PDA

View Full Version : Fjal mas fjale ni Poezi!!


Malsori-Makaveli
17-08-07, 18:04
Mir se erdht.

Gjdo kush se te hyn ta shkrun ni Fjal nga Zemra dhe se i pershtatet asaj Poezie.klmPo ja Filloj.
Ne Zemer ni mallė i ran sa ni Guri,
Per at mallė qe kam do fjal poj Thuri,
N`maje t`lapsit nje pik Gjaku,
..........................
....................
........
Vazhdone me Fjal nga Zemra per at qka ndieni.

Malsori-Makaveli
17-08-07, 18:49
Ne Zemer ni mallė i ran sa ni Guri,
Per at mallė qe kam do fjal poj Thuri,
N`maje t`lapsit nje pik Gjaku,
At Mallė me permbyt por s`mun po e Kapi,

..............Hjat fillo ..................
.........

Malsori-Makaveli
18-08-07, 20:13
Ne Zemer ni mallė i ran sa ni Guri,
Per at mallė qe kam do fjal poj Thuri,
N`maje t`lapsit nje pik Gjaku,
At Mallė me permbyt por s`mun po e Kapi,

Si me pas njet me Dek,e ma frym mos me Marr,
..............................vazhdone........

BaNu Ne JeT I sInQeRt
18-08-07, 20:19
Ne Zemer ni mallė i ran sa ni Guri,
Per at mallė qe kam do fjal poj Thuri,
N`maje t`lapsit nje pik Gjaku,
At Mallė me permbyt por s`mun po e Kapi,

Si me pas njet me Dek,e ma frym mos me Marr,
..............................vazhdone........


Si me pas nijet me dek, e ma frym mos me marr
kjo sasht e mundshme se me skam per te pare
sikur te mundsha te jetoja 100 vite
dote kisha kushtuar vetem ty me gjith shpirte


pak e shum e nxjorra ka mendja tash :biggrin:

Malsori-Makaveli
18-08-07, 20:25
Bravo!Vertet super.


Si me pas nijet me dek, e ma frym mos me marr
kjo sasht e mundshme se me skam per te pare
-
kaq ka qen e mjaftushme shum fjal e mir.


Si me pas nijet me dek, e ma frym mos me marr
kjo sasht e mundshme se me skam per te pare
sikur te mundsha te jetoja 100 vite
dote kisha kushtuar vetem ty me gjith shpirtė

Por mas Vepres gjithmon te k`fjellohet Mendja,
.......................

BaNu Ne JeT I sInQeRt
18-08-07, 20:30
Por pas vepres gjthmon te k“thjellohet mendja
dhe dashurin e vertet e veren nga zemra

Malsori-Makaveli
18-08-07, 20:57
Por pas vepres gjthmon te k“thjellohet mendja
dhe dashurin e vertet e veren nga zemra
Ka me qen von per Kthim,

Malsori-Makaveli
18-08-07, 23:57
Malsori dhe BaNu Ne JeT I sInQeRtNe Zemer ni mallė i ran sa ni Guri,
Per at mallė qe kam do fjal poj Thuri,
N`maje t`lapsit nje pik Gjaku,
At Mallė me permbyt por s`mun po e Kapi,

Si me pas njet me Dek,e ma frym mos me Marr,
Kjo sasht e mundshme se me skam per te Pare,
Sikur te mundsha te jetoja 100 Vite,
Dote kisha kushtuar vetem ty me gjith Shpirtė,

Por mas Vepres gjithmon te k`fjellohet Mendja,
Por pas vepres gjthmon te k“thjellohet Mendja,
Dhe dashurin e vertet e veren nga Zemra,
Ka me qen von per Kthim,
Per at veper Zoti ka met dhan Shperblim,


Shum e bukur!!!

BaNu Ne JeT I sInQeRt
19-08-07, 10:19
Metvertet shum bukur... sidomos radhe fundit:smile:


Po ja filloj un tash :smile:


PRej ate dit kur te takova....

Malsori-Makaveli
19-08-07, 11:39
PRej ate dit kur te takova....
Dhimbjet e Shpirti i Sherova,

Zana_ch
19-08-07, 12:00
PRej ate dit kur te takova....
Dhimbjet e Shpirti i Sherova,
I sherova tuj mendue
Sa i bukur qe je per mue ......

