PDA

View Full Version : Cili tekst ju pershtatet m s shumti


egi
14-06-07, 21:56
Qfare ndjeni momentalisht..me cilen keng mundeni mu pershkru...me cilin tekst...

Une...momentalisht me nje pjes te kenges te James Blunt - goodbye my lover:

I am a dreamer and when i awake
you can't break my spirti, it's my dreams you take...

Buqja_ch
14-06-07, 22:05
....Mes dy zjarresh une kam ra ..
....Kisha dasht sante met pa...
..Kisha dasht me nejt me Ty..
...E me fol ne kater sy ....

..Meda..

Rammstein
15-06-07, 00:38
oJ Kosov oj Budallic :biggrin: ..shkurte fejza - mamhmut ferati - shyhrete behluli (trio)

instruktori
15-06-07, 00:59
Nuk ka lule ne bote


Ismet Behxheti

egi
16-06-07, 17:06
shpirti me thyet kur e shoh ate shikim
syt flasin per ndjenjen qe e ke ne shpirt,
lotet s'jan tharr i fsheh per te mos i pare
erdhi koha per tu ndar, per tu ndar...

duro zemer ti mos qaj....

aLbaChiCk
16-06-07, 17:13
Perseri po kthehem por ma nuk te gjej
Ah mungesen tende sa shum po e ndjej
Kush e di sa net kam met prit me ardh
kush e di sa dit pa ty kan me zbardh

Sa fjal e sa gzime i kam pas me ty
ka ardh fund i hidhur ma spot shof me sy

eRta
18-06-07, 18:52
Rreth flamurit te prbashkuar,me nj dshir dhe nj qllim
t gjith atje duke u larguar do lidhim besn per shptim.
Prej lufte veq ai largohet q sht i lindur tradhtor
kush sht burr nuk frikohet po vdessi nj dshmor........................................... .................................................. ..........................


Edhe naj dit kjo mbetet knga m e popullarizuar ndr shqiptar.

aLbaChiCk
21-06-07, 16:55
Keq kam fjet e keq jam quu
fjal te kqija kam ndegjuu
keq per mu keq per ty
po dojn zemrat me naj thy
vijn te ti e per mu flasin
vijn te un zemren ma plasin
me fjal thuja shum po vujj
hajde vet e qka dush thuuj....

egi
27-06-07, 22:45
e qka eshte kjo qe sesht semundje
kur qdo pjes e trupit dhemb
e qka eshte nese jo semundje
kur du me u qmend

egi
03-07-07, 21:46
fluturoj fluturoj nga ganimete abazi

fluturoj fluturoj si borebardha neper endrra
dhe kendoj enderroj gjitha ato qe mi don zemra
dashuroj dashuroj gjitha ngjyrat qe i ka bota
dhe te vazhdoj te enderroj sikur lulet te me buzeqeshin oooooo

Lijanna
22-08-07, 18:08
Kjo zemra ime gjithmone ne heshtje te ka kerku
E madherine Tende ne cdo krijese e kam hetu
Cdo qast per Ty une meditova pa pushu
Ky shpirti im so bo rehat Ty te ka besu

E sa mekate mbi token tende i kam bo
E fjalet e tua i zuna tjesht une per asgje

Sa i pa drejte isha me ty o Allah
Ti me dhe shume te mira e une ta ktheva me gjynah

Ref:
Sa shume gabova e sa e sa here te kam hidheru
Ti prape me deshe o Zoti im me ke meshiru

Ti qe mekatet mi mbulon, kur devijoj Ti me udhezon
Kur une pendohem Ti me do, kur une semurem Ti me sheron.

egi
28-08-07, 22:48
Anoche estuve conversando
con mi cigarrillo me sent
cansada, cansada, aburrida y tan vaca
que a veces hasta pienso que
ni siquiera existo, que
aveces hasta pienso
que ni siquiera existo.

Lo encend muy lentamente le
d una fumada y al mirar el
humo que en el espacio se
volatizaba, recorde tantas cosas
que cre olvidadas, se las conte
todas mientras que lo fumaba.

Le converse de t y de mis
aoranzas, le conte de tus
besos y de mis esperanzas,
le conte de tu olvido de mis
lagrimas tantas, de aquello
que vivimos y que hoy se ha
vuelto nada, le dije que es
posible que a m nadie me
quiera por que he intentado
vivir a mi manera, por que
me he negado ha pagar el
tributo de bajeza y pecados
que hoy nos exige el mundo.

Que a lo mejor estoy acabada
o que la vida me ha vencido
que e sufrido y e llorado
que he luchado y e reido y
que es lo que he ganado por
ser as tan comprensiva, solo
vivir desesperada en un mundo
tan vacio.

A noche estuve conversando con
mi cigarrillo, y al terminarlo
pensando me quede entre suspiros
que en este verso triste, que es
el mundo en que vivo, solo el me
va quedando como unico amigo.

rilinda
29-08-07, 20:04
Rreth flamurit te prbashkuar,me nj dshir dhe nj qllim
t gjith atje duke u larguar do lidhim besn per shptim.
Prej lufte veq ai largohet q sht i lindur tradhtor
kush sht burr nuk frikohet po vdessi nj dshmor........................................... .................................................. ..........................


Edhe naj dit kjo mbetet knga m e popullarizuar ndr shqiptar.

U ngrita n'kmb, pastaj e lexova :cool:

__________________________

E kohve t'fundit shum po m'dgjohet, e shum po m kndohet knga: "Pun e madhe"- Mirsa ft. Lyrical Son :biggrin:

egi
03-09-07, 16:05
T dashta shum, m deshte ti.
Sa duashim te dyt
Gabova un, gabove ti?
Akoma nuk e di.
Qudi vrtet ishte qudi
si mori fund kjo dashuri
nuk e besoj akoma dhe tani.
Se besoj.
Dhe ika un dhe ike ti
pa thn as lamtumir
t desha shum, m deshe ti
e deshm dashurin
Si prishet endrra pr nj fjal
imazhi zhuket dal nga dal
Nuk t thash dhe nuk m the m fal
Vetm m fal

Do t kujtoj, t harroj,
n vegime ndrrat do i takoj,
dhe kujtimet gjat i bashkoj,
n mendje nj fjal un kerkoj
Dhe t fal dhe m fal,
dhe imazhi, endrra s'mbetet gjall.

Dhe ika un dhe ike ti
pa thn as lamtumir
t desha shum, m deshe ti
e deshm dashurin
Si prishet endrra pr nj fjal
imazhi zhuket dal nga dal
Nuk t thash dhe nuk m the m fal
Vetm m fal

arton bala
03-09-07, 19:39
Moj sharki e lehte si era
A ka ardhe nShqipni pranvera,
A ke ndi ere tmanushaqes
A ke ndi kange tDervish Shaqes?
...

tan diten sot mu ka sille neper veshe kjo konge,
sdi pse, ata u kallen prej snxehtit atje e une lypsha pranvere
:rolleyes:

Buqja_ch
24-12-07, 08:06
Kaloi shum koh q nuk u pam
Me trup u larguam,me shpirt nuk u ndam
Kur nga gurbet,ti vjen mem pa
M dhem takimi duhet meu nda ..kur duhet meu n`da

ref..

Mos qaj pr mua,,nse s`t afrohem
Kur t shohe s`t kam,m shum po lndohem
Mos qaj pr mua,,nse svi met pa
Nj her m vje me qesh nj mij her me qa

U ndryshuan krejt ngjyrat e ksaj jete
Por ti si gjithmon,dhembjen zemer mbete
Pse nuk kam zemer pa ty me jetu
Sa her m largohesh,ma shum t du..aaah ma shum t Du


Shkurte Fejza ..2008

No MeRcY.
24-12-07, 16:18
Rregullat e mia, kogja majr mu pom rujn
po apet s'mun me pa gjdo bash gjdo kurv qe ma gjujn,
se jon sikur gjom, nuk shihet ngulesh sikur zog
a un e kom voglushin te mami n'strofullog.

Ndoshta don zoti, jetoj e shoh burr
po edhe n'shkovsha n'bote tjeter, apet se l'o kurr
pak shtir se tash po bi me nje kontradit
nuk ma nin per mu, po per ty po du me prit

Si arusha veren, si nana kur pret fmin
ose si Kosova qe pret Pavarsin
s'ka shqipe kom thon, kom me lon ferkem
qe merre nje faqe, prej kanunit tem...

valiii
24-12-07, 23:42
Pr nj ast m ndali zemra, s'ishe ti .........


...Un dhe ti
Lusnim natn q edhe pak t zgjaste
T mos kish agim
Edhe dielli fare t mos lindte
Vetm un dhe ti
Lusnim natn q pafund t zgjaste
T mos kish mbarim
Edhe dielli at dit t shuhej
Ndarje t mos kish
Nse mijra kilometra sot na ndajn ...