PDA

View Full Version : Stupcat


Peja-Boy
23-08-07, 15:59
Qfar Mendoni per kete Grup Humoristve ,qe njihen dhe jan Personalitete Publike ne Kosove !!

http://www.youtube.com/watch?v=9XQ-S9v1ur0

Peja-Boy
23-08-07, 16:00
Mendoj se jan shume Humorista te mire...Pak e Teprojn qe lidhen me Humor rreth Ministris e Partive Politike !!

http://www.youtube.com/watch?v=Y9bGylgUYkc

teutaA
14-08-08, 07:01
shum gay duken

me disa role palidhje i kan prish edhe popullin me shum shprehje qe perdorin gjat humorit shum gjuh te dobet mekat qe i kqyrin fmija

rilinda
14-08-08, 10:54
shum gay duken

me disa role palidhje i kan prish edhe popullin me shum shprehje qe perdorin gjat humorit shum gjuh te dobet mekat qe i kqyrin fmija

Pajtohem.
Disa "humore" tė tyre i kam shikuar, edhe e kam vėrejtur qė nuk ia vlen barra qiranė tė vazhdoj e t'i shikoj.

Arkza
14-08-08, 11:06
Mua me kan Plequ perpara , kan pas Humor me bukur kan pas Prije me shume por si qdo Humoristat qdo dite me shume po ju bjen Vlera shume ... duke mos te pas me shume Afetesi me tutje ... te rralle jan ata qe jan te gjall si P/SH Adem Mikullovci ,Sabri Fejzullahu , Cima dhe Leci !!!
Por me shume veqoja se Ademi dhe Sabriu jan NR: 1

Keneri
16-10-08, 20:16
Jan shum banal.

Jana
16-10-08, 20:50
Bash te mir jan...shum em pelqejn sidomos Liki se i diqysh e paraqet stilin e SHACAV nejse s'jan krejt qashtu amo bash Nice aaa....edhe normal qe te na realiteti vret...se ata permes humorit shprehin jeten reali te Shqiptareve....

Ne pergjithesi jan djem te mir....

teutaA
16-10-08, 22:59
jana pajtohem me ty qe ndoshta jan djem te mir nuk i njoh por qe paraqesin ndonje realitet nuk e di sidomos me rolin e axhes shneq me duket stili i ti me shum i ngjan talibanve te avganistanit se sa ndonje kosovari ani ai qe po u bojke si grue kuku degjenerim pasha jeten:smile:

Xhino
17-10-08, 14:50
Bash te mir jan...shum em pelqejn sidomos Liki se i diqysh e paraqet stilin e SHACAV nejse s'jan krejt qashtu amo bash Nice aaa....edhe normal qe te na realiteti vret...se ata permes humorit shprehin jeten reali te Shqiptareve....

Ne pergjithesi jan djem te mir....


pajtona shum me ty.
Stupcat nr1 per humor.

Anthrax
22-10-08, 22:19
te mir jan ...nejse ikan do texte banale , mirpo apet se apet jan te mir ,me pelqen me do skena qe i parqesin shqiptar si jevg (magjup) me qesi far muzike qe po ndegjojn qesi tallava , aty i kritikojn shqiptar qe jan ra nen ndikimin e magjupve.
gjithsesi te mir jan , bon me pas k'si humorista kritik.

lirik
23-10-08, 07:03
Uun mendoj s ejan humorista shum tė mirė dhe paraqesin vertet dukuri reale dhe rrethana
nė kosovė qė jan karakteristikė e vendit per shembull ne nji rast kur djali e thrret baben prej gjermanie e ai ishte ne shkallė duke shkue te nji injorante femer e pa moral te gruaja e nji hagjiu injorant
dhe poashtu ajo femra na del teper injorante dhe vertet ktu demaskon shum bukur
injorancen ma katastrofalen vetedijen ma te ult te rasteve te veqanta
Ktu del nė skenė humori artistik shum bukur morali i nji njeriu rrethanat e dukurit vertet qe kan ndodhur e ndodhin paraqet nivelin tonė te disa fshatrave te humbura qe kurr nuk kan ardh n kontakt me driten se le ma me civilizimin e tregon se sa e rendesishme esht te jesh i emancipuar si femer
me arsdimim e sa me rendesi esht qe te zhduken prapambeturitė katatstrofale dhe errsirat emne menjdet e disa debilive ete disa nivele fshatareske qe koha i la ne errisren e pa meshirė
Shum bukur e paraqesin edhe njeriun nga qyteti qytetarin tonė te ndikkuar nga shum perzierje kulturash traditen e gjysm asimilimit e ndikimit shekullor turk e ndikimit serb neper kultura se si u shkatrrua qytetari jon e qfar kontrastesh ka kultura jon fshat qytet per shkak te pasojave shekullore
te pushtuesve
NE FORMA MJAFT KOMIKE ARTSISTIKE PARAQESIN GJITHQKA SECILEN DUKURI DHE PIKRISHTB JU KA HIJE AQ BUKUR DHE PIKRISHT JAN FTYRAT E DUHURA Q EJNA GJET PER KET LLOJ ARTI E VETEM LE TE VAZHDOJN
hUMORI ESHT HUMOR DUKURIA DUKURI POZITIVE APO NE GĮTIVE AJO DUHET TE INTERPRETOHET NE ART SECILI POPULL APO INDIVID DUHET TE DIJ S EKU BEN PJESė
TE GJITHA HUMORET PERMBAJN NGJARJE TE VERTETA DHE I PERSHTATEN SHUM BUKUR TE VERTETES DHE JAN SHUM BUKUR TE INTEPRETUARA ARTISTIKISHT SIPÜAS PERSHTATJES S E VENDIT
NJI HUMOR BėHET SIPAS PERSHTATJEVE Qė KA VENDI TEPRUAR NUK EKAN ASKUND BILE SHUM PAK JAN DUKE DHANė MOTIVE ASKSUH NUK DUHET Tė MBETET
JASHTA THUMBIT ASKUND NE BOT PA HUMOR NUK KA
E vėrtetė ėsht s eata duhet te luftojn per kualitetin gjithnji e ma shum por disa humore i kan aq te bukura sa s ka me ra njeriu plast duke qeshur se po ma kujtojn edhe kohen time kur neper
fshjatra te dilte femra te gardhi e te thoshte nuk jan burrat ktu kur njeriu kerkonte ndonji burr
me u taku me te
Te them te drejten prapambeturia neper disa zona ka qen pothuajse e nivelit taliban tash nuk edi sa ka ec para shoqeria ndoshta diqka ka ndryshuar por ka specifika sa te duash dhe material ne kosovė te pashterrshem per humore
STUPCAT PER VEQ HUMORISTA JAN EDHE ARTISTA ATA MUND TE DREDHIN ARTIN NE SECLEN LAMI SI TE DUAN JAN TE TALENTUAR NGA NATYRA PER ART

lirik
23-10-08, 07:38
Textet banale po thoni
ndoshta keni te drejt
por arti dhe fundamenti i tij qėllimi dukuria e vėrtet
fakti rrethanat aryseaja e finales pė arritjen e qellimit dhe pe zhveshjeve qe pėrmban shpesh her
dikush ne shoqeri
dhe e qenshmja realja
ne rrethana jetsore ne realitet origjinalitet
qe i jetojm
nuk pyet per publikun
nuk pyet per askend arti rrjesdh me gjith forcen e vet
arti rrjedh me gjith fuqin e vet arti demaskon pa mshir gjithqka qe q“gjen para intepretimi
thumbi shpotia artistike nuk pyet per mshir por ajo e ka stilin dhe qellimin madhor ta paraqes sa ma origjinal esa me thell ne secilen thellsi humoristiken
te inrtepretuaritz e nji diqkaje qe ekziston ne shoqeri po nuk u shpreh me origjinalitet falcifikimi
esht maskė qe ja humb gjithkajes realen
hUMORI QE PARAQESIN STUPCAT NUK ESHT PER FEMI HUMORI PER FEMI ESHT DIQKA TJETER HUMORI QE PARAQESIN STUPCAT ESHT PER MOSHAT QE SHKON PERTEJ TE SE MITURVE
Humori is tupcave ka per qellim te zhvesh lakuriq secilen dukuri negative ne kosovė dhe stupcat jan artista nuk ka dyshim ata mund te persosen deri ne majat ma te larta te artit

lirik
23-10-08, 07:42
Intepretimi i stucave paraqet gjithqka qe duket negative e pozitive ne shoqeri ne arin e tyre paraqitet gzimi naiv hidhrimi naiv hidhrimi dinak rrenacak rroli dinak shtihimi dhelpnak shtihimi ne raste te evqanta shtihimi ne menyra profesionale gzimi naviv gzimi nga motivet e budallakis e navitetit
niveli i disa njerzve te mjerė
stupcat jan demaskimi shum i mir i dukurive negative ne shopqeri por ne secilin humor ata paraqesin edhe ant fisnike te popullit por edhe dukurit negative
Sikur te mos paraqiten dukurit negative ashtu zhveshur nuk ka kuptim humori
dhe nuk mund te besh humor por stupcat po bėjn humor pak bile ne krahasim me at qka duhet mne ba
sa ka material ata kan material me vagona dhe jan kombinim shum i mir secili po e kryen detyren e ti shum bukur

lirik
23-10-08, 07:46
Mendoj S Estupcat Jan Pa Dyshim Humoristat Ma Te Mir Te Vendit Tash Per Tash
Ndersa Ne Formnen E Ti Ne Variabntin E Ti Esht Pa Dyshim Edhe Adem Mikullofci
Regjia Regjepovit Dhe Mahmutovit Ka Qen E Interpretuar Shkelqyeshėm
Ku Te Gjitha Dukurit Kanunore E Te Metat E Zakobneve Te Vjetra Eveseve Te Shoqeris Paraqiten Shkelqyeshem Si Dhe Pshtjellimet Karakteristike Te Shqiptarve Kuptohet Jo Te Gjith Jan Te Till Por Ka Shum Raste
Dhe Mbi Bazat E Rasteve Qe Jan Dnegjuar Ne Popull Jan Pershkruar Ngjarjet En Drama E E Filma E Humore Perndryshe Nuk Do Te Ishte As Humori

lirik
23-10-08, 07:51
mendoj se stupcat mjaft ne menyr simpatike eparaqesin vesin rastet e zhveshura naivitetin
shkurtpamsin veprimin sipas ratseve se pak po ka dukuri ne shoqerin ton ka se te duash bile stupcat
do te benin mir te emitonin hajnat modern te vjedhjeve dhe format tjera te mafioziettit
duke i demaskuar krejt te gjitha poshtersitė e degjenrimet e shemtiet e ndryshme q epo ndodhin
demaskim ma i mir se ne artin e gjall teatral nuk ka as vargu as shkrimi nuk esht ma i mir se artistika
ARTSITIKA esht gjenialiteti ma i fuqidshem i interpretit prandaj artisti ne skenė kualiteti i artistit
dhe aftesia e ti e interpretimit jan shum me rendesi paraqitja e fytres dhe e te gjith muskujve fytyror qe levizin gjat ineprpretimit si dhe muskujt emocional me detale qe paraqesin imtsit artistike ne fytyren ineterpretuse

lirik
23-10-08, 07:55
--------------------------------------------------------------------------------

mendoj se stupcat mjaft ne menyr simpatike e paraqesin vesin rastet e zhveshura
naivitetin e disa njerzve ne shoqeri

shkurtpamsinė
vepriminė sipas ratseve.
Se pak po ka dukuri GJITHFARE nė shoqerinė tonė
ka se te duash
bile
stupcat
do te benin mir te emitonin hajnat modern
tė vjedhjeve Tė MDHA
dhe format tjera tė mafioziettit
ATA JAN ARTISTA KAN AFTESI
duke i demaskuar krejt te gjitha poshtersitė e degjenrimet e shemtiet e ndryshme
q epo ndodhin
Demaskim ma i mirė se nė artin e gjall ė teatral nuk ka
as vargu POETIK as shkrimi nuk esht ma i mir se artistika

ARTSITIKA ėsht gjenialiteti ma i fuqidshem i interpretit I PARAQITJES
prandaj artisti ne skenė kualiteti i artistit
dhe aftesia e ti e interpretimit jan shum me rendesi
paraqitja e ftyres dhe e te gjith muskujve fytyrorė
qe levizin gjat ineprpretimit
si dhe muskujt emocional
me detale qė paraqesin imtsitė artistike ne fytyren ineterpretuse
dhe ndryshimeve emocionale q eperbejn dukjen e ndikojn te shikuesi

lirik
23-10-08, 08:00
sTUPCAT KAN MOTIVE MJAFT dhe duhet te vazhdojn por duhet te persosen e sa ma artistikisht te inepretojn esa ma shum te gjejn e te hulumtorjn tema se ka tema sa deti e oqeanet te pashterrshme por duhet me ua ua rregullu ndonji porfesionist i madh
Kombinimet q ebejn stupcat ku shihet emjerushemja naivja fisnikja komikja tragjikomikja
emocionalja ndjeshmeria mosndjeshmeria naivja e ndershmja e fismja e shum dukuri
tjera mendoj se na ben per te qeshur por e ka edhe anen tjeter te demaskimit e te edukimit
se vetem duke paraqit te tilla naivietete e mjerime mund te edukohet e te permirsohet nji shoqeri
Msimi bėhet duke marr shembuj kush ka sy merr shembuj ne at qka parqesin stupcat

lirik
23-10-08, 08:09
HUMORI I TYRE KUR DAJA VJEN NE AEROPORT
nga mergimi e puth flamurin dhe token e kta ja hallakatin valigjet si te qartur tregon hapur e kjart gjendjen e mjerueshme te popullit sot tregon niveletee mardhenjeve dhe raporteve sot dhe gjendjen e shoqeris sot ku harrnat jan ma me rendesi s e njerzit
ku materializmi po e zavendson etiken njerzore dhe ndjenjen ku malli po behet ma i dashur se shpirti se farefisi
ku inetresi i zhveshuir po e shkatrron shoqerin tonė pa mshirshem
Harrni nuk mund te jet kurr ma i afert s e i afermi sepse harrni hiq kurgja nuk esht nuk ka kurfar rendesia ne krahasim me njerzit tu
Stupcat ne menyr artsitike te knaqshme e paraqesin njeriun sot njeri i zgjyreve te intereseve te shpirtit te deformuar ku interesi dha harrni po behet kult
Aty paraqitet vertet gjithqka rrethanat ne kosov menyra ejteses patriarkalizmi kallabllaku i cili esht deformuar nga ambiciet per harrnin parazit te varfanjak te cilt nuk mendojn per
ringjallje ekonomike as nuk mendojn per krenarin qe ka krijimi i te mirave materiale dhe krenarin qe permban puna
sepse puna i krijon raportet peshat e ndikimet shpirtrore ne shoqeri me anė te zhvillimit
shoqror ku ben pjes edhe socialja
ATY PPARAQITET NJERIU I ZHVESHUR NGA NDJENJAT NDERSA DAJA QE ISHTE SHKPUT PREJ REALITETIT paraqitet plot emocione iluzioniste te cilat nuk kishin te bejn me realitetin ne kosovė
Endrrat qe ai i shite ne perendim jan krej ttjera por ne aeroport e perjton realitetin
MTERIELAIZMI SI FAKTOR PARAQITET NE TE DY ANET EMEDALJES
BUKUR DHE ARTSITIKISHT BUKUR E PREZENTUAR

lirik
23-10-08, 08:14
Daja paraqitet po ashtu i zhgenjyer por edhe aty paraqitet perzierje iluzion shpirtsi emocion materializem seps eedhe ai mbi baza te materializmit zhgenjehet duke mos kuptuar
situaten ne kosv varfrin skamjen mjerimin dhe ndryshimin e njeriut
MENDOJ S EKA SHUM RELIZMA NE MOTIVET EHUMORIT
qė stupvat sheklqyeshem i intepretojn te tret ne format e tyre jan artist me cilsi dhe kan potencial artistik
I PėRSHėNDES STUPCAT DHE KISHA PAS DėSHIRė Tė TAKOHEM NJI HER ME TA
TE UA JAP NJI SKENARė HUMORISTIK QE EDI UN JAM DESHMITAR NE KOHRAT QE UN EKAM PAS NDEGJUAR SI NGJARJE E VERTET
TE CILIN NUK DUA TA PUBLIKOJ KTU
POR JA VLEN Q ė Tė INTERTPRETOHET

lirik
23-10-08, 08:44
Humori i tyre esht i bukur ju ka hije fytyrat i kan per humor dhe paraqitet qytetari i cili nuk ksihte lidhje me fshtarin pikrisht te agja shneqė gjithqka ka qen e luajtur bukur shum artistikisht dhe knaqshėm
Qytetari ynė neper shekuj nuk ka pas lidhje me fshatarin nji familje nga qyteti me shekuj nuk ka shkue kurr ne fshat por kan ik nga njeri tjetri si prej kolere
Asnji her ne fshat nuk kan dal qytetart as me dit qka esht flija as qka esht kashta apo talla a ahri
stalla as me pa piknikun ne fshat
LIDHJET kulturore te kputura dhe errsira qe i ka nda kto dy grupe distanca ka qen aaq e largt sa qe stupcat kurgja nuk po intepretojn qka duhet
Fshatri dhe qayteti shtresa dhe klasa te dnara me shekuj aq thelll neper mes menatlitetit te pushtuesit perqaj e sundo gjat sundimit te perandoris osmane 5 shekuj ndarja kodra q e i ka nda kto grupe fshat qytet kan qenė ndarje si me marr shembull eskimezt me afrikan a kan pas lidhje jo
ashtu kan qente ndar fshati dhe qyteti ne te dy anet jan zhvillue dukuri dhe botra te evqanta shpirtrore e kulturore
si me qen dy kombe te ndryshme secila dhe asnjera nuk ka ba as perpjekjen ma te vogel te provoj me hy ne botene tjetrit
NDASIA SHEKULLORE FSHATAR QYTETAR PARAQITET SHUM BUKUR TE AGJA SHNEQ
PARAQET NJERIUN E QYTETIT I LINDUR NE QYTET I CILI KUR DEL NE FSHAT TAMAM SI
ME DAL NE KONTINENT TJETER
fSHATARI NEPER SHEKUJ NUK KA MUNDUR ME HY NE SHTEPIN E QYTETARIT AS KTA NEPER KULLA
Nuk ka ndodh qe qytetari me marr familjen eme shku me hanger ndoj fli ne fshat dikund as me shku per dark por ka ec ma pajtan deri ne pazar mepajtan e ka ble harqin kur ja ka dhan paret katinarit ne
pazar zonjat e qytetit kapinin vetem skajin e paras per te mos prekur doren e katunarit
dhe edhe pazari esht ba ne menyr disi nenqmuese duke i ndejt larg katunarit
Ajo qka ka mundur te ndodh ka qen vetem sharritja e druve ne oborr t ezotnisė ose prerja e druve dhe ja ka dhan paret si nji rrogtari
lidhjet shpirtnore kulturore fshat qytet kan qen te shkeputura
me shekuj
nga pushtuesi turkoshak'izmi prandaj pasojat shekullore te ksaj shkputje
sot po paraqiten drejt dhe qartė te stupcat ne inetrüetim te shkelqlyeshėm
realitet shekullor i zhvillimeve te menatlieteteve fshat qytet te dallimeve e te gjendjeve rele te zhvillimeve shpirtrore kulturore

lirik
23-10-08, 08:48
sTUPCAT JAN TALENT POTENCIAL POR DUHET DIKUSH TI DREJTOJ EDHE MA MIRė NE TEMA TE NDRYSHME ATA DUHET TE PEPRIQEN TA INTEPRETOJN EDHE SHQIPERINė SHQIPTART E MAQEDONIS TE MALIT T ZI PRESHEVEN E TE GJITHA ZONAT EDHE MERGIMTART SHQIPTART E
TURQIS TE AMERIKES ARBRESHT E TR GJITH TE TJERET NXANSAT STUDENTAT PUNTORT
RAPORTIN NXANS MSUESE NXANSE MSUESE PUNTOR SHEF SHEF SEKRETARESH FSHAT QYTET SIPERMARRS PUNTOR TRAGJOKOMIKA JON NE SHOQERI SHEMTIMI E REALJA JAN PREZENTE
MATERIAL KA SA TE DUASH POR STUPCAT DUHET TE DIJN TI SHFRYTZOJN EDHE PRIMTIVEN EDHE MODERNEN TE GJITHA DUKURIT NE SHOQERI

selvija
20-12-08, 17:52
Si gjithmon me plot humor
Humori 2009

http://uk.youtube.com/watch?v=cEZNsjXAq-I&feature=related

selvija
20-12-08, 20:54
Ku ku deka hahahahhaahha hahahahahaha:biggrin::biggrin:

http://uk.youtube.com/watch?v=kzTDkNiZzwU&feature=related

Peja-Boy
21-12-08, 16:46
Bash te mir jan...shum em pelqejn sidomos Liki se i diqysh e paraqet stilin e SHACAV nejse s'jan krejt qashtu amo bash Nice aaa....edhe normal qe te na realiteti vret...se ata permes humorit shprehin jeten reali te Shqiptareve....

Ne pergjithesi jan djem te mir....


Ketu Pajtohem me ty Jana, Pak flasin Palidhje amo edhe tek Cima e Leci behen do gjeste palidhje me ato Artistet tjera ...si Psh Emine Toska e nje tjeter qe se mbaj mend emrin e saj !!

Peja-Boy
21-12-08, 16:47
Ku ku deka hahahahhaahha hahahahahaha:biggrin::biggrin:

http://uk.youtube.com/watch?v=kzTDkNiZzwU&feature=related

Hahahahahahahahahahahahaahaa......Ooooooooooo sa kom kesh hahahahahaaha

Prishtinasja_
21-12-08, 17:53
http://uk.youtube.com/watch?v=ol-GF3IF8ik&feature=related

300 euro dhembet e Kines......:tongue:

Interesi ! Hec e shko tani ne pushim..:tongue: :tongue: