PDA

View Full Version : Shumė e pėrfolura -GJYSTE VULAJ!


rilinda
22-08-07, 12:49
Shumė u komentua pėr tė tek vendi i Medės, e nuk doli asnjė trim apo trimėreshė ta fillojė temėn pėr tė. Unė e mora guximin :tongue:

Javėn e kaluar, ēdo natė ishte standard nė Ulqin. Hymja gratis, po pija 2 euro. Po se more pijen, ta tregojshin derėn. :biggrin: (kėshtu dėgjova.)

Pėrshėndetje pėr tė gjithė adhuruesit e saj me njė foto.:tongue:
http://www.gjystevulaj.com/img/galeryMain.jpgPėr mė shumė informata: http://www.gjystevulaj.com/

valiii
22-08-07, 12:54
U ti lum bofsh , qe e hape qete teme , bash po me interesojne opinjonet e anetarve .

Preshevar
22-08-07, 13:43
Hahahahaha qfar teme :biggrin:

Pėr Gjys Vulėn... s'kem qka me than.. po i mashtron krejt Kosovart edhe pse krejt e trullavt eshte :tongue:

Ah, po nime.. ma e meqme se Meda duhet mu kon kjo, amu normal.. se kjo burrin e ka n'qaf :biggrin:

lyra2
22-08-07, 13:57
Me pelqen shume kenga e saj"DRILLE DRILLE",eshte fenomenale,ka stil t'i pervehtesoj fansat shume.Eshte patriote :eek: ,plisi i rrin bukur "ojrot",po i pershtaten me me vetulla kur i "lepiten"ne balle,i dine emrat e te gjitha qyteteve tu Kosoves,bile nuk i harron kurr as ato te Maqedonise dhe Kosoves lindore,:biggrin:. Per momentin nuk me kujtohet tjetr , vi vi e ju tregoj per me te "preferuaren" time....:biggrin: ,permes se ciles kultivohet muzika jone e mirfillte"tallava".

Murgesha
22-08-07, 14:53
Rilinda mirė paske bėrė qė na e solle Gjysėn nė Dardani.
Qė sot e tutje ne nuk do ta hamė mė bukėn thatė po me Gjys tallava e hajde knaqu edhe sonte knaqu....


Lyra po thu qė i ka hije plisi nė krye a?
Ncncncncn unė kam menduar se ajo kėndon gjysmė e zhveshur moj hahahahahahah

jadore
22-08-07, 15:29
U ti lum bofsh , qe e hape qete teme , bash po me interesojne opinjonet e anetarve .

hahahaha , i ke tek kolega i saj menda(arusha ne perkthim) jo per tjeter po nje kallep si duket jane dhe na ngatrrohen de nganjehere...
.. ah , me fal nuk di si ta kerkoj nje kenge te saj se do ju cerosja me rastin e uritit ta hapjes se kesaj teme ..
ju pershendes .. me kengen e radhes qe ndonje fans tjeter do e dergoj ..

LOJETARI
22-08-07, 15:54
Urimre Rilinda tema ,pėr hajr pėr hajr se mezi e prita kėtė temė hahahahahaahah......

http://www.youtube.com/watch?v=QIyGJ4zcAdw

valiii
22-08-07, 16:46
hahahaha , i ke tek kolega i saj menda(arusha ne perkthim) jo per tjeter po nje kallep si duket jane dhe na ngatrrohen de nganjehere...
.. ah , me fal nuk di si ta kerkoj nje kenge te saj se do ju cerosja me rastin e uritit ta hapjes se kesaj teme ..
ju pershendes .. me kengen e radhes qe ndonje fans tjeter do e dergoj ..

http://www.dardania.de/vb/upload/images/reputation/reputation_pos.gifShumė e pėrfolura... (http://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?p=1101966#post1101966)22-08-07 13:56hahahhahaha... kuku bre e kish qit ni spot t'ri. marrja Zotit. nc nc nc. Hajt po i presimin opinonet per ket t'perfoluren :D. Pershendetje.

Ti edhe pse anonime , veq e paske kuptu opinjonin tim per kete "pevaēice" tregoji bre Jadorit , se shqisat e te degjuarit dhe te pamurit udhehiqen nga truri !

rilinda
22-08-07, 18:04
http://www.dardania.de/vb/upload/images/reputation/reputation_pos.gifShumė e pėrfolura... (http://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?p=1101966#post1101966)22-08-07 13:56hahahhahaha... kuku bre e kish qit ni spot t'ri. marrja Zotit. nc nc nc. Hajt po i presimin opinonet per ket t'perfoluren :D. Pershendetje.

Ti edhe pse anonime , veq e paske kuptu opinjonin tim per kete "pevaēice" tregoji bre Jadorit , se shqisat e te degjuarit dhe te pamurit udhehiqen nga truri !

hahahahhaha... anonime a?

valiii
22-08-07, 18:10
hahahahhaha... anonime a?

Kuku :eek: , Ti a .?

po pse nuk e ke vu edhe firmen breeee , Rilinda flm shume ...


P.S| Ej , a e din ti se qka je per Gjysten breeee , Beyonce je :biggrin:

Peja-Boy
22-08-07, 18:18
Shumė u komentua pėr tė tek vendi i Medės, e nuk doli asnjė trim apo trimėreshė ta fillojė temėn pėr tė. Unė e mora guximin :tongue:

Javėn e kaluar, ēdo natė ishte standard nė Ulqin. Hymja gratis, po pija 2 euro. Po se more pijen, ta tregojshin derėn. :biggrin: (kėshtu dėgjova.)

Pėrshėndetje pėr tė gjithė adhuruesit e saj me njė foto.:tongue:
http://www.gjystevulaj.com/img/galeryMain.jpgPėr mė shumė informata: http://www.gjystevulaj.com/

Valla edhe Marre eshte me shku me e pa Kete trup e mos me Pas dy euro per nje Pije...Mua skish pas nevoj te ma tregoj deren se do e kisha gjet vet, kur skisha pas dy euro !!

Peja-Boy
22-08-07, 18:20
A e keni ndi ate Foren qe Qan njeri se i ka Humb Biciklla, edhe Kalon afer nje Vorrimi duke qajt per Bicikllen, edhe njeri nga Pjestaret e Varrimit i jep Gajret ...Mos qaj he Burr se e vjeter ka qen Kohen e ka pas, Ky i pergjigjet ...E vjeter e Vjeter veq i kisha Hyp edhe Njeher ...

prishtinasi
22-08-07, 18:45
Shumė u komentua pėr tė tek vendi i Medės, e nuk doli asnjė trim apo trimėreshė ta fillojė temėn pėr tė. Unė e mora guximin :tongue:

Javėn e kaluar, ēdo natė ishte standard nė Ulqin. Hymja gratis, po pija 2 euro. Po se more pijen, ta tregojshin derėn. :biggrin: (kėshtu dėgjova.)

Pėrshėndetje pėr tė gjithė adhuruesit e saj me njė foto.:tongue:
http://www.gjystevulaj.com/img/galeryMain.jpgPėr mė shumė informata: http://www.gjystevulaj.com/

Mbasi veq po merrem me reklamimin e firmave sot, ja po e jep mendimin tim!
Kjo zonja...duhet gjithqysh ta beje reklamen e kompanise "Qumeshtorja Bylmeti!

Valiii...te kom mbete borgje nje pergjigjje!
Te ne kesaj i thojne Milka!

rilinda
22-08-07, 19:19
Mbasi veq po merrem me reklamimin e firmave sot, ja po e jep mendimin tim!
Kjo zonja...duhet gjithqysh ta beje reklamen e kompanise "Qumeshtorja Bylmeti!

Valiii...te kom mbete borgje nje pergjigjje!
Te ne kesaj i thojne Milka!


hahahahahahhahah... oh Zoti t'rujt ty! :biggrin:

Linka_pz
22-08-07, 19:35
Pershendetje Rilinda te uroj per temen !
Personalisht nuk me pelqen aspak ,as qe e degjoj kete kengetare te ,kjo nuk kendon (me fanli ju qe e adhuroni( por reklamohet .......!Po mire po ia ben Shqiptareve qe po cmenden pas saj e sidomos ata qe jetojn ne Shtetet Evropiane ,i gjujn pare kur kendon ajo ne Ulqin !
Edhe pse nuk me pelqen fare ,po mire po ju ben se po i deh mire Shqiptart e po i gjujn pare sa po munden.
I lumte!

Peja-Boy
22-08-07, 19:47
Pershendetje Rilinda te uroj per temen !
Personalisht nuk me pelqen aspak ,as qe e degjoj kete kengetare te ,kjo nuk kendon (me fanli ju qe e adhuroni( por reklamohet .......!Po mire po ia ben Shqiptareve qe po cmenden pas saj e sidomos ata qe jetojn ne Shtetet Evropiane ,i gjujn pare kur kendon ajo ne Ulqin !
Edhe pse nuk me pelqen fare ,po mire po ju ben se po i deh mire Shqiptart e po i gjujn pare sa po munden.
I lumte!

Sipas mendimit tim, kjo shprehje nuk i Takon asnje Shqiptari qe jeton ne Perendim ...Shqiptaret ju gjuajn Pare sllovakeve e Bugarkave ...se prej atyne e marrin nje Nate...e Gjyste Vules kur i gjuan Pare 10 euro per nje Keng ...aty eshte Argetim Personal por mendoj se edhe Keng qe mund te argetohen shume persona !!

Peja-Boy
22-08-07, 19:51
Pershendetje Rilinda te uroj per temen !
Personalisht nuk me pelqen aspak ,as qe e degjoj kete kengetare te ,kjo nuk kendon (me fanli ju qe e adhuroni( por reklamohet .......!Po mire po ia ben Shqiptareve qe po cmenden pas saj e sidomos ata qe jetojn ne Shtetet Evropiane ,i gjujn pare kur kendon ajo ne Ulqin !
Edhe pse nuk me pelqen fare ,po mire po ju ben se po i deh mire Shqiptart e po i gjujn pare sa po munden.
I lumte!

Edhe 11 Muaj Pune e nje Muaj Pushim, nuk do te thot te Schparisin edhe ne ate Muaj te Pushimit ...se ke me vdek e paret si merr me vete !!

Kavaleri
23-08-07, 14:57
Shumė u komentua pėr tė tek vendi i Medės, e nuk doli asnjė trim apo trimėreshė ta fillojė temėn pėr tė. Unė e mora guximin :tongue:

Javėn e kaluar, ēdo natė ishte standard nė Ulqin. Hymja gratis, po pija 2 euro. Po se more pijen, ta tregojshin derėn. :biggrin: (kėshtu dėgjova.)

Pėrshėndetje pėr tė gjithė adhuruesit e saj me njė foto.:tongue:
http://www.gjystevulaj.com/img/galeryMain.jpgPėr mė shumė informata: http://www.gjystevulaj.com/

haha, ja se si humbet karaketeri i mashkullit, ku na beti ajo me nikun SHIQIPTARE, se nuk po me beson kur po i them se duhet ta humbi karaketerin kur hasem me kesi veshe prostituqke, qe as ne "puf" nuk mundesh me gjet kesi veshe.
valla skisha pas kugja kundra po as nje tesh edhe un sisha desh si kjo cullak edhe hyyyyyyyy bir rreth e rreth Kosoves i kisha ra ka Prishtina isha ndal ne Ferizaj me pi uj, ehh via ka Theranda deri te Prizreni e aty kisha kendu kengen e saj Xhan mor Xhan.
per si kengtare kjo vesh nuk esht por as per prostitute.
Mendimi im me real su shpre kurr ne ndo nje tem.
Qysh thot mixha bib: sanama biq! (E bija e nenes se mbar)

pirro
24-08-07, 09:56
Aiii RILINDA spo asht interesant te tan tuj e shajt GJYSTEN dilni dikush edhe mbrone,sikur MEDEN psh.bahet ma interesant ahhaah

rilinda
24-08-07, 10:11
Aiii RILINDA spo asht interesant te tan tuj e shajt GJYSTEN dilni dikush edhe mbrone,sikur MEDEN psh.bahet ma interesant ahhaah

Mirė e ki valla. Tash e tutje unė do tė jem avokatja e *Gjys*tes :biggrin:

aLbaChiCk
24-08-07, 10:23
Mirė e ki valla. Tash e tutje unė do tė jem avokatja e *Gjys*tes :biggrin:

Hahahahhah rilinda kuku e ke meritu nji dhurat per ket tem qe naj hjeke burrat prej te MEDA haahahah.P.s Ti mos u bon avokatja e saj po ne ta mbrojn burrat moj :biggrin:

rilinda
24-08-07, 10:29
Hahahahhah rilinda kuku e ke meritu nji dhurat per ket tem qe naj hjeke burrat prej te MEDA haahahah.P.s Ti mos u bon avokatja e saj po ne ta mbrojn burrat moj :biggrin:

Jo se s'po jon t'mirė burrat n'avokaturė :biggrin: ih... s'pe mbron burri i vet e pe len me dal ashtu n'tv- nc nc nc... e pe mbrojn k'ta burrat e forumit kishe aaa? S'ka shanca.

pirro
24-08-07, 10:40
albachick

Po e a po e sheh se na burrat dim me i shajt edhe femrat ,jo veq mashkujt

rilinda
24-08-07, 10:49
albachick

Po e a po e sheh se na burrat dim me i shajt edhe femrat ,jo veq mashkujt


:tongue:Po de :biggrin: Dhelpna kur nuk ka mujt me m'rri rrushin ka than: "Uh sa i tharpt" :tongue:

pirro
24-08-07, 11:17
RILINDA

Kur ta kqyrish ma e bukur osht GJYSTJA se MEDA per ka fizionomia ose po i lajna se jan njejt hahah,ose qysh ka than dikush MEDA I ka flokt si LIBER ahahahahahhaha ,bile GJYSTJA kembet i ka te bukura hahhahah,edhe prap po e shajna

pirro
24-08-07, 11:17
RILINDA

Kur ta kqyrish ma e bukur osht GJYSTJA se MEDA per ka fizionomia ose po i lajna se jan njejt hahah,ose qysh ka than dikush MEDA I ka flokt si LIBER ahahahahahhaha ,bile GJYSTJA kembet i ka te bukura hahhahah,edhe prap po e shajna

lyra2
24-08-07, 11:49
Pirro,kish hy nje dite Gjystja ne forum dhe ish prek shume ....
A e din pse?!!
Sepse te gjithe kata avatar nga artiste e kengetare te ndryshme dhe askuj nuk i ra nder mend per Gjysten ,bile kish thene ..pse cka jam une mbrap atyre qyyyy.Bile bile kish thene qe mos te shkojme ne koncertin e saj nga forumistet .....mos vet cka bej une se per ty spo baj dert fort e ke meden ti....

Arkza
24-08-07, 11:58
Qysh Para Disa Vitesh e kanm pa Ulqin kete dhe e kam Dit se ko me ardhe kjo deri ketu :redface:
Por nje Fjale e kam lan un se se Shqiptarja / Shqiptari veq pak do pare me i paste ne Xhept Fshihen mendesh me ka Krejt :redface:

pirro
24-08-07, 12:32
Lyra

Besa ka mundesi se edhe gjystja edhe meda jan ne forum.Se sa here ti shaj gjithmon me kerset reputacion negativ hahaah,se diqysh une edhe kur te marr reputacion negativ argetohem edhe stimulohem hahhah.
Jo valla lyre une nuk kam OJRO me shku ne ato koncerte te shtrejta se thojn "si kom senet"

lyra2
24-08-07, 12:43
Jo jo Rilinda tha hyrja gratis ,e ushqimin e marim me veti more qyy ahhahahahahahahaahhahhahahhhhaahahaha

rilinda
24-08-07, 12:56
Qfar titulli i kangės: "Unė esull, ti i abuzuar"! Phaaaa... valla esull ėshtė kjo!

P.s. Lyra, nuk kom than une hymja gratis, po ata qe e kan marr me knu e kan shkru qashtu "Hymja Gratis" :D:D

pirro
24-08-07, 13:04
Lyra masi koka hymja gratis po i marr 50 euro e po ja dha gjystes kshtu si ne striptiz ahahahah

lyra2
24-08-07, 13:13
:eek: Mos gabo pirro ,se ajo nuk eshte e atij niveli,preket tybeee..ajo nuk kendon edhe aq per pare sa per disponim te shqiptareve
Ani ani masi veq tu ka tek ,ngjitja ato 50 ojro ,veq kqyr mire ku ..se mos po i bine tu u DRILL,ku dush qitja ,ku t'kish qef ti ....:biggrin:

pirro
24-08-07, 14:07
hahahahahahah i ka vendet e posaqme ne trup ku i vendosen paret noj rryp ne midis belit dikun te shtrungum mire.Veq ishalla nuk kujton ajo se po du me e kalu naten me ta aa ahah

lyra2
24-08-07, 15:35
ckaaa ckaaaaaaaaaa pirroooo,rryp midis belit ...a eshte dicka si uqkur ?!:mad:
Ngo knena ,a shkon ti per kengen e Gjystet a per......:biggrin: rri urte pirro ,se nuk te marr ma ne koncert te saj qyy, asaj as mendja nuk i shkon, ....plisat i do ajo:smile: .Ooooo cfar atmosfere behet ,plisi ne koke te Gjystes phaaaaaa,paj gjaku uje nuk eshte breee:wink:.ojrot ne at venin qe po ki qef edhe ti me i ngjit shtohen ,shtohen .....eeeehh

Peja-Boy
24-08-07, 19:38
Jo jo Rilinda tha hyrja gratis ,e ushqimin e marim me veti more qyy ahhahahahahahahaahhahhahahhhhaahahaha

Sikur Shqiptarhonja neper Baustella hahahahahaha

lyra2
25-08-07, 11:33
Rilinda mirė paske bėrė qė na e solle Gjysėn nė Dardani.
Qė sot e tutje ne nuk do ta hamė mė bukėn thatė po me Gjys tallava e hajde knaqu edhe sonte knaqu....


