PDA

View Full Version : Dallimi mes MSN dhe HOTMAILl


dexter
22-08-07, 01:21
Pershendetje ,kush nga ju mund te me tregoj dallimin mes www.hotmail.com
dhe www.msn.com , qka dallojn keto ne mes vetiiiiiiii dhe qka kan te perbashkt me duken dyqysh shum te lidhura ne mes veti , apo skan lidhje me njera tjetren secila eshte sherbim ne veti , me falni nashta pytje pa vend kerkoj falje gjith te mirat ....

Kavaleri
23-08-07, 04:34
Tungat qishtu edhe un si ti valla send sdi me te ndimu, veq se ma merr mendja se:
Hotmail esht per ata ku do qe jan ne ndo nje Kopjuter tjeter qe ska Msn mujn ta shikojn posten ti pergjigjen postes etj.
ne www.hotmail.com
Kurse MSN esht per te komuniku LIVE me dikend, por qe perfshin edhe Hotmailin 2 ne 1.

....
E per ata qe dojn vetem MSN, edhe ate qe deshirojn tja vednojn emrin si te dojn.
shembull:
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
Un e kam qel njo [email protected] vetem se me aktivizu smundem, per me shkru msn mundem.

E per ata qe dojn ti thejn dikujt paswortin:
http://www.speedyshare.com/512536717.html

Kavaleri
23-08-07, 04:38
e harrova linkun hahah!
qe linkun per me qel msn si te dojn:
https://accountservices.passport.net/reg.srf?fid=RegCredOnlyEASI&ru=https://accountservices&sl=1&lc=1031

E per ata qe dojn vetem MSN, edhe ate qe deshirojn tja vednojn emrin si te dojn.
shembull:
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]

Zero Cool
23-08-07, 09:24
dexter, dallim esencial nuk ka, me heret ishte .msn pastaj u be .com pastaj shumica e shteteve mundi ta ket te veten (.de, .ch, .nl etj.) dhe tani si risi eshte live.com prap me mundesine e ndare neroot domain (.de, .ch, .nl etj). E perbashketa e ketyre, www.msn.com (http://www.msn.com), www.hotmail.com (http://www.hotmail.com) dhe www.live.com (http://www.live.com) eshte se jane te lidhura ngusht me Microsoftin dhe kane bere perpos postes elektronike (e-mail) edhe mundesine te perdoret chati (messeger), dhe fale kesaj lidhje perdoruesit e windowsit kane mundesine te marrin Network passport direct te sherbimet e lartepermendura. Me sistemet operative tjera (psh linux, eshte AIM), eshte tjeter tregim. Por edhe te windows kohe me heret ishte shume i popullarizuar ICQ kurse edhe tani eshte aktual Yahoo Messenger.

PS: Kavaleri te lutem mos posto linqe me programe te stervjetruara, sepse perveq qe jane te padobishme jane edhe te demshme per vete ate qe mundohet me ja marr passin dikujt. Bazooka eshte vet nje trojan horse. Mos e perdorni dhe mos bini ne keso lloj kurthash!


McAfee heeft automatisch een Trojaans paard geblokkeerd en verwijderd.
Details
Detectie: Generic.dc (Trojaans paard), Generic.dc (Trojaans paard)
Bestandspad: C:\Documents and Settings\Zero Cool\Local Settings\Temp\Rar$EX00.531\Bazooka.exe
Meer informatie
Trojaanse paarden lijken legitieme programma's, maar deze programma's kunnen uw computer, onderbreken, beschadigen of niet-geautoriseerde toegang tot uw computer verlenen.
McAfee raadt u aan onmiddellijk uw computer op andere bedreigingen te scannen.
http://img.photobucket.com/albums/v155/zerocoolnl/ZeroCoolpb.gif

Kavaleri
27-08-07, 06:26
PS: Kavaleri te lutem mos posto linqe me programe te stervjetruara, sepse perveq qe jane te padobishme jane edhe te demshme per vete ate qe mundohet me ja marr passin dikujt. Bazooka eshte vet nje trojan horse. Mos e perdorni dhe mos bini ne keso lloj kurthash!


McAfee heeft automatisch een Trojaans paard geblokkeerd en verwijderd.
Details
Detectie: Generic.dc (Trojaans paard), Generic.dc (Trojaans paard)
Bestandspad: C:\Documents and Settings\Zero Cool\Local Settings\Temp\Rar$EX00.531\Bazooka.exe
Meer informatie
Trojaanse paarden lijken legitieme programma's, maar deze programma's kunnen uw computer, onderbreken, beschadigen of niet-geautoriseerde toegang tot uw computer verlenen.
McAfee raadt u aan onmiddellijk uw computer op andere bedreigingen te scannen.

HMM NORMAL QE PROGRAMET QE BOJN DAME DIKU, DUHET BER DAM SE PARI VETES.
Mu per vete send sme ka vy, bile as qe e kam provu, edhe nuk me vyn send, me mujt me ja thy vetes boll e kam hahah.shlyje shoki hiqe mesazhet te cilat demtojn forumin.