PDA

View Full Version : Hajde more knojna


Faqet : [1] 2 3

^katunari^
12-07-07, 11:56
Nastradini thot:Mos paq qka me ba, luje deren, e ktu ku rri une nuk ka dyre hiq(flej ner ura-hhha), e kur nuk kam qka baj, knoj valla , sevdali mooo
qe une po ja nisi e ju vazhdoni.....
quni shkon sakakit ooo me sharki ne doreeee , qka ti baj marakit ooo mori vetullholle

rilinda
12-07-07, 12:05
Askush nuk tė pyt kush ishe, veē kush je
nuk duan ta din ēka kishe, veē ēka ke
tė kaluarėn harroje, erdhi koha me jetu
dhe njė gjė njeri pranoje- ēdo gjė ka ndryshu
Ec me kohėn ec me kohėn me rininė
mos i le buzėt tė ftohen pa dashurinė
nėse sot nuk dashurohesh nesėr do t'pendohesh
dashurinė tėnde tė vjetėr ta merr dikush tjetėr.
Ec me kohėn, ec me kohėn me rininė
mos i le buzėt tė ftohen pa dashurinė
mos prit qė tė bėhet nesėr
sot jetoje jetėn, ata qė nuk e zun qastin- lumturinė nuk gjetėn.

Ec me kohėn ec me kohėn me rininė
mos i le buzėt tė ftohen pa dashurinė
nėse sot nuk dashurohesh nesėr do t'pendohesh
dashurinė tėnde tė vjetėr ta merr dikush tjetėr.
Ec me kohėn, ec me kohėn me rininė
mos i le buzėt tė ftohen pa dashurinė
mos prit qė tė bėhet nesėr
sot jetoje jetėn, ata qė nuk e zun qastin- lumturinė nuk gjetėn...

^katunari^
12-07-07, 12:08
Askush nuk tė pyt kush ishe, veē kush je
nuk duan ta din ēka kishe, veē ēka ke
tė kaluarėn harroje, erdhi koha me jetu
dhe njė gjė njeri pranoje- ēdo gjė ka ndryshu
Ec me kohėn ec me kohėn me rininė
mos i le buzėt tė ftohen pa dashurinė
nėse sot nuk dashurohesh nesėr do t'pendohesh
dashurinė tėnde tė vjetėr ta merr dikush tjetėr.
Ec me kohėn, ec me kohėn me rininė
mos i le buzėt tė ftohen pa dashurinė
mos prit qė tė bėhet nesėr
sot jetoje jetėn, ata qė nuk e zun qastin- lumturinė nuk gjetėn.

Ec me kohėn ec me kohėn me rininė
mos i le buzėt tė ftohen pa dashurinė
nėse sot nuk dashurohesh nesėr do t'pendohesh
dashurinė tėnde tė vjetėr ta merr dikush tjetėr.
Ec me kohėn, ec me kohėn me rininė
mos i le buzėt tė ftohen pa dashurinė
mos prit qė tė bėhet nesėr
sot jetoje jetėn, ata qė nuk e zun qastin- lumturinė nuk gjetėn...


hopaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, kalle kalleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

runu pak se po qes allti
dang dsang dang.....
dang dsang dang.....
dang dsang dang.....
dang dsang dang.....
dang dsang dang.....

RiannA
12-07-07, 12:11
O veq me kong e shooooooook, po du me uuu kujtuuuuueeee
aman ooff ooff po du me u kujtuuuuueeeeee

e sat jem gjaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaall
ani du me u kujtuuuuuuuuuuuuuuueeeee

e po lun shoqnija hajde holla holla
e po lun shoqnija hajde holla holla
e ju shkooon BIMI aman nga Kercova
e ju shkooon BIMI aman nga Kercova

une po knoj oooo shok aaaaaaa veq me qef
neper darsma knoj aaaaaaa per banket
une po knoj oooo shok aaaaaaa veq me qef
neper darsma knoj aaaaaaa per banket

O neper gurbet aman
ooo shok ju mer malli
O neper gurbeeeeejeeeteeee aman
ooo shok ju mer malli
dot na knaq zemrat ajde
aj BIM KERCOVARI

une po knoj oooo shok aaaaaaa veq me qef
neper darsma knoj aaaaaaa per banket
une po knoj oooo shok aaaaaaa veq me qef
neper darsma knoj aaaaaaa per banket

aaaaaaaaammmaaaaaaaaannn aaaaammmmaaaaaannnnn oooofff ooooffff

Preshevar
12-07-07, 12:13
Po Pėrzihet oo Peeer'Ze'Reni... oo Nau kan qartoo zOtnii'iiit nėrveti :tongue: Yhaaa :redface:

^katunari^
12-07-07, 12:17
Po Pėrzihet oo Peeer'Ze'Reni... oo Nau kan qartoo zOtnii'iiit nėrveti :tongue: Yhaaa :redface:


Nau kan qartoo zOtnii'iiit nėrveti eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee,
Preshevari e Katunar besheretiiiiiiiiiiiiiiiiii ooooooooooooooo:biggrin:

Preshevar
12-07-07, 12:20
Nau kan qartoo zOtnii'iiit nėrveti eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee,
Preshevari e Katunar besheretiiiiiiiiiiiiiiiiii ooooooooooooooo:biggrin:

Katunarit ooo i hyyn I natiii ooooo Gjan e gatoooo po shkoooon Sokakuuuuuut
Shkooon Sokakut po shkoooon Qarshis ! oooooooo ja ka mbledh bet ktii PresheE'Valissssss :biggrin:

^katunari^
12-07-07, 12:20
Kush ma i pari bani

2x: Kush ma i pari bani More djal gurbetin?

2x: Allahi o mos ja dhashtë Kurr-o selametin!

2x: Tri ditë ymër i kena Në këtë tokë fallxhore.

2x: Edhe këto të mjerat Në gurbet na i more.

2x: Borë e shi tuj ramun Në fushë më zu nata

2x: Pa kurgja m’u mlu’mun Jastyk guri pata.

2x: Për midis nji pylli Hajnit më kan dale.

2x: M’i kan ngrehë martinat Me zor donë me m’ndalë.

2x: N’kto siklete t’mija Nanën e kujtova.

2x: Ajo thot e mjera: Vetëm, qysh e lshova?

2x: Ulurojshin malet Ujqt’ e zi untue.

2x: Gjithë më bante zemra Se don me m’coptue.


2x: Kryet asht tuj m'dhimte Kush ma freskon ballin

2x: Me det gyrbetqarit, kush nuk ja qan hallin...

Shqiptare
12-07-07, 12:40
Moj Xhemile zylyft me rrema

Moj Xhemile zylyft me rrema
Qysh na dogje moj tu djegtė zemra

Tu djegtė zemra moj tu boftė hi-e
Po ē’na i sose moj pleq e tri-e

Kjo Xhemilja o kcej prej gardhit
Gjet te dashnin tuj ra kavallit

Kjo Xhemilja o dul nė shpat-e
Gjet tė dashnin tuj lujt me at-e

Kjo Xhemilja o dul te kodra
Gjet tė dashnin tuj lujt me gogla

:biggrin:

^katunari^
12-07-07, 12:49
Kjo Xhemilja zanin o si bollaaaaaaaaaaaaaaaaa
e idashtni i saj po lun me mollaaaaaaaaaaaaaaa:biggrin:

Shqiptare
12-07-07, 12:51
Xhemile, Xhemile, mos ma ban me hile,
of aman aman, paja qka po t'tham...


:biggrin:

^katunari^
12-07-07, 12:54
Xhemile, Xhemile, mos ma ban me hile,
of aman aman, paja qka po t'tham...


:biggrin:


Rrin xhemilja ooo ne kapigjik
kujton ditet kur u kon qik

:biggrin:

RiannA
12-07-07, 12:57
Ne nje areeee, ooo moooj ne nje lendiiineeeeee
tre shqiptare ooo moj nje joint po piiiiinnneeeee
jan tri goca , triii atje po rriiiiiineeeeeeeee
akulloren mooojjj e leeeeepiiiiinnneeeeeeeeee

^katunari^
12-07-07, 12:58
Del Xhemilja o ne divanhaneeee
e gjan jaranin tuj bo pis-hane

RiannA
12-07-07, 13:00
ahh bukuroshe nana t'paska rrit eeeee
ahh bukuroshe nana t'paska rrit eeeee

ohh shtati yt Riann oh po na habit eee
ohh shtati yt Riann oh po na habit eee

ahhh syri yt jolla rrush i zieeeee
ahhh syri yt jolla rrush i zieeeee

ahh ty gjdo kush po ta ka lakmijeeee
ahh ty gjdo kush po ta ka lakmijeeee

ohh kur te nisesh ti te na me ardh eeee
ohh kur te nisesh ti te na me ardh eeee

ahh vishe vishe fustanin e bardh eee
ahh vishe vishe fustanin e bardh eee


hahahahaaaaaaaaaaa

Shqiptare
12-07-07, 13:05
Dul Xhemilja te bunari,
dul Xhemilja oj nane te bunariiii,
per jaranin e kish marr malli,
per vlaun ton oj nane e kish mar malli oo :biggrin:

^katunari^
12-07-07, 13:06
Kjo Rianna oo qik si kushiiiiiiii
i ka goglat sa ni kokerr rrushiii (qashtu po doken ne avatar- hhahahah):biggrin:

RiannA
12-07-07, 13:08
Ku katunari, djal beqari,
po mundohet mem livdu,
hala me fjal sja ka qillu,
aman aman jasha jasha
Katunari esht si Pasha

Shqiptare
12-07-07, 13:08
Oj Xhemile te shitoft zana,
a hala po rin te nana,
ti te nana boll moj nejte,
se jaranin e ke lan vete :biggrin:

^katunari^
12-07-07, 13:11
Ku katunari, djal beqari,
po mundohet mem livdu,
hala me fjal sja ka qillu,
aman aman jasha jasha
Katunari esht si Pasha


Katunari oooo asht burr daiiiiiiiieeeeeeeeeeeee
nuk rrin ne ode me thmiiiiiiiiiiiiieeeeeeeeeeeeeee:smile:

RiannA
12-07-07, 13:13
hahahaha

Katunari nuk rrin me fmi,
se me kesh e kan shti.
I vjen inati mu dorzu,
se rianna ja ka kalu.

hahahaha mpuuuuuuuuuuuuuuq

Shqiptare
12-07-07, 13:15
hahahaha

Katunari nuk rrin me fmi,
se me kesh e kan shti.
I vjen inati mu dorzu,
se rianna ja ka kalu.

hahahaha mpuuuuuuuuuuuuuuq

:biggrin: :biggrin: Qka me bo be, sun permbahna mos keshi :biggrin:

^katunari^
12-07-07, 13:24
:biggrin: :biggrin: Qka me bo be, sun permbahna mos keshi :biggrin:


kesh more qy, pse jena ktu

Kjo Rianna ish pshtete per muri oooo
se ka pa qe ju kish zgidh uqkuri oooo
pej katuni kishin ardh krejt thmija ooo
e po keshin me at .... ner dimija ooooo

Arkza
12-07-07, 13:25
Hahahahhahahaha Ju Lumt te Gjithve ,
veq Vazhdoni

Po Ashtu edhe katunarit e pershendes ne temen e re dhe shume Mahitse ................:biggrin:

Shqiptare
12-07-07, 13:28
Hahahahhahahaha Ju Lumt te Gjithve ,
veq Vazhdoni

Po Ashtu edhe katunarit e pershendes ne temen e re dhe shume Mahitse ................:biggrin:

Kjo Arkza veq na vizitoi o,
tha dy fjale edhe menihere shkoi o,
iu shtert zani qe nje kange s'e knoi,
knoje nje kange o hajde prap moj :biggrin:

^katunari^
12-07-07, 13:29
Hahahahhahahaha Ju Lumt te Gjithve ,
veq Vazhdoni

Po Ashtu edhe katunarit e pershendes ne temen e re dhe shume Mahitse ................:biggrin:


bafsh hajr bre bi,
hajde merre minilin e hin ne valle,
qysh me ta rreh defin a rralle a shpesh ?

L~Nora
12-07-07, 13:30
Kur Ti je larg e nuk më flet më bëhet dita njëqind vjet, lus perendin te vije aj ças
unë dhe Ti të jemi bashk, do të këndoj vetem për Ty se dashurija s´ka kufi, do te këndoj vetem për Ty se dashurija s´ka kufi.

ref.
vetem zëri yt i ëmbel këngen e bën bukur,
vetem me Ty në ketë jetë do të jem e lumtur..

vetem zëri yt i ëmbel këngen e bën bukur,
vetem me Ty në ketë jetë do të jem e lumtur..


Bije në gjum kur bëhet natë, e nuk me lën ëndrat rëhat lus perendin të vije ajo ditë të me gëzoj aj zëri yt, do ta këndoj këngen me ty pa plag në zemër pa lot në sy, do ta këndoj këngen me ty pa plag në zemër pa lot në sy...

ref.
vetem zëri yt i ëmbel këngen e bën bukur, vetem me Ty në ketë jetë do të jem e lumtur........... !!!
(oder so)

^katunari^
12-07-07, 13:34
Kur Ti je larg e nuk mė flet mė bėhet dita njėqind vjet, lus perendin te vije aj ēas
unė dhe Ti tė jemi bashk, do tė kėndoj vetem pėr Ty se dashurija s“ka kufi, do te kėndoj vetem pėr Ty se dashurija s“ka kufi.

ref.
vetem zėri yt i ėmbel kėngen e bėn bukur,
vetem me Ty nė ketė jetė do tė jem e lumtur..

vetem zėri yt i ėmbel kėngen e bėn bukur,
vetem me Ty nė ketė jetė do tė jem e lumtur..


Bije nė gjum kur bėhet natė, e nuk me lėn ėndrat rėhat lus perendin tė vije ajo ditė tė me gėzoj aj zėri yt, do ta kėndoj kėngen me ty pa plag nė zemėr pa lot nė sy, do ta kėndoj kėngen me ty pa plag nė zemėr pa lot nė sy...

ref.
vetem zėri yt i ėmbel kėngen e bėn bukur, vetem me Ty nė ketė jetė do tė jem e lumtur........... !!!
(oder so)Bravo kojshike bravooo....apllauz .....apllauz .....apllauz .....apllauz .....apllauz .....apllauz ....

L~Nora
12-07-07, 13:41
Bravo kojshike bravooo....apllauz .....apllauz .....apllauz .....apllauz .....apllauz .....apllauz ....

hahahah flm hahahah(achte bloß nicht auf die schreibfehler)hahahahaha

^katunari^
12-07-07, 13:43
hahahah flm hahahah(achte bloß nicht auf die schreibfehler)hahahahaha

neeeeeeeee, kur knon dikush melodija eshte me randesi jo gramatika, hiq mos ta nin
bee cool

^katunari^
12-07-07, 14:29
Dallendyshe shkon havae kam me te lype e kam me te paeeeeeeeeeeeeee
Dallendysheee shkon perpjete kam me te lype e kam me te gjeteeeeeee

Shqiptare
12-07-07, 14:40
O moj Mirushe ti je e para


O moj Mirushe ti je e para
O ja kalove djalit nė gara
O ty tė lumshin duart-o
O ja kalove mori djalit-o

O moj Mirushe je vajzė punėtore
E ti flamurin nė dorė e more
O ty tė lumshin duart-o
O ja kalove mori djalit-o

E moj Mirushe edhe ksaj here
E ty tė zgjodhen o brigadiere
O ty tė lumshin duart-o
O ja kalove mori djalit-o


Ia kalove djalit ooo :biggrin:

Arkza
12-07-07, 14:47
Kjo Arkza veq na vizitoi o,
tha dy fjale edhe menihere shkoi o,
iu shtert zani qe nje kange s'e knoi,
knoje nje kange o hajde prap moj :biggrin:
Hahahahahahahahhahahahahahah Shqipe dhe Katunarii


Sdi un me knu-eee oooo
Sdi un me knu-eee oooo

Une di veq me Vallzue--ooooo
Une di veq me Vallzue--oooo


Kush po don me Vallzu me mue... ooo
Kush po don me Vallzu me mue--ooooooooooooooooooooo hahahhahahah a eshte mir ................:tongue:

^katunari^
12-07-07, 14:48
Natė e qetė natė maji

Natė e qetė natė maji
Hana farfuron.

Ē’po ia nis njė kėngė e mallit
Bilbili kėndon.


2x: Ē’po ia nis njė kėngė e mallit
Vetėm n’arrati.
Ē’tė mundon bilbil i ngratė
Qė m’ke metė n’trishti?

Zėri yt m’a ndezi gjinė
Me njė zjarr tė rrallė.
Kush vajton pėr dashurinė
Me kaq dhimbje vallė?


2x: Ē’m’u pėrgjegj me cicėrrimė
Zog i vogėl-o.
Pse m’a merr ti kėngėn time
Pėr trishtim djal-o?
Ia kalove djalit o ------po ham.......in ooooooooooooooooooo:biggrin:

Shqiptare
12-07-07, 14:55
Hahahahahahahahhahahahahahah Shqipe dhe Katunarii


Sdi un me knu-eee oooo
Sdi un me knu-eee oooo

Une di veq me Vallzue--ooooo
Une di veq me Vallzue--oooo


Kush po don me Vallzu me mue... ooo
Kush po don me Vallzu me mue--ooooooooooooooooooooo hahahhahahah a eshte mir ................:tongue:

Hajde hyn ne valle,
oj Arkza sorkadhe,
ban me gisht e ban me dor,
djalin gjuje prej odes qoje n'oborr :biggrin:

Shqiptare
12-07-07, 15:01
O bilbil me pika,pika,
a t'kom than mos ri me qika,
se ato jane o mos iu rraft pika

O bilbil me lara lara,
A t'kom than mos shetit neper ara,
se ma shume o te shtohet bara

:biggrin:

^katunari^
12-07-07, 15:06
ani knon bylbyli o truq e truq,
i ka met nji krym ne fyt e i kan dale syte duq

nuk ka qare i ngrati pa plase,
qisi marifeti perpara nuk ka pase

Nirvana Band
12-07-07, 19:48
Hajde lujna e vallezojna
Ne forum te festojna
Djemt kendojn Vajzat vallezojn
Me gezim kete nat ta qojme.

Me shume s'di
Edhe pak po pritoj
Se me shkru kenge
Nuk eshte loje.

^katunari^
13-07-07, 07:36
Punėn time do ta shes

2x: Punėn time do ta shes
Pėr me ngranė e pėr me pi
Do tė ulem nė kujtesė
Sa me mall po rri n’vetmi.

2x: Ulu me mu’ sevda
Ulu me mu’ sevda!
Se me ty kam sevda.2x: Edhe ini ju moj goca
Pėr t’hu’jt mos ma lini

2x: Hani pini g’zoni!
Pėr dashuninė qė keni.

2x: Kur mė shkon sokakut ti
Me nji rrem me shumė halle.
Mori gocė moj turtulleshė
M’len njiherė tė puth nė faqe!

2x: Ulu me mu’ sevda
Ulu me mu’ sevda!
Se me ty kam sevda.


Edhe pini ju or quna
Pėr t’hu’jt mos ma lini

2x: Hani pini g’zoni!
Pėr dashuninė qė keni.

(kur te lodhesh, perfundoje)

L~Nora
13-07-07, 12:44
Qenka vyshkur karajfili, plot me erė
nuk kėndojn kėng mė bilbilat, si atėher,
zemrėn time se freskon dot as kjo pranver,
assss kjo pranver

Dixhu kallu, zemra ime,
ajo shkoje
Na ka mbetur
veq kujtime.... (x2)

Gjith takimet
po i pres un me trishtim,
Ndoshta vdekja po e pret
tash shpirtin tim

Kush pran teje
zėvendson tash
Vendin tim
ahhh tash vendin tim

Dixhu kallu, zemra ime,
ajo shkoje
Na ka mbetur
veq kujtime.... (x2)

Dixhu kallu, zemra ime,
ajo shkoje
Na ka mbetur
veq kujtime.... (x2)

L~Nora
13-07-07, 12:47
Sa here kam ni fjale edhe muhabet
se guri i ran pesho ne ven t'vet
thojsha lumi ai qe asht ne mergim
kurre se m'ka shku menja se jam kam gabim

(Refreni)
Kush asht ne gyrbet
at uje kush e pine
t'ishe t'baj pa pare
zor meu kthye n'shpi

Mundin dhe tan fatin
i kam lan n'ven t'huj
tash jam kthy te shpija
po s'poj vyje kerkuj

(Strofa 2)
Ni muje ne vendlindje
vec sa ni sahat
koka shkrum mu knaq
mos mu ba rahat

Gyrbeti ish kan
per me banun seri
me ti prishun nervat
e met ba gjysem njeri

Zero Cool
13-07-07, 12:50
Zani pom shkon por kangen spe di :biggrin:

L~Nora
13-07-07, 12:58
Mixha Bibė:
Merhaba burra gra, a jini qysh jini
Mixhen Bib ma tfort, se kurr e kini
O poo m'mėrthen nifar kolli, kom me hek me qyk zori
Allahile mos um asish se ma hek si doktori
Dishka pėrpjet je qu hec ti me mu
n'Xhenet kina me shku Hu Hu

Rrahim Struja:
200 221
O daj o daj qas po shoh e qas po ni
O daj sdi veq krejt senet n'terezi
Luja bijo Luja
Hajde te Rrahim Struja
Mos em thuj a din qika kujt jom
Hajde tkallxoj nėr jargon
Edhe le rrotėn se sma kupton botėn.


Refren :
Oj Eminee ngrehe horėn
Un po du me ta thup dorėn
Ktu gjithkush pe lyp kysmetin
Knaqem mu shashtrise vetin.


Gold AG:
Ma tfortit aktual nėse t'dhem m'fal
Hajde hajde mos u nal,rri mrena e jasht dal
Ju kallxoj histori vi pėr vi
Jarani Mixha Bib,Rrahim Struja Gold AG
Zemra t'rreh shpejt se neve na dojn krejt
Fjalėn e kem t'njejt qata sna kputėn pejt
Im hay very tok
Rrafsh dynjallėki sa tkom ngat veti shok
O daj o daj paska qa me asish
Mixha Bib u bo tok e Rrahim Struja po rrin n'kmish
Vetllėn gajtan e synin filxhan
Mir po trrin qaj fustan (Rejhan)
Tradit e adet me rrespektu grujėn
"Kur ta kujtosh Prishtinėn kujtoje Rrahim Strujėn"

Refren : Oj Eminee ngrehe horėn...

Mixha Bibė:
Paj nalu 1 dakik e ti thom njo dy llafe
N'dash dashnin me hek qafe hajde pina nkafe
Sot per neser xhinja insan halli
Ku e kom qat nip bre se fort mka mar malli
Ku tqillojna na qaty bohet sajgia
Un ta kalli nejėn o Asllan kojshia.

Rrahim Struja:
Kiss chikita somu leq se u shkym drita
O daj e shtina n'tretėn qa boni vaki sdita
U bo tripi mu nda edhe pse boll i erdh mėrzi
Sdita sen veq kur ja pash do pika nsy,e tja kom nis
Fati ziii moj fatii ziiii..

Gold AG:
Po boj tetshe po mvyn kauqi
Qa tja msy un kurr se huqi
Heket mllefi kur bjen defi
T'knoj ages qa dush per qefi
Thirrem kur dush e lujna kile
"O daj shkruma 1 email,ja boma 1 zile"

aLbaChiCk
13-07-07, 13:01
Sa e ka e oj Kosova token
sa e ka eee oj Kosova tokenn
Aq e kaaa ee o Zero Cool rrogen
aq e kaaaa ee oo Zero Cool rrogen

Sa e kaa e sa e ka e oj ora dakikunn
aq e kaa eee aq e kaa eee Zero Cool qerpikun :biggrin:

aLbaChiCk
13-07-07, 13:08
kshyrni kshyrni kush po del me luu e
kshyrni kshyrni kush po del me luu ee
qaj bilibili qe po rin me mu ee
qaj bilibili qe po rin me muu

oo e para hor me mindil ne dor e
oo sa bukur vallja n“oboorrr ee
oo e dyta hor ee me mindil te kuuq e
ooo sa bukur vallja me nuseee

gazi-de
14-07-07, 18:48
qy me knu,ooo nuk po me shkon zani bre medet.............hghghghghghghghghghg

Sy_kaltra
14-07-07, 20:04
Hajt thujjjj ti thujjjjjj se te leshoi shpirti se nga shume te tjera m`ke zgjedh muuuuu ..Hajt thujjjjj ti thujjjjjj e kallzoj botes te kame dal ndrysheeee jooooooooo qysh ke menduuuuu
Hajt thuj ti thuj se keq e pesove sa shume nettt mbas meje ke hargjuuuuu thuj ti thuj e pse po dridheshhhhh nga inati zemra don me te leshuuuuuuuuuu Fiuuuuuuuuu Qeshtu kendohet si remzie osmani ( jo po me shkon zani e spo me shkone :biggrin: )

gazi-de
14-07-07, 22:04
Hajt thujjjj ti thujjjjjj se te leshoi shpirti se nga shume te tjera m`ke zgjedh muuuuu ..Hajt thujjjjj ti thujjjjjj e kallzoj botes te kame dal ndrysheeee jooooooooo qysh ke menduuuuu
Hajt thuj ti thuj se keq e pesove sa shume nettt mbas meje ke hargjuuuuu thuj ti thuj e pse po dridheshhhhh nga inati zemra don me te leshuuuuuuuuuu Fiuuuuuuuuu Qeshtu kendohet si remzie osmani ( jo po me shkon zani e spo me shkone :biggrin: )
e po po................................................ ...

^katunari^
16-07-07, 15:23
Ma mirė nė pyll se n’qyte-et
Na tė dy o atje tė rrojmė
Atje njeri s’na gėrge-et
Tė ambėl o jetėn ta qojmė
Kur humb rrugėn nji njeri-i
Tė gjithė brengat i mendon
Shok i bahet nji bari-i
Hajde sonte n’kasollen tonė
Zoti ju dhashtė bujari-i
Qė se latė o udhtarin jashtė
Buk e meze me raki-i
N’kėtė kasollen e m’lumė me kashtė
Bariu mikun e ndero-on
Edhe fyellit tue i ra-a
Zakone t’vjetra i trego-on
Kėshtu gjyshat o na kanė lanė
Sa ėmbėl rėnka fylli-i
Kush ka vesh o me e ndigju-u
Sa larg ish Isuf Myzy-yri

^katunari^
18-07-07, 07:33
A kanė ujė ato burime
Ti moj buzėkarafilja ime
Ti moj buzėkarafilja ime
Ooooo aman,aman, aman - e
O pėr belin - e
Pėr kokėn tėnde
Aman, aman - e
Mė jep ujė o me dorėn tėnde
Ti moj vajza moj Pėrmetare
Ti moj vajza moj Pėrmetare
Ooooo aman,aman, aman - e
O pėr belin - e
Pėr kokėn tėnde
Aman, aman - e
Shihemi e me gojė nuk flasim
Shumė durojmė o moj si s'pėlcasim
Shumė durojmė o moj si s'pėlcasim
Ooooo aman,aman, aman - e
O pėr belin - e
Pėr kokėn tėnde
Aman, aman - e
Kujt ia bėje moj ato naze
Ja bėj djalit - o me ēapraze
Ja bėj djalit o me ēapraze
Ooooo aman,aman, aman - e
O pėr belin - e
Pėr kokėn tėnde
Aman, aman - e

Shqiptare
18-07-07, 07:54
Kadal bre, qysh me knu me sabah, ende s'jem qu mire prej gjumi :tongue:

^katunari^
18-07-07, 07:57
Kadal bre, qysh me knu me sabah, ende s'jem qu mire prej gjumi :tongue:


Heehehheh, ani de kfjellu pak kfjellu,a po don naj ndihme, ne forme te kafes, qajit,
kakalle mas veshi ......:smile:

Shqiptare
18-07-07, 08:08
Heehehheh, ani de kfjellu pak kfjellu,a po don naj ndihme, ne forme te kafes, qajit,
kakalle mas veshi ......:smile:

Ban ni qaj veq, qajin kur ta mushish aman aman, mos i qit limon e....ani?:biggrin:

^katunari^
18-07-07, 08:13
Ban ni qaj veq, qajin kur ta mushish aman aman, mos i qit limon e....ani?:biggrin:

ani qe, te baft mire , pa limon, pa portokall,pa shiqer, pa .....qysh e lype vet

lyra2
18-07-07, 08:16
...uuuu knofshi gjith bree,po a nuk muni me ze me te larte aaa...hiq nuk po ndegjoheni,ejani hani buk me kep e u leshohet zeri!!

Shqiptare
18-07-07, 08:17
ani qe, te baft mire , pa limon, pa portokall,pa shiqer, pa .....qysh e lype vet

Bafsh hajr katunar, taman qysh e kom marak une koka-pa limon :)

^katunari^
18-07-07, 08:20
...uuuu knofshi gjith bree,po a nuk muni me ze me te larte aaa...hiq nuk po ndegjoheni,ejani hani buk me kep e u leshohet zeri!!

bafsh hajr bre bi, edhe ty te knofte zemra gjithmone
a jane kepte e sivjetshit a jo?
une veq taze ha, edhe natyrore, pa plehna artificiale, veq me pleh te hajvanatit :biggrin:

lyra2
18-07-07, 08:24
bafsh hajr bre bi, edhe ty te knofte zemra gjithmone
a jane kepte e sivjetshit a jo?
une veq taze ha, edhe natyrore, pa plehna artificiale, veq me pleh te hajvanatit :biggrin:

..po ,te sivjetshit jane edhe vendore bile...pa pleh hiq !!

