PDA

View Full Version : Nj€ r€fr€n t€ k€ng€§


egi
14-06-07, 12:39
nje loj e re, une ja nisi dhe e shkruj nje refren te kenges, pastaj aj mas meje duhet me shku kush e kendon dhe titullin..dhe me shku vet nje refren tjeter..

5 minuta me mi dhan edhe njeher diqka me te than mos s'me kishe lan
5 minuta me me pas pa bashk me mu do te kishe qa kurr s'mu kishe nda

Buqja_ch
14-06-07, 12:47
nje loj e re, une ja nisi dhe e shkruj nje refren te kenges, pastaj aj mas meje duhet me shku kush e kendon dhe titullin..dhe me shku vet nje refren tjeter..

5 minuta me mi dhan edhe njeher diqka me te than mos s'me kishe lan
5 minuta me me pas pa bashk me mu do te kishe qa kurr s'mu kishe nda

Egi edhe ne gjum nese do te isha keto fjal do ti disha ahhahha

MEDA ......

egi
14-06-07, 12:49
Egi edhe ne gjum nese do te isha keto fjal do ti disha ahhahha

MEDA ......

hehhee, a munesh tash ti nje refresn tjeter me shkru hehehehhe

RiannA
14-06-07, 13:56
Qe une pe shkruj nje:

Bjeri zemres oooohhh shpirt,
bjeri sa te kesh fuqi,
por kujdes brenda saj fshihesh ti.....

Buqja_ch
14-06-07, 14:03
Qe une pe shkruj nje:

Bjeri zemres oooohhh shpirt,
bjeri sa te kesh fuqi,
por kujdes brenda saj fshihesh ti.....


Po éshté ni keng shum e bukur nga Ilir Shaqiri

Buqja_ch
14-06-07, 14:06
hehhee, a munesh tash ti nje refresn tjeter me shkru hehehehhe

Po


Lutem veq njeher ti mbylli syt e te pushojé
asnjeher per ne te dy.mos te endrroj
ne u kthyem kunder vehtes,kunder fatit
tash kush do ta mbaj peshen e mekatit

RiannA
14-06-07, 14:07
edhe njo:

Sonte po piiiiiiiiiiiii e nuk po dehem
shihja e saj me mbeti ne buzen e flakur
ohh une e diiiiiiiiii se nuk do tkthehet
Lot e Raki do tpi edhe nmoshen e flakur

Buqja_ch
14-06-07, 14:43
edhe njo:

Sonte po piiiiiiiiiiiii e nuk po dehem
shihja e saj me mbeti ne buzen e flakur
ohh une e diiiiiiiiii se nuk do tkthehet
Lot e Raki do tpi edhe nmoshen e flakur

Ramadan Krasniqi ...DANI

Keshtu thot

RiannA
14-06-07, 14:47
Blaaaaaaaaaaavo Buqeeeeeeeeeeee hehe


tash ene njo:

Te lutem falmi syt e shkruar
qe si prush jan tu pervlu
mbas syve tu jam dashurar
dhe spo mundem me duru

legenda
14-06-07, 15:36
.....teme e bukur EGI,
po cili prej nesh nuk kendon cdo dite thuaja ndonje refren kenge....per momentin me bie ndermend ky refren:

"....UNE dhe TI
lusnim naten qe pafund te zgjasteee
te mos kish agiiiiim,,,,
edhe dielli ate nate,te shuheeeej
NDARJE te mos kiiiiish.....
......UNE dhe TI...."


-paska thene dikush me larte MEDA,
me fal RIanna qe e prisha rendin,isha blic ketu....

nje loj e re, une ja nisi dhe e shkruj nje refren te kenges, pastaj aj mas meje duhet me shku kush e kendon dhe titullin..dhe me shku vet nje refren tjeter..

5 minuta me mi dhan edhe njeher diqka me te than mos s'me kishe lan
5 minuta me me pas pa bashk me mu do te kishe qa kurr s'mu kishe nda

egi
16-06-07, 18:06
.....teme e bukur EGI,
po cili prej nesh nuk kendon cdo dite thuaja ndonje refren kenge....per momentin me bie ndermend ky refren:

"....UNE dhe TI
lusnim naten qe pafund te zgjasteee
te mos kish agiiiiim,,,,
edhe dielli ate nate,te shuheeeej
NDARJE te mos kiiiiish.....
......UNE dhe TI...."


