PDA

View Full Version : Ēfarė mendoni pėr meshkujt shqiptar??


Faqet : [1] 2

Murgesha
26-05-07, 18:37
Njėmend hajde ta japim edhe ne femrat shqiptare mendimin tonė pėr meshkujt shqiptar. http://dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Virti
26-05-07, 18:39
Njėmend hajde ta japim edhe ne femrat shqiptare mendimin tonė pėr meshkujt shqiptar. http://dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif
cka mendoni per mėshkujt shqiptarė, mos na bani me inati... :biggrin:

egi
26-05-07, 18:47
mendoj qe shumice prej tyre jan te padrejt me femna

Virti
26-05-07, 18:50
mendoj qe shumice prej tyre jan te padrejt me femna
ti je feministe, mendimi yt nuk perfillet... :biggrin:

vjeshta
26-05-07, 18:53
Mashkulli shqiptar eshte si Hoxha.........

Murgesha
26-05-07, 18:56
Mashkulli shqiptar eshte si Hoxha.........

Pse moj? http://dardania.de/vb/upload/images/icons/icon3.gif

egi
26-05-07, 18:57
ti je feministe, mendimi yt nuk perfillet... :biggrin:

ti je mashkull keshtu qe keto s'ki qka lyp :tongue:

Virti
26-05-07, 18:59
ti je mashkull keshtu qe keto s'ki qka lyp :tongue:
OK, qe nga sot, nuk do hy aty ku ka femra... :biggrin:

egi
26-05-07, 19:00
OK, qe nga sot, nuk do hy aty ku ka femra... :biggrin:

nese je fanatik s'ki qka lyp kah femna hahah

vjeshta
26-05-07, 19:01
Pse moj? http://dardania.de/vb/upload/images/icons/icon3.gif


Pse thote ; ban qka te theme une ,e mos ban qka baj une .........

instruktori
26-05-07, 20:30
Pse thote ; ban qka te theme une ,e mos ban qka baj une .........

Hahahahahahahahhahahahaha

Ka qen dikur ashtu ndersa tashti .........................

sherri
26-05-07, 23:03
Pse thote ; ban qka te theme une ,e mos ban qka baj une .........
E Hoxhonesha a nuk thot si Hoxha a???

rilinda
27-05-07, 01:34
Mendojnė qė janė koka, e shpesh harrojnė se gruaja ėshtė qafa :D:D

Giovanni
27-05-07, 02:30
Pse thote ; ban qka te theme une ,e mos ban qka baj une .........


Moter vjeshta gjdoher kam ra dakord me postimet e tua, por ketu po me duket se kemi ra ne kontradizion sepse une nuk e mendoj te njejten gje, sepse nuk jan te gjithe ashtu ndoshta edhe ka por jo te gjithe.

Prishtinasja_
27-05-07, 13:35
S'do ta ndryshoja nje mashkull shqiptar me askend te huaj qoft edhe me ideali sepse egzistojn shum meshkuj te mrekullushem shqiptare !:smile:

sunshine
27-05-07, 14:07
Nuk ka me meshkuj shqiptarė askund nė botė! "Gjysma" martohen me njė tė huaj me i "rregullu letrat", e pastaj prapė kthehen e martojnė njė shqiptare pėr tė jetuar me tė! Pėr ta ruajtur kulturen shqiptare prej asimilimi natyrisht!!!

Arkza
27-05-07, 14:18
Me duket se Tema eshte se :::: Qfare mendoni per Mashkujt Shqiptar!
e jo se a jan me te mire nga Mbare Bota , qe po jepni ju te tjtret se ma te mir se Mashkujt Shqiptar ska ne bot !!!

Pra te Kthehem Temes se qfare jepi un mendin per Mashkujt Shqiptar !
Per mua jan Mashkujt veq 30 % hiq me shume !
Kurr ata se Mbajen Fjalen e tyre te Dhane !
ka shume sene por mendoj se me kaq Mjafton .

sunshine
27-05-07, 15:54
Me duket se Tema eshte se :::: Qfare mendoni per Mashkujt Shqiptar!
e jo se a jan me te mire nga Mbare Bota , qe po jepni ju te tjtret se ma te mir se Mashkujt Shqiptar ska ne bot !!!

Pra te Kthehem Temes se qfare jepi un mendin per Mashkujt Shqiptar !
Per mua jan Mashkujt veq 30 % hiq me shume !
Kurr ata se Mbajen Fjalen e tyre te Dhane !
ka shume sene por mendoj se me kaq Mjafton .

Sė pari, secili ka drejtė ta shpreh mendimin e vet. Sė dyti, lexoje dy herė njė shkrim pėr ta kuptuar se ēka ėshtė shkruar!

P.S. Veq 30% a???

Arkza
27-05-07, 16:12
Sė pari, secili ka drejtė ta shpreh mendimin e vet. Sė dyti, lexoje dy herė njė shkrim pėr ta kuptuar se ēka ėshtė shkruar!

P.S. Veq 30% a???Se pari Ty te Pershndes , se dyti skam nevoj per keshillat e tua , aq me pakt nga ti !
se treti e di un se qka shkruj
se katreti me duket ty se te paska hup udha ne Oborre
se Presti shendet paq e mos u kacafyt me femrat se ai qe shtyhet me fjale sidomos me femra ai eshte mashkull veq 30 % OK

sunshine
27-05-07, 17:17
Se pari Ty te Pershndes , se dyti skam nevoj per keshillat e tua , aq me pakt nga ti !
se treti e di un se qka shkruj
se katreti me duket ty se te paska hup udha ne Oborre
se Presti shendet paq e mos u kacafyt me femrat se ai qe shtyhet me fjale sidomos me femra ai eshte mashkull veq 30 % OK

Faleminderit pėr komplimente e kėshilla Arkza! E gjithė kjo qė kam shkruar ėshtė keqėkuptuar nga ana jote! Po nejse, nuk do e zgjas mė shumė! Sesa peshoj unė, besoj se nuk ke mundėsi as pėr sė afėrmi tė vlerėsosh, jo se jam mė i miri, por qė nuk mė njeh fare!

Tė pershėndes, e kėrkoj ndjesė pėr bezdisje!

Arkza
27-05-07, 17:47
Faleminderit pėr komplimente e kėshilla Arkza! E gjithė kjo qė kam shkruar ėshtė keqėkuptuar nga ana jote! Po nejse, nuk do e zgjas mė shumė! Sesa peshoj unė, besoj se nuk ke mundėsi as pėr sė afėrmi tė vlerėsosh, jo se jam mė i miri, por qė nuk mė njeh fare!

Tė pershėndes, e kėrkoj ndjesė pėr bezdisje!E As se kam Ndremend te vleroj un ty ! ngase tema s'eshte per Vlresim por se QFAR MENDONI PER MASHKUJT SHQIPTAR !!!

Dhe asgje skam keq kuptuar por ti me qortove apo si te them po me keshilllon me the SE SE DYTI LEXOJE SE QFARE KE SHKRU !!!!
Isha shume e qart dhe e vetdjeshme se qka kam shkru , pra kjo ish mendimi im veq 30% .

selvija
31-05-07, 17:15
Sipas mendimit tim..edhe pse njof mashkuj te me fe te ndyshem,,por me mashkuj shqiptare nuk ka kund ne bot..

egi
31-05-07, 18:42
jan shum gjak nxeht, i adhurojn femnat te bukura, e kan nje respekt te veqant per prindit e vet dhe pergjija e tyre kur ti pysim qka keni qef me pas thmin e par, djal apo qik, eshte: "Sesht me rendesi qka eshte, veq me kan djali shnosh" hehe

vjeshta
02-06-07, 17:53
Mashkulli shqipetar i diteve te sotit eshte ai qe te lene pershtypje me sjelljet e tij te matura ,kushton me shume rendesi familjes ,gruan nuk e merr si ne kohen jo larg te shkuar si mjet sherbimi dhe para se ta merr ndonje vendim kerkon mendimin e familjes se afert etj........

Pra mashkulli shqiptar eshte shok, partner dhe kuptues i femres ,e di ta trajtoj ate me butesi (kur te don hehe).

luckyman
02-06-07, 21:05
Mashkulli shqipetar i diteve te sotit eshte ai qe te lene pershtypje me sjelljet e tij te matura ,kushton me shume rendesi familjes ,gruan nuk e merr si ne kohen jo larg te shkuar si mjet sherbimi dhe para se ta merr ndonje vendim kerkon mendimin e familjes se afert etj........

Pra mashkulli shqiptar eshte shok, partner dhe kuptues i femres ,e di ta trajtoj ate me butesi (kur te don hehe).T`lumt goja.:wink:

vjeshta
03-06-07, 02:40
T`lumt goja.:wink:

Lume bofsh.........nuk po besoj qe kam shkru keshtu une!!! hahahaaaaaaaaaa

LOJETARI
03-06-07, 02:44
Mashkulli shqipetar i diteve te sotit eshte ai qe te lene pershtypje me sjelljet e tij te matura ,kushton me shume rendesi familjes ,gruan nuk e merr si ne kohen jo larg te shkuar si mjet sherbimi dhe para se ta merr ndonje vendim kerkon mendimin e familjes se afert etj........

Pra mashkulli shqiptar eshte shok, partner dhe kuptues i femres ,e di ta trajtoj ate me butesi (kur te don hehe).

paske probleme serioze !!!!!!!!!!:biggrin:

vjeshta
03-06-07, 02:51
paske probleme serioze !!!!!!!!!!:biggrin:

E ho de ,u binda edhe vete hahahaa

LuLjaa
22-06-07, 05:12
Ma te mirėt ne Botė jannn s'ka me mashkuj shqipėtar, besnika jan boll fjalen kur ta folin se lujn ma, 1 gru kur ta marrin se lshojn ma qata e majn deri ne fund... ( t'rrall jan keta )
shkurt e shqip t'mire jan, une per veti sun i krahasoj tjeret me tont ehh :smile:

halla e madhe
23-06-07, 00:24
Zoti i ruajt kudo qofshin!:smile:

SANTANA-29
23-06-07, 00:28
Zoti i ruajt kudo qofshin!:smile:
Tlumt goja,halla madhe edhe femrat shqiptare i ruajt ,,,,,,,,kudo ka jan,,

Kavaleri
25-06-07, 22:22
Ma te mirėt ne Botė jannn s'ka me mashkuj shqipėtar, besnika jan boll fjalen kur ta folin se lujn ma, 1 gru kur ta marrin se lshojn ma qata e majn deri ne fund... ( t'rrall jan keta )
shkurt e shqip t'mire jan, une per veti sun i krahasoj tjeret me tont ehh :smile:

Te Lumte Luljaa,
Nese dikush nuk i perkrah mendimit tuaj ja kendojme kengen me limona.

Mbi 3 raste i njof qe jan martu me meshkuj te huaj, jo per letra por kishe qe jan me te mir se meshkujt Shqiptar.
Babe Babxhysh e Katragjysh i kemi Shqiptar edhe qe kan mbajt ka 3-7 gra 2-20 thmi me buk e me uj,e me qka u kan nevoja ne kushtet me te veshtira, e kete as nje mashkull tjeter ne kete bot nuk mundet te ofroj si vet Shqiptari qe ka Bujari,Bisnkeri, Dashuri te nje femer Shqiptare.
Mashkulli i but nuk e ben Femeren te Lumtur,(jo edhe me hangur hekra)

emine
19-05-08, 13:04
Njėmend hajde ta japim edhe ne femrat shqiptare mendimin tonė pėr meshkujt shqiptar. http://dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif


thojke gjyshja jem:Hupi pushka me teneqe ,hupen meshqit me musteqe:P s'po di une qka me mendu po shum perqindje e vogel e meshqiv shqiptar jan njerz taman...

pse-ja:Sepse nje mashkull Shiqptar vetun shum i sjellshem,i urte i bute i omel,si te bahet me shoqni apo nersy Familjes (nanes,babes,vllait,etj,etj)ja nis bahet arrogant kishe une jam dikushi ,,,,edhe shume mahen si MASHKUJ te zot (a shumicen e rastev) jane te lodhte (veq fjale kan) e qeshtu mos me s'gate ma shum,te je n si te jan UNE nuk i ndrroj me ma te mirin e tjetrit kombi, kan edhe sene te mira po si tham se ja nisin me knu si gjelat ne mengjes hahhahahhahah....

lovely
21-05-08, 18:27
thojke gjyshja jem:Hupi pushka me teneqe ,hupen meshqit me musteqe:P s'po di une qka me mendu po shum perqindje e vogel e meshqiv shqiptar jan njerz taman...

pse-ja:Sepse nje mashkull Shiqptar vetun shum i sjellshem,i urte i bute i omel,si te bahet me shoqni apo nersy Familjes (nanes,babes,vllait,etj,etj)ja nis bahet arrogant kishe une jam dikushi ,,,,edhe shume mahen si MASHKUJ te zot (a shumicen e rastev) jane te lodhte (veq fjale kan) e qeshtu mos me s'gate ma shum,te je n si te jan UNE nuk i ndrroj me ma te mirin e tjetrit kombi, kan edhe sene te mira po si tham se ja nisin me knu si gjelat ne mengjes hahhahahhahah....


qka s ka valla moj Minush edhe pej tonve.... :frown:

amo nuk t knaq asnje mashkull, nese nuk e nin tu fol shqip......:biggrin: (po qka me i bo atij burrit t Jeta Xharres qe e ka msu shqipen ma mire se une?) hahahahahahahahahahaha

valla ai rast qe po kallxon ti Minush, se vet jan kingja e para dikuj (kushdo qofte) bohen luenje, ata jane njerzit me te dobt qe egzistojne!!!!!!!!!!

Lola
21-05-08, 19:37
mashklli shqiptarė u ba mos me i pėrngja mashkullit as evropian as kurfarė.ka veti mė shum t gruas femrės,mendoni pakė dhe keni mu bind edhe vet.Pa kurfar qėndrimi as karakteri.rren,qpif,kurvavet,shminkatet,pederavet!

DEA
21-05-08, 21:16
E vetmja e mete e tyne eshte, kur te ecin qe i shtijne durt ne gjepa, edhe i qojne jakat e jaknes perpjet, edhe i qesin do killa gell ne flok, edhe, edhe....:biggrin:

Kurse te mira kane ma shume, po per momentin spo me kujtohen...............vijon

emine
21-05-08, 21:20
mashklli shqiptarė u ba mos me i pėrngja mashkullit as evropian as kurfarė.ka veti mė shum t gruas femrės,mendoni pakė dhe keni mu bind edhe vet.Pa kurfar qėndrimi as karakteri.rren,qpif,kurvavet,shminkatet,pederavet!

hhahahhahaahhahahhahhaahahhahahhahhahha

shuj se call bereqet jan SHIPEZAT;)hiqu kush shminkatet gjaje njoh T'hajrit qy(ka sa dush).....

Melania
22-05-08, 19:04
kape njo e mshoj tjetrit :wink:

Pupi
22-05-08, 20:01
Heyyyy ēka asht more gjith ky shkretim pėr neeeeee. Ku jan more mashqit tjerė, ēka, a jan strukur nėr dimija apo ēfar u ka ndodhur ???

Prishtinasja_
24-05-08, 10:27
mashklli shqiptarė u ba mos me i pėrngja mashkullit as evropian as kurfarė.ka veti mė shum t gruas femrės,mendoni pakė dhe keni mu bind edhe vet.Pa kurfar qėndrimi as karakteri.rren,qpif,kurvavet,shminkatet,pederavet!
Ti qiko paske me mbete pa u martua....:tongue:
Pse keta "tjeret/huajt" cka paskan ma mire kishe?:confused:

Mire te ka keshillua Eminja...Sepse kemi shume djeme te mire shqiptare, te shoqerushem, te zgjuare, te respektushem dhe te edukuare !

Sy_kaltra
24-05-08, 10:32
Boll te keqinje jan , por zoti i ruajt :P

jadore
24-05-08, 10:35
..valla , ka edhe faca...

BE LK
24-05-08, 10:49
mashklli shqiptarė u ba mos me i pėrngja mashkullit as evropian as kurfarė.ka veti mė shum t gruas femrės,mendoni pakė dhe keni mu bind edhe vet.Pa kurfar qėndrimi as karakteri.rren,qpif,kurvavet,shminkatet,pederavet!
Ju mund te flisni per zona te caktuara dhe izoluara, por mos e ofendoni Pupin, si djal patriot qe eshte !

hahahahhahhahahaa

emine
26-09-08, 10:35
Ski as qka mendone per ta?Se te kap dhimbt kreje fill:S

Oqeani
26-09-08, 12:03
Ēka jan prape "zonjat" ēfart dojne ato ??? !!!

Jana
26-09-08, 13:49
S'ka me shqiptar...taman jan burra ne perjashtim te disa Shpat Kavapav...

Idila
11-11-08, 16:27
Meshkujt shqiptarė mos shohin kalimthi njė femėr, pėrndryshe sytė u xurxullojnė more Zot sa nė nerva mė shkojnė. Nuk mund tė ulesh nė kafene prej tyre!!! Flas pėr meshkujt nėpėrgjithėsi mos e mirrni afėr zemrės ju lutem. Po marr shembull Zvicėranėt, askush nuk t`i hedh sytė, secili shikon punėn e tij. Madje pata rastin tė njoh njė shok Zvicėran, dua tė them se kishte njė grua aq tė shėmtuar por linte shpirtin pas saj, e shikonte drejt nė sy kur ajo fliste. Ndėrsa kur ėshtė fjala pėr meshkujt shqiptarė, tė cilėt, shumica prej tyre gratė i kanė pėllumbesha sikur hėna pesėmbėdhjetė, prapėseprapė nuk kanė tė ngijur duke hedhur grepin mbas tjerave... :S

_ELI
11-11-08, 19:25
Meshkujt shqiptarė mos shohin kalimthi njė femėr, pėrndryshe sytė u xurxullojnė more Zot sa nė nerva mė shkojnė. Nuk mund tė ulesh nė kafene prej tyre!!! Flas pėr meshkujt nėpėrgjithėsi mos e mirrni afėr zemrės ju lutem. Po marr shembull Zvicėranėt, askush nuk t`i hedh sytė, secili shikon punėn e tij. Madje pata rastin tė njoh njė shok Zvicėran, dua tė them se kishte njė grua aq tė shėmtuar por linte shpirtin pas saj, e shikonte drejt nė sy kur ajo fliste. Ndėrsa kur ėshtė fjala pėr meshkujt shqiptarė, tė cilėt, shumica prej tyre gratė i kanė pėllumbesha sikur hėna pesėmbėdhjetė, prapėseprapė nuk kanė tė ngijur duke hedhur grepin mbas tjerave... :S Nuk ka mal pa derra, thuhet njė fjalė. Megjithatė, ashtu sic e paske thonė edhe ti jo tė gjithė jonė tė ngjajshom, kėshtu qė ka tė tillė por nė pėrgjithėsi jonė me tė mirė se cdo nacionalitet tjetėr!

Penelope
12-11-08, 14:45
Nje ne nje milion ndoshta e gjen taman si duhet te jete nje mashkull. Na jemi dikund afer 10 milion shqiptare, ndoshta 10 gjinden disi. Pjesa tjeter, ose nje shumice shume shume e madhe vrapojne mas qdo femre deri sa nuk munden ma, pra deri ne pleqeri...Kam pa ndi shume afer, si ne Kosove si jashte saj, gjana prej ma te paimagjinueshme qka meshkujt bejne....sa e sa padrejtesina , vujtje e lendime perjetojne femrat shqiptare osht e pafalshme..Por jetojme ne nje bote e cila i takon meshkujve !

LABI
12-11-08, 16:04
Nje ne nje milion ndoshta e gjen taman si duhet te jete nje mashkull. Na jemi dikund afer 10 milion shqiptare, ndoshta 10 gjinden disi. Pjesa tjeter, ose nje shumice shume shume e madhe vrapojne mas qdo femre deri sa nuk munden ma, pra deri ne pleqeri...Kam pa ndi shume afer, si ne Kosove si jashte saj, gjana prej ma te paimagjinueshme qka meshkujt bejne....sa e sa padrejtesina , vujtje e lendime perjetojne femrat shqiptare osht e pafalshme..Por jetojme ne nje bote e cila i takon meshkujve !

Si eshte e mundur nje femer "taman" te jet bije e nje mashkulli/babe jo taman (apo je bija e atyre 10-te te arteve ) ?!

I paske ngrite duart nga mashkull shqiptar he :rolleyes:


Si flet ai super-mashkulli yt "tamon" ?!

Cili t'i ushqen shpresat " z/sh perkryeshmeria" ?

Penelope
12-11-08, 16:34
Si eshte e mundur nje femer "taman" te jet bije e nje mashkulli/babe jo taman (apo je bija e atyre 10-te te arteve ) ?!

I paske ngrite duart nga mashkull shqiptar he :rolleyes:


Si flet ai super-mashkulli yt "tamon" ?!

Cili t'i ushqen shpresat " z/sh perkryeshmeria" ?

Labi, me shkrimin tim skam dashte Ty personalisht me te perfshi, e as shume ketu. Kam dashte te them qe shume i madh osht numri i meshkujve qe i keqtrajtojne femrat, ne shume aspkete, e mas shumti ne aspektin emocional. Ndoshta per me perparu nje shoqeri e me hec perpara, duhet qe gjinia femrore te respektohet dhe te kete te drejta ma shume. Une nuk i kam ngrite durt asnjehere, veq nuk e pelqej sjelljen e shume meshkujve ndaj femrave. Kjo ishte e tera !

Amina
12-11-08, 16:37
Ne mes tyre , del nje qe eshte i jashtezakonshem ,dhe ndreq imazhin e tyre!

Skyfter
12-11-08, 17:20
Keto te diaspores e kan pak veshtir te dallojn mashkullin Shqiptar nga ai Shqipfoles :smile: ...

Amina
12-11-08, 22:15
Keto te diaspores e kan pak veshtir te dallojn mashkullin Shqiptar nga ai Shqipfoles :smile: ...


E cili eshte ai dallim Skyfter?

Oqeani
12-11-08, 22:55
Penelope - Shume mire pershkruan gjendjen faktike !!! - ( ka raste te tilla, shoh dhe degjoj ) !!!

Skyfter
13-11-08, 10:25
E cili eshte ai dallim Skyfter?


Ka magjup ka gabel ka turq ka besa edhe arab edhe serb edhe makedon edhe grek edhe edhe edhe qe din me fol gjuhen Shqipe aq mir qe ta merr mendja se jon ma Shqiptar sesa Shqiptari ....me se shumti i gjen ne net po edhe perzihen neper Koncerte Shqiptare me kende Tallava ...

kujdes nga neti dhe koncertet alla meda&co :smile:

Domira
13-11-08, 12:12
Mendoj se meshkujt tane duhet te jene me te guximshem ne shprehjen e ndjenjave e mendimeve te drejta qe i kane per punen ne shtepi, familjen, gruan dhe shume qeshtjeve tjera te cilat mbesin peng te tabu temave.

GURI SYLAJ
13-11-08, 18:20
Cka kam me mendu, krejt si nenat e tyre!!!

Murgesha
14-11-08, 00:58
Cka kam me mendu, krejt si nenat e tyre!!!


Ha,hahaahahahahahahahahahahahahahah me pas thon si dajt e tyne kish shku ma mire po kjo si nenat e tyre nuk shkon bre Guri. http://dardania.de/vb/upload/images/icons/icon12.gif

Dallandyshja_718
14-11-08, 02:04
Cka kam me mendu, krejt si nenat e tyre!!!

Vetem per kete qe i'u ngjajne nenave mashkujt shqiptar jane shpirtaaaaa, Zoti i ruajt se nuk ka n'bote me mashkujt tone:biggrin:

P.S. Nuk ka pyll pa derra, por kryesorja pjesa me e madhe jane si Yjet...:smile:

LABI
14-11-08, 19:43
Ha,hahaahahahahahahahahahahahahahah me pas thon si dajt e tyne kish shku ma mire po kjo si nenat e tyre nuk shkon bre Guri.

Shkon , shkon edhe mire .

Nena(at) eshte edukatorja e popullit .... Sidomos kur kihet parasysh konteksti kulturor tradicional/patriarkal i te kaluares dhe tanishmes se shoqerise shqiptare (ku kryesisht me rritjen dhe edukimin e femijeve eshte preokupu nena ) ... Dhe keshtu dialektikisht eshte e nderlidhur edhe kjo mesele ne vorbullen e tere keti realiteti-konteksti tradicional... NORMAL , DUKE MOS E TEJKALUAR PRIMATIN E GJITHE KETI KONTEKSTI ->PATRIARKALIZMIN dhe PATRIAKUN :rolleyes:

Amina
14-11-08, 19:59
Ka magjup ka gabel ka turq ka besa edhe arab edhe serb edhe makedon edhe grek edhe edhe edhe qe din me fol gjuhen Shqipe aq mir qe ta merr mendja se jon ma Shqiptar sesa Shqiptari ....me se shumti i gjen ne net po edhe perzihen neper Koncerte Shqiptare me kende Tallava ...

kujdes nga neti dhe koncertet alla meda&co :smile:

Aha faleminderit per keshillen, por per fat kete lloje shqiptari nuk e njohe!

ShEjToNkA
15-11-08, 00:10
Vetem per kete qe i'u ngjajne nenave mashkujt shqiptar jane shpirtaaaaa, Zoti i ruajt se nuk ka n'bote me mashkujt tone:biggrin:

P.S. Nuk ka pyll pa derra, por kryesorja pjesa me e madhe jane si Yjet...:smile: Po de, bėnėm nėnė se po t'ngjas.
ZOTI na i lasht, krejt baballarve u kanė ngja pėr tė mirė e dajallarve pėr tė keq!!! ( keshtu thuhet, se jo qė thash unė :biggrin:)

SP. Pėrndryshe YLLA janė!!!

Shqiptare_ne_Turqi
30-11-08, 21:28
Kan dallime té medhaja me mashkujt Turke, jan ma té miré more qyy !! :biggrin:

LABI
30-11-08, 23:48
Kan dallime té medhaja me mashkujt Turke, jan ma té miré more qyy !! :biggrin:


shkoni valla ku dush qe ma t'mire si gjeni kund :tongue:

Shqiptare_ne_Turqi
30-11-08, 23:51
shkoni valla ku dush qe ma t'mire si gjeni kund :tongue:

po thash de labi :biggrin:

LABI
30-11-08, 23:56
po thash de labi

op de dhe une t'i bera nje perforcim ( mbeshtetje ) bindjes tande :biggrin:

respect !

Shqiptare_ne_Turqi
01-12-08, 00:08
op de dhe une t'i bera nje perforcim ( mbeshtetje ) bindjes tande :biggrin:

respect !


ani :biggrin:

respekt dhe ty

Jana
01-12-08, 13:13
Mendoj qe s'ka si kta edhe si ndrroj me kerkand hiq....

gjini
02-12-08, 16:28
Jana, ashtu he te lumt se ska me mashkuj shqiptar, Jon per te tana punet si per mare si per mbrapsht sja leshojn vendin askujt ne bote.
Pra ma mire ndaluni ketu e rrim bashk se me dal ngjeti ju ha kallukangja naten e madhe.....!

Jana
02-12-08, 16:33
Jana, ashtu he te lumt se ska me mashkuj shqiptar, Jon per te tana punet si per mare si per mbrapsht sja leshojn vendin askujt ne bote.
Pra ma mire ndaluni ketu e rrim bashk se me dal ngjeti ju ha kallukangja naten e madhe.....!

hahahhahaha jo valla une i vlersoj Shqiptart...edhe u du...qyyy e skam sha me dal kerkund more qyyy...hahahhaha
E une pi marr vetem te mirat se te mrapshtat ncuk...

gjini
05-12-08, 10:20
Mashkujt shqiptare , po flas nje % te shqipeve,kan nje munges te identitetit.
Shqiptari kur ka nevoj per tja arrrit diqka ai bahet spanjoll e portugez por edhe italian , qka atij si shkon ne mendje fare se qka bon me ate pune te ndyet.
Nje pjese percaktohen si musliman dhe dojne te tregojne se qfar feje kan.
por ka edhe asi qe duke tregue veten se une jam shqiptare aty ku ska nevoj as te tregohet i till le marr dhe nam per te keq.
p.sh.nese zihen tuj vjedh apo gjera te tilla ata ngulin kemb qe jon shqiptar.
e kur eshte ne pyetje naj femer per ta fut perfundi ata nderrojn te tana nacionalitetet vetem per me kry qejf.

Bubulina
05-12-08, 11:16
..u rujte Zoti se s'ka me ta,u shtofshin bre............:)

Idila
05-12-08, 17:40
Meshkujve shqiptarė jepua gishtin ta marrin gjithė dorėn! Feminista more ..... :D

jadore
05-12-08, 18:20
Mashkujt shqiptare , po flas nje % te shqipeve,kan nje munges te identitetit.
Shqiptari kur ka nevoj per tja arrrit diqka ai bahet spanjoll e portugez por edhe italian , qka atij si shkon ne mendje fare se qka bon me ate pune te ndyet.
Nje pjese percaktohen si musliman dhe dojne te tregojne se qfar feje kan.
por ka edhe asi qe duke tregue veten se une jam shqiptare aty ku ska nevoj as te tregohet i till le marr dhe nam per te keq.
p.sh.nese zihen tuj vjedh apo gjera te tilla ata ngulin kemb qe jon shqiptar.
e kur eshte ne pyetje naj femer per ta fut perfundi ata nderrojn te tana nacionalitetet vetem per me kry qejf.

e ndrrojme formen e pytjes ..

si do te duhej te ishte mashkulli shqiptare sipas modelit qe mendoni ju , gjini ...!!!

jadore
05-12-08, 18:22
Meshkujve shqiptarė jepua gishtin ta marrin gjithė dorėn! Feminista more ..... :D

per shembull , cilat jane ato raste konkrete Idila ..!!

Guri i madh
05-12-08, 18:25
Meshkujve shqiptarė jepua gishtin ta marrin gjithė dorėn! Feminista more ..... :Dehhhh qitu paske fol keq per neve nuk esht ashtu

Idila
06-12-08, 23:15
per shembull , cilat jane ato raste konkrete Idila ..!!

Jadore, po ty c`tė dogji miza moj xhane? :P

Mė falni pėr postimin mė lartė, paskam harruar tė shtoj dhe fjalėn "nė pėrgjithėsi", falė Zotit nuk janė tė gjithė tė tillė, se po tė ishin, paramendoni si do tė dukej kjo botė?!

Raste konkrete ka mjaftė... Dikur urdhėroi njė mik me bashkėshorten e tij nė shtėpinė time, nė momentin qė i urova mirėseardhje duke ia zgjatur dorėn, a e dini si ma ktheu mirėsjelljen time?-(duke i zgjatur gishtat nga krahu!!!). Mė erdhi ndot prej vetes!!!
Meshkujt e tillė, mendojnė se c`fluturohet, hahet!! Por jo more vlla, e keni shumė gabim! Vėmendje ku shkelni!!! - se mund tė bini nė ndonjė gropė....!!!

Mė falni dhe njėherė ju lutem, nuk janė gjithė njėjtė, jam e bindur se ekzistojnė dhe meskuj ideal, por ata janė shumė, shumė rrallė(fatkeqėsishtė)!

nderime;

Idila

Alkimisti_ch
06-12-08, 23:26
....ne shoqerite e degraduara moralisht nuk besoj se ka rendesi se kujt nacionalitet i takon AI apo AJO. Fundja une mendoj se kjo forme e shtruarjes se temes me kete titull krijon shume dyshime dhe sjell ne vete nje doze paragjykimesh. Dhe kujdes sa her qe vlersimet jepen me paragjykime ateher njerzit shendrrohen ne shifra matematikore e ēeshtja e moralit nuk eshte matematik por eshte ETIK, prandaj kujdes ne pegjithesime. Individi perben shoqerine por nuk po flasim ketu per individet e klonuar, pra nese Idila paska perjetuar shuem keso rastesh ateher kjo nuk don te thot qe te gjithe jane ashtu, ndonese une pajtohem se absolutja merret per baze.
Te meshkujt shqiptar mendoj se nuk vie ne shprehje degradimi i moralit siq ndodhe ne vendet perendimore te industrializuara por me teper kemi te bejme me joformim te moralit, munges te vetedijes dhe munges identiteti...Po e perseris ktu duhet te shtjellohet tema se ne ēfar kontekksti eshte menduar ky TITULL bukur provokativ....

gjini
09-12-08, 21:00
e ndrrojme formen e pytjes ..

si do te duhej te ishte mashkulli shqiptare sipas modelit qe mendoni ju , gjini ...!!!

Une per veten time skom shum kerkesa por kam disa keshilla per bashkekombasit e mij kudo qe jetojn.

ne nje kohe ka pas dallime ne mes te katundarve dhe sheherlijve ku njera prentendojke te jete ma e mire se tjetra.
Ky dalimm tani ma ska vlere se jemi bere te njejt, por kisha dasht te ishim ne nje nivel te sjelljeve me te tjera kombe.
Perse ne te dallohemi per te kqinje edhe pse jemi shum te mire ne zemer,perse duhet kudo qe jemi te bertasim te medhe dhe nese dikush na shiqon me bisht te syrit , pse ti drejtohemi ; hej une jam shqiptar e a e din qka te beje!!!!???
e gjera te tilla qe te qohet tuga kur i ndegjon disa sjellje
keta jon shum pak por mjerisht shetisin shum dhe i gjen kudo neper bote , ashtu si turqit qe identifikohen per marre te botes.
Pra kerkesa ime do ishte silluni si te gjith bota dhe mos merrni shembull ata te kqinjet por shiqoni se si sillen te menqurit.

emine
16-12-08, 09:30
Mi mledh gjith mi fut ni thes,e me ti silll ,shkund mire ,nashta del nja i hajrit:P.....te mire jan ,po lehin si shum,plus e bajne femren prone te veten menjiheri,plus kur ta braktisish nuke thote se s'ka funksionu,po ti vesh ni kerr fjal permas,,,,s'di qka me shenu se te huj s#kam pas amo kam degju se as ata s'jan ma te mire hiq:P

emine
16-12-08, 09:33
Meshkujve shqiptarė jepua gishtin ta marrin gjithė dorėn! Feminista more ..... :D

vall me ke knaq me ket shenim!Se sahi mirdita me ju than ,thojne qyrma femnen,mo me dal me pi kafe bahesh per 24 ore gruja e tij,,,,pa ba sex thote kam fmije me to,hahhahhahhhahhah,,,,

LABI
16-12-08, 10:42
Mi mledh gjith mi fut ni thes,e me ti silll ,shkund mire ,nashta del nja i hajrit:P.....te mire jan ,po lehin si shum,plus e bajne femren prone te veten menjiheri,plus kur ta braktisish nuke thote se s'ka funksionu,po ti vesh ni kerr fjal permas,,,,s'di qka me shenu se te huj s#kam pas amo kam degju se as ata s'jan ma te mire hiq:P

atehere ku eshte problemi (qelsi zgjidhjes) sipas teje :rolleyes:

Nese keto femra/nena te dedikuara qe jan te diskriminuara, te mos perfillura , s'kan dite , apo t'a them me but s 'kan arrite t'i japin edukim e duhur, adekuat per komunikiim ndergjinor , respeket ndaj femres DJALIT TYRE (kur dihet qe edukimi dhe perkujdesja ka qen tadicionalisht-historikisht pergjegjesi kryesisht e femres- nenave) , pse te fajsohet djali , kur produkt/pasoj e ati qe eshte ai SI MASHKULL/ BURRE eshte MERITORE VETE e FEMRA/ e ema ??????

shfletuesi_
16-12-08, 11:27
Temperament...

Idila
16-12-08, 12:27
Meshkujt copy-past, kishte kėnduar njana. :)

Lona
19-12-08, 09:38
Me te mire nuk egzistojne me kerku nate e dite...:smile:

shfletuesi_
19-12-08, 10:36
Me te mire nuk egzistojne me kerku nate e dite...:smile:

Njeriu i mire qdohere mbetet njeri i mire, pa marr parasysh qfar eshte ai , kosovar,shqiptar...

Une mendoj qe meshkujt Kosovar/shqipetar, jan nje nder meshkujt me te mire ne gjithe planetin e them kete sepse askush si meshkujt shqiptar nuk perkujdeset per familje.....E prap e them.. Njeriu i mire mbetet qdohere njeri i mire, pa marr parasysh qka eshte ai shqipe apo e huaj..

lovely
22-12-08, 18:26
paj menoj se ka prej atyre qe jan ne shkallen e pare e deri ne shkallen ma t nalte.....

veq ni sen qe e kan tan t perbashket osht; i kan marak femnat :biggrin: dikush ma tinxa e dikush ma ashiqare :P:P

lyra2
22-12-08, 18:46
Jadore, po ty c`tė dogji miza moj xhane? :P

Mė falni pėr postimin mė lartė, paskam harruar tė shtoj dhe fjalėn "nė pėrgjithėsi", falė Zotit nuk janė tė gjithė tė tillė, se po tė ishin, paramendoni si do tė dukej kjo botė?!

Raste konkrete ka mjaftė... Dikur urdhėroi njė mik me bashkėshorten e tij nė shtėpinė time, nė momentin qė i urova mirėseardhje duke ia zgjatur dorėn, a e dini si ma ktheu mirėsjelljen time?-(duke i zgjatur gishtat nga krahu!!!). Mė erdhi ndot prej vetes!!!
Meshkujt e tillė, mendojnė se c`fluturohet, hahet!! Por jo more vlla, e keni shumė gabim! Vėmendje ku shkelni!!! - se mund tė bini nė ndonjė gropė....!!!

Mė falni dhe njėherė ju lutem, nuk janė gjithė njėjtė, jam e bindur se ekzistojnė dhe meskuj ideal, por ata janė shumė, shumė rrallė(fatkeqėsishtė)!

nderime;

Idila

..ahh mi xhan,me dogji edhe mua!!
Ne e kam kuptuar mire temen,behet fjale per meshkujt normal shqiptar....,e per ata "manjaket" qe po zgjatkan "gishterinjte kah krahu "i mikpriteses s'ka koment!!

Meshkujt (burrat me me deshire do te shprehesha) e gjith botes jane meshkuj,me ndryshimet qe kane ne kultura dhe tradita te ndryshme ......,
Mendoj se meshkujt shqiptar jane nder me familjaret ne pergjithesi... .Nese fillojme t'icilesojme apo t'i identifikojme me raste te skajshme , ka cka nuk ka edhe nder shqiptar ....

Nje veti e kane ,psh veshtire kerkojne fajle :P:P

jadore
22-12-08, 19:56
Jadore, po ty c`tė dogji miza moj xhane? :P

Mė falni pėr postimin mė lartė, paskam harruar tė shtoj dhe fjalėn "nė pėrgjithėsi", falė Zotit nuk janė tė gjithė tė tillė, se po tė ishin, paramendoni si do tė dukej kjo botė?!

Raste konkrete ka mjaftė... Dikur urdhėroi njė mik me bashkėshorten e tij nė shtėpinė time, nė momentin qė i urova mirėseardhje duke ia zgjatur dorėn, a e dini si ma ktheu mirėsjelljen time?-(duke i zgjatur gishtat nga krahu!!!). Mė erdhi ndot prej vetes!!!
Meshkujt e tillė, mendojnė se c`fluturohet, hahet!! Por jo more vlla, e keni shumė gabim! Vėmendje ku shkelni!!! - se mund tė bini nė ndonjė gropė....!!!

Mė falni dhe njėherė ju lutem, nuk janė gjithė njėjtė, jam e bindur se ekzistojnė dhe meskuj ideal, por ata janė shumė, shumė rrallė(fatkeqėsishtė)!

nderime;

Idila

... moj Idila zemra , po kam vella moj xhan ,qe shkuar e pertej shkuarit eshte ne cdo sfere me lart se gjithe meshkujt e kesaj bote , e ai shqiptare eshte,te keqen ..

Idila
22-12-08, 20:18
Edhe unė kam vėlla, e tjetri, e tjetri, Zoti na i faltė tė gjithave, por nė fakt unė vetėm dhashė mendimin tim pėr disa tė tillė..., se po t`i pėrkisnin tė gjithė asaj rase vaj halli pastaj.


Ju pėrshėndes nga zemra Lyra dhe Jadore

nderimet e mia;

lovely
06-05-09, 10:56
Jadore, po ty c`tė dogji miza moj xhane? :P

Mė falni pėr postimin mė lartė, paskam harruar tė shtoj dhe fjalėn "nė pėrgjithėsi", falė Zotit nuk janė tė gjithė tė tillė, se po tė ishin, paramendoni si do tė dukej kjo botė?!

Raste konkrete ka mjaftė... Dikur urdhėroi njė mik me bashkėshorten e tij nė shtėpinė time, nė momentin qė i urova mirėseardhje duke ia zgjatur dorėn, a e dini si ma ktheu mirėsjelljen time?-(duke i zgjatur gishtat nga krahu!!!). Mė erdhi ndot prej vetes!!!
Meshkujt e tillė, mendojnė se c`fluturohet, hahet!! Por jo more vlla, e keni shumė gabim! Vėmendje ku shkelni!!! - se mund tė bini nė ndonjė gropė....!!!

Mė falni dhe njėherė ju lutem, nuk janė gjithė njėjtė, jam e bindur se ekzistojnė dhe meskuj ideal, por ata janė shumė, shumė rrallė(fatkeqėsishtė)!

nderime;

Idila


allahile kallxom qka thojne i zgati gishtat kah krahi? se hiq nuk e morra vesh e m met zhig me dit qka ka dashte me bo!!!!!!!!!!

Jana
06-05-09, 10:58
Asnjeher s'muj me paramendu martesen ose Lidhjen me nje mashkull qe nuk eshte Shqiptar...

Arkza
06-05-09, 11:45
Perderisa mos ja qelsh Deren ti me lujt ai me ty , Ai eshte shume i mir me ty dhe s'ka qare pa kan i mir !
Pra per mua jan Meshkujt Shqiptar Super :smile: :wink:

jadore
06-05-09, 18:25
a jane shqipare ,boll e kane ..ska ku shkon ma mire

jadore
06-05-09, 18:28
Asnjeher s'muj me paramendu martesen ose Lidhjen me nje mashkull qe nuk eshte Shqiptar...
merre me mend po bone e e paramendove ..!

Idila
06-05-09, 18:42
merre me mend po bone e e paramendove ..!
Nė fund tė fundit edhe ai mashkull ėshtė de! :biggrin:

jadore
06-05-09, 19:10
Nė fund tė fundit edhe ai mashkull ėshtė de! :biggrin:

aaaa aty une nuk e di ,
per ta vertetu prit edhe ti si une valla te paramenduarin e janes

uliksi31
06-05-09, 19:52
aaaa aty une nuk e di ,
per ta vertetu prit edhe ti si une valla te paramenduarin e janes

A ben me bo shqiptar si Shtajnerin?:biggrin:

GURI SYLAJ
06-05-09, 19:58
A ben me bo shqiptar si Shtajnerin?:biggrin:

Uliks, me e perkthy shqip edhe ai si une del -Guri !!!

uliksi31
06-05-09, 20:00
Uliks, me e perkthy shqip edhe ai si une del -Guri !!!

A njime a? Valla mem ngue mue edhe ti nje gjermank e bjen tu shpia, jo per dicka por me u bo barabar me shtajnerin.:biggrin:

GURI SYLAJ
06-05-09, 20:30
Jo per ata rri shlire se gjermanet e kan nji Shtajner e na ,shqiptret, kemi me mija Gure!!
Veq kur te nish qe naj djal i joni demek ,nip i gjermanve, te bahet kancelar i gjermanise!!

DEA
06-05-09, 20:35
Ka prej atyre te cilet ne moshen e adoleshences duhet te kujdesen per familjen, e ka prej atyre qe edhe nga mesi i te 30-ave kujdesen ende prinderit per ta..

Edhe mashkulli shqiptare si cdo njeri i nacionaliteti tjeter me te mirat dhe te keqijat e tij...

jadore
06-05-09, 21:17
A ben me bo shqiptar si Shtajnerin?:biggrin:

kjo vetkuptohet uliks, eshte ligj i inercise qe te gjithe burrat e botes familje e kane opqinen prej momentit qe njoftohen ..

uliksi31
06-05-09, 21:42
kjo vetkuptohet uliks, eshte ligj i inercise qe te gjithe burrat e botes familje e kane opqinen prej momentit qe njoftohen ..

Po po edhe une shume mire jame i njoftuar me kete fenomen; je prej kah e ke grun.:biggrin:

thellenza
06-05-09, 22:42
Cka te them per mashkujt shiptar kur te huajt nuk i njoh? Po mendoj duhet me i njoft edhe te haujt kogja shume per me bo krahasime! As une nuk mundem ta paramendoj nje lidhje me mashkuj te tjer per veq shqiptarit, por deri dikund pajtohem me mendimin e Emines dhe te Idila-s. Mashkujt shiptar i kan do te meta qe nuk i sheh tek te tjeret, por per fat i kan edhe do te mira qe te tjeret ndoshta nuk i kan.

jadore
06-05-09, 23:00
Cka te them per mashkujt shiptar kur te huajt nuk i njoh? Po mendoj duhet me i njoft edhe te haujt kogja shume per me bo krahasime! As une nuk mundem ta paramendoj nje lidhje me mashkuj te tjer per veq shqiptarit, por deri dikund pajtohem me mendimin e Emines dhe te Idila-s. Mashkujt shiptar i kan do te meta qe nuk i sheh tek te tjeret, por per fat i kan edhe do te mira qe te tjeret ndoshta nuk i kan.

te ecesh mbi vese lulesh duhet te kete ndjesi delikatesie e finesse
bash jam kurreshtare te dij thellenza nga botkuptimet e juaja , cilat jane te mirat qe kane shqiptaret mashkuj e qe te tjeret nuk i kane...?
( kuptohet ne gjithemone po flasim nga kendi i paramendimit , edhe pytja ishte e tille )

08-05-09, 01:31
ēka tė flasėsh, pa e vra fjala dikend nuk e len, nga sa e pava temperamentin e femrės sonė, kėrkojnė mashkuj tė butė qingja, por edhe kuptohet se cilat femra mendojnė ashtu - femrat e buta - dojnė mashkuj tė butė qingja, apo anasjelltas - ēka mendoni ju femrat tona? Krejt flitet nga pėrvoja, ato qė kanė pasė pėrvoja - flasin ma shtrėmbtė dhe ato qė nuk kanė pasė pėrvoja, flasin ma mirė e drejtė - kjo ėshtė interesante!

Mendoj se ato qė kishin pėrvoja me mashkuj shqiptarė, pikėrisht ato po flasin keq. Pse?

Ato qė kanė vllazėr e mashkull ideal - flasin mirė. Pse?

Femra shqiptare qė flet keq, pėr mashkujt shqiptarė, ajo flet edhe pėr vllazėrit e saj njėkohėsisht edhe pėr babanė edhe pėr bijtė e saj (nesėr) njėkohėsisht !

Disa femra thonė kėtu, se i ka iri mashkujt shqiptarė se veē i shikojnė - po shikoje edhe ti e jepi tė kuptojė ai se ti ose e ke mashkullin tėnd, ose mos e shiko fare - pėrndryshe, pse disa femra kanė dėshirė tė shikohen nga mashkujt e disa jo? Kuptohet se mashkulli i mirė, tė sheh edhe me shpindė, se lėre mė me bishtsyri a pėrballė edhe kur flet kėtu dy fjalė, njihesh, sado shkurt e me dreqėri e thua...

Lum na pėr femrat tona!

thellenza
08-05-09, 16:53
te ecesh mbi vese lulesh duhet te kete ndjesi delikatesie e finesse
bash jam kurreshtare te dij thellenza nga botkuptimet e juaja , cilat jane te mirat qe kane shqiptaret mashkuj e qe te tjeret nuk i kane...?
( kuptohet ne gjithemone po flasim nga kendi i paramendimit , edhe pytja ishte e tille )Athere po e cek vetem nje pik qe po me kujtohet tash per momentin: Mendoj se famijla eshte me e rendesishme per mashkujt tane, se sa p.sh. per gjermanet, (edhe pse prap se prap mendoj se edhe kjo ka me shume te bej me mentalitetin tane se sa me karkaterin e njeriut). Te tjeret jan me egoista kur vie puna deri aty qe te zgjedhin mes familjes ( te cilen kan kriju vete) apo dashurise.. Me pelqen qe mashkujt tane vendosin me shpesh per ate cka eshte me e vlefshme, pra familjen, dhe kjo eshte nje pik qe p.sh. nje i huaj ndoshta kurr nuk do ta kishte ofru. Kane edhe te mira tjera, por siq thash edhe me pare, kane edhe te meta qe vetrtete kamioni nuk ia u qon.

jadore
08-05-09, 20:18
ēka tė flasėsh, pa e vra fjala dikend nuk e len, nga sa e pava temperamentin e femrės sonė, kėrkojnė mashkuj tė butė qingja, por edhe kuptohet se cilat femra mendojnė ashtu - femrat e buta - dojnė mashkuj tė butė qingja, apo anasjelltas - ēka mendoni ju femrat tona? Krejt flitet nga pėrvoja, ato qė kanė pasė pėrvoja - flasin ma shtrėmbtė dhe ato qė nuk kanė pasė pėrvoja, flasin ma mirė e drejtė - kjo ėshtė interesante!

Mendoj se ato qė kishin pėrvoja me mashkuj shqiptarė, pikėrisht ato po flasin keq. Pse?

Ato qė kanė vllazėr e mashkull ideal - flasin mirė. Pse?

Femra shqiptare qė flet keq, pėr mashkujt shqiptarė, ajo flet edhe pėr vllazėrit e saj njėkohėsisht edhe pėr babanė edhe pėr bijtė e saj (nesėr) njėkohėsisht !

Disa femra thonė kėtu, se i ka iri mashkujt shqiptarė se veē i shikojnė - po shikoje edhe ti e jepi tė kuptojė ai se ti ose e ke mashkullin tėnd, ose mos e shiko fare - pėrndryshe, pse disa femra kanė dėshirė tė shikohen nga mashkujt e disa jo? Kuptohet se mashkulli i mirė, tė sheh edhe me shpindė, se lėre mė me bishtsyri a pėrballė edhe kur flet kėtu dy fjalė, njihesh, sado shkurt e me dreqėri e thua...

Lum na pėr femrat tona!

perkundrazi , une nuk pajtohem me kete , cilado femer e zhgenjyer nga nje mashkull shqiptare nese ju mendoni qe ky eshte kriteri pse flasin keq per ata prap se prap perfundon ne lidhje me po nje shqiptar tjeter..
te flasish mire apo keq per mashkujte qofte ata shqiptare apo te huaj eshte niveli i ngritur apo i ulet i te gjykuarit femeror ...e gjitha eshte ne propercion te ngritjes se vetedijes se nje femre se cfare vlere kerkon tek personi mashkull ..

emine
09-05-09, 13:02
Meshkujve shqiptare ju mungone vetbesimi,ndersa per tjerat jan ne rregull,kure skan qka me bo ja shkel rrota historis bishtin:tongue:

thellenza
09-05-09, 13:44
Meshkujve shqiptare ju mungone vetbesimi,ndersa per tjerat jan ne rregull,kure skan qka me bo ja shkel rrota historis bishtin:tongue: hahahahahaha qe besa as ketu se ki shume keq. Minushe mos je bo gjumashe edhe ti, se qat syret sikur fjetun koke dal? :tongue:

Pupi
09-05-09, 14:03
Meshkujve shqiptare ju mungone vetbesimi,ndersa per tjerat jan ne rregull,kure skan qka me bo ja shkel rrota historis bishtin:tongue:

ehhehehehehe... kadal kadal ti

Mashkulli Shqiptar eshte i perkryer, e kan lakmi te gjitha femrat e botes dhe ate vetem nga arsyeja qe eshte optimist, guximtar, trim, i shkathet/mequr, per i bukur te mos flasim fare.

Te gjitha tjerat jane thashetheme te gocave qe si kan shijuar ende djelmoshat Shqiptar.

Murgesha
09-05-09, 14:06
ehhehehehehe... kadal kadal ti

Mashkulli Shqiptar eshte i perkryer, e kan lakmi te gjitha femrat e botes dhe ate vetem nga arsyeja qe eshte optimist, guximtar, trim, i shkathet/mequr, per i bukur te mos flasim fare.

Te gjitha tjerat jane thashetheme te gocave qe si kan shijuar ende djelmoshat Shqiptar.

Krejt nė rregull Pupi vetėm njė e keqe nė kėtė pohim tėndin.

Ju mendoni se jeni ashtu, ende nė asnjė shtyp tė huaj nuk lexova kėto info pėr mashkullin shqiptar. http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

ALlma
09-05-09, 14:17
Meshkujve shqiptare ju mungone vetbesimi,ndersa per tjerat jan ne rregull,kure skan qka me bo ja shkel rrota historis bishtin:tongue: pikrisht keta jan....asgj me shum nuk do shtoja une,,,,

thellenza
09-05-09, 14:21
ehhehehehehe... kadal kadal ti

Mashkulli Shqiptar eshte i perkryer, e kan lakmi te gjitha femrat e botes dhe ate vetem nga arsyeja qe eshte optimist, guximtar, trim, i shkathet/mequr, per i bukur te mos flasim fare.

Te gjitha tjerat jane thashetheme te gocave qe si kan shijuar ende djelmoshat Shqiptar. .. ose thenje te verteta te atyre gocave te cilat i njofin me mire se e gjithe bota qe i njef:wink:


Krejt nė rregull Pupi vetėm njė e keqe nė kėtė pohim tėndin.

Ju mendoni se jeni ashtu, ende nė asnjė shtyp tė huaj nuk lexova kėto info pėr mashkullin shqiptar. http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif
http://www.smilies-emoticons.de/icons2/icons_4.gifhttp://www.smilies-emoticons.de/icons2/icons_4.gif http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

10-05-09, 01:59
Shtypi i huaj, jovetėm nuk ka qejf ta ketė dikend sipėr vetes, e kur flitet nė kėtė aspekt - ta shtyp edhe tė drejten e karakterit dhe prestigjit tėnd, e ti merru me shtypin e huaj, por duhet formuar shtypin tėnd, nėse je i/e ngritur, e nuk bėn kur disa kohė njeriu nuk mėson asgjė tė re, e shtypin e pėrbėn fuqia shprehėse e njohėsit tė fenomeneve shoqėrore - gjithkush e sheh e njeh vetveten kur gjindet rrėnxė bjeshke.

Mashkujt shqiptarė janė superiorė, e poqėse duan, mund ta flasin tė vėrteten edhe ato femra, qė si shprehet dhe dihet kujt ia shkel bishtin 'rrota e historisė', apo siē shkruan - jadore ' cilado femer e zhgenjyer nga nje mashkull shqiptare nese ju mendoni qe ky eshte kriteri pse flasin keq per ata prap se prap perfundon ne lidhje me po nje shqiptar tjeter..'' gabon rėndė, se secili/secila e njeh vetveten dhe dihet se askush nuk mbetet pa martua, veē nėse shpallet - burrneshė!;) E din luga, ēka ka vegshi, thot njė fjalė e urtė.

emine
10-05-09, 09:11
Shtypi i huaj, jovetėm nuk ka qejf ta ketė dikend sipėr vetes, e kur flitet nė kėtė aspekt - ta shtyp edhe tė drejten e karakterit dhe prestigjit tėnd, e ti merru me shtypin e huaj, por duhet formuar shtypin tėnd, nėse je i/e ngritur, e nuk bėn kur disa kohė njeriu nuk mėson asgjė tė re, e shtypin e pėrbėn fuqia shprehėse e njohėsit tė fenomeneve shoqėrore - gjithkush e sheh e njeh vetveten kur gjindet rrėnxė bjeshke.

Mashkujt shqiptarė janė superiorė, e poqėse duan, mund ta flasin tė vėrteten edhe ato femra, qė si shprehet dhe dihet kujt ia shkel bishtin 'rrota e historisė', apo siē shkruan - jadore ' cilado femer e zhgenjyer nga nje mashkull shqiptare nese ju mendoni qe ky eshte kriteri pse flasin keq per ata prap se prap perfundon ne lidhje me po nje shqiptar tjeter..'' gabon rėndė, se secili/secila e njeh vetveten dhe dihet se askush nuk mbetet pa martua, veē nėse shpallet - burrneshė!;) E din luga, ēka ka vegshi, thot njė fjalė e urtė.

me vje keq i nderuar ,po jane dy fjale qe nuke ju pershtaten hiq meshkujve tane,,,superiore jane kure e nxajne dikende me te dobte se veten,se afer femres se forte(burrneshes) ndihen si femije ne pubertet,dhe kure a fjala me fole realitetin(te verteten) e ngrisin veten ne ate shkalle ku s"munden te arrijne kurre,me thuaje per meshkuje te popujve tjere diqka se nuke i njohe mire,se per meshkujte tane krejt shumice e paket jane qe na kane ndrite ftyren,ne femrat nuke jemi zhgenjy ne meshkujte tane,kane qen te zhgenjyere ne veten dhe vazhdojne me tutje...me keqardhje i shenoi kto fjal,,,,,:(

emine
10-05-09, 09:15
ehhehehehehe... kadal kadal ti

Mashkulli Shqiptar eshte i perkryer, e kan lakmi te gjitha femrat e botes dhe ate vetem nga arsyeja qe eshte optimist, guximtar, trim, i shkathet/mequr, per i bukur te mos flasim fare.

Te gjitha tjerat jane thashetheme te gocave qe si kan shijuar ende djelmoshat Shqiptar.


A DINE QKA KANE LAKMI GOXAT E BOTES DHE EVROPES MESHKUJT TANE?se ju jane perkule tilafre bullice ,i kane martu dhe kane kriju familje me to,se jane meshkuje interesgji dhe e zeza e shpirtit vete,,,,,,,,

GURI SYLAJ
10-05-09, 09:18
A DINE QKA KANE LAKMI GOXAT E BOTES DHE EVROPES MESHKUJT TANE?se ju jane perkule tilafre bullice ,i kane martu dhe kane kriju familje me to,se jane meshkuje interesgji dhe e zeza e shpirtit vete,,,,,,,,

Nje realitet shume i hidhur!!!

emine
10-05-09, 09:19
hahahahahaha qe besa as ketu se ki shume keq. Minushe mos je bo gjumashe edhe ti, se qat syret sikur fjetun koke dal? :tongue:


tani lexo me kujdes,minushi ja ka kthy shpinen ktyne superioreve ,e po fleje ne gjum si po thu ti:biggrin:

shfletuesi_
10-05-09, 10:44
tani lexo me kujdes,minushi ja ka kthy shpinen ktyne superioreve ,e po fleje ne gjum si po thu ti:biggrin:

Thuhet ne lufte dhe dashuri nuk ka rregulla... Nese armiku te masakron , masakro dhe ti...

Eh jav ke kthy shpine ndoshta qe keta te paret te kan kthy shpinen a po :P

Mendoj qe jan duke harruar kulturen dhe traditat shqiptare me nje vrull shume te shpejt , ja qka mendoj per meshkujt shqiptar...

Murgesha
10-05-09, 12:34
Shtypi i huaj, jovetėm nuk ka qejf ta ketė dikend sipėr vetes, e kur flitet nė kėtė aspekt - ta shtyp edhe tė drejten e karakterit dhe prestigjit tėnd, e ti merru me shtypin e huaj, por duhet formuar shtypin tėnd, nėse je i/e ngritur, e nuk bėn kur disa kohė njeriu nuk mėson asgjė tė re, e shtypin e pėrbėn fuqia shprehėse e njohėsit tė fenomeneve shoqėrore - gjithkush e sheh e njeh vetveten kur gjindet rrėnxė bjeshke.

Mashkujt shqiptarė janė superiorė, e poqėse duan, mund ta flasin tė vėrteten edhe ato femra, qė si shprehet dhe dihet kujt ia shkel bishtin 'rrota e historisė', apo siē shkruan - jadore ' cilado femer e zhgenjyer nga nje mashkull shqiptare nese ju mendoni qe ky eshte kriteri pse flasin keq per ata prap se prap perfundon ne lidhje me po nje shqiptar tjeter..'' gabon rėndė, se secili/secila e njeh vetveten dhe dihet se askush nuk mbetet pa martua, veē nėse shpallet - burrneshė!;) E din luga, ēka ka vegshi, thot njė fjalė e urtė.

Deshta tė tė pėrgjigjem mė tepėr por Eminja mi paska vjedh fjalėt.
E kam pėr fat tė ndaj pėrditshmėrinė time me tre mashkuj shqiptar (ngadalė mos u ngut me tė shku mendja pėr tė keq) qė pėr mua janė mė superiorėt e botės, por ata janė vetėm pėr mua, tė tjerėve mund tė ju duken si mė tė dobtit e gjithė botės e unė nuk mundem ta bind botėn nė tė kundėrtėn. Do tė doja qė mashkulli shqiptar tė jetė superiori i kėtij rruzulli, po fatkeqėsisht nuk ėshtė. Siē nuk jan as mashkujt e asnjė kombi superiorėt. Ēdo njeri ka tė meta si nga femrat si nga meshkujt.
Burrneshat shqiptare janė tė shumta, jo vetėm ato qė e kanė shpallė veten tė tillė qė pėr shkaqe tė arėsyeshme kan marrė mbi vete barrėmbajtjen e njė familje, por burrnesha has nė ēdo vend ku flitet shqipja. Unė pėr vete e konsideroj burrneshė edhe njė grua tė mirė qė e mban njė mashkull tė keq tėrė jetėn e ja zdrit vetes ftyrėn. Mashkull tė kėqij ka sė tė duash por mirė e the ti askush smbetet pa u martu (sot edhe po mbesin) siē ka edhe femra tė kėqia.

Nuk ki faj e din luga ēka ka vegshi, edhe ne po flasim ngase e dijmė ēka merr luga e ēka ka vegshi.

10-05-09, 13:47
Deshta tė tė pėrgjigjem mė tepėr por Eminja mi paska vjedh fjalėt.
E kam pėr fat tė ndaj pėrditshmėrinė time me tre mashkuj shqiptar (ngadalė mos u ngut me tė shku mendja pėr tė keq) qė pėr mua janė mė superiorėt e botės, por ata janė vetėm pėr mua, tė tjerėve mund tė ju duken si mė tė dobtit e gjithė botės e unė nuk mundem ta bind botėn nė tė kundėrtėn. Do tė doja qė mashkulli shqiptar tė jetė superiori i kėtij rruzulli, po fatkeqėsisht nuk ėshtė. Siē nuk jan as mashkujt e asnjė kombi superiorėt. Ēdo njeri ka tė meta si nga femrat si nga meshkujt.
Burrneshat shqiptare janė tė shumta, jo vetėm ato qė e kanė shpallė veten tė tillė qė pėr shkaqe tė arėsyeshme kan marrė mbi vete barrėmbajtjen e njė familje, por burrnesha has nė ēdo vend ku flitet shqipja. Unė pėr vete e konsideroj burrneshė edhe njė grua tė mirė qė e mban njė mashkull tė keq tėrė jetėn e ja zdrit vetes ftyrėn. Mashkull tė kėqij ka sė tė duash por mirė e the ti askush smbetet pa u martu (sot edhe po mbesin) siē ka edhe femra tė kėqia.

Nuk ki faj e din luga ēka ka vegshi, edhe ne po flasim ngase e dijmė ēka merr luga e ēka ka vegshi.

Ti duhet tė mėsosh shumė kulturė dialogu, se ti mund tė ndashė pėrditshmėrinė me tre e katėr e sa ta mbanė, ajo ėshtė puna jote - e mos mendo se dikush po mendon keq, ku nuk ka asgjė tė mirė. Burrnesha flet ndryshe, bukur, qetė, me mend e jo sikur pa fije mend nė kokė, se na e dimė se ka mjaftė burrnesha kombi ynė, e mu pėr atė edhe kam shkrua shumė, pėr karakterin e femrės sonė, aq sa edhe mund tė xhelozojė dikush nga ndonjė komb tjetėr.

Burrnesha shqiptare nuk ka vetėm aty (qė thua ti ku flitet Shqipja), por ka nė krejt botėn shqiptare edhe atje ku nuk flitet aspak shqipja, nė gjuhė e kultura tjera botėrore, deri edhe nė Zelandė tė Re e Australi e Alaska dhe - ashtu sikurse ka edhe aso tepėr tė paedukuara, qė nuk marrin vesh kah del as fjala - nuk ka mal pa thi, as shpi pa tė kėqij, thonė, mbase po e dijshe ēka merr luga, po vonė e din, luga e din ma mirė, kjo ėshtė filozofi popullore!

Mashkuj tė kėqij, nuk ka sa tė duash (siē bluan ti), ashtu si edhe femra tė kėqija, ti me atė thėnje, veē tenton ta ulesh prestigjin, dinjitetin e mashkullit shqiptar, qė mund tėjetė vllai, babai, kushėriri edhe yti... se askush nėbotėnuk thot se - shqiptarėt kanė mashkuj tė kėqij sa tė duash, vetėm dashakėqinjt e kombit tonė! Edhe atė fjalėn e urtė, nuk e shpika as lugėn, as vegshin, e nėse je ti ajo luga qė din ēka ka vegshi, jep fakte, por nuk mund ta njollosėsh masėn e mashkujve shqiptarė (ka sa tė duash tė kėqinj)! Ēka do tė thot sikur tė jetė kjo fjali jotja si titull?

10-05-09, 13:57
Meshkujve shqiptare ju mungone vetbesimi,ndersa per tjerat jan ne rregull,kure skan qka me bo ja shkel rrota historis bishtin:tongue:


RROTA E HISTORISĖ


Po e marr si titull kėtė koncept, se na duhet e ka nevojė tė spjegohet mirė: njė njeri qė nuk lexon bile njė vepėr kapitale nė muaj, njė libėr me vlerė tė madhe, e nuk mėson as dy fjali t'i shkruaj pa gabime, e nuk ngritet nė vetėdije as pėr dekada nė lexime e shkrime, as edhe forumesh, veē vendnumron me diturinė - atij njeriut ia ka shkelė rrota e historisė, qafen e jo vetėm bishtin!

As forumet si media elektronike, nuk janė vetėm lojėra fėmijėsh, sa me shkarravitė, por janė edhe njėfar shkolle e mirė, kur njeriu don ta pėrvehtėsojė diturinė, duke mėsuar nga njeritjetri shumėgjėra me vlerė, qė pėr kėtė themė, mund tė shkruhen qindra faqe... (kur koha premton)

10-05-09, 14:07
me vje keq i nderuar ,po jane dy fjale qe nuke ju pershtaten hiq meshkujve tane,,,superiore jane kure e nxajne dikende me te dobte se veten,se afer femres se forte(burrneshes) ndihen si femije ne pubertet,dhe kure a fjala me fole realitetin(te verteten) e ngrisin veten ne ate shkalle ku s"munden te arrijne kurre,me thuaje per meshkuje te popujve tjere diqka se nuke i njohe mire,se per meshkujte tane krejt shumice e paket jane qe na kane ndrite ftyren,ne femrat nuke jemi zhgenjy ne meshkujte tane,kane qen te zhgenjyere ne veten dhe vazhdojne me tutje...me keqardhje i shenoi kto fjal,,,,,:(
e sheh qė ti nuk kupton, e duhet lexuar disaherė shkrimin e dikujt, derisa ta mėsosh drejtė, sepse nuk thash se mashkujt shqiptarė janė superiorė ndaj femrave shqiptare, por janė superiorė ndaj ēdo mashkulli edhe tė kombeve tjera. Shkalla e ngritjes ėshtė fjala fryt i njeriut, fjala tregon kush ėshtė fėmij nė pubertet, e mos shkruaj fjalė pėr keqardhje, se askush nuk zhgėnjehet nė vete - por nė atė qė pret diē tė mirė e tė del keq!

GURI SYLAJ
10-05-09, 14:19
Do te isha pajtu se mashkulli shqiptare eshte superior ,me i dituri ,me trimi edhe edhe edhe, por vetem me nje kusht sikur Kombi Shqiptare mos te ishte i ndare ne pese gjashte copa por te ishte sikur Kombi Gjerman i cili nuk e pranoj ndarjen me gjate se pesedhjete vite !!!
Kush mos e lavderofte veten ju kallte koliba- ka thene edhe magjupi!!!!

Murgesha
10-05-09, 14:22
Do te isha pajtu se mashkulli shqiptare eshte superior ,me i dituri ,me trimi edhe edhe edhe, por vetem me nje kusht sikur Kombi Shqiptare mos te ishte i ndare ne pese gjashte copa por te ishte sikur Kombi Gjerman i cili nuk e pranoj ndarjen me gjate se pesedhjete vite !!!
Kush mos e lavderofte veten ju kallte koliba- ka thene edhe magjupi!!!!

Ma o Guri se tė vjen Odise superiori e tė quan mashkull jo shqiptar.

Mashkujt shqiptarė na i lashtė zoti me tė gjitha tė mirat e tė kėqiat e tyre, se edhe ne femrat shqiptare pa ta se mendojmė jetėn.

GURI SYLAJ
10-05-09, 14:26
Ne ketu ,zakonisht ,bejme dialog me pasqyren dhe nisur nga ketu gjithecka eshte ,as me shume e as me pak se portretizim i vetevetes!!

Murgesha
10-05-09, 14:26
Ti duhet tė mėsosh shumė kulturė dialogu, se ti mund tė ndashė pėrditshmėrinė me tre e katėr e sa ta mbanė, ajo ėshtė puna jote - e mos mendo se dikush po mendon keq, ku nuk ka asgjė tė mirė. Burrnesha flet ndryshe, bukur, qetė, me mend e jo sikur pa fije mend nė kokė, se na e dimė se ka mjaftė burrnesha kombi ynė, e mu pėr atė edhe kam shkrua shumė, pėr karakterin e femrės sonė, aq sa edhe mund tė xhelozojė dikush nga ndonjė komb tjetėr.

Burrnesha shqiptare nuk ka vetėm aty (qė thua ti ku flitet Shqipja), por ka nė krejt botėn shqiptare edhe atje ku nuk flitet aspak shqipja, nė gjuhė e kultura tjera botėrore, deri edhe nė Zelandė tė Re e Australi e Alaska dhe - ashtu sikurse ka edhe aso tepėr tė paedukuara, qė nuk marrin vesh kah del as fjala - nuk ka mal pa thi, as shpi pa tė kėqij, thonė, mbase po e dijshe ēka merr luga, po vonė e din, luga e din ma mirė, kjo ėshtė filozofi popullore!

Mashkuj tė kėqij, nuk ka sa tė duash (siē bluan ti), ashtu si edhe femra tė kėqija, ti me atė thėnje, veē tenton ta ulesh prestigjin, dinjitetin e mashkullit shqiptar, qė mund tėjetė vllai, babai, kushėriri edhe yti... se askush nėbotėnuk thot se - shqiptarėt kanė mashkuj tė kėqij sa tė duash, vetėm dashakėqinjt e kombit tonė! Edhe atė fjalėn e urtė, nuk e shpika as lugėn, as vegshin, e nėse je ti ajo luga qė din ēka ka vegshi, jep fakte, por nuk mund ta njollosėsh masėn e mashkujve shqiptarė (ka sa tė duash tė kėqinj)! Ēka do tė thot sikur tė jetė kjo fjali jotja si titull?

__________________________________________________ ______________________
Je i papėrmirėsueshėm Odise.

I more vetes mė tepėr se 40 minuta pėr tė mos thėnė asgjė, dhe plus u pėrgjegje nė temėn e gabuar. Edhe pse tu luta mos e marrėsh pėr tė keq ti prapė e more. Nuk thellohesh tė lexosh a kutposh shkrimet e askujt, se e ndjen veten superior ndaj tė gjithė atyre qė nuk mendojnė si ti.
Tė shkrova e kam pėr fat dhe fatlume deri nė pafundėsi e ndjej veten qė dy nga ata tre mashkuj shqiptarėt e pėrditshmėrisė janė mishi e gjaku i im i pėrzjer me mishin e gjakun njė shqiptari.
E kupton ti dot kėtė??
Ke riardhė nė kėtė forum me mfllefin e para tri apo 4 viteve, po shumė mė mirė mos tė kishe riardhė se shyt shkove e shyt na u ktheve.

Ti me kėtė shkrimin mė lartė e njollos mashkullin shqiptar mė shum se ēdo fjalė e thėnė nga gojė e njė femre shqiptare...
__________________________________________________ ________________________Odise e di se duhet me ti afru shkrimet pėr me i pa ja po ta sjell prej aty ku u pėrgjigje sė pari ndaj shkrimit tim.
Seriozisht kam mendu qė mė nė fund e ke kuptuar se tė duhen njė palė syze me dioptri +5.

thellenza
10-05-09, 22:54
tani lexo me kujdes,minushi ja ka kthy shpinen ktyne superioreve ,e po fleje ne gjum si po thu ti:biggrin: Mire ia ke bo Minushe, veq flej mos ta nin, qite edhe roleten se mos po ta prishin gjumin rrezet ;)

thellenza
10-05-09, 22:59
A DINE QKA KANE LAKMI GOXAT E BOTES DHE EVROPES MESHKUJT TANE?se ju jane perkule tilafre bullice ,i kane martu dhe kane kriju familje me to,se jane meshkuje interesgji dhe e zeza e shpirtit vete,,,,,,,,Sa e vertete qe eshte.!

Nuk dua te ndrehyj, por disave qe paskan reagu paksa extrem, ju kisha thone se duhet te jete njeriu ne gjendje te akceptoj edhe nje kritike.

15-05-09, 22:44
Ta trajtojm si mashkull shqiptar ,ashtu sic meriton nji shqiptar.

Estella
15-05-09, 22:54
Besoj se jane me te miret nga racat tjera....ashtu si jan jan me te miret......

LABI
15-05-09, 23:08
Ende tu mendu per mashkullin shqiptare ; S'i keni artikulu akoma pritjet ,apo tani po prisni per fushate elektorale me ndeze premtimet ?! :rolleyes: :biggrin:

Dani11
16-05-09, 17:52
Besoj se jane me te miret nga racat tjera....ashtu si jan jan me te miret......

Te lumte Estella shume e vertet, me i keqi mashkull shqiptare eshte me i mire se me i miri i huaj!

halla e madhe
16-05-09, 18:38
ata qe i njof une jane djelmosha qe shkelqejne, njof edhe mrapshtana,po ma mire spo i permendi do "meshkuj" qe po udheheqin politiken tone:biggrin:

Urata
29-05-09, 18:54
larg dynjallekut....

pirro
29-05-09, 19:06
qyyyysh Urataaa?

Kaqanikasja
29-05-09, 19:08
Djemet shqipetare e sidomos Kosovaret jan YJEEEEEEEEEEEEE

pirro
29-05-09, 19:16
oooo qekjo Urata po mendon keq per ne , e ne me te bukurit. Veq me dal e me i pa ............. nime sme takon mu me fol per mashkuj se palidhje.

Fol kaqanikase se boll mire je ka fol.

Urata
29-05-09, 19:22
qyyyysh Urataaa?

duke ecur zhag...!:wink:

shfletuesi_
29-05-09, 19:47
duke ecur zhag...!:wink:

Pse si do ti kesh ti duke ecur ne maje te gishterinjeve e..... Ju thuani lum e shyqyr qe po ecin zhag spo e marin kulturen e huaj se 1 martes mbi 1 vit skish me zgjat tek ne shqiptaret pastaj...

Urata
29-05-09, 23:11
oooo qekjo Urata po mendon keq per ne , e ne me te bukurit. Veq me dal e me i pa ............. nime sme takon mu me fol per mashkuj se palidhje.

Fol kaqanikase se boll mire je ka fol.

u knaqem 'muhabet....!

pirro
29-05-09, 23:14
E pse bre po i shan mashkujt shqiptar Urata?
Hajt permendi tri sene te kqija per mashkuj.

Urata
29-05-09, 23:31
E pse bre po i shan mashkujt shqiptar Urata?
Hajt permendi tri sene te kqija per mashkuj.


o 'shtrigaq, kush po shan more....?


1.nuk gatujne shumica...
2.nuk harrnojne...
3.nuk hekurosin...


ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa ...!

Kaqanikasja
31-05-09, 21:58
oooo qekjo Urata po mendon keq per ne , e ne me te bukurit. Veq me dal e me i pa ............. nime sme takon mu me fol per mashkuj se palidhje.

Fol kaqanikase se boll mire je ka fol.

Po qka te flas bre eshte nje gje qe shifet se te gjithe meshkujt Kosovar jan me te bukurit,nuk di a ekzistojn meshkuj me te bukur se kosovaret...

Edhe Urata spo i thot me gjith zemer ato fjal jo....

Oqeani
31-05-09, 22:01
Djemet shqipetare e sidomos Kosovaret jan YJEEEEEEEEEEEEE

Po ata perrreth Kosoves a e kan nga nje cjep te thyer http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Pupi
31-05-09, 22:16
ata qe i njof une jane djelmosha qe shkelqejne, njof edhe mrapshtana,po ma mire spo i permendi do "meshkuj" qe po udheheqin politiken tone:biggrin:

Ti apo flet pėr Meshkuj, apo e ke fjalen pėr ato gocat qė i kan veshur pantollat.
Aman tė lutėm zonjė.
Pra po e pate fjalen pėr Mashkuj si unė, atėher qėndron kjo qė the se shkėlqejm, pėrndryshe sja vlen muhabeti.

Zana_ch
31-05-09, 22:17
o 'shtrigaq, kush po shan more....?


1.nuk gatujne shumica...
2.nuk harrnojne...
3.nuk hekurosin...


ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa ...!uuu ki harrue me thon se i kan shum qef qorap e bardha ...........hahahahahvalla krejt nisha jan ....jan te pa par bre

Kaqanikasja
01-06-09, 20:55
Po ata perrreth Kosoves a e kan nga nje cjep te thyer http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Hehehhe nga nje po valla se Kosovaret jan mmmmm tamam Yje te plote...ehde pse i ceka gjith meshkujt shqipetare po per Kosovaret ska fjal a Bukurosha jan....xhentellmena

Oqeani
01-06-09, 20:56
Hehehhe nga nje po valla se Kosovaret jan mmmmm tamam Yje te plote...ehde pse i ceka gjith meshkujt shqipetare po per Kosovaret ska fjal a Bukurosha jan....xhentellmena

Le te mbetemi nen hihen e tyre !

teutaA
01-06-09, 22:20
larg dynjallekut....

hahahahahahh bojn bojn me i formatizu veq:smile:

nje te mir e kan jan familjar e per tjerat vyejn vetem nese jetojn ne nje rreth dhe kultur tjeter perndryshe pajtona me uraten qe vertet jan larg dyjallekut

lovely
01-06-09, 23:57
:mad: :P

Kaqanikasja
12-06-09, 20:25
Po ata perrreth Kosoves a e kan nga nje cjep te thyer http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Nuk kam thon ashtu Oqeani me ke keqkuptu se nuk kam thon ashtu i kam cek te gjithe meshkujr shqiptar po per mua te veqant jan Kosovaret pa keqkuptime....

Oqeani
12-06-09, 20:32
Nuk kam thon ashtu Oqeani me ke keqkuptu se nuk kam thon ashtu i kam cek te gjithe meshkujr shqiptar po per mua te veqant jan Kosovaret pa keqkuptime....

Po du me thene se ne momentin kur e kam elxuar kisha ngrene dy fara mollash - dhe e di se mire e kma kuptuar.. me thene tash se nuk e kuptoj keni te drejte se qe eshte ndalur FD nuk kam gelltitur asnje fare molle ...

Po bash pse keni veēuar meshkujt kosovat ju kam thene - Te tjeret le te mbesin nen hijen e tyre ... ( athua ēka paskan kosovaret me teper sse meshkujt e trojeve tjera ?)

Flm te me pergjigjeni .

Kaqanikasja
13-06-09, 11:51
Po du me thene se ne momentin kur e kam elxuar kisha ngrene dy fara mollash - dhe e di se mire e kma kuptuar.. me thene tash se nuk e kuptoj keni te drejte se qe eshte ndalur FD nuk kam gelltitur asnje fare molle ...

Po bash pse keni veēuar meshkujt kosovat ju kam thene - Te tjeret le te mbesin nen hijen e tyre ... ( athua ēka paskan kosovaret me teper sse meshkujt e trojeve tjera ?)

Flm te me pergjigjeni .

Nuk ju bjen keq edhe te mbeteni nen hijen e tyre nuk eshte keq

daniel00
15-06-09, 09:24
Nė ē'kuptim hije ?

Mos do tė thuash trupi pyll e mendja fyll :biggrin:

Kaqanikasja
15-06-09, 10:39
Nė ē'kuptim hije ?

Mos do tė thuash trupi pyll e mendja fyll :biggrin:

Pyete Oqeanin te tregon se ne ē'kuptim e ka pasur ok!

daniel00
15-06-09, 11:50
Nuk ju bjen keq edhe te mbeteni nen hijen e tyre nuk eshte keq

Po edhe ti e the , apo e ke zakon tė fshihesh pas tė tjerėve :tongue:

Kaqanikasja
15-06-09, 14:27
Po edhe ti e the , apo e ke zakon tė fshihesh pas tė tjerėve :tongue:

Jo jo te Lutem nuk e kam ate zakon se nuk kam arsye pse te fshihem pas tjerve!

elsaaa08
22-06-09, 18:48
Thuhet ne lufte dhe dashuri nuk ka rregulla... Nese armiku te masakron , masakro dhe ti...

Eh jav ke kthy shpine ndoshta qe keta te paret te kan kthy shpinen a po :P

Mendoj qe jan duke harruar kulturen dhe traditat shqiptare me nje vrull shume te shpejt , ja qka mendoj per meshkujt shqiptar...hahhaha femrat jane si gjenerale ska rendesi sa humbin por kryesojne fitoren

shfletuesi_
22-06-09, 18:56
hahhaha femrat jane si gjenerale ska rendesi sa humbin por kryesojne fitoren

Femrat qdohere jan humbese... :P :biggrin:

Kaqanikasja
22-06-09, 21:56
Femrat qdohere jan humbese... :P :biggrin:

Kete e thoni jju meshkujt se e kunderta eshte

Tomori
22-06-09, 23:15
Kete e thoni jju meshkujt se e kunderta eshte
E vertete pajtohem plotesishte me ju....

bert
23-06-09, 00:56
mashkujt shqiptare jane te mire por femra duhet te dije si te sillet me to. ka shume femra shqiptare qe e mbajne veten sikur jane princesha por ne fakt sjane kurrgja. eshte mire te jeni me te thjeshta si te gjitha femrat e vendeve te tjera. mashkujt skane kohe shume tju mbushin mendjen ju

Kaqanikasja
23-06-09, 07:52
mashkujt shqiptare jane te mire por femra duhet te dije si te sillet me to. ka shume femra shqiptare qe e mbajne veten sikur jane princesha por ne fakt sjane kurrgja. eshte mire te jeni me te thjeshta si te gjitha femrat e vendeve te tjera. mashkujt skane kohe shume tju mbushin mendjen ju

Po berti e vertet eshte kjo qe ke thon ketu po veq edhe ju meshkujt ja mbani vetes lart ndodhe qe shum e doni nje femer po nje refuzim i saj ju duket qe pale qka u bo e prej mendjemadhesise nuk ju ktheheni mo a ndodhe qe teper e doni ate ama kryelartesia juaj nuk ju len tju ktheheni asaj...

Dani11
23-06-09, 12:04
Po berti e vertet eshte kjo qe ke thon ketu po veq edhe ju meshkujt ja mbani vetes lart ndodhe qe shum e doni nje femer po nje refuzim i saj ju duket qe pale qka u bo e prej mendjemadhesise nuk ju ktheheni mo a ndodhe qe teper e doni ate ama kryelartesia juaj nuk ju len tju ktheheni asaj...

qy kjo prap ty me kritiku mue hahahah...oj Kaqanikeqe rri moj rehat se nuk te la me dal ne Shkup ma.

Kaqanikasja
23-06-09, 12:06
qy kjo prap ty me kritiku mue hahahah...oj Kaqanikeqe rri moj rehat se nuk te la me dal ne Shkup ma.

Hahhaa a berti e ke emrin ti a ej kuku hahah pse more sme len ti me dal ne shkup pse a ne kufi punon a ahahahhahaha ani me mir po dalsha me te njofshem ahah

Shpat
23-06-09, 12:26
Kaqanikasja hmmmm si shumė mendon pėr meshkujt,a thua jam unė ne at grupmeshkujsh :-8

bert
23-06-09, 16:48
nje femer qe sorollat nje mashkull per mendimin tim nuk ja vlen. iku koha e ketyre gjerave. sot meshkujt shqiptare duan njerez te thjeshte dhe te pakomplikuar. duan njerez qe dine dhe flasin me koken e tyre dhe jo tju mbushin mendjen. nese ju si goca kerkoni tju lusim une kam vetem nje fjale: ju ka ikur treni. ajo sdo te ndodhe

Kaqanikasja
24-06-09, 07:54
nje femer qe sorollat nje mashkull per mendimin tim nuk ja vlen. iku koha e ketyre gjerave. sot meshkujt shqiptare duan njerez te thjeshte dhe te pakomplikuar. duan njerez qe dine dhe flasin me koken e tyre dhe jo tju mbushin mendjen. nese ju si goca kerkoni tju lusim une kam vetem nje fjale: ju ka ikur treni. ajo sdo te ndodhe

Po a na ka ikur treni a, pse po prisni qe ne femrat me ju lut meshkujve jo jo

bert
24-06-09, 15:05
as ne sju lusim. nese doni mire nese jo udha e mbare ju qofte

Jana
24-06-09, 15:10
as ne sju lusim. nese doni mire nese jo udha e mbare ju qofte

Op mir e ki....ma mir qishtu...dashnia me qef asht...
Amo jan do tipa qe sdijn me tu da...

p.s....me shqiptar s'ka...

bert
24-06-09, 15:14
jana bash drejt e ke. ka dhe vajza qe e mbajne vete per te bukurat e dheut dhe mundojne meshkujt. kjo sme pelqen

Jana
24-06-09, 15:17
jana bash drejt e ke. ka dhe vajza qe e mbajne vete per te bukurat e dheut dhe mundojne meshkujt. kjo sme pelqen

Po edhe ti mir e ki...
Une me pas kon djal qato vajza skisha mujt mi duru..
P.s Mua sme terhekin djemt qe kan nje stil te till...per mendimin tim njerzit e thjesht edhe mes me kon te bukur jan me terheqes...si djemt si vajzat...

bert
24-06-09, 15:18
brava te qofte.edhe mua sme begenisin hic qika te tilla. me mire beqar se sa me to

pirro
24-06-09, 18:09
Ooo ne Krahasim me femra jena laaaaaaarg me te avancuar

Dani11
24-06-09, 21:13
Ooo ne Krahasim me femra jena laaaaaaarg me te avancuar

Pirro ishalla si ke provu hahahahah......

Eddi
25-06-09, 16:06
jan shume maksilist
paguajn cdohere kur jan me femera se duan me tregue xhentilsine e tyre :)
plus qe duan te tregojn ate prioritetin ndaj femres e jan mesuar femerat keshtu keq sa qe nuk dine me fut ndoj here doren ne xhep valla,na fiken :biggrin:

Kaqanikasja
26-06-09, 12:11
Bukurosha jan

LABI
26-06-09, 12:15
Bukurosha jan

vetem aq - kaq ; kacanikase ? :rolleyes:

Kaqanikasja
26-06-09, 12:16
vetem aq - kaq ; kacanikase ? :rolleyes:

Hahhaha vetem aq kaq qka po doni me shum te mrekullueshem jan

LABI
26-06-09, 12:19
Hahhaha vetem aq kaq qka po doni me shum te mrekullueshem jan

jo asgje, nuk e paske te kompleksune punen e perzgjedhjes ... E paske leht me pikat , n'baze t'katallogut :biggrin:

(ps une per vete pa e shti ne kompijuter do muj a do vjet femnen , s'eshte e mjaftueshme pamja per kriterium kalese )

Afrimi_17
02-07-09, 00:02
Ani qysh i qeshin meshkujt shqipetar a kurr sju lojna me shti doren ngjep mi pagu kaffet...!
hehehehee:P te qeshen meshkujt kosovar eshte gjynah prej zotit qe na ka fal kaq tmir e tbukur...

Afrimi_17
02-07-09, 00:03
qeshni qeshni..:P

Kaqanikasja
02-07-09, 10:52
jo asgje, nuk e paske te kompleksune punen e perzgjedhjes ... E paske leht me pikat , n'baze t'katallogut :biggrin:

(ps une per vete pa e shti ne kompijuter do muj a do vjet femnen , s'eshte e mjaftueshme pamja per kriterium kalese )

I nderuar ktu nuk ke tema ose fjala per me gjejt e me vendos po eshte fjala per Meshkujt shqipatr ne baze te mentalitetit , ne baze te sinqeritetit po edhe ne baze te bukurise dhe per ate them qe jan meshkuj te kompletum me te gjitha qe i kan...

DEA
03-07-09, 21:57
Po ballafaqohen me tranzicionin, si ne edhe keta.

teutaA
20-07-09, 17:32
kan nis me u permisu :wink:

emine
10-10-09, 12:34
nje pjes e madhe,e kan nje bote te kufizune,friga te tregojne ndjenjat apo ate qka deshirojne i ben te vrazhd dhe te pakuptushem:eek:

emine
10-10-09, 12:51
Pse prej kujt mu tut na a ? te vrazhdte tregohim masi sju lojm me pa ondrra gjith kohen....

shyqyre qe skam pune me njerz si ju,andaj ske nevoje me lexu kure nuke bej bisedime me juve thjeshte nuke mirrem me TAREQ UNE:wink:

ritaaa
10-10-09, 13:28
Nuk muje te themi se jan gjith njesoj ka te mrekullushum por ka edhe nga ata te liget ma te lig se qdo mashkull ne bot
por ma e keqja eshte se mashkujt ton kan deshir te mburren te jen gjithmon hejjjj une jam mashkull thojn se ne i veshum pantollat e kemi menjyn ne dor per rreth shum gjanave sidomos kur eshte pytje per te drejtat edhe si do si te veprojn ska gje se eshte mashkull ,
por tash edhe mashkujt tone e kan pa se edhe na femrat po i vishum pantollat e kemi fillu edhe menjyn me majt vet e kshtu kan fillu me u derzu vet.
Por ka edhe mashkuj tone se befasojn se qfar kulture kan arrit u ba mir si ra gyrbeti ju ka dhan shumceve kultur tjeter besa edhe mendjen e kan ndrru e shofin se zakonet tona jan pak te teprta.
por ka edhe mashkuj se po neqoftse di me u sjell mire me ta jan te mrekullushum varet prej personit ky eshte mendimi ime

me respekt ritaaa

SY-SHKRUARA
15-12-09, 22:28
BURRAT SHQIPETARE AQ SA KANE TE MIRA KANE EDHE DIFEKTET E TYRE...NGA NJERA ANE ESHTE KRENARI DHE KENAQESI ME E MARR BURRIN SHQIPTAR POR EDHE HALL.HHAHAHAHHAAA
BURRI SHQIPTAR AKOMA SKA MESUAR TE VLERESOJE FEMREN SI FEMER NE RRADHE TE PARE..DHE KY ESHTE NJE PROBLEM SHUM PROBLEMATIK...
PASTAJ EDHE DICKA TJETER QE NE MESHKUJT SHQIPTARE ESHTE MBIZOTERUESE ESHTE UDHEHEQJA..AI DUHET TE NDJEHET UDHEHEQESI I FEMRES...POR NUK FUNKSIONON ASHTU.TE DY KANE TE DREJTAT DHE LIRITE E TYRE....http://www.islamicfinder.org/gallery/albums/userpics/10001/wife1~0.jpg

SANTANA-29
15-12-09, 22:32
BURRAT SHQIPETARE AQ SA KANE TE MIRA KANE EDHE DIFEKTET E TYRE...NGA NJERA ANE ESHTE KRENARI DHE KENAQESI ME E MARR BURRIN SHQIPTAR POR EDHE HALL.HHAHAHAHHAAA
BURRI SHQIPTAR AKOMA SKA MESUAR TE VLERESOJE FEMREN SI FEMER NE RRADHE TE PARE..DHE KY ESHTE NJE PROBLEM SHUM PROBLEMATIK...
PASTAJ EDHE DICKA TJETER QE NE MESHKUJT SHQIPTARE ESHTE MBIZOTERUESE ESHTE UDHEHEQJA..AI DUHET TE NDJEHET UDHEHEQESI I FEMRES...POR NUK FUNKSIONON ASHTU.TE DY KANE TE DREJTAT DHE LIRITE E TYRE....http://www.islamicfinder.org/gallery/albums/userpics/10001/wife1~0.jpg

SY-SHKRUARA ,ani de pse i ke ba shkronjat aq te mdhaja qorra nuk jemi,:tongue: ,

Fokus
16-12-09, 00:09
BURRAT SHQIPETARE AQ SA KANE TE MIRA KANE EDHE DIFEKTET E TYRE...NGA NJERA ANE ESHTE KRENARI DHE KENAQESI ME E MARR BURRIN SHQIPTAR POR EDHE HALL.HHAHAHAHHAAA
BURRI SHQIPTAR AKOMA SKA MESUAR TE VLERESOJE FEMREN SI FEMER NE RRADHE TE PARE..DHE KY ESHTE NJE PROBLEM SHUM PROBLEMATIK...
PASTAJ EDHE DICKA TJETER QE NE MESHKUJT SHQIPTARE ESHTE MBIZOTERUESE ESHTE UDHEHEQJA..AI DUHET TE NDJEHET UDHEHEQESI I FEMRES...POR NUK FUNKSIONON ASHTU.TE DY KANE TE DREJTAT DHE LIRITE E TYRE....http://www.islamicfinder.org/gallery/albums/userpics/10001/wife1%7E0.jpg

A paska edhe te atille qe nuk ja dijne vleren gruas shqiptare???Ncncncncnc!(Allah likes the Woman...)

Amina
21-12-09, 22:08
Hmmm superficial , oberflächlich (siperfaqesor)....

emine
21-12-09, 22:13
Hmmm superficial , oberflächlich (siperfaqesor)....
a krejt pi fut ni thes a:rolleyes: s'jan gjith jo,siperfaqsor ka qdo kombsi,andaj sjan vetem shqiptaret,pak menen e madhe e kan:p

Amina
21-12-09, 22:15
a krejt pi fut ni thes a:rolleyes: s'jan gjith jo,siperfaqsor ka qdo kombsi,andaj sjan vetem shqiptaret

Jo jo te gjithe jo emine , eshte fakt tek disa ...........

Fshatari
22-12-09, 14:43
Jo jo te gjithe jo emine , eshte fakt tek disa ...........
Veē per buzeqeshjen e saj isha ba shume mendjevockel...!

Sy_kaltra
11-01-10, 23:16
Veq mos me gjet ma mir,se as kryt mbrapa se kthejn :biggrin:

Oqeani
11-01-10, 23:37
Veq mos me gjet ma mir,se as kryt mbrapa se kthejn :biggrin:


M'a ka kape mrazi, adjaj si t'a kthej !

teutaA
12-01-10, 02:13
qysh me i formatizu:tongue:

Isinqerti25
12-01-10, 10:23
Mendoj mir per te gjith e tash gjdo njeri e ka per veten e vet.......

emine
12-01-10, 13:20
ah te shkretet,nafak prem jan:tongue:

emine
12-01-10, 13:21
qysh me i formatizu:tongue:
me langragj kres:biggrin:

speci
12-01-10, 13:58
me langragj kres:biggrin:
me i formatizu s'bon hiq se ku me dite programet e reja a jane compactibile masandej,po veq duhet update me i ba me pach-a te ri edhe funksionojn super...
kjo ke nje keshill teknike qe ja vlen me provue se nuk zhgenjeheni:biggrin:

Isinqerti25
12-01-10, 14:28
Skam qka te mendoj diqka Tjeter pos per mir dhe nga e mira.....

Peja-Boy
12-01-10, 16:37
qysh me i formatizu:tongue:

Eshte problem mu Ballafaqu edhe njeher prej Fillimi me te Kalumarat e tij ...

Kaqanikasja
14-01-10, 20:04
Jane te mire shum,te embel,bukurosha,po hiq real sjan...

romansa
14-01-10, 21:13
Jane te mire shum,te embel,bukurosha,po hiq real sjan...
por mendoj ka shume kategori te njerezve,si meshkuj ashtu edhe femra..por shumica jane te ndergjegjshem..dhhe me vlera pozitive

gazi-de
14-01-10, 21:19
por mendoj ka shume kategori te njerezve,si meshkuj ashtu edhe femra..por shumica jane te ndergjegjshem..dhhe me vlera pozitive
ma ma :biggrin:

romansa
14-01-10, 21:20
ma ma :biggrin:
po e gazi...nje shembull je ti..ndoshta s'gaboj:biggrin:

gazi-de
14-01-10, 21:22
po e gazi...nje shembull je ti..ndoshta s'gaboj:biggrin:
sen nuk thash une veq i rash vule :biggrin:

emine
14-01-10, 21:25
une menoi se duhet mu emancipu,si femnat dikure,teper jan ner dhunen e gjinis bukur:tongue:

shfletuesi_
14-01-10, 21:27
Se di duhet me u ba ma burra pak :) hahaah

emine
14-01-10, 21:31
Se di duhet me u ba ma burra pak :) hahaah
ni plak thojke,prej se hupi pushka me teneqe,ska ma burra me musteqe,fluturus a ke musteqe ti evlad,se nana ka do me ta gjet nusen ksaj vere:p

Zero Cool
14-01-10, 22:09
qysh me i formatizu:tongue:

qy te informatika e ke pergjegjen :biggrin:

dr1ta
17-01-10, 22:39
Jan sikur kiwi:biggrin:

Shume leht manipulohen nga familja. (nena ose motra) :mad:

enrik
17-01-10, 22:45
ska mat mir se mashkujt shqiptar

Sibora
19-01-10, 08:37
Meshkujt shqiptare ne pergjithesi jane sensual,te dhembshem,trima,te bukur,familjare,punetore,te zgjuar.Nuk ka me ta,hiq.:cool:

Idila
19-01-10, 10:43
Meshkujt shqiptare ne pergjithesi jane sensual,te dhembshem,trima,te bukur,familjare,punetore,te zgjuar.Nuk ka me ta,hiq.:cool:
Boboo, mos ua rrit ēmimin kaq shumė dhe ti :D
Tė rrallė janė ata qė thua....:rolleyes:

Idila
19-01-10, 10:45
Jan sikur kiwi:biggrin:

Shume leht manipulohen nga familja. (nena ose motra) :mad:
Kiwi tė pjekur apo tė pa pjekur mirė?
Dmth. shtrydhen lehtė a? :biggrin:
Kjo ndodh ngaqė ata nuk i kanė mendt tek koka por mes kėmbėve!:tongue:

murrizi
19-01-10, 13:30
Meshkujt shqiptare ne pergjithesi jane sensual,te dhembshem,trima,te bukur,familjare,punetore,te zgjuar.Nuk ka me ta,hiq.:cool:
Qy njeri qe i di senet, i di senet apo edhe flet nga pėrvoja.

ndihem i privilegjuar.

Sibora
20-01-10, 19:17
Qy njeri qe i di senet, i di senet apo edhe flet nga pėrvoja.

ndihem i privilegjuar.
E kam njonin ashtu,e me qejf i kisha pare t'gjithe meshkujt shqiptare ashtu, per cka nuk dyshoj tek shumica:smile:

Idila moj,pa cmime e pa doreza po flasim:tongue:

shfletuesi_
20-01-10, 19:29
:) Femrat i shohin me mire meshkujt se sa meshkujt meshkujt :)

emine
20-01-10, 22:46
Dy lloje te meshkujve shqiptar ka,te kqij deri ne pike te fundit,dhe te mire po ashtu,d.m.th ,,,,sen ma shum as ma pak se pupujt tjer:biggrin:

elvio
21-01-10, 12:28
Njėmend hajde ta japim edhe ne femrat shqiptare mendimin tonė pėr meshkujt shqiptar. http://dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gifnqs tema eshte te shprehen vetem vajzat
kerkoj ndjese

nqs te jap edhe une mendimin tim

meshkujt shqiptare jane si vajzat shqiptare
ashtu edhe anasjelltas

lirik
24-01-10, 10:51
Meshkujt shqiptare ne pergjithesi jane sensual,te dhembshem,trima,te bukur,familjare,punetore,te zgjuar.Nuk ka me ta,hiq.:cool:


...........................

po por ju duhet ma teper vizion dhe formim
te disa ka disa te meta qe nuk jan te aft ne te menduar dhe bejne disa veprime per shkak te naivitetit vone e kuptojne se kan gabuar

~AnnA~
24-01-10, 13:07
Jan mjaft xhentila....s'te lejne asnjehere te paguash kur je me to :)

GURI SYLAJ
24-01-10, 13:15
Mashkujt shqiptar a???
Si nanat e veta tybe!!

~AnnA~
24-01-10, 13:28
Mashkujt shqiptar a???
Si nanat e veta tybe!!
Po si baballaret hic?? :smile:

GURI SYLAJ
24-01-10, 13:54
Po si baballaret hic?? :smile:

Nuk besoj qew e kam kuptu temen gabimisht ! ???

Fshatari
24-01-10, 19:03
Jan mjaft xhentila....s'te lejne asnjehere te paguash kur je me to :)
S'e luen topi! S'ka me ta hiē! Jo vetem per "pagese" po per shume gjera tjera te ēmueshme...!

Idila
24-01-10, 19:50
S'e luen topi! S'ka me ta hiē! Jo vetem per "pagese" po per shume gjera tjera te ēmueshme...!
Po de po! :d

dr1ta
24-01-10, 20:38
Kiwi tė pjekur apo tė pa pjekur mirė?
Dmth. shtrydhen lehtė a? :biggrin:
Kjo ndodh ngaqė ata nuk i kanė mendt tek koka por mes kėmbėve!:tongue:


Te pa pjekur ..thart !
:tongue:

Fshatari
24-01-10, 21:23
Po de po! :d
Qe edhe Idila po i konfirmon fjalet e mia! Tash jam 100% i sigurte!

Idila
25-01-10, 10:18
Qe edhe Idila po i konfirmon fjalet e mia! Tash jam 100% i sigurte!
Ah meshkujt!! Nuk e kuptojnė tė gjorėt se vjen njė ditė kur i lė takati(fuqia) tė vrapojnė pas femrave, pikėrisht atėherė shfaqet nevoja pėr ta patur njeriun mbėshtetje pėr ditėt nė vijim, pėr ta qarė njė hall tė vetėm apo pėr t`iu gėzuar momenteve qė ofron jeta!
Jo po prit se harrova, jeni tė zgjuar ju, mbani rezervė edhe pėr ditėt e vėshtira..! :P

LOJETARI
25-01-10, 11:13
Ah meshkujt!! Nuk e kuptojnė tė gjorėt se vjen njė ditė kur i lė takati(fuqia) tė vrapojnė pas femrave, pikėrisht atėherė shfaqet nevoja pėr ta patur njeriun mbėshtetje pėr ditėt nė vijim, pėr ta qarė njė hall tė vetėm apo pėr t`iu gėzuar momenteve qė ofron jeta!
Jo po prit se harrova, jeni tė zgjuar ju, mbani rezervė edhe pėr ditėt e vėshtira..! :P

Sa herė qė flitet nė shumės pėr gjininė tjetėr huqet e vėrteta , edhe atė me kilometra .Idila , ti je 72 kilometra larg sė vėrtetės !:biggrin:

Idila
25-01-10, 11:19
Sa herė qė flitet nė shumės pėr gjininė tjetėr huqet e vėrteta , edhe atė me kilometra .Idila , ti je 72 kilometra larg sė vėrtetės !:biggrin:
Mirė qė qenka shaka nga ana e juaj!

(haha :wink: )

roadrunner
25-01-10, 11:23
Nese flasim ne pergjithesi, jane shume ma te perpikt se meshkujt e nacionaliteteve tjera....kur shoh meshkujt shqiptare, krejt tjeret me duken huduma...e mos te flasim per durimin qe kane, se tybe i huji ste ban dertin hiqqqqq, ata ne rrafsh kan linde, rrafsh jetojne, rrafsh mbarojne. E kur e ki krejt rrafsh, qysh mundesh me dit qka ka matane kodre?

emine
25-01-10, 11:37
Nese flasim ne pergjithesi, jane shume ma te perpikt se meshkujt e nacionaliteteve tjera....kur shoh meshkujt shqiptare, krejt tjeret me duken huduma...e mos te flasim per durimin qe kane, se tybe i huji ste ban dertin hiqqqqq, ata ne rrafsh kan linde, rrafsh jetojne, rrafsh mbarojne. E kur e ki krejt rrafsh, qysh mundesh me dit qka ka matane kodre?
me kish inetresu ne cfare raportesh kan durim,apo ne cfare rrethanash jan aq te sgjuare ne krahasim me popujt tjer,sa kam kesh:biggrin:
eminia e di veq nje gje,derisa i shkojshe shqiptarit/shqiptares per fije,je i/ e mire ,normal ne ket sfer jan njerz perfekt,po si ka luhatje,munesh me marr me mend cfare sjellejesh shef dhe cafre durimi dhe reagimi ndaj shqiptarit...

roadrunner
25-01-10, 11:51
1) Jane ma atdhetare
2) Ma familjare
3) Ma te vendost
4) Maturojne me heret
5) Gjithmone kane qef me pas familje
6) Rrase pasul qaty nuk bon za
7) Nuk i rras hunt fort ne kuzhine e ne pune te grave
8) I ban fjalet e randa
9) I kthyeshem
10) Din qka osht hatri
11) Din me fal
12) etj

Dmth nese i gjeneralizon, se kto nuk maten me individe :D

me kish inetresu ne cfare raportesh kan durim,apo ne cfare rrethanash jan aq te sgjuare ne krahasim me popujt tjer,sa kam kesh:biggrin:
eminia e di veq nje gje,derisa i shkojshe shqiptarit/shqiptares per fije,je i/ e mire ,normal ne ket sfer jan njerz perfekt,po si ka luhatje,munesh me marr me mend cfare sjellejesh shef dhe cafre durimi dhe reagimi ndaj shqiptarit...

emine
25-01-10, 11:57
1) Jane ma atdhetare
2) Ma familjare,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
3) Ma te vendost,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
4) Maturojne me heret,,,,,,,,,,,,,
5) Gjithmone kane qef me pas familje,,
6) Rrase pasul qaty nuk bon za
7) Nuk i rras hunt fort ne kuzhine e ne pune te grave
8) I ban fjalet e randa
9) I kthyeshem
10) Din qka osht hatri
11) Din me fal
12) etj

Dmth nese i gjeneralizon, se kto nuk maten me individe :D

dmth,asgja ma shume spaskan sa kan te hujte,
ps,a oshte e nevojshme mi fole dikujte ronde kure ka menyre tjeter komunikimi,edhe i bajne se lypin para buke e mas buke fjal,normal qe i bajne fjalet kure pa fjal sune jetojne,me vje keq ,po asgja ma shume as ma interesont skan sa te huajte,

roadrunner
25-01-10, 12:00
Ato i ke ne pergjithesi, se me kqyr ne individ, ka shqiptar qe ta gerdit edhe jeten tybe...po edhe te huj qe ta bojn parajse...po ne pergjithesi kur ti matesh me shumice....e mira gjith e mun te keqen :Ddmth,asgja ma shume spaskan sa kan te hujte,
ps,a oshte e nevojshme mi fole dikujte ronde kure ka menyre tjeter komunikimi,edhe i bajne se lypin para buke e mas buke fjal,normal qe i bajne fjalet kure pa fjal sune jetojne,me vje keq ,po asgja ma shume as ma interesont skan sa te huajte,

emine
25-01-10, 12:08
Ato i ke ne pergjithesi, se me kqyr ne individ, ka shqiptar qe ta gerdit edhe jeten tybe...po edhe te huj qe ta bojn parajse...po ne pergjithesi kur ti matesh me shumice....e mira gjith e mun te keqen :D
une sune flas me shumice loqke,vetem e di se mirkuptimi e mirsjellja so bash natyre e shqiptarit,vetem nje fjal e keqe me ban te ndihem keq,ska arsyetim as kerkim fajle ,nese e ban aj person hoby ate gjest,ska mirsi njeren ane shpull e tjetren prej dashnije po te rrehi,,,,njerz te mire e te kqij ka kudo,andaj smundet te vije ne perfundim nje thenje evrtet rreth ksaj teme,nuke munde te tregoi shijen e mishit kalit kure kurre se kam hanger,apo mish arushe,po diten nga nata mund ta dalloi,,

roadrunner
25-01-10, 12:17
Une fola ne pergjithesi, se me individ nuk mundesh me u bazu ashtu me nacionalitete. Dhune ka kudo ne bote, pa marr parasysh prej nacionalitetit. E mirja edhe e keqja nuk gjeneralizohen ne ket aspekt. Psh ne France studimet statistikore kane realizu se 40% e mashkujve atje tradhtojne, kjo nuk mund te thuhet per krejt nacionalitetet. Ne nje shtet, nuk po me kujtohet cili, femra veq pse eshte vesh shkurt i ka hanger 50 te rame nga gjykata eshte denuar, per shkak se shumica e popullates ishin muslimane. Kete ligj e ka pru shteti i perbere nga sunduesit e gjinise mashkullore. Ne USA, shumica e qifteve deshtojne per shkak te pakujdesise, dhe abuzimit te lirise. Kurse te na eshte nje ekuiliber qe i mban disa gjana ne bilanc, te cilat gjana edhe pakesojne mundesine e se keqes.une sune flas me shumice loqke,vetem e di se mirkuptimi e mirsjellja so bash natyre e shqiptarit,vetem nje fjal e keqe me ban te ndihem keq,ska arsyetim as kerkim fajle ,nese e ban aj person hoby ate gjest,ska mirsi njeren ane shpull e tjetren prej dashnije po te rrehi,,,,njerz te mire e te kqij ka kudo,andaj smundet te vije ne perfundim nje thenje evrtet rreth ksaj teme,nuke munde te tregoi shijen e mishit kalit kure kurre se kam hanger,apo mish arushe,po diten nga nata mund ta dalloi,,

AlbaSoft
25-01-10, 12:32
Oj cika dhuna s`njeh nacionalitet e pat cka i beni brown rihannas a keni harru aaa..

Fshatari
25-01-10, 14:03
1) Jane ma atdhetare
2) Ma familjare
3) Ma te vendost
4) Maturojne me heret
5) Gjithmone kane qef me pas familje
6) Rrase pasul qaty nuk bon za
7) Nuk i rras hunt fort ne kuzhine e ne pune te grave
8) I ban fjalet e randa
9) I kthyeshem
10) Din qka osht hatri
11) Din me fal
12) etj

Dmth nese i gjeneralizon, se kto nuk maten me individe :D
Valla analize bukur e mire eshte kjo e roadrunneres. Duhet me ia pranue se i paska analizue shume mire gjerat.

emine
25-01-10, 14:05
Valla analize bukur e mire eshte kjo e roadrunneres. Duhet me ia pranue se i paska analizue shume mire gjerat.
ka harru te shenoje se jan peshkatar te mire
http://photos-h.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/hs231.snc1/7831_130471677942_130169882942_2372637_7754302_n.j pg (http://www.facebook.com/photo.php?pid=2372315&id=130169882942)

emine
25-01-10, 14:07
1) Jane ma atdhetare
2) Ma familjare
3) Ma te vendost
4) Maturojne me heret
5) Gjithmone kane qef me pas familje
6) Rrase pasul qaty nuk bon za
7) Nuk i rras hunt fort ne kuzhine e ne pune te grave
8) I ban fjalet e randa
9) I kthyeshem
10) Din qka osht hatri
11) Din me fal
12) etj

Dmth nese i gjeneralizon, se kto nuk maten me individe :D
hahahhahhahhahahhaahhah

http://photos-e.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/hs211.snc1/7831_130472692942_130169882942_2372645_7935600_n.j pg (http://www.facebook.com/photo.php?pid=2372315&id=130169882942)