^katunari^
18-07-07, 08:34
..po ,te sivjetshit jane edhe vendore bile...pa pleh hiq !!

Ani, qite ni sahan ne sofer, ni gjyse kille buke taze , edhe ni kos -natyral,
shqipe ku mete , a po vjen a jo ?

^katunari^
18-07-07, 08:55
Ora dy e natės mojTrak e tuk te dera
Ngrehu moj zemėr ngrehu
Se moj na thau vera
Penxheret e odės moj
Kėthyer nga lumi
Ngrehu moj zemėr ngrehu
Se moj na zuri gjumi
Rakia konjaku dhe moj
Dopio moj po na vin-e
Ngrehu moj zemėr ngrehu
S’ta gjej moj dot shtėpine
Bėmė zonjė dhėndėrre
Se jamė djalė i ėmbėle
Se spi verėn as rakinė
Por jamė djalė pėr shtėpinė
Se do ta kafshoj nishanin-e
Qė ma ke nė faqen tėnde
Aman e ti hiq mos e dėgjo
Fillo tė bėshė tė mira
Mė bėnė zemra rrik tik tak
S’di se ē’ fjale tė tė jap
Se do tė kafshoj nishanin-e
Qė ma ke nė faqen tėnde
Mė bėnė mėse, tė bėnė ty
Tė qashė me hidhėrim pėr mua
Bėmė zonjė dhėndėrre
Se jamė djalė i ėmbėle
Se spi verėn as rakinė
Por jamė djalė pėr shtėpinė
Se do ta kafshoj nishanin-e
Qė ma ke nė faqen tėnde
Aman e ti hiq mos e dėgjo
Fillo tė bėshė t

L~Nora
18-07-07, 11:15
Une mendoj bashke t“jetojme
Ma rembeve shpirtin tim
Nje jete e re plot dashuri
Sot kalon kjo beqari

Ne do te vallzojme
Ne kete rini
Dhe dolli krushqit ti ngrejme
Je sikur zane, na kan zili
Se martohemi ne te dy

Ref: Hidhe vallen lulja ime
Hidhe vallen ti o moj sorkadhe
Valle, valle shqipetare
Nje beqar ke per te mar

Bini fort ju dahire
Deri naten vone ne gezimin tone
Valle, valle kosovare
T“paska hije, yll dashurije

L~Nora
18-07-07, 11:31
e pranoj oj syn i zi
qeshte dashnia se kam dit
deri sa njeten time
u lajmrove ti
shum her zemra mka lotu
pse ka qajt se kam kuptu
e tash pi shoh e tash pe di
i paske munguar ti

te dua te dua
ma shum se vetveten
veq per ty jam i gatshem
me dhan edhe jeten

te dua te dua
ma shum se vetveten
veq per ty jam i gatshem
me dhan edhe jeten

e kam pa se me para
nuk mundesh me ble gjithqka
se dashnin e vertet
vetem zemra muj me gjet
shum her zemra mka lotu
pse ka qajt se kam kuptu
e tash pi shoh e tash pe di
i paske munguar ti

te dua te dua
ma shum se vetveten
veq per ty jam i gatshem
me dhan edhe jeten

te dua te dua
ma shum se vetveten
veq per ty jam i gatshem
me dhan edhe jeten

L~Nora
18-07-07, 11:46
Hajde zemer, bashke te rrime,
nje kafe, te dy ta pime..
e ti themi, hallet tona..

Hajde zemer, bashke te rrime,
nje kafe, te dy ta pime,
ti moj kafe, vle miliona..

Bota hallin tim e di..
lug,pirunj sa kom ne shpi..
Perreth teje, moj kafe
hallet e botes, i qajme ne..

REFRENI 2X
Eh, sa shije m“ke moj kafe
perreth teje, mal me llafe
Kur mbarojne llafet, jane tretur
Amaaaan,shija jote me ka mbetur..

Me sheqer,pa sheqer
jepni kafe,boni nder
Me sheqer, pa sheqer,
dhe dy kafe, s“bojn qeder..

Ref..

794
qe mas sjille shkon ni kafe ;o)

^katunari^
18-07-07, 13:20
Shkon bilbili pėr hava
O pėr hava tuj fluturu
O nal ta jap nji amanet
Dashnores o me ja qu
Prej dashnores hej aman
O na ka ardh moj nji selam
O ti nė kofsh dashnori im
Dirgju nbahqe t’bojmė bajram
Karanfili hej aman
O lule hishme lul e shpeshė
O mos ma luj dashnore synin
Po m’tranon moj kah po m’kesh
Knon bilbili hej aman
O ner nji hije ner nji therrė
O na shkoj t’ritė edhe u plakem
Smund u poqem edhe i herė

^katunari^
19-07-07, 08:16
Lule mos prek
O djal i gemit
Doren ma hjek-e
Se unė kam emrin
Lule mos prek-e
Unė jam nji lule
Qė rri n’saksi-e
Kurr erret nata
Ulem e bi-e
Ndėr male t’shkreta
Unė du me shkue
Ndiqem me letra
S’kem me u harru-e
T’kam dasht si motėr
Mke dasht si vlla-e
Jem rrit ni sofėr
Si dojm me u nda-e

Shqiptare
19-07-07, 08:27
Nji ditė t’diele kėtij zemani

Nji ditė t’diele t’ktij o zemanit
Mblodha shokt me ba aheng
Rrinė dy vajza nėn hije t’manit
E nuk me lojnė me zan vend

Jam tuj ndejt nėn hije t’manit
Me shoqe tuj bisedu
Tu paska shky mor xhamadani
Skam nji harren me harrnu
.........

^katunari^
19-07-07, 08:33
Sa u bana pak rahat ....
dera bani rrak tak takkkk.
ka ardh qika ne sokak...
qfar xhevapi do ti jap ??????

^katunari^
19-07-07, 10:39
E mora lapsin nė dore
Pėrgjigjen o pėr me ta kthy
Mu bo zemra porsi dėbora
Kur me ra o ndėr mend pėr ty
Ke me thanė se ēka i bana vetit
Por atherė ske me pasė dobi
Ke me u tret porsi shkuma detit
Dashnore para syve t’mi

L~Nora
19-07-07, 13:38
Prej Nji Shpatit
Ti Lshova Sytė O
Kur Ti Pash O Rruzat Nėr Fyt

Kur Ti Pashė O Rruzat Nėr Fyt
Krejt Prej Menjes
O More Jam Habit

Krejt Prej Mendjes O Jam Habit O E Zgjata Doren O N'allti Me Qite

O Kur E Nxorra Alltin Prej Rrethit
Mu Mush Menja
O Me I Ra Vetit

Smut Jam Kenė
O Qe 5 Javė O
Nuk Je Ardhė
Dadėn Me E Pa

Me Pas Ardhė O
Der Tek Ara
Ish ēue Dada E T'kish Dalė Para
(2 Herė)

Me I Ra Vetit
Vetin Me E Mytė O
Shpejt Syzeza More M'ashtė Avite

Shpejt Syzeza O M'ashtė Avit
O Djalė O I Dadės
O Mos U Habit E

Djal O I Dadės
Mos U Habit
E Smutė Jam Kenė
O 5 Javė Dite

O E Smutė Asht Ken Dada Qe 5 Jav O Nuk Jam Shku O
Dadėn Me Pa E

Smut Jam Ken
O Qe 5 Jav
O Nuk Je Ardh
Daden Me E Pa

Me Pas Ardh
O Der Tek Ara
Ish ē'ue Dada E T'kish Dal Para
(4 Here)

^katunari^
19-07-07, 13:44
kalle kalleeeeeeeeeeeeeeee
ku met dada bre u hype ne dud a ?????????????????????????????

L~Nora
19-07-07, 13:52
[QUOTE=^katunari^]kalle kalleeeeeeeeeeeeeeee
ku met dada bre u hype ne dud a ?????????????????????????????

hahahahaah me mesoj ni llokume qysh me hyp ne dud hahahahahahahahaah
valla prej dudid me shkojka zery ma mir bre hmmm krejt Sherbet valla

^katunari^
19-07-07, 14:20
[quote=^katunari^]kalle kalleeeeeeeeeeeeeeee
ku met dada bre u hype ne dud a ?????????????????????????????

hahahahaah me mesoj ni llokume qysh me hyp ne dud hahahahahahahahaah
valla prej dudid me shkojka zery ma mir bre hmmm krejt Sherbet valla

Mos gabo me hype ne dud se ti nuk din me dimija me ec, te pshtjellet uqkuri e jet pyke :biggrin:

L~Nora
19-07-07, 15:58
Mos gabo me hype ne dud se ti nuk din me dimija me ec, te pshtjellet uqkuri e jet pyke

Oh Katuanr bre Burri i fort qka po flet qka jan Dimija a riten ne dud a qka qekulli21
mos e pata fjalen per naj miniq sa per dimja nuk dia haen a ku riten;o))))
hahahahahhahahahahahahahahahahahahahahahhahaahahah ahhahahahahahahahahahah

^katunari^
20-07-07, 09:01
Ma mirė nė pyll se n’qyte-et
Na tė dy o atje tė rrojmė
Atje njeri s’na gėrge-et
Tė ambėl o jetėn ta qojmė
Kur humb rrugėn nji njeri-i
Tė gjithė brengat i mendon
Shok i bahet nji bari-i
Hajde sonte n’kasollen tonė
Zoti ju dhashtė bujari-i
Qė se latė o udhtarin jashtė
Buk e meze me raki-i
N’kėtė kasollen e m’lumė me kashtė
Bariu mikun e ndero-on
Edhe fyellit tue i ra-a
Zakone t’vjetra i trego-on
Kėshtu gjyshat o na kanė lanė
Sa ėmbėl rėnka fylli-i
Kush ka vesh o me e ndigju-u
Sa larg ish Isuf Myzy-yri
Bariut afėr o ju afru-u

Shqiptare
20-07-07, 09:37
Ti S'ke Shpirt
Ti S'ke Zemer
Ti Po Luan Me Mua
Vetėm Pse Je Femėr
Veē Pse Je E Bukur

Bukuria Bukuria
Si Lule N'saksi
Se ē'mi Mori Men't E Mia
Digju Zemer Ti

Bukuria Do T'shkoj Ty Moj
Bėhesh Grua Plake
S'do Tė Kqyre Askush Me Sy Moj
Qe S'ke Ba Sevap

Ti S'ke Shpirt
Ti S'ke Zemer
Ti Po Luan Me Mua
Vetėm Pse Je Femėr
Veē Pse Je E Bukur

Unė Jam Ai
Qė S'kam Faj
Tash E Di Kush Je Ti
E Kokė Nuk ēaj
Veē Pse Je E Bukur

A E Din Se Jeta Jonė Moj
Kalon Si Duhi
Lumi Ai Qe Nuk Tradhton Moj
E Nuk Ban Si Ti

Bukuria Do T'shoje Ty Moj
Bėhesh Grua Plakė
S'do Tė Kqyre Askush Me Sy Moj
Qė S'ke Ba Sevap

^katunari^
20-07-07, 10:09
Vet ke ikė
Ka njė vjet e disa muj-e
Kemi pasė dashni tė rand-e
Tash do ti kallxoj gjithkujt-e 2x
Vet ke ikė se unė s’tkam lan-e
Ooo me pas ditė se ke ndoj tjetėr
Pak ma rrallė tė kisha ardh-e
Me harru dashninė e vjeter 2x
Pa m’marrė ngryk s’ta baj hallalle
Miku i mirė erzin ta run-e
Ai kėrkund leqe s’tė ban-e
Prit me t’mirė se s’jam i huej 2x
Jarabi ta marrsha t’keqen
Oooo t’marrsha t’keqen e gjynahet
Pėr mas teje unė do t’vdes-e
Copa e grima do tė bahem 2x
E prej zemres kurr stė qes-e
Kur mė dilshe n’derė t’oborrit
Mbojshe zemren zi si korbi
Mos i paqa sytė e ballit 2x
Sjamė razi me i folė kto fjal-e
Oooo kur mė dilshe nė mėrgime
Ka shumė kohė qė ke kalue
As nji send-o pėr kujtime 2x
As nji leter s’ma ke que

aLbaChiCk
20-07-07, 10:54
Me shkoj dora ne telefon e deshta met thir
moti zemrat naj kall fjala lamtumir
dy tri her kam provu
dy tri her jam pendu
dy tri her pa asnji fjal
telefonin e kam ndal


Ah sa shum ka dasht ky shpirt
me ty me fol
dy tri her tu e shtyp nurmin mu ka ngri kjo dor
dy tri her kam provu
dy tri her jam pendu
dy tri her pa asnji fjal
telefonin e kam ndal

aLbaChiCk
20-07-07, 11:04
Do ta mbulojn gjethet
parkun ton te vjeter
n“tavolinen ton dot pin dikush tjeter
do tna djeg malli
larg dot jemi shum
un sdot vi te ti
ti sdot vijsh te un
larg larg do te jemi
asnji fjal sdo ta themi
do ti rujm kujtimet n“zemra
pa permend asgja me emra

larg larg do te jemi asnje fjal
nuk do ta themi
do ti rujm kujtimet n“zemra
pa permend asgja me emraa

^katunari^
20-07-07, 11:04
Nėpėr telat e telefonit
Zogjėt kuvendojnė
A po vini ju o shokė
Zėrin t’ju dėgjojmė
Of aman, of aman
Spo ma din hallin qė kam
Of aman, vaj medet
Po mdel shpirti me siklet
Pa dėgjoni ju o shokė
Dėgjoni ēpo ju them
Nga meraku nė kėtė tokė
Nuk mė zihet vend
Of aman, of aman
Spo ma din hallin qė kam
Of aman, vaj medet
Po mdel shpirti me siklet
O kuku ēka i bana vetit
Mbeta nė vetmi
Do t’tretem si shkuma e detit
Para syve t’zi
Of aman, of aman
S’po ma din hallin qė kam
Of aman, vaj medet
Po mdel shpirti me siklet

aLbaChiCk
20-07-07, 11:08
Keq kam fjet e keq jam qu
fjal te kqija kam ndegju
keq per mu keq per ty
po dojn zemrat me naj thy

vijn te ti e per mu flasin
vijn te un zemren ma plasin
me fjal t“huja shum po vuj
hajde vet e qka dush thuj

a ke than a ske than
se ket zemer ke me laan
a eshte fjal a e vertet
hajde hajde tregom vet

L~Nora
20-07-07, 11:24
Hajde moj dashnore
2x
Hajde hajde moj dashnore
Hajde te hecim dore per dore

2x
Hajde shpirto moj e shkrete
Ndalu pak po du me vdeke

2x
hajde hajde shpirti im
hajde dalim ne takim

2x
hajde shiprto moj e shkrete
ndalu pak po du me vdeke

2x
hajde hajde ofaman
te kam shpirt e te kam xhan

2x
te kam shpirtz e te kam xhan
te du me zemer me shume mall

L~Nora
20-07-07, 11:29
Ngoni pleqė e ngoni t'ri
a po shihni sot me sy?
me do njerz nu ka mahi
nuk ka nder as ka njerzi
ohh, nuk ka nder as ka njerzi

Nuk njeh vlla as miqėsi
nuk i don me i pa me sy
nqoft se sheh ti c'ka do bi
t'njeh si vlla e rrin me ty
oh t'njeh si vlla e rrin me ty

Te don fort doren n'krah ta qet
dhe pse asht ai shoku i vet
pak me ba me ra n'rrezik
ta kthen shpinen shume shpejt ik
oh ta kthen shpinen shume shpejt ik

Shoku tjeter te mashtron
t'merr pare ike shkon
ti mendon se asht besnik
n'tjeter ane shpin ai ka fike
oh n'tjeter ane shpin ai ka fike

Asht ba fshtire shoke t'mire me gjet
per tradhtare e gjen shume shpejt
nqofse gjen shokun per qef
nuk ka vllazen ma shyhret
shume e keqe asht tradhtia
krahet e njerit jane shoqnia
ohh krahet e njerit ohh
(http://www.dedi24.com/profile.php?userid=223&action=herz) (http://members.msn.com/[email protected])

L~Nora
20-07-07, 11:37
Nė nje Dasem ty te pash
isha vet me sy te dhash,
Nė nje Dasem ty te pash
isha vet me sy te dhash,
Dal kadel jam afru
me ty deshta me vallzu,
Dal kadel jam afru
me ty deshta me vallzu

2x Sikur fluter shkon tuj kcy
shpesh po ma lun njanin sy,
Me ty luften e kam nis
nuk dorzohem pa e bitis,

i hap krahet me shami
sikur shqipja ne liri,
i hap krahet me shami
sikur shqipja ne liri,
me kast belin e dredhon
zemren tima ma gacmon
me kast belin e dredhon
zemren tima pesh ma gacmon


4x Sikur fluter shkon tuj kcy
shpesh po ma lun njanin sy,
Me ty luften e kam nis
nuk dorzohem pa e bitis

L~Nora
20-07-07, 11:41
Sa Shumė Vasha, Nė Jet Kam Kaluar,
Sa Tė Bukura, Pėr Ti ėndėrruar,
Sa Tė ėmbla, Si Zana Tė Malit,
T'plasin Zemrėn E Shpirtin Ta Kallin.

Ndėr Tė Gjitha, N'mėndje Mu Fiksove.
Aq Fuqishėm, Ti Mė Pėrvetsove.
Me Ato Naze, Krejt Ti Mė Tranove.
Shqipja Ime, Shpirtin Ma Kaplove.

Mė T'bukur Nė Bot S'ka
Shqipja Po M'tranon.
Fluturo Ti Shqipe,
Shpirtin Pesh Ma ēon.

Me Ar Tė Praruar
Flutroje Pėrmbi Qiell
Ti Je Bij Arbrore
Na Ngroh I Njėjti Diell

Pėr Ty I Fal Kta Sy
Dhe Krejt ē'ka Kam
Shqipes Jap Jetėn.
Pėr Ty, Do T'bėj ēudi
Jap Pasurinė, Vetem Pėr Jetėn
Pėr Ty, Pėr Ty, Mė Mirė Mos Tė Jem!

aLbaChiCk
20-07-07, 11:59
Mje larguaaar, mke perbuuuuz
veq se skam para, skam para
me ke than nje fjal qe s“thuheettt
me ke thaaan fukaraa
mos me thuaj mos me quaj mua fukara
kam diqka me te shtrejt qe s“blihet me paraaa
fuakar asht aiii njeriii qe ska nder e ska zemer
e i pasur veq aiii qe per t“mir ka ba emer

Mund te jesh edhe mbreteresh
t“jesh e bukur shumm pasuniii
prap se prap je e varfeerr
kur ne zemer ske dashuuri
mos me thuaj mos me quaj muaaa fukaraaa
kam diqka me te shtrejt qe s“blihet me paraaa
fukara asht aj njerii qe ska nder e ska zemer
e i passur veq aii qe per t“mir ka ber emer

lyra2
20-07-07, 14:27
O prej hotmailit o kur ti leshova syt e kur ta pash o paswordin e thyt

O kur ta pash o paswordin e thyt o krejt follderat o i kam dillit

O krejt follderat o i kam dilit e ti kam sakatu duhet windowsin o me

ristartu.

E-mailn tem o a e ke lexu

O kur te qel o e-mailin tim o mos e gjuj o ne recycle bin

Mos e gjuj o si paq hater,zemra jem osht Pentium 4

Pse moj qike ti po me ik mu, e-mail te ri paske qel ne yahoo

Mos kujto un ty qe te lus ,se mem mu mush menja ta fus ni virus

Mos um dalesh ti ne MSN t'qes pi rrjetit se jam hacker

Shqiptare
20-07-07, 14:30
O prej hotmailit o kur ti leshova syt e kur ta pash o paswordin e thyt

O kur ta pash o paswordin e thyt o krejt follderat o i kam dillit

O krejt follderat o i kam dilit e ti kam sakatu duhet windowsin o me

ristartu.

E-mailn tem o a e ke lexu

O kur te qel o e-mailin tim o mos e gjuj o ne recycle bin

Mos e gjuj o si paq hater,zemra jem osht Pentium 4

Pse moj qike ti po me ik mu, e-mail te ri paske qel ne yahoo

Mos kujto un ty qe te lus ,se mem mu mush menja ta fus ni virus

Mos um dalesh ti ne MSN t'qes pi rrjetit se jam hacker


Pika mos te rraft jarebbi ho :biggrin:

LuLjaa
20-07-07, 15:09
Ka dale baba i nuses me u shetittt
per bijen e vete po merzitett, per bijen e vete po merzitet

O ti baba i nuses mos u merzite
se kena veture e biem per dite, se kena veture e biem per ditee

Ene dite per dite jave per javee
si ta ēele gojen pak ma rralle, si ta ēele gojen pak ma rralleee

Ene jave per jave, muj per muje
le ta shohe si o dere e huje, le ta shohe si o dere e hujee

Ene muj per muje vjet per vjete
nuk o dera e huj si dera e vete, nuk o dera e huj si dera e vetee

opaaa jashaa jashaaaa :biggrin:

LuLjaa
20-07-07, 15:14
Shkonte rruges Virti - agaa tu fol e tu qesh
e perdredh djali cigaren e ve permbii vesh
afrohu moj lule me jep nje zjarr ta ndezzz

Une s'afrohem afer djalo se shume te kam frikee
nenen edhe baben djalo une i kam pa pytee

Nena edhe baba lule per mua s'do thone gje
se mori fellanxe e malit per mu te kane dhene... :biggrin:

Shqiptare
25-07-07, 08:02
Ora 9 e mengjesit e moooj,
Rak e tak te dera,
Zgjohuni moj qika zgjohuni,
Se na ka ardhur vera.

Zgjohu oj lyra, zgjohu,
Sa s'tkam ardh te dera :biggrin:

Dreni30
25-07-07, 08:26
A ketu qesi sene paska aaaaaaaaa,
ku ku po nuk e paskam dit
ani sa vargje te mira.
hahahahaahahahaahahahaahah

Shqiptare
25-07-07, 08:29
A ketu qesi sene paska aaaaaaaaa,
ku ku po nuk e paskam dit
ani sa vargje te mira.
hahahahaahahahaahahahaahah

Ktu veq me vargje pranojna, e ti ku i ki vargjet ? :biggrin:

Dreni30
25-07-07, 08:32
Ktu veq me vargje pranojna, e ti ku i ki vargjet ? :biggrin:

O i lash te shpija moj qy,
ani veq me vargje,
Hajt se neser kam me mush nje krah vargje me veti e si te ja nisi o keni me u knaq tu lexu, hahahahahaahahahahaahahahahaahahahaahh

Shqiptare
25-07-07, 08:34
O i lash te shpija moj qy,
ani veq me vargje,
Hajt se neser kam me mush nje krah vargje me veti e si te ja nisi o keni me u knaq tu lexu, hahahahahaahahahahaahahahahaahahahaahh

Ani, kapak, kapak na i sjell, mos me tu hargju shpejt, qyy :biggrin:

^katunari^
25-07-07, 08:38
Ani, kapak, kapak na i sjell, mos me tu hargju shpejt, qyy :biggrin:

U nime shqipe, tash e pashe
per hajr avatari, kush asht ai tip aty bre, princi me kali te kaltert a ?
ja paskan vjedhe kalin , mule ....

Shqiptare
25-07-07, 08:52
U nime shqipe, tash e pashe
per hajr avatari, kush asht ai tip aty bre, princi me kali te kaltert a ?
ja paskan vjedhe kalin , mule ....

Katunar, faleminderit per hajrin :-D

Qy, po ku sheh njeri aty perveq meje bre? Une vet edhe dilli :smile:

Hahaha, kalin e kam lane ne barishte bre, qyyy :biggrin:

Shqiptare
25-07-07, 09:16
N'kapinxhik dola me t'pa

Tan diten po rri n'avli
me ta pa syrin e zi
po sillem neper oborr
veq prej larg ta baj me dore

N'kapinxhik dola me t'pa
per ty malli m'paska ra
per ty malli m'paska ra

I kalova shate kojshi
veq ni kafe bashke me pi
veq ni kafe bashke me pi

Ti n'at ane e une n'ket ane
deri sa t'vi rahat nuk jam
bane kafen se po vi
ni minute pa ty sun rri
bane kafen se po vi
ni minute pa ty spo rri

N'kapinxhik dola me t'pa
per ty malli m'paska ra
per ty malli m'paska ra

I kalova shate kojshi
veq ni kafe bashke me pi
veq ni kafe bashke me pi7 kojshi , ncnc, qik mahalla i bjen, e s'i bjen me pi kafe me to :rolleyes: :biggrin:

Dreni30
25-07-07, 09:26
N'kapinxhik dola me t'pa

Tan diten po rri n'avli
me ta pa syrin e zi
po sillem neper oborr
veq prej larg ta baj me dore

N'kapinxhik dola me t'pa
per ty malli m'paska ra
per ty malli m'paska ra

I kalova shate kojshi
veq ni kafe bashke me pi
veq ni kafe bashke me pi

Ti n'at ane e une n'ket ane
deri sa t'vi rahat nuk jam
bane kafen se po vi
ni minute pa ty sun rri
bane kafen se po vi
ni minute pa ty spo rri

N'kapinxhik dola me t'pa
per ty malli m'paska ra
per ty malli m'paska ra

I kalova shate kojshi
veq ni kafe bashke me pi
veq ni kafe bashke me pi7 kojshi , ncnc, qik mahalla i bjen, e s'i bjen me pi kafe me to :rolleyes: :biggrin:

Vargje te mira keto,
po a mun i prune ejjjj. hahahahaahahahahaah

Shqiptare
25-07-07, 09:32
Vargje te mira keto,
po a mun i prune ejjjj. hahahahaahahahahaah

Po mizi i pruna :biggrin:

^katunari^
25-07-07, 09:33
Kur nata Korēėn e mbulon 2x
Dhe kafenetė-e mbushen plotė
Atje qanė zemra ime dhe vajton
Dhe raki kėrkon

Do t’vi do t’vi moj xhan
Me lotė moj do tė qaj
Zjarrin e zemrės sime
Ta shuaj moj me duhan
Do t’vi do t’vi moj shpirt
Do t’ulem dhe do t’pi
Zjarrin e zemrės sime
Ta shuaj moj me raki

Kjo kamerierja jonė syzezė 2x
Na servirė na buzėqeshė
Ajo rri bashkė me ne syrin na e shkelė
Dhe raki na sjellė
Do t’vi do t’vi moj xhan
Me lotė moj do tė qaj
Zjarrin e zemrės sime
Ta shuaj moj me duhan
Do t’vi do t’vi moj shpirt
Do t’ulem dhe do t’pi
Zjarrin e zemrės sime
Ta shuaj moj me raki

aLbaChiCk
25-07-07, 14:40
Shum merak jam bo ne ty
me mbyti dashnijaaa
du met pa e du met than
puthi buzt e mijaaa

Du du du met pa
se kjo zemer s“duron ma
du me u dasht sa jemi t“ri
ta fal zemren me dashnii

Veq met pa kty sy njiher
po i sillem qytetit
ma ke qu ket zemer pesh
sikur dallgt e detit

Du Du met pa
se kjo zemer s“duron ma
du met pa e du met than
se dashnin du me ta dhan

Du du met pa
se kjo zemer s“duron ma
du met dasht sa jemi t“ri
ta fal zemren me dashni

GjiLanasJa_
25-07-07, 22:12
shkuar e harruarr me qoft dita kur t“kam njoftt,, neser te harrofsha dhe kurr mos kujtofsha se un te kam dashur Fortt! æ?æ

Dreni30
25-07-07, 22:16
shkuar e harruarr me qoft dita kur t“kam njoftt,, neser te harrofsha dhe kurr mos kujtofsha se un te kam dashur Fortt! æ?æ

valla qekjo qika e gjilanit shumme rrepet e paska marr kete pune bre. hahahahahaahahahaahah

aLbaChiCk
25-07-07, 22:28
Veq per nje fjaal per nje gabimm
nuk me ke dal kurr ma n“takim
Ne hall un rasshhh lotin ma ktheve
kurr ma ste pash zemren ma thevee

i rash katunit i rash qytetitt
e bregut t“lumit e bregut t“detit
e loqka ime atje n“lulishte
ne perqafime me tjeter ishte

Per nje buzqeshje mbeta ne heshtje
qe nje deshprim per shpirtin tim
loti nga malli ndenjat mi kalli
enderrr rinore shpirtin vretprore

i rash katunit i rash qytetit
e bregut te lumit e bregut t“detit
e loqka ime atje n“lulishte
ne perqafime me tjeter ishte

GjiLanasJa_
25-07-07, 22:34
Dreni30 mos u halit pash mu qyyy :P se rehesh

Dreni30
25-07-07, 22:38
Dreni30 mos u halit pash mu qyyy :P se rehesh

pasha mu e pasha ty
mu halit hiq nuk di
nuk kam dit po du mu msu
e dikush duhet me tregu
hahahahahaahahahahaaha

aLbaChiCk
25-07-07, 22:40
Jo jo skam besuuuu
se vjen dita me u taku
shum shum shum kam qa
pse ske ardh anjher mem pa

Aj qe t“ban loti met dal
mundet vajin me ta ndal
aj qe t“ban ndashni me ra
t“ban me qesh e t“ban me qaa

Tkam kerku t“kam kerku
kur ste gjeta kam lotu
kur mu shterr edhe loti
prap me ty me takoj zoti

GjiLanasJa_
25-07-07, 22:58
uhhhhh uhhhh.......................!

aLbaChiCk
25-07-07, 23:01
uhhhhh uhhhh.......................!

rroke horen qy e mos

aLbaChiCk
25-07-07, 23:01
uhhhhh uhhhh.......................!

rroke horen qy e mos bon

GjiLanasJa_
25-07-07, 23:02
aLbaChick pata met than diqka po pom vjen marre hahahahahahahahahaha masi kokan qetu Meqshit :P

aLbaChiCk
25-07-07, 23:04
aLbaChick pata met than diqka po pom vjen marre hahahahahahahahahaha masi kokan qetu Meqshit :P

Mos loqk te kam se e di qe shkreton ti najsend hahahaahah

GjiLanasJa_
25-07-07, 23:21
aLbaChick T“Duuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu qaq.de:P

BaNu Ne JeT I sInQeRt
25-07-07, 23:22
Sa i rand Qenka ky Takim
Mos me fol me ty o Shpirti im
Dikur DIta as NAta sna ka ndar
SOt prej slargu duhet veq met pa

Po te shikoj si mollen e ndaluar
Po mendoj per kohen qe ka shkuar
As nje dit nuk ktheht ne ket jet
Ti largohesh pa u pershendet

E ndaluar e ndaluar, Per mu je gjithmon
E ndaluar e ndaluar Dashurija jon

Ate kujtohet shpirt Takimi par
U bashkuam kur per mos u ndar
SI erdh fundi ti as un se ditem
Ndarja erdhi ather kur se pritem


..........:smile::biggrin::rolleyes:!!!