-paska thene dikush me larte MEDA,
me fal RIanna qe e prisha rendin,isha blic ketu....


hmm..nuk pe njof tekstin...pe vazhdoj lojen

o beqar a jeni gjall e keni mbaruar
vasha plot mire po kot s'ka te interesuar
o beqar a jeni gjall a po ju vjen marre
s'duam te martuar ne jemi beqare

SANTANA-29
16-06-07, 18:21
Ehr e leht tek po fryn
prej kosoves perendim
Zemra ime me lot qan
per kosov nalli me ka marr,,,,,,,,,,:smile:

elenora
16-06-07, 21:48
nje loj e re, une ja nisi dhe e shkruj nje refren te kenges, pastaj aj mas meje duhet me shku kush e kendon dhe titullin..dhe me shku vet nje refren tjeter..

5 minuta me mi dhan edhe njeher diqka me te than mos s'me kishe lan
5 minuta me me pas pa bashk me mu do te kishe qa kurr s'mu kishe nda
vvavavav u knaqt bre po a spo kini qka me ngu shum po vuni bre do hhehheh

Buqja_ch
16-06-07, 22:26
hmm..nuk pe njof tekstin...pe vazhdoj lojen

o beqar a jeni gjall e keni mbaruar
vasha plot mire po kot s'ka te interesuar
o beqar a jeni gjall a po ju vjen marre
s'duam te martuar ne jemi beqareLeonora Jakupi ......

Buqja_ch
16-06-07, 22:27
Egi po kété ....


Lutem veq njeher ti mbylli syt e te pushojé
asnjeher per ne te dy.mos te endrroj
ne u kthyem kunder vehtes,kunder fatit
tash kush do ta mbaj peshen e mekatit[/quote]

luckyman
16-06-07, 22:49
......Do te pergdheli si vala zallin........
......do ta ngjalle trupin si era malin........

Reana
16-06-07, 23:23
"....UNE dhe TI
lusnim naten qe pafund te zgjasteee
te mos kish agiiiiim,,,,
edhe dielli ate nate,te shuheeeej
NDARJE te mos kiiiiish.....
......UNE dhe TI...."


Rovena Dilo, duet me Pirro Cakon "Per nje cast me ndali zemra"
gjithe teksti i bukur-kenga edhe me me bukur!
kete rradhe pa vote "reputacioni", se mos po mbetesh duke u c"uditur", edhe me tej....:cool:

Sy_kaltra
27-07-07, 13:48
Ike largė nga zemra ime
Mė le pėrmbi buzė nje fjale
Thell ne shpirt e mbylla ndjenjen
Se pėr ty isha e marrė ?

valiii
27-07-07, 17:04
Hėna me yje na pėrshendet
sa t`valvitej barka n`det
mė pėrkdhel me duar tua
e mė thua sa tė dua .

ėshtė e ėmbėl , ėshtė plotė jetė
mbremje bukur nė bregdet
zemra ime pėr ty dridhet
si valė deti era lidhet ( qeshtu diqka ėshtė mė duket)

ahhhhhhhh , bre u ktheva me mendje 7-8 vite mbrapa .:frown:

luckyman
28-07-07, 22:04
...ti mendon qe du me lujt eee...
...meraku ne ty m`ka zané eee....
sa e bukur jeeee ofaa sa e bukur jeee........


kush e kendon ket kengé nuk e di ,vetem kur kamé qené i vogel Babi ja kendojke nje gruaje te komshis ket kengé,....e me ka jeté ne kry,...:tongue:

Zero Cool
03-08-07, 09:13
Tradhtare - Ramadan Krasniqi (Dani)Hej tash fjalet moren vend
Me tjetrin sonte ti po flen, genjeshtare
Esht fakt s`ekam gjelozi
Po sakt e di se kush je ti, mekatare

N`pranveren e von asni trendafil
Me nuk qel e ti me mashtron pa stil
E pa nivel hej ndoshta u be mire
Un e kisha shum veshtir ta bindi veten

Esht fakt kam shum xhelozie
Po sakt e di se kush ishe ti gjith jeten

N`pranveren e von asni trendafil
Me nuk qel e ti me mashtron pa stil
E pa nivel hej ndoshta u be mire
Un e kisha shum veshtir ta bindi veten

Nuk i pate kto mekate nga deshuria
Ti veq deshte mem poshtnu
Nuk e do ti tjetrin e ke veq nga menia
Qka po`t dukem ty kur po`m rre ne sy mekatare
Ti nundesh me`m thy te njoh un ty o moj tradhtare

N`pranveren e von asni trendafil
Me nuk qel e ti me mashtron pa stil
E pa nivel
Nuk i pate kto mekate nga deshuria
Ti veq deshte mem poshtnu
Nuk e do ti tjetrin e ke veq nga menia
Qka po`t dukem ty kur po`m rre ne sy mekatare
Ti nundesh me`m thy te njoh un ty o moj tradhtare

eMiraa
03-08-07, 09:19
[QUOTE=Zero Cool]Tradhtare - Ramadan Krasniqi (Dani)Hej tash fjalet moren vend
Me tjetrin sonte ti po flen, genjeshtare
Esht fakt s`ekam gjelozi
Po sakt e di se kush je ti, mekatare

N`pranveren e von asni trendafil
Me nuk qel e ti me mashtron pa stil
E pa nivel hej ndoshta u be mire
Un e kisha shum veshtir ta bindi veten

Esht fakt kam shum xhelozie
Po sakt e di se kush ishe ti gjith jeten

N`pranveren e von asni trendafil
Me nuk qel e ti me mashtron pa stil
E pa nivel hej ndoshta u be mire
Un e kisha shum veshtir ta bindi veten

Nuk i pate kto mekate nga deshuria
Ti veq deshte mem poshtnu
Nuk e do ti tjetrin e ke veq nga menia
Qka po`t dukem ty kur po`m rre ne sy mekatare
Ti nundesh me`m thy te njoh un ty o moj tradhtare

N`pranveren e von asni trendafil
Me nuk qel e ti me mashtron pa stil
E pa nivel
Nuk i pate kto mekate nga deshuria
Ti veq deshte mem poshtnu
Nuk e do ti tjetrin e ke veq nga menia
Qka po`t dukem ty kur po`m rre ne sy mekatare
Ti nundesh me`m thy te njoh un ty o moj tradhtare
[/QU

Ramadan Krasniqi ........moti sepasna ndegju

eMiraa
03-08-07, 09:21
ti me mua as ne enderr
kurr ne jet sdo behesh dhenderr
edhe nese nuk martohem
as nje her nuk te dorzohem...

aLbaChiCk
04-08-07, 00:07
Ne fillim me ke dasht
e pastaj me vrave
me vjen keq tash eshte vonn
qe tme kerkosh falje
Po mendon se pa mu
do te jesh me i lir
perveq meje askush
emrin nuk ta thiir
vetem ti vetem ti
e njef zemren tem
e din qe sta fali
kur gabon njiher
asnjeher asnjeher
une nuk e kam prit
qe nje dit prej ditesh
mendjen ke me rrit
Syt e tu derdhin lot
sa per sy e per faqe
te pelqen te jetosh
vetem ne mekate
po mendon se pa pu
do te jesh me i lir
perveq meje askush
emrin nuk ta thirr
asnjeher asnjher
une se kam prit
se nje dit prej ditesh
mendjen ke me rritt

egi
04-08-07, 16:37
njeher po njeher jo s'me pelqejn drillet e tua
a me do a s'me do perse kurr ti nuk me thu
njeher po njeher jo lojna lojna s'ka me mua
a me do a s'me do perse kurr ti nuk me thua

aLbaChiCk
06-08-07, 18:21
Krejt eshte rren
o krejt eshte rren
ti po shkon ma nuk vjen
krejt eshte rren kjo bot ku jemi
qka don zemra nuk e kemi

Mos me thuaj
mos me thuaj
mos met dasht si dikur
me harru un zemren tende
jo nuk mundem kurrr

Lijanna
07-08-07, 08:18
"ndoshta dhe isha gabim i yti por tash ngushllohu sjam problemi i yti" (adelina)

egi
07-08-07, 19:02
Ana Gabriel - El cigarillo

Le converse de tķ y de mis
ańoranzas, le conte de tus
besos y de mis esperanzas,
le conte de tu olvido de mis
lagrimas tantas, de aquello
que vivimos y que hoy se ha
vuelto nada, le dije que es
posible que a mķ nadie me
quiera por que he intentado
vivir a mi manera, por que
me he negado ha pagar el
tributo de bajeza y pecados
que hoy nos exige el mundo.

07-08-07, 19:18
Neyse so refren po qekjo pjes em pelqen :D


Nėse sonte ndihesh vetėm dhe ke frik tė shohėsh ėndėrr shuaj dritėn, ndize zemrėn do t'mė gjesh mua brėnda

aLbaChiCk
11-08-07, 01:39
N“aeroplana e shum kerre
gurbetqart ja msyn ksaj vere
Ne Kosov e Maqedoni
vin mu knaq me hjek merzi

Pritem nan pritem te dera
se po vi me shum kufera
jam merzit mka marr malli
sun po i nal lot gurbetqari
pritem nan se shum sun rri
veq dy jav e kam me u kthy

~AmaZonA~
11-08-07, 08:12
Neyse so refren po qekjo pjes em pelqen :D


Nėse sonte ndihesh vetėm dhe ke frik tė shohėsh ėndėrr shuaj dritėn, ndize zemrėn do t'mė gjesh mua brėnda
E kėndon Elita 5 kėt kėngėn shume e bukur...

~AmaZonA~
11-08-07, 08:21
A thua do tė kthehet
Pyes veten dhe s'kam pėrgjegje
U shuan llampat prap vetem jam
Agoj dita pėrgjegje s'kam........

Refreni i njė kėnge kush e kėndon???

aLbaChiCk
11-08-07, 13:00
Deri sa ti knaqesh
dit per dit e nat per nat
une mallkoj veten
qe me ty kalova gjat

deri sa ti knaqesh
dhe ste bjen nder mend per mu
un e mallkoj veten
qe aq shum te kam duru

Qka don tash prej meje
pse spo shkon te tjetri
veq per 5 minuta ti i bon krejt per veti
qka don tash prej meje
kesaj i thojn fund
shko ku ta don zemra ty
mos u kthe te un

aLbaChiCk
11-08-07, 13:05
Sonte ti po shkon
shko se nuk te pengoj
nese don me tjetren t“jesh
shko se nuk te ndaloj
e di kur te mbetem vet
dhe pa ty jam gjysem njeri
por asgje smund te ndryshoj
qe te jemi bashk ne dy
ndoshta nji dit kthehesh ti
edhe mua me kerkon
por ateher flet zemra vet
ndoshta me nuk te pranon

Buqja_ch
13-08-07, 04:47
Mé mungon uné te betohem pasha kéta dy sy
Mé mungon nuk shkon jeta pa ty
Mé mungon si héna nates shumé e kam veshtir
Pa ty zemer kur nuk behet miré ...........

egi
13-08-07, 21:18
Se kom dit qe me shkon jeta
Tu i numru keto dite te shkreta
E di mire qe zemra me dhemb
Nese s'jam ne ate vendin tem
S'jam i fundit as i pari
qe po dixhem persegjalli.

Po shkon viti e vjen tjetri
Shpejt po shkojn keto vjet gurbeti
Ne dhe te huj me kaloj jeta
Sa shum shok te gjall si gjeta.

Fort po me dhimbet nene e mjera
Qe gjithmon me ka prit te dera
Me fal moj nane qe ne ryk nuk te mora
Kur u nisa nga kosova
Nuk po muj me hjek merzi
Njeher zanin pa ta ni

Po shkon viti e vjen tjetri
Shpejt po shkojn keto vjet gurbeti
Ne dhe te huj me kaloj jeta
Sa shum shok te gjall si gjeta.

SANTANA-29
13-08-07, 21:25
sabri fejzullahu...MERRMA SHIUN E PRISHTINES

merrma shiun e Prishtines
pika pika mbushe n'got
ma dergo me lotin tend
ta pi larg dikun ne bot
ooooooooooooooo
muzik
oooooooooooooo
muzik

n'kte qytet ku shpesh bjen shi
si ta gjej serish nje ver
kur te laget floku e faqja
kushes sate ti marr ere
ooooooooooooooooo
muzik
ooooooooooooooooo
muzik

pika lotit te ra n'faqe
dhembja jote m'dhimti mua
ku kan vend dhimbjet e mija
mora n'gjoks dhimbjet e tua
ooooooooooooooooooooooo
muzik
ooooooooooooooooooooooo

hapi krahet shpirt im
fluturo oo mbi kujtime
s'paskan dit qfar bukurie
paskana pas ne doren time
s'paskna dit qfar bukurie
paskna pas ne doren time

Buqja_ch
14-08-07, 06:37
nje loj e re, une ja nisi dhe e shkruj nje refren te kenges, pastaj aj mas meje duhet me shku kush e kendon dhe titullin..dhe me shku vet nje refren tjeter..

5 minuta me mi dhan edhe njeher diqka me te than mos s'me kishe lan
5 minuta me me pas pa bashk me mu do te kishe qa kurr s'mu kishe ndaEgi ne fillim ishte tem e qelluar sikur me pelqej ...
ndrsa tash mori kahje tjeter ,nga te tjeret por edhe nga ti

ju pershndes

Domira
14-08-07, 09:37
Perpara sa her dojsha mi than najkuj dicka mu sillke neper men ndonje refren...e tash sdi qka u ba...hiq:frown:

Lijanna
14-08-07, 10:19
Ref:
Sa shume gabova e sa e sa here te kam hidheru
Ti prape me deshe o Zoti im me ke meshiru

Ti qe mekatet mi mbulon, kur devijoj me udhezon
Kur une pendohem Ti me do, kur une semurem Ti me sheron!