Lyra po thu qė i ka hije plisi nė krye a?
Ncncncncn unė kam menduar se ajo kėndon gjysmė e zhveshur moj hahahahahahah
..po aty moj murgeshe eshte "hijeshia " e saj:eek: ,kombinim i papare...:biggrin:

lyra2
25-08-07, 11:34
Sikur Shqiptarhonja neper Baustella hahahahahaha
Jo breeeee,na me kepe e marim e ne baushtella me konzerva
hahahhahahahaha

Peja-Boy
25-08-07, 12:01
Jo breeeee,na me kepe e marim e ne baushtella me konzerva
hahahhahahahaha

Siq e Ceku Rilinda ma shume Pune ne Kosove se ne Perendim...Per qka po punojm, veq me Jetu si ka hije.... Kur shkoj ne Ulqin nuk lo vend pa shku valla pa marr parasysh cili kengetar eshte ....Edhe pse i hargjoj 200euro mbrenda Nate,Para se te shkoj e mendoj se duhet Hargjuar per te arritur Knaqesi....Aty pihet Kendohet e Kercehet,NUk eshte NichtBar ku deshen Femrat, e Reklamohen....
Kismet vitin Tjeter po shkojke Gjystja ne Antalia edhe une Kismet mbas saj haha !!

pirro
25-08-07, 19:20
lyre

Ne koke gjystes i shkon shamia ,edhe temp.me kan ma shume se 38 edhe ajo gjysta me kan tuj qit flija
Edhe me qef kshtu tuj ju dridh dimit prej qefit se i ka ardh burri prej punes ahahahah,faqet e kuqe vetullat si gujtan.

Veq ishalla nuk me shkon dora me ja kap uqkurin se kom ni se me ju qky uqkuri nuk osht mire hmmmm, e ka burrin e shtir se len me u cullaku hiq hahah

lyra2
26-08-07, 08:42
oo djali _i pejes,mire e ki ti 200 ojro cka jane per nje kengetare si Gjystja,tek e fundit duhet me qen krenar qe nuk eshte asimilu edhe ajo.Mozalla me pas kendu kjo "eej milojko",e na me kqye si gjynaha.....ahhahahaha.Pse, ti a mendove me kendu kojka patriotike ne Ulqin a....jooos'ban hiq,se gjith ai milet i nxehte prej diellit ,behet trim si ata kengeve qyyy.Kenget e lehta s'ban hiq.TE lodhur nga plazhi flejne ne karrika...keshtu qe muzika e Gjystes "tupani i mire kembet......" asi veq kur e sheh vehten ne fund te salles ne valla DRILLE DRILLE,pra harro 200 ojro hajde ngjitja 500 qyyyy.


E ti pirro,me doket e permene nje nate ,po sillesh kogja rreth uqkuri,jo pirro jo cfar nate ,ne dash me kalu naj dite bene se naten ajo knon....s'dihet valla naj ren fli ta kerkon' n shkofsh ngat saqi ,nese jo fli legraq po.hahhahahahhahhaha

prishtinasi
26-08-07, 09:26
"shume e perfolura"---titulli na bene te mendojme qe jem per diskutu per Madonen, para se me e pa emrin e Gjyses...pardon Gjystes!...shkojme me 200 OJRO ne ballė!

prishtinasi
26-08-07, 09:28
"shume e perfolura"---titulli na bene te mendojme qe jem per diskutu per Madonen, para se me e pa emrin e Gjyses...pardon Gjystes!...shkojme me 200 OJRO ne ballė!


"qe jem duke diskutu"....se e di qe jeni te paflashem ne gabime gjuhesore!
Me falni edhe nje here fansa....:biggrin:

lyra2
26-08-07, 09:41
Pse prishtinali po a edhe Madona kendon tallava a...pse a me muziken e Madones vallezohet ne ulqin aa!!
O prishtinali,na ruajte zoti gjysten ,a me prite na tash Madonen a???
hahahahhaahahhahahhaaha

prishtinasi
26-08-07, 09:48
Pse prishtinali po a edhe Madona kendon tallava a...pse a me muziken e Madones vallezohet ne ulqin aa!!
O prishtinali,na ruajte zoti gjysten ,a me prite na tash Madonen a???
hahahahhaahahhahahhaaha

Lyra2,
Madona prej qe e ka degju Gjysten...e ka ndrru zhanrin krejt...sipas thashethemeve te fundit...flitet qe mbi TV i ka vnu do tentene, ne mur te saj mbizitrojne goblenat...dhe cajin e mengjesit e pine nen tingujt e kanges "drille drille a"!
Perndryshe une e perkrahi shume Gjysten...pasiqe ra ajo dhe qumeshti nuk pesoj rritje te madhe...!
Shkojme me klipin "200 ojro ne prapanice"!

lyra2
26-08-07, 09:53
Prishtinali
E nderron praaa,pse a pak te doket Gjystja tyyaaa,shyqyr qe Kosovaret e kan mesu me fol edhe shqip.Veq nje her le te vie madona ne Ulqin jo 200 po 2000 ia ngjesin qaty ku po thu ti qyy, edhe flet shqip me dialekt te prishtines bile ;))

prishtinasi
26-08-07, 09:59
Prishtinali
E nderron praaa,pse a pak te doket Gjystja tyyaaa,shyqyr qe Kosovaret e kan mesu me fol edhe shqip.Veq nje her le te vie madona ne Ulqin jo 200 po 2000 ia ngjesin qaty ku po thu ti qyy, edhe flet shqip me dialekt te prishtines bile ;))

Si te vdes Gjystja (pthu pthu pthu mu thafshin gishtat)...vjen Madona...perndryshe shance s'ka...!
Edhe ashtu per ka muzika i kemi plotesu standardet...koncerti i Rolling Stones kushton 50 euro (ojro), aq kushton edhe bileta te Meda...:)!
Keshtuqe ky opcioni Madona...nuk duhet me e qite poshte....!:biggrin:

lyra2
26-08-07, 10:12
Prishtinali
..gishtat ty hoooo,po a po mun me mendu ti per vdekjen e saj aaaa!!!!!nc n cnc nc ....po mos more se mandej edhe banesat e Ulqinit lirohen e mozomakeq .;))S'paramendohet Ulqini pa kete Yll.

Peja-Boy
26-08-07, 11:37
"qe jem duke diskutu"....se e di qe jeni te paflashem ne gabime gjuhesore!
Me falni edhe nje here fansa....:biggrin:

Nuk e ke Ate Albanian Expert me te Korigju, Po te ishte aj te kish Bo Hor...

SHume i Perfolur ishe Bo !!

prishtinasi
26-08-07, 12:15
Nuk e ke Ate Albanian Expert me te Korigju, Po te ishte aj te kish Bo Hor...

SHume i Perfolur ishe Bo !!

Ku te ra ndermend Albanian Expert...hahah...dhe cila eshte lidhja e tij me Gjyste Vulen...hahah! Albanian Expert...kudo qe je...hajgare!
Nejse ti me paske citu kryesorja...te lutem hudhe ne sondazhe kete teme...haha!:wink:
Tung!

Peja-Boy
26-08-07, 12:20
Ku te ra ndermend Albanian Expert...hahah...dhe cila eshte lidhja e tij me Gjyste Vulen...hahah! Albanian Expert...kudo qe je...hajgare!
Nejse ti me paske citu kryesorja...te lutem hudhe ne sondazhe kete teme...haha!:wink:
Tung!

Aj nuk do ti kish Falur Gabimet Gjuhsore hehehe,me Ra ndermend per te se kur Permenden Gabimet Gjuhsore menjeher me shkon mendja te Letrari i Njohur i Dardanis !!

rilinda
26-08-07, 12:59
Aj nuk do ti kish Falur Gabimet Gjuhsore hehehe,me Ra ndermend per te se kur Permenden Gabimet Gjuhsore menjeher me shkon mendja te Letrari i Njohur i Dardanis !!

Pėrmirėsim:
Jo Aj, po ai. Nė gjuhėn shqipe veē shkronja e parė e fjalisė shkruhet me tė madhe, tjerat me tė vogla. Pėrjashtim bėhet nė rastet kur shkruajmė emra tė pėrvetshėm.

Elina
26-08-07, 13:06
Gjystja probleme valla :biggrin: duhet me qene kuzhiniere e mire se ka thene qe i ben pitet e shishme :biggrin:
Ani e kish nje kenge jam e embel si sheqer,,, mesiguri din edhe gurabijat me i be te mira :biggrin:

valiii
26-08-07, 14:12
Ja nje foto e Gjystes ne nje darsem .... ku rezultoj me 5 shkurorezime te qifteve prezente aty :biggrin: , kush e ka ndermend me lujt doren me ndonje 200 € i lusim qe te perdorin kete konto 1703001202000 ne raifaisen bank.


http://www.malesorja.com/party55.jpg

rilinda
26-08-07, 14:16
Haaaaaaaaaaj mazamakeeeeeq!!! Ma shumė postime te *Gjys*tja sesa te Shkurte Fejza!

Elina
26-08-07, 14:22
Haaaaaaaaaaj mazamakeeeeeq!!! Ma shumė postime te *Gjys*tja sesa te Shkurte Fejza!


Une veq nje postim e kam be te Gjus*tja ,,, se me Shkurten nuk krahasohet kurre !!!:tongue:

rilinda
26-08-07, 14:28
Ja nje foto e Gjystes ne nje darsem .... ku rezultoj me 5 shkurorezime te qifteve prezente aty :biggrin: , kush e ka ndermend me lujt doren me ndonje 200 € i lusim qe te perdorin kete konto 1703001202000 ne raifaisen bank.


Shife sa t'luhatshėm jeni ju "gjinia e fortė"!!! Nc, nc, nc... pėr njė GJYSMĖ, me lan njė tė plotė! Av, av! Katastrofė!

Vjollca
26-08-07, 16:40
mir Se Paskeni Ik E Ardh Te Gjysa ..e Meda Koka Rehat Prej Juve
tash Gjysa Jau Lun Shoten Gati E Deshne E Ju Boni Mashallah ....

egi
26-08-07, 16:46
Mua nuk me pelqen paraqitja e saj ne publik...me duket pak e teprume me disa gjera, por tek e fundit qdo kush e ka shijen e vet

pirro
26-08-07, 17:25
Lyre

Paramendo kur te vdes Gjystja ahahah ,tuj i fitu milionat pas vdekjes ahaha,edhe shqiptart per gjdo vit tuj u mbledh e ulqin ne perkujtime tek BINA ku osht RREZU gjat kendimit ahahhahah

rilinda
26-08-07, 17:28
Lyre

Paramendo kur te vdes Gjystja ahahah ,tuj i fitu milionat pas vdekjes ahaha,edhe shqiptart per gjdo vit tuj u mbledh e ulqin ne perkujtime tek BINA ku osht RREZU gjat kendimit ahahhahah

Ēka po t'shkojkan tragjeditė pėr dore!!!

lyra2
26-08-07, 17:30
ahhahahahah Pirro ,nuk me ze goja ate fjale ,po shuj more mos ndjell keq.Nc nc qfar katili moree.Po a e din qe fansat nuk shkojne me ne ulqin edhe banesat lirohen shume pastaj.

pirro
26-08-07, 17:35
uhaaaaaaaaaaa Qika me falni se ne fillim paskna pas desht me thon "zoti mos e baft"

Shkojn shkojn oj Lyre se MEDA gjall osht hala haahhahahaha nuk o dek ai jooo.

Rilinde

Njeri duhet me u pergatit per gjithcka

Peja-Boy
28-08-07, 13:52
Pėrmirėsim:
Jo Aj, po ai. Nė gjuhėn shqipe veē shkronja e parė e fjalisė shkruhet me tė madhe, tjerat me tė vogla. Pėrjashtim bėhet nė rastet kur shkruajmė emra tė pėrvetshėm.

Si do qe e shkruaj mendoj qe do e kuptosh, eshte me shkronj te madhe apo te Vogel, ne nje Aspekt ne Flasim gjuhen Familjare e jo gjuhen Letrare ne Pergjithsi...
E ne gjuhen shqipe Fakt qe shkruhet vetem shkronja e par me te Madhe, por per te mos Bere Kllapa,Apo thonjeza, ateher mund ta kesh nen vemendje Fjalin ku une e shkruaj me shkronj te Madhe ...!!

Pasardhese e Expertit, apo si te te them ty ....Mendoj qe ke Kuptuar qka kam shkruajt..!

pirro
28-08-07, 15:15
Rilinde

Pse more spo merr pjes te Gjystja? Ishalla nuk e ke marr shume ngat zemre qata qe e kom shkru me heret. Hajde oj avokatja e Gjystes ahahah.

rilinda
28-08-07, 17:32
Po mbledhi fakte o Pirro niher... qysh me i hi k'saj pune t'mbrojtjes pa fakte?

pirro
28-08-07, 18:00
Rilinde

Ahahahahah duhet me e marr ni avokat nga perendimi se keta ketu nuk bojn pune..ncuk,heqin dore edhe avokatet ketu se osht lende e veshtire.

Kqyr se avokati i ramushit kish me kan i lire edhe nja dy muj ahhaah

rilinda
04-09-07, 12:01
"Si para njė gjumi t'gjatė mė janė lodhur sytė
mė flet si flladitur e kjo po mė mbyt
ndjej sikur mė nuk bėj hije nė diell
sepse ti me rri veq larg, sa tė kam veq jet...
nuk mė then askush, kam njė zemėr hekur
por ti kur rri larg ndihem si e vdekur
mos qėndro si kulla dil para meje ti
mė josh me lajka sonte ashtu siē din ti.

Unė unė unė e uritur ti ti ti i ngopur je
unė esull pėr ēdo natė ti i abuzuar nga ajo m'vje..."

Kush din me ma spjegu qat fjalin e theksume t'tekstit t'Gjystes?

lyra2
04-09-07, 12:14
"Si para njė gjumi t'gjatė mė janė lodhur sytė
mė flet si flladitur e kjo po mė mbyt
ndjej sikur mė nuk bėj hije nė diell
sepse ti me rri veq larg, sa tė kam veq jet...
nuk mė then askush, kam njė zemėr hekur
por ti kur rri larg ndihem si e vdekur
mos qėndro si kulla dil para meje ti
mė josh me lajka sonte ashtu siē din ti.

Unė unė unė e uritur ti ti ti i ngopur je
unė esull pėr ēdo natė ti i abuzuar nga ajo m'vje..."

Kush din me ma spjegu qat fjalin e theksume t'tekstit t'Gjystes?

Rrushe ,ti nuk e ndegjon kete kengetare apo:wink: ......hiqu saj se sigurisht ka mendu esull e abazur dicka qashtu:biggrin:
Une e simpatizoj shume veq qudi kete kenge nuk e paskam ndegju,me pelqen ajo DRILLU DRILLU,edhe kur i kendon djemte e te gjitha qyteteve e veqanerisht i do te PRIZRENIT:wink:

Murgesha
04-09-07, 13:10
"Si para njė gjumi t'gjatė mė janė lodhur sytė
mė flet si flladitur e kjo po mė mbyt
ndjej sikur mė nuk bėj hije nė diell
sepse ti me rri veq larg, sa tė kam veq jet...
nuk mė then askush, kam njė zemėr hekur
por ti kur rri larg ndihem si e vdekur
mos qėndro si kulla dil para meje ti
mė josh me lajka sonte ashtu siē din ti.

Unė unė unė e uritur ti ti ti i ngopur je
unė esull pėr ēdo natė ti i abuzuar nga ajo m'vje..."

Kush din me ma spjegu qat fjalin e theksume t'tekstit t'Gjystes?

Hajt Rilinda mos u merr shumė me Gjys(t)en se as ajo vet nuk e di ēka ka dasht me thėn. Kryesorja me u Drillė (si po e kėndon ajo e po e shqipton lyra2) se tjetėr sėshtė me rėndėsi nė kėngėt e saja.
S`mundem pa e pėrzi pak edhe Medėn me Gjys(t)en.
Kurr si kam ra nė fije kėtij refreni.
Ah dashni dashni e vjetėr s`tkisha lon nė dorė tė dikujt tjetėr.
Mos ja ka lon moj dashninė dikujt me u pėrkujdes si vet ai pėr te hahahahahahaaha

lyra2
04-09-07, 14:03
Murgeshe ,dmth te pelqen edhe ty Gjystja e Meda aaa.:smile: .teksti logjik.Asnjeren nuk deshioron ne doren e tjetrit ,te gjitha i do ne doren e tij ,ka dore te madhe moj qyyyyy

Vjollca
05-09-07, 07:48
sen ska ne ta -------- as ku shiten nashta se dojn hihihih

Amina
19-10-07, 20:28
Nuke di qka eshte puna e saj, per here te pare e kam ndegju nje kenge te saj ne autobus per ks.
Ncuk ncuk ncuk. Edhe na gjithqka ndegjojme!

Xuki
19-10-07, 21:11
Pėr ata qė nuk e njohin me pa n'rrugė: hahahahahaha

http://gjystevulaj.info/img/galeryMain.jpg


http://www.youtube.com/watch?v=HDHAZU-fpc8

egi
19-10-07, 21:19
xuki ti e ki fajin nese s'muj me flejt...qka na qite ketu ate link more u shashtrisa krejt :tongue:

Prishtinasja_
20-10-07, 00:36
Paj deri sa ja fusin meshkujt parat neper qoshet e rrobave pse mos le te vazhdoj kjo...:redface::redface:

Xuki
20-10-07, 09:39
xuki ti e ki fajin nese s'muj me flejt...qka na qite ketu ate link more u shashtrisa krejt :tongue:Jo bre veē thash t'ju tregoj qė edhe veshun ėshtė shumė sexy! http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif Kshyrne pash mu, se ēfar shikimi ka gjystja.....met kallė e me ta qitė flakėn ėshtė bree!!


