PDA

View Full Version : Pytje-Pergjegje te ndryshme (per PC)!


Zero Cool
23-08-07, 09:51
Te nderuar , me duket se para disa viteve (kur isha moderatore i informatikes) kam hape nje teme te tille por ja po e hapi prap. Arsyja: pytjet qe me behen ne Mesazhe Private, dhe shpeshe here jane te njejta ose e kane zgjidhjen e njejte. Jo qe me vije merzi te ju ndihmoj por thjesht nese eshte dhene pergjegjja nje here ketu, mund te zgjidhni problemet, pa pase nevoje te beni mundin te me shkruani ne MP (se e di qe Shqiptaret pritojne kete pune).

Pra mbes i hapur edhe per pytjet e juaja ne MP, por fillimisht ju kisha lute te shiqoni ketu mos po e gjeni pergjegjen per problemin e juaj.
Po ja filloj me MP qe e mora sot dhe pergjegjen qe ja ktheva.
Tung

Exprert, a mundesh me me ndihmu per me e dit se cka ka komp. jem.po me ndalet pa,prit gjate kohet se asht i ndezun dhe pasi te ndalet ne PC me del "SIGNAL CABLE DISCONET".

TE PERSHENDES
Po, pirro. Nuk e di ku jeton ti por pa marr parasysh, problemi eshte se tu ka mbush me pluhur. Hape PC (kutijen), pastroje mire me nje "qetk" dheze rishtas edhe ma ska me tu ndal. Veq kujdes ka ta pastrojsh, mos e fshi me maqin thithese por me nje kist te vizatimit.
Kallxom pastaj a u zgjidh problemi.
Klm.


PS: Pirro shpresoj te mos kesh ankese qe e botova shkrimin tend pa te pyetur. Thnx.
http://img.photobucket.com/albums/v155/zerocoolnl/ZeroCoolpb.gif

Zero Cool
23-08-07, 09:55
Ketu dmth problemi eshte te ventilimi i pamjaftuar dhe procesori e fike veten per tu mbrojtur nga djegja (shkaterrimi).Pastrimi i ventilatoreve eshte zgjidhja(duke perfshi edhe pastrimin ventilatorit te video karteles, karteles grafike) .
Sukses.
http://img.photobucket.com/albums/v155/zerocoolnl/ZeroCoolpb.gif

pirro
24-08-07, 09:50
Mire ke bo qe e hape ket faqe.

flm per pergjigjen

Zero Cool
24-08-07, 09:52
Nga nje anetare e nderuar pata kerkese per Drivers Intel(R) 845G/GL/GE/GV Chipset , ata qe kane nevoje per ta mund ti marrin te faqja e Intelit, apo ketu (i bera Upload vetem per ju)


http://www.keepmyfile.com/download/b52ee51834156 (http://www.keepmyfile.com/download/b52ee51834156)
http://img.photobucket.com/albums/v155/zerocoolnl/ZeroCoolpb.gif

Zero Cool
25-08-07, 11:06
Dikush me pyti per nje program shkarkimi.


Orbit Downloader 2.1.7, I programuar per gjeneraten e re te web-shkarkimeve (web2.0), si psh video/music/files nga Myspace, YouTube, Imeem, Pandora, Rapidshare. Gjithashtu mundeson shkarkime te shpejta, dhe nese te ndrerprehet lidhja e internetit gjate shkarkimit e ban automatkisht vazhdimin e shkarkimit aty ku ka mbetur.
http://dl.orbitdownloader.com/dl/OrbitDownloaderSetup.exe (http://dl.orbitdownloader.com/dl/OrbitDownloaderSetup.exe)
http://img.photobucket.com/albums/v155/zerocoolnl/ZeroCoolpb.gif

uck_aksh
27-08-07, 16:26
http://i86.photobucket.com/albums/k107/uck_aksh/tregimi1.jpg

http://i86.photobucket.com/albums/k107/uck_aksh/procesoriii.jpg