PDA

View Full Version : Leonora Jakupi, njė miqėsi ndryshe me LUAN KRASNIQIN


Dilaver
18-06-07, 17:36
http://www.albanianshopping.net/shop/images/731_400.jpg
Kėngėtarja kosovare Leonora Jakupi, ėshtė mikja mė e ngushtė e kampionit tė boksit Luan Krasniqi.


http://www.luankrasniqi.com/images/gallerie/luan_shooting11big.jpg

Ata janė aq miq sa qė nuk lėnė ēast pa u takuar kur Leonora shkon ne Gjermani. Tė njėjtėn gjė bėn edhe kampioni kosovar Luan Krasniqi kur shkon nė vendlindjen e tijKosove. Ndonėse tė shumtė janė ata qė thonė se lidhja e tyre nuk ėshtė thjesht shoqėri, Leonora i ka mohuar zėrat se mund tė ketė ndonjė romancė mes tyre.
Leonora Jakupi dhe Luan Krasniqi janė parė nė klubet e natės nė Prishtinė duke kėrcyer bashkė nė mėnyrė tė shkujdesshme pa e vrarė mėndjen pėr personat qė i rrethonin. Megjithatė Leonora vazhdon tė kėmbėngulė se Krasniqi ėshtė miku i saj mė i mirė, por vetėm kaq. Ndėrkohė, Leonora po pėrgatitet pėr turin e saj ku do tė prezantojė albumin nė vende tė ndryshme tė diasporės, ku me siguri nuk do tė harrojė Gjermaninė, vendi ku jeton kampioni i boksit, Luan Krasniqi.
Sido qė tė jetė, njė gjė ėshtė e sigurtė, Leonora Jakupi do tė vazhdojė tė mbetet mikja mė e mirė e Luan Krasniqit.

Gazeta Shqiptare


************************************************** **********
....me kokallė......!

Arkza
18-06-07, 17:41
Hee Edhe nje Shpifje sikur se per Jehona Sopi a !!!

Uaaaaaaaaa bre shume po i shtim Hunte Gjithe-Kund !!!! :redface:

Por me Gjithethat i Uroj Kengtares te Famshme jo veq qe eshte e Falshme Por me nje Bukuri te Rralle ! i Uroj shume Fat ........... dhe shume Sukses ne qdo aspket te Jetes te saj :smile:

lyra2
18-06-07, 18:42
http://www.albanianshopping.net/shop/images/731_400.jpg
Kėngėtarja kosovare Leonora Jakupi, ėshtė mikja mė e ngushtė e kampionit tė boksit Luan Krasniqi.


http://www.luankrasniqi.com/images/gallerie/luan_shooting11big.jpg

Ata janė aq miq sa qė nuk lėnė ēast pa u takuar kur Leonora shkon ne Gjermani. Tė njėjtėn gjė bėn edhe kampioni kosovar Luan Krasniqi kur shkon nė vendlindjen e tijKosove. Ndonėse tė shumtė janė ata qė thonė se lidhja e tyre nuk ėshtė thjesht shoqėri, Leonora i ka mohuar zėrat se mund tė ketė ndonjė romancė mes tyre.
Leonora Jakupi dhe Luan Krasniqi janė parė nė klubet e natės nė Prishtinė duke kėrcyer bashkė nė mėnyrė tė shkujdesshme pa e vrarė mėndjen pėr personat qė i rrethonin. Megjithatė Leonora vazhdon tė kėmbėngulė se Krasniqi ėshtė miku i saj mė i mirė, por vetėm kaq. Ndėrkohė, Leonora po pėrgatitet pėr turin e saj ku do tė prezantojė albumin nė vende tė ndryshme tė diasporės, ku me siguri nuk do tė harrojė Gjermaninė, vendi ku jeton kampioni i boksit, Luan Krasniqi.
Sido qė tė jetė, njė gjė ėshtė e sigurtė,
Gazeta Shqiptare


************************************************** **********
....me kokallė......!

...aw aw aw po LAJM me rendesi breee,po a me kend shkon ajo klubeve te nates ..pritet miqesi e ngushte aaa,phaaaaaaaaaaaaaaaaa a"Leonora Jakupi do tė vazhdojė tė mbetet mikja mė e mirė e Luan Krasniqit.".ee tash pavaresi as'ka qare pa ardhe

Artisti
18-06-07, 19:00
Paqte jete te gjate miqesia mes tyre, u befshin ata qe me miqesin e tyre, transmetojne nje " hadit" miqesor, bile po flitet se kishin filluar te shkruajne nje liber, ne te cilin kishte kapituj e artikuj te ndryshem rreth miqesis.

Rrnofte miqesia

hhhahaahaa


.

Elina
18-06-07, 23:30
Bash mire, dy te famshem me qene miq aq te ngushte...Ndoshta miqesia e tyre behet edhe me e forte more si dihet,,,pse jo ...:smile:


Nuk e paska kenduar kot Leonora kengen e beqareve...:tongue:

Preshevar
18-06-07, 23:53
Kukuuuu !!! :eek: Qka e paska Gjet Adelinėn !!! Hahahahahahahahahhahaah :biggrin:

hasanmehmeti
19-06-07, 19:17
Kukuuuu !!! :eek: Qka e paska Gjet Adelinėn !!! Hahahahahahahahahhahaah :biggrin:

hahahahahaha edhe Leonoren po qe besa , tja ka thy hundet Trosha ka me ja ban.:biggrin:

Kini me ja ni Krismen edhe naj dite.

Virti
19-06-07, 19:21
lajm "historik" :tongue:

egi
29-06-07, 11:51
qka ka lyp krejt kjo bukuroshe te gorilla :tongue:

Albanian
30-06-07, 04:14
qka ka lyp krejt kjo bukuroshe te gorilla :tongue:

Pse qka dashte ti naj sklepc qe si ka 2 killa mish ne trup a? Ma burr se Luani ska Shqiptar nbot a, po nejse se ti feministe i shef gjanat ndryshe, veq femrat qe jan femra pernime si leonora, e endrrojn nje burr si luani.

egi
30-06-07, 16:26
Pse qka dashte ti naj sklepc qe si ka 2 killa mish ne trup a? Ma burr se Luani ska Shqiptar nbot a, po nejse se ti feministe i shef gjanat ndryshe, veq femrat qe jan femra pernime si leonora, e endrrojn nje burr si luani.

nuk di qka po prekesh ti ncnncc..ehde me te vertet i shof gjanat ndryshe si ti..muskujt nuk jan krejt qka mundet nje mashkull mi ofru femnes....dhe nuk ke nevoj te me ofendosh, se nese i ke lexu krejt postimet qe i kam shkru e din se qka kom shkru taman ok

prishtinasi
30-06-07, 19:52
Pse qka dashte ti naj sklepc qe si ka 2 killa mish ne trup a? Ma burr se Luani ska Shqiptar nbot a, po nejse se ti feministe i shef gjanat ndryshe, veq femrat qe jan femra pernime si leonora, e endrrojn nje burr si luani.

hahaha...albanian...m'fal..ti menaxher i luanit...apo je ka ja man qirin...ose je falltor i zonjushes Jakupi...

rilinda
30-06-07, 20:21
endrrojn nje burr si luani.

Ėndėrrojnė me pas ni qesi burri qė i shkon n'shtėpi i sakatosun a!!?

Dilaver
30-06-07, 22:22
qka ka lyp krejt kjo bukuroshe te gorillaLUANI dhe SHQIPONJA janė dy mbretėr qė simbolizojnė luftėn dhe fuqinė.
Luani “Mbreti i pyllit” emėr tė cilin e ka fituar nė bazė tė sjelljeve tė tija shum tė njohura si krenar qė ėshtė pasi qė refuzon tė sulmoj sakrificėn e vet nė mėnyrė tė pabesė nga shpina, por gjithnjė e sulmon pėrball dhe haptas, sulmon dhe vret vetėm aq sa ka nevoj, nuk bėn masakėr duke mbyt mė tepėr sė sa i nevojitėt pėr tė shuar urinė, i sulmon tė gjitha kafshėt dhe tė gjitha ia kan frikėn.Kreshnik Luan Krasniqi, kampioni i madh i racės shqiptare, me meritė e mban kėtė emėr.
Kur flitet pėr Luanin duhet tė kemi parasysh sė bėhet fjalė pėr njė simbol kombėtar, njė entuziast tė madh tė sportit, njė kampion tė madh tė kalibrit botėror i cili nė arenėn nderkombėtare tregoi qartė sė ėshtė sportist i jashtėzakonshėm, guximtar, fisnik, energjik, euforik, i qėndrueshėm, luftarak si kreshnik, KAMPION e patjetėr do tė qėndroj nė piedestalin mė tė lartė tė sportit. Sukseseve tė tij i gėzohen tė gjithė shqiptarėt kudo qė janė.
Luani ėshtė njė emėr i shquar shqiptar, i cili shquhet pėr trimėri, lufton si kreshnik (me grushta), njeri shum i zoti qė shpėrthen tė gjitha barrierat qė i dalin pėrpara pa u trembur, njeri i cili e ka pėrqafuar idealin kombėtar me dashuri pėrvėlonjėse. Ka vetėdije shum tė lartė, veti tė mira morale, ndjenja dhe karakter tė fortė njerėzor, fjalor shumė tė civilizuar pėr atė edhe vlerėsohet e pėlqehet dhe na bėn tė ndihemi krenarė pėr tė.

Luanit i bijnė nė dy gjunj divat (bukuroshet, artistet) e holivudit, bukuroshet botėrore, ndėrsa Leonora ėshtė njė kėngėtare lokale e konsumuar.

rilinda
01-07-07, 00:47
Luanit i bijnė nė dy gjunj divat (bukuroshet, artistet) e holivudit, bukuroshet botėrore, ndėrsa Leonora ėshtė njė kėngėtare lokale e konsumuar.

"Secili nga ne jemi vetvetja. Nuk duhet tjetėrsuar pėr ta humbur kuptimin."

Leonora, aq ka kaēik (siē themi nė popull), e me mundin e saj edhe ka arritur tė bėjė famė (edhe pse nė kohėt e fundit po shėndrisin shumė lehtė "yjet" nė skenėn e muzikės). Leonora ėshtė njė ndėr kėngėtaret mė tė njohura, mė tė bukura (bukuri natyrale) dhe mė tė preferuara nė trojet shqiptare.
Nėse Luanit, (siē thatė ju), i bien nė dy gjunjė divat, pasi ka aq shumė shanca, pse po e humb kohėn me kėtė "kėngėtare lokale tė konsumur!"!!!?

Secili nga ne, duhet ta ēmojmė veten, e jo ta nėnēmojmė e tė mendojmė "Ah sikur tė isha si ....". Secili e kemi personalitetin tonė (ashtu siē na ka caktuar Zoti), e duhet punuar qė kėtė personalitet ta kurorėzojmė dhe ne vetė, po nė asnjė mėnyrė duke imituar tė tjerėt.


Tani po flas personalisht: Mė pėlqen Luan Kruasniqi, e mburrem si shumė shqiptarė tjerė kur ai ngadhėnjen, ama KURRĖ nuk do t'i bija nė gjunjė (jo vetėm atij, po asnjė personaliteti tjetėr me famė botėrore...KURRĖ!

Dilaver
01-07-07, 02:03
Ku ishte “tjetersimi” reagimi yt kur Mbreti cilėsohej si ”majmun” ndėrsa endacakja si “mbretėresh”?

Popullsia e botės sillet rreth 6,5 miliardė banor, nėse tė gjithė nuk e njofin Luan Krasniqin lirisht mund tė themi se nė tė gjitha anėt e botės emri i tij ėshtė tarnsmetuar nėpėrmjet mediave informative botėrore.
Yjet e mahallės, tė katunit e tė forumit dardan nuk i njef kush, bile as ne qė jemi njė popull i vogėl nuk i njofim tė gjitha ato yje.
Leonora njifet mė tepėr si e pėrkėdhelur e bossave lokal sesa qė njifet si "yll", e tani nė kėtė rast ka kaluar nė rang ndėrkombėtar.
Ky ėshtė sukses pėr Leonoren.

rilinda
01-07-07, 02:50
"Gjithmonė ka qenė mė lehtė tė kritikosh sesa tė punosh!"
A ka arritur Leonora deri nė atė shkallė, kur ne e marrim nėpėr gojė- mjaft e ka!

Luani e kishte fatin qė tė dalė jashtė, e tė krijojė karrierė, e u bė i njohur ndėrshqiptarė me triumfet e tij si shtetas i Gjermanisė (ani qė gjithmonė e pėrmend edhe shqiptarinė).
Leonora, karrierėn e saj e filloi nė moshėn 15 vjeēare ku ka kėnduar pėr herė tė parė nė festivalin "Zėri i Drenicės", e tė gjitha sukseset i ka si shqiptare. Po ta kishte fatin, e tė dilte jashtė, ndoshta edhe kjo do tė ishte njėra nga ato qė do tė ecnin nėpėr tepihun e kuq... E sa pėr kushtet e jetesės, e tė karrierės nė Kosovė, ajo ka arritur mjaft. "Nga lėkura askush nuk mund tė dalė."

Gentiani
01-07-07, 14:45
Unė kam lexuar, qė Luani e ka Leyla-n shoqe, tani edhe Leonorėn, nėse nuk e quan Leonorėn me Leyla!

Pastaj Leonora ėshtė duke kėrkuar vetėm beqarė, qė janė tė gjallė edhe qė nuk kanė mbaruar! Ha,hahaha

aroza
01-07-07, 22:17
Vaj medet ēka po dojka me gjet Luan-zezėn. Kur hupke pej burrave e arsyetojshėm disi, po kur ta hup "duelin" pej "beqareshės" ēka do tė na rrenė?
Ndoshta nja dy runda e gjysė rri "n'kėmbė" e masanej duhet mi qit ujė se nja 24 orė ska me ardhė n'veti ! hu hu hu hu huuuuuuuuuuuuu.

Titulli i kampionit patjeter po i takojka Leonores.

Zero Cool
04-07-07, 11:02
Luanit i bijnė nė dy gjunj divat (bukuroshet, artistet) e holivudit, bukuroshet botėrore, ndėrsa Leonora ėshtė njė kėngėtare lokale e konsumuar.
ahahahahahah qesharake kjo pune, po i bijne ne gjunje divat.... a ja ke pa grunen ? As qyrrat nta mos mi qit....
Perndyshe si sportist, eshte nje nder sportistet me te medhenje nga kombi une.

PS: Keta dy nuk munden me qene shoke e as ma shume nga fakti se Luani eshte "pacifist" (LDK) perderisa Leonora eshte perkrahese e qlirimtareve (UĒK) ahahahahahahaha

aLbaChiCk
04-07-07, 11:05
qka ka lyp krejt kjo bukuroshe te gorilla :tongue:

qy qy egi mos ma kesh kojshin moj se boll i mir osht qy? mashkulit si kshyret bukurija :biggrin:

lyra2
04-07-07, 11:54
ahahahahahah qesharake kjo pune, po i bijne ne gjunje divat.... a ja ke pa grunen ? As qyrrat nta mos mi qit....
Perndyshe si sportist, eshte nje nder sportistet me te medhenje nga kombi une.

PS: Keta dy nuk munden me qene shoke e as ma shume nga fakti se Luani eshte "pacifist" (LDK) perderisa Leonora eshte perkrahese e qlirimtareve (UĒK) ahahahahahahaha
hahahahahahhahahaaa nasht bree,bile dikun me "qene" bashk partite !

elsaaa08
02-07-09, 14:55
jo ishalla leonora sma merr luanin se une jam tuj u mundu per veti me i ra ne trag bre ska me ta taman burre ashte khuuuuuu ishallla sjam vonu

Legend
05-07-09, 20:23
Qy qy me Luanin...Po kjo eshte stori e vjeteeeer.
Ishalla nuk hidherohet Sami Lushtaku qe po shkruani keshtu eeiihhh bre.

Gjumashja
05-07-09, 20:34
boll e bukur osht ndaq me luanin ndaq me hasanin..

thellenza
06-07-09, 14:07
boll e bukur osht ndaq me luanin ndaq me hasanin.."E bukur por veq bukuria nuk mjafton".. veq po kendoj ate kongen, a din !?:biggrin:

Tjetra: Kete lajm/thashetheme e kam ndi para dy tri vjetve qe flitet kendej ka neve, por ky me Lolen a? Ia paskan trullu kryt boxat.:biggrin:

lovely
08-07-09, 21:10
e kjo Lola kush na koka more tash? qka s nin njeri pej juve qitu :biggrin:

hahahahahahaha, valla jena bo si grate e kqija, le ju po edhe na burrat se:biggrin: :biggrin:

shfletuesi_
08-07-09, 21:44
Ishalla me nje Djal................... :D

Qika^Me^Kule
08-07-09, 22:04
u cka ndegjova eheheheheh
Si thot tezaj jeme ku kruhet ckruhet,,,,,,:biggrin: :tongue:

thellenza
09-07-09, 17:06
e kjo Lola kush na koka more tash? qka s nin njeri pej juve qitu :biggrin:

hahahahahahaha, valla jena bo si grate e kqija, le ju po edhe na burrat se:biggrin: :biggrin:hahhahhaha, pernime vllau i trimneshave ti a? :biggrin:
Tybe Urata edhe Xuki po e thirrshin qeshtu, ndaqe gra/burra te keqi/a ndaqe te mire/a.. Ketyre veq ju bashkangjita edhe une. :tongue:

Xuki
09-07-09, 22:50
Aaaaaaaahhhhh kukat qė i ka lolaaaaa hahahhahahahaaaa


PS: Thėllėnza dhe Lovely......kqyrne hunėn kur ta kqyrni Lolėn! hihihi

lovely
09-07-09, 23:08
Aaaaaaaahhhhh kukat qė i ka lolaaaaa hahahhahahahaaaa


PS: Thėllėnza dhe Lovely......kqyrne hunėn kur ta kqyrni Lolėn! hihihi


shyqyr qe e ki ate sy t maviht se tutna msysh iu kishe ra hahahahahahahaahahahahahahahaa

thellenza
10-07-09, 21:16
Aaaaaaaahhhhh kukat qė i ka lolaaaaa hahahhahahahaaaa


PS: Thėllėnza dhe Lovely......kqyrne hunėn kur ta kqyrni Lolėn! hihihiXuki sigurisht paske dasht me thone me prek hunen (jo me kqyr) kur ta shohim Lolen!? Por ani de, se une per vete jo veq hunen por edhe vesht kam me i prek. :biggrin:

:tongue:

Gjumashja
12-07-09, 14:54
e pash sot ne tv.. bash llokumic shume po doket fresh me stajllingun e ri.. bash syri i keq mos e paft..

Jana
16-07-09, 23:45
Sa per Info....
Luan Krasniqi eshte i martuar ...ka nje Vajz dhe e ka jeten shum te mir...

Ndoshta e kam mikesh te mir Leonoren ...nuk e di amo per lidhje se besoj...

Ka qen i martuar me nje vajz nga Juniku me heret....jan nda...para 3-4 vitev eshte martuar me nje Shqiptare qe Jeton ne Gjermani....

Luani ishte para 2 jave ne Kosov...

p.s...e kemi mik te Familjes...kto Info jan 100% te sigurta...
E Leonora ishalla nuk mban shpresa en Luanin...

Xuki
17-07-09, 12:09
Shaci...jo tash Nola i ka drejtu shpresat kah Xuki! http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif


Thėllėnza....po me prekė hunėn, prap sytė po jesin nė Nolėn...e merr msysh....a kur ta kqyrni hunėn ėshtė pak ma ndryshe! http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

lirik
24-07-09, 10:48
Miqsija femer mashkull esht po aq e vlefshme sa me nje shok
shum te mirė te menduarit ndryshe esht tragjik dhe degjenerues barbar qe nuk i takon kultures
as emnacipimit njerzzor

kur jam takuar me nje shoqe timen te shkolles te dy kemi qa dhe jemi permalluar aq shum
kur jam burgosur un shum shokė e shoqe kan qa por jeta na ka nda jeta esht e pa mshri nuk pyet per rrethanat dhe na shperndau neper botė ne shqiptarve pa mshirshem na shperndau armiku i lig shkja
qe me zullumin e tij na perndjeku diken me burgje e diken me uri
kur jam takuar me shoqen time te sghkoles te gjenrates dhe i kujtonim kohrat me mallengjim
per fat burri i saj ishte i emancipuar dhe e kutptonte dhe me erdhi mir qe ishte aq i emancipuar

por shoqja e klases esht teper e afert kush e din ajo esht e afert dhe njeriu qe ka kujtime nga shkolla jan kujtimet ma te bukura te jetes pa dyshim

veqant kujtim ma te bukur se shoket e klases veshtir esht me gjet-

por per fat te keq disi mqisija te shqiptart miqsija femer mashkull -

shum her keqkuptoohet-

ose keq intepretohet dikun edhe me qellim perfolet ekeq intepretohet sepse akoma nuk kemi hy ne fazat e larta te kultures emancipuese -
per shkaqe te se kaluares tonė neprshekuj me pengesa nga pushtuesit
se ne per shkaqe historike kemi mbetur shum mbrapa ne mentalitet -

nese ka miqsi ne mes te luanit dhe leonores kurgja te keqe nuk ka nese ata jan miq shoqe mund te ket njeriu dhe kjo esht shum normale un per vete drejt e kuptoj dhe asnjiher te menduarit tim nuk i jap kahje negative ne paraqitjen misore te dy personave-
ne europen perendimore esht normale te ket miq e shoqeri femer mashkull dhe kjo mbahet gjith jeten qka edhe te ne shqiptart kjo duhet me ken e zakonshme dhe e fuqishme -
miqsija dhe shoqeria kan bukuri jete po aq po thuajse sa dashuria miqsija dhe shoqeria bejn pjes ne
lumturin e jetes pa miq e shokė nuk je kurgja ne ket botė nuk je kurfar faktori
kultura e jon duhet te lidhet ne te mendaur emancipues dhe fromim te lartė ne raportin femer mashkull qe te mos behem bastard ne te menduar sepse te gjitha femrat nuk mund ti kesh te dashura por shoqe sepse ne dashuri zemra ka vend vetem per nji person jo ma teper e per miq ka vend sa te duash keshtu esht kjo jetė keshtu jan ligjet e natryres dhe normat e rregulluara qe un mendoj se i sjellin bukuri jetes
perndryshe jeta pa miq nuk sjell kurfar bukurije as embelsije
un gjithnji jam per emncipimin dhe kunder primitivizmit edhe pse emancipimi i ka shkallet e kategorit e lartesit e veta kur te gjitha njeriu nuk i
arrin te gjitha shkallet por rendesi ka qe brezat qe vijn te ecin andej jo kah degjenrimi sepse jeta me degjenrim nuk ka kuptim pra

dani 1
16-09-09, 11:28
Miku me i ngusht Luani me siguri ja pasa gri kepen Leonores po shum mir pse jo edhe mu ma kana po spo kam shanc me taku leonoren,Nese kta dy jan te dashurun kurgja nuk ka te keqe i lumt femen e bukur esht shum leonorja.