Qe nje keng...sedi a ka me ju pelqyeeeeeeeeeeee:smile:

Shqiptare
26-07-07, 09:30
Kajrafili, qel n'saksie,
kajrafili, qel n'saksie,
o ku ta gjej nje qik si ti e,
bej aman aman eeee

Dreni30
26-07-07, 09:34
Kranfili qel n'saksie
qel n'saksie
oo ku ka gjej nje djale per tye
hej aman oooo bej aman.

^katunari^
26-07-07, 09:34
Ma bjen kafen me buze tuj qesheee, me shiqon me ata sy biluriiii, fol e qesh moj tu dhashte e mbara.....

Jelekun kadife, vishe moj ti per mu...................

^katunari^
26-07-07, 10:43
Kceva pup more rashe te reka,
gjeta lyren o tuj la teshaaaa,
tuj la tesha ma bardh se bora,
mora pushken perpara i dola,
mora pushken e i dola para
a po nalesh o a te vrava:rolleyes:

lyra2
26-07-07, 11:09
Kush po doket qatje ne ara
katunari me tesha te bardha oo
n'tesha t bardha hyp n'motorr
po menon qe eshte daktooorrr

^katunari^
26-07-07, 11:14
sa u bana pak rahat,
dera bani rrak tak tak ,
ka ardhe Lyra o ne sakak,
qfar xhapi o do ti jap :rolleyes:

lyra2
26-07-07, 11:19
o ku po shkon oj rrushja e lales me dimi te bardha
bej amn amna sonte jam te daja
o ku po shkon oj rrushja e lales me dimi te zeza
bej amn amna sonte jam te tezja....
ooo syn o i zi lum tezja per ty
per sy e vetlla ishalla vjen apet...

BaNu Ne JeT I sInQeRt
26-07-07, 11:21
Me trego a ndjen ende dhimbje nzemer
kur dikush pran teje me permend ne emer
me trego a kthehsh ne kohen e vjeter
kur te qoj te fala permes dikujt tjeter

me trego a mundesh ta bejsh zemren gur
te mos ndjesh per mua qvar ke ndjen dikur
me trego a dridhesh kur flasin per mua
si ndjehesh kur thon se shum kam ndrishuar

Me trego a paska ne ket jet ilaq
ta harrosh ate qe dikur tka dasht
me trego a mundesh mendjen ta ndalosh
pa mendu per mua netet ti kalosh

^katunari^
26-07-07, 11:24
Dallendysheee shkon hava eee
kam me te lype e kam me te pa eeeeee
Dallendysheee shkon perpjet eee
kam me te lype e kam me te gjet eee

BaNu Ne JeT I sInQeRt
26-07-07, 11:25
o Bilbil qe me rin ne der
Ajo shpirtin ma ka djek
fluturo te ajo ne dritare
thuaj se me dogji fare

^katunari^
26-07-07, 11:27
ma bjen kafen me buze tuj qeeeesh,
me shikon me ata sy biluri, fol e qesh moj tu dhasht e mbaraaa,
ruju ruju se tek u kpute uqkuriiiiiiii:biggrin:

Arkza
26-07-07, 11:27
Hahahahahhaha Lyra u Knaqe valla po te kam Lakmi se une sdi aq me Knu

Hajte njo te Kenge te vogel pe Knoj

Rram pam pam tepicjo ojj nane Rrap pam pam tepcije ( 2 Here )

Qikat e QYtetit Nane Veshun Kuq e Ziee ( 2 her )

Rram pam sahan ojj nanen Rram pama pam ( 2 here _

Qikat e Knatunit Synin si Filgjon ojj Nane Synin si Filgjon (her)

Fiuuuuuuuuu hahahahhahaha sdi ma shume :biggrin:

^katunari^
26-07-07, 12:16
Shkon bilbili pėr hava 2x
O pėr hava tuj fluturu
O nal ta jap nji amanet 2x
Dashnores o me ja qu
Prej dashnores hej aman 2x
O na ka ardh moj nji selam
O ti nė kofsh dashnori im 2x
Dirgju nbahqe t’bojmė bajram
Karanfili hej aman 2x
O lule hishme lul e shpeshė
O mos ma luj dashnore synin 2x
Po m’tranon moj kah po m’kesh

BaNu Ne JeT I sInQeRt
26-07-07, 12:26
o kur e pash oj nan at djalin te shkola
o ja e mora oj nan ja desh u tranova

o kur e pash oj nan at djalin nqytete
o ja e mora oj nan ja desh me lan mende

lyra2
26-07-07, 12:30
moj e mira qe shkon perpjet,
a ban qik diqka me t'veyt,
a ban qik diqka me t'vet,
n cillen bjeshke po del sivjet,
n'cilen bjeshke po don me dal
n'bjeshk t kosoves
kjofsha e bardhe ..../

^katunari^
26-07-07, 12:48
moj e mira qe shkon perpjet,
a ban qik diqka me t'veyt,
a ban qik diqka me t'vet,
n cillen bjeshke po del sivjet,
n'cilen bjeshke po don me dal
n'bjeshk t kosoves
kjofsha e bardhe ..../

n'cilen bjeshke bre ????qaty takerrlaq kam me te prite

lyra2
26-07-07, 12:52
oooo n'bjeshk t'rugoves o kjofte e bardhe
o n bjshke t'rugoves ku rriten qikat
o rriten dredhzat dhe boronicat

^katunari^
26-07-07, 13:20
oooo n'bjeshk t'rugoves o kjofte e bardhe
o n bjshke t'rugoves ku rriten qikat
o rriten dredhzat dhe boronicat

oh sa mire , ani qka mi kona boroqikat :smile:

^katunari^
26-07-07, 14:18
Ajo: Qka po m’rrin k.a.rrshi, k.a.rrshi , o i keq, o shtremt, valla po i keq tek je.
Ai:Une po rri o me te marre ty , oh e bardhe, e bukur, oh e bukura m’je.
Ajo:O ti ne nejsh o me me marre mu, une leper kam me u bo, mjedis malit du me ra,
gjajum ti, i keq o , gjajum ti, i shtremt o, o i keq, o i shtremt, valla po i keq tek je.
Ai:Oj e bardhe , e bukuro, o ti leper n’kofsh me u bo, n’mjedis malit n’kofsh me ra,
gjahatar une kam me u bo, nji zagar t’mire kam me e marre , mjedis malit kam me ra, ata lepra kam me i nxa, e i zgjedhi njo ka njo, ishalla ti o ki me kon, se s’ki qare per pa me marre, oh e bardhe, e bukur, oh e bukura m’je.

^katunari^
26-07-07, 15:05
2
Ajo: O ti ven kun s’don me me lane, o ni mi o kam me u bo, mjedis talles kam me ra,
gjajum ti, i keq o , gjajum ti, i shtremt o, o i keq, o i shtremt, valla po i keq tek je.
Ai:Oj e bardhe , e bukuro, o ti mi n’kofsh me u bo, n’mjedis talle n’kofsh me ra,
maqorr plak une kam me u bo, krejt at talle pa e prishe se la, ata mi o kam me i nxane
e i zgjedhi njo ka njo, ishalla ti o ki me kon, se s’ki qare per pa me marre, oh e bardhe, e bukur, oh e bukura m’je.

3
Ajo. O ti ven kun s’don me me lane, ni zog mali kam me u bo, mjedis therre du me ra ,
gjajum ti, i keq o , gjajum ti, i shtremt o, o i keq, o i shtremt, valla po i keq tek je.
Ai: Oj e bardhe , e bukuro, o ti zog n’kofsh me u bo, n’mjedis therrelle n’kofsh me ra,
sokol mu m’ke shti me u bo, o sokol pa u bo se lo , e do te hidhna per hava, per hava
une do te shkoj, e teposhte du me u lshu, ni tube qoban kam me i tubu, therren tane me e rrethu, ata zoj pa i trem se lo, e i zgjedhi njo ka njo, ishalla ti o ki me kon, se s’ki qare per pa me marre, oh e bardhe, e bukur, oh e bukura m’je.


4
Ajo: O ti ven kun s’don me me lane, mu me ke shti me u bo xhelpane, xhelpane une pa u bo se la, n’prush e ne hi more du me ra, qysh um gjane i keqo , qysh um merr i shtremt o, tybe n’zoten nuk t’marr ty, o i keq, o i shtremt, valla po i keq tek je.
Ai: Oj e bardhe , e bukuro, don me me qite ne shtat kojshi me e lype siten maxharki, qe site prush edhe site hi, kerkun ven s’kam me te lane ty, se s’ki qare per pa me marre, oh e bardhe, e bukur, oh e bukura m’je.
5
Ajo: O ti ven kun s’don me me lane, mu me ke shti o peshk me u bo, mjedis detit du me ra,
gjajum ti, i keq o , gjajum ti, i shtremt o, o i keq, o i shtremt, valla po i keq tek je.
Ai: Oj e bardhe , e bukuro, ti peshk n’kofsh me u ba, n’mjedis detit n’kofsh me ra , ne breg te detit une do te shkoj e tan peshqit ti mashtroj, i mashtroj me perzivoj, e krejt ne breg o kan me dale , e i zgjedhi njo ka njo, ishalla ti o ki me kon, se s’ki qare per pa me marre, oh e bardhe, e bukur, oh e bukura m’je.

6
Ajo: o I keq o hiqmu meje se mi nxorre met prej kreje , oti shkofsh o ne nji darsem, e ne darsem ti kur te shkojsh , kali i shales ty te rrxofte, e dizginat zhag I ngrefsh, krushqit shkojne tuj kesh tuj knu, ti shkofsh mrapa tuj vajtu, se nuk je o I keq per mu, o i keq o i shtremt, valla po i keq tek je.
Ai: Oj e bardhe , e bukuro, ty te dhashin o te ni plak , e te burri ti kur te shkojsh, Dy bineq o ti ja bafsh, kur te shkojsh ne ara ma punu, djepat ner hije ti i lafsh, e kur te shkojshe o me pushu, te dyt i gjetsh o tuj shkumu, , shoqet shkojne tuj kesh tuj knu , ti shkofsh mrapa tuj vajtu, se s’ki qare pa me marre mu , oh e bardhe, e bukur, oh e bukura m’je.

7
Ajo: O ti ven kun s’don me me lane, tybe helmin o kem me e pi, se nkit dyjo o nuk te marre ty ,merrum ti i keq o, merum ti i shtremt o , valla po keq tek je.
Ai: Oj e bardhe , e bukuro, nji luge mehlem mu me ka qillu, ta jep kosin pa trezu, edhe ty o kam me te qu, se per mu o ti je maru , oh e bardhe, e bukur, oh e bukura m’je.
Ajo:O pasha zoten qka me te thane , sum le ven kun pa me nxane, as ne kit ane e as ne at ane
, une per ty kysmet kokna kane , zgate doren ore djal, sa I bukur po me dokesh ti, nji sahat nata me ty

lyra2
26-07-07, 15:08
Qe Qe po i bi sharkis ,se po me doket kjo ke per shahira ...

^katunari^
26-07-07, 15:10
Kalldremit po me shkon si shah,
ma ke qit qyrkun mbi krah
po te perbej pashe perendin,
ec te baca ni sabah........:wink:

aLbaChiCk
26-07-07, 19:06
E vetme jamm ne ket bot
askush sme don sme deshiron
ahh ku te kam oo moj nennn
e dashuraaa imee nennnn

sme vjen ne der asnje njeri
skam ku te shkoj e ku te rri
e shkret jam e lenee
sepse spaskam nennn
ojjj neeeennnn ojjjjj nennnnnnn
ojjjj neeeennnn ojjjjj nennnnnn

Kush na ndau mua kush me don
kush floket e mija i lemon
ahhh ku te kam o mojjj nennn
ohh zemraa imeee nennnnn
lyp njeri sme meshiron
askush sme don sme deshiron
ahh ku te kam o mojj nenn
e dashura imeee neeennnnn
e varfera ime nennnnnn

ojjjjj nennnnnn ojjjjjj nennnnn
ojjj nennnnnn ojjjjjj nennnnn

dhe ne qofsha varfenjake
qofsha e shkret dhe bonjake#
e verber tkisha qennnn
poooor veq te kisha nennnnn

ste njof moj nennnn as ste mbaj mennnddd
ass nje fjal as nje kuvend
ahhh ku te kam ojj nennnnn
e dashura ime nennnn
e varfera imee nennnn

ojjjjj nennn ojjjj nennnnn
ojjj nennn ojjjjj nennnnn

:confused: :confused: :frown: :frown:

BaNu Ne JeT I sInQeRt
26-07-07, 19:09
Isha i limtur kur ishim bashk
Jeta ime sa filoj
Lajmi zi me ka kaplu
Ne mergim ti je largu
shkove ti ne gjermani thash maroj kjo dashuri


Jeta ime tash maroj
perse ti u largove
gjermai ti qofsh mallku
jeta ime ka maru
me sy me skam met shiku
por me keng kam met kendu!!!!

