PDA

View Full Version : Adelina Ismajli shtatzėnė?


Kalt
27-07-07, 22:49
Adelina Ismajli shtatzėnė?
22/07/2007 - 10:36
•

Teknologjia e informacionit, nė kėtė rast interneti duket se ėshtė bėrė pėrgjues mirėfilli ‘havale’ pėr personazhet VIP, aktorėt, kėngėtarėt, politikanėt… Kėtij fati nuk i shmangen dot as VIP-at nga Shqipėria apo Kosova, tė cilėt shpesh bėhėn pre e ‘spiunimit’ tė ēėshtjeve qė prej atyre profesionale deri tė jeta private, ku sigurisht njė vėmendje tė veēantė tėrheqin thashethemet. Kėngėtarja nga Kosova Adelina Ismajli, pėrkundėr komenteve pėr prezencė skenike tė papėrshkrueshme, pėr trupin dhe pamjen e saj sfiduese herė-herė e thjeshtė ndėrthurur me tradicionale/moderne e herė-herė ekstravagante deri nė paragjykim ėshtė njė shembull i mirė e ‘presė’ sė thashethemeve. Por pėrsėri dyshimet mbeten. Pas thėnies sė fundit qė faktikisht nuk rezultoi si thashethem ku thuhej se Adelina ėshtė shkėputur pėr njė kohė tė pacaktuar nga tė kėnduarit pas problemeve serioze me fytin, kėsaj here diēka mė e dyshimtė ka gjetur ‘shesh’ pėr t’u pėrhapur rrufeshėm nė trajtėn e thashethemit. Sipas lajmit nė forume tė ndryshme nė internet, fjala ėshtė pėr disa kilogramė qė kėngėtarja ka shtuar kohėt e fundit, aq sa ajo ka vendosur tė mos dalė mė nė skenė, duke shmangur kontaktet me publikun. Por jo vetėm kaq, ‘gojėt e liga’ e lidhin kėtė fakt me njė shtatėzani tė mundshme tė saj. Dyshimet rriten nė momentin kur njė tjetėr thashethem si ai pėr Diellza Kolgecin, kėngėtare, ish-Miss dhe modele nė Kosovė e cila mesa duket po e ndihmon kėto kohė Adelinėn pėr diēka tė paqartė, pėr tė cilėn kėngėtarja ‘rebele’ ka mė shumė se kurrė nevojė pėr ndihmė. Gjithsesi ende asgje nuk ėshtė konfirmuar apo pėrgėnjeshtruar nga Ismajli. Ne tė “Bluetooth” kemi provuar tė kontaktojmė si me Adelinėn, ashtu edhe me tė motrėn Zanfinėn por asgjė. Nisur nga ky fakt, nėse lajmi pėr shtatzaninė ėshtė i vėrtetė, gjithcka qė mbetėt ėshtė te zbulohet se kush ėshtė babai i fėmijės.

Gazeta Shqiptare

lyra2
27-07-07, 22:51
Ueeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee ......................................?!!!!

LABI
27-07-07, 22:52
Adelina Ismajli shtatzėnė?
22/07/2007 - 10:36
•

Teknologjia e informacionit, nė kėtė rast interneti duket se ėshtė bėrė pėrgjues mirėfilli ‘havale’ pėr personazhet VIP, aktorėt, kėngėtarėt, politikanėt… Kėtij fati nuk i shmangen dot as VIP-at nga Shqipėria apo Kosova, tė cilėt shpesh bėhėn pre e ‘spiunimit’ tė ēėshtjeve qė prej atyre profesionale deri tė jeta private, ku sigurisht njė vėmendje tė veēantė tėrheqin thashethemet. Kėngėtarja nga Kosova Adelina Ismajli, pėrkundėr komenteve pėr prezencė skenike tė papėrshkrueshme, pėr trupin dhe pamjen e saj sfiduese herė-herė e thjeshtė ndėrthurur me tradicionale/moderne e herė-herė ekstravagante deri nė paragjykim ėshtė njė shembull i mirė e ‘presė’ sė thashethemeve. Por pėrsėri dyshimet mbeten. Pas thėnies sė fundit qė faktikisht nuk rezultoi si thashethem ku thuhej se Adelina ėshtė shkėputur pėr njė kohė tė pacaktuar nga tė kėnduarit pas problemeve serioze me fytin, kėsaj here diēka mė e dyshimtė ka gjetur ‘shesh’ pėr t’u pėrhapur rrufeshėm nė trajtėn e thashethemit. Sipas lajmit nė forume tė ndryshme nė internet, fjala ėshtė pėr disa kilogramė qė kėngėtarja ka shtuar kohėt e fundit, aq sa ajo ka vendosur tė mos dalė mė nė skenė, duke shmangur kontaktet me publikun. Por jo vetėm kaq, ‘gojėt e liga’ e lidhin kėtė fakt me njė shtatėzani tė mundshme tė saj. Dyshimet rriten nė momentin kur njė tjetėr thashethem si ai pėr Diellza Kolgecin, kėngėtare, ish-Miss dhe modele nė Kosovė e cila mesa duket po e ndihmon kėto kohė Adelinėn pėr diēka tė paqartė, pėr tė cilėn kėngėtarja ‘rebele’ ka mė shumė se kurrė nevojė pėr ndihmė. Gjithsesi ende asgje nuk ėshtė konfirmuar apo pėrgėnjeshtruar nga Ismajli. Ne tė “Bluetooth” kemi provuar tė kontaktojmė si me Adelinėn, ashtu edhe me tė motrėn Zanfinėn por asgjė. Nisur nga ky fakt, nėse lajmi pėr shtatzaninė ėshtė i vėrtetė, gjithcka qė mbetėt ėshtė te zbulohet se kush ėshtė babai i fėmijės.

Gazeta ShqiptarePersonalisht e kam pa Adelinen perkrahesh tu e qu te mjeku moter e nanee... Ka probleme me shendetin koheve te fundite... Keto jane vetem s;pekulime te mediave ...Qe nepermjet ketyre shpifjeve perpiqen t'i shesin tirzhet e tyre .

pirro
27-07-07, 23:10
Per babain e femijes po ju kallxoj une!? Ai eeeeeshte TRIUMF RIZA pjestar i njesive per intervenime te shpejta te SHPKse.Ky i fundit e ka rrah per alivanosje banditin enver sekiraqa.

Per ndryshe triumfi eshte me origjine nga kaqaniku.Ishalla djal more liinde aiiiii.

prishtinasi
27-07-07, 23:13
Lajm qe do ti jep nje zhvillim te ri bisedimeve rreth statusit te Kosoves...:)

hasanmehmeti
27-07-07, 23:55
Lajm qe do ti jep nje zhvillim te ri bisedimeve rreth statusit te Kosoves...:)

perkrahje morale hahahaha,

kush paska qene Qirimbajtsi me ja dhene nje Kmishe te Krushkit .

po ja nisim me fjalet e qirit
ne mes te tyre kam qendruar
per pak ken syt tu mu qorruar
..
...
...
...
...
....
kur u qova jargoni te komt.

valiii
28-07-07, 14:26
Per babain e femijes po ju kallxoj une!? Ai eeeeeshte TRIUMF RIZA pjestar i njesive per intervenime te shpejta te SHPKse.Ky i fundit e ka rrah per alivanosje banditin enver sekiraqa.

Per ndryshe triumfi eshte me origjine nga kaqaniku.Ishalla djal more liinde aiiiii.

Po e mar si te vertete kete se i 3-ti je me rend qe je ka i thuash fjalet e njejta .

AdelinaFan
29-07-07, 19:38
hahaahahh tkishte kon Adelina ne gjendje te keqe atehere nuk do ishte shku me mamin dhe motrat per krahu por do ishte shku me kerrr deri ne spital, po ajo oshte sherru ne spitalin e Loussanes gje qe tregon se ajo u kthy ne Prishtine dhe tash gati sa ska dal ne treg albumi i saj i rri.
Derisa nje njeri eshte ne jete normal se do ket probleme shendetesore kto sene i kupton vetem njeriu qe eshte normal ka mendja.

Eshte e vertet qe Adelina eshte duke kalu me Triumfin por nuk eshte e vertet se Adelina eshte shtatzene, kete thashetheme e ka publikuar se pari revista Amori, kurse tash e perserit BlueToothi i Gazetes Shqipetare, gazete kjo e cila ka shpikur vetem thashetheme si per Adelinen po ashtu edhe per gjithe kengetaret tjera shqipetare.


Adelina nuk eshte shtatezene por eshte ne fazen perfunditmtare te albumit, disa kenge vetem se kan dal per shkarkim ne internet mund edhe te vertetoheni, kurse se shpejti mund te shihni edhe clipet e Adelines aty vertetohet qe ajo nuk eshte shtatzene.

Adelina Ismajli - Shum mir do te ishte

I

Pse po ike prej meje
Vetem pse pom len
Vetem pse pom len
Ndoshta pse u binde
Se je ka mpelqen
Se je ka mpelqen
Tash ne zemren tende
Tjeter kush po flen
Tjeter kush po flen.

Rref:
Shum mir do te ishteee
Per mu e per ty
Ndjenjat e sinqerta
Ti themi nder sy.
Shum mir do te ishteee
Per mu e per ty
Ndjenjat e sinqerta
Ti themi nder sy.
II
Pse me dridhet zemra
Sy me sy kur flet
Sy me sy kur flet
Dashurine qe kisha
Sonte po me vret
Sonte po me vret.
Per nje fjale te vetme
Pse i prishe krejt
Pse i prishe krejt.

Rref :
Shum mir do te ishteee
Per mu e per ty
Ndjenjat e sinqerta
Ti themi nder sy.
Shum mir do te ishteee
Per mu e per ty
Ndjenjat e sinqerta
Ti themi nder sy.
III
Nese do te pyesin
Pse me mua sje
Pse me mua sje
Tregoju te gjitheve
Morri fund per ne
Morri fund per ne.
Tregoju pikllimin
Qe ne zemer me le
Qe ne zemer me le.

Rref :
Shum mir do te ishteee
Per mu e per ty
Ndjenjat e sinqerta
Ti themi nder sy.
Shum mir do te ishteee
Per mu e per ty
Ndjenjat e sinqerta
Ti themi nder sy.
By..AdelinaFan

Mendja
30-07-07, 09:01
Jo more nuk po besoj qe eshte e vertet kjo ?

lyra2
30-07-07, 09:06
Per babain e femijes po ju kallxoj une!? Ai eeeeeshte TRIUMF RIZA pjestar i njesive per intervenime te shpejta te SHPKse.Ky i fundit e ka rrah per alivanosje banditin enver sekiraqa.

Per ndryshe triumfi eshte me origjine nga kaqaniku.Ishalla djal more liinde aiiiii.

fol ti fol,sa me ba me t'ni ty aj far Enveri...nuk ke fol ma :biggrin: ,as ti as qaj far Trimi....shyqyr qe nuk din ai me hy ne forum hhahahhahha

Virti
30-07-07, 09:14
phaaaaa cka na paska gjete.... :eek:

lyra2
30-07-07, 09:17
Jo pak ty po t'doket valla,edhe pavarsia ka me u shty ....

Virti
30-07-07, 09:19
nuk e di ne cilin muaj qenka... hahaha :biggrin:

lyra2
30-07-07, 09:21
Tash pirro vjen e na tregon,se pernime nuk dihet ndoshta eshte me rendesi shumee......

Virti
30-07-07, 09:28
sidoqofte ishalla me kollajllėk... :tongue: :biggrin:

lyra2
30-07-07, 09:29
amin ishalla.........

Dreni30
30-07-07, 09:42
amin ishalla.........

Per cka moj??? Jo une

lyra2
30-07-07, 09:46
Per cka moj??? Jo une

Pse a nuk ke ni tiii aaaa,per lajmin me te ri...eu eu po ku more po rrnon ti ..

Shqiptare
30-07-07, 09:47
Po qka iu paski pik qikes Adeline bre. Ani qka ka, kjo eshte gje e natyrshme e juve s'iu takon me kuptu hollesite se krejt gazetare s'mujni m'u bo :biggrin:

E qka e paska, djal a qike bre? :rolleyes: :biggrin:

pirro
30-07-07, 09:47
Lyra

haahhaahhaha oooo bre kish abortu.Edhe a e dini kur? qat dite qe e kishin pas pa adelinen per krahi tuj e qu ne spital,ate dite ju kish pas prish kerri.
Ne mujn e trete ish kan,djal ish kan me sy te kalter hihi.

Lyre,qitma enverin qaty i kallxoj une atij qeni hahha

lyra2
30-07-07, 09:50
Lyra

haahhaahhaha oooo bre kish abortu.Edhe a e dini kur? qat dite qe e kishin pas pa adelinen per krahi tuj e qu ne spital,ate dite ju kish pas prish kerri.
Ne mujn e trete ish kan,djal ish kan me sy te kalter hihi.

Lyre,qitma enverin qaty i kallxoj une atij qeni hahha
ku ku ,pa e msu me hi ne forum nuk e la,e tybe ki me lshu edhe forumin e le ma ........hhhhahahhahahhahahah
Allahile a paska a bortu aaaa,pse moreee..a u tut shum prej enverit aa,ej mos i kallzo enverit qe po shkruj edhe une ,se une i tutna tybe fort..ahhahha

Dreni30
30-07-07, 09:53
Po qka iu paski pik qikes Adeline bre. Ani qka ka, kjo eshte gje e natyrshme e juve s'iu takon me kuptu hollesite se krejt gazetare s'mujni m'u bo :biggrin:

E qka e paska, djal a qike bre? :rolleyes: :biggrin:

Valla une sen s'po marr vesh hiq ne keto pune qy. ma mire po rri ku jam te kafja bre se atje po me shkon muhabeti ma mire. Edhe nuk po du me nguc lemza qiken pa pike te fajit qy. hahahahhaah

pirro
30-07-07, 09:56
Me e dite enveri qe po shkruj kunder tij duhet me hy ne pr me pasaporte haha

lyra2
30-07-07, 09:57
..jo more mos u tut,se ihhhaaaaaaa ktyne her u kan ashtu se ...hmmmmm....;)

pirro
30-07-07, 10:01
Jo bre veq ta cingrroj ty te thom hajde merrem,edhe si te me shohin me ty neper pr ma ska problemen hehe.A vjen me mu a jo ..?

lyra2
30-07-07, 10:07
ooo ni shibel nuk e la me te ra ty,veq thirem ma heret t'i siguroj do pancira.....

pirro
03-08-07, 20:08
Oj lyre po osht shume ran me ik dy veta me pancira

Peja-Boy
03-08-07, 20:30
Per babain e femijes po ju kallxoj une!? Ai eeeeeshte TRIUMF RIZA pjestar i njesive per intervenime te shpejta te SHPKse.Ky i fundit e ka rrah per alivanosje banditin enver sekiraqa.

Per ndryshe triumfi eshte me origjine nga kaqaniku.Ishalla djal more liinde aiiiii.

Shume i Quditshem ky shkrim !!

Po Rusi Ku mbeti qe ishte i dashuri i Adelines, Vdiq ne Qekosllovaki prej Plagve te mara nga Mafia...

Preshevar
04-08-07, 10:30
Hajrli koft, ishalla qik :biggrin:

pirro
04-08-07, 10:54
Peja

Se di cka osht bo me Rusin veq qetashte osht ka e "punon" Triumfi hahah,edhe ja vlen me shku adelina me triumfin se ky i fundit osht kan ka e ken kryet per ta.

Tomori
14-08-07, 11:31
Adelina Ismaili eshte terhequr nga Prishtina per te jetuar ne Kacanik. Arsyja eshte se andej eshte i dashuri i saj Triumfi (me nofken Turisti.)
Nderkohe qe lajmi i shtatzanise se saje eshte bere tashme nje fakt edhe pse ende i pa konfirmuar nga Adelina, por i konfirmuar nga babai i ardhshem Triumfi ose nga antari yne i nderuar Turisti.
Turisti urime atsia...!

Lijanna
22-08-07, 19:52
Adelina Ismaili eshte terhequr nga Prishtina per te jetuar ne Kacanik..!

Info. shtese Tomor:biggrin: Adelina eshte ne Stagove te Kacanikut.

Zero Cool
22-08-07, 21:07
Info. shtese Tomor:biggrin: Adelina eshte ne Stagove te Kacanikut.

Qy qy keshe ti din veq mu fal e mu perkul , kjo qkas po ditka :biggrin:

Lijanna
22-08-07, 23:25
Qy qy keshe ti din veq mu fal e mu perkul , kjo qkas po ditka :biggrin:

Gabim paske mendu... :smile:

ssara
30-08-07, 17:45
adelina shtatzane qy qy

aroza
30-08-07, 19:46
Adelina Ismaili eshte terhequr nga Prishtina per te jetuar ne Kacanik. Arsyja eshte se andej eshte i dashuri i saj Triumfi (me nofken Turisti.)
Nderkohe qe lajmi i shtatzanise se saje eshte bere tashme nje fakt edhe pse ende i pa konfirmuar nga Adelina, por i konfirmuar nga babai i ardhshem Triumfi ose nga antari yne i nderuar Turisti.
Turisti urime atsia...!

Tomorri, nėse ja ke qėlluar pahiri, tė lumtė!

E nėse je i sigurt, at'here po u dashka me hapė temėn tek rubrika e zisė dhe me i shpreh ngushllime Adelinės se keq i paska kanė.

sara123
01-09-07, 16:20
bash mir bre ishalla me kollajllok :biggrin:

Doncha
21-09-07, 22:58
Urime Urime Adelin ishalla ni djalė!