PDA

View Full Version : Hajde bėhuni shkrimtarė!


Fshatari
26-06-07, 19:26
Hajde bėhuni shkrimtarė(1)!
Nji ditė Luana pyeti :
- Ēfarė po bėni pėr momentin?
- Paj unė Erdha e shkova deri te Oda e grave, tha vjeshta, se kam pas me shenue diēka pėr Personin paraprak po duel Buqja_ch dhe mu lut me ia lanė listėn e personave qė kam online ne msn.
Rastisi Dreni30, e pak pa u largue mė tha:
-Merre me mend, sikur tė isha i padukshėm, qysh Nesėr do t'ia vidhja 100 000 € Linkės_pz dhe do tė prisja momentin e duhur pėr tu futur nė kafenė e Selvijės, me pi e me kėnudue e me i pague pije edhe Domirės sė Merzitur, e diku kah Vjeshta mu kish bo reputacioni mal...!
- Po, po sot kanė ardh kohėra tjera, nėnvizoi me ngulm Murgesha : nuk jemi mė si fėmijt e Lazdranit po jemi tė rritun e pėrgjegjės pėr veprimet para drejtėsisė.Po valla veē kam frikė se edhe unė ia kisha plaēkit ato pare Linkės, tha Diana007, bile qysh Sonte, bashkė me selvinė. Gjat jam Duke pritur kėtź moment, ia preu Honesty^uk nė gjuhėn e Sheakspirit!
Mos more ashtu, tha Loloku, mos ia vidhni paret Linkės!
He more Lolok paj na asht prish krejt Atmosfera e kėtij forumi, vlerėsoi Vjeshta ndėrkohź qė Buqja_ch pėrshkruante vetėn me pak fjalė metaforike!
Sakaq u dėgjue prap zani i Linkės-pz, edhepse iu ishin plaēkit 100 000 € : Ftoj ēdo tė uritur let vjen kėtu, qoftė ai sheherli a katunar se ma bujarė se prizrenasit nuk gjen kund nė Kosovė!
Bon appétit!
1) Tė gjithė personazhet dhe ngjarjet janė fiktive

Murgesha
26-06-07, 19:31
Sa me turr mora ta hap kėtė temėn mė tė re tė Fshatarit (alias Katundarit nė atė gjuhėn e pagdhendur gramatikore) e po pres tė shof njė shkrim tė latuar e dredhuar ashtu fshatarski. U befasova sa gadi nuk shkallova qė Fshatari paska hap njė temė tė domosdoshme pėr diskutim duke i marrė nėpėr gojė emrat e forumistėve, e qė mė len tė kuptoj se mu ata qė i ka pėrmend edhe i rrespekton mė shumė se tė tjerėt.
Deshta tė shkruaj pak mė gjatė por po pres edhe pak tė shikoj se sa anėtarė tė forumit kan dėshirėn e kuriozitetin e pashmangshėm pėr tė qenė sė paku 5 minuta shkrimtar e tė shkruajnė njė kronikė ngjarjesh fiktive.

Shkrimtarja hahaahhahaahahahaaaaaaaaaa

Domira
26-06-07, 19:48
Hajde bėhuni shkrimtarė(1)!
Nji ditė Luana pyeti :
- Ēfarė po bėni pėr momentin?
- Paj unė Erdha e shkova deri te Oda e grave, tha vjeshta, se kam pas me shenue diēka pėr Personin paraprak po duel Buqja_ch dhe mu lut me ia lanė listėn e personave qė kam online ne msn.
Rastisi Dreni30, e pak pa u largue mė tha:
-Merre me mend, sikur tė isha i padukshėm, qysh Nesėr do t'ia vidhja 100 000 € Linkės_pz dhe do tė prisja momentin e duhur pėr tu futur nė kafenė e Selvijės, me pi e me kėnudue e me i pague pije edhe Domirės sė Merzitur, e diku kah Vjeshta mu kish bo reputacioni mal...!
- Po, po sot kanė ardh kohėra tjera, nėnvizoi me ngulm Murgesha : nuk jemi mė si fėmijt e Lazdranit po jemi tė rritun e pėrgjegjės pėr veprimet para drejtėsisė.Po valla veē kam frikė se edhe unė ia kisha plaēkit ato pare Linkės, tha Diana007, bile qysh Sonte, bashkė me selvinė. Gjat jam Duke pritur kėtź moment, ia preu Honesty^uk nė gjuhėn e Sheakspirit!
Mos more ashtu, tha Loloku, mos ia vidhni paret Linkės!
He more Lolok paj na asht prish krejt Atmosfera e kėtij forumi, vlerėsoi Vjeshta ndėrkohź qė Buqja_ch pėrshkruante vetėn me pak fjalė metaforike!
Sakaq u dėgjue prap zani i Linkės-pz, edhepse iu ishin plaēkit 100 000 € : Ftoj ēdo tė uritur let vjen kėtu, qoftė ai sheherli a katunar se ma bujarė se prizrenasit nuk gjen kund nė Kosovė!
Bon appétit!
1) Tė gjithė personazhet dhe ngjarjet janė fiktive

hahaha kush te tha o katunari se jam e merzitur more qyy qka s'nin njeri ncncnc...http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Fshatari
26-06-07, 20:32
Sa me turr mora ta hap kėtė temėn mė tė re tė Fshatarit (alias Katundarit nė atė gjuhėn e pagdhendur gramatikore) e po pres tė shof njė shkrim tė latuar e dredhuar ashtu fshatarski. U befasova sa gadi nuk shkallova qė Fshatari paska hap njė temė tė domosdoshme pėr diskutim duke i marrė nėpėr gojė emrat e forumistėve, e qė mė len tė kuptoj se mu ata qė i ka pėrmend edhe i rrespekton mė shumė se tė tjerėt.
Deshta tė shkruaj pak mė gjatė por po pres edhe pak tė shikoj se sa anėtarė tė forumit kan dėshirėn e kuriozitetin e pashmangshėm pėr tė qenė sė paku 5 minuta shkrimtar e tė shkruajnė njė kronikė ngjarjesh fiktive.

Shkrimtarja hahaahhahaahahahaaaaaaaaaa
... tė ofendoj askė, absolutisht! Sikur tė isha shkrimtar i mirėfillt, nė mos qoftė edhe 5 minuta, veprat do i botoja gjetiu, e ndoshta edhe nė kėtė forum po te rubrika pėrgjegjėse : Letėrsi.
I kam pas dy zėnka me dy forumist kėtu pari, tė cilėt i kam ofendue , ndoshta edhe pa qėllim : u kam kėrkue falje pėrmes postės tyre private dhe debati ka marrė fund me kaq.
"Marrja nė gojė" ėshtė pėrqeshje!
Tė gjithė pseudot dhe temat e cituara janė tė rastit : ato ndodheshin nė momentin kur shkruaja nė faqen e parė te rubrika e "Argėtimit.."; nė njė faqe tjetėr, rezultati do ishte krejt i ndryshėm! Madje pėrmbajtja e mesazhit ėshtė vėrtet fiktive sepse rezulton nga afrimi i rastit tė fjalive dhe personazhe heterogjen. Kėshtu vepronin, nė fillimin e shekullit tė kaluar shkrimtar e poetė qė i pėrkisnin rrymės letrare tė njohur si "surealiste".
Pra nuk duhet kėrkuar as inovacion, as origjinalitet po vetėm sa ēaste pėr kalimin e kohės.

PS : Domira ishte habit se i kisha than e "merzitur" : po thjesht kam aludue te tema qė kishte hap "ēfarė bėni kur tė merziteni" (diē tė ngjashme)!
Nėqoftėse dikush e ndjen vetėn tė prekun nga postimi im "surealist" e absurd, i kėrkoj falje, e lus Murgeshėn ose dikė tjetėr t'ia bėjė njė "delete", e mbaron puna!
Maska e ējerrtė!

e_martumja
26-06-07, 21:18
papapapapapap po ben E_martumja lumet na qe po kemi fshtara me hap tema.kishe kjo Sheherlike e po din naj send, tybe me pas dite naj send ish sill ka Politika e jo veq ne kafjen e FD tu ndejt.Sa e ngjashme me realitet eshte ky virtualitet bile edhe ma leht po i njoftojke njerz. Merrne me mend krejt Forumista ishin vetjak pran PC e kam fjalen :biggrin:,u knaqen tu ndejt Ule:biggrin: e tu fantazu.....


Ja per inati te Fshatarit dhe Murgeshes vendosa te behem edhe une Shkrimtare dhe po e botoj librin time te pare me titllin INTERNET.

"Ishte nje dite me shi dhe Luana solli internetin ne shtepi permjet kamllave, aj medet qe e dergoj ne tjeter bote, u fut ne google dhe u befasu qka mos tu pa aty, u afru nje djali i ri dhe i thot " Oj ti qike a po don me te ndhimu se une jam Turist dhe di gjitheqka se tere boten e kam shtetit e ajo ja kthen" oh zemren ta hanksha bre djal se me paska marr malli me fol me Shqiptar se ketu ne Kanad shume pak po ka, pa pritmas u afrru Paradoxi, nje djal gati 2 metra, aq i mire dhe inteligjent qe qika u befasu duke i thon jo bre haje zemren time se e kam ma te embel, Luana u koqit,i mbylli syte dhe i tha vetes a thu jam ne ender apo ne realitet, duke i hapur syte kur ja kthen Fshatari ja qike e Bacit nuk je ne ender hiq por je ne FD ketu ska kufi, ke mundsi me bo gjitheqka e me marr kend don, Rafeti qe ishte mbas Fshatarit i tha nese don burre me pasuni zgjedhem mu se i kam 100 dhit bile i tha ti japi te gjithat veq qat msn tenden mema dhone, ra qike ne dilem e nuk mujke me marr me mend se interneti po i bejke msit, Aga Turisti ja mbylli syrin dhe tupanat ja nisen, ishte nje darsem e mrekullueshme, erdhe Shejtonka me Murgeshen me defat kurse DIana me Gentianen ja nisen me kendu,kaloj nata tu vallzu, erdhe vakti me hy dhonder, Nusja u pala si qyqe duke i thon ajt Turist ika se u bo terrr e me mbyt burri dhe u bo as nje vakte neser duhet me punu tybe askush internetit hajr si ka pa perveq kohen qe ja ka marr, E mbyll Luana PC dhe i thot vetes phaaa une jam bukuroshe krejt po ma lypin mue :biggrin: ..............................