^katunari^
27-07-07, 10:41
O se ē’po frynė nji fllad pranvere
Moj syzeza vetull hollė
O bash nė zemėr mori ē’mė ke ther
Faqekuqe porsi mollė
O me blerim natyra vesh-e
Nė kėtė fllad bilbilat knojnė
O moj e bukra mori pėllumbeshe
M’je si diell m’je si hėnė
O trėndafile manushaqe
Mbulojnė kopshtet plotė me erė
O kur tė skuqen mori buzė e faqe
Ma e bukra lule je

L~Nora
27-07-07, 11:08
Me ke thirr, te kam ardhur
bashke mengjeset na kan zbardhur
je larguar, per nje fjale
me le dhimbje, me le malle

A u bashkuam, per tu ndare
a m'ke puthur per t'me vrare

Kthehu serish te une
me fale nje nate pa gjum
se te dua shume
kthehu serish te uen
mos thuj se ky eshte fund
se te dua shume

A u bashkuam, per tu ndare
a m'ke puthur per t'me vrare
Ti s'mund ta pushtosh asnjeher zemren time! dit :
Me ke thirr, te kam ardhur
bashke mengjeset na kan zbardhur
je larguar, per nje fjale
me le dhimbje, me le malle

A u bashkuam, per tu ndare
a m'ke puthur per t'me vrare

Me ke thirr, te kam ardhur
bashke mengjeset na kan zbardhur
je larguar, per nje fjale
me le dhimbje, me le malle

Kthehu serish te une
me fale nje nate pa gjum
se te dua shume
kthehu serish te uen
mos thuj se ky eshte fund
se te
mos thuj se ky eshte fund
se te dua shume

A u bashkuam, per tu ndare
a m'ke puthur per t'me vrare

serish te une...nate pa gjum
te dua shume
serish te une...ky eshte fund
te dua shume

Kthehu serish te une
me fale nje nate pa gjum
se te dua shume
kthehu serish te uen
mos thuj se ky eshte fund
se te dua shume

Kthehu serish te une.

L~Nora
27-07-07, 11:11
Ti po qesh e une po lotoj
dhimbjen s'mund ta duroj mo
Zoti zemren s'ma krijoj
qe te luash ti me te.

Ndoshta isha pak e re
dhe s'te njoha mire kush je
ndoshta fajet i kam une
qe't besova ty aq shume.

Eshte shum leht t'mashtrosh nje zemer
qe s'din lajka e dredhi
qe s'mban brenda as nje emer
perveq emrit dashuri.

Ndoshta isha pak e re
dhe s'te njoha mire kush je
ndoshta fajet i kam une
qe't besova ty aq shume.

Dot pendohesh nje dit kot
do te zejn mekat e tua
mos harro se eshte nje Zot
qe t'sheh ty e qe m'sheh mua.

Ndoshta isha pak e re
dhe s'te njoha mire kush je
ndoshta fajet i kam une
qe't besova ty aq shume.

L~Nora
27-07-07, 11:14
S'pom len bora per met pa
vaji kangen ma ka vra
loti akull me eshte be
ylli im nuk ndizet me.

Ditet shkojn e s'kthehen tjerat
nuk e di ku m'shkun pranverat
se dalloj nga stina stinen
pa ty jeta m'eshte veq dimer.

Prej kur shkove mos me u kthy
kurr pa lot s'mbeten kta sy
s'mundet n'zemer kush mem hy
ma mir t'vdes sa gjall pa ty.

Ditet shkojn e s'kthehen tjerat
nuk e di ku m'shkun pranverat
se dalloj nga stina stinen
pa ty jeta m'eshte veq dimer.

Prej kur ike ti ateher
mbeten vitet pa pranver
e kam lut Zotin mem grim
edhe mu si lot e mi.

Ditet shkojn e s'kthehen tjerat
nuk e di kum shkun pranverat
se dalloj nga stina stinen
pa ty jeta m'eshte veq dimer.

Sy_kaltra
27-07-07, 11:22
Nuk ka vend ma ne zemren time
Per djale te kota e mashtrime
Lamtunir te them per gjithmone
Me plagose me le ne pikllime..2x
Ti i vrave shume kujtime
I erdhe fundi dashuris tom

Humbi gezimi i diteve tona
Vetem dhimbje tash ka mbet
Ndoshta shpejt pa ty do t`mesona
Mbete vet e mbeta vet...

Humbi gezimi i diteve tona
Vetem dhimbje tash ka mbet
Ndoshta shpejt pa ty do t`msohna
Loti ne faqe tash ka mbet...

Tash gjithqka nga jeta ime
Ti i bere cope e therrime
Kjo nuk ishte dashuri
Ishte vetem dhimbje
Ti je e pa bese si deti...2x
Ndaj harrome qe sot
Pse me dhurove dashuri
Te mbushur me lote

Humbi gezimi i diteve tona
Vetem dhimbje tash ka mbet
Ndoshta shpejt pa ty do t`mesohna
Mbete vet e mbeta vet

Humbi gezimi i diteve tona
Vetem dhembje tash ka mbet
Ndoshta shpejt pa ty do t`msohna
Loti ne faqe tash ka mbet......

L~Nora
27-07-07, 11:25
E vatmuar e vetmuar si asnjeher n'jet
veq fotografija jote ne dor me ka mbet
n'zemren time n'zemren time ke qen vetem ti
sa t'kam dashur sa t'kam dashur veq nje Zot e din.

Mos e harro zemren qe per ty ka rrah
mos e harro syrin qe per ty ka qa
mos e harro buzen qe puthje t'ka dhan
me ma fal krejt boten une ty s'tkisha lan.

Ne mes nates ne mes nates emrin po ta therras
edhe yjeve edhe hanes per ty po ju flas
ku ka mbetur, ku ka mbetur dashuria jon
ku je ti qe m'ke thanur te du pergjithmon.

Mos e harro zemren qe per ty ka rrah
mos e harro syrin qe per ty ka qa
mos e harro buzen qe puthje t'ka dhan
me ma fal krejt boten une ty s'tiksha lan.

L~Nora
27-07-07, 11:26
Mos me pyet si jetoj
kur me ke len vet
mos kerko falje nga zemra
qe nje here vret.

Mos trokit mo n'deren time
se ajo eshte mbyll
se ne zemren qe e theve
kurr s'ke per te hy.

Mos me thuaj, mos me thuaj
se m'ke dashuruar
tash eshte von, tash eshte von
von per tu penduar.

Mos me pyet per ato letra
qe dikur mi shkrove
mos loto per fatin ton
kur nje her m'harrove.

Mos trokit mo n'deren time
se ajo esthe mbyll
se ne zemren qe e theve
kurr s'ke per te hy.

Mos me thuaj mos me thuaj
se m'ke dashuruar
tash eshte von tash esthe von
von per tu penduar.

^katunari^
27-07-07, 11:33
jelekun kadife vishe ti per mu,
ti se din zemren time,i mjeri sa fort te du,
aman sa fort te du, e jam djeg e pervlu,
hajde syni oj i zi aman aman ,lumi une per ty
meraku i shkrete me ka zane me ty,
diftoju zemergjane, ki meshire e dhimbsuni, e dhimbsuni,
e zemra qmu ba hi

L~Nora
27-07-07, 11:43
Po m'kerkojne dit per dit
gjith kta djem me t'habit
veshe e mbathe thua cfare djali
me makine e zinxhir ari

Nuk eshte toka nuk eshte deti
t'gjitha kto ti lej per veti
dashuria asht per mue
vetem kaq e tjeter s'due

Tu m'premtu bjeshke e det
aeroplane e c'ka t'du vet
me jetu n'toke a n'hane
si t'ja bej kta per mu s'jane

Kudo shkoj gjithmone me flet
ik mor sherr me ler te qet
te rafte mira me thue gjithmone
Uhhhh me t'than mendja po maron
jo jo jo me nje fjale
s'me mashtron more djale
nuk eshte fjale e nuk eshte leter
dashuria eshte dicka tjeter...

^katunari^
27-07-07, 11:55
Trėndafilin kur ta dhashė
Kujtova se po t’gėzoj
O nė dritare kur tė pashė
Nuk mė the se t’dashuroj
Pse s’mė thu se ēfarė mendon
Por mė le nė kėtė vetmi
O zemrėn mu ma pėrvėlon
Me mallin e djalit ri
Ta pėlqej atė bukuri
Trėndafile kuq e zi
O mos mendo se jam i ri
Gongje e bukur nė saksi

L~Nora
27-07-07, 12:01
dashuria ish dikur
dhe tani si pa kuptu' ??
qe askund nuk e shoh me un
i harruar
si nje leter e djegur...


A nuk eshte keshtu:

Dashuria ish dikur
vete kornize pa pikture
qe askund nuk e shoh ne mur????

L~Nora
27-07-07, 12:05
Zemer mos me pyet per ne te dy
jo jo s'dua te kem asnje kujtim
e di shume mire do te me kaloj
jam mir jam keq , vetem do jetoj HOPA

Do gjej nje motiv te haroj
ti me beso per here te fundit do ndryshoj
ti nuk e din nuk e din ti sa shume te kam duruar
dhe te dua kurse tani nuk ka mbaruar.

As i fundit as i pari jo jo sje tii HEJ
dhe pse do tme marre malli me mire pa tyy MASHALLAH

L~Nora
27-07-07, 12:07
largova u largova
po me zemer kurr stahorrova
ah dashni dashni e vjeter
stkisha lan ndor dikuj tjeter
edhe pse te lash dikur
met harru nuk munda kurr

ah dashni dashni e vjeter
stkisha lan ndor dikuj tjeter
edhe pse te lash dikur
met harru nuk munda kurr

e nder zemra mther per ty
malli mndjek per ata sy
ah dashni dashni e vjeter
stkisha lan ndor dikuj tjeter
edhe pse te lash dikur
met harru nuk munda kurr

ah dashni dashni e vjeter
stkisha lan ndor dikuj tjeter
edhe pse te lash dikur
met harru nuk munda kurr

L~Nora
27-07-07, 12:07
midis ruges me ke lan
as nje fjal nuk ma ke than
as skam qen moj per ty
qe sot shpinen ma ke kthy

Refrain:
ah moj jet ah moj jet
dikush qan e dikush qesh
dikon gjumi nuk e xen
e dikush i qet po flen

nuk e di ku kam gabu
se pa ty jam tu jetu
nuk e di qfar faji kam
se pran teje ma nuk jam

Refrain:
ah moj jet ah moj jet
dikush qan e dikush qesh
dikon gjumi nuk e xen
e dikush i qet po flen

aLbaChiCk
28-07-07, 15:24
Pse po ik prej meje
vetem pse pom len
vetem pse pom len
ndoshta un bindem
se je ka mpleqen

tash ne zemren tende
tjeter kush po flen
tjeter kush po flen
shum mir do te ishte
per mu e per tyyy
ndjenjat e sinqerta
ti themi ner syy

Pse me dridhet zemra
sy me sy kur m“flet
dashurin qe kisha
sonte po ma vret
sonte po ma vret
me nje fjal te vetme
pse i prishe krejt
pse i prishe krejt
shum mir do te ishte
per mu e per tyyy
ndenjat e sinqerta
ti themi ner syyy

nese do te pysin
pse me mua sje
pse me mua sje
tregoju te gjithve
mori fund per ne
mori fund per ne
tregoju pikllimin
qe n“zemer ma le
qe n“zemer ma le
shum mir do te ishte
per mu e per ty
ndjenat e sinqerta
ti themi ner sy
ti themi ner sy

aLbaChiCk
28-07-07, 15:30
Dy tri her i rash okolla
t“lypa n“shpi t““lypa te shkolla
shum u lodha u nervozova
kah mor djal ty te l“shoj toka

Sikur zjarri kesh tu kall
kur te pash me tjeter kan
un te deshta seriozisht
ti mas shpine po lun bisht

Se kam prit me ardh kjo dit
me na u prish reni i dashnis
tash vazhdo me tjeter kan
ket gabim smuj me ta fal

Sikur zjarri kesh tu kall
kur te pash me tjeter kan
un te deshta seriozisht
ti mas shpine po lun bisht

Sy_kaltra
28-07-07, 19:07
Mendjen shume e paske rrite
Shume ndryshove per nje vjet
Dikur shkriheshe per mua
Kurse sot as nuk me flet
Vetja te duket shum i mire
Te gjithe po thone me ty ska
Me ne fund e kam kuptuar
Shkakun pse mu paske nda

Mjeraaa ajoo qe nuk e din kush jeeeee
Oooo Oooo mjera ajo qe zemren nuk ta njehhhh....Blla Bllaa Bllaa se di ma :biggrin:

^katunari^
28-07-07, 19:09
Mendjen shume e paske rrite
Shume ndryshove per nje vjet
Dikur shkriheshe per mua
Kurse sot as nuk me flet
Vetja te duket shum i mire
Te gjithe po thone me ty ska
Me ne fund e kam kuptuar
Shkakun pse mu paske nda

Mjeraaa ajoo qe nuk e din kush jeeeee
Oooo Oooo mjera ajo qe zemren nuk ta njehhhh....Blla Bllaa Bllaa se di ma :biggrin:

Blla blla blla, e knaqe krejt :biggrin:

Sy_kaltra
28-07-07, 19:11
Blla blla blla, e knaqe krejt :biggrin:
Krisja more nja mos me kqyr mua se nuk di shume kange une veq kesi te dashnis hahahaha

^katunari^
28-07-07, 19:13
Krisja more nja mos me kqyr mua se nuk di shume kange une veq kesi te dashnis hahahaha

Per sy-kalterta (i kam pike te dobt ata sy bre aman aman....)
A tė kujtohet ty pranvera
Kur ne shėtisnim bashkė tė dy
Mė thoshe ti ngahera 2x
Vdekja mė ndan nga ty
Vajti moj varfėri e mjerė
Djemtė tė shumtė ti i ke
Paret si dua s'kanė mė vlerė 2x
Zemra e mirė ėshtė flori pėr ne
Dhembjes kush dashuroi njė herė
Ti je prej meje sa tė rrosh
Qofsha dhe nė pallate t'arta 2x
O mikja ime ty s'tė harroj

Sy_kaltra
28-07-07, 19:21
Gėrrrrrrrrrrr ...ahhahahahah

Tuj shetit o ke guri pusit
Un keputa nje danofille
Deanofilles po i vinte era...2x
Lule te bukra na qel pranvere
Offf amannn amannnn....

