PDA

View Full Version : Ēka ėshtė durimi pėr ju?


Faqet : [1] 2 3

Adrenalina
22-07-07, 16:17
Te nderuar diskututs ja qe edhe une po e hapi nje tem te re dhe shpresoj se do ma pranoni! Se qka eshte durimi per ju?

Durimi eshte mburoj per njerz.
Durimi zbulon karakterin e njeriut!

Pershendetje per ata qe vin me radhe....

gazi-de
22-07-07, 16:58
Pershendetje Adrenalina,te pergezoj pertemen...
Durime eshte strategja me e mire per te mbijetu(mendoj une)........
dhe durimi e tregon gjithr her te verteten.......
respeket...

Adrenalina
22-07-07, 17:18
Pershendetje Adrenalina,te pergezoj pertemen...
Durime eshte strategja me e mire per te mbijetu(mendoj une)........
dhe durimi e tregon gjithr her te verteten.......
respeket...

Faleminderit per urimin dhe mendimin tuaj Gazi..
Gjithashtu je i pershendetur nga Adrenalina

gazi-de
22-07-07, 17:22
Faleminderit per urimin dhe mendimin tuaj Gazi..
Gjithashtu je i pershendetur nga Adrenalina
Pershendetje me durim a pa durim hahahahhahahaha sepse jeme te tema durimi(pak shaka)
Flm gjithe ashtu.....

Adrenalina
25-07-07, 10:11
Pershendetje me durim a pa durim hahahahhahahaha sepse jeme te tema durimi(pak shaka)
Flm gjithe ashtu.....

ahhhaha, me durim dhe pa durim spo di valla.....po kam frig se po e tejkalojm durimin e tani smund te durojm me!!

Shqiptare
25-07-07, 10:14
Adrenalina, pershendetje e pergezime per temen!

Durimi per mua eshte tejet i rendesishem. Mendoj qe eshte e vetmja karakteristike me te cilin eshte i mveshur njeriu e qe dallohet nga krijesat e tjera.

Mendoj qe pa durim njeriu padyshim do te deshtoje ne jete!

lyra2
25-07-07, 10:20
Durimi eshte,kur dikush te mashtron ,e din por prap duron,kur dikush te premton ,prap behesh se po i beson,kur dikush te torturon ,te dhemb por e duron!!!!!

Adrenalina
25-07-07, 10:29
Adrenalina, pershendetje e pergezime per temen!

Durimi per mua eshte tejet i rendesishem. Mendoj qe eshte e vetmja karakteristike me te cilin eshte i mveshur njeriu e qe dallohet nga krijesat e tjera.

Mendoj qe pa durim njeriu padyshim do te deshtoje ne jete!


Faleminderit Shqiptare,
Pajtohem me mendimin tend se eshte shume e vertete qe njeriu mund te deshtoj ne jet me pa durim!

Pa diskutim se durimi na kthen ne fitim!

Adrenalina
25-07-07, 10:33
Durimi eshte,kur dikush te mashtron ,e din por prap duron,kur dikush te premton ,prap behesh se po i beson,kur dikush te torturon ,te dhemb por e duron!!!!!
Po me ne fund na ben ti njohim te tjeret, ashtu edhe vetveten se sa mund te durojm.

Sy_kaltra
25-07-07, 10:42
Gjdo gjė ka kufi po ashtu edhe durimi !

Virti
25-07-07, 14:05
durimi eshte kur je ne knockout dhe pret numerimin... :cool:

Zero Cool
25-07-07, 16:24
Per mu durim eshte, me nejt tan naten me nje femer edhe mos me u sexav :cool:

LOJETARI
25-07-07, 16:32
Per mu durim eshte, me nejt tan naten me nje femer edhe mos me u sexav :cool:

Ky nuk ėshtė durim , por ndejė.Durimi ėshtė kur seksavesh terė natėn dhe nuk e humbė fuqinė hahahahahahahaah........dmth duron shumė hahahah

Zero Cool
25-07-07, 16:34
Ky nuk ėshtė durim , por ndejė.Durimi ėshtė kur seksavesh terė natėn dhe nuk e humbė fuqinė hahahahahahahaah........dmth duron shumė hahahah
Aiiiiiiiii bre shoki jem , pra une kokna shuuuuuuuuume shuuuuuuuume i durushem :biggrin:

Nirvana Band
25-07-07, 16:39
Urime per temen Adrenalina.

Durimi per mua eshte pjesa me e rrespektueshme te q'do kush.

25-07-07, 16:46
Durimi osht djali i dajes :D:P qashtu e ka emrin :D

Adrenalina
25-07-07, 18:15
Urime per temen Adrenalina.

Durimi per mua eshte pjesa me e rrespektueshme te q'do kush.

Falimnderit shume per urimin edhe mendimin tuaj, Nirvana Band.

Pershendetje

Nirvana Band
25-07-07, 18:24
Falimnderit shume per urimin edhe mendimin tuaj, Nirvana Band.

Pershendetje

Gjithashtu faleminderit per pershendetjen, mbetesh e rrespektueshme nga une.

Tomori
28-07-07, 10:15
Per mu durim eshte, me nejt tan naten me nje femer edhe mos me u sexav :cool:

hahahahahahahahahhahahhahaahahahhahaaaaaaa,,,,

valiii
28-07-07, 11:17
Gjeja me me rendesi per mua ne kete jete eshte Durimi .

Adrenalina
30-07-07, 14:50
Durimi nuk na len me gabu!

Paradox_13
31-07-07, 06:27
Durimi eshte trimeria me e madhe.........

Shqiptare
31-07-07, 07:42
Karakteri i mire i njeriut varet edhe nga durimi qe ka. Sa me shume durim te kete aq me shume meriton te quhet njeri!

Preshevar
31-07-07, 09:06
Durimi ėshtė ēelėsi i mirsis !

Murgesha
31-07-07, 12:40
Nėse dikush ta fut njė grusht turinjve e ti pėrgjak dhe ti si ke bėrė asgjė, nėse durohesh mos me ja sha sė paku nėnėn atėhrė ky ėshtė durimi. http://dardania.de/vb/upload/images/icons/icon6.gif

aLbaChiCk
31-07-07, 12:46
Nėse dikush ta fut njė grusht turinjve e ti pėrgjak dhe ti si ke bėrė asgjė, nėse durohesh mos me ja sha sė paku nėnėn atėhrė ky ėshtė durimi. http://dardania.de/vb/upload/images/icons/icon6.gif


Hhaahahahahahaahahahahaahhahahahah Murgesha ose me i thon te faleminderit haahhahaha

Zero Cool
31-07-07, 16:34
Nėse dikush ta fut njė grusht turinjve e ti pėrgjak dhe ti si ke bėrė asgjė, nėse durohesh mos me ja sha sė paku nėnėn atėhrė ky ėshtė durimi. http://dardania.de/vb/upload/images/icons/icon6.gif

Jo bac :mad: Juzu Krishti ka dek :smile:

gertaa
31-07-07, 16:37
Gjdo gjė ka kufi po ashtu edhe durimi !
DURIMI OSHTE ME NEJT QATY RAT E ME PERIT E MOS ME ARDH QAJ QI PE PRIT QE SA :biggrin:

gertaa
31-07-07, 16:39
Per mu durim eshte, me nejt tan naten me nje femer edhe mos me u sexav :cool:
KE REJT SE DURIM ASHT ME TE PRIT QAJO SY KALTRA E MOS MI SHKU TI

aLbaChiCk
31-07-07, 17:10
KE REJT SE DURIM ASHT ME TE PRIT QAJO SY KALTRA E MOS MI SHKU TI

gertaa edhe durim osht me shku edhe mos me bo kurgjo :biggrin:

Zero Cool
31-07-07, 17:26
KE REJT SE DURIM ASHT ME TE PRIT QAJO SY KALTRA E MOS MI SHKU TI
ma durim se me nejt desh me 1 femen e mos me u sexav ku ka bre po leni hajgaret qy :biggrin:

gertaa
31-07-07, 17:45
ma durim se me nejt desh me 1 femen e mos me u sexav ku ka bre po leni hajgaret qy :biggrin:
ANI DE QASHTU THASH QE AJO SYKALT QYSH U SHTRI E PO PRIT QE SA QE PI SHKON TI E TI KURRKUN

gertaa
31-07-07, 17:47
gertaa edhe durim osht me shku edhe mos me bo kurgjo :biggrin:
HAHAHAHAHA QASHTUT OSHT SE QASAJNA MUN MI SHKU EDHE MOS MI BO KURGJO SE ...

LuLjaa
31-07-07, 19:14
Qe ēka eshte durimi per mu, se sun po rri pa ja qit nje caffe Paradoxit

Merre qe ketu e ki se s'po di ku me ta qit ma :)

http://berlin.equipier.com/images/late-machiato.jpg

Paradox_13
31-07-07, 20:33
Qe ēka eshte durimi per mu, se sun po rri pa ja qit nje caffe Paradoxit

Merre qe ketu e ki se s'po di ku me ta qit ma :)

http://berlin.equipier.com/images/late-machiato.jpg

Durim ashte edhe kure te nalet rryma e smun e merr kafen derisa eshte e nxeht....
Falemnderit Lulja...

LuLjaa
01-08-07, 01:31
Durim ashte edhe kure te nalet rryma e smun e merr kafen derisa eshte e nxeht....
Falemnderit Lulja...

Qat problem e pata edhe une qatehere, po shnosh na.. T'past ba mire caffe-ja :D

Paradox_13
02-08-07, 06:54
Durimi eshte tejkalimi pa nervoz i ''pes'' minutave te furraxhis...

Shqiptare
03-08-07, 10:13
Durimi eshte ai i cili te ben ta kontrollosh veten ne momentet ma kritike psiqike! Eshte gjeja me e veshtire qe mund ta beje nje njeri, lum ai apo ajo qe eshte i mveshur me kete te mire nga Zoti :)

selvija
03-08-07, 21:03
Tyben hiq e durushme sjam,, e pa saberttt..:redface:

SANTANA-29
03-08-07, 21:11
Durimi ėshtė aftėsia e shtyrje-pritjes, apo pa u mėrzitur (http://sq.wikipedia.org/w/index.php?title=M%C3%ABrzia&action=edit) ose nervozuar, ose ruajtja e qetėsisė (http://sq.wikipedia.org/w/index.php?title=Qet%C3%ABsia&action=edit) kur ndesheni me vėshtirėsi,,,,,,,:smile:

Paradox_13
03-08-07, 21:14
Durim eshte edhe pritja ne msn perderisa ban nje postim ne f.d.....ahahahah

Luana
03-08-07, 21:20
Durim eshte edhe pritja ne msn perderisa ban nje postim ne f.d.....ahahahah

phaaaaaaaaa sa durimin e paske bre , per 2 seconda veq po flitet ketu ah . hahahhahaahh....

egi
03-08-07, 21:33
deri sa te vlon uji ne koke

Murgesha
03-08-07, 21:39
deri sa te vlon uji ne koke

Me ēka me e nxe ujtė e kokės Egi? http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

egi
03-08-07, 21:47
Me ēka me e nxe ujtė e kokės Egi? http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

hehhe koka jeme nxehet me fjal qe folen palidhje..dhe me padrejtesin ..
e koka jote hehehe :biggrin:

Murgesha
03-08-07, 22:05
hehhe koka jeme nxehet me fjal qe folen palidhje..dhe me padrejtesin ..
e koka jote hehehe :biggrin:

Valla veq furra qė ma nxen se ndryshe si del ujė kėsaj kokės time hahahahaahhahaahah

Virti
06-08-07, 14:34
durimi eshte kur je tip flegmatik... :tongue: :biggrin:

Shqiptare
06-08-07, 14:43
Durim do te thote, te flasin keq per ty nder sy, e ti te heshtesh!

Domira
06-08-07, 15:39
Durimi per mu don te thote kur i joti te gjun me gure e ti me buke, ose ne rastin me te keq, as nuk e ndigjon e as nuk e sheh...

lyra2
07-08-07, 09:37
Durimi eshte ai qe nganjeher e bene nga zori ...

Nirvana Band
07-08-07, 11:19
Durimi per mua don te thot te rrespektosh dobesit e dikuj tjeter.

Paradox_13
29-10-07, 15:44
..te presesh nen strehen qe pikon perderisa nuk ndalet shiu....

rafet llapjani
29-10-07, 15:56
Te kashojsh gishtin dhom sa te mujsh e mos me piskat ahahahahahahaahahah

DEA
29-10-07, 16:03
Durimi eshte gjeja me e qmuar, lum ai qe e posedon. Po mendoj se edhe durimi ka kufijte e vet, perderisa shumica e keqkuptojne.

selvija
29-10-07, 16:25
Durimi durim mundohem te kemi deri sa te plasin damaret e qesim jashte...

Adrenalina
29-10-07, 19:00
Durimi eshte gjeja me e qmuar, lum ai qe e posedon. Po mendoj se edhe durimi ka kufijte e vet, perderisa shumica e keqkuptojne.

Kufit nuk i njohin derisa te sprovohen te gjithe njejt...

gazi-de
31-10-07, 00:53
Nuke po e njohe.hghghghghghghghghg

aLbaChiCk
31-10-07, 00:55
E kam qafen e shkurt smuj me duru hiq hahahahahah

Domira
31-10-07, 00:59
Durimi eshte, te sillesh ne Sahare sikur je ne Antalia:biggrin:

gazi-de
31-10-07, 01:36
aha tash e kuptova temen,hahahah une mendovadurimin(emer)hahahahahah

Durimi eshte shprese...

LuLjaa
31-10-07, 01:51
Durimi eshte kogja i fort . . .

Paradox_13
06-11-07, 19:23
Pritja ne udhekryqe pa semafor...........

Virti
09-11-07, 16:46
durimi eshte kur dikush ben multitasking dhe ti e pret... :tongue: :biggrin:

Paradox_13
12-11-07, 21:13
...te mos qajm as mos shajm dhembjen qe mezi durohet..........

Paradox_13
15-11-07, 16:28
Durim e pertej durimi eshte te degjoshe dhe te heshtesh para zerave qe qirren pa piken e turpit duke premtuar nga foltoret anekend Kosoves per nje jet ma te mire,perderisa nga prapaa skena erresira dhe korupcioni po na e zen frymen.....

selvija
15-11-07, 17:11
OO duhet me duru bree..se boll po me dhem permjetii..pa qare me duru...qka me boo..:confused:

Paradox_13
05-01-08, 17:09
Me prit derisa te shkrihet bora e te ike dimri...........

LABI
05-01-08, 22:47
Te shumten e rasteve zgjidhje (qendrim , veprim , mosveprim ) e gabuar !!

egi
05-01-08, 23:21
Te shumten e rasteve zgjidhje (qendrim , veprim , mosveprim ) e gabuar !!

fol thjesht..durimi eshte dikush me te sha e ti me vazhdu rrugen :tongue:

Albonita
06-01-08, 17:00
Qka esht durimi.. Durimi mbi te gjitha lum aj se duron.!!

gazi-de
06-01-08, 17:39
Durime nganjeher te sakaton,te hane:rolleyes: .:biggrin:

Albonita
06-01-08, 17:48
Durime nganjeher te sakaton,te hane:rolleyes: .:biggrin: Mos e le te haj durimi ty po ti haje durimin ahhahaaha durimi asht i mir hahahaa

gazi-de
06-01-08, 17:57
Mos e le te haj durimi ty po ti haje durimin ahhahaaha durimi asht i mir hahahaa
jo po e ha une valla po lukthi nuk po ban moj qy,hahahahahahhahahahahahhahah

Albonita
06-01-08, 17:58
jo po e ha une valla po lukthi nuk po ban moj qy,hahahahahahhahahahahahhahah hahaha Nga durim mos met dhimt Lukthi ha jogurta hahahhaa se lir i kini ju ne De ahhahaha ;)

gazi-de
06-01-08, 18:07
qy jogurta edhe me keq moj,po me e keqja qe produktet e qumshtit nuk ha...
a durim o durim lukthim ne bane tim.hahahahahahhahahahahhaha

Albonita
06-01-08, 18:09
qy jogurta edhe me keq moj,po me e keqja qe produktet e qumshtit nuk ha...
a durim o durim lukthim ne bane tim.hahahahahahhahahahahhaha hahahahahaaaa hahaaaaaaaaa oki duro mos e demto veten pra me as gje ahhahahaaa hahahaaaa

gazi-de
06-01-08, 18:12
po po duhet te durojm moj
Durimi eshte shpeteim valla.....................

Albonita
06-01-08, 18:24
po po duhet te durojm moj
Durimi eshte shpeteim valla..................... Durimi mbi te Gjitha :smile:

gazi-de
06-01-08, 18:32
Durimi mbi te Gjitha :smile:
Durimit ase plumbi nuk ja lene.:smile:

Paradox_13
06-01-08, 19:45
Durimi eshte ritmi i kenges se qendreses duke pritur kohen qe sjelle shpetimin.........

Virti
19-01-08, 01:12
... sabri! :biggrin:

Xuki
19-01-08, 09:40
...ėshtė sikur e pritė supėn deri sa tė ftofet.........tu i fry, phuu....phuuuu.....qetsohet puna!

Cia-Ferizaj
19-01-08, 15:32
durimi a .......... eshte nje send kur pret prej dikujt diqka e vonohet e ti gajlohesh por nuk merr masa

LuLjaa
19-01-08, 16:59
Durimi teper i fort,, kush munet me duru mire eshte puna

lazdrani
19-01-08, 17:50
Durimi teper i fort,, kush munet me duru mire eshte puna

Topi se luan....Amin

Albonita
08-02-08, 20:14
Lum aj qe duron ,, durimi mbi te gjithaaaa.......

gazi-de
08-02-08, 21:22
Kush eshte ky durimi,a ka eshte nuk po e njoh:mad: :redface:

vjeshta
08-02-08, 23:44
Me i ba ftyre te mire lojes se keqe !

Estella
09-02-08, 02:21
Durimi eshte veti shume e mire ,por e keqja eshte se smund te durosh gjithom edhe explodon njhere

Oqeani
09-02-08, 02:45
Durimi eshte te mbetesh pa gjum gjer ne oret e vona !!!!!!!!!!!!

aLbaChiCk
09-02-08, 11:18
Skam hiq :biggrin:

Estella
09-02-08, 12:26
shume duroj
por secili durim ka edhe nje fund

Domira
09-02-08, 13:26
Durimi ishte mesim i vazhdueshem...

Virti
10-02-08, 13:03
... pritja, kur te ndalet rryma... :biggrin:

BreD
10-02-08, 18:44
Shum kam duru Po nuk duroj mo Ska Met asgjė :S

Virti
10-02-08, 23:51
durimi eshte kur numeroj deri ne tre e pastaj flas... :wink:

Paradox_13
11-05-08, 21:09
Me ndej ulun ne dritare pa mos hudhe shikimin ka oborri kojshis................

Breshka
11-05-08, 21:10
Durimi xeher po ne fyt embelsir

Murgesha
11-05-08, 21:11
Hiq nuk e njof durimin valla, dmth skam hiq.

lovely
11-05-08, 21:12
Hiq nuk e njof durimin valla, dmth skam hiq.


tybe nifare vakti jam kan bashke me to po m la edhe ai.. krejt po m lojn qishtu :biggrin:

Naki
11-05-08, 21:15
Durimi dhe arsyeja sė bashku mė kanė sjellur shumė tė mira nė jetė!

Murgesha
11-05-08, 21:24
tybe nifare vakti jam kan bashke me to po m la edhe ai.. krejt po m lojn qishtu :biggrin:


Valla edhe unė prej se jam prishė me durimi as me burimin sun po e qoj mė hahahahahaahha

sunrise
11-05-08, 21:48
80% e personalitetit tem ... kur e di qe cdo gje ka arsye pse ndodhe dhe se e ka edhe zgjidhjen normal

lovely
11-05-08, 22:04
Valla edhe unė prej se jam prishė me durimi as me burimin sun po e qoj mė hahahahahaahha


per qata jam une ktu, mos me refuzo te lutem ...

kurr n jete s kam pas nevoje me lut dikon qikaq shume hahahahahahahahahaahahahahah

selvija
11-05-08, 22:21
Paj si une qe durova sante boll shum....se kapa njonen e njoni me to bo pangjukkkkk:tongue:

Murgesha
11-05-08, 22:27
per qata jam une ktu, mos me refuzo te lutem ...

kurr n jete s kam pas nevoje me lut dikon qikaq shume hahahahahahahahahaahahahahah


Valla edhe unė hiq Durimin sun e duroj dot, shuj se ty ma mirė tė ra, ti dole ashiqare e unė prap mbeta tinxa hahahahahahaahahahahah

lovely
11-05-08, 22:28
Valla edhe unė hiq Durimin sun e duroj dot, shuj se ty ma mirė tė ra, ti dole ashiqare e unė prap mbeta tinxa hahahahahahaahahahahah


oh tybe tinxa t knaq ma shume hahahahahahahahahahahahaahahhaahahahaha

LABI
11-05-08, 22:53
Durimi (per mua) eshte nje absorbues dhe ne t'njejten kohe shteres i energjive

LuLjaa
11-05-08, 23:09
euu ēka ish kan ky Durimi , boll sen i fort tybe

Luana
11-05-08, 23:10
Durimi (per mua) eshte nje absorbues dhe ne t'njejten kohe shteres i energjive


Kush Labi me duru ahhh....phaaaaaaaaaaa ishalla zoti nuk me zatet me to ....:biggrin:

LABI
11-05-08, 23:13
Kush Labi me duru ahhh....phaaaaaaaaaaa ishalla zoti nuk me zatet me to ....:biggrin:

Jam tip per nga natyra dhe qendrimi melankolik ( i qete)

per nga veprimi vullkan ( vloj si tamli ) :biggrin:

Luana
11-05-08, 23:15
Jam tip per nga natyra dhe qendrimi melankolik ( i qete)

per nga veprimi vullkan ( vloj si tamli ) :biggrin:

uhhhh djal mos me frigo ....se kam fillu me u dridhe para vakti :tongue:

LABI
11-05-08, 23:21
uhhhh djal mos me frigo ....se kam fillu me u dridhe para vakti :tongue:


Luana - mos e korit namin e nofkes . A je luanesh a s 'je :rolleyes: :wink:

Luana
11-05-08, 23:26
Luana - mos e korit namin e nofkes . A je luanesh a s 'je :rolleyes: :wink:

Hajt bre per ate hater qe po me thua Luanesh , pra ti rri se sonte e kam plan me te bo hyzmet ... qka deshte kafe me tomel a me qushmt apo mos deshe ndonje fruit ...?:biggrin:

Paradox_13
12-05-08, 11:06
Te ndenjurit kembe perballe ulses se zbrazet ne tren............

Jana
12-05-08, 13:40
Me mendu para se me fol edhe ne momentet kur je nervoz...apo te eshte be nje padrjetesi e madhe,,,,....

Thjesht mi kontrollu fjalorin tend.....

Naki
12-05-08, 14:33
Me mendu para se me fol edhe ne momentet kur je nervoz...apo te eshte be nje padrjetesi e madhe,,,,....

Thjesht mi kontrollu fjalorin tend.....

Profilaks ndaj mllefit eksploziv.

Paradox_13
12-05-08, 18:32
Pritja ne peronin nr.13..........

Albonita
19-05-08, 17:03
...........Durimi mbi te gjitha ..!

SheTa
19-05-08, 17:05
Me Durim Qdo qe Arrihet :) po Spate Durim dot humb shum qka :)

emine
19-05-08, 17:34
Me tu hidh em ja llapangjesh nji shpulle,e prep me lan:p

selvija
19-05-08, 18:04
Duroj duroj,,ama kur shperthej eksplodoj....

Cia-Ferizaj
19-05-08, 18:17
me duru shum ose pak ,.,,,,,, mdoket na shqiptaret boll kena duru

Naki
19-05-08, 18:30
Arsyeja ,veprimi,koha ėshtė formula tė cilen e zbatojė ēė tė kemė durimin e balancuar!

lyra2
19-05-08, 19:59
Durimi eshte i hidhur por frytet e durimit jane te embla .....:)

ssara
19-05-08, 20:01
durimi Eshte Pritja Deri Sa Te Vjen Rryma...deri Kur Ne Terr

emine
19-05-08, 20:02
me mujt me qendru indiferente perpara shpifjev...

lyra2
19-05-08, 20:11
Durimi dhe kalimi i kohes vlejne me shume se sa forca dhe terbimi.................;)

Agolli
19-05-08, 20:12
S'isha duru pa i gilicat banderat ne Peje, ..dhe kisha, kshyr a po mundet KEK-u, me u duru pa qeshe! :biggrin:

Lola
20-05-08, 00:13
durimi ėshtė gabimi.........................

rafet llapjani
20-05-08, 09:32
durimi ėshtė gabimi.........................

Kuku Lola qysh te kje si une vallahi hiq sun duroj fup e gjylyt rrasna ne pun qfar hamam durimi kush ka pa hjr tu prit ahgaghaghaghaghaghaghaaghahgagh

emine
20-05-08, 10:02
me mujte me u duru pa i than nja 10 here ne dite, X-it se e du .......

Oqeani
20-05-08, 10:10
Durimi eshte prishje e nervave !!!

Paradox_13
20-05-08, 12:09
...........alltan eshte durimi po u konsumua ne doza te caktuara...........

Wolf
20-05-08, 12:15
Durimi ? eshte nje tolerim ndaj tjerve

MemphiSx
20-05-08, 12:22
Duroj deri ne vij t'kuqe,duroj veq qka durohet,me m'prek ne tela najsen s'duroj hiq :D


Per selvijen durimi vlen pa kufij :D

selvija
20-05-08, 12:25
Duroj deri ne vij t'kuqe,duroj veq qka durohet,me m'prek ne tela najsen s'duroj hiq :D


Per selvijen durimi vlen pa kufij :DQitash me ardh me ti dhez nje dy flakaresha a me kishe duru ,,,:biggrin:

MemphiSx
20-05-08, 12:29
Qitash me ardh me ti dhez nje dy flakaresha a me kishe duru ,,,:biggrin:


M'varet ku :D :D Duroj bre edhe flakareshat qa me bo :D :D

Domira
20-05-08, 12:30
Durimi eshte kur njeriu do dicka por smund ta ket dhe duhet me duru. Dmth eshte e lidhur me deshira te njeriut, per te pase ose per te reaguar ne momente te caktuara.
Ka njerez qe i kane keto deshira ose nevoja, e ka njerez te cilet nuk i kane keto. Vetem aty qendron dallimi se kush e ka me lehte te duroje dhe kush e ka me veshtire te duroje.

Naki
20-05-08, 12:38
Durimi eshte kur njeriu do dicka por smund ta ket dhe duhet me duru. Dmth eshte e lidhur me deshira te njeriut, per te pase ose per te reaguar ne momente te caktuara.
Ka njerez qe i kane keto deshira ose nevoja, e ka njerez te cilet nuk i kane keto. Vetem aty qendron dallimi se kush e ka me lehte te duroje dhe kush e ka me veshtire te duroje.

Mė pėlqeu mendimi i juajė!

Toleranca ka kufijtė e vetė ,vijat e kuqe,arsyeshmėria dhe koha na ndihmonė nė zbutjen e ēėndrimeve.

Paradox_13
07-01-09, 21:11
...aty ku fjala eshte gjeneral vepra pa dore te djathte pore me emer te vet perpelitet nga enderra ne zhgender,.. dhe prap vazhdon duke pritur diten e ringjalljes....

emine
07-01-09, 21:20
gjithmone e kam vlersu veten(te padurushme),,,po kure e ktheje koken pak dhe mendoi sa shume kam duru,tham qe jam teper e durushme,edhe ma shume qe kam mendu vet,,,,,,

ne te ardhmen durimi do te jet dicka e panjohun per mu(lamtumir durimit);)

Idila
07-01-09, 21:26
Edhe durimi e ka njė limit derisa tė mbushet kupa, e kur s`ka mė vend atėherė fillon tė derdhet!

Paradox_13
07-01-09, 21:30
gjithmone e kam vlersu veten(te padurushme),,,po kure e ktheje koken pak dhe mendoi sa shume kam duru,tham qe jam teper e durushme,edhe ma shume qe kam mendu vet,,,,,,

ne te ardhmen durimi do te jet dicka e panjohun per mu(lamtumir durimit);)

Ai qe shpiku Lamtumiren dhe Heshtjen duhet ti kete shpikur te dyja bashke.apo e qpiku lamtumiren per te terhequr pas saj heshtjen...!!

Perqafo durimin Emine..

rafet llapjani
07-01-09, 21:32
Edhe durimi e ka njė limit derisa tė mbushet kupa, e kur s`ka mė vend atėherė fillon tė derdhet!

Idila mire eke qashtu eshte sikur kur te vlon gjygymi e sqohet kush me pervlu qajo eshte durim he bac aghaghaghaghaghaghaghaghaghaghaghgh

Idila
07-01-09, 21:34
Idila mire eke qashtu eshte sikur kur te vlon gjygymi e sqohet kush me pervlu qajo eshte durim he bac aghaghaghaghaghaghaghaghaghaghaghgh
Po bre rafet si ia ke qėllu..! :P

P.s (shpresoj tė jesh mirė vllavushi jem) ;)

rafet llapjani
07-01-09, 21:36
Po bre rafet si ia ke qėllu..! :P

P.s (shpresoj tė jesh mirė vllavushi jem) ;)


Po kanje her ja qelloj edhe une si me tahmin ahahahaahahahah

Flm shum Motrushe po ku je bre kuuuuuuuu moti ste kom takue e dyje he kafe

GURI SYLAJ
08-01-09, 05:24
Durimi eshte ,kur e ndigjon dikend kah thot;- i kum rujt dhenet me Azem Bejten ,bile e qojsha gjithemone ate me i trem- ,e ti durohesh edhe pa fole edhe pa u kollite e edhe pa sha!!?

desert
08-01-09, 10:16
Durimi pėr mua ėshtė njė sfidė qė gdhend personalitetin

shfletuesi_
08-01-09, 10:18
Durimi tregon Personalitetin e njeriut...

Giovanni
08-01-09, 10:28
Durimi eshte sfide te streson pak por e ka nje vend te rendesishm ne jeten tone.

Penelope
08-01-09, 10:48
Pa durim veshtire te arrish ate qe do, por nganjehere ndodhin gjera qe veshtire durohen

desert
08-01-09, 11:12
gjithashtu mendoj se durimi ėshtė rrugėtues i qetėsisė shpirtėrore.

Estella
09-01-09, 23:09
1. me zgjedhje, kuptojm frenimin nga ato gjera qe logjika e njeriut i percakton si tė gabuara
2. pa zgjedhje, kuptojm ndarje tė ndryshme nga dikush qe e don shume


durimi eshte dy lloje, me zgjedhje dhe pa zgjedhje. Durimi me zgjedhje eshte i nje shkalle me te larte se sa durimi pa zgjedhje....

ShEjToNkA
09-01-09, 23:37
Durimi ėshtė me fitu aty ku synon!

Paradox_13
10-01-09, 10:08
...te jetosh ne shtetin e Kosoves,ma konkret te jesh i perrmbajtur karshi jetes se reduktuar....

lovely
10-01-09, 18:03
krejt m ka hup diqka............

Penelope
10-01-09, 20:00
durimi, duro, thojne njerzit gjithmone. Por nganjeher kot duron, mos na takofte zoti me te panjerzshmit, me ata qe te zezes i thojne e bardhe, te keqes e mire,...

shfletuesi_
10-01-09, 20:24
Kujt i humbet Durimi i humbet Zemra... prandaj o njerez te mire Duroni nese doni qe dhe Zemren ta keni

ssara
10-01-09, 20:33
Durimi eshte zgjidhja me e mire drejt suksesit dhe jetes.

shfletuesi_
10-01-09, 20:40
Durimi eshte zgjidhja me e mire drejt suksesit dhe jetes.


Atehere duro...

ssara
10-01-09, 20:43
Atehere duro...

Njeriu i cili mund te kete durim,mund ti realizoj te gjitha ato qe deshiron.

shfletuesi_
10-01-09, 20:44
Njeriu i cili mund te kete durim,mund ti realizoj te gjitha ato qe deshiron.

Perseri Duro....

ssara
10-01-09, 20:46
Perseri Duro....

mesohu te durosh...................

Paradox_13
10-01-09, 20:49
durimi, duro, thojne njerzit gjithmone. Por nganjeher kot duron, mos na takofte zoti me te panjerzshmit, me ata qe te zezes i thojne e bardhe, te keqes e mire,...

Durimi i provokuar ne vazhdimsi kalon ne terbim......

shfletuesi_
10-01-09, 20:49
mesohu te durosh...................

Vazhdo prap te durosh....

ssara
10-01-09, 20:51
Vazhdo prap te durosh....

duroj de........edhE ti mos prito hiq ...ME DURU

shfletuesi_
10-01-09, 20:59
duroj de........edhE ti mos prito hiq ...ME DURU

Vazhdo prap te durosh mos e humb DURIMIN ...

ssara
10-01-09, 21:00
Vazhdo prap te durosh mos e humb DURIMIN ...

ncuk.........po durojshe edhe ti mjaft.....

Penelope
10-01-09, 21:28
durimi i sfidon njerzit..ne situata kur duhet duru gjindemi zakonisht shkaku i te padurushmeve

gazi-de
10-01-09, 21:32
Durimi eshte shpetim,per veti po flas,boll shum kom durim,por kur shoh pa drejtsi,nuk kom durim fare bre:rolleyes:

shfletuesi_
10-01-09, 21:34
Une perseri vazhdoj te duroj...

Estella
10-01-09, 22:56
*Thonė qė ai qė duron, fiton, Por ngaqė jeta ėshtė shumė e shkurtėr, do tė thosha se ai qė duron shumė, jeton pak.

Oqeani
10-01-09, 23:29
Durimi eshte kur dikush te plase duke e pritur !

Domira
10-01-09, 23:40
Durimi me duket nje gje fisnike bile. Me pelqjne njerzit qe kane durim edhe vet me duket se kam durim mjaft. Por kur teprohet ndonje padrejtesi atehere me humb durimi perfundimisht.

DEA
10-01-09, 23:45
Durimi eshte veti e mire, lum ai qe e posedon .

LOJETARI
10-01-09, 23:46
Durimi eshte veti e mire, lum ai qe e posedon .

Lum befsh .....!!!!

Rozafa
10-01-09, 23:47
Durimi eshet i hidhur,por sjell fruta te embla!!!

DEA
10-01-09, 23:50
Lum befsh .....!!!!

Ti si lojtare rezerve dihet:smile:

LOJETARI
10-01-09, 23:52
Ti si lojtare rezerve dihet:smile:

durimi eshte dicka cka mesohet .......

DEA
10-01-09, 23:54
durimi eshte dicka cka mesohet .......

d.m.th-ne kam shansa a?

LOJETARI
10-01-09, 23:59
d.m.th-ne kam shansa a?
shansat nuk mjaftojne , duhet me pase edhe durim ...hahhahahaa........

DEA
11-01-09, 00:17
shansat nuk mjaftojne , duhet me pase edhe durim ...hahhahahaa........

Po me duket qe u mesova........

uliksi31
11-01-09, 00:32
Me u durue pa fol edhe ater kur s'durohet.

Estella
13-01-09, 23:33
durimi eshte durim...

LuLjaa
13-01-09, 23:39
durimi eshte durim...

Jo hejde :tongue:

Kishe eshte diēka tjeter se per durim qe eshte pe di edhe une :D

Estella
13-01-09, 23:40
Jo hejde :tongue:

Kishe eshte diēka tjeter se per durim qe eshte pe di edhe une :D

ku je moj ti qe sa stkom pa

LuLjaa
13-01-09, 23:45
ku je moj ti qe sa stkom pa

Qe valla per momentin n'shpi, e ti ka je

thellenza
13-01-09, 23:49
Durimi eshte fitimi!!!

Paradox_13
14-01-09, 19:29
...tejkalim pa frik.....

Virti
16-01-09, 21:27
shpetim. :cool:

shfletuesi_
16-01-09, 21:28
Durimi eshte ti besh ball te keqes..dhe ta luftosh me te mire.

Skyfter
16-01-09, 21:31
per mu durimi eshte motra e fitimit!

shfletuesi_
16-01-09, 21:33
Durimi eshte djali i Rugoves..

Penelope
16-01-09, 21:33
po durove shume , rrezikon te te shkelin te gjithe, edhe dinjitetin bile, te perbuzin te perqeshin, te luajne me ty...prandaj jo gjithehere duhet duru "ata"

shfletuesi_
16-01-09, 21:37
po durove shume , rrezikon te te shkelin te gjithe, edhe dinjitetin bile, te perbuzin te perqeshin, te luajne me ty...prandaj jo gjithehere duhet duru "ata"


Prandaj kam then gjithe mos u dorezo tregoju te tjereve per te drejta tua.

limpx
20-01-09, 17:59
Fitore :P

Virti
24-01-09, 15:14
... kur nuk ngritet adrenalina. :cool:

Virti
07-02-09, 00:55
... biri i flegmes! :cool:

lovely
07-02-09, 00:56
... kur nuk ngritet adrenalina. :cool:

kur nuk qohet a? :eek:

Breshka
07-02-09, 00:57
s'paska skej edhe ky durim

Virti
07-02-09, 00:57
kur nuk qohet a? :eek:
qy kjoooo :cool:

shfletuesi_
07-02-09, 00:58
Eshte kur dikush te jep shuplak, ti duron, ai prap te jep shuplak ti duron, ai prap te jep shuplak ti duron , ai prap te jep shuplak ti duron, qdo dite ai te jep shuplak ti qdo dite duron... ky eshte durimi

lovely
07-02-09, 01:00
qy kjoooo :cool:

jaraneshė, na n katun thojm qishtu :cool:

Virti
07-02-09, 01:01
jaraneshė, na n katun thojm qishtu :cool:
sha zoter i kini fjalte me bishta ju! :biggrin: :cool:

lovely
07-02-09, 01:03
sha zoter i kini fjalte me bishta ju! :biggrin: :cool:


:biggrin: :biggrin:

vjeshta
07-02-09, 01:04
Eshte kur dikush te jep shuplak, ti duron, ai prap te jep shuplak ti duron, ai prap te jep shuplak ti duron , ai prap te jep shuplak ti duron, qdo dite ai te jep shuplak ti qdo dite duron... ky eshte durimi

Mos eshte : te jep shuplak e ti i jep bukė ..:rolleyes:

shfletuesi_
07-02-09, 01:07
Mos eshte : te jep shuplak e ti i jep bukė ..:rolleyes:

Jo kjo qe thua ti eshte frika...

vjeshta
07-02-09, 01:10
Jo kjo qe thua ti eshte frika...

Kjo qe thash une eshte : me ja bo me dije ...

shfletuesi_
07-02-09, 01:45
Kjo qe thash une eshte : me ja bo me dije ...

Eh kuptova... se tash pak si trullushem ma mire po iku krejt skam durim me....

Duro deri aty sa mundesh... ama mos duro nese te prekun ne gjerat e qmueshme...

Alkimisti_ch
07-02-09, 23:23
Durimi eshte heshtja qe te sfidon perher.

desert
07-02-09, 23:30
lufta e brendshme e tepmeramentit .... ku adrenalina gjithėherė ėshtė nė sfidė....

shfletuesi_
07-02-09, 23:35
Kur pas 100 humbje pret 1 fitore...

Paradox_13
20-02-09, 08:24
......ne dite te sotit a ma shume se durim te degjosh deklarata kontradiktore te elites son politike.....

Jana
20-02-09, 10:51
Edhe kur dikush flet me ty.....mes mi fol hiq veq mi shiku......mi hap syt....

DEA
20-02-09, 17:12
............Dhunti...............

shfletuesi_
20-02-09, 17:15
Kur te keqen e luftojm me te Mire...

Prishtinasja_
21-03-09, 11:18
S'di ! Si kam punet hiē mire me durimin ! :rolleyes:

Aleat
21-03-09, 12:08
Durimi ne qaste te duhura sjell sukses.

aLbaChiCk
21-03-09, 15:57
Lum aj/ajo qe e kan durimin un per vete shume pa durim jam

Fshatari
21-03-09, 16:02
I padurueshem!

LABI
21-03-09, 16:34
Me perbi zhaba t'gjalla :biggrin:

romansa
21-03-09, 18:00
me perbi pelim

Paradox_13
21-03-09, 18:08
......mu kesh me nje ndodhi te vitit 2001,
Perderisa po aplikohej ora policore nje mik e zen patrulllat e kforit dhe e denojn qe gjate gjithe nates ta ruaj nje bubrec ne nje shpuzore duhani.Deshti e sdeshti e rujti i gjori s'pat tjeter rrugedalje pos te duroj ta dorezoj bubrrecin te palenduar ne agim...

Domira
21-03-09, 20:07
Durimi pėr mua ėshtė, E GJITHA dhe e pandalshme!

DEA
21-03-09, 20:14
Kam mendu se eshte zgjedhje e mire, po me eshte deshmuar me shpesh e kunderta, pasi jo te gjithe mendojne si ti, andaj edhe e keqperdorin...

GURI SYLAJ
21-03-09, 20:16
Durimi?????
Here admirim e here injorim por asnjehere pendim!!

shfletuesi_
21-03-09, 20:37
EShte qe nje er e leht me fry ta ndal rrymen edhe kompjuterin edhe luan brenda 1 minuti 20 here me ty, edhe nese durohesh pa e sha Shtetin qeky eshte D U R I M

Paradox_13
21-03-09, 22:33
.....te shof mes gishtrinjeve......

Idila
21-03-09, 23:08
...ėshtė si ajo pika e ujit, pik, pik, pik, derisa mbushet kupa!!! Pastaj c`ndodhė a mė tregon kush nga ju? :rolleyes:

Fshatari
21-03-09, 23:14
...ėshtė si ajo pika e ujit, pik, pik, pik, derisa mbushet kupa!!! Pastaj c`ndodhė a mė tregon kush nga ju? :rolleyes:
...rrjedh neper tunel derisa ta arrije Driten ne fund te tij!

Idila
21-03-09, 23:18
...rrjedh neper tunel derisa ta arrije Driten ne fund te tij!
Bukur e ke pėrfunduar! Cdo herė mė len pa fjalė (befason)!!!:rolleyes:

shfletuesi_
21-03-09, 23:30
Me prit me ore te tera dhe mos te behesh nervoz...

Alkimisti_ch
21-03-09, 23:32
Durimi per mua eshte sikur ajo fuqia mbinjerzore. Admiroj shume njerzit qe jane te durueshem.

Penelope
22-03-09, 11:49
Durim eshte qe te mund te kesh fuqi e te sfidosh poshtersite, nenqmimet, tradhtite, pabesite, qe ti bejne njerzit te cileve ju ke besu. Kta njerez besoj qe jane shume te rrezikshem e per ti mposhte ata duhet durim i madh..prandaj kujdes se edhe pas nje engjulli mund te fshihet krejt diqka tjeter...fasada mashtron..

DEA
22-03-09, 12:37
Durim eshte qe te mund te kesh fuqi e te sfidosh poshtersite, nenqmimet, tradhtite, pabesite, qe ti bejne njerzit te cileve ju ke besu. Kta njerez besoj qe jane shume te rrezikshem e per ti mposhte ata duhet durim i madh..prandaj kujdes se edhe pas nje engjulli mund te fshihet krejt diqka tjeter...fasada mashtron..

Jo gjithmon me durim i mund keta, perkundrazi jau shton edhe me shume deshiren per mashtrimne pasi qe ne vend se ta kutpojne qe ti sdeshe te hysh me ta ne loje, ata e marrin si kap fitues kunder teje. Nganjeher ndihmon nese ju thua qart se ku ka pike edhe ku presje....


Durim eshte qe te mos eskalosh po te gjesh gjuhe bindese, nese arrine te jau spjegosh ateher ke durim

LuLjaa
22-03-09, 16:28
.. Durimi kogja i fort tybeee

Oqeani
22-03-09, 17:17
Paramedo me durim e mos me pase me e dheze nje gjersa dikush te bene nervoz .... (ky eshte durim)

Amina
22-03-09, 18:13
Lufta me veteveten per te prit at cfare pret nga te tjeret!

shfletuesi_
22-03-09, 18:33
Me te djeg speci edhe mos me pij uj... Pa hajgare tash

Durimi eshte qelesi te gjithave

desert
23-03-09, 09:37
Pėr mua durimi ėshtė pėrballja e ēdo gjėje qė del pėrpara me gjakėftohėsi.

shfletuesi_
23-03-09, 09:40
Pėr mua durimi ėshtė pėrballja e ēdo gjėje qė del pėrpara me gjakėftohėsi.

Thenje filozofike kjo....

Durimi eshte qe te jetosh ter jeten me nje grua....:biggrin::biggrin:

desert
23-03-09, 09:43
Thenje filozofike kjo....

Durimi eshte qe te jetosh ter jeten me nje grua....:biggrin::biggrin:


Shfletues, filozofike mund tė jetė por ishte origjinale nga unė:wink:


Ndėrsa unė tė kunderten e mendoj... me njė mashkull :biggrin: :biggrin: :biggrin:

shfletuesi_
23-03-09, 09:45
Shfletues, filozofike mund tė jetė por ishte origjinale nga unė:wink:


Ndėrsa unė tė kunderten e mendoj... me njė mashkull :biggrin: :biggrin: :biggrin:

Eh mos kopjo ide mos vjedh.... Durim pra eshte nese ter jeten mund ta jetosh me nje grua hahahahah :tongue::tongue:

pirro
23-03-09, 09:51
hahahhaahahahhaahahahahhaaa Mire e ki shfletues. Veq doket pak diskriminuese per gjinin e bukur se kjo thanje kish mbizotru ne librat shkencor.

desert
23-03-09, 09:54
hahahhaahahahhaahahahahhaaa Mire e ki shfletues. Veq doket pak diskriminuese per gjinin e bukur se kjo thanje kish mbizotru ne librat shkencor.

paramendo se ēfarė durimi duhet pas pėr njė mashkull me shkrime si kėto:biggrin:

shfletuesi_
23-03-09, 09:55
Po une u nisa nga ajo... Se ne perendim boten e modernizune nese nje martes zgjat mbi 4 vite ate martes e quajn te suksesshme....

E une u bazova nga ajo qe nese duron me nje grua femer gjate ter jetes atehere ky eshte Durim i madh ......

romansa
26-05-09, 21:23
..durimi eshte ndjenje qe njeriu e perjeton deri sa te arrij qe nje qellim i percaktur

shfletuesi_
26-05-09, 21:30
..durimi eshte ndjenje qe njeriu e perjeton deri sa te arrij qe nje qellim i percakturSa mire thua....

Duro qe te kesh durim... ja qka eshte durimi per mua...

Idila
26-05-09, 21:37
Digjem dhe tretem porsi njė qiri, durimin nuk humbas kėtė mirė e di! :tongue: