PDA

View Full Version : Sikur do ishte mire te hapet nje nenforum per ...!


hasanmehmeti
06-06-07, 22:20
Sikur do ishte mire te hapej nje Nenforum per Studentet .

Te pakten ata qe kan qasje ne Institucionet e ndryshme arsimore te vendeve te ndryshme te i ofrojne Forumit Dardania informacionet e duhura qe studentet shqipetare qe studiojne ne vendlindje por edhe ata nxenes qe jane ne shkollat te mesme te kene nje horizont me te gjere se si rrjedhin gjerat ne lidhje me studimet ne vendet te ndryshme .

Eshte deme i madhe qe ne munges informacionesh dhe jo ne munges financiare shume quna dhe vajza qe deshirojne te studiojne me tutje ne vendet tjera te mbesin pa shfrytzimin e asaj mundesie.

Edhe sikur te jete shkak ky Nenforum vetem per nje person te vazhdoj studimet ne nje vend tjeter me te perparuar sa i perket studimeve se vendi yne, do mjaftonte per mendimin time.

Thjeshe ai qe ka deshire dhe interes do dinte vendin ku mund te drejtohej per te marre sadopake informacione mbi kete qeshtje.

Pastaj dihet mire se ne vendin tone sipas statistikave shume nxenes do mbesim per fate te keq dhe ne munges vendesh ne fakultetet e Kosoves por edhe me gjere , jashte mundesis per te gezuar nje shkalle tjeter te arsimimit ne studimet e Larta.

Kur i eshte dhene mundesia te marrim shembull nenforumeve si Kafeja e Dardanis dhe sa flitet shpesh her edhe koti neper Kafet e forumit( nuk jame kunder ati nenforumi por flas per prioritet) do ishte me e udhes qe sado pak dhe kush ka mundesi te ofroj diqka ne lidhje me kete teme per Studentet e tashem dhe te ardhshem te Vendeve tona.

Me shprese ne Mirkuptime nga njerezit pergjegjes dhe antaret ,
hasanmehmeti.

Gentiani
07-06-07, 20:52
edhe... i more ti Hasan informacionet e duhura, nga ata qė kanė qasje nė institucionet mėsimore tė vendeve tė ndryshme ?!

Pėr reklama tė biznesit ekzistojnė enkas vendet pėr publikimin e biznesit nė gazetat e pėrditshme nė gjuhėn shqipe ku munden tė vendosen shpalljet dhe... teksti vazhdon pėr informata mė tė hollėsishme na kontaktoni nė Nr. e telefonit... !

Por gjithsesi ata/ato qė janė tė interesuara sigurisht qė mundet tė gjejnė dhe marrin informatat direkt nga institucionet qė ofrojnė ato shėrbime, qoftė nga web ose nga adresat qė munden tė gjinden, dhe sė paku ato nuk i ruajnė informatat si zarzavate dhe top informacione qė nuk janė pėr opinion!

hasanmehmeti
07-06-07, 21:17
pershendetje ,
Gentiani i nderuar , sikur ke filluar te largohesh nga Lugina jote .edhe... i more ti Hasan informacionet e duhura, nga ata qė kanė qasje nė institucionet mėsimore tė vendeve tė ndryshme ?!

ai qe i kerkon edhe i gjene , dhe nuk ka qene tema per vendet e ndryshme por per nje vend te veqant.Por shkrimi ime nuk ka te beje me ate qe ti mendon.
Pėr reklama tė biznesit ekzistojnė enkas vendet pėr publikimin e biznesit nė gazetat e pėrditshme nė gjuhėn shqipe ku munden tė vendosen shpalljet dhe... teksti vazhdon pėr informata mė tė hollėsishme na kontaktoni nė Nr. e telefonit... !

Por gjithsesi ata/ato qė janė tė interesuara sigurisht qė mundet tė gjejnė dhe marrin informatat direkt nga institucionet qė ofrojnė ato shėrbime, qoftė nga web ose nga adresat qė munden tė gjinden, dhe sė paku ato nuk i ruajnė informatat si zarzavate dhe top informacione qė nuk janė pėr opinion!


Se pari po e shof se nuk ke transparenc te gjere ne ate qe kam cekur une .Nuk kame qellime te ti beje reklama ndonje institucioni . Une vetem u interesova ,qe pasi lexova disa statistika qe shume Maturant ketyre vitetve te fundit nuk kane mundesi te zejne nje vend ne fakultete tona ,shkak Konkurenca e larte dhe manipulimet e larta gjithashtu, ti ofron ai qe ka mundesi ndonje informacion forumistave ketu .E pastaj forumistat do mund ti bartin tek te afermit e tyre ato informacione .
Sa me perket mua une kam perfunduar moti kohe kerkime te tilla, keshtu qe jame i knaqur me ate qe bej sot, falenderimi i takon vetem Allahut.

Dhe pastaj nuk e di qka do kishte diqka te keqe ne ate qe nje nenforum i tille ti ofrohet kesaj kategorie ne Dardani !?

apo mos ke deshire te hapim edhe ndonje nenforum politik per Ministrin e Mbrendshme apo te Jashtme ,apo per Minoritetet .


hasani.