Abetare
27-06-07, 00:28
Phaaaaaaaaa E martumja rrushi ti qenke ma Poete se vet Ezopi :wink:

LOJETARI
28-06-07, 02:26
Tymi i tepėrt dhe valėt e ngrohta tė radios mbushnin vrullshėm kanalet e ndryshkura tė cilat pėrēonin mesazhe tė kjarrta drejt Portės sė Madhe .Ngritja pėrpjetė e tehut dhe rreziku i kėputjes sė tij bėnte qė muret Kalasė tė lageshin nga kurreshtja e goditjes sė pamėshirshme pėr tė cilėn kishte dėgjuar sa e sa herė edhe pse deri mė sot nuk kishte pasė rastin t`i nėnshtrohet njė terrori tė tillė .
Njė krismė ,njė thyerje e shishes dhe njė ēarje e buzėvė tė murit shkriu dy forma mishi tė dehur nė njė harmoni avujsh ,pesha e tė cilėve tanimė qėndronte pezullė mbi ndėrgjegjjen e mjegulltė tė Shehides e cila kot mundohej tė kapte shikimin e princit tė ėndėrrave tė saj, Muharremin e vogėl .
Kurvan ,ke qenė dhe do mbetesh o Muharremi i vogėl, ishin fjalėt e saj tė vetme qė u derdhėn nė veshin e princit nga qyteti ..................................................

Vjedhur nga ditari i Shehides

Luana
28-06-07, 03:53
papapapapapap po ben E_martumja lumet na qe po kemi fshtara me hap tema.kishe kjo Sheherlike e po din naj send, tybe me pas dite naj send ish sill ka Politika e jo veq ne kafjen e FD tu ndejt.Sa e ngjashme me realitet eshte ky virtualitet bile edhe ma leht po i njoftojke njerz. Merrne me mend krejt Forumista ishin vetjak pran PC e kam fjalen :biggrin:,u knaqen tu ndejt Ule:biggrin: e tu fantazu.....


Ja per inati te Fshatarit dhe Murgeshes vendosa te behem edhe une Shkrimtare dhe po e botoj librin time te pare me titllin INTERNET.

"Ishte nje dite me shi dhe Luana solli internetin ne shtepi permjet kamllave, aj medet qe e dergoj ne tjeter bote, u fut ne google dhe u befasu qka mos tu pa aty, u afru nje djali i ri dhe i thot " Oj ti qike a po don me te ndhimu se une jam Turist dhe di gjitheqka se tere boten e kam shtetit e ajo ja kthen" oh zemren ta hanksha bre djal se me paska marr malli me fol me Shqiptar se ketu ne Kanad shume pak po ka, pa pritmas u afrru Paradoxi, nje djal gati 2 metra, aq i mire dhe inteligjent qe qika u befasu duke i thon jo bre haje zemren time se e kam ma te embel, Luana u koqit,i mbylli syte dhe i tha vetes a thu jam ne ender apo ne realitet, duke i hapur syte kur ja kthen Fshatari ja qike e Bacit nuk je ne ender hiq por je ne FD ketu ska kufi, ke mundsi me bo gjitheqka e me marr kend don, Rafeti qe ishte mbas Fshatarit i tha nese don burre me pasuni zgjedhem mu se i kam 100 dhit bile i tha ti japi te gjithat veq qat msn tenden mema dhone, ra qike ne dilem e nuk mujke me marr me mend se interneti po i bejke msit, Aga Turisti ja mbylli syrin dhe tupanat ja nisen, ishte nje darsem e mrekullueshme, erdhe Shejtonka me Murgeshen me defat kurse DIana me Gentianen ja nisen me kendu,kaloj nata tu vallzu, erdhe vakti me hy dhonder, Nusja u pala si qyqe duke i thon ajt Turist ika se u bo terrr e me mbyt burri dhe u bo as nje vakte neser duhet me punu tybe askush internetit hajr si ka pa perveq kohen qe ja ka marr, E mbyll Luana PC dhe i thot vetes phaaa une jam bukuroshe krejt po ma lypin mue :biggrin: ..............................


Receta embel e shkrimtares ....Sot me befasove kendshem e_martumja , me gjitheate tema qenka e ngjallur , paska nji atmosfer autentike ...

Fillova te analizoj prej fillimit ket kohen e nisjes se internetit , me gjitheate tash me mungon edhe me shume koha , dhe mė mungon koncentracioni qė tė shkruaj....
E-martumja , me u martu nuk e kam ne plan pa i mbush 60-tat :biggrin: ma mire qe nuk jam martuar me asnjerin se ndoshta ma kish len embel e pastaj kisha kerku ma shume ...
E-martumja , perdor antibiotika si une dhe behesh e bukur e pastaj ta lypin edhe ty (hahaahhahaah)

Ju pershendes te gjitheve keshtu ne shpejtesi.....

rafet llapjani
28-06-07, 04:06
Rafeti qe ishte mbas Fshatarit i tha nese don burre me pasuni zgjedhem mu se i kam 100 dhit bile i tha ti japi te gjithat veq qat msn tenden mema dhone, ra qike ne dilem e nuk mujke me marr me mend se interneti po i bejke msitQyre mor qfar shkrimtarje te pergezoj per roman sa e ka qmimin mbasi me paske fut edhe mue me gjith dhit mrena se ne vend pa e ble se lae ghaaghaghagaghaghaghaghahgaghaghhaghagghahaaaghgha ghagh

Murgesha
28-06-07, 14:33
Sot Egi qenka mėsuar si ipet reputacioni, por gjatė mėsimit edhe qenka zhgėnjyer pak se dikush e paska skuq me fjalė tė mėdha se qika po i duket si franqeze.
Vjen Shqipja asi komandantja desha me thonė tuj kėndu e vallėzu se i paska marrė tri gjelbrime ku mes tyre qenka dhėnė njė mpuuuuuuuuuuuuuuq, njė kritikė dhe njė lumnim pėr tė, nė fund nuk di nga kritika apo mpuuuuuuuuuuqi na u skuq pak qika, po ska gjė, sapo tė dalin prej kafe e pret njė grusht spanaq prej zavrakit qė kam frigė se prej jeshillėkut po na e kap qikėn "vreri"

Xukin e paskan tungat pak po nuk po e dika se prej kujt...
Rilinda qenka dalė te pishina po spo hyn nė ujė se dje mi dhuroi 8 gradė e sot po ndijka mungesė e atyre gradėve nė krejt Prizrenin...
Buqja_ch paska fjetė si duket me mushkonja mbrėmė e sot po na kėshillon qė tė mos dalim fare jashtė hahaaahahahaahha o ka ja ban si ai qė i ka djeg qumshti e i fryke kosit.
Prej katundarėve e sheherlive po rrjedhka sot sherbeti ku Lyra vetėm ka fillu ta ziejė Xukin nė sherbet. Nuk kam ende tė dhėna tė sakta por mė duket se Xuki ėshtė alivanos gjatė zierjes se pėr 5 orė zimje ju ka dukt sikur 5 minuta...
Te kafja po shėrbehet si zakonisht kafe nga mė egzotiket e sot na paska ardhė njė jabanxhi aty ku Arkza nuk na paska lėnė me na shku ftyra po e paska pirt e gostit ashtu siq na ka hije ne shiptarėve.
Na u zbulua edhe njė sekret sot nga Rilinda qė me plot gojėn tregoi se Arkzės po i mungojka djali i huaj.

Kėto i kalova shpejt e shpejt dhe erdha te kjo temė pėr t`u zbrazur, po se mendova qė shkrimtar a kronik ngjarjesh qenka vėshtirė me ba.http://dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Shqiptare
28-06-07, 15:30
Sot Egi qenka mėsuar si ipet reputacioni, por gjatė mėsimit edhe qenka zhgėnjyer pak se dikush e paska skuq me fjalė tė mėdha se qika po i duket si franqeze.
Vjen Shqipja asi komandantja desha me thonė tuj kėndu e vallėzu se i paska marrė tri gjelbrime ku mes tyre qenka dhėnė njė mpuuuuuuuuuuuuuuq, njė kritikė dhe njė lumnim pėr tė, nė fund nuk di nga kritika apo mpuuuuuuuuuuqi na u skuq pak qika, po ska gjė, sapo tė dalin prej kafe e pret njė grusht spanaq prej zavrakit qė kam frigė se prej jeshillėkut po na e kap qikėn "vreri"

http://dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

E kam dite qe je "dreq" amo se edhe "dreq poete" je s'e kam dite. Te lumte. Hahahahahhaha :biggrin: :biggrin: :biggrin:

Shqiptare
28-06-07, 15:39
...Dhe ja, ne fund erdhi edhe Arkza. Ajo jo vetem qe ishte e merzitun se "djali i huj" po mungonte sot, po asaj iu eshte shtu edhe nje merzi me shume, Murgesha ia kish fshi nje postim. Ishte deshperuar pa mase, por nga inati, qe mos ta merrte vesh Murgesha se ajo ishte idhnu shume, plasi te qeshures, vetem e vetem te tregohet se gjoja nuk ka dert qe postimi i ishte fshire. :biggrin: Kot e ka, edhe nese do te kerkonte ktjimin e atij postimi, s'ka kush i ndihmon te gjores Arkza, por te pakten t'ia kishte hequr merzine ardhja e "djalit huj", e atehere me siguri do ta kishte haru se me qfare fshise Murgesha ia kish fshi postimin.

Kjo e fundit, ka fillu ngapak edhe te ligeshtohet. A eshte shkaku qe po e mundojne fshisat e panumerta qe i perdor per pastrim neper dardani, apo se e mundon dicka tjeter, pritet ta shohim ne vazhdim. Nderkohe qe kerkonte dikush te ia shtonte peshen,por s'kishte kandidate te volitshem te cilet do t'i ndihmonin ne kete drejtim. keshtu ajo ne heshtje me fshisat ne dore, pak e gerbavitun nga pesha e tepert e fshisave, kaloi rugen neper semafor te kuq dhe u hudh matane rruges tjeter, per te vazhduar e per te vizituar odat e dardanise....:biggrin:

Hahahahah-----

Shqiptare
29-06-07, 11:49
Sot ^katunari^ ish qu heret me i prit mysafirt te oda e tij, madje edhe qajat nuk i kishte lan pa bo, edhepse bardakat saora ia kishin vjedh disa nafakali, se mjaft bardaka te shtrenjte i kish pas ne ode te vete, prapseprap ia kish bo disi me i sjell qajat ne ode! Une njo e mora, por masi s'kisha kohe me pi dy-tri-kater qaja, e piva veq nji, se puna po me pritke.

Kur mas nje kohe hyna apet ne dardani, u silla e u pshtilla me pa se kush ish ardh, e pash se Preshevari vllau jem ia kish msy odes se burrave edhe kishe po majke nifar reni aty. Grate s'pi lente aty me hy, gjoja koka marre :biggrin: Po qysh me kane mare, kur edhe ato gjithe diten e naten po rine veq ne ode te huaj, ate te grave. Po s'ka faj edhe ky, se njeriu gabimet e veta s'i sheh i sheh veq te hujat. Nejse, kur papritmas pe shoh ate qike me emnin "LYRA", eu thashe me vete, po qka lypka kjo ne ode te burrave se. na e kem pas llafin me nejt e me e rujt veq oden tone, e tash pe shoh njanen prej granimit ne ode te tyne. Kur qe, qka mi bo, ksaj s'i shkon menja se burrat veq per interes po kqyrin, i kishin thane lyres me iu ba pite, e buk me iu qit e plus edhe po dojshin edhe arrat me ua prashit. Qe burat, ncncnc, ani kush po i ngon se. T'hyna ne ode une, s'disha qysh me e qit lyren prej ode, e i thashe qe i kish haru pigjamat pa paltu ne krevat, po kjo, s'merte qe s'merte vesh, dojke me nejt ne ode te tyne se thojkse qe e kish marre malli per muhabet burrash....Eu, eu...:biggrin:

Preshevar
29-06-07, 11:55
Hahahahahahahahahahahahahahaha SHQIPE :biggrin: :biggrin:

Best - Seller JEeeeeeeeeeee hahahahahahahahahahahahahhahahaah :biggrin: :biggrin:

ps: A Murgesh,. murgesh... me ta gjet at fshis pa ta thy se loe hahahahaahahahahaha

Shqiptare
29-06-07, 11:56
Hahahahahahahahahahahahahahaha SHQIPE :biggrin:

Best - Seller JEeeeeeeeeeee hahahahahahahahahahahahahhahahaah :biggrin:

ps: A Murgesh,. murgesh... me ta gjet at fshis pa ta thy se loe hahahahaahahahahaha

HAhahahhahhahah :biggrin:

Flm per komplimet. Po qy, mos haro qikes huj me i qu ni selam, se boll ka vujten dje ajo per ty :biggrin:

Shqiptare
29-06-07, 14:05
Ja sapo erdhi Agolli edhe Arkza. Agolli, si gjithhere, sapo hyn te dera e dardanise, menjehere po ia msyn odes se granimit. Kushedi pse? :rolleyes: Shpesh ka pas tregu njefar lloj trimrie atje ai, po me ne fund perhere ka dal deshtues me shume :-D Si shpesh kur hyn atje, mendon qe po tregon trimri me granim, po nuk e sheh vetin qe po ban si peshku kur e nxjer prej ujit ne toke, kcen, e kcen, e dikur edhe perfundon se marri frym. Kete po e quani trim? :biggrin:

Dikur erdh edhe Arkza. Ajo menjehere ofroi ndihmen e duhur ne oden e grave. Zare e pa qe kishe nevoje per ndihmen e saj prej zonjeje te shtir :biggrin: Sigurisht i thashe asaj, ne duhet ndihma e saj, se burrecat po dojne me na e kall oden me cigare. Dhe si perhere, ajo kurre nuk nguron, granimit ndihmen me ia ofru, edhe oden e granimit ne vend me e qliru...prej peshqive te pa uje :biggrin:

Shqiptare
03-07-07, 13:17
Rifreskim......:biggrin:

Shqiptare
05-07-07, 11:07
Me ne fund u takuam nje kallabllak antar se bashku. Paradoxi me qekanin ne dore, kish hyp mi qati m'i nreq qatijen se i ish tuj i piku prej shivit t'madh qe o ra kohve te funit. Po e lut Preshevarin me ia majt shkallet, se mos po rxohet, po ky s'e ngon, se tutet qe ai osht njeri i madh e me u rxu po e myt n'ven :biggrin:

Kur qe, erdh edhe lyra. Jooo, ne fakt ajo ish zgju me sabah, si qik katuni mo :biggrin: Ajo ia kish nis me kshilla me mengjes, kush e ngojke e kush jo, kaloi disi. Mora vesh qe kish livru ara dje me katunarin, edhe ish lodh bajgi. Edhe pse e lodhne, donte me na maru gurabija per me hanger me qaj, po i thashe mos me maru per na, po me u kujdes me i gatu petlla Paradoxit se atij i kish met hatri qe ia kish vizitu oden e petlla s'i kish qu....

Preshevari! eh ky, edhe ky i hershem. E kam vlla e gjys, ma te mirin ne dynja! me sabah na kish maru qaja, e kish fshi oden, e kish pastru, e plus edhe e kish parfumos mire :biggrin: Na ftoi tanve per qaj. Mue ma kish bo shum te lehte qajin, po s'ka gajle e piva masi ish kan prej durve te tina :biggrin: Ah lum ajo fisnike qe ka me e pas ket vlla per krah! Le po, mue qe me vjen inati se vllaun ma te mire ka me na zaptu najnjo, e bile t'jese najnjo e mir nash, amu me kan najnjo hagjuze qa me i ba se? :-D

Erdha sara....Ajo e heshtun, mire kish than Paradoxi. veq po ngojke. ka ni veti mjaft te mire kjo, veq edhe humorin nuk e len anash! :)


Hajde vazhdoni ju tjert tash :-D

lyra2
05-07-07, 11:22
...na edhe pse deshtem qe sot bile te flejme pak me gjate,kaloi ai katunari aty afer me nje traktor me sirenen e tij na e nxorri gjumin>Shqiptarja qe mbahet si komandante ne vend se te urdheroj e oda te jete e paster pa lind dielli ,ajo ia kish nis muhabetin me preshvarin e disa tjere me qaj e mere me mend.... thate pa gurabija.A ajo sara e qeta ,qe po i thoni ju..e kish maru nje kafe veq per vehte..po ku mos me qen e qete ,pse a po lodhet ajo aaa.edhe une kisha me qene e qete mos me i pas gjithe keto pune ...pooo qishtu e ka bashkallaki ,dikush e han hazer;)).E mbasi mbaruan me qaj ,preshevari don qe patjeter t'i mesoj hapat e "rugoves" edhe pse e ka te veshtire.Pak me larg veq kish ardh nirvana ,ai kulleri e veq pritke cilen ta lavdoj perpara.Po erdhi gjini e nuk i la ren se veq e kish porosit nje kombibus me na mar neve bijave ne opqon per n'tpane.Rafeti tha shkoni shlir se une dhite i mjeli vet ,edhe do kep harrova me i than me i ujit ndoshta dikush ia kujton .Paradoxi veq i mori shkallet e tha qe se edhe juve kulmi paska fillu me pik e hajr bofte se durt e arta i kish.Veq me mbyll oden nuk eshte zakon po nuk po di a ban rilinda me alna.....me rujt oden...uuuu harrova elina me dimi te bardha rrin nese vjen dikush e ju qet qaj....ahhahahahhahahhaahhahahh

