PDA

View Full Version : KUJDES nga Virusi m i ri q pritet t pushtoj me miliona PC n Bot!


Albanian eX|PerT
14-05-07, 18:43
KUJDES nga VIrusi me i ri qe pritet te Pushtoj me miliona PC ne Bote

JU LUTEM, PERCILLENI KETE PARALAJMERIM TE SHOKET E JUAJ, FAMILJA DHE TE PERSONAT QE KONTAKTONI:

Ju duhet te jeni ne dijeni gjate diteve vijuese:

Te mos e hapni asnje porosi me fajllin e bashkangjitur te quajtur "Invitation" pa dallim se kush ja ka derguar, eshte virus qe hap Olimpic Torch i cili "djeg" te tere hard diskun C te kompjuterit tuaj. Ky virus do te pranohet nga dikush qe ka e-mail adresen tuaj ne listen kontaktuese te saj/tij, kjo eshte pse ju duhet ta dergoni kete e-mail te te gjithe personat qe ju kontaktoni. Eshte me mire te pranoni kete porosi 25 here se sa te te
pranoni virusin dhe ta hapni. Nese ju pranoni e-mail-in e quajtur "invitation", mendime (ide) te derguar nga shoket , mos t'i hapni dhe ta mbyllni kompjuterin menjehere.
Ky eshte virusi me i keq, i njohur nga CNN, eshte klasifikuar nga Microsofti virusi me destruktiv ndonjehere.

Ky virus eshte zbuluar dje nga McAfee, Symantec dhe ende nuk ka ndonje
mendim per zgjidhjen e tij. Ky virus thjeshte shkaterron Zero Sector-in te Hard Disc-ut, ku informatat vitale mbahen.

Marr prej emailit postuar nga Staffi KFG-s

pleshti
18-05-07, 08:16
Virusi me i keq qe eshte duke qarkulluar ne net koheve te fundit per shqiptar jan klyshet e arabistanit. Prandaj kujdes te gjithe nga ky virus. Sa her qe te ju shfaqet ky virus ne monitoret e juaj thuani me nder me thon dhe shkrimet e tyre hudhni ne WC-ne me te afert. Pleshti Pickues.