Ma bjen kaffen me buze tuj qesh
E me shikjon me ata syt e zi
Por si kajranfili me vesė...2x
Dranofille me je stamollesh
Off aman amannnn

Kur ma bjen o kafen o perpara
Me ato dur sikur biluri
Fol e qesh oh tu dhashte mbara...2x
Fol e qesh oh tu shtofte nuri Bukurisssssssss oreeeeeeeeeeee ..Pėrrrr :biggrin:

GURI SYLAJ
29-07-07, 08:34
Pranvera ka nise me dale
dhe bylbylat po kendojne
Hajde vashe moj lule e bardhe
dil ne bashqe te bisedojme o te bisedojme....!

^katunari^
29-07-07, 10:17
O fletėt tua moj trėndafile
Kuq e bardh mi ke
Kuq e bardh mi ke
N’bahqe timen je rritė pa hile
Shoqe ti nuk ke
N’bahqe timen je rritė pa hile
Shoqe ti nuk ke
Disa shoqe t’kanė inat
Se je kuq e bardh e gjatė
Bukuroshe lule borė 2x
Se me ty do t’vej kunorė
E me t’marrė moj me t’shti ndorė
Hajde me t’shti ndorė
O me t’shti ndorė o moj sy laroshe
E me t’mbajtė pėr herė
E me t’mbajtė pėr herė
Qysh se t’pashė o n’zemėr mu poqe
Lule nė pranverė
Qysh se t’pashė o n’zemėr mu poqe
Lule nė pranverė
Njė unazė moj do ta japė
Edhe hallin ta tregoj
Po t’jap fjalė e po t’jap dorė 2x
Se me ty do tvej kunorė
E me marrė moj me t’shti ndorė
Hajde me t’shti ndorė

Dreni30
29-07-07, 10:19
Mashallah, jo mire ja paskan nise kengeve. hahahahahh

^katunari^
29-07-07, 11:50
Moj Xhemile zylyft me rrema
Qysh na dogje moj tu djegtė zemra } 2x
Tu djegtė zemra moj tu boftė hi-e
Po ē’na i sose moj pleq e tri-e } 2x
Kjo Xhemilja o kcej prej gardhit
Gjet te dashnin tuj ra kavallit } 2x
Kjo Xhemilja o dul nė shpat-e
Gjet tė dashnin tuj lujt me at-e } 2x
Kjo Xhemilja o dul te kodra
Gjet tė dashnin tuj lujt me gogla }

Sy_kaltra
30-07-07, 13:06
Loti tė Pikon (http://www.youtube.com/watch?v=nwJt1h7MKhs&mode=related&search=)Nė kėtė dhomė dritat u fikėn
Si zogjė tė trenbur kujtimet ikėn
E fytyra jote sikur njė zanė...2x
Vjen e shfaqet nė gjdo anė

Sikur e shoh loti tė pikon...2x
Vjen nė ėndėrr e mė lėndon
Nga largėsia lotin po e fshij
Netėt e mija nė vetmi...

Arkza
30-07-07, 13:09
A e Din Kush Kangen Mejreme.......... mejrem !? nese edin dikush shkrumini se kam shuem deshir pak e dij por kam Harru :mad:

aLbaChiCk
30-07-07, 13:14
U mashtrova u mashtrova
se dot vuaj se kujtova
kam mendu se muj pa ty
por pa ty si pa kta syy

Un kur dashuroj dashuroj me shpirt
e ti per dy fjal me len edhe ik
Un kur dashuroj dashuroj me shpirt
mos e ban at zemer gur
kthehu jam tut prit

U mashtrova u mashtrova
edhe vetun e pranova
kam mendu se muj pa ty
por pa ty si pa kta dy syy

Un kur dashuroj dashuroj me shpirt
e ti per dy fjal me len edhe ik
Un kur dashuroj dashuroj me shpirt
mos e ban at zemer guri
kthehu jam tut prit

aLbaChiCk
31-07-07, 13:41
Dashurova

Ooo qe nga dita kur t“humba loqk
kurr ma dielli nuk ndriqon
oo nuk ndegjova kur ti vajtojshe
oo dhimbjet tua ti mi tregojshe

Tash ne dor kam letrat tua
i lexoj me plot te lutna
qe ti t“jesh mir mos te vuash
nuk e meriton nji tjeter si mua

Me deshe me zemer ta ktheva shpinen
ma fale shpirtin ta dhash vetmineee
e dii qe me dooo e din qe te dua
zoti nuk e paska shkruar
ne te dy ne te dyy te jem t“bashkuar

oo e di si ti nuk dot gjej
oo me durove pran meje qendrove
oo fjalet e huja si degjove
oo me besove me dashurove
kerkoj falje per ato dhimbje
kerkoj falje qe t“lendova
me ty vdiq dhe zemra ime
qe at dit qe u largove

Me deshe me zemer ta ktheva shpinen
ma fale shpirtin ta dhash vetmineee
e dii qe me doo e din qe te duaa
zoti nuk e paska shkruar
ne te dy ne te dyy te jem t“bashkuar

Adrenalina
31-07-07, 15:45
Albachick te lumshin duart veq vazhdo me poezi!

Adrenalina
31-07-07, 15:51
Ngoni shok ngoni vllazni
se si po shkon loja ne dardani!

Ben Luana: puna mar o Dede_X?
Deda_X: jam tuj mjell qep!
Luana: ku e ke paloken?
Deda_X: dy euro e gjyse oken!
Luana: ku e ke marin?
Deda_X nuk e di a bin a s'bin!
Luana: u shurdhovsh e o magar?
Deda_X: te mire e bafsh e udha e mare!
Luana: qy shurdhani, asgje nuk me mur vesh krejt mrapsht ma kthej (hahahahaa)!!

aLbaChiCk
01-08-07, 00:16
Se kupton askush ket dhembje

Ne kto qaste me ikin fjalet
dhe ky terr po me mbyt
skam aske tja qaj hallet
dhe qdo fjal me mbet ne fyt
oo kurr nuk dita q“eshte lumturia
kurr ne jet se kam shijuu
ter kto vite dashurova
mirpo kush sme deshti muu

Se kupton askush ket dhimbje
se nuk eshte ne lekuren timee
se si shpirti po me shembet
nuk jetohet ne kujtime
se kupton jooo se kupton
mijera net te jesh i zgjuar
kete veeeq un mund ta diii
dhe zemra ime e roberuar

Se gjithqka eshte kunder meje
faj askujt si kam ne boot
qdoher deshta miresineee
poor fitova vetem loot

oo kurr nuk dita q“eshte lumturia
kuurr ne jet s ekam shijuu
ter kto vite dashurova
mirpo kush sme deshti muu

Se kupton askush ket dhembje
se nuk eshte ne lekuren timee
se si shpirti po me shembet
nuk jetohet ne kujtime
se kupton jooo se kuptonn
mijera net te jesh i zgjuar
kete veq un mund ta di
dhe zemra ime e roberuaar

Dreni30
01-08-07, 07:36
Kush po kendon me se miri ketu se eshte kah me duhet nje kengetare.

Diana007
01-08-07, 12:23
Kush po kendon me se miri ketu se eshte kah me duhet nje kengetare.

Paj mendoj se bere zgjidhje Dreni :biggrin:

Dreni30
01-08-07, 13:26
Paj mendoj se bere zgjidhje Dreni :biggrin:

hajr kofte de se po me duhet nje kengetare e mire, hahahahhh

Diana007
01-08-07, 13:46
hajr kofte de se po me duhet nje kengetare e mire, hahahahhh


Qe un o Dren vullentare po vi , wow qafr zoni kam ahaahahhaahah ani pse spo kendoj ketu:biggrin:

Shqiptare
01-08-07, 13:53
Qe un o Dren vullentare po vi , wow qafr zoni kam ahaahahhaahah ani pse spo kendoj ketu:biggrin:

kendo pra, me t nigju, qyyy hahahah

Shqiptare
01-08-07, 13:54
kendo pra, me t nigju, qyyy hahahah

Qe une t'nimoj, po baj muzike pa instrumente e ti knoje kangen:

Unazen prej ari
ne gisht do ta ruj,
ti bre djal mos luj me muu


:biggrin:

Diana007
01-08-07, 14:02
Qe une t'nimoj, po baj muzike pa instrumente e ti knoje kangen:

Unazen prej ari
ne gisht do ta ruj,
ti bre djal mos luj me muu


:biggrin:
Ja ja mos kesi kong se spo me shoon zoni :mad:

Shqiptare
01-08-07, 14:05
Ja ja mos kesi kong se spo me shoon zoni :mad:

E ani de, zgedhe njo ti, e ta ngojna pra, veq mos u nervozo! :biggrin:


Dren, a je ksajde, se Diana osht gati me knu :biggrin:

^katunari^
01-08-07, 14:46
Oj Diana , a po knon a pe lshon renin?

BaNu Ne JeT I sInQeRt
01-08-07, 14:49
Hajde knojna me dahireeeeeeeee:biggrin:

lyra2
01-08-07, 14:52
A ja filloj une nje se e di permendsh ,jo me kqyr ne leter e me knu ....;))

^katunari^
01-08-07, 14:53
Kalldremit po me shkon si shah,
e ke qit qyrkun mbi krah,
po te perbej pash perendin
ec te baca ni sabah..........:wink:

^katunari^
01-08-07, 14:55
A ja filloj une nje se e di permendsh ,jo me kqyr ne leter e me knu ....;))


Nisja more qka po pret, qyre miletin kush gjvrrc nuk ban, hajde kalleeeeeeeeeee

lyra2
01-08-07, 14:59
Te tė kam thėnė mor djalo
Mos ma pi rakinė
Jar na na mor jar na ne

E do ta pi moj zemėr
Sa ta heq mėrzinė
Jar na na mor jar na ne

Shqiptare
01-08-07, 15:02
Mire po u knojka knej pari, edhe me ksilla te mira biles :)))

lyra2
01-08-07, 15:04
Po moj shqipe ,a edi se ni nat jan pi e une prit te dera me i qu ne shpi ..e veq ma dhan ni taz tomel e m lan te dera

BaNu Ne JeT I sInQeRt
01-08-07, 15:04
Kshirni qika kshirni bija
Shka ka fal o perendija
perendija e ka fal
filan aga e ka mar

Kshirni qika kshirni o ju gra
Shka ka mar motra per vlla

lyra2
01-08-07, 15:09
Kush u nda nji herė nga nana
Ai e di pėrse loton
Por nusja jonė shkėlqen si hona
Nonėn kurr nuk e harron

U martove si gjith bota
O ndėrru zamak i ri
Hajde hajde tė derdhė gotat
Gjith' ajo ju fat i mirė

BaNu Ne JeT I sInQeRt
01-08-07, 15:15
Oj e mira ne drita
harrove dashurin e PARE
vAJ VAJ VAJ
harrove ti ate mengjes
kur me the se per ty vdes
vAJ VAJ VAJ

Ti prap te un dote vish
se si kur un zdo te gjesh
VAj vaj vaj
Zdo ta gjejsh nje dashuri
Qe e humbe ne rini

e kam harru me tutje hahaha.

Domira
01-08-07, 15:16
Of of po mir po knojshi ju lumthttp://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

lyra2
01-08-07, 15:16
Kush u nda nji herė nga nana
Ai e di pėrse loton
Por nusja jonė shkėlqen si hona
Nonėn kurr nuk e harron

U martove si gjith bota
O ndėrru zamak i ri
Hajde hajde tė derdhė gotat
Gjith' ajo ju fat i mirė
uups u habita ,jo nuk ka me kqyr ne flete po knoni ato qe i dini vet...

BaNu Ne JeT I sInQeRt
01-08-07, 15:18
po po krejt shka i dim vet..nuk kshirim ne flete:smile:

lyra2
01-08-07, 15:19
ecte katunari oo neper vija t'kerrit
ia marrim nusen oo me dajre t;hotelit
dajret e hotelit shume i adhurojna
edhe nusen e katunarit do ta dojne
...
....
...
....
ooo kuku mu shky defi bre
ahhahahhaahhaha

lyra2
01-08-07, 15:21
po po krejt shka i dim vet..nuk kshirim ne flete:smile:

ehee po iu shoh une juve qysh pi kshirni ....:biggrin:

BaNu Ne JeT I sInQeRt
01-08-07, 15:22
Dasme madhe sonte po fillon
E dashura ime nuse po shkon
Thirje motres mi ka qu
Darsmen e saj per me shku

Shko moter dasmen uroja
Nje tuf lule asaj qoja
E kur te pys se si jam un
Thuaja martesa me dhemb shum

Shko moter nuse percjelle
Shikoja nusrin e dashuris ime
E kur te niset nuse me shku
Mos qaj moter mos mendo ne mu..!!!!!

BaNu Ne JeT I sInQeRt
01-08-07, 15:24
Edhe diqka harrove....

SHko moter darsmen e saj
+Kur ta shofsh nuse mos qaj
Ngrehja duvakun dhe thuj ti
shum pat deshir aj vllavi im...:frown:

tash u ber kenga tamam....

Lyra2 po moj....qashtu de nuk kshirim hiq...krejt jan shka ikam ne mend:smile:

LuLjaa
01-08-07, 15:29
amannn amannn offf offff offfffffffff

^katunari^
01-08-07, 15:32
Po moj shqipe ,a edi se ni nat jan pi e une prit te dera me i qu ne shpi ..e veq ma dhan ni taz tomel e m lan te dera


Hahahahhah, pse nuk po kallxon drejt, ni qiri deshtum me ta dhane po se majte :wink:

^katunari^
01-08-07, 15:49
ecte katunari oo neper vija t'kerrit
ia marrim nusen oo me dajre t;hotelit
dajret e hotelit shume i adhurojna
edhe nusen e katunarit do ta dojne
...
....
...
....
ooo kuku mu shky defi bre
ahhahahhaahhaha


po de po, na katuni thojna valla kur te martohet fukaraja qkyhet tupani, e kum dite qe ka mu ba ni nam, e so pune me marre nuse bre aiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii:rolleyes:

lyra2
01-08-07, 15:53
Pop zgjedhe shume nashat ... etybe me zgjedh aq shume eshte keq

Zero Cool
01-08-07, 15:55
knoni knoni

^katunari^
01-08-07, 15:59
Pop zgjedhe shume nashat ... etybe me zgjedh aq shume eshte keq

ai bre ti qik , nuk asht qerape ajo me e nrru per dite,
deri ne fund te jetes duhet me e duru.
Na ne katun thojna "Deri te martohet i meqmi, budalles i bahen thmija qoban"
e mu po me thojne gjinja qe jam i mequm:wink:

lyra2
01-08-07, 16:04
ai bre ti qik , nuk asht qerape ajo me e nrru per dite,
deri ne fund te jetes duhet me e duru.
Na ne katun thojna "Deri te martohet i meqmi, budalles i bahen thmija qoban"
e mu po me thojne gjinja qe jam i mequm:wink:
jo mire e ki valla,se dredheza shume e kroshnen e vogel duhet me pas...:biggrin:

Virti
01-08-07, 22:34
kajken e sali syles, a e din kush?

lyra2
01-08-07, 22:39
kajken e sali syles, a e din kush?
Po ja nisi une e ti vazhdo
Sali Syla po thrret moj nane......
tring tring ,tring,....

Virti
01-08-07, 22:43
Po ja nisi une e ti vazhdo
Sali Syla po thrret moj nane......
tring tring ,tring,....
bjerma qesen o me duhan...
cimilimilim cimilimilim

lyra2
01-08-07, 22:45
bjerma qesen o me duhan...
cimilimilim cimilimilim
Mo mo le krejt se nuk me kan qillu asi qe kersasin e ,,s'po shkojka ....nxehet gjaku i shqiptarit me kto kenge :biggrin:

Virti
01-08-07, 22:52
Mo mo le krejt se nuk me kan qillu asi qe kersasin e ,,s'po shkojka ....nxehet gjaku i shqiptarit me kto kenge :biggrin:
ani se po ia ngjesim naj kajke te bute... :biggrin:

ssara
01-08-07, 22:56
vazhdone bre se se pasna ndi asniher....

Virti
01-08-07, 23:00
vazhdone bre se se pasna ndi asniher....
na ka humb texti i kajkes... :biggrin:

ssara
01-08-07, 23:06
na ka humb texti i kajkes... :biggrin:

NDOSHTA LYRA SI KA HUMB TEKSTI....

Virti
01-08-07, 23:09
NDOSHTA LYRA SI KA HUMB TEKSTI....
ajo eshte e kujdeseshme, ndoshta e ka textin... :smile:

ssara
01-08-07, 23:13
ajo eshte e kujdeseshme, ndoshta e ka textin... :smile:
ndoshta po................

lyra2
02-08-07, 15:47
ani se po ia ngjesim naj kajke te bute... :biggrin:
hajde virti ,ngjitja ni kojkes me te bute....mu desht pram me shku deri ne pleme e s'mujta me knu ma

vjeshta
02-08-07, 18:18
Kengen po e di ,por zani nuk po me shkon ..hahahah

Virti
02-08-07, 18:21
hajde virti ,ngjitja ni kojkes me te bute....mu desht pram me shku deri ne pleme e s'mujta me knu ma
nisja ti, pastaj une po ia ngjes... :biggrin:

^katunari^
02-08-07, 18:24
ceva pup more rashe te reka,
e gjeta te miren o tuj la tesha
tuj la tesha ma bardh se bora
i kish faqet ma kuq se molla

i kish faqet ma kuq se molla
e mora pushken perpara i dola
e mora pushken e i dola para
"A po nalesh o a te vrava"

lyra2
02-08-07, 21:32
Hajde ,a po i anis dikush kojkes a jo??

luckyman
02-08-07, 21:45
...a moj Leze Leze pasha pasha teqen..
......O vallahi me lezet at jelek ta kisha hjek........

rilinda
02-08-07, 22:31
Hajde more a po knojna? Gaz manaj zhagin ti se ishe n'disponim sonte mi zgjat zanoret :D:D

gazi-de
02-08-07, 22:36
Hajde more a po knojna? Gaz manaj zhagin ti se ishe n'disponim sonte mi zgjat zanoret :D:D
hahahahaha o nuk po me shkon zani valla....ahahhahahahahaah

rilinda
02-08-07, 22:38
Po gjeth at t'bertitne qe e bone, tu ka shterr ma! Hajt neser prama knojm :D e ti ha mjalt me uthull t'molles e t'shnoshet zani :D

gazi-de
02-08-07, 22:45
oo me mu leshu mua zani ju shurdhoj tani....hahahahahhahah
hajt naj dit kur jom nervoz,dhe e qes qajn e me shkon zeri me mire....

rilinda
02-08-07, 22:48
Ti, kur t'je nervoz knon a? :O

gazi-de
02-08-07, 22:55
po de,kur jom nervoz jome shum ne forme,hghghghghghg
haj se kom me kendu kengen,kur jom kan ni vaket i ri..hahahahhahahahah
veq jo tashe,kur te behem nervoze..hahahahahahhahahahahaahhaahhaah

rilinda
02-08-07, 22:56
Tregom qysh me t'bo nervoz se po kom qef sonte me t'ni tu knu?

gazi-de
02-08-07, 23:03
o sante jom lig qy,ok,Kur jom ken ni vaket i ri bajsha pushk bajsha allti.

e qojsha mire me kojshi.
me thirreshin qikat hajde.............................................
oo nuk po me shkon zani bre,po le tjeter dit qy..hahahahahhahahahahahah

rilinda
02-08-07, 23:06
hahahahhaha... mir, mir :D nime, kur po knojn do do qe spo ju shkon hiq zani, pse spe qet edhe ti ni album? qe une po t'bohna menagjere! A je i interesum :D

gazi-de
02-08-07, 23:10
hahahahahahahah kuku moj,une album,me i mar ne qaf tirt kengetar moj se valla kush muzik nuk ngon...
ahhahahahahhaha
nuk e ki keq hajt se mendoj qy..hghghghghghghghghghghg

rilinda
02-08-07, 23:12
Neser e du pergjigjjen se per sonte ika une. E ju mos e lshoni zanin shum se po ma prishni terezinė n'gjum :P:D

gazi-de
02-08-07, 23:18
qe qe kenga moj mos ike,se me shtine te hy borq edhe te Mentori qy,hahahahahah
http://www.youtube.com/watch?v=yqP7gjc-yew

rilinda
02-08-07, 23:20
hahahahahah... oh n't' nift Rammsteini tu e ngu qeta, hahahahhaha.... kuku per ty :P:D

gazi-de
02-08-07, 23:23
pae moj,une borq hyne edhe tu aj qy,nryshe nuk deshti me kendu......hahahahhahahah

aLbaChiCk
03-08-07, 00:36
Nuk e pranoj kete ndarje
se ti lamtumir nuk me thee
ti jeton ne muaa
ndonse ikee ku je ku jee

Ne qerpik pikon loti
te ndjej ne shpirt tim te vrar
ti shkove se dasht zoti
me le te vuaj dukeee qaar

Ty te moren engjujt
se te deshen me shum se un
me mungon shumm muaa
a thuuu vall te mungoj dhe unnn

Ne qerpik pikon loti
te ndjej ne shpirtin tim te vrar
ti shkove se dasht zotii
me te vuaj dukee qaaar

aLbaChiCk
03-08-07, 00:46
Zemra ime mbushur plot kujtime
sonte ecc vetem neper shiii
n“shpirt me mbeti vetem malli mekati yt i zii
thuaj se gabova bera fajjjj
te te them se faj nuk kamm
nese eshte gabim se te besovaa
sott te them me e jotja nuk jammm

Kthehu ma mbas ktheje gjith rinin
e lendove thell ti shpirtin timmm
shko tani ti me dhe zhgenjimm
ish mbret ne gjum por jo ne zgjimmmmm

Ishe mbret ne boten time
dashuria ish piktur
trupi im ishte kornizaa
mbetii nje grafik ne muur
Buzet jan venitur ska me puthje si ateher
sonte shiu qe mi lagu
do tme sjell mbreter te tjer


Zemer ime mbushur me kujtime
sonte ecen vetem neper shii
ne shpirt me mbeti djaloo vetem malli
mekati dhe shalli yt i zi
thuaj se gabova
te te tham se faj nuk kammm
nese eshte gabim qe te besova
sot te them e jotja me nuk jam

Kthehu ma mbas ktheje gjith rininn
e lendove thell ti shpirtin timm
shko tani ti me dhe zhgenjim
ishe mbret ne gjum por jo ne zgjimm

Ishe mbret ne boten time
dashuria ish piktur
trupi im ishte korniza
mbeti vetem nje grafik ne muuur
e verteta eshte e hidhur
sme shikon dot ne syyy
ti per mua je i vdekur
vuaj tani per ne te dyyyy

LuLjaa
03-08-07, 01:01
Nese ne zemer sme ke pas
nese me shpirt s'me ke dashte
pse su bane ferr me mua
pse ne fillim s'me ke tregua

e tradhtove kujtimin time
more rrugen e pa kthim

e tradhtove rinin time
solle dhembje n'zemren time

ref: 2x
do te mundohem te harroj
veshtire e kam kete e pranoj
lamtumire, moj lamtumir
te uroj un ēdo te mire

te kam rujt me butsesi ne zemer
por ti dashte tjeter emer
e din zot sa te kam dashte
e din si ai si ndihem tash

ndoshta malli dka me marr
zemra kurr s'ka me ta fal

e tradhtove rinin time
solle dhembje n'zemren time

ref: 2x
do te mundohem te harroj
veshtire e kam kete e pranoj
lamtumire, moj lamtumir
te uroj un ēdo te mire...

Virti
03-08-07, 01:05
wooowww :eek: :frown: :mad:

LuLjaa
03-08-07, 01:05
Eh kush t'ka rrejtee e kush t'kaa mashtruu jollaaa shpirti jemm oo a po vjen me muu
Mee pas diiiitt se ti m'don kurr per jetoo ohh nuk t'kisha lann ihuuu

Op oooop qikaaaaa valla ēka e kam marak qet kange kukuu ani do tjeter sa mire me kendojn hmm

aLbaChiCk
03-08-07, 01:08
Eh kush t'ka rrejtee e kush t'kaa mashtruu jollaaa shpirti jemm oo a po vjen me muu
Mee pas diiiitt se ti m'don kurr per jetoo ohh nuk t'kisha lann ihuuu

Op oooop qikaaaaa valla ēka e kam marak qet kange kukuu ani do tjeter sa mire me kendojn hmm

hahahahahaahahahahah jashaaa LuLjaa

LuLjaa
03-08-07, 01:13
hahahahahaahahahahah jashaaa LuLjaa

hahahahahaha jashaaaa valla o ēka e kam edhe nja po, pom vjen marre me qit hahaha ama edhe interesant ish veē me qit te budallaqet qata hahahahahaa

LuLjaa
03-08-07, 01:14
wooowww :eek: :frown: :mad:

ooo jeeee marum e hajt hahaha

aLbaChiCk
03-08-07, 01:16
A jam ende n“zemren tonde
dashuria ime e vjeter
a vi une n“ondrrat tua
apo vjen dikush tjeter
saher du te thrras ne emer
po gaboj e pot thrras zemer

Hajde me mu hajde me muu
me dit ti qka boj per ty
kurr sishe larguu

Midis lulesh te ksaj bote
syri im veq ty te shehh
veje doren n“zemren time
degjoje per per ty si rreh
saher du te thrras ne emer
po gaboj e pot thrras zemer
hajde me mu hajde me muu
ne GjiLan me shkuuuuuu
me dit ti qka boj per ty
kurr sishe larguuu

hahahaahahah

LuLjaa
03-08-07, 01:17
Tek ty jeton shpirt dashuriia, tek buzet e tua gjeta jeet
kur me prek te them te dua, jan te miat buzt e tua
mere qiellin ta kam falur , me meer
Ti je bota, ti je dielli
ti je deti, ti je qielli
ti je aii, Te dua tyy

Je gjysma ime ne kete jet, gjithēkaa qe kam
Nese nje dit me nuk do jem, me shkruajte nen tok e jotja jam
Nje oqean qe na ndan tek un je sot
Nese nje dit qielli do te qaj, dielli do te dij te ngrohhh

Tek ty jeton shpirt dashuriia, tek buzet e tua gjeta jeet
kur me prek te them te dua jan te miat buzt e tua ,
mere qiellin ta kam falur, me mer
Ti je bota, ti je dielli
ti je deti, ti je qielli
ti je aii, Te dua tyy

Je gjysma ime ne kete jet, gjithēka qe kam
Nese nje dit me nuk do jem, me shkruajte nen tok e jotja jam
Nje oqean qe na ndan tek un je sot
Nese nje dit qielli do te qaj, dielli do te dij te ngrohhh

vendasi
03-08-07, 01:18
A jam ende n“zemren tonde
dashuria ime e vjeter
a vi une n“ondrrat tua
apo vjen dikush tjeter
saher du te thrras ne emer
po gaboj e pot thrras zemer

Hajde me mu hajde me muu
me dit ti qka boj per ty
kurr sishe larguu

Midis lulesh te ksaj bote
syri im veq ty te shehh
veje doren n“zemren time
degjoje per per ty si rreh
saher du te thrras ne emer
po gaboj e pot thrras zemer
hajde me mu hajde me muu
ne GjiLan me shkuuuuuu
me dit ti qka boj per ty
kurr sishe larguuu

hahahaahahah
Meda...e vetmja kenge e tije qe me pelqen .....:smile:

aLbaChiCk
03-08-07, 01:19
Meda...e vetmja kenge e tije qe me pelqen .....:smile:

hahahahahaahahahaha tu dek me kon kur e ni ket kong ngjallna hahahahaha

vendasi
03-08-07, 01:22
hahahahahaahahahaha tu dek me kon kur e ni ket kong ngjallna hahahahaha
Valla mir e ke se edhe mu ma ngacmon telin kjo kenge...:smile:

aLbaChiCk
03-08-07, 01:22
Valla mir e ke se edhe mu ma ngacmon telin kjo kenge...:smile:

hahahahahahah Gjilanas me kon e mos met ngacmu kjo kang ska shans :smile:

LuLjaa
03-08-07, 01:25
Me dashni kurr loj mos ban
Se shpejt rrena del mejdan
E pishman kur ke me u ba
Ska kush hallin me ta qa

Me dashni e pas dashni
Vaj ky halli jon i zi
Nuk dime kujt me I besu
Ska lezet me u dashuru

O ju treja e ju tri
Me dashni nuk ka mahi
Nje gabim sa po kushton
Kush e din kurr nuk tradhton

Me dashni e pas dashni
Vaj ky halli jon i zi
Nuk dime kujt me I besu
Ska lezet me u dashuru

ueeeee :P

aLbaChiCk
03-08-07, 01:28
Me dashni kurr loj mos ban
Se shpejt rrena del mejdan
E pishman kur ke me u ba
Ska kush hallin me ta qa

Me dashni e pas dashni
Vaj ky halli jon i zi
Nuk dime kujt me I besu
Ska lezet me u dashuru

O ju treja e ju tri
Me dashni nuk ka mahi
Nje gabim sa po kushton
Kush e din kurr nuk tradhton

Me dashni e pas dashni
Vaj ky halli jon i zi
Nuk dime kujt me I besu
Ska lezet me u dashuru

ueeeee :P

hahahahahaahah LuLjaa cooool :smile:

vendasi
03-08-07, 01:28
hahahahahahah Gjilanas me kon e mos met ngacmu kjo kang ska shans :smile:eh de....po kot tash me ka kalu treni..e po ndegjoje keng per dashurin e vjeter.....:smile: