PDA

View Full Version : Nje pytje


dexter
31-07-07, 16:43
Pershendetje kisha pasur deshir te bej nje pytje qfare eshte ky Firewall dhe Winrar nashta pytje pa vend por pakeqkuptime me te mria dexter .....

Zero Cool
31-07-07, 16:54
Firewall:
Ben mbrojtje nga vuruset, sulmet, spyware, spam etj.....


http://www.gwirken.nl/img/content/firewall_schema.jpgdhe opcionet te widows xp:


http://ludit.kuleuven.be/software/beveiliging/images/windowsFirewall.gif
WinRAR:
Arkivues, ben kompresionin e dosjeve (fileve) pa humbje ne kualitet
http://funkysouls.com/img/Winrar_fs.jpghttp://www.windowscorner.com/cmsinclude/handleidingen/winrar/opties_winrar_1.jpg
ZC

dexter
01-08-07, 15:36
Hey mik te falenderoj shum per per pergjgjjen ishe shum i kjart me te mira , dhe njeher flm shum ZERO COOL dhe kalo sa me mir me rrespekt nga dexter ....

Zero Cool
01-08-07, 15:48
Hey mik te falenderoj shum per per pergjgjjen ishe shum i kjart me te mira , dhe njeher flm shum ZERO COOL dhe kalo sa me mir me rrespekt nga dexter ....
welcome shoki :smile: :wink: