PDA

View Full Version : Uragani Dean godet Xhamajkėn


xnjeri
20-08-07, 20:39
<DIV id=news_detail_content><DIV class=advert><DIV class=outer><DIV class=container>
Uragani Dean godet Xhamajkėn
Erėra tė forta dhe shira tė rrėmbyeshėm po godisin Xhamajkėn, ndėrsa epiqendra e uraganit Dean po kalon nė jug tė ishullit.

<DIV class=short_content>Nga forca e uraganit janė shkulur pemė dhe kanė rėnė ēati ndėrtesash. Ka njoftime dhe pėr rrėshqitje dherash.

Uragani Dean ka shkaktuar tashmė 6 viktima nė lindje tė Karaibeve.

Ai e kurseu Haitin dhe Republikėn Dominikane nga mė e keqja teksa kaloi drejt jugut gjatė natės. Dėmet ishin tė kufizuara vetėm nė pėrmbytje nė zonat bregdetare.

Por Xhamajka provoi fuqinė e plotė tė tij.

Qendra Kombėtare e Uraganeve nė SHBA tha se zemra e stuhisė ishte 'pak km' nė jug tė ishullit.

Kompania xhamajkiane e furnizimit me energji elektrike ka ndėrprerė energjinė dhe komunikimi ėshtė i pakėt.

marr nga www.mesazhi.com (http://www.mesazhi.com)

var tmp; tmp = document.getElementById("news_content").getElementsByTagName("a"); for(i=0; i

prishtinasi
27-08-07, 23:02
<DIV id=news_detail_content><DIV class=advert><DIV class=outer><DIV class=container>
Uragani Dean godet Xhamajkėn
Erėra tė forta dhe shira tė rrėmbyeshėm po godisin Xhamajkėn, ndėrsa epiqendra e uraganit Dean po kalon nė jug tė ishullit.

<DIV class=short_content>Nga forca e uraganit janė shkulur pemė dhe kanė rėnė ēati ndėrtesash. Ka njoftime dhe pėr rrėshqitje dherash.

Uragani Dean ka shkaktuar tashmė 6 viktima nė lindje tė Karaibeve.

Ai e kurseu Haitin dhe Republikėn Dominikane nga mė e keqja teksa kaloi drejt jugut gjatė natės. Dėmet ishin tė kufizuara vetėm nė pėrmbytje nė zonat bregdetare.

Por Xhamajka provoi fuqinė e plotė tė tij.

Qendra Kombėtare e Uraganeve nė SHBA tha se zemra e stuhisė ishte 'pak km' nė jug tė ishullit.

Kompania xhamajkiane e furnizimit me energji elektrike ka ndėrprerė energjinė dhe komunikimi ėshtė i pakėt.

marr nga www.mesazhi.com (http://www.mesazhi.com)

var tmp; tmp = document.getElementById("news_content").getElementsByTagName("a"); for(i=0; i

Fleni lirisht...mos u merzitni se edhe ashtu krejt "high" kane qene ne Xhamajke ne ato momente....