PDA

View Full Version : Ndihme ne HOTMAIL


dexter
03-06-07, 23:44
Pershendetje kush nga ju mund te me ndihmoj rreth nje problemi gjat ditve te fundit ne imel vin disa reklama palidhje qe po me hin ne nerva si hi5.com e shum e shum tjera nga shoket qe hin ne keto web faqe apo behen antar te tyre dhe vin automatikisht permes imelav tyre .
Keni ndonje ide se si ti ndaloj keto apo duhet te pajtohem me fatin heheh klm me te mira mirpres pergjigjjet e juaja ..

Zero Cool
04-06-07, 14:00
dexter, nuk e di pse por jam i bindur qe ti nuk e perdore asnje program per dergim/marrje te postes elektronike. Nese eshte keshtu (nese e shiqon posten direkt ne "mail box" te hotmailit), atehere cakto posten e padeshiruar dhe ke nje pulle ma lart, ku mund ta veshe si poste e padeshiruar dhe vet filterat e serverit, do te cilesojne ate postues si SPAMER dhe nuk do te marresh nga ai me poste. Ketu eshte me rendesi qe mos te hapesh fare posten, sepse ne te kunderten, derguesi do ta merr njoftimin se ti e ke hapur ate e-mail dhe do te dergoj SPAM , por tani me nje adrese tjeter dhe keshtu me rradhe (shpesh here shiten e-mail adresat neper firma qe merren me SPAM vetem e vetem per kete qellim).
Nese je duke perdore ndonje program per poste elektronike (outlook ... etj) atehere ke mundesite te opcionet per filtrimin e postes, dhe mundesia tjeter eshte te kesh nje AV te mire i cili ka te integruar edhe kontrollin e e-mailit (spam, virus, worm, trojan hors etj.).
Shpresoj qe te ndihmova.
Gjithmone i gatshem per ndihme: ZC

dexter
06-06-07, 18:13
Flm shum zero cool qe po me pergjigjesh dhe po me jep kesi pergjigjje te mira si mund ta aktivizoj outlook kendonje ide .

Zero Cool
06-06-07, 20:02
Si te konmfiguroni hotmail/msn ne outlook ?


Filllimisht duhet ta keni te instaluar Outlook-un
Dhe tani kliko te Start / Programet / Microsoft Office dhe gjeje Outlook (shiqo foton):

http://img.photobucket.com/albums/v155/zerocoolnl/download/naamloos1.jpg


3. Tani programi automatikisht do te ju pyet per te krijuar nje account (nese jo atehere shiqo foton 3)


http://img.photobucket.com/albums/v155/zerocoolnl/download/naamloos2.jpg


*Pra nese nuk eshte kerkuar te beni nje account beje vet:
http://img.photobucket.com/albums/v155/zerocoolnl/download/naamloos3.jpg* Ne vazhdim kliko nexthttp://img.photobucket.com/albums/v155/zerocoolnl/download/naamloos4.jpg


* Shiqo fotot dhe nuk mund te gabosh

Zero Cool
06-06-07, 20:35
* Tani kliko te HTTP (vetem per hotmail, msn):http://img.photobucket.com/albums/v155/zerocoolnl/download/naamloos5.jpg
* Tani jepja shenimet e tua (shiqo shembullin ne foto):http://img.photobucket.com/albums/v155/zerocoolnl/download/naamloos6.jpg
* Tani kliko FINISH, dhe e ke konfiguru emailin tend ne Microsoft Outlook.
http://img.photobucket.com/albums/v155/zerocoolnl/download/naamloos7.jpg
Sukses, ZC

dexter
09-06-07, 00:55
Zero cool pershendetje edhe se pari te falenderoj shum per pergjigjjet e kreva te ter proceduren se si me the e konfigurova outlook , por kur dua te dergoj mesazh me del nje dialog i vocerr dhe me thot anglisht PLEASE ENTER USER NAME AND PASWORD FOR THE FOLLOWING SERVER
PRA E DY FUSHA KU PI LYP PASVORDIN DHE USER NAME UNE PO I PLOTCOJ ME NI EMER DHE ME PASVORD PO SPO BON TE DERGOJ IMEL APO TE PRANOJ KU MENDON SE OSHT PROBLEMI AAAAAA HEHHEH TE LODHA SHPRESOJ TE KESH DURIM PER MU DHE ISHLLA ME TE MIR A GJITHMON KLM ZERO COOL DHE FLM SHUMMMM PER KOHEN TUAJ ...

Zero Cool
09-06-07, 11:33
Problemi eshte ketu:http://img.photobucket.com/albums/v155/zerocoolnl/download/naamloos6.jpgKetu duhet te shkruash informacionet e sakta e jo te rrejshe , dhe ne anen e djathte te te dhenat e serverit te caktosh nese ke e-mailin ****@hotmail.com (****@hotmail.com) atehere te percaktohesh per hotmail, nese e ke ****@msn.com (****@msn.com) atehere vendose MSN.

Nese nuk ke sukses atehere fshije at account plotesisht dhe nisja procedures nga fillimi.ZC

dexter
09-06-07, 17:13
zero cool e provova si me that por prap e njajta gje te user name po ja jep emnin e administratorit te kompjuterit aty pasvordin e kompjuterit po spo bon faleminderit per pergjigjje sdi qetsh ku o problemi ...

Zero Cool
09-06-07, 17:21
zero cool e provova si me that por prap e njajta gje te user name po ja jep emnin e administratorit te kompjuterit aty pasvordin e kompjuterit po spo bon faleminderit per pergjigjje sdi qetsh ku o problemi ...


ahahahahahah , hajt provo jepja emrin e emailit edhe passwordin e e-mailt :wink:

dexter
10-06-07, 00:59
ej zero cool te falenderoj shum per ndimen dhe durimin me duket se problemi eshte keshtu ne kosov kompani me e madheja qe e furnizon rrjetin ne kosov eshe ipkoneti besoj se ke ni per ta pra une nuk jam direkt i lidhur prej ipkos eshte nje firm me e vogel qe ka pas ni internet cafe pastaj ka nis te shperndaj rrjet edhe neper shtepija pr a une provider ekam ato thuja jam i lidhur per ta si me qen ni kompjuter i tine e doshta duhet te ma jap ai qat far kodi si po e lyp outlook mendon qe eshte problemi ketu ej zero mendoj se te lodha pak me keto llafe po ishalla ja vlen najher dhe te kthej per te mir se khu te kam lodh krejt ej te pershendes me rrespekt per ty dexter ...