Shqiptare
05-07-07, 11:34
...na edhe pse deshtem qe sot bile te flejme pak me gjate,kaloi ai katunari aty afer me nje traktor me sirenen e tij na e nxorri gjumin>Shqiptarja qe mbahet si komandante ne vend se te urdheroj e oda te jete e paster pa lind dielli ,ajo ia kish nis muhabetin me preshvarin e disa tjere me qaj e mere me mend.... thate pa gurabija.A ajo sara e qeta ,qe po i thoni ju..e kish maru nje kafe veq per vehte..po ku mos me qen e qete ,pse a po lodhet ajo aaa.edhe une kisha me qene e qete mos me i pas gjithe keto pune ...pooo qishtu e ka bashkallaki ,dikush e han hazer;)).E mbasi mbaruan me qaj ,preshevari don qe patjeter t'i mesoj hapat e "rugoves" edhe pse e ka te veshtire.Pak me larg veq kish ardh nirvana ,ai kulleri e veq pritke cilen ta lavdoj perpara.Po erdhi gjini e nuk i la ren se veq e kish porosit nje kombibus me na mar neve bijave ne opqon per n'tpane.Rafeti tha shkoni shlir se une dhite i mjeli vet ,edhe do kep harrova me i than me i ujit ndoshta dikush ia kujton .Paradoxi veq i mori shkallet e tha qe se edhe juve kulmi paska fillu me pik e hajr bofte se durt e arta i kish.Veq me mbyll oden nuk eshte zakon po nuk po di a ban rilinda me alna.....me rujt oden...uuuu harrova elina me dimi te bardha rrin nese vjen dikush e ju qet qaj....ahhahahahhahahhaahhahahh

Auuuu, edhe katunare, edhe shkrimtare, pa me te livdu s'kam qajre :smile:

lyra2
05-07-07, 11:37
Auuuu, edhe katunare, edhe shkrimtare, pa me te livdu s'kam qajre :smile:
hahha shkrimtres se katunit i paskan hup disa presje ,po ne sheher me kesmet kam me i gjete,
ah hahhaa

Shqiptare
05-07-07, 11:45
hahha shkrimtres se katunit i paskan hup disa presje ,po ne sheher me kesmet kam me i gjete,
ah hahhaa

Uuu qik, hiqju shehrit. A s'e ke kuptu ende qe shehri osht i shtrenjte, nje presje munesh me e ble me kallabllak pare. Ma mire mbilli qaty ne katun edhe kur te bahet vjeshta i mbledh e i ke per tan dimnit, mos me lyp neper sheher hiq :biggrin: S'ka dert moj, qyyy...kryesorja, na ke knaq me tekstin, jam myt tuj kesh, ishallah keshesh tan jeten edhe ti :smile:

Preshevar
05-07-07, 11:49
Opa Mashallah po bin Shkrimtarėt ktu pari :biggrin:

Ju Lumshin Gishtat qe po din me pėrdor tastaturėn kaq mirė :biggrin:

lyra2
05-07-07, 11:49
Hahha ,e moj shqiptare e kam ba njet me iu qu ne nje skursion neper tokat shqiptare e me qesh e me u knaq tu qesh,po ku me qit ate shpllje nuk po di ..ooos s'di cka ju kofte katunareve t r'rame ne sheher qe as me sheher as me katun,(si behet hapja e temes);),mos t'nin kush cka te veta !!!

Shqiptare
25-07-07, 10:33
Rifreskim teme :).............

^katunari^
25-07-07, 10:38
HAhahahhahhahah :biggrin:

Flm per komplimet. Po qy, mos haro qikes huj me i qu ni selam, se boll ka vujten dje ajo per ty :biggrin:

Ja nisa me e perkthy ket roman ne gjuhe botnore:biggrin:

Shqiptare
25-07-07, 10:54
Erdhi koha e silles. Po qe s'do me dal njeriu prej ktuhit, se edhe pa sille po rike veq pa muhabet te ktushit jo.
me sabah u qova, i lajta syte, udhteva drejt per ne dardani. Kur qka me pa. Kurkushi s'ish qu hala. Isha vetem...Qka me ba, thashe me i shkrujt nja dy fjale, nashta shihet shkrimi jem diku...
Kur qe, papritmas erdh miku Dren. Si perhere, plot hare, i gatshem per muhabet edhe ky. Pa nje pa dy lypi kafe, edhepse s'e kish renin me kerku, se vone nga gjumi ish qu, po arsyetimin ia pranova diqysh, e me erdh gjynah bre, ni kafe ia qita si shenje respekti per mikun.
Ma vone erdhe edhe katunari. Ky, edhe ky ish qu vone, po gjeti edhe ky nji arsyetim, gjoja ish qu heret per me i rregullu do sene perpara se me ardh ktu. Sa don njeri me i besu s'e di. Jo qe s'asht njeri qe sun i beson njeri, larg saj, po qe, kajhere ndodh bre me te zan gjumi, e do, do s'e pranojne kattijen :D nejse, ia bana edhe ktij nji kafe. taksirati i Shqipes qe u qu heret sot e me iu ba hyzmet tjereve.

E thirra lyren, po edhe ajo ne gjum. biles ajo shume ma vone se tjert u qu. Edhe kjo si Dreni e katunari e gjeti ni arsyetim qe s'o ardh heret sot. i thashe asaj, ke marre persiper me mjell, me prashit e me ujit qepe, e puna ne fushe don me u qu heret. po ajo, jooo, s'u qu. Berita sa bertita, edhe nje kange biles ia qita, kur, ma s'mrami u duk te dritarja. Me akuzoi qe ia kisha pru ni syret tuj mjell qepet. isht ba zehr qe s'i kisha kallxu me kohe me e vnu lulen ne vesh, se lulen e ka shume marak aja. Ho, mos haroni ksaj me i pru lule te tema e luleve, se i ka marak valla :-D veq kqyrni t'jen te mesme, taman si per ne vesh...

E qeshtu tuj ba muhabet, tuj kqyr anej knej, mos po shoh edhe naj mik e ikeshe tjeter knej pari, kur pe shoh Adrenalinen. Ajo kish hap nje teme durimi ktu, po jooo, gjinja ku dine aka asht durimi, ani per do sene qe s'kan hiq durim....:-D
E pergezova per temen e shkrujta edhe une nja dy fjale. shyqyr qe sum meten fjalet ne gjys se ky buquku, qysh thote miku jem katunari, si shpesh pio prishet e po na qet bela....:-D

nejse, kur qe, erdhe edhe qika e huj, Arkza....Kjo qysh ia ban pa vllaun tem Preshevarin ktu, t'shkoj ta marr vesh e ta pyes, nese me kallxon, se shume si e msheft ish kan kjo :biggrin:

......

Shqiptare
17-08-07, 10:02
DArdania- vendi i takimit te shume miqeve virtual. Shume ngjarje kane ndodhur ketu ne te kaluar, ne kohen kur jo te gjithe nga ne kemi qene anetare te saj..ngjarjet vazhdojne ende, komunikimi poashtu, disponimi here ne nivel e here jo...mjafton qe shkembimi i bisedave miqesore me dashamiret dhe miqte e forumit eshte ne nivel...Epo, c'na duhet tjeter perpos te argetohemi gjithe se bashku dhe te kalojme qaste te bukura ket?:smile:

lovely
07-04-09, 09:10
ev ev :)

Arkza
07-04-09, 09:23
Auuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu au au au au au s'di qka me koft mu heeee !!!!!!
Deri sot asnjehere s'me ka ra kjo teme ne Sy !!!!
Ojjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj Shqipeeeeeeeeeeeeeeeeeee me Mungon shumeee !!! :mad:

P/S Me falni qe dola nga Tema por disi u permallova per Shoqen time me te ngusht ! :S

shfletuesi_
07-04-09, 09:49
Lexoj lexoj lexoj gjat dhe i erdhi nje deshire qe dhe ky te postonte nje mesazh ne temen "qka mendoni per femrat e internetit" e shtypi "cito" nuk mundi te futet brenda i kerkoj qe te ishte i regjistruar, mori guximin u regjistrua ne Fd.. e postoj mesazhin se qfar mendonte per femrat e internetit....!!

Une mendoj qe 80% e femrave ne internet jan te martuara 20 % jan beqaresha.....filloj te postoj mesazhe tjera neper tema te ndryshme, kur Hop nje mesazh ne PV... Hej kush je ti bre .. Cili ke qen... i gjori se ditke per qka po behej fjale dhe qfar dallaveresh ziheshin ne FD .. Nje dite ju mbush PV me mesazhe private nuk dinte si te fshinte pasi qe 50 mesazhe ishte e lejuar ne FD... ashtu vazhdoj 1 jav deri e gjeti menyren si te fshij mesazhet...... !!!
Djalit te ri ju shishmua FD shume se i vishin mesazhet ne PV si me porosi edhe ju be si lloj droge Fd... Nje dite nje forumiste kembenguli veq do me tregosh kush je i japi MSN dhe kapercyen ne MSN... Qka me pa aty qe foto e Claudia Shiferit ne MSN te saj... Uaaaauu sa bukur ke dal ne foto kur e ke bere.......... mesazhet nuk ndalen se shkuari ne PV kur tash i ka mesuar dreqnillaqet e FD dhe forumisti i ri dhe rrin OFFLINE qe te mos duket si "grat e tjera te forumit" kshtu qe diten punon kohen e lire ne FD kalon.... Kjo i kishte ndodh nje shokut qe akoma i vijn mesazhe ne PV nga kureshtja e grave te FD-s :P

Shpat
07-04-09, 11:03
Lexoj lexoj lexoj gjat dhe i erdhi nje deshire qe dhe ky te postonte nje mesazh ne temen "qka mendoni per femrat e internetit" e shtypi "cito" nuk mundi te futet brenda i kerkoj qe te ishte i regjistruar, mori guximin u regjistrua ne Fd.. e postoj mesazhin se qfar mendonte per femrat e internetit....!!

Une mendoj qe 80% e femrave ne internet jan te martuara 20 % jan beqaresha.....filloj te postoj mesazhe tjera neper tema te ndryshme, kur Hop nje mesazh ne PV... Hej kush je ti bre .. Cili ke qen... i gjori se ditke per qka po behej fjale dhe qfar dallaveresh ziheshin ne FD .. Nje dite ju mbush PV me mesazhe private nuk dinte si te fshinte pasi qe 50 mesazhe ishte e lejuar ne FD... ashtu vazhdoj 1 jav deri e gjeti menyren si te fshij mesazhet...... !!!
Djalit te ri ju shishmua FD shume se i vishin mesazhet ne PV si me porosi edhe ju be si lloj droge Fd... Nje dite nje forumiste kembenguli veq do me tregosh kush je i japi MSN dhe kapercyen ne MSN... Qka me pa aty qe foto e Claudia Shiferit ne MSN te saj... Uaaaauu sa bukur ke dal ne foto kur e ke bere.......... mesazhet nuk ndalen se shkuari ne PV kur tash i ka mesuar dreqnillaqet e FD dhe forumisti i ri dhe rrin OFFLINE qe te mos duket si "grat e tjera te forumit" kshtu qe diten punon kohen e lire ne FD kalon.... Kjo i kishte ndodh nje shokut qe akoma i vijn mesazhe ne PV nga kureshtja e grave te FD-s :P

Une mendoj qe 80% e femrave ne internet jan te martuara 20 % jan beqaresha.....filloj te postoj mesazhe tjera neper tema te ndryshme, kur Hop nje mesazh ne PV... Hej kush je ti bre .. Cili ke qen... i gjori se ditke per qka po behej fjale dhe qfar dallaveresh ziheshin ne FD .. Nje dite ju mbush PV me mesazhe private nuk dinte si te fshinte pasi qe 50 mesazhe ishte e lejuar ne FD... ashtu vazhdoj 1 jav deri e gjeti menyren si te fshij mesazhet...... !!!
Djalit te ri ju shishmua FD shume se i vishin mesazhet ne PV si me porosi edhe ju be si lloj droge Fd... Nje dite nje forumiste kembenguli veq do me tregosh kush je i japi MSN dhe kapercyen ne MSN... Qka me pa aty qe foto e Claudia Shiferit ne MSN te saj... Uaaaauu sa bukur ke dal ne foto kur e ke bere.......... mesazhet nuk ndalen se shkuari ne PV kur tash i ka mesuar dreqnillaqet e FD dhe forumisti i ri dhe rrin OFFLINE qe te mos duket si "grat e tjera te forumit" kshtu qe diten punon kohen e lire ne FD kalon.... Kjo i kishte ndodh nje shokut qe akoma i vijn mesazhe ne PV nga kureshtja e grave te FD-s

Shpat
07-04-09, 11:05
Hajde bėhuni shkrimtarė(1)!
Nji ditė Luana pyeti :
- Ēfarė po bėni pėr momentin?
- Paj unė Erdha e shkova deri te Oda e grave, tha vjeshta, se kam pas me shenue diēka pėr Personin paraprak po duel Buqja_ch dhe mu lut me ia lanė listėn e personave qė kam online ne msn.
Rastisi Dreni30, e pak pa u largue mė tha:
-Merre me mend, sikur tė isha i padukshėm, qysh Nesėr do t'ia vidhja 100 000 € Linkės_pz dhe do tė prisja momentin e duhur pėr tu futur nė kafenė e Selvijės, me pi e me kėnudue e me i pague pije edhe Domirės sė Merzitur, e diku kah Vjeshta mu kish bo reputacioni mal...!
- Po, po sot kanė ardh kohėra tjera, nėnvizoi me ngulm Murgesha : nuk jemi mė si fėmijt e Lazdranit po jemi tė rritun e pėrgjegjės pėr veprimet para drejtėsisė.Po valla veē kam frikė se edhe unė ia kisha plaēkit ato pare Linkės, tha Diana007, bile qysh Sonte, bashkė me selvinė. Gjat jam Duke pritur kėtź moment, ia preu Honesty^uk nė gjuhėn e Sheakspirit!
Mos more ashtu, tha Loloku, mos ia vidhni paret Linkės!
He more Lolok paj na asht prish krejt Atmosfera e kėtij forumi, vlerėsoi Vjeshta ndėrkohź qė Buqja_ch pėrshkruante vetėn me pak fjalė metaforike!
Sakaq u dėgjue prap zani i Linkės-pz, edhepse iu ishin plaēkit 100 000 € : Ftoj ēdo tė uritur let vjen kėtu, qoftė ai sheherli a katunar se ma bujarė se prizrenasit nuk gjen kund nė Kosovė!
Bon appétit!
1) Tė gjithė personazhet dhe ngjarjet janė fiktive

Temė interesante,a u bė shkrimtar ndokush:biggrin: ,,,

emine
07-04-09, 18:50
phaaaaaa jeni ka doni me m'shti me shkretu najsend edhe une:eek:

gjithqkadrejt
07-04-09, 18:52
u dadane duhesh me ngu

Murgesha
21-07-12, 21:05
Ev po jehon te madhe me ngjalli ne shpirt kjo thirrje e kahmotshme per tu bėrė shkrimtarė.

Njė gjė mund ta pohoj me plot gojė (mė falni me plot tastierė) shkrimtarėt lindin, e tė bėhemi qenka pak mė e vėshtirė. Sa do tė doja tė kishte mrekulli nė kėtė urdhėn fshataresk dhe tė gjithė tė ishim bėrė shkrimtarė, por ja qė nuk u bėmė, me pėrjashtim ndoshta tė Shqiptare qė vetėm pat filluar tė hidhte shkrimet e para nė kėtė temė, por qė moti kohė nuk ėshtė bėrė e gjallė nė FD.