PDA

View Full Version : Hacker`s Black Book


Zero Cool
19-05-07, 21:14
Te gjithe ata qe tentojn te behen hackera apo vetem kan deshire te din diqka me teper lidhje me kete teme me siguri do te mesojne shume nga :

Hacker`s Black Bookhttp://img.photobucket.com/albums/v155/zerocoolnl/1178523513_bbook.jpg

Linku per shkarkim:


http://rapidshare.com/files/29433115/E-hbb.rar

Sukses !

dexter
20-05-07, 00:25
Pershendetje dhe nje falenderim te veqant mik klm .
Shum mir nga ana juajjjjj .

Zero Cool
22-05-07, 15:30
Meso per "hackerllak"http://img.photobucket.com/albums/v155/zerocoolnl/1178524207_aoikm.jpg

*Nje grup shokesh te cilet i instaluan "gabimisht" aparatet ne Las Vegas dhe fituan gati 1 milion $.
*Dy te rinje te cilet nga terroristat u detyruan ty hackojne "Lockheed Martin" systemin e mbrojtur kompjuteristik.
* Si u detyruan, me force, dy te rinje te hackojne systemin ne burgun e Texasit.
* Nje hacker i quajtur "Robin Hood" i cili i hackonte sistemet kompjutersitike te firmave te njoftura dhe pastaj i tregonte se cilat jane pikat e dobeta te tyre...

Zero Cool
22-05-07, 15:33
Uuuuuuuuups harrova linkun:http://rapidshare.com/files/29433255/E-K.M.ai.rar

Zero Cool
29-07-07, 10:10
http://img.photobucket.com/albums/v155/zerocoolnl/film/0201719568_500.gif
Permbajtja (anglisht):

Hacking myths
Potential drawbacks of penetration testing
Announced versus unannounced testing
Application-level holes and defenses
Penetration through the Internet, including zone transfer, sniffing, and port scanning
War dialing
Enumerating NT systems to expose security holes
Social engineering methods
Unix-specific vulnerabilities, such as RPC and buffer overflow attacks
The Windows NT Resource kit
Port scanners and discovery tools
Sniffers and password crackers
Web testing tools
Remote control tools
Firewalls and intrusion detection systems
Numerous DoS attacks and tools


Shkarko (http://vetem.nese.me.pelqen.si.fac.ta.jap.kete.liber-shnet-ZC)
ZC

yllbardh
05-09-07, 20:42
Specialistėt e kompjuterėve tė ushtrisė kineze kanė hyrė nė rrjetin kompjuterik tė ministrisė amerikane tė mbrojtjes, njofton "Financial Times" britanike. Sipas saj sulmi i hakerėve ka rrėzuar edhe sistemin kompjuterik tė ministrit amerikan tė mbrojtjes, Robert Gates. Gazeta i referohet punonjėsve tė Pentagonit. Qeveria kineze kundėrshtoi njoftimet si fajėsim pa bazė. Nė fund tė gushtit u bė e njohur, se hakerėt kinezė kishin hyrė nė kompjuterėt e qeverisė gjermane.

dexter
06-09-07, 18:09
Te gjithe ata qe tentojn te behen hackera apo vetem kan deshire te din diqka me teper lidhje me kete teme me siguri do te mesojne shume nga :

Hacker`s Black Bookhttp://img.photobucket.com/albums/v155/zerocoolnl/1178523513_bbook.jpg

Linku per shkarkim:


http://rapidshare.com/files/29433115/E-hbb.rar

Sukses !


Me fal zero cool per ket nderhyrje , e downlaod librin me sukses por kur e lexoj me del ne editorin notpad dhe del nje shkrim shum i pakuptueshme krejt ndryshe jo ne gjuhen angleze , qfar mendon ku eshte problemi tungi pls pa keqkuptime ......

yllbardh
06-09-07, 18:58
Me fal zero cool per ket nderhyrje , e downlaod librin me sukses por kur e lexoj me del ne editorin notpad dhe del nje shkrim shum i pakuptueshme krejt ndryshe jo ne gjuhen angleze , qfar mendon ku eshte problemi tungi pls pa keqkuptime ......

Pėr shkak tė mungesės sė Zero_cool do tė mundohem qė unė t'a jap njė pėrgjegjėje qė ndoshta do tė ndihmojė. Shiqo file formatin sepse aty mė duket qė ėshtė problemi. shkarko programin i cili e pėrdorė atė llojė formati dhe s'do tė keshė problem rreth leximt tė atij libri.

P.S. kėrko nė I-net rreth programit.

Kercovari
08-09-07, 04:57
Hacker,ne kuptim te mire te Emrit nuk eshte vetem programer i mrekullueshem por edhe Polic ne lufte kunder Krakereve.
Megjithate,sote ne boten kompjuterike dhe Internet asgje nuk eshte e sigurte.Pra,te mbeshtesim keto njerze moralisht sepse,edhe Antropologet i kan qujte"Kultura e dhuratave"ku edhe kan Statusin e reputacionit duke dhene kreativitet me munde ne verpimtarin e tyre.

http://www.neiljohnsonconsulting.com/graphics/policeman%20and%20hacker.jpg
Kontributi i juaj, i te gjithe atyre qe kan njohuri "hacker" eshte obligim qe te i mesojne gjeneratat e ardheshme te veprojne ne te mire te botes virtuale.

dexter
08-09-07, 13:25
Hacker,ne kuptim te mire te Emrit nuk eshte vetem programer i mrekullueshem por edhe Polic ne lufte kunder Krakereve.
Megjithate,sote ne boten kompjuterike dhe Internet asgje nuk eshte e sigurte.Pra,te mbeshtesim keto njerze moralisht sepse,edhe Antropologet i kan qujte"Kultura e dhuratave"ku edhe kan Statusin e reputacionit duke dhene kreativitet me munde ne verpimtarin e tyre.

http://www.neiljohnsonconsulting.com/graphics/policeman%20and%20hacker.jpg
Kontributi i juaj, i te gjithe atyre qe kan njohuri "hacker" eshte obligim qe te i mesojne gjeneratat e ardheshme te veprojne ne te mire te botes virtuale.
Kercovar hallall te koft se shum mir ke fol gjth te mirat dhe suksese ....

AlbtuX
19-09-07, 22:29
E keni fjalen per "kracker" apo Hacker?
Ka gjithnjė e mė shumė CR(acker-a) se sa H(acker-a)!

Zero Cool
05-10-07, 23:05
Hacking-The_Art_of_Exploitationhttp://img.photobucket.com/albums/v155/zerocoolnl/film/3y4f8dj.jpg


Shkarko: http://www.keepmyfile.com/download/00b5ae1913925 (http://www.keepmyfile.com/download/00b5ae1913925)