me menu, qe ajo e ka shkru vet.
Kapishi?

Le qe ne vakt nuk ia shkrujti emrin autores, po edhe masi e vete ti; A e ke shkru ti? Ajo nuk tu pergjegj hiq. Nuk ka faj a? Mire kanihere me u bo kishe po di edhe une diqka ne syte e botes:wink:

Puna osht se ni thmi me bo ksi gjeste, osht per cudi, e le mo "nane" mi thote vetit.
Po te shqiptart, nuk me cudit kurre kurgjo mo. Ne nivel te ulet jem.


Po pse moj pi man syte ti veq n b.. teme nje te dyten po mi permen, mesap edhe n anderr po mi sheh.... nashta qe thojn ku dhem dhami shkon guha ...


PS: qka po i gjuhesh Hajres moj ha ha ha.. do me ja nxjerr njerit syte pa i bo sen...

Hajra
05-12-12, 23:18
.....mu thaft edhe mue po qka mu kru e veta se,phii

Alima
05-12-12, 23:22
...

Aj,dreqi mos ju hift ,shih per ēka kapen... oooo shkoni bleni konzervaaaaaaaaaaaaaaaa ...


.

lovely
05-12-12, 23:23
.....mu thaft edhe mue po qka mu kru e veta se,phii
Po de po, edhe ti shqiptar je:wink::biggrin:

Hajra
06-12-12, 00:05
Po de po, edhe ti shqiptar je:wink::biggrin:

....po tybe edhe tjeter nuk dua te jem, qy haha..