Prishtinase hahahhahahahhahahahahaha, jo bre Gjystja ėshtė shumė serioze....nuk mundet gjithkush me futė pare nepėr qoshet e saja....e kam pa dy her live, dhe askush nuk ka mundėsi asaj me ju afru palidhje.....po mendoj nga meshkujt!

Ma-Origano
16-12-07, 09:48
Pershendetje Rilinda te uroj per temen !
Personalisht nuk me pelqen aspak ,as qe e degjoj kete kengetare te ,kjo nuk kendon (me fanli ju qe e adhuroni( por reklamohet .......!Po mire po ia ben Shqiptareve qe po cmenden pas saj e sidomos ata qe jetojn ne Shtetet Evropiane ,i gjujn pare kur kendon ajo ne Ulqin !
Edhe pse nuk me pelqen fare ,po mire po ju ben se po i deh mire Shqiptart e po i gjujn pare sa po munden.
I lumte!
Ajo eshte nje kengetare e mire ky eshte mendimi(opinioni)im!

Buqja_ch
08-01-08, 19:27
http://de.youtube.com/watch?v=zR5s0GpDiYM&feature=relatedEp zot mend aty ku ska ,, sé paku pér hiré té femijve
a thua késhtu duhet ti kéndojm Atdheut ??????

DritonPR
11-01-08, 17:08
:biggrin: mua sme pelqen kjo hiq aspak, gjoksat i ka bere me operaci plastike, prapanicen e ka te rrafsh si sahara) keshtu qe vetem shqiptari budallaki i jep pare ksaj (une kam qen te ky koncert per shkak se aty ishte leonora jakupi)

http://img413.imageshack.us/img413/9108/080111110456zt5.jpg

Xuki
14-01-08, 21:56
Driton qite edhe ni foto t'Leonores, se edhe ajo mė pėlqen. hahahahhahahahaahha

Buqja_ch
15-01-08, 19:14
http://de.youtube.com/watch?v=HDHAZU-fpc8&feature=related


Xuki shihe Gjysen kur ishte plak ..ahhahha e tash u bé e re
mos e lyp Leonoren né oden e Gjyses se llom bahen ahahha

DritonPR
15-01-08, 19:34
Driton qite edhe ni foto t'Leonores, se edhe ajo mė pėlqen. hahahahhahahahaahha

sdi a te pelqen fotoja e leonores se ajo u kon e mbulune krejt si myslimane :D

legenda
15-01-08, 22:47
....GJYSTAAAA,,,
hmmmm....mos te iu habit kjo,,,eshte mesu ajo te lahet me bikini ne plazhe te ULQNIT,e harron qe eshte ne bine...ahaha...

rilinda
15-01-08, 22:58
Ooooh, mos ta preft rrugėn kjo se si ato macat e zeza ėshtė... ta prap ditėn.

Xuki
16-01-08, 00:28
http://de.youtube.com/watch?v=HDHAZU-fpc8&feature=related


Xuki shihe Gjysen kur ishte plak ..ahhahha e tash u bé e re
mos e lyp Leonoren né oden e Gjyses se llom bahen ahahha


Jo bre i kisha pajtu unė! hahahhahahaha

Xuki
16-01-08, 00:30
sdi a te pelqen fotoja e leonores se ajo u kon e mbulune krejt si myslimane :D


Hajt mos ta ninė bre, se edhe unė jam mysliman!! hihihi

Xuki
16-01-08, 00:32
Ooooh, mos ta preft rrugėn kjo se si ato macat e zeza ėshtė... ta prap ditėn.


Vallah ma kish ndreqė.......xhenet ma kish bo! http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Albonita
16-01-08, 21:03
Shumė u komentua pėr tė tek vendi i Medės, e nuk doli asnjė trim apo trimėreshė ta fillojė temėn pėr tė. Unė e mora guximin :tongue:

Javėn e kaluar, ēdo natė ishte standard nė Ulqin. Hymja gratis, po pija 2 euro. Po se more pijen, ta tregojshin derėn. :biggrin: (kėshtu dėgjova.)

Pėrshėndetje pėr tė gjithė adhuruesit e saj me njė foto.:tongue:
http://www.gjystevulaj.com/img/galeryMain.jpgPėr mė shumė informata: http://www.gjystevulaj.com/ Kush qenka kjo se kur se pasna par ????

lyra2
16-01-08, 23:10
:biggrin: mua sme pelqen kjo hiq aspak, gjoksat i ka bere me operaci plastike, prapanicen e ka te rrafsh si sahara) keshtu qe vetem shqiptari budallaki i jep pare ksaj (une kam qen te ky koncert per shkak se aty ishte leonora jakupi)

http://img413.imageshack.us/img413/9108/080111110456zt5.jpg
mua sme pelqen kjo hiq aspak, gjoksat i ka bere me operaci plastike, prapanicen e ka te rrafsh si sahara) ----ahhaa,e zerin si e kishte?!!:biggrin:

legenda
16-01-08, 23:15
.....ahhhh,,,moj Lyraaaa
po ku e ndegjojne zerin mashkujte,ahaha
ata syte i kane te....

e pastaj thone pse kengetaret po zhvishen....

mua sme pelqen kjo hiq aspak, gjoksat i ka bere me operaci plastike, prapanicen e ka te rrafsh si sahara) ----ahhaa,e zerin si e kishte?!!:biggrin:

Arkza
17-01-08, 17:18
Ja Te Dashur Motra dhe Vllarzit !! Siq e Shihni edhe vet kete e Shumicave Kengtareve qe jan Bo te ketilla Pra Fajet i ka Burrat e Tyre apo me mire te themi Burreca !!!!
Qysh te Kish Burrin edhe Vet po Bojka Gruja ! Thuhet se Burri e Kesaj Gjyses( me mire te Quaj Gjys njeri ose Jasht-toksorja ) Ish nje Njeri Krejt qyqan qe as Maces Kojshis S'guxon ti thot Pis ! ja si eshte Bo Gruja e tij veq me zi se ati P...... te Italis ! :redface:

P/S E Keni Vrejt Merita Spahiu eshte Gruja e Nystert Myqiqi thuhet se ai eshte Xheloz dhe tek ne Thojne SE KU ESHTE BURRI ESHTE EDHE GRUJA !!

rilinda
17-01-08, 20:48
Ja Te Dashur Motra dhe Vllarzit !! Siq e Shihni edhe vet kete e Shumicave Kengtareve qe jan Bo te ketilla Pra Fajet i ka Burrat e Tyre apo me mire te themi Burreca !!!!
Qysh te Kish Burrin edhe Vet po Bojka Gruja ! Thuhet se Burri e Kesaj Gjyses( me mire te Quaj Gjys njeri ose Jasht-toksorja ) Ish nje Njeri Krejt qyqan qe as Maces Kojshis S'guxon ti thot Pis ! ja si eshte Bo Gruja e tij veq me zi se ati P...... te Italis ! :redface:

P/S E Keni Vrejt Merita Spahiu eshte Gruja e Nystert Myqiqi thuhet se ai eshte Xheloz dhe tek ne Thojne SE KU ESHTE BURRI ESHTE EDHE GRUJA !!

Shkurt e shqip, knej ka na thojnė: "Burri t'bon zojė, burri t'bon tojė."
Veē shumė po m'vjen inati me kėtė thėnie. Pse me e prit diktaturėn nga dikush e mos tė jemi nė gjendje qė ta kemi veten nėn kontroll!?!

DritonPR
17-01-08, 21:25
mua sme pelqen kjo hiq aspak, gjoksat i ka bere me operaci plastike, prapanicen e ka te rrafsh si sahara) ----ahhaa,e zerin si e kishte?!!:biggrin:

sdi nuk ja kom ni zanin se muzik shum u kan permes CD-jes :biggrin:

>>{SpOnGeBoB}<<
31-05-08, 19:04
:biggrin: mua sme pelqen kjo hiq aspak, gjoksat i ka bere me operaci plastike, prapanicen e ka te rrafsh si sahara) keshtu qe vetem shqiptari budallaki i jep pare ksaj (une kam qen te ky koncert per shkak se aty ishte leonora jakupi)

http://img413.imageshack.us/img413/9108/080111110456zt5.jpg


i kom nda ne dy vende ka 50 Euro kur te shkoj veres ne Ulqin kam me ja fut ne gjepa gjystes edhe hiq nuk osht qudi qe nuk e qillon njeri aty tu e digjue gjysten naj lyra a tane qeta tjeret qe po e keshin. Kjo osht kengetarja ma e madhe shqiptare zanin pushke shoq vetum kush ja ka inati.


