PDA

View Full Version : Neper rruget e Vendlindjes!!!


Faqet : [1] 2 3

GURI SYLAJ
01-07-07, 15:17
Neper rruget e Vendlindjes flas shqip me gurin e drurin,kam deshire te te takoj TY...

Artisti
01-07-07, 15:19
Neper rruget e Vendlindjes flas shqip me gurin e drurin,kam deshire te te takoj TY...

.... te te takoj ty, sepse ti je ajo qe me kthen pergjigje, qe me flet shqip, qe me mban ne jete, qe rrugen per ne vendlindje ma ben me te shkurter .....


.

Arkza
01-07-07, 15:20
Neper Rruget e Vend-lindjes edhe Ajri , Pluhuri Uji te Flet Shqip.............. S'ka me Mir apo ajo ! ? ................:smile:

halla e madhe
01-07-07, 15:24
Neper rruget e Vendlindjes flas shqip me gurin e drurin,kam deshire te te takoj TY......me kujtohen mbresat e femijerise...ato mbesin te pa shlyera...

legenda
01-07-07, 15:24
....neper rruget e VENDLINDJES,,,
e gjej VEHTEN...

Neper rruget e Vendlindjes flas shqip me gurin e drurin,kam deshire te te takoj TY...

GURI SYLAJ
01-07-07, 15:27
.........qe femiut tim t'i tregoj ku jan Lisat ,Plisat e ku jan Muranat..... ku flen shpirti i babait!!!!!

Naki
01-07-07, 17:34
Vendlindja


Shpirti flenė i qetė
Trupi gjenė rahati
Nė shtratin
e ndertuar nga Gjyshi
nė Oxhakun
ku buka pogaqe
gatuhej me plotė dashuri.

Koka ka lėshuar
Qelizat ne liri
gjaku i Freskėt
Mendjes i thotė
Bė gjumė nė rahati.

Kaluan Ditet me shpejtėsi
trupi dhe shpirti gjeti rahati
Shiu Veror
Ka edhe njė deshirė
Vendlinjes sė dashur
tė mos i thotė Lamtumirė.

Naki
01-07-07, 17:38
Nėpėr rrugėt e vendlindjes bėjė shetitje nė kohė dhe hapsirė,nostalgjia mė sjellė nė ėndrrat rinore!

aroza
01-07-07, 21:31
Shumė vjet u bėnė, sot u mbushėn dhjetė, qė kur tė kam lėnė dhe s'tė shoh nė jetė!

Preshevar
01-07-07, 21:40
Rrugės me gur Oj nan,.. une kur kalojaa.....aaa... :tongue:

aroza
01-07-07, 21:44
Kopshti i dashurise

0 pėllumb' i shkruar,
do t'tė marr nė duar
dhe duke kėnduar
gjetkė do t'tė shpie:
Nė njė vend t'uruar
dhe tė lulėzuar,
nė uj'tė kulluar
edhe nėn hie;
Afėr tek njė lumė
ku ka lule shumė,
tė biem nė gjumė,
hena tė na ndrijė;
Yjtė tė shikojnė,
zogjtė tė kėndojnė
edhe tė na zgjojnė
dita kur tė vijė.
Pa ngrėn' e pa pirė
s'mbetemi, moj Mirė,
se u'ndaj tė gdhirė
dėrgoj e na sjellin:
Qumėshtė tė dhirė
dhe djathė tė mirė
pa uj' e pa hirrė,
dhe rrush kur tė vjehn;
Ngjalė nga Janina,
mjaltė nga Kanlna,
verė nga Voshtina
ujė nga Sopoti;
Mollė nga Horia,
mish nga dhėnt' e mia,
desh nga Labėrla, -
na e faltė zoti'
Kopshti i dashurise


0 pėllumb' i shkruar,
do t'tė marr nė duar
dhe duke kėnduar
gjetkė do t'tė shpie:
Nė njė vend t'uruar
dhe tė lulėzuar,
nė uj'tė kulluar
edhe nėn hie;
Afėr tek njė lumė
ku ka lule shumė,
tė biem nė gjumė,
hena tė na ndrijė;
Yjtė tė shikojnė,
zogjtė tė kėndojnė
edhe tė na zgjojnė
dita kur tė vijė.
Pa ngrėn' e pa pirė
s'mbetemi, moj Mirė,
se u'ndaj tė gdhirė
dėrgoj e na sjellin:
Qumėshtė tė dhirė
dhe djathė tė mirė
pa uj' e pa hirrė,
dhe rrush kur tė vjehn;
Ngjalė nga Janina,
mjaltė nga Kanlna,
verė nga Voshtina
ujė nga Sopoti;
Mollė nga Horia,
mish nga dhėnt' e mia,
desh nga Labėrla, -
na e faltė zoti'

Anton Zako Ēajupi

GURI SYLAJ
01-07-07, 22:02
Neper rruget e Vendlindjes ku kenga dhe vaji nje melodi kan,e vetmja qe une e kuptoj, eshte kenga ime -vaji i im qe dua te me percjellin deri tek Guri.......tek Molla e Kuqe!

Preshevar
01-07-07, 22:06
Kėtu hana rri e fshehtė, kėtu qielli ėshtė i errtė, as dielli nuk jep ndriēim, s'ėshtė si dielli i vendit tim. :cool:

sunshine
02-07-07, 02:06
...., nėpėr rrugėt e vendlindjes kėrkoj atdheun tim, dėshpėrohem kur shoh se ende jemi nė kėrkim!

jadore
02-07-07, 02:24
Neper Rruget e Vend-lindjes edhe Ajri , Pluhuri Uji te Flet Shqip.............. S'ka me Mir apo ajo ! ? ................:smile:

...po po e dinja qe pluhuri eshte shqiptar , zanafillen nga ketej e ka dhe morri boten ne sy ..,

prishtinasi
02-07-07, 02:57
neper rruget e vendelindje...gjdo dite kerkojme nje vize per udhetim....:tongue:

DEA
02-07-07, 10:07
Rruget e vendlindjes me sjellin lumturin femijerore, kur eci rruges se vjeter te fshehur nga tregu, me kujtohet mesimi neper odat shqiptare, kur kujtoj mesimin me libra ne gjunje me kujtohet rinija ime .Rinija ime!!!!!!!!!!!!! me protesta , gaze lotesjelles e helmime.Gjitha keto me sillen ne koke rrugeve te vendlindjes sime, zemra qane me ze , syte veq sa me mbushen me lote , e lus vehten te zgjohem nga koha e kalur dhe ti shohe rruget e vendlindjes sime te sotme siq jane plot gjalleri e jete, prap ndjej nje q`lodhje qetsim shpirti , relaksim mrekulli.
Po une rrugeve te vendlindjes sime shetis shume nga mesi i te 90`tave disi kam ngec ne periudhen e mbushur me lote!!!!!

LOJETARI
02-07-07, 17:38
Nėpėr rrugėt e vendlindjes shekujt kanė nevojė pėr busullė.Njerėzit kanė ra nė provim .Mjegulla e pluhuri kanė fshirė shenjat e komunikacionit - ndeshjet janė tė paevitushme.Aksident pas aksidenti, as teneqja mė s`duron tė ramet e pandalshme tė sė kaluarės .Kėtu ka nevojė pak mė shumė se njė operacion plastik .Ka shenja qė pluhuri edhe mushkėritė i ka prekė . Pa frymė ,Truri nuk funksionon .Ta kishim njė fshisė tė STRUJĖS ,si tė tetės Gjyl, ta thithnim kėtė pluhur qė vetėm njė herė tė vėrenim nė cilin shekull jemi .Nėpėr rrugėt e vendlindjes shekujt vallzojnė qysh tė dojnė .............................

Zero Cool
03-07-07, 15:59
Neper rruget e vendlindjes, jam gjdo dite :biggrin:

Virti
21-07-07, 00:17
... gropa-gropa!!! :biggrin:

LuLjaa
21-07-07, 02:39
grrrrrrr grrrrrrrrr hahahahaa

Buqja_ch
05-08-07, 04:17
Neper rruget e vendlindjes te takova Ty dhe !!!!!!!!!!

selvija
05-08-07, 08:08
Neper rruget e vendlindjes me ndodhi nje gje..e pa besushme...:eek:

Dreni30
05-08-07, 11:58
Ne rruge per vendlindje takova nje mik te vjeter dhe mund ta quaj pushimin te kendshem kesaj vere.

GjiLanasJa_
05-08-07, 12:44
hahahahhahahahahah :P:P:P

Dreni30
05-08-07, 12:46
hahahahhahahahahah :P:P:P

Cka tu kesh moj qy, hahahaahahahaah

Buqja_ch
23-10-07, 18:23
Néper rrugét e vendlindjes do té jem prap ..po ftoft do té jet

°Mili°
23-10-07, 19:24
me auto neper rruget e vendlindjes para 4 vjet mu perzhdrellke qfa pi gropav :P

BaNu Ne JeT I sInQeRt
24-10-07, 12:02
Po Tretem GJdo Minut GJdo DIte :rolleyes: :frown:

Dreni30
24-10-07, 12:27
Deshira per te udhetuar sa me shpejt neper rruget e vendlindjes po shtohet, porrrrr....... Kur do te vij ajo dite??? Po zgjat me vite. Po rri me vujtjen qe kam ne shpirt edhe me........

vjeshta
24-10-07, 14:00
...........isha ,gjitheqka ishte e zvogeluar ,ndoshta pse une isha e rritur ?!!

Buqja_ch
01-11-07, 11:19
Neser né kété koh..do té jem néper rrugét e vendlindjes

Adrenalina
01-11-07, 13:53
Neper rruget e vendlindjes me ka marr malli me udhtu....

Paradox_13
01-11-07, 13:56
Shume lloq keto dite....................

Adrenalina
01-11-07, 14:04
....me lloq e me pluhur edhe ashtu i du ne vendlindje

Paradox_13
01-11-07, 14:08
Neper rruget e vendlindjes,therrat te duken si nje kopshte me lule.................

Adrenalina
01-11-07, 14:15
Neper rruget e vendlindjes gjithqka eshte e bukur...edhe endrrat kur ti shoh

sexybrikenda
01-11-07, 15:37
Neper rruget e Vendelindjes...shume me e mire se kjo e gurbetit.

Buqja_ch
01-11-07, 15:40
... Do té takoi ty ..dhe qdo kund do té ndihem miré ..erdhaaa

LuLjaa
01-11-07, 15:46
Buqja ishalla vjen mire, menxi po pres me dal me pi ka ni sok me ty :D

Buqja_ch
01-11-07, 16:48
Buqja ishalla vjen mire, menxi po pres me dal me pi ka ni sok me ty :D


Do té pi sok edhe me Lulen ..flm .. edhe un do té vi mé prit

Paradox_13
01-11-07, 17:15
Neper rruget e vendelindjes ra terri.............

LuLjaa
02-11-07, 16:20
Neper rruget e Vendlindjes na ka ardh Buqja sot, shpresoj se dot kalon mire.

gazi-de
04-11-07, 23:27
I Kome Harru.............................

°Mili°
05-11-07, 18:09
kam harru se sa shum gropa kish ne asfallt :P

Buqja_ch
08-11-07, 10:36
Neper rruget e Vendlindjes na ka ardh Buqja sot, shpresoj se dot kalon mire.Ah keto rruget e vendlindjes si jon keto dite hmmmmm

Buqja_ch
13-11-07, 18:15
..Népér rrugét e vendlindjes takova Elinen ...


...... Té flm Elina ..té pérshndes

DEA
13-11-07, 18:17
..Népér rrugét e vendlindjes takova Elinen ...


...... Té flm Elina ..té pérshndes

Buqe shpresoj se ja kalove mire neper rruget e vendlindjes

t“pershendet DEA

LuLjaa
13-11-07, 19:06
..Népér rrugét e vendlindjes takova Elinen ...


...... Té flm Elina ..té pérshndes

Edhe muje .. :biggrin:

Buqja_ch
13-11-07, 19:46
Buqe shpresoj se ja kalove mire neper rruget e vendlindjes

t“pershendet DEA


DEA me mundonte lloqi ahha nuk u dike kerri se qfar
.... ngjyre ka ..por prap mir kalova ......

Té flm..edhe un té pérshndes ty

Buqja_ch
13-11-07, 20:30
Edhe muje .. :biggrin:


Néper rrugét e Ferizajit ... e takova Lulen ahhahaah

Paradox_13
13-11-07, 21:28
DEA me mundonte lloqi ahha nuk u dike kerri se qfar
.... ngjyre ka ..por prap mir kalova ......

Té flm..edhe un té pérshndes ty

..edhe ma lloq,sidomos pas bores qe ra...........pore lloqi i rrugicave te vendlindjes ka nje shije ne vete dhe nuk len njolla...

Paradox_13
13-11-07, 21:38
Deshira per te udhetuar sa me shpejt neper rruget e vendlindjes po shtohet, porrrrr....... Kur do te vij ajo dite??? Po zgjat me vite. Po rri me vujtjen qe kam ne shpirt edhe me........


Sa me malle presim te defilojm neper rruget e vendlindjes,edhepse vozites te pakujdeseshem na i lajne rrobat qe enkas zgjedhim per nje rrugetim te tille....
Ne emer te rrugeve te vendlindjes kerkoj falje o Dren,...ahahahhahaa

LuLjaa
13-11-07, 23:55
Néper rrugét e Ferizajit ... e takova Lulen ahhahaah

Neper rruget e Ferizajit, a po ma mire me than te aj Lokali qe kemi lyp soka u takum dhe shume mire kalum. . . keta ma heret kurr se kam menu qe vjen dita dhe une e ti rrim bashka, bashk keshtu ihuu po super u ba qe e pash dikan te ketij FD :smile: :biggrin:

Buqja_ch
14-11-07, 00:11
Neper rruget e Ferizajit, a po ma mire me than te aj Lokali qe kemi lyp soka u takum dhe shume mire kalum. . . keta ma heret kurr se kam menu qe vjen dita dhe une e ti rrim bashka, bashk keshtu ihuu po super u ba qe e pash dikan te ketij FD :smile: :biggrin:


Té flm ... ishte rruga mé e miré si udhtova ato dit sa isha
.. né Kosov ..njé rrug si nuk do ta harroi kurr ...
..dhe até tavolin si do ta kujtoi pér her si na bashkoi ,,,
..ishte hera e par si takoja ni shoqe si ti ..

...Kam ra né hall tash se nuk mund ta ndaloi veten ...
.......sa her te vi né pushim me duhet te takoi tyyy ...

LuLjaa
14-11-07, 00:19
Té flm ... ishte rruga mé e miré si udhtova ato dit sa isha
.. né Kosov ..njé rrug si nuk do ta harroi kurr ...
..dhe até tavolin si do ta kujtoi pér her si na bashkoi ,,,
..ishte hera e par si takoja ni shoqe si ti ..

...Kam ra né hall tash se nuk mund ta ndaloi veten ...
.......sa her te vi né pushim me duhet te takoi tyyy ...Hmm no comennt, Buqja sa here te vish ne Kosove je e mire se ardhur
e jo si nje shoqe, po si nje moter t'krahasoj edhe ty tash
Me vjen mire qe t'ka pelqy neja e muhabeti me mu ..... ? :smile:

Buqja_ch
14-11-07, 01:01
..edhe ma lloq,sidomos pas bores qe ra...........pore lloqi i rrugicave te vendlindjes ka nje shije ne vete dhe nuk len njolla...


.. Paradoxs isha atje kur ra bor ni her ..ishte bora e par si
............e takoja kété vit ....
Mu duk se nuk kisha pa boré mé té bardh ..ngjante ne sheqer
e shijova e lujta né shumé ményra me te ...ahhaah

Ato rrugica plot gropa ..plot lloq qdo gje ashtu si i gjeta edhe i lash .. Té gjitha ato vujtje ja lash kerrit ..

e uné u knaqa ..mora me vete vetum shijen e bukur
...... té rrugve té Vendlindjes .........

Paradox_13
14-11-07, 08:59
.. Paradoxs isha atje kur ra bor ni her ..ishte bora e par si
............e takoja kété vit ....
Mu duk se nuk kisha pa boré mé té bardh ..ngjante ne sheqer
e shijova e lujta né shumé ményra me te ...ahhaah

Ato rrugica plot gropa ..plot lloq qdo gje ashtu si i gjeta edhe i lash .. Té gjitha ato vujtje ja lash kerrit ..

e uné u knaqa ..mora me vete vetum shijen e bukur
...... té rrugve té Vendlindjes .........


Mos helbete ti koke ajo qe na e paske marre edhe uren (mbikalimin) tek xhamia e ne tash deshtem apo jo duhet te ndjekim rrugicat anesore plot lloq e gropa,..
Kthenaj uren sa ma shpejt,.. se na more ne qaf qiko....ahahahah

selvija
14-11-07, 12:24
.. Paradoxs isha atje kur ra bor ni her ..ishte bora e par si
............e takoja kété vit ....
Mu duk se nuk kisha pa boré mé té bardh ..ngjante ne sheqer
e shijova e lujta né shumé ményra me te ...ahhaah

Ato rrugica plot gropa ..plot lloq qdo gje ashtu si i gjeta edhe i lash .. Té gjitha ato vujtje ja lash kerrit ..

e uné u knaqa ..mora me vete vetum shijen e bukur
...... té rrugve té Vendlindjes .........
O moj Buqe edhe ato te mira qe kan pas ,,i paske marr me vete..sigurishte se do hjekin keq..duhet te ja ktheshe..
beru zemer gjere,,motrushe..ahahha:wink:

Paradox_13
14-11-07, 13:34
O moj Buqe edhe ato te mira qe kan pas ,,i paske marr me vete..sigurishte se do hjekin keq..duhet te ja ktheshe..
beru zemer gjere,,motrushe..ahahha:wink:


E keqe ishte,pore mjaft keq na la,aq eshte kapaciteti yne material,fukarallaku po na mlon por jo edhe solidariteti perderisa nje kafe po e ndajm dy veta.........

Paradox_13
14-11-07, 13:35
O moj Buqe edhe ato te mira qe kan pas ,,i paske marr me vete..sigurishte se do hjekin keq..duhet te ja ktheshe..
beru zemer gjere,,motrushe..ahahha:wink:


E keqe ishte,pore mjaft keq na la,aq eshte kapaciteti yne material,fukarallaku po na mlon por solidariteti nuk na mungon,..perderisa nje kafe po e ndajm dy veta.........

Buqja_ch
14-11-07, 13:44
Mos helbete ti koke ajo qe na e paske marre edhe uren (mbikalimin) tek xhamia e ne tash deshtem apo jo duhet te ndjekim rrugicat anesore plot lloq e gropa,..
Kthenaj uren sa ma shpejt,.. se na more ne qaf qiko....ahahahah


Paradoxs si duket edhe Ty ,té paska ra rruga andej ..
.... qfar e mire té solli se hahahhah
Por sikur té filloi té flas pér ato rrug nuk ndalem me pak
....Beson vetum ai si udhton andej ........

Paradoxs gjith diten shetita !!! e né mramje takova Elinen
.... jemi be te dyshojm a po me bejn dritat e kerrit a jo
ohaa sa kemi qesh ..se ato i kishte mbulu lloqi !!!!!

.. Mos udhto mé andej ..do té tregoi kur do ta
,, kthej urén hahahaha

Buqja_ch
14-11-07, 14:31
O moj Buqe edhe ato te mira qe kan pas ,,i paske marr me vete..sigurishte se do hjekin keq..duhet te ja ktheshe..
beru zemer gjere,,motrushe..ahahha:wink:
ahahh Zemrushe i mora pér ti kthy mé von ..jo ni her jo
...... le te hjekin keq ..si thon o i keq. keq mé le hahahhah
Me shpres se do te behet miré..Té pritim pra !!!!!!

Paradox_13
14-11-07, 17:56
Paradoxs si duket edhe Ty ,té paska ra rruga andej ..
.... qfar e mire té solli se hahahhah
Por sikur té filloi té flas pér ato rrug nuk ndalem me pak
....Beson vetum ai si udhton andej ........

Paradoxs gjith diten shetita !!! e né mramje takova Elinen
.... jemi be te dyshojm a po me bejn dritat e kerrit a jo
ohaa sa kemi qesh ..se ato i kishte mbulu lloqi !!!!!

.. Mos udhto mé andej ..do té tregoi kur do ta
,, kthej urén hahahaha

Neper rruget e vendlindjes defiluam qe te gjithe, perkrahes e simpatizant nga AAK,LDK,PDK,PDD,etj...etj..duke kerkuar mbeshtetje dhe perkrahje ,..e mua ma ne funde me erdhi ORA,dhe u percaktova per VETVENDOSJE deri ne fushaten e ardheshme .,,keshtu qe se besoj nje rrugetim edhe aq te shpejt andej..........
Se paku jo perderisa URA mos rikthehet ne vendin e meparshem.......

Buqja_ch
16-11-07, 12:47
E keqe ishte,pore mjaft keq na la,aq eshte kapaciteti yne material,fukarallaku po na mlon por jo edhe solidariteti perderisa nje kafe po e ndajm dy veta.........

Népér rrugét e vendlindjes njé kafe e ndanin dy vet ,hmmm

Buqja_ch
19-11-07, 13:40
Mbas zgjedhjev ,edhe ato rrug do te qetsohen pak !!!!!!!

Paradox_13
27-11-07, 17:05
Neper rruget e vendelindjes...kujdes mos rrezikoni te ecni pa paisje dimrore...........

Buqja_ch
01-12-07, 10:54
Sime,,e di ti sot shetit posht e lart,,mi pérshndet dhe kujtoi
ato rrug kah ishim bashk,kalofsh miré me kojshiken time,ahah

GURI SYLAJ
02-12-07, 14:03
Neper rruget e Vendlindjes sime defiluan edhe disa qe kishin vdeke qe sa kohe,sikur kishin ardhe per te votu per ..... po per kend more????????

Paradox_13
05-01-08, 17:00
Mbas zgjedhjev ,edhe ato rrug do te qetsohen pak !!!!!!!

Edhe mbas zgjedhjeve,rruget e vendlindjes mbeten te rreshqitshme........kujdes ne vozitje...

Dreni30
08-01-08, 09:55
Neper rruget e vendlindjes, - nuk i kam ra qe shume ( gati 9) vite dhe nuk po e di se si jane ato rruge tani.
Me ka mbet vetem endra qe me paraqitet ne gjum, gati se vetem kjo me ka mbet te c“mallem. Po kur zgjohem nga gjumi jam edhe me i merzitur. Euuuuu po veshtire eshte!!!???

Paradox_13
15-02-08, 09:23
Neper rruget e vendlindjes gjalleri,te gjithe per nje ambient me te pastert....

Paradox_13
15-02-08, 19:34
Neper rruget e vendlindjes gjalleri,te gjithe per nje ambient me te pastert...........edhe keto ore te mramjes gjithqka frymon me nje atmosfere festive........

Intuita
15-02-08, 20:18
Stolia me e bukur ne rruget e vendlindjes time ishin sot buzqeshjet ndryshe, te bukura, te zemres, te lira, ashtu si eshte edhe vete Dardania e buzeqeshur si kahere, e sigurte, e forte, e dashur, e perhershme, e LIRE..............................
Ne ajer ndjehej sot, lindja e foshnjes se Nenes, Nenes ledhatare e bijeve te vet........................

Buqja_ch
18-02-08, 08:02
Sime ishte ni atmosfer e pa par kurr,,nuk isha atje po i pash né TV

Domira
18-02-08, 14:07
Ne rruget e vendlindjes drite, drite, drite...gezim, gezim dhe vetem gezim...

GURI SYLAJ
18-02-08, 18:34
Rruget e Vendlindjes sime -Rruget e Shtetit Tim!

Buqja_ch
21-02-08, 16:53
sime,, kur té na takoi jeta ndonjé dité ,,ku di sa zjarre na ndizen né shpirt .........

Intuita
21-02-08, 20:14
Ne rruget e vendlindjes disponim i bukur.....................mrekulli............

gazi-de
21-02-08, 20:18
I kome harru.............:rolleyes:

Paradox_13
06-04-08, 06:45
.....dielli pranveror po asgjeson mjegullen........

Albonita
20-04-08, 19:51
Neser ...do i kaloj ato rrug aq te mira ..ihhh

Breshka
21-04-08, 08:59
Neper rruget e vendlindjes me balt si te shkelesh ne mjalt.

Preshevar
21-04-08, 10:18
Neper rruget e vendlindjes, sot Albonita (normalisht) po shetitet :tongue:Neser ...do i kaloj ato rrug aq te mira ..ihhh

LuLjaa
21-04-08, 13:21
sime,, kur té na takoi jeta ndonjé dité ,,ku di sa zjarre na ndizen né shpirt .........

Neper rruget e Vendlindjes, eshte edhe Buqja tash shpresoj qe eshte mire e po knaqet.

Buqja_ch
06-05-08, 21:54
Neper rruget e Vendlindjes, eshte edhe Buqja tash shpresoj qe eshte mire e po knaqet.


Ato rrugé katastrof ti shikoje me sy por sa her dilja me shetit gjeja qetsi ah sa miré

LuLjaa
06-05-08, 23:38
Ato rrugé katastrof ti shikoje me sy por sa her dilja me shetit gjeja qetsi ah sa miré

Mos naj kesh rruget oj tii, se mu kan katastrof nuk kishe ardh hiq qyh hahahaa
ehh katastrof po prap se prap qetu e keni venin dhe po vuni per atdhe :D

Paradox_13
11-05-08, 13:28
...lulebozhuret qelen perseri..........

Buqja_ch
24-05-08, 09:14
...lulebozhuret qelen perseri..........


Déshiroi ti shoh ato lule nga afer, flm Paradoxs se shumé her po na i sjell ti kétu

jadore
24-05-08, 10:06
neper rruget e vendlindjes ...vidhet ne menyre te autorizuar dhe mbushet kassa e komunese ...
1. asku ne bote nuk kam hase nese kalon neper parkun nacional te pagush tatim gjobe 1 euro siq ndodh ne Germi ( dhe tatim paguesit te luten hudhe tiketen me tutje ku camera nuk te veshtrone)
2. asku ne bote nuk kam pare qe nese ke te ndaluar auton ne rrugen ku nuk eshte i ndaluar parkimi te gjobitesh 25 euro .
3. asku ne bote nuk nuk kam pare nese skajohesh jashte vijes qarkulluese te denojne me vlere 35 euro , me preteksin ne auto telefonon dhe pse e parkuar ..

....vendlindja eshte e shtrenjet .

Naki
24-05-08, 12:05
neper rruget e vendlindjes ...vidhet ne menyre te autorizuar dhe mbushet kassa e komunese ...
1. asku ne bote nuk kam hase nese kalon neper parkun nacional te pagush tatim gjobe 1 euro siq ndodh ne Germi ( dhe tatim paguesit te luten hudhe tiketen me tutje ku camera nuk te veshtrone)
2. asku ne bote nuk kam pare qe nese ke te ndaluar auton ne rrugen ku nuk eshte i ndaluar parkimi te gjobitesh 25 euro .
3. asku ne bote nuk nuk kam pare nese skajohesh jashte vijes qarkulluese te denojne me vlere 35 euro , me preteksin ne auto telefonon dhe pse e parkuar ..

....vendlindja eshte e shtrenjet .....tani po e vrejė ēė paskam pas arsye tė mos udhėtojė me vetur pėr vendlindje!

Paradox_13
31-05-08, 18:04
....shume gropa jan ba he mozomakeq per ne.........

Agolli
31-05-08, 19:30
Do ndjeki me i biciklet,,,ponny :biggrin:

Rizuana
04-07-08, 12:41
Knaqesh....... (sado qe sjane te rregullume mire)

Albonita
04-07-08, 20:44
Neper rruget e vendlindjes, sot Albonita (normalisht) po shetitet :tongue:
Prap...do iki nepr ato Rug te bukra... vertet do shetitem kesaj vere..ne gjdo pik pamje do ndalem te qmallem....!

P/S..SHPRESOJ se edhe Preshevari do i kalon Ruget e vendlindjes ket Muaj.. te qmallet me ruget e vendit te vet..!

Breshka
04-07-08, 21:49
.................................truri te pushon

LuLjaa
05-07-08, 01:02
S'ka me rruget e vendlindjes bree, shkoni ka t'shkoni prap keto jan ma t'mira edhe pse jan pak t'prishta po malli i merr krejt ata qe jan jasht KS...

Buqja_ch
05-07-08, 06:49
S'ka me rruget e vendlindjes bree, shkoni ka t'shkoni prap keto jan ma t'mira edhe pse jan pak t'prishta po malli i merr krejt ata qe jan jasht KS...


.. eshte shume e vertet Lulee menzi po priti te me kalon edhe kjo jave
nime qafa po na bjen hop hop se jemi mesu mos me kqyr ngat e spo i shohim hiq ahahahahahah

jadore
05-07-08, 09:22
.. eshte shume e vertet Lulee menzi po priti te me kalon edhe kjo jave
nime qafa po na bjen hop hop se jemi mesu mos me kqyr ngat e spo i shohim hiq ahahahahahah

.. ja Buqja e Ch-se , nuk mujta me u duru ..

ja ti u mbyte tu ardhe ja kerkush , sa here ti lexova postimet , kete jave nisem , kete jave nisem , e mbarove prej mallit... cka eshte puna jote bijo...
qy se te ndalim krejt ketu na, mos u merzit kaq shume ..

te pershendes , e hajt rruge te mbare kur te nisesh ..

gazi-de
05-07-08, 10:27
Neper rruget e Vendlindjes?!Gjdo gje eshte shqip,flet shqip,ka arome shqip:tongue: :tongue: :tongue:

Buqja_ch
05-07-08, 11:50
.. ja Buqja e Ch-se , nuk mujta me u duru ..

ja ti u mbyte tu ardhe ja kerkush , sa here ti lexova postimet , kete jave nisem , kete jave nisem , e mbarove prej mallit... cka eshte puna jote bijo...
qy se te ndalim krejt ketu na, mos u merzit kaq shume ..

te pershendes , e hajt rruge te mbare kur te nisesh ..


... mos u duro herav tjera po fol se ne ashtu duam ,,flm nga ti

boll po vi e mendoi se do te vi ,por sa me shume po vi
aq me shum po me mer malli
beso at dit si te nisem kendej me duket se kurr nuk isha atje ...

eh sa mir paske than ,nime qysh nuk poØdel dikush ,mem ndal per gjith atje hhahhaha

Sonte ni jav shetis rruget e vendlindjes ,, Prishtinés

vjeshta
05-07-08, 12:31
Qe nje jave jam ksajde ,por ende nuk i pash rruget ,keshtu qe mos me pyetni per to !:rolleyes:

Naki
05-07-08, 12:39
Qe nje jave jam ksajde ,por ende nuk i pash rruget ,keshtu qe mos me pyetni per to !:rolleyes:

U knaqe duke nejtė Bjeshkėe ku mi pa rrugėt hahahahah,tė dėshirojė njė relaksim tė mirė dhe pushim tė kėndshėm!

Murgesha
05-07-08, 12:51
Qe nje jave jam ksajde ,por ende nuk i pash rruget ,keshtu qe mos me pyetni per to !:rolleyes:


Ha,hahahahahaha ti a veq nen hije po rrin a???

vjeshta
05-07-08, 12:58
U knaqe duke nejtė Bjeshkėe ku mi pa rrugėt hahahahah,tė dėshirojė njė relaksim tė mirė dhe pushim tė kėndshėm!


Te ish kan si po thu ti ,por knaqa duke jau prishe strofullokn marimangave .


Flm Naki ,kur kthehem pushoj ...hahaha


Murgesha ,po i njeki ,por po me ikin bre !!! hahah

Elina
05-07-08, 13:04
Une rrugeve te vendlindjes po sillem perdite :biggrin:

jadore
05-07-08, 13:20
Une rrugeve te vendlindjes po sillem perdite :biggrin:

hajt po te testoj pasi po thu , e une nuk po te shof ..
deri ku kane shku punimet e rrugeve ne Fushe Kosove dhe ato ne drejtim te Ferizajit..!!

hahhahaha,

p.s.

mbushe mori ate akku te hendy-te se mo nuk te thirri valla, gjithmone .. nuk ke qasje , nuk ke qasje ..

Breshka
05-07-08, 13:21
Une rrugeve te vendlindjes po sillem perdite :biggrin:

o sillu sillu ta ka dhon Zoti hahah

neper rruget e kosoves vallahi mduket qe fluturoj e nuk shkeli per tok http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon7.gif

LABI
05-07-08, 15:45
Une koheve te fundit ,rrugeve , pluhurit dhe stresit industrial qe prodhon qyteti po ju shmangem tuj vizitu natyren , nje periferi te braktisur , te pamirembajtur... Aq jo falemnderues, aq e pa vetedije dhe aq e pandergjegjeshem eshe shoqeria jone per rendsin e mjedisit , ambientit dhe domosdoshmerin e kujdesit per te, konsumit dhe t'jetuarit me te ; saqe them : natyra nuk eshte duke na ndeshkuar/revanshuar sa duhet ... !!


Ja disa pamje te casteve verore , qe pothuaj cdo mesdite i perjetoi , duke vizitu kete periferi te qytetit (kur dal per vrapim , apo thjesht veq per t'ecur, t'medituar me natyren).

http://photos1.hi5.com/0043/231/142/MYypPe231142-02.jpg

http://photos1.hi5.com/0041/149/372/qne9p0149372-02.jpg


http://photos1.hi5.com/0042/444/571/jqWwvP444571-02.jpg

Murgesha
05-07-08, 18:20
Une rrugeve te vendlindjes po sillem perdite :biggrin:


Pėr ate nuk tė merr malli si ne...http://dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Elina
05-07-08, 18:32
hajt po te testoj pasi po thu , e une nuk po te shof ..
deri ku kane shku punimet e rrugeve ne Fushe Kosove dhe ato ne drejtim te Ferizajit..!!

hahhahaha,

p.s.

mbushe mori ate akku te hendy-te se mo nuk te thirri valla, gjithmone .. nuk ke qasje , nuk ke qasje ..

Hhmmmmm.... me ke ngushtu qitash moj Jadore ...:tongue:
Mundem me te tregu per rruget qe i heci gati perdite...se andej haber nuk kam...:biggrin: me duket qe rruga Prishtine - Fushe Kosove nuk eshte kry ende a ?! :tongue: nejse hahhahaha

Ps;mu ka pshtjellave dikah telefoni...kun sun po e gjeje!:redface:

Elina
05-07-08, 18:34
Pėr ate nuk tė merr malli si ne...http://dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Mire e ke Murgesha,
tash kysmet nese me behet ...po e provoj sa ka me me marre malli per rruget e vendlindjes :tongue:
E vi e tregoj ketu :biggrin:

Murgesha
05-07-08, 18:36
Mire e ke Murgesha,
tash kysmet nese me behet ...po e provoj sa ka me me marre malli per rruget e vendlindjes :tongue:
E vi e tregoj ketu :biggrin:

Mbasi qenke nė rrugė tė provimit njė gjė mos e harro hahahahaahahahahahahahahahaah
rrejmė tė gjithė ngapak pėr mos me thonė shumė http://dardania.de/vb/upload/images/icons/icon12.gif

DEA
05-07-08, 18:40
Mbasi qenke nė rrugė tė provimit njė gjė mos e harro hahahahaahahahahahahahahahaah
rrejmė tė gjithė ngapak pėr mos me thonė shumė http://dardania.de/vb/upload/images/icons/icon12.gif

Nuk rrejme moj qe na merr malli, po rrejme kur thojme qe s`ngihemi:biggrin:

Murgesha
05-07-08, 18:43
Nuk rrejme moj qe na merr malli, po rrejme kur thojme qe s`ngihemi:biggrin:

Prit de se kjo nuk ke pėr ty po pėr Elinėn hahahahahahahahahaaha

DEA
05-07-08, 18:43
Cila ke ti nime hahahahahahaaha

Elina
05-07-08, 18:45
Mbasi qenke nė rrugė tė provimit njė gjė mos e harro hahahahaahahahahahahahahahaah
rrejmė tė gjithė ngapak pėr mos me thonė shumė http://dardania.de/vb/upload/images/icons/icon12.gif

Mire the Murgesha,,,
(kysmet) po shkoj, e te shoh se si po kaloj ne kete provim....
mos po qellon puna... me jau kesh rruget atyne atje larg :eek: :biggrin:

lyra2
05-07-08, 18:45
Cila ke ti nime hahahahahahaaha
Dea ,rrezik e kemi tash ,ruju se mos vat cka ka me u ba tash
ahahhahahahahhah( o deka tu kesh)

Murgesha
05-07-08, 18:47
Mire the Murgesha,,,
(kysmet) po shkoj, e te shoh se si po kaloj ne kete provim....
mos po qellon puna... me jau kesh rruget atyne atje larg :eek: :biggrin:
Moj mos tė tė marri malli pastaj pėr to, se pėr qė na i kesh se kemi dert hahahahahahaahahha

DEA
05-07-08, 18:48
E me u taku rrugeve te vendlindjes a e dine ti tani se cila je ti hahahahaha

Murgesha
05-07-08, 18:48
Dea ,rrezik e kemi tash ,ruju se mos vat cka ka me u ba tash
ahahhahahahahhah( o deka tu kesh)


Ēka dreqin po keshesh moj, pėr rrugėt e vendlindjes a??http://dardania.de/vb/upload/images/icons/icon12.gif

Murgesha
05-07-08, 18:49
E me u taku rrugeve te vendlindjes a e dine ti tani se cila je ti hahahahaha


Oj Lyrė mos ke dert se nė vend tė dalloj cila je hahahaahahahahahah

lyra2
05-07-08, 18:50
Ēka dreqin po keshesh moj, pėr rrugėt e vendlindjes a??http://dardania.de/vb/upload/images/icons/icon12.gif
Po keshem se veq fillova me t'i lexu mesazhet tua ahahhahahedhe te Deas,po ju t miat a moret dicka :rolleyes:

DEA
05-07-08, 18:50
Ēka dreqin po keshesh moj, pėr rrugėt e vendlindjes a??http://dardania.de/vb/upload/images/icons/icon12.gif

Lyre mos e nguc Murgeshen se ate qeshjet e mbajne gjalle:tongue:

Elina
05-07-08, 18:51
Moj mos tė tė marri malli pastaj pėr to, se pėr qė na i kesh se kemi dert hahahahahahaahahha

Pash besen cila ke ti ? gahghagahaghgahgha ,,,
ka me me hup rendi,,,nuk kam me dite per cilat rruge ka me me marre malli...se po na perzihen diqysh :biggrin:

lyra2
05-07-08, 18:52
Lyre mos e nguc Murgeshen se ate qeshjet e mbajne gjalle:tongue:
Veq na ngatroove Dea,a po sheh cka dmth avatari :)

DEA
05-07-08, 18:52
Pash besen cila ke ti ? gahghagahaghgahgha ,,,
ka me me hup rendi,,,nuk kam me dite per cilat rruge ka me me marre malli...se po na perzihen diqysh :biggrin:

Leje nga nje trohe buke mbrapa hahahahhahahahaah

lyra2
05-07-08, 18:55
Pash besen cila ke ti ? gahghagahaghgahgha ,,,
ka me me hup rendi,,,nuk kam me dite per cilat rruge ka me me marre malli...se po na perzihen diqysh :biggrin:


..hap[i syte te ckrolat e jo te "ftyrat",kqyrja "punen "e jo "gunen "ēikooooo :)

Murgesha
05-07-08, 18:55
Pash besen cila ke ti ? gahghagahaghgahgha ,,,
ka me me hup rendi,,,nuk kam me dite per cilat rruge ka me me marre malli...se po na perzihen diqysh :biggrin:


Unė jam Lyra vet e dyta hahahahaahahahahaha

Elina
05-07-08, 18:56
Leje nga nje trohe buke mbrapa hahahahhahahahaah

Hahhahahhaahahahha

Krejt bukepjekesit e Kosoves po u dashka me punu per muwe :biggrin:

DEA
05-07-08, 18:57
Hahhahahhaahahahha

Krejt bukepjekesit e Kosoves po u dashka me punu per muwe :biggrin:

Po e porosis vjehrrin me ta lane do miser anash pra:biggrin:

Buqja_ch
05-07-08, 18:59
Unė jam Lyra vet e dyta hahahahaahahahahaha
Neper rruget e vendlindjes sonte u be,, Lyra vet e treta ahah

Elina
05-07-08, 19:06
..hap[i syte te ckrolat e jo te "ftyrat",kqyrja "punen "e jo "gunen "ēikooooo :)

Ty nuk e pata veshtire me te njofte ...se po me duket qe hecim rrugeve gaaaaati te njejta a ?! :biggrin:
Bon vakia qe bajme edhe rruza te njejta :tongue: :biggrin:

lyra2
05-07-08, 19:07
Ty nuk e pata veshtire me te njofte ...se po me duket qe hecim rrugeve gaaaaati te njejta a ?! :biggrin:
Bon vakia qe bajme edhe rruza te njejta :tongue: :biggrin:
..hiq nuk dihet,rruzat(reputacionet kam mendu)

Eline ruju se me tu ba 3 veta ,ti kpusim rruzat TY :P

Elina
05-07-08, 19:12
..hiq nuk dihet,rruzat(reputacionet kam mendu)

Eline ruju se me tu ba 3 veta ,ti kpusim rruzat TY :P

Tash po e shoh qe kokem bo per pushim..
.se nuk me paska shku mendja per reputacion ....nuk ma paska rroke hiq :redface: :biggrin: kokna lodhe psiqikisht po get :biggrin: hahahhahahhahaha ....................

lyra2
05-07-08, 19:14
Tash po e shoh qe kokem bo per pushim..
.se nuk me paska shku mendja per reputacion ....nuk ma paska rroke hiq :redface: :biggrin: kokna lodhe psiqikisht po get :biggrin: hahahhahahhahaha ....................

..ke harruaa,sa shume te kam pas fal rruza qeshit qeshit ,kuq e gjelbert ..P

Nime a e lusim Murgeshen me na i kthye bree :P

Elina
05-07-08, 19:18
..ke harruaa,sa shume te kam pas fal rruza qeshit qeshit ,kuq e gjelbert ..P

Nime a e lusim Murgeshen me na i kthye bree :P

Qy qy,
nuk po thu a e lusim Murgeshen mos me nai terhjeke verejtjen.... qe hynem llugave te rruzave...kjo flet per reputacione :biggrin:

Nime,sa mire kish qene me nai kthy qato katrora :tongue:Neper rruget e vendlindjes po bjen shum shi :tongue:

Murgesha
05-07-08, 19:19
..ke harruaa,sa shume te kam pas fal rruza qeshit qeshit ,kuq e gjelbert ..P

Nime a e lusim Murgeshen me na i kthye bree :P


O me qenė pėr mua kurr si kisha hjekė, po ēka me ju bo do qė sharjet i kishin reciproke e dalshin u ankojshin e pėr atė shkak i ka hjekė xhaxhi Bondi hahahahahahahaha

DEA
05-07-08, 19:21
Qy qy,
nuk po thu a e lusim Murgeshen mos me nai terhjeke verejtjen.... qe hynem llugave te rruzave...kjo flet per reputacione :biggrin:

Nime,sa mire kish qene me nai kthy qato katrora :tongue:Neper rruget e vendlindjes po bjen shum shi :tongue:

tash po dalka gjebrimi rrugeve te vendlindjes ne katrora ose rreth ahahahah

selvija
05-07-08, 21:14
Ahh qe nje vit se kam shkel ate vend..:frown::confused:

Agolli
05-07-08, 21:22
..s'ka rryme e as drita, dhe nese shkoni merrni do elektrika, ne qebatore rru se hini mbi tavolin te gjuhet mini :biggrin:

luckyman
05-07-08, 22:33
http:www.youtube.com/watch?v=mLbQmOG31jo

:biggrin:

Naki
05-07-08, 23:11
Vendlindja


Shpirti flenė i qetė
Trupi gjenė rahati
Nė shtratin
e ndertuar nga Gjyshi
nė Oxhakun
ku buka pogaqe
gatuhej me plotė dashuri.

Koka ka lėshuar
Qelizat ne liri
gjaku i Freskėt
Mendjes i thotė
Bė gjumė nė rahati.

Kaluan Ditet me shpejtėsi
trupi dhe shpirti gjeti rahati
Shiu Veror
Ka edhe njė deshirė
Vendlinjes sė dashur
tė mos i thotė Lamtumirė.

e_martumja
05-07-08, 23:15
Vendlindja


Shpirti flenė i qetė
Trupi gjenė rahati
Nė shtratin
e ndertuar nga Gjyshi
nė Oxhakun
ku buka pogaqe
gatuhej me plotė dashuri.

Koka ka lėshuar
Qelizat ne liri
gjaku i Freskėt
Mendjes i thotė
Bė gjumė nė rahati.

Kaluan Ditet me shpejtėsi
trupi dhe shpirti gjeti rahati
Shiu Veror
Ka edhe njė deshirė
Vendlinjes sė dashur
tė mos i thotė Lamtumirė.Kompliment....Neper rruget e vendlindjes po shetisen Gurbeqart....

Buqja_ch
06-07-08, 08:08
Vendlindja


Kaluan Ditet me shpejtėsi
trupi dhe shpirti gjeti rahati
Shiu Veror
Ka edhe njė deshirė
Vendlinjes sė dashur
tė mos i thotė Lamtumirė.Népér ato rrug sa shpejt ikin dité dhe ...........

Dreni30
06-07-08, 10:00
Dikush eshte duke shtegtuar andej e............

lovely
06-07-08, 22:10
u knaqaaaaaaa........................