BaNu Ne JeT I sInQeRt
19-08-07, 12:03
Te kam dasht dhe te dua
Dashurija jone kurr ska per te mbaruar

Malsori-Makaveli
19-08-07, 19:52
Te kam dasht dhe te dua
Dashurija jone kurr ska per te mbaruar,
Je Bukuria e vlera e ksaj Bote,
Sa te lumtur me ben Dashuria Jote

Shikimi yt me percjell ka do Shkoj,
......

BaNu Ne JeT I sInQeRt
19-08-07, 19:56
Te kam dasht dhe te dua
Dashurija jone kurr ska per te mbaruar,
Je Bukuria e vlera e ksaj Bote,
Sa te lumtur me ben Dashuria Jote

Shikimi yt me percjell ka do Shkoj,
......


SHikimi yt me percjell ka do shkoj
Edhe pse jemi shum larg, un ty ste harroj

Malsori-Makaveli
19-08-07, 22:54
SHikimi yt me percjell ka do shkoj
Edhe pse jemi shum larg, un ty ste harroj
Emry yt me Pika te Gjakut ne Zemer e Shkrume,
..........

BaNu Ne JeT I sInQeRt
20-08-07, 11:01
SHikimi yt me percjell ka do shkoj
Edhe pse jemi shum larg, un ty ste harroj
Emry yt me Pika te Gjakut ne Zemer e Shkrume,
..........

Emry yt me Pika Gjaku ne Zemer e Shkrume,
Fati Jon Kshtu e Deshti..Qe Zemrat tona me u Pervelue

aLbaChiCk
20-08-07, 13:08
Emry yt me Pika Gjaku ne Zemer e Shkrume,
Fati Jon Kshtu e Deshti..Qe Zemrat tona me u Pervelue

Por un prap skam me u dorzue
sa te jam gjall kam met dashurue
.........

BaNu Ne JeT I sInQeRt
20-08-07, 18:22
Por un prap skam me u dorzue
sa te jam gjall kam met dashurue
.........


Edhe kur te me mbuloje dheu i zi
Dihet se ne Zemren time ende ton ati

BaNu Ne JeT I sInQeRt
20-08-07, 18:23
Edhe kur te me mbuloje dheu i zi
Dihet se ne Zemren time ende ton ati


Dihet se ne Zemren Time ende jeton aty...

Gabim shtypje...sorry:smile:

Malsori-Makaveli
20-08-07, 23:27
Prej ate dit kur te takova....
Dhimbjet e Shpirti i Sherova,
I sherova tuj mendue
Sa i bukur qe je per mue,

Te kam dasht dhe te dua
Dashurija jone kurr ska per te mbaruar
Je Bukuria e vlera e ksaj Bote,
Sa te lumtur me ben Dashuria Jote

Shikimi yt me percjell ka do shkoj
Edhe pse jemi shum larg, un ty ste harroj
Emry yt me Pika te Gjakut ne Zemer e Shkrume,
Fati Jon Kshtu e Deshti..Qe Zemrat tona me u Pervelue

Por un prap skam me u dorzue
sa te jam gjall kam met dashurue
Edhe kur te me mbuloje dheu i zi
Dihet se ne Zemren Time ende jeton aty...Bravo! shum e mir u lumshin durt.

Malsori-Makaveli
20-08-07, 23:48
Takimi i fundit me Ty,
,,,,,,,,,,vazhdone...

Malsori-Makaveli
21-08-07, 14:58
Takimi i fundit me Ty,
Si Dita e fundit e k`saj Jete,
..........................

SANTANA-29
21-08-07, 15:06
Lamtumire ti faqe e zbehte e nje jete
dhe ti o mekati im i terbuar
desha t'i them edhe nates me hene
por duke prit henen nata me iku,

,,,,,,,,,,,,,....................................

BaNu Ne JeT I sInQeRt
21-08-07, 17:48
U Qova ne Mengjes, Gjithshka kish ndrishuar
Dashurin qe e pata, Thell ne Zemer me kish lenduar

Malsori-Makaveli
21-08-07, 21:32
Takimi i fundit me Ty,
Si Dita e fundit e k`saj Jete,
Or mas Ore ni Mall ne Zemer,
Puthja,Kujtime e ni Emer,

Lamtumire ti faqe e zbehte e nje jete
dhe ti o mekati im i terbuar
desha t'i them edhe nates me hene
por duke prit henen nata me iku,

U Qova ne Mengjes, Gjithshka kish ndrishuar
Dashurin qe e pata, Thell ne Zemer me kish lenduar,
Kur Zemra Zemren e don Shum,
Shum her e len pa Gjum,

Mungesa jote gjdo ditė Shtohet,
...........

SANTANA-29
21-08-07, 21:38
Mungesa jote gjdo ditė Shtohet, Mbi dritare nata derdh qetsine
dhe shiu i furishem shoqeron vetmine.
Lart ne qiell te erret dy sy shkelqejne
njė zemėr te vetmuare mbushin shprese.
Heshtja mbreteron...
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Paradox_13
22-08-07, 06:38
Heshtja mbreteron...
Shoqeruar me driten e qiriut
erresira tmerresisht denduron
Mbush q'do skaj te dhomes sime
mtrashet,mbi mure e dritare perplaset
e xhamat veq sa nuk pelcasin
ne ket nate pa gjume,pa drit,
pa....................

DEA
22-08-07, 06:47
Pa ty.....................
Por shpresa, se dote vije nje dite
kur une e ti do jemi te pandare,
me mban ende ne jet.


Sa mire sikur gjitha endrrat te beheshin realitet,
Sa mire do te ishte sikur te gjithe,
te akceptonin dashurin tone,
sa mire do te ishte, qe une dhe ti te jemi bashke,
Sa mire do te ishte.............................

Paradox_13
22-08-07, 06:54
Sa mire do te ishte.............................
keto fjal ti peshperisja ne vesh sonte
ta mundja heshtjen
ta coptoja terrin
ta ngadhenjeja vetmin
me ty deri ne agim
me ty deri..................

selvija
22-08-07, 07:32
Eh po doke njeri me qmend
shum von? po musha njeri mend
Gjithmon njeri tuj mendu, me ba mir me fjal te buta
Pata durim e kurr su n'guta
Tuj duru po e di se me kan shfrytzu
Paska lujt veq me Mu..

selvija
22-08-07, 07:47
Ehh gati gjysen e jetes? e kalova
Tanat te zezat i perjetova
T'mirat tjeter kujt ja dhurova
Tash po pres me ardh T'mirat tek Un
Por kerkush spo mi qon?
Bana gati edhe per do vjet
Ishalla nuk jan si keto te kalumet me kijamet
Kojte i gezum ai qe me njef mue
kurr ne jet ska me harrue..:biggrin:

selvija
22-08-07, 08:01
Loqka jam mir se te gjeta
Me gjet ty sa shum hjeka
Kur t'noftova si habitur m'beta
Zemra ime Emrin tend ta m'ban
Ishalla zoti kurr nuk na n'dan
S'asht let dashurin e vertet me gjet
Tash zoti ne ty me ka perpjek
Veq emri jot ne goj me ka mbet...

Adrenalina
22-08-07, 14:16
Veq emri jot ne goj me ka mbet..
Sikure te ishte gjithqka e vertete
Te gjitha fjalet ne fyt me kan mbet
Seq mbretroj nje injoranc e pa bese
Athua nje enderr do jet e vertete
Hija e jote seq me ndjek...

Malsori-Makaveli
22-08-07, 15:41
Oh Poeta ka nje Fjal e jo ka ni Poezi.hahahahaah

Selvija prej kah i ke keto Proza????Kto i kam shkru para 2 Vjete.heheheheh

Paradox_13
22-08-07, 16:55
Mir se erdht.

Gjdo kush se te hyn ta shkrun ni Fjal nga Zemra dhe se i pershtatet asaj Poezie.klmPo ja Filloj.
Ne Zemer ni mallė i ran sa ni Guri,
Per at mallė qe kam do fjal poj Thuri,
N`maje t`lapsit nje pik Gjaku,
..........................
....................
........
Vazhdone me Fjal nga Zemra per at qka ndieni.

Mire e thot Malsori,veq nga nje fjale nime......e ne dume ta bejme nje roman pernjeheri...
Na fale o malesor...

Malsori-Makaveli
22-08-07, 16:56
Pardox mos me Koritni oh Shqiptar.hehehehe

Tka fal Zoti ju fali edhe un.


Kush po ja Fillon nja te re,veq tan me shkru ka nje Fjal.

Paradox_13
22-08-07, 17:02
Pardox mos me Koritni oh Shqiptar.hehehehe

Tka fal Zoti ju fali edhe un.


Kush po ja Fillon nja te re,veq tan me shkru ka nje Fjal.

E dija bre vallahi se na e fal ,e sa per te ia fillu ka plot.me nje fjal ku ka bre shqipetare qe nuk don me kan i pare....ahahaa
Ja po ja filloj me nje rreshte nese nuk kaloj ate te limituaren prej nje fjale...

Une poet nuk jam
...........

aLbaChiCk
22-08-07, 17:03
Une poet nuk jam
...........

Por at qe kam ne zemer du me e than .....

Paradox_13
22-08-07, 17:10
Por at qe kam ne zemer du me e than .....

edhe gjuhen po te ma gozhdoni....

aLbaChiCk
22-08-07, 17:12
edhe gjuhen po te ma gozhdoni....

haahhahhahah Me fal qe nderhyna ashtu Paradox_13

Malsori-Makaveli
22-08-07, 17:13
Fjalt e Shpirtit s`mun te mi n`daloni,

BaNu Ne JeT I sInQeRt
22-08-07, 20:33
Fjalt e Shpirtit s`mun te mi n`daloni,


Dhe ne heshtje kam me te dasht

selvija
22-08-07, 20:53
Oh Poeta ka nje Fjal e jo ka ni Poezi.hahahahaah

Selvija prej kah i ke keto Proza????Kto i kam shkru para 2 Vjete.hehehehehProzat e mija te mengjesit ti ke ne koken tende aaaa phaaaaaaa qka thetttt,,,,http://www.qake1.com/images/smile/emo/nono.gif

aLbaChiCk
22-08-07, 20:55
Dhe ne heshtje kam me te dasht

Edhe pse ndoshta me afer skam me te pas

SANTANA-29
22-08-07, 21:05
Nese pyet per mua i thoni se ka vdekur
Nese kerkon varin i thoni se gjindet
Ne fund te detit ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

.................................................. ..

Malsori-Makaveli
22-08-07, 21:39
Selvia un di qka shkruj dhe i kam ne PC gjitha a don me ti qu???bash at se e ki qit???Un nuk thash gja veq se e kam shkru un.hmmm


Santana veq kaj fjal a njeve??hehehe


Nese pyet per mua i thoni se ka vdekur
Nese kerkon varin i thoni se gjindet
Ne fund te detit ,,,,,,

Gjumi nates me ka Humbur,
.......

Malsori-Makaveli
22-08-07, 21:44
Vertetim per Selvin

2005. Dhjetor

Eh hala jam Gjall,
22 Vjet i Kalova,
Gati tyliqfar Njerz i Takova,
Pse asht Jeta kshtu kurr se Mendova,
Shum her u Mashtrova,
N`ga Kosova u Largova,
Mendova se ktu Jeta asht ma Mir,
K`tu jesh edhe ma Veshtir,


Ehh po doke Njeri me u Qmend,
Shum vonė po u mushka Njeri Mend,
Gjithmon tuj mendu me ba mir me fjal T`buta,
Pata durim kurr su N`guta,
Tuj duru mos me Explodu,
N`djenat e kqija mos me ja Kallxu,
Tash po e di se mkan Shfrytzu,
Paskan lujt veq me Mu,


Ehh gati gjysen e Jetsė e Kalova,
Tana t`zezat i Perjetova,
T`mirat tjeter kuj ja Dhurova,
Tash po pres me ardh t`mirat te Unė,
Por kerkush nuk po mi Qonė,
Bana gati edhe per do Vjet,
Ishalla nuk jan si kto t`kalumet me Kiamet,
Kjoft i Gzum aj qe me njef Mue,
Kurr per Jetė skam me Harrue.


Loqka jeme mir set Gjeta,
Met gjet ty sa shum Hjeka,
Kur te n`jofta si i habitur M`beta,
Zemra ime Emrin tand ta M`ban
Ishalla Zoti kurr nuk na N`dan,
S`asht leht Dashurin e Vertet me Gjet,
Tash Zoti n`ty m`ka Perpjek,
Veq Emri Ytė ne Goj m`ka M`bet.

SANTANA-29
22-08-07, 21:47
Vertetim per Selvin

2005. Dhjetor

Eh hala jam Gjall,
22 Vjet i Kalova,
Gati tyliqfar Njerz i Takova,
Pse asht Jeta kshtu kurr se Mendova,
Shum her u Mashtrova,
N`ga Kosova u Largova,
Mendova se ktu Jeta asht ma Mir,
K`tu jesh edhe ma Veshtir,


Ehh po doke Njeri me u Qmend,
Shum vonė po u mushka Njeri Mend,
Gjithmon tuj mendu me ba mir me fjal T`buta,
Pata durim kurr su N`guta,
Tuj duru mos me Explodu,
N`djenat e kqija mos me ja Kallxu,
Tash po e di se mkan Shfrytzu,
Paskan lujt veq me Mu,


Ehh gati gjysen e Jetsė e Kalova,
Tana t`zezat i Perjetova,
T`mirat tjeter kuj ja Dhurova,
Tash po pres me ardh t`mirat te Unė,
Por kerkush nuk po mi Qonė,
Bana gati edhe per do Vjet,
Ishalla nuk jan si kto t`kalumet me Kiamet,
Kjoft i Gzum aj qe me njef Mue,
Kurr per Jetė skam me Harrue.


Loqka jeme mir set Gjeta,
Met gjet ty sa shum Hjeka,
Kur te n`jofta si i habitur M`beta,
Zemra ime Emrin tand ta M`ban
Ishalla Zoti kurr nuk na N`dan,
S`asht leht Dashurin e Vertet me Gjet,
Tash Zoti n`ty m`ka Perpjek,
Veq Emri Ytė ne Goj m`ka M`bet.

Ti loqko sa i ki shrue,,,hahahaahahaha

Malsori-Makaveli
22-08-07, 21:49
hahahaah jo sjan kto,ky asht veq nje vertetim se Selvia po thot si kam shkru un kto.hehehehe

Ktu vazhdo.


Nese pyet per mua i thoni se ka vdekur
Nese kerkon varin i thoni se gjindet
Ne fund te detit ,,,,,,

Gjumi nates me ka Humbur,
.......

Buqja_ch
22-08-07, 21:54
Gjumi nates me ka humbur ..
A thua ku te gjej qetsi ...
kur sonte po me mungon ti .....

Kthehu se nata eshte e gjat .....

SANTANA-29
22-08-07, 21:56
Pas mesnate shikoj yjet
Rri gjate qe t'i numeroj
Ne mesin e tyre ishe edhe TI
S'di pse s'munda te dalloj,

PO ti ku ishe,,,,,,,,,,,,,,

Malsori-Makaveli
22-08-07, 22:01
OH KA NI FJAL SE KUKU PER JU N`BASHA ME JU NEM !hehehehehePas mesnate shikoj yjet
Rri gjate qe t'i numeroj
Ne mesin e tyre ishe edhe TI
S'di pse s'munda te dalloj,

PO ti ku ishe,,,,,,,,,,,,,,
Kur mu deshe pse nuk Vishe,

selvija
22-08-07, 22:47
Sante gjum ne sy hiq nuk kam
nuk po di se qka te bej
do lutem henes te me shoqroj
por ajo sikur s'me degjoj
nje verendsir e mbuloj
mbeta ne dritare dhe shiqoj
te lutem Hene degjo vetem nje fjal
i thuaj se per ty Shum malli e ka marr!!!

selvija
22-08-07, 22:48
Vertetim per Selvin

2005. Dhjetor

Eh hala jam Gjall,
22 Vjet i Kalova,
Gati tyliqfar Njerz i Takova,
Pse asht Jeta kshtu kurr se Mendova,
Shum her u Mashtrova,
N`ga Kosova u Largova,
Mendova se ktu Jeta asht ma Mir,
K`tu jesh edhe ma Veshtir,


Ehh po doke Njeri me u Qmend,
Shum vonė po u mushka Njeri Mend,
Gjithmon tuj mendu me ba mir me fjal T`buta,
Pata durim kurr su N`guta,
Tuj duru mos me Explodu,
N`djenat e kqija mos me ja Kallxu,
Tash po e di se mkan Shfrytzu,
Paskan lujt veq me Mu,


Ehh gati gjysen e Jetsė e Kalova,
Tana t`zezat i Perjetova,
T`mirat tjeter kuj ja Dhurova,
Tash po pres me ardh t`mirat te Unė,
Por kerkush nuk po mi Qonė,
Bana gati edhe per do Vjet,
Ishalla nuk jan si kto t`kalumet me Kiamet,
Kjoft i Gzum aj qe me njef Mue,
Kurr per Jetė skam me Harrue.


Loqka jeme mir set Gjeta,
Met gjet ty sa shum Hjeka,
Kur te n`jofta si i habitur M`beta,
Zemra ime Emrin tand ta M`ban
Ishalla Zoti kurr nuk na N`dan,
S`asht leht Dashurin e Vertet me Gjet,
Tash Zoti n`ty m`ka Perpjek,
Veq Emri Ytė ne Goj m`ka M`bet.
More kopukkkk ti mi morre vargjet e mija ,,,i plotsove a...hajt hajt..http://www.qake1.com/images/smile/emo/nono.gif

Malsori-Makaveli
23-08-07, 15:55
More kopukkkk ti mi morre vargjet e mija ,,,i plotsove a...hajt hajtSelvia nuk asht e mundshme me perdor ti Dialekt Malsor,se si e kam vre si shkrun!!:frown:
Un e di bre qka shkruj,
Nuk kam nevoj met ba be,kur e thom t`verteten,
T`lutem mos me OFENDO me kso fjal se te baj HORĖ.


Sante gjum ne sy hiq nuk kam
nuk po di se qka te bej
do lutem henes te me shoqroj
por ajo sikur s'me degjoj
nje verendsir e mbuloj
mbeta ne dritare dhe shiqoj
te lutem Hene degjo vetem nje fjal
i thuaj se per ty Shum malli e ka marr!!!


Krahaso me ket!Ehh gati gjysen e Jetsė e Kalova,
Tana t`zezat i Perjetova,
T`mirat tjeter kuj ja Dhurova,
Tash po pres me ardh t`mirat te Unė,
Por kerkush nuk po mi Qonė,
Bana gati edhe per do Vjet,
Ishalla nuk jan si kto t`kalumet me Kiamet,
Kjoft i Gzum aj qe me njef Mue,
Kurr per Jetė skam me Harrue.


Loqka jeme mir set Gjeta,
Met gjet ty sa shum Hjeka,
Kur te n`jofta si i habitur M`beta,
Zemra ime Emrin tand ta M`ban
Ishalla Zoti kurr nuk na N`dan,
S`asht leht Dashurin e Vertet me Gjet,
Tash Zoti n`ty m`ka Perpjek,
Veq Emri Ytė ne Goj m`ka M`bet.


nuk perputhet hiqqqqqqqqqqqqq.pra ku don ma Vertetim.Mos me n`guc.

JU LUTEM EDHE NIHER!ME PERDOR VEQ KAJ FJAL SE ASHT BA PALIDHJE,PAK RREGULL E JO SI PARA KOMUNES.

Kaloni mir

Malsori-Makaveli
23-08-07, 16:20
Po filloj!


Nisa diqka nga Zemra per met Shkrua,
...............

lazdrani
23-08-07, 17:47
TE DUA SHQIP...http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon12.gif

DEA
23-08-07, 17:53
Ku ishe, kur kisha nevoje per ty,
ku ishe, kur une te kerkoja ty,
ku ishe, kur te thoja te dua vetem ty,
a thua ku ishe ti,
une mbeta ende ketu duke te te pritur ty.

lazdrani
23-08-07, 18:14
Veshtire ekam te arsytohem
Se erdha vone.Te lutem me fale
E kujtoj fjalet qe mi the te lutem mos me le.

Malsori-Makaveli
23-08-07, 18:28
OOOOOOOOOOOOOOOOO SHQIPTARRRRRRRRRRR A KUPTON SHQIP.HAHAHAHHAHAHAHAHAHAHAHAH OOOOO KUKUUUU PASAAAAA.

PASHA ROBT DUHET ME DAJAK.hahaahahahahahhaha
VEQ KAJ FJALLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL

Jau kallt reja Trupin shkrum u bashi haaa.hahahaahahahah

luckyman
23-08-07, 19:52
.....onderr synin ta komé vnu
.........e zhgonderr du met martu....:tongue:

Sy_kaltra
23-08-07, 19:56
...Jeten me ty me kalu...

Malsori-Makaveli
23-08-07, 20:37
Zemren time me ta Fal,

Buqja_ch
13-10-07, 07:01
Né pérqafimin ténd do té gjeja sod qetsin ...........