Ev shoq vjen shkrun turli amateri i abuzuar qetu qe nuk e din qka osht kanga e as muzika e mundohet me shkrujt keq kundra kengetares, qe albumet e saj te shituna jane sa te tane kengetarve tjere qe jane ne skene.

kqyrni njihere qetu qka osht kenga

http://www.youtube.com/watch?v=8Yf5muV7ywQ&feature=related

te shnosh 100 % ta hjek krejt reumen, nuk ka nevoj me shkue mu pjek ne plazhe.

e edhe qetu

http://www.youtube.com/watch?v=OuSmHQrSKSI&feature=related

emine
31-05-08, 19:12
Shumė u komentua pėr tė tek vendi i Medės, e nuk doli asnjė trim apo trimėreshė ta fillojė temėn pėr tė. Unė e mora guximin :tongue:

Javėn e kaluar, ēdo natė ishte standard nė Ulqin. Hymja gratis, po pija 2 euro. Po se more pijen, ta tregojshin derėn. :biggrin: (kėshtu dėgjova.)

Pėrshėndetje pėr tė gjithė adhuruesit e saj me njė foto.:tongue:
http://www.gjystevulaj.com/img/galeryMain.jpgPėr mė shumė informata: http://www.gjystevulaj.com/


Kjo jo qe sdin me kendu,po as stil te njeriut normal nuk ka...gjunah qe gjinja kan lane komplet paret e pushimit mas saj.....qka skish ne deti:(

emine
31-05-08, 19:15
i kom nda ne dy vende ka 50 Euro kur te shkoj veres ne Ulqin kam me ja fut ne gjepa gjystes edhe hiq nuk osht qudi qe nuk e qillon njeri aty tu e digjue gjysten naj lyra a tane qeta tjeret qe po e keshin. Kjo osht kengetarja ma e madhe shqiptare zanin pushke shoq vetum kush ja ka inati.


Ev shoq vjen shkrun turli amateri i abuzuar qetu qe nuk e din qka osht kanga e as muzika e mundohet me shkrujt keq kundra kengetares, qe albumet e saj te shituna jane sa te tane kengetarve tjere qe jane ne skene.

kqyrni njihere qetu qka osht kenga

http://www.youtube.com/watch?v=8Yf5muV7ywQ&feature=related

te shnosh 100 % ta hjek krejt reumen, nuk ka nevoj me shkue mu pjek ne plazhe.

e edhe qetu

http://www.youtube.com/watch?v=OuSmHQrSKSI&feature=related (http://www.youtube.com/watch?v=OuSmHQrSKSI&feature=related)

ja fusish paret ne gjep me te lan ato gorillat e saj me ju afru(as foto ske shans me ba me to) e per qato pare qe ja len ksaj ma mire shko e gjaje nje kervet te rehatshem sa shkon tan naten muzikav e fleni ka 10 veta ne ni dhome e merrni edhe specat prej kosove.....DETI tu shterr gjinja tuj myte ne to:(

Oqeani
31-05-08, 19:18
Kjo jo qe sdin me kendu,po as stil te njeriut normal nuk ka...gjunah qe gjinja kan lane komplet paret e pushimit mas saj.....qka skish ne deti:(

Kte me vjen merzi me e shique, e per me enderrue as nuk me shkon mendja...http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Brahim Pit
31-05-08, 19:20
person ma te patalent se gjyste vulaj nuk ka.
ajo vetem trupin e mire e ka dhe kurgje tjeter. vetem te ne shqiptaret tona ketyre njerzve ju vjen radha me dale e me kendu.

>>{SpOnGeBoB}<<
31-05-08, 19:41
ja fusish paret ne gjep me te lan ato gorillat e saj me ju afru(as foto ske shans me ba me to) e per qato pare qe ja len ksaj ma mire shko e gjaje nje kervet te rehatshem sa shkon tan naten muzikav e fleni ka 10 veta ne ni dhome e merrni edhe specat prej kosove.....DETI tu shterr gjinja tuj myte ne to:(

pse me 100 evro edhe Gjysten po don me thane mund e merr me vehti a. Qka po me vojne gorillat e sajna. Hiq speca prej Kosove po e kam me vehti sha Zoten masnej ne Ulqin nuk shkohet me flejten. Me flejten rrij tu shpija ja grahi gjum edhe uje per uje deti pse me shkue ne Ulqin. Atje shkojna mu knaq deri sa te vijne vera tjeter.

Shihe qetash, ev shoq vetum mos e shkruj naj fjale se pa ardhen nji kallabllak me fol kundra saj nuk e lajne

Guri i madh
31-05-08, 19:55
i kom nda ne dy vende ka 50 Euro kur te shkoj veres ne Ulqin kam me ja fut ne gjepa gjystes edhe hiq nuk osht qudi qe nuk e qillon njeri aty tu e digjue gjysten naj lyra a tane qeta tjeret qe po e keshin. Kjo osht kengetarja ma e madhe shqiptare zanin pushke shoq vetum kush ja ka inati.


Ev shoq vjen shkrun turli amateri i abuzuar qetu qe nuk e din qka osht kanga e as muzika e mundohet me shkrujt keq kundra kengetares, qe albumet e saj te shituna jane sa te tane kengetarve tjere qe jane ne skene.

kqyrni njihere qetu qka osht kenga

http://www.youtube.com/watch?v=8Yf5muV7ywQ&feature=related

te shnosh 100 % ta hjek krejt reumen, nuk ka nevoj me shkue mu pjek ne plazhe.

e edhe qetu

http://www.youtube.com/watch?v=OuSmHQrSKSI&feature=related (http://www.youtube.com/watch?v=OuSmHQrSKSI&feature=related)ku po i sheh ata dy gjepa o SPONGENBOB

>>{SpOnGeBoB}<<
31-05-08, 20:01
ku po i sheh ata dy gjepa o SPONGENBOB

O Guri i madh qashtu i ra fjala shoq, po masi me ke pyt po te kallzoj ne gjepa te kemishes qe mban tana heret vesh kur te kendojne gjysta. hahahahaha

emine
31-05-08, 20:04
pse me 100 evro edhe Gjysten po don me thane mund e merr me vehti a. Qka po me vojne gorillat e sajna. Hiq speca prej Kosove po e kam me vehti sha Zoten masnej ne Ulqin nuk shkohet me flejten. Me flejten rrij tu shpija ja grahi gjum edhe uje per uje deti pse me shkue ne Ulqin. Atje shkojna mu knaq deri sa te vijne vera tjeter.

Shihe qetash, ev shoq vetum mos e shkruj naj fjale se pa ardhen nji kallabllak me fol kundra saj nuk e lajne


Dihet se cilla kategori njerzish shkojne tek GJYSTE VULAJ & MEDA ,,,,,,,,,,,une kam pas shku em honger kallamoqa po edhe ata i kan hjek spi lajne mi pjek ma rruges,,,,,iha jurysh shqipatret mas ujit e mas kongtarve apappap as vakth me hanger buk skeni jo...;)

emine
31-05-08, 20:07
O Guri i madh qashtu i ra fjala shoq, po masi me ke pyt po te kallzoj ne gjepa te kemishes qe mban tana heret vesh kur te kendojne gjysta. hahahahaha

ajo menener methan (brek ) ska vesh e lemo gjepa hahhahhah qyre i shkreti shpuzore ti a paske shku mu parit a me ja shti flaken vetes:tongue:

>>{SpOnGeBoB}<<
31-05-08, 20:12
Dihet se cilla kategori njerzish shkojne tek GJYSTE VULAJ & MEDA ,,,,,,,,,,,une kam pas shku em honger kallamoqa po edhe ata i kan hjek spi lajne mi pjek ma rruges,,,,,iha jurysh shqipatret mas ujit e mas kongtarve apappap as vakth me hanger buk skeni jo...;)

normal qata qe kan pare mi japen shkojn pse a kujtofte ti qe ata qe hajn shtalbaka shkojn e kqyrin Gjysten. O ti emine a je ka merr vesh a po kupton ti qe ne Ulqin nuk shkohet me honger kallamoqa e speca, aty shkojna mu knaqen. Pse e prune Meden qetu hjeke prej teme mos ma avyt afer gjystes se po ja ,,,,, ,,,,,, medes.

Sivjet me kenget e albumit ri qe ka qit ne spot, kur te vijne Gjysta me knu, zor qe nuk i hjek edhe donet, po boll mos um detyro mi kallzue tana sendet prej qetashti, prit kur te kthena prej ulqini shkruj ma shume.

emine
31-05-08, 20:14
normal qata qe kan pare mi japen shkojn pse a kujtofte ti qe ata qe hajn shtalbaka shkojn e kqyrin Gjysten. O ti emine a je ka merr vesh a po kupton ti qe ne Ulqin nuk shkohet me honger kallamoqa e speca, aty shkojna mu knaqen. Pse e prune Meden qetu hjeke prej teme mos ma avyt afer gjystes se po ja ,,,,, ,,,,,, medes.

Sivjet me kenget e albumit ri qe ka qit ne spot, kur te vijne Gjysta me knu, zor qe nuk i hjek edhe donet, po boll mos um detyro mi kallzue tana sendet prej qetashti, prit kur te kthena prej ulqini shkruj ma shume.

brravo shpuzore s eme bane me kesh gaggagaggaggaggaggagag ,,,hajte ishalla kanqesh;)

>>{SpOnGeBoB}<<
31-05-08, 20:15
ajo menener methan (brek ) ska vesh e lemo gjepa hahhahhah qyre i shkreti shpuzore ti a paske shku mu parit a me ja shti flaken vetes:tongue:

kush be nuk ka brek edhe asishne me dizga, qe bojn qrrak :tongue::tongue::tongue:

Guri i madh
31-05-08, 20:17
kush be nuk ka brek edhe asishne me dizga, qe bojn qrrak :tongue::tongue::tongue:


ani kur te kthehesh nga ulqini na tregon ma gjersisht per brekt e gjystes

>>{SpOnGeBoB}<<
31-05-08, 20:24
ani kur te kthehesh nga ulqini na tregon ma gjersisht per brekt e gjystes

Ev Guri i madh pernime a. Ev shoq a kujtove une mi jap euro e ju me pa falas breke. Kush don me ja pa live le te vjen ne Ulqin shoq, se po me doket qetash vijne i hjekin shkrimet shkaku i qetyne xhelozave qe ja kan inati qesaj Gjystes qe osht kengtare e mire e ka pare bija, e vjen eminja kallezon jo nuk ka breke. Cilla kengtare be ne Kosove sot ban breke shoq ? Tanat i kan hjeke edhe i kap promaja ne tana anet kur te hypin ne bine me kendu.

Guri i madh
31-05-08, 20:33
Ev Guri i madh pernime a. Ev shoq a kujtove une mi jap euro e ju me pa falas breke. Kush don me ja pa live le te vjen ne Ulqin shoq, se po me doket qetash vijne i hjekin shkrimet shkaku i qetyne xhelozave qe ja kan inati qesaj Gjystes qe osht kengtare e mire e ka pare bija, e vjen eminja kallezon jo nuk ka breke. Cilla kengtare be ne Kosove sot ban breke shoq ? Tanat i kan hjeke edhe i kap promaja ne tana anet kur te hypin ne bine me kendu.


po jan te varfura nuk kan lek me i ble te gjitha rrobat

rilinda
31-05-08, 21:19
Hahahahhahahahh ahahahhahaha... o spongiiii... Zoti t'knaqt ty... ta kom msu strategjin ma, kshtu qė pe di ēka po menon :tongue:

panta_rhei
31-05-08, 21:43
Kush qenka kjo se kur se pasna par ????

Gjykse Vulaj!

lovely
31-05-08, 23:13
ani kur te kthehesh nga ulqini na tregon ma gjersisht per brekt e gjystes


hahahahahahahahahahahaahahahahahahahaha

o pasha Zotin u knaqa tu kesh .... ktu te Gjystja ma shume e paskan permen Meden se Gjysten hahahahahahahaha


edhe kjo Panta_rhei, e paska vulos me Gjykse Vulaj :biggrin: :biggrin:

tybe s di qka osht puna e saj, veq une shkoj n muzike t saj, se atmosferen e bon t mire...
eh, kjo Gjyksja, jau ka msu shqiptarve "t metat" edhe u pasunu bija.... :rolleyes:

po m vjen qudi, se krejt flasin keq per to, e ku knon ajo, tybe nuk i nxen njerzit atyhja, edhe gjithe n do lokale t mdhaja knon....

qikaq

Guri i madh
01-06-08, 00:54
hahahahahahahahahahahaahahahahahahahaha

o pasha Zotin u knaqa tu kesh .... ktu te Gjystja ma shume e paskan permen Meden se Gjysten hahahahahahahaha


edhe kjo Panta_rhei, e paska vulos me Gjykse Vulaj :biggrin: :biggrin:

tybe s di qka osht puna e saj, veq une shkoj n muzike t saj, se atmosferen e bon t mire...
eh, kjo Gjyksja, jau ka msu shqiptarve "t metat" edhe u pasunu bija.... :rolleyes:

po m vjen qudi, se krejt flasin keq per to, e ku knon ajo, tybe nuk i nxen njerzit atyhja, edhe gjithe n do lokale t mdhaja knon....

qikaqjo une mundem ne bae be se per gjysten nuk kam fol keq per gjyste mu thaft kjo gjuh nese kam fol keq

LABI
01-06-08, 00:59
Asgje me shume vlere sesa nje cope mishi i nxehte !!

Tjeter vlere te pakten une s'shof qe perfaqeson .. Do kamb te gjata , nje gjokse te pumpat .. a nuk eshte nje cope e nxehte.... ?! :rolleyes:

Guri i madh
01-06-08, 01:32
Asgje me shume vlere sesa nje cope mishi i nxehte !!

Tjeter vlere te pakten une s'shof qe perfaqeson .. Do kamb te gjata , nje gjokse te pumpat .. a nuk eshte nje cope e nxehte.... ?! :rolleyes:pse mos mendove se po sakrifikon si mic sokoli me i dal topit per para hhhaaa


tani tregu po kerkon te tilla e sidomos ne ulqin edhe durrs

lirik
01-06-08, 05:38
Tė Rralla Apo Hiq Jan Kėngtaret Tona Qė Mund Ti Quaj Kualitet Apo Me Zė Tė Bukur

pirro
01-06-08, 19:57
Po tybe kush se ka Gjyste Vulen. Bile ja kisha bo ni numer 24 online per me pas qasje te gjithe qytataret e interesum, ne ta ishalla po e din per cka e kam fjalen heeheh

lyra2
01-06-08, 20:11
..shume interesant,Labi e quan mish te nxehte,Pirro flet per qasjen e saje 24-oreshe,guri e spongi per firmen e brekeve etj etj,Po si ore nuk e diskutoni zerin e saj aq melodik dhe kenget aq patriotike e domethenese qe jane .Me nje "DRILLE DRILLE" tere tarasa e Ulqinit DRILLET dhe DRILLEN ojrot ne trupin e saj,kjo e tregon vleren qe ka, pra qendrojme prane thenjes

Qmimi cakton kualitetin!

pirro
01-06-08, 20:17
Ani Lyre e kish bo nje tatuazh ne prapanice edhe tash gjithmone me ta po rrin e kthyme me shpinen drejt publikut hhahah publikut te nehet ulqinak me shumice prej diaspore ahhahahah

Guri i madh
01-06-08, 20:22
..shume interesant,Labi e quan mish te nxehte,Pirro flet per qasjen e saje 24-oreshe,guri e spongi per firmen e brekeve etj etj,Po si ore nuk e diskutoni zerin e saj aq melodik dhe kenget aq patriotike e domethenese qe jane .Me nje "DRILLE DRILLE" tere tarasa e Ulqinit DRILLET dhe DRILLEN ojrot ne trupin e saj,kjo e tregon vleren qe ka, pra qendrojme prane thenjes

Qmimi cakton kualitetin!ooo kta sy mu qorrofshin nese jakam inati

lyra2
01-06-08, 20:24
..more Pirro,si duket shume afer i rri edhe Gjystes ti,me afer se Medes!!!!
Ate tatuazhe qe e paske pa ,ndoshta nuk ka qene per publik!!
Lere diaporen,kush e paska pa tatuazhen a..hahhahahahha.:P:P
Hajt vizatoma edhe ate tatuazhe ,ta qendis ne faculeten qe e kam per grip e ftohje .

>>{SpOnGeBoB}<<
02-06-08, 08:48
..shume interesant,Labi e quan mish te nxehte,Pirro flet per qasjen e saje 24-oreshe,guri e spongi per firmen e brekeve etj etj,Po si ore nuk e diskutoni zerin e saj aq melodik dhe kenget aq patriotike e domethenese qe jane .Me nje "DRILLE DRILLE" tere tarasa e Ulqinit DRILLET dhe DRILLEN ojrot ne trupin e saj,kjo e tregon vleren qe ka, pra qendrojme prane thenjes

Qmimi cakton kualitetin!

kadale, kadale ti Lyra2 une kerkund nuk permena firme te brekve vetum e shkrujta asishne me dizga, qe bojn qrrak. ai qrraki nuk osht firme.

Une nuk kesh tu bisedu per brek po brekt i pruni ajo eminja ne teme edhe mbeten ne teme. Masnej edhe Pirra nuk ka japen kurfare pergjegje.

Qetash ju kallezoni pse Gjysta i ka albumet me te shituna ndoshta albumet e sajna jan te shituna ma shume se tane albumet garant te gjysmes kengetarve e kengetareve.

Mos shkruni qetash qe ja kane pa tatoone. Ne CD e as ne kasete nuk mund shifet a osht me done a pa done tu kendu, qeshtu pra diskutoni edhe nuk osht e vertete qe qmimi cakton kualitetin po kualiteti e cakton edhe ka me caktu qmimin tana heret sa te kete treg.

LABI
08-06-08, 17:41
..shume interesant,Labi e quan mish te nxehte,Pirro flet per qasjen e saje 24-oreshe,guri e spongi per firmen e brekeve etj etj,Po si ore nuk e diskutoni zerin e saj aq melodik dhe kenget aq patriotike e domethenese qe jane .Me nje "DRILLE DRILLE" tere tarasa e Ulqinit DRILLET dhe DRILLEN ojrot ne trupin e saj,kjo e tregon vleren qe ka, pra qendrojme prane thenjes

Qmimi cakton kualitetin!

Op de a s'eshte mish i nxeht..!! Tone diten merr rreze t'diellit e pravullitu ne zalle , e naten dile e liroje ate nxehtsi tuj e drille ..

Melodine ne Belveder te Gjystja shqiptaret kane mujt me degju: melodin e kenges, me pa tuj e drillee (s po thu ti) Mirepo, zerin me ndi s'e besoj ... :rolleyes:

Kaltrina
15-07-08, 22:37
Se di a ju ka shit najher ne karrieren e saj te bujshme naj cd, bash po me intereson me dite hihihi
Pershendetje

Jana
15-07-08, 22:39
Se di a ju ka shit najher ne karrieren e saj te bujshme naj cd, bash po me intereson me dite hihihi
Pershendetje

Spe di valla Kaltrina se as mu sem pelqen kjo hiq..
Por besom se ska nevoj me ju shit Albumi hiq se ketu ku po kendon Gjystja en Ulqin shqiptart i japin pare sa me jetu ajo krejt vitin pa problem ncncncn.....

Rizuana
18-07-08, 10:45
Muzika qe ben Gjystja dmth kte lloj zhanri une smuj me duru... ama edhe vet Gjystja s'me pelqen.

Tinky-Winky
18-07-08, 17:03
shuem mpilqen kjo gjystja krejt soben e kom mushen prej posterav tsaj, zanin e ka si bylbyl e trupin shuem te mier sepse une kam qejf qashtu pak trashe me kene femra . me tona t mirat osht

rilinda
18-07-08, 22:31
shuem mpilqen kjo gjystja krejt soben e kom mushen prej posterav tsaj, zanin e ka si bylbyl e trupin shuem te mier sepse une kam qejf qashtu pak trashe me kene femra . me tona t mirat osht

O tinki, viki, lala edhe p(j)o :tongue: ju te t'katėrtit jeni tvegjėl pėr qet Gjys*ten :biggrin: Kqyrne Gishtėzėn :biggrin:

egi
18-07-08, 22:33
O tinki, viki, lala edhe p(j)o :tongue: ju te t'katėrtit jeni tvegjėl pėr qet Gjys*ten :biggrin: Kqyrne Gishtėzėn :biggrin:

hahhaahhahahahhahahahhahahahahhahahahahahhaaha :biggrin: Qitash ke fol si me fol une hahahhaha

rilinda
19-07-08, 10:24
hahhaahhahahahhahahahhahahahahhahahahahahhaaha :biggrin: Qitash ke fol si me fol une hahahhaha

Po t'njojta jemi bre na :biggrin:

>>{SpOnGeBoB}<<
19-07-08, 11:14
Tinky-Winky, hajt se ju thirri kur ta qesin spotin e ri gjysta, qashtu ka thane kur vijne ajo skena mu gjirue kur te hyjne mu la te vaska, atehere kur te shtrihet taman i bjen me mrri. Keni mi hy do me ferkue e do me shamponirat, qe kur dalin ne fund nuk kane me ngjoften Gjysten tu vizllue xixe a kuptohet edhe kanga hit ka mu kane 14 milion ekzemplara tu u shiten si buket e furres :biggrin::biggrin:

selvija
20-07-08, 10:31
Tyben e belivallah me pa kete sex-bomba Fshatari flakon...po ska faj valla se syt xixa mi bani edhe mu :biggrin:

Gjyste Vulaj - Vdeksha per ty -
http://uk.youtube.com/watch?v=APfPM3rg8qQ&feature=related

Tinky-Winky
20-07-08, 16:29
Tinky-Winky, hajt se ju thirri kur ta qesin spotin e ri gjysta, qashtu ka thane kur vijne ajo skena mu gjirue kur te hyjne mu la te vaska, atehere kur te shtrihet taman i bjen me mrri. Keni mi hy do me ferkue e do me shamponirat, qe kur dalin ne fund nuk kane me ngjoften Gjysten tu vizllue xixe a kuptohet edhe kanga hit ka mu kane 14 milion ekzemplara tu u shiten si buket e furres :biggrin::biggrin:

ev spongebob qe po thush ti , sish konen ide e keqe edhe ajo po kadale he burr se edhe qesaj egit i paska ra hise me sulmue se ajo syndyzi ma ka shtrue zullumin prej dites te par. e qka ka lidhje a jam i vogel a i madh per me mpelqyem dikushi , une nima me mujten me ujdisen gjysten kan me ju shit albumat sikur samunat kur dalin per ramazan

Zero Cool
18-09-11, 17:32
E nxehta Gjyste Vulaj


Kėngėtarja shqiptare e Malit tė Zi, Gjyste Vulaj nuk di tė ndalet. Pėr tė mbrėmjet nėpėr lokale tashmė janė tė zakonshme. Pėrderisa edhe klipet ajo nuk i lė anash.


http://www.gazetaexpress.com/repository/images/large/tema%20gjyste%201_259886_thumb_large.jpgga Express mė 18 shtator 2011 nė ora 18:20
Gjyste Vulaj. Nuk ėshtė njė emėr i panjohur pėr publikun shqiptar, por ėshtė njėra prej kėngėtareve qė pėrfaqėson mė se denjėsisht estradėn kosovare. Kurse tani, gjatė stinės sė verės ajo ka lansuar edhe albumin e saj mė tė ri, qė beson se do tė jetė nė tė gjitha makinat e shqiptarėve.

”Nė verė publikova albumin e ri dhe qė nė javėn e parė u prit shkėlqyeshėm, titullohet ‘A bėhesh merak?’. Pėrmban 8 kėngė tė reja tė zhanreve tė ndryshme dhe me njė bashkėpunim tė gjerė”, ka thėnė kėngėtarja Gjyste Vulaj pėr gazetėn Panorama tė Shqipėrisė.

Por, ajo nuk ėshtė ndalur mė kaq.

Ka pasur njė numėr tė madh tė koncerteve, madje pa pushuar nė asnjė moment. Ajo ka pasur rreth 60 mbrėmje qė i ka bėrė nga 1 korriku deri mė 28 gusht, kurse tani pas kėtyre ditėve mė plot angazhime, ajo ka menduar qė tė realizojė edhe njė klip.

“Pas pushimit dhe koncertit tė parė qė kam tani, do tė kthehem nė Shqipėri pėr tė realizuar klipin e dytė po nga albumi i ri, kėsaj here me ‘Max production’, thotė ajo.
Ajo ka thėnė se nuk ėshtė duke menduar shumė pėr pushim pasi qė ka thėnė se do tė vazhdojė mbajtjen e mbrėmjeve tė saj edhe jashtė Malit tė Zi.

“Menjėherė pas xhirimeve kam njė shfaqje tjetėr nė Zvicėr, pastaj do vazhdoj pėr tė realizuar klipet e tjera pėr kėngėt e albumit, pasi ka 3 vite qė nuk kam bėrė klipe”, thotė ajo.

“Sa u pėrket shfaqjeve, gjithmonė kėndoj live dhe nė bazė tė rezervimeve, edhe kėtė vjeshtė e dimėr ēdo fundjavė do tė jem me shfaqje nėpėr Europė, po ashtu edhe pėr Vitin e Ri jam e prenotuar nė Gjermani, Kosovė dhe Maqedoni”, thotė ajo.

Pra, nga kjo del se kėngėtarja nuk ka tė ndalur dhe pothuajse punon nė tė katėr stinėt e vitit dhe pėr kėtė thotė se ėshtė e palodhshme, teksa nė shumicėn e koncerteve tė saj ajo kėndon “live.

“Mė gėzon fakti qė jam ēdo vit e mė e suksesshme, por mė shumė gėzohem pėr atė qė nuk kam asnjė pikė “krize”, edhe pse konkurrenca ėshtė shumė e madhe nė njė aspekt”, thotė ajo.

Nė fund ajo thotė se pėrpos kėngės, di tė jetė edhe feministe pasi qė albumin e saj tė fundit ua ka dedikuar mė shumė femrave. “Albumin tim ua kam dedikuar tė gjitha femrave qė sakrifikojnė pėr familjet e tyre dhe nė veēanti njerkės sime, e cila sakrifikoi ēdo gjė pėr lumturinė time dhe tė motrave tė mia”, pėrfundon rrėfimin kėngėtarja, e cila edhe pse ėshtė bėrė nėnė, nuk njeh moshė dhe vazhdon tė na habisė me linjat e saj perfekte.

tipi engjellor
18-09-11, 22:30
e adhuroj kete kengetare ...kendon shume bukur ...ku te shkon ben atmosfer ..me ka ra rasti te jem ne mbremjet qe ka qene kjo ....nje e di qe edhe kengeater poashtu edhe e bukur e gajte me trup....ne nje foto me te ajo me vendos doren ne krah hahahhaha me e gjate se une.....