Guri i madh
06-07-08, 22:51
u knaqaaaaaaa........................


ani ani knaqnu po kur ju knaqni edhe une jam i lumtur edhe pse vet nuk po mundem me u knaq

Murgesha
06-07-08, 23:19
Ēka ka tė re nėpėr rrugėt e vendlindjes??

LuLjaa
07-07-08, 01:04
u knaqaaaaaaa........................

A paske ardh n'opqin a :tongue:

selvija
10-07-08, 23:11
Ehhh sot 1 muaj kysmet neper rruge kosoves....:wink:

Paradox_13
20-07-08, 19:35
....atmosfer qe gjalleron gjithka krahas euforis se shtuar qe nuk munde te fshehet......

Breshka
20-07-08, 19:42
m'ka marr malliii me i shkel ato rrug

Fshatari
20-07-08, 19:47
m'ka marr malliii me i shkel ato rrug
Masi ra llafi : edhe une shkova me i shkel sivjet po krejt kishin ndryshue! Pej se erdhėn keta tė Pdk-sė nė pushtet(sidomos ky ministri i transportit) ish hjek krejt lezeti i pluhnit e lloēit te dikurshem; krejt asfallt i kish ba!

Breshka
20-07-08, 19:53
Masi ra llafi : edhe une shkova me i shkel sivjet po krejt kishin ndryshue! Pej se erdhėn keta tė Pdk-sė nė pushtet(sidomos ky ministri i transportit) ish hjek krejt lezeti i pluhnit e lloēit te dikurshem; krejt asfallt i kish ba!

hmmm e po dihet breee pa politik ejjjj ahahhahahaahahhahaha

valla kur kom shku vjet kishe po bllokoj sa kom zbirt prej pluhri po qka oshtr me e mira mu duke qe po ha sheqer qe skisha qen 8 vite me radh ne kosov

jadore
21-07-08, 10:58
Masi ra llafi : edhe une shkova me i shkel sivjet po krejt kishin ndryshue! Pej se erdhėn keta tė Pdk-sė nė pushtet(sidomos ky ministri i transportit) ish hjek krejt lezeti i pluhnit e lloēit te dikurshem; krejt asfallt i kish ba!

nuk po te besoj ...!!

apo te pelqenin Ty lekundjet nga dridhjet e autos neper asfaltin e gerryer tash e sa kohe ..

mos ma le pike , mos me thuaj qe nuk e vizitove qendren e Vitis , Pejes , rrugicat e Gilanit , mjerimin rruguor te Gjakoves ( nuk e di hiq se cila parti ka fitu atje .!!!)... ndjesine e adrealines neper rugtimin rrugore te Rugoves , ( nejse tjerat po i le per postimin tjeter ) eh lloq nuk kemi per momentin fshatri , fal thatesite...

p.s.
nje pytje qe me duhet te ju shtroj juve te gjithe geisarbeiterave ( hahaha )
.. e preket Pavarsine, e ndjete..!!!
cfare shije ka ..!!

Fshatari
21-07-08, 12:01
nuk po te besoj ...!!

apo te pelqenin Ty lekundjet nga dridhjet e autos neper asfaltin e gerryer tash e sa kohe ..

mos ma le pike , mos me thuaj qe nuk e vizitove qendren e Vitis , Pejes , rrugicat e Gilanit , mjerimin rruguor te Gjakoves ( nuk e di hiq se cila parti ka fitu atje .!!!)... ndjesine e adrealines neper rugtimin rrugore te Rugoves , ( nejse tjerat po i le per postimin tjeter ) eh lloq nuk kemi per momentin fshatri , fal thatesite...

p.s.
nje pytje qe me duhet te ju shtroj juve te gjithe geisarbeiterave ( hahaha )
.. e preket Pavarsine, e ndjete..!!!
cfare shije ka ..!!
Nuk fola per qytete! Nuk janė vendabanimi im ato! Jo, jo, per rrugen e katunit im e kisha fjalen; aty ku lujshim me gogla kur jam kan femi; bile qojshim pluhun tui zhagit kamtė nėpėr pluhun! E tash, ēka me pa! Veē beton e asfallt, pa gropa, ēdo kund!
Nuk di a asht mire a keq veē qashtu ish ba!Krejt kujtimet e mia i kish mbulue jo pluhni po asfallti...!

jadore
21-07-08, 12:28
Nuk fola per qytete! Nuk janė vendabanimi im ato! Jo, jo, per rrugen e katunit im e kisha fjalen; aty ku lujshim me gogla kur jam kan femi; bile qojshim pluhun tui zhagit kamtė nėpėr pluhun! E tash, ēka me pa! Veē beton e asfallt, pa gropa, ēdo kund!
Nuk di a asht mire a keq veē qashtu ish ba!Krejt kujtimet e mia i kish mbulue jo pluhni po asfallti...!

po done me thene qe jane urbanizu pjeset rurale-a..!!
jane veteiniciative e qytetareve te fshatit ( keshtu i pate quajtur nje mbledhes i votes keta te fundit )pra fshatri ,..vetefinancime...., hiq nuk e di pse i fute partit politike ketu , apo ndoshta nenkuptove me kete ,qe me lojrat e tyre te skrupullta ju humbin dhe femirine gjeneratave te reja ..!!!

Fshatari
21-07-08, 12:52
po done me thene qe jane urbanizu pjeset rurale-a..!!
jane veteiniciative e qytetareve te fshatit ( keshtu i pate quajtur nje mbledhes i votes keta te fundit )pra fshatri ,..vetefinancime...., hiq nuk e di pse i fute partit politike ketu , apo ndoshta nenkuptove me kete ,qe me lojrat e tyre te skrupullta ju humbin dhe femirine gjeneratave te reja ..!!!
Ō ēka me habiti mas shumti ishte ndryshimi kaq i madh e shume i shpejt qe kish pesue katuni e na t'vjetrit kemi pak probleme me u adaptue ashtu! Nji plan per asfalltim e kane pas edhe ato qeverite tjera po pluhni ishte aty, sikur ketyne herave! kur binte shi, loēi deri n'gu po ka pas nifare sharmi edhe ajo kohe! Merre me mend ti, veē per 4 muej bre, e kane fshi pluhnin e balten e e kane ba krejt asfallt! Nuk e di ku po dojne me u nal keta pushtetart e tashem; po dojne me i ba katunet e Kosoves si Zvicra; per qytete mos t'flasim hiē : krejt Pariza kane me i ba!

jadore
21-07-08, 13:03
Ō ēka me habiti mas shumti ishte ndryshimi kaq i madh e shume i shpejt qe kish pesue katuni e na t'vjetrit kemi pak probleme me u adaptue ashtu! Nji plan per asfalltim e kane pas edhe ato qeverite tjera po pluhni ishte aty, sikur ketyne herave! kur binte shi, loēi deri n'gu po ka pas nifare sharmi edhe ajo kohe! Merre me mend ti, veē per 4 muej bre, e kane fshi pluhnin e balten e e kane ba krejt asfallt! Nuk e di ku po dojne me u nal keta pushtetart e tashem; po dojne me i ba katunet e Kosoves si Zvicra; per qytete mos t'flasim hiē : krejt Pariza kane me i ba!

pha seq ma kujtove nje vetje te njerit more fshatri ,
me flitke per nje te pasur , i thash hajt sa kam shumen per ty fjala pasanik se ndryshe nuk di te kuptoj une , sa pare je mesu me i pa ti , se une per veti jam mesu me pak ,edhe nese i bej 2.o euro ne gjep me duken shume pasi dje i kam pas vetem 1.70 i them vetit pasanike ..

mos ma merr te lutem fshatri shfaiserijen me paris shembull , more mu tranu ata nate e dite kurr zhvillimin tone epokal nuk kane me e arrite ...

fshatri , te lutem per nje vend pune kisha konkurs perpara disa kohe , edhe pasi mi sollen nja 1200 vete te krejte Kosoves cv-jat ( keshtu ju themi ne kendej ) valla ka del shpirti po flas nuk pata kohe ti kontrolloj te gjithe , e diqysh tash po me bren ndergjegja , a mos mundesh rastesisht te me ndermjetsosh ti eksportoj jashte andje nga keto vende , baram e di qe ramet per se gjalli per krejt jeten do te me kendojne ,
nuk ke cka ju bone ore vella , shqipetari u mesu me hjek keq , nuk e done mrekulline e ketyre 4 muajve , done te vine ne mjerimin pertej kufirit .. shqiptare mo , cka me ju bo , jo mirenjohes ....

lyra2
21-07-08, 13:05
.................................................. .................

lyra2
23-07-08, 08:02
..jo jo,nuk ka asgje te keqe,te pakten lypsit jane me komod dhe te papunet shetisin me komod rrugeve te asfaltuara !!

Buqja_ch
31-07-08, 17:25
Erdha qitu te flas diqka per ato rruge si i shkela tash veq nja 15 dite ,, ma mir po iku pa as ni fjal se ....................

Virti
31-07-08, 17:31
Erdha qitu te flas diqka per ato rruge si i shkela tash veq nja 15 dite ,, ma mir po iku pa as ni fjal se ....................
jo valla kallxo e mos na le me goje hapt. :cool:

Buqja_ch
31-07-08, 17:39
jo valla kallxo e mos na le me goje hapt. :cool:


Nuk pot dhimna une se i perbiva gjith ato fjal hahahah
e tash spo di kah me ja nis he medet
mos na lasht zoti pa ato rrug duhet te pajtohemi ashtu si jan

Virti
31-07-08, 17:44
Nuk pot dhimna une se i perbiva gjith ato fjal hahahah
e tash spo di kah me ja nis he medet
mos na lasht zoti pa ato rrug duhet te pajtohemi ashtu si jan
qy qy, mos i perbi deeee :cool:
uuu njemend, mire se paske ardhe! :tongue:

Paradox_13
19-09-08, 20:04
....gjethet pertok paralajmrojn se vjeshta po vie.......

jadore
20-09-08, 13:32
mblodha trendefilat e fundit te kesaj vere ..
kurr nuk kam paskur me shume se tash trendefilla , sa i numerova duhet te jene mbi 300 cope , edhe ate i kputa vete nje nga nje nga kopshti i nje restoranti ketu afer .
hahhahaah , besa bona fjal edhe me kopshtarin , tha pse nuk po i merr me rrenje , ja ktheva jo se kane mbet edhe disa pa u hapur po pres sa te qelen e vij mbas dy diteve e i marr edhe ato ..
p.s.
nima ketu ne zyre tek une per momentin qdo gje po lulezon , mos po i duhen dikujt , ju shes , 0.50 cent /cope.. hahahhaah

baba-plak
20-09-08, 13:39
mblodha trendefilat e fundit te kesaj vere ..
kurr nuk kam paskur me shume se tash trendefilla , sa i numerova duhet te jene mbi 300 cope , edhe ate i kputa vete nje nga nje nga kopshti i nje restoranti ketu afer .
hahhahaah , besa bona fjal edhe me kopshtarin , tha pse nuk po i merr me rrenje , ja ktheva jo se kane mbet edhe disa pa u hapur po pres sa te qelen e vij mbas dy diteve e i marr edhe ato ..
p.s.
nima ketu ne zyre tek une per momentin qdo gje po lulezon , mos po i duhen dikujt , ju shes , 0.50 cent /cope.. hahahhaah

le bre bi n kit fukarallak mos shit po biri qatje tu darsma jem

Paradox_13
08-01-09, 14:18
....veshtersi per vozites e aq ma gazep per kembesor........

Idila
08-01-09, 14:20
....veshtersi per vozites e aq ma gazep per kembesor........
Hajt se sivjet do tė keni uj mė shumė. :D

Paradox_13
08-01-09, 14:21
Hajt se sivjet do tė keni uj mė shumė. :D

Ishalla jo edhe rrugeve........

Idila
08-01-09, 14:23
Ishalla jo edhe rrugeve........
Vetkuptohet! :)

Giovanni
08-01-09, 14:27
********** luejsha futboll si i vogel... aaahhhhh

flutra
10-01-09, 09:35
...nuk eshte me sikur atehere...

Paradox_13
10-01-09, 09:54
...ska qka sheh ,..veq akull........

GURI SYLAJ
10-01-09, 13:51
Gati per cdo nate shetis neper to ....enderr!!

romansa
10-01-09, 14:01
..me ka marre malli te shetis njeher

lovely
10-01-09, 14:29
po de po, kur thote Gazi hahahahahahaha

lyra2
10-01-09, 14:31
..ken e ka mar malli,kaciat me veti,pastroni rruget mndej shetitni

Dreni30
23-01-09, 11:51
Kaluan vite dhe po kalojne ende, kurse une rri ende me mallin e atyre rrugeve dhe shtigjeve te vendlindjes...............

LuLjaa
23-01-09, 12:50
...... po bjen shi

Idila
23-01-09, 13:31
...akoma ndihet aroma e fėmijėrisė sime. :tongue:

Paradox_13
23-01-09, 13:51
....lloq dhe uje sa dushe,megjithate ka shije...

desert
23-01-09, 13:54
Kaluan vite dhe po kalojne ende, kurse une rri ende me mallin e atyre rrugeve dhe shtigjeve te vendlindjes...............

hmm...shumė fjalė prekse :frown:

DEA
23-01-09, 14:45
Rruget e vendlindjes, me sa keqardhje po e them, kane fillu te mjegullohen, pa deshiren time, po me vitet jashte saj , aq shume jane bere sa mezi po i barte mbi supe......

Ne kujtese jane vetem lojrat si femije para banese dhe rruget neper shtepite shkolla, qe i ndrruam 3 here per 4 vite.

Rruget e vendlindjes me kane harruar edhe ato mua,................

halla e madhe
23-01-09, 14:55
Neper rruget e vendelindjes sime krejt ka ndryshuar,s'jane me ato shtepi qe ishin dikur,as dyqanet,as njerzit e dikurshem,sote me duket vetja sikur e huaj,s'njof me gjeneratat e reja me pershendesin e une ju kethej pergjegje duke menduar se dikur i kame pershendetur prinderit e tyre kur isha femije i asaj rruge te vendlindjes sime te dashur.....:mad:

GURI SYLAJ
23-01-09, 21:37
E keshtu e paska gurbeti!!Prej te gjitha atyre shetitjeve neper rruget e vendlindjes tash ka ngele vetem kujtimi qe zbehet e malli qe rritet per diete e me shume!

flutra
23-01-09, 21:40
Nuk eshte me sikur atehere...

lovely
23-01-09, 22:23
eeehhh neper rruget e vendlindjes :(:(

thellenza
24-01-09, 00:05
...kur te hec andej cmallem me vendlindjen time.

e_martumja
24-01-09, 00:06
eeehhh neper rruget e vendlindjes :(:(qka ban shkarravitesh :biggrin: Allaile a e ke puthe naj token e Kosoves :biggrin:

lovely
24-01-09, 00:19
qka ban shkarravitesh :biggrin: Allaile a e ke puthe naj token e Kosoves :biggrin:

Vallahin jo :rolleyes: veq kam me e puth kysmet :smile:

ShEjToNkA
24-01-09, 00:25
Vetėm nėpėr rrugėt e vendlindjės ndjehem e frymėzuar, e plotė, e lirė, e gėzueshėme, e lumturė dhe e gjallė!

Paradox_13
20-02-09, 08:30
.......mos ja msyen kushe pa zingjir sot...

DEA
20-02-09, 17:12
Ndegjova , se ishin blloku...

DEA
20-02-09, 17:20
Zvogeloje pak, se nuk po shoh mire......

Oqeani
20-02-09, 17:22
Mendova - nuk do keni nevoje per syza ! ;)

Penelope
07-03-09, 21:01
neper rruget e vendlindjes eci drejt, se ndjej lodhjen, me knaqet syri me buzeqesh fytyra,e ndjej eren qe askund se ndjej si atje..ne rruget e vendlindjes dikur ecja me ATE, isha e lumtura, e pabrenga, jeta ne ato rruge ishte aq e embel...

Albonita
08-05-09, 06:59
.....Shum te gjata ishin, ter rruget e Vendlindjes mu kan dok Zi..aq se me sy nuk shihsa mire.

halla e madhe
10-05-09, 14:41
..hoqa malle,shijova keto dite pranvere,aromen e luleve te majit ,ngjyren e petkut te gjelbert qe te knaq syrin deri larte tek bjeshket tona qe ishin akoma te sheqerosura me bore,uji i pastert gurgullonte neper lumej andej ka kalova...atje eshte vendlindja ime.....

aLbaChiCk
10-05-09, 17:07
Neper rruget e vendlindjes do kaloj edhe do dite

teutaA
11-05-09, 04:36
oo me mir spo kallzoj hiq:frown:

Vjollca
11-05-09, 07:49
jam qdo dit http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon8.gif

Idila
11-05-09, 07:50
jam qdo dit http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon8.gif
Lum si ty moj xhan!

realisti64
11-05-09, 07:51
jam qdo dit http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon8.gif

ani knaquu mori mos u mrrol qyy...ku ste pasa pa dikun se t kisha bo happy ;)

Giovanni
12-05-09, 10:56
................kur isha i vogel delsha me ba gara me biciklet hihiihhihhi...!!!

Idila
13-05-09, 20:07
...enden kėngėt dhe legjendat.

Oqeani
13-05-09, 20:10
Me kėpucė sikur "Luli i Vocėrr"

romansa
13-05-09, 21:50
...shume kujtime te pashlyera

GURI SYLAJ
14-05-09, 07:15
...me merr shume malli per to.

lovely
14-05-09, 08:37
Lum si ty moj xhan!

pse s`po kthehesh moj? :biggrin:

GURI SYLAJ
14-05-09, 08:47
Nuk po me ngojne tybe!

Paradox_13
24-05-09, 21:01
....bresher qe solli shume dame sidomos ne Gjilan........

romansa
24-05-09, 21:03
..kam kujtime te paharrushme

gazi-de
24-05-09, 21:05
hmmm kam mall

Guri i madh
24-05-09, 21:18
pata rae ne nji grop naten e osi i prapem i rrotes se djatht kersiti

kurr nuk i kasirata paret qe njeri me ra edhe pse raporti policor ishte se aj ishte fajtor

telefoni i kompanis se sigurimeve gjithni i mbyllur kontaktova drejtorin e ksaj kompani rastsisht ne RADIO KOSOV me premtoj se nese ja FAKSOJ raportin e policis e zhiro llogarin per nji muj mi dergojn paret u ban 3 vite e pare nuk ka


ne duhet te kemi kujdes gjithsesi jemi fajtor ne raste te rralla nese e kemi dikend ne qeveri ose ndonji zyrtar i lart i partive politike perndryshe je shkue me automjet kie me u kthye me barileva turs se paret kie me i hargjue duke tentue me i marr paret e sigurimit e nuk te mbesin pare per avion se EURO KOHA e REMZI EJUPIT TI KERKON 260€


E ME AUTOBUS VJEN ME 80 €

selvija
24-05-09, 21:34
pata rae ne nji grop naten e osi i prapem i rrotes se djatht kersiti

kurr nuk i kasirata paret qe njeri me ra edhe pse raporti policor ishte se aj ishte fajtor

telefoni i kompanis se sigurimeve gjithni i mbyllur kontaktova drejtorin e ksaj kompani rastsisht ne RADIO KOSOV me premtoj se nese ja FAKSOJ raportin e policis e zhiro llogarin per nji muj mi dergojn paret u ban 3 vite e pare nuk ka


ne duhet te kemi kujdes gjithsesi jemi fajtor ne raste te rralla nese e kemi dikend ne qeveri ose ndonji zyrtar i lart i partive politike perndryshe je shkue me automjet kie me u kthye me barileva turs se paret kie me i hargjue duke tentue me i marr paret e sigurimit e nuk te mbesin pare per avion se EURO KOHA e REMZI EJUPIT TI KERKON 260€


E ME AUTOBUS VJEN ME 80 €Hmmm..nga sikleti gjimova

Guri i madh
24-05-09, 21:36
Hmmm..nga sikleti gjimova
ehhhh plakut i ngohen fjalt hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA AAAAAAAAA

romansa
24-05-09, 21:38
...shume njerez humben jeten

selvija
24-05-09, 21:39
ehhhh plakut i ngohen fjalt hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA AAAAAAAAA
qyshjooooooo..me dit ti sa kam pagu une ja nis e qan me mahram:redface:

Ignis
25-05-09, 12:36
.....kanė mbetur buzėqeshjet e ēiltra!!!!

GURI SYLAJ
25-05-09, 12:41
.....kanė mbetur buzėqeshjet e ēiltra!!!!


... dhe sa here kaloj atyre rrugeve e kujtoj qiltersine e atyre buzeqshjeve dhe hjeshine e atyre rrugeve !!

Ignis
25-05-09, 12:46
....... dhe lypsare bėhem xhepave tė rrugės kėrkoj njė, vetėm njė buzėqeshje, t'a mbart me vete atje ku nuk buzėqeshin kurrė.....

GURI SYLAJ
25-05-09, 13:01
...dhe ,fatkeqesisht,lypsare do te mbesim sepse as rruget e as buzeqeshjet nuk po na njohin me !!

Idila
25-05-09, 13:11
...enden kėngėt dhe legjendat....!

Ignis
25-05-09, 13:14
.......kėtė rradhė vrapoj e lodhur, drejt tyre pėrkundem plot mall, pėr buzėqeshjet e pėrmalluar, pėr njerėzit e vdekur dhe ata qė jan gjallė........
Ah rrugėt e vendlindjes do nja njohin sado nėn lėkurė tė fshihemi ne.....

GURI SYLAJ
25-05-09, 13:26
...do te na njohin dhe mire se erdhet do te n'a thone
po nuk harruam te ju falim ,edhe ne ,buzeqeshjen tone..!

Oqeani
25-05-09, 15:21
...... po punohet po e dine se po shkoj ... http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon12.gif


http://www.presheva.com/foto/dites/2009/gropat-060509-44.jpg (http://www.presheva.com/foto/dites/2009/gropat-060509-4.jpg)

Arb
25-05-09, 15:35
... po asfaltohet...

Idila
25-05-09, 15:39
Nėpėr rrugėt e vendlindjes mbetėn gjurmėt e pashlyera...!

Rozafa
25-05-09, 16:29
Me mbeten kujtime te paharruara!

Oqeani
25-05-09, 16:31
Me kujtohet pluhuri qe tani nuk eshte !

Guri i madh
29-05-09, 16:05
vllaznillak qito kompanit e sigurimit krejt rrejn mos ju besoni sidomos ne qe nuk jetojna ne kosov nga ato kompanit e sigurimit llogaritemi si jasht toksor

Albonita
29-05-09, 20:38
01.06.-----> Do shetis per nje koh veq per gezim inshalla...!

teutaA
13-06-09, 00:45
,,,,,varferi mjerim

SANTANA-29
13-06-09, 00:48
Ndoshta tash do ta shoh ndonje enderr qka qith qka eshte ne rregull,,e kur te zgjohem ,,rruget e vendlindjes me percjellin e pluhuri sme len rehat ,,

Paradox_13
13-06-09, 17:54
,,,,,varferi mjerim


jo bre mos na i kput shpresat....!!

Oqeani
13-06-09, 18:17
http://www.presheva.com/foto/dites/2009/gropat-110609-0.jpg

rafet llapjani
13-06-09, 20:18
Neper rruget e Vendlindjes pa ansore per kombsor e nese pyt dikush pse une kam pergjigjjen se na kem boll milet pa ansor per komsor dote ket ma shpejt te shkelja e presonit se person ne vendlindje nuk ka vleft ma shum se nje makin!!!!!!!!!!!!

Idila
13-06-09, 20:28
Neper rruget e Vendlindjes pa ansore per kombsor e nese pyt dikush pse une kam pergjigjjen se na kem boll milet pa ansor per komsor dote ket ma shpejt te shkelja e presonit se person ne vendlindje nuk ka vleft ma shum se nje makin!!!!!!!!!!!!
Asgjė nuk kuptova!:confused: Mos doje tė ankohesh pėr trotuarė vllavush? :D :smile:

rafet llapjani
13-06-09, 20:32
Asgjė nuk kuptova!:confused: Mos doje tė ankohesh pėr trotuarė vllavush? :D :smile:

po motrushe per trotuar qe marun gjinja tu ju hyp kerret mi kam hahahahaahahahaahahaha


motrushe ti kshtu shtu sum kupton mue vetum ne gjuh te kalldremit aghaghaghaghaaghaghaghagh

Idila
13-06-09, 20:41
po motrushe per trotuar qe marun gjinja tu ju hyp kerret mi kam hahahahaahahahaahahaha


motrushe ti kshtu shtu sum kupton mue vetum ne gjuh te kalldremit aghaghaghaghaaghaghaghagh
ahahahaa fatmirėsisht bisedojmė pėrmes shkronjave, nė kėtė rast e rilexoj disa herė derisa e kuptoj, por c`do tė bėhej sikur tė flisnim nė realitet sy mė sy?
Sigurisht do tė na duhej njė pėrkthyes nė mes! :biggrin:

rafet llapjani
13-06-09, 20:42
ahahahaa fatmirėsisht bisedojmė pėrmes shkronjave, nė kėtė rast e rilexoj disa herė derisa e kuptoj, por c`do tė bėhej sikur tė flisnim nė realitet sy mė sy?
Sigurisht do tė na duhej njė pėrkthyes nė mes! :biggrin:

ahaahahhhahaha ne realitte ikishum lyp shjat aghaghaghaaghaghaghagh

Idila
13-06-09, 20:45
ahaahahhhahaha ne realitte ikishum lyp shjat aghaghaghaaghaghaghagh

Nėpėr rrugėt e vendlindjes unė dhe Rafeti, si dy fėmijė tė padjallėzuar! :biggrin:

Paradox_13
13-06-09, 21:54
Neper rruget e Vendlindjes pa ansore per kombsor e nese pyt dikush pse une kam pergjigjjen se na kem boll milet pa ansor per komsor dote ket ma shpejt te shkelja e presonit se person ne vendlindje nuk ka vleft ma shum se nje makin!!!!!!!!!!!!

sigurishte Rafeti jone ka aluduar ne ato veturat e shtrenjeta qe na vershojne muajve te veres e qe shpesh dine te anashkalojn edhe nga e djathta per te deshmu aftesit ''superiore'' te fituara neper rruget perendimore.....

rafet llapjani
13-06-09, 21:58
sigurishte Rafeti jone ka aluduar ne ato veturat e shtrenjeta qe na vershojne muajve te veres e qe shpesh dine te anashkalojn edhe nga e djathta per te deshmu aftesit ''superiore'' te fituara neper rruget perendimore.....

ahaahahahahahaahah paradox veres ska dert se po ruhni bre prej atyre veturave po qato qe ikeni te perdishme duhet me ju tut se ktyne te pernedim kallaj ja baoni ju ahahahahahahaahh

Paradox_13
13-06-09, 22:03
ahaahahahahahaahah paradox veres ska dert se po ruhni bre prej atyre veturave po qato qe ikeni te perdishme duhet me ju tut se ktyne te pernedim kallaj ja baoni ju ahahahahahahaahh


ke shume te drejte mikoo porse kto tonat nuk vlejn as sa nje shpirt bubreci e lere ma kure eshte ne pytje jeta e njeriut...

romansa
13-06-09, 22:07
....me balten..e emebel sikur mjalta...me kan mbete shume kujtime ne memorien time,qe shpeshhere reprizohen

Oqeani
13-06-09, 22:41
....me balten..e emebel sikur mjalta...me kan mbete shume kujtime ne memorien time,qe shpeshhere reprizohen

Mos u merzit - tash ne pushime po te ēoje....http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon12.gif