Buqja_ch
14-08-07, 11:23
Ref:
Sa shume gabova e sa e sa here te kam hidheru
Ti prape me deshe o Zoti im me ke meshiru

Ti qe mekatet mi mbulon, kur devijoj me udhezon
Kur une pendohem Ti me do, kur une semurem Ti me sheron!Mendoi se e kendon Adem Ramadani

Buqja_ch
14-08-07, 11:25
Pritim nané ,pritum te dera
se po vi me plot kufera

pritum nané ,se shum sun rri
veq dy jav e kam mu kthy ...

egi
14-08-07, 12:38
Egi ne fillim ishte tem e qelluar sikur me pelqej ...
ndrsa tash mori kahje tjeter ,nga te tjeret por edhe nga ti

ju pershndes

ooo e di....po kerkush nuk e ka percjell...dhe kom mendu qe askush si ka lexu regullat....po mujm prap prej fillimit me ba :smile:

Lijanna
14-08-07, 12:59
Mendoi se e kendon Adem Ramadani

Po Ademi e kendon...:smile:

Domira
15-08-07, 13:10
ooo e di....po kerkush nuk e ka percjell...dhe kom mendu qe askush si ka lexu regullat....po mujm prap prej fillimit me ba :smile:

o egi pse nuk po mė thua se unė i pasna hyp fshisės hahahahaha...me psotimin tim ma herėt e pasna huē temen krejt...me fal:frown:

egi
22-08-07, 20:01
o egi pse nuk po mė thua se unė i pasna hyp fshisės hahahahaha...me psotimin tim ma herėt e pasna huē temen krejt...me fal:frown:

mos e ki dert..u kry kjo pun :smile:
po ja nisim perseri

qe refreni:

jo ti zemra jem
nese me le nuk ka problem
ti vetem behu i sinqert
per asgje tjeter mos ke dert.

jo ti zemra jem
nese me le nuk ka problem
nga ti me nuk do te jem
hiq mos ta nin lirisht ti me len

Domira
23-08-07, 00:28
mos e ki dert..u kry kjo pun :smile:
po ja nisim perseri

qe refreni:

jo ti zemra jem
nese me le nuk ka problem
ti vetem behu i sinqert
per asgje tjeter mos ke dert.

jo ti zemra jem
nese me le nuk ka problem
nga ti me nuk do te jem
hiq mos ta nin lirisht ti me len

jaa hiq egi nuk me kujtohet per momentin...po mendohem se ndoshta e gjej:smile:

DEA
23-08-07, 07:05
O ne tren per Prezeren
kam taku rruges nje plak,
o rruges o nje plak,
Kenga halleve u ben lak o u ben lak,
se kjo jeta nuk eshte kajmak,
o nuk eshte kajmak.......

Buqja_ch
23-08-07, 15:08
O ne tren per Prezeren
kam taku rruges nje plak,
o rruges o nje plak,
Kenga halleve u ben lak o u ben lak,
se kjo jeta nuk eshte kajmak,
o nuk eshte kajmak.......


A moj DEA ...po mrapa je kthy
shum me bere te mendoi jo si spo e di kengen
por sa po e kujtoi pom del Migjen Kelmendi
ende pomendoi e kujtoi grupet e asaj kohe ....

DEA
24-08-07, 07:48
Gjurmet ne rere, vala i fshiu,
emrin tend ne mur e zhduku shiu,
por gjurmet ne zemer,jo nuk shlyhen lehte,
dhe kur fiket jeta me vete i merr.
Dikur fluturoja, ti me epje krah,
sot as nuk mund te eci nuk te kam me pran.

DEA
24-08-07, 07:52
Evrope moj qka po pret,hape moj deren te hym dhe ne.
Mjaft, mjaft kemi pritur, per demokraci jemi te uritur.
Edhe ne gjithmon enderruam,
te jemi ne Evropen e bashkuar,
prandaj une dy gishta lart i qova prano pershendetje nga Kosova
Evrope moj mos u vono, ne jemi me ty mos na harro,
Mjaft, mjaft kemi pritur per demokraci jemi te uritur.

DEA
24-08-07, 07:57
Moos, mos te thash, nuk eshte ai, nuk eshte per ty
joooo nuk me degjove, vazhdove perseri.
Tani mua me kthehesh, por vone eshte per ne te dy,
une mundem vetem te te jap nje keshille per te mire.
Shoqe moj, shoqe moj, shoqe moj ,mos te thash.
Nuk me degjove mua ti, apo nuk deshe nuk e di,
te njejtat fjale po ti them une perseri.
Jo mos e shif ti bukurin, mundohu e gjeje njerin,
kjo vlen per ty dhe shoqet qe nuk e dine.
Nuk me degjove mua ti apo nuk deshe nuk e di,
te njejtat fjale po ti them une perseri.

DEA
24-08-07, 08:01
Me lejo te lutem me lejo,
qe une per ty te jem gjithqka ne bote,
Me lejo te lutem me lejo,
Te behem sendi qe me teper ti e do,
te behem ajri qe e thith,
te behem uji qe e pi,
te behem gjeja me shtrenjt per ty, per ty
te behem djelli qe te ngroh,
te behem ai qe te do,
te behem gjithqka per ty, per ty.
Me lejo te behem me lejo,
muzike qe me endje qdo dite e ndegjon,
me lejo te behem me lejo,
ne zemren tende nje pjese e vogel o.

DEA
24-08-07, 08:21
E dua tangon e dua tangon, zemra ime therret,
karnevalin brazilian , enderr e kam ne jete,
dhe flamengo dhe flamengo pa mase me pelqen,
sa here ate e luaj zemren ma rremben
me te vertet cdo valle une e dua, zemer muzikale rreh ne mua,
Te gjitha vallet me pelqejne qe i luan bota,
por me shume zemren ma ndez e imja shota, e imja shota e imja shota.

DEA
24-08-07, 08:57
A moj DEA ...po mrapa je kthy
shum me bere te mendoi jo si spo e di kengen
por sa po e kujtoi pom del Migjen Kelmendi
ende pomendoi e kujtoi grupet e asaj kohe ....

Kadal se e gjeta kengen juuuuuhhhhuuuuuuuuuu


Se di a ju kam treguar, e kam nje kenge o shume te mire,
o plot uzdaj por e mire, e me se miri e kendoj kur e percjelli me birre,
e kam nje kenge o pa mahi edhe Peja e ka ndi,
Ne lome e ne Qarshi e ne Metohi,
skam lende kend pa e permend o dashuris i kam lane vend,dashurise i kam lane vend.
O ne tren per perzeren, e mua nje her me ka thene nje plak se kenga halleve u bene lak
o kengave halleve u ben lak o se jeta nuk eshte kajmak o nuk eshte kajmak,
E kam nje kenge o pa e kendue, eshte e lehte o per ta kenduar,
E kam nje kange pa mahi, o tane Kosova e ka ndi,
e me se miri e kendoj kur kendon edhe ti,
Skam lend kend o pa e permend dashuris i kam lend vend, dashuris o i kam lend vend.
o ne tren per perzerene mua nje her me ka thene nje plake se kenga halleve u ben lak,
o se jeta nuk eshte kajmak o nuk eshte kajmak.

DEA
27-08-07, 07:07
Eshte disi per te te ardhe keq, se si nuk i njehu askush hitet shekullore....................

DEA
28-08-07, 07:13
A moj DEA ...po mrapa je kthy
shum me bere te mendoi jo si spo e di kengen
por sa po e kujtoi pom del Migjen Kelmendi
ende pomendoi e kujtoi grupet e asaj kohe ....

Buqe grupi Gjurmet ,a ben pjese edhe Migjen Kelmendi se di!

~AmaZonA~
28-08-07, 07:18
Buqe grupi Gjurmet ,a ben pjese edhe Migjen Kelmendi se di!
DEA vetem per Ty...

Nė Prishtin...
Njerzit shkojn e vine
Me autobus e me makin
Tė gjithe takohen ne Prishtin
Ndėrtojn shtėpin kerkojn Lumturin
..............

DEA
28-08-07, 07:29
DEA vetem per Ty...

Nė Prishtin...
Njerzit shkojn e vine
Me autobus e me makin
Tė gjithe takohen ne Prishtin
Ndėrtojn shtėpin kerkojn Lumturin
..............

Amazona diqka veq me Prishtin jane dy qe na knojne Sabri Fejzullahu dhe Sinan Vllasaliu nese sjan keta te dy ateher lem te mendoj pak............

p.s te lypi ne google hahahaah

Buqja_ch
31-08-07, 15:42
Buqe grupi Gjurmet ,a ben pjese edhe Migjen Kelmendi se di!


DEA ...Kur ishte grupi Gjurmet ishte Migjen Kelmendi solist i grupit.
perse u shpernda grupi nuk di ...ndones Migjeni u rrok per gazetari
dhe u ndan ,,nuk di me shum per ta

Ka shum dit se e kujtoja Haki Misini antar i grupit MAK nga Mitrovica
ku me veshtrsi mu kjutua emri i grupit.e tash ende nuk di cillat ishin kenget e tyre
qe shum u ndegjun ne at koh,me tragjedin e trafikut si humbi jeten Hakiu grupi
u shpernda ..me siguri din te flasin me shum ata nga Mitrovica ...

Pershndetje nga un DEA

DEA
31-08-07, 23:24
Diten kur ti shkove,
o pellumb i shkruar,
zemren ma helmove,
o biri i nenes,
zemren ma helmove,
o biri i nenes.


Dilte nena priste leter gurbetqari
ajo spushoj ne te qare o biri nenes
nena qyqe vet, birin e vajton
shpirti i nenes tani ku me je ti.

Kur postjeri solli,
nje leter urgjente,
rane dy pika loti,
nena tha biri im.

Nate e zeze pa hene,
qyqe vetem nena mbeti,
mallkuar ka lene,
ditet e gurbetit

Nena qyqe vet birin e vajton,
shpirti i nenes tani ku je ti.

Linka_pz
06-09-07, 20:28
O merrmė o fllad
dhe si njė gjethe lėshomė ti larg
O lėrmė trishtim
mė ler tė endem drejt fatit tim.

Linka_pz
06-09-07, 20:33
I don't wanna close my eyes
I don't wanna fall asleep
Cause I'd miss you, baby
And I don't wanna miss a thing
Cause even when I dream of you
The sweetest dream will never do
I'd still miss you, baby
And I don't wanna miss a thing.

Linka_pz
06-09-07, 20:33
Ti do te ikesh, e shoh, nuk ka rruge tjeter,
te lodhi kjo udhe e gjate metaforash poetike pa fund,
qe largesie i thyen e i perthyen dallgeve te oqeanit
kur dikush tjeter prane teje endrren ta perkund.

egi
06-09-07, 22:33
I don't wanna close my eyes
I don't wanna fall asleep
Cause I'd miss you, baby
And I don't wanna miss a thing
Cause even when I dream of you
The sweetest dream will never do
I'd still miss you, baby
And I don't wanna miss a thing.

aerosmith - i don't want to miss a thing

nje refren:

U fejove u fejove
zemren time e lendove
tradhetare ti mu me dole
tjeter kujt shpin ja gezove

DEA
04-03-09, 17:19
Nje mbremje vere te takova,
as emrin nuk ta di.
Veq per ty enderrova,
zemren ma rrembeve ti.....................

Por ike ne drejtim tjeter
kujtimin peng ma le,
me ngjalle nje malle te vjeter,
qe te qet nuk me le,

eja ti po te pres,
eja ti me jep shprese.........

Kush kendon dhe si quhet kenga?

DEA
04-03-09, 17:30
Sdi pse ti i harrove,
kenget qe ti kendova,
kenget qe ti shkrova,
vjershat qe ti lexova.


Do ta thej gitaren,
qe kurr me mos te kendoj,
do ti shkyej letrat ,
qe kurr me mos ti lexoj,

Besa o Besa,
ku e lave besen qe ma dhe,
sa shpejt e harrove,
puthjen e pare.

Tere jeten time,
per ty kam kenduar,
t`gjitha kenget e mija,
ty ti kam kushtuar.

Do ta thej gitaren...........Besa o Besa..............


Titulli dhe interpreti?

DEA
04-03-09, 17:39
Erdh shengjergji aman bre,
ja po vjen pampuri,
eshte kjo fest e romanise,
shkojne dashnoret te lumi.


Ka qergare e qergargji,
sa po shkojne dhe vijne,
vetem ty me nuk te shoh,
gabelica ime.


Prej ate dite qe je largu,
nje leter ma shkrove,
dy tri fjale dhe lamtumire,
zemren c`ma pervelove..


Te kam prite moj te kam prit,
vetmija me ka trete.
Te kam prit me lot ne sy,
po ti kurr su ktheve.Titulli dhe Interpreti?

DEA
04-03-09, 17:43
Oj hapsane e lyne me kallaj,
te kam mbajt ne mend dhe te mbaj.
Si harroj torturat qe i ke shtru,
kend pa e rrah e kend pa e varru,


Oj hapsane ti oj rrospi,
a mendove qe do te me besh njeri,
si me thoshe me qortoje ti,
qe te mos kendoj per nenen shqiperi,
Oj tirani fale mos te qoft e imja riniOj hapsane ti o terr i zi,
u shendrrofsh ne pluhur e ne hi,
qyqja e nates le te kendoj per ty,
une do te kendoj per nenen shqiperi,
oj tirani fal mos te qoft e imja riniOj tirani fal mos te qoft e imja rini............

Titrulli dhe interpreti

Buqja_ch
09-03-09, 00:42
Oj tirani fal mos te qoft e imja rini............

Titrulli dhe interpretiIliret & Shemi ........ oj hapsane

LABI
09-03-09, 12:00
Get up, stand up - stand up for your rights
get up, stand up , don't give up the fight...

Peja-Boy
10-03-09, 18:04
Sinan Vllasaliu - Mendjemadhe

dashuria dhe urretja te ti nuk jon da
te jetojn ne zemer si moter e vlla
sod mė thua se pėr mua ndoshta kishe vdek
kurse nesėr mrama sguzoj as met prek
sod me thua se per mua ndoshta kishe vdek
kurse neser mrama sguzoj as met prek
refrain:

ke qellue mendjemadhe
si tja baj se di
her me deshte her sme deshte
i mjeri un pėr ty
ke qėllue mendjemadhe
sdi ma keq a ka
her mė deshte her smė deshte
fije smuj met ra

dashuria dhe urretja te ti jon gjdo nat
si njora si tjetra spo tė len rahat
sod me thua se pėr mua ndoshta kishe vdek
kurse neser mrama sguxoj as met prek
sod me thua se pre mua ndoshta kishe vdek
kurse nesėr mrama sguxoj as met prek

refrain(2 x) :

ke qėllue mendjemadhe
si tja baj se di
her me deshte her sme deshte
i mjeri un per ty
ke qellue mendjemadhe
sdi ma keq a ka
her me deshte her sme deshte
fije smuj met ra

Buqja_ch
11-03-09, 16:34
Sdi pse ti i harrove,
kenget qe ti kendova,
kenget qe ti shkrova,
vjershat qe ti lexova.


Do ta thej gitaren,
qe kurr me mos te kendoj,
do ti shkyej letrat ,
qe kurr me mos ti lexoj,

Besa o Besa,
ku e lave besen qe ma dhe,
sa shpejt e harrove,
puthjen e pare.

Tere jeten time,
per ty kam kenduar,
t`gjitha kenget e mija,
ty ti kam kushtuar.

Do ta thej gitaren...........Besa o Besa..............


Titulli dhe interpreti?
DEA ... pershndetje ,,

Do ta thej kitaren ....... Grupi Mjellma

Buqja_ch
11-03-09, 16:38
Erdh shengjergji aman bre,
ja po vjen pampuri,
eshte kjo fest e romanise,
shkojne dashnoret te lumi.


Ka qergare e qergargji,
sa po shkojne dhe vijne,
vetem ty me nuk te shoh,
gabelica ime.


Prej ate dite qe je largu,
nje leter ma shkrove,
dy tri fjale dhe lamtumire,
zemren c`ma pervelove..


Te kam prite moj te kam prit,
vetmija me ka trete.
Te kam prit me lot ne sy,
po ti kurr su ktheve.Titulli dhe Interpreti?Gabelica ...... Iliret & Shemi

DEA
11-03-09, 16:59
Buqe sakt, te lumte, te pershendes me kengen e ilireve xhamadani vija vija:smile:

Arta-
10-07-09, 13:20
Sa net pa gjumė pėr mua i kalove
Pėr t`mė rritur mua jetėn e flijove...

DEA
12-02-11, 00:03
Diten kur ti shkove,
o pellumb i shkruar,
zemren ma helmove,
o biri i nenes,
zemren ma helmove,
o biri i nenes.


Dilte nena priste leter gurbetqari
ajo spushoj ne te qare o biri nenes
nena qyqe vet, birin e vajton
shpirti i nenes tani ku me je ti.

Kur postjeri solli,
nje leter urgjente,
rane dy pika loti,
nena tha biri im.

Nate e zeze pa hene,
qyqe vetem nena mbeti,
mallkuar ka lene,
ditet e gurbetit

Nena qyqe vet birin e vajton,
shpirti i nenes tani ku je ti.

Po e lypi me ndegju kete kenge, po kam harru se kush e kendon. Kush e din?