PDA

View Full Version : Leter Dashurit-es!!


lazdrani
28-08-07, 14:17
Ejani urdheroni shpalosni ndjenat haaahttp://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon12.gif

Artisti
28-08-07, 15:18
Ejani urdheroni shpalosni ndjenat haaahttp://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon12.gif

Pak me vone kur te bie Terri, thellohet njeriu ne shume gjera :biggrin:

.

LOJETARI
28-08-07, 16:23
Zemėr, jam tuj e hangėr njė pjeshkė tė ėmbėl , e po m`doket se ty tė kam shti nė gojė e po t rrotulloj herė mbi guhė e herė pėrfundi saj ,si atėherė kur tė rrotullojsha nėpėr bari te ai livadhi mas shkollės teknike .Me tė pėrbi po tutna se mos nuk po e gjan kamxhikun e po ngulesh diku nė zemer a nė mushkni ,kėshtu qė po luaj edhe pak me ty nėpėr gojė ,po tė kafshoj edhe najherė deri sa tė shkrihesh prej vet veti ,e tė mė bahesh pastaj rruzė e kuqe e gjakut ....................................

Artisti
28-08-07, 20:48
Zemėr, jam tuj e hangėr njė pjeshkė tė ėmbėl , e po m`doket se ty tė kam shti nė gojė e po t rrotulloj herė mbi guhė e herė pėrfundi saj ,si atėherė kur tė rrotullojsha nėpėr bari te ai livadhi mas shkollės teknike .Me tė pėrbi po tutna se mos nuk po e gjan kamxhikun e po ngulesh diku nė zemer a nė mushkni ,kėshtu qė po luaj edhe pak me ty nėpėr gojė ,po tė kafshoj edhe najherė deri sa tė shkrihesh prej vet veti ,e tė mė bahesh pastaj rruzė e kuqe e gjakut ....................................

Te lumte ore i lumturuar, po mire po dijshe po ruju se je shqiptar e shqiptari pshtyn kah te shkon hhhhhhhhhhhhhhhhhhhahahahahahahahhahahhahahaa e mos pe pshtyn .


.

selvija
29-08-07, 08:42
Per ty

Pjes e trupin ne thellsin e shpirtit tim
Me trupin tim jemi bere nje..
Me ender je pran buzet e mija
Pse dashurija ime ndodhi ter kjo

Per ty do te bej q'do gje
Do te hy ne zjarr
Do te ndizja
Treta ne mendime te hutura
E mendja ime e gjen preke kur te kujton ty
Sa te pa qelluar jan tytjet e mija qe bej vetes
A thua a me DO
E leteres rrjedhin lot
Vertet te dua pse nuk me kupton
Po shkruaj me forcen e lapsit
Te deshta te dua dhe do te dua pergjithmon
Edhe ne se ne trup i takoj tjetrin
Shpirti im do te takoj vetem Ty
Do te jesh pjes e pa ndashe e jetes sime
Kur trupin ti do ta mbuloj dheu i zi
Shpersoj se do te pushoj dhemba e zemres
Lotet derdhin per ty
Ather do takoj vetem zotit
Shpersoj se do mi fal metate qe bera vetes
Duke dashurTY me shum se vetevetes
Ahh sikut te ishim bashke

Vetem per tyyy....

Tomori
29-08-07, 09:14
Tė shkruaj Ty selvije

Te shkruaj Ty selvijeqė ma pėrvlove shpirtin,tė shkruaj ty qė ma trondite zemrėn,Ty qė ta fala gjėnė mė tė shtrenjtė tė jetės sime.
Jeta me dashuri qenka vetėm dhimbje.E ato dhimbje me diagnozė kanė edhe shėrim,por?
Ishe si ylli qė shkėlqente natėn e qetė,derisa ti dole si mjegull e ma morre dritėn.A thua,do tė ma kthesh pėrseri?A thua a e dite sa tė dashurova,se ishe ngujuar nė zemrėn time e s'munda tė tė nxjerr kurr jashtė?
Kalua ditėt kur mė nuk u ndegjuam.Ato ishin ditėt mė tė mira tė jetės sime.
Nuk e di pse u ndamė.Pėr fajin tėnd apo pėr fajin tim?Ndoshta kishim faj tė dy?!Sido qė tė jetė,edhe sot edhe nesėr ,edhe gjithėmonė pres pėrgjigje.
Ti selvije je dhe do tė mbetesh dashuria ime e parė dhe e vetme sa tė jetoj nė kėtė botė.
Ato ditė me ty ishin parajsa,lumturia e jetės sime qė s'deshiroja tė ketė fund kurrė.
Por, ne u ndam.Aty filluan vuajtjet,aty filluan dhembjet e netėt pa gjumė.
Pritja dhe lutjet qė t'i bėra te fitesh MSN,s'bėn punė dot.
Ndoshta kėta rreshta tė shkruar enkas pėr Ty,do t'i lexosh edhe ti.Ndoshta jo!
Kush e di, e dashura selvije, mbase do tė tė prekin kėto rradhė tė dala nga zemra.
Sikur tė kisha parė vetem edhe njė herė,sikur ta kisha vetėm edhe njė kujtim tė vetmin nga ti ndoshta do tė qetėsohesha e do tė prehesha dalėngadalė,por?
Shpesh i them vetės pajtohu me fatin,se dashuritė e mėdha nuk realizohen kurr!por zemra ėshtė ajo qė vendos,e cila tė ka mbyllur njėherė brenda e pėr tė dalė sikur s'do tė tė leshojė kurrė.
Tė dua dhe vetėm pėr ty mendoj,dashuria ime e vjetėr.
Mungesa jote mė shkakton agoni,dhembje dhe deshire qė tė vdes.ti ma more njė pjesė tė jetės,njė kujtim njė pjesė tė dashurisė,ca lot tė mi m'i more dhe ike...

Dat...29-08-2007.............Tomori

lazdrani
29-08-07, 09:45
Tė shkruaj Ty selvije

Te shkruaj Ty selvijeqė ma pėrvlove shpirtin,tė shkruaj ty qė ma trondite zemrėn,Ty qė ta fala gjėnė mė tė shtrenjtė tė jetės sime.
Jeta me dashuri qenka vetėm dhimbje.E ato dhimbje me diagnozė kanė edhe shėrim,por?
Ishe si ylli qė shkėlqente natėn e qetė,derisa ti dole si mjegull e ma morre dritėn.A thua,do tė ma kthesh pėrseri?A thua a e dite sa tė dashurova,se ishe ngujuar nė zemrėn time e s'munda tė tė nxjerr kurr jashtė?
Kalua ditėt kur mė nuk u ndegjuam.Ato ishin ditėt mė tė mira tė jetės sime.
Nuk e di pse u ndamė.Pėr fajin tėnd apo pėr fajin tim?Ndoshta kishim faj tė dy?!Sido qė tė jetė,edhe sot edhe nesėr ,edhe gjithėmonė pres pėrgjigje.
Ti selvije je dhe do tė mbetesh dashuria ime e parė dhe e vetme sa tė jetoj nė kėtė botė.
Ato ditė me ty ishin parajsa,lumturia e jetės sime qė s'deshiroja tė ketė fund kurrė.
Por, ne u ndam.Aty filluan vuajtjet,aty filluan dhembjet e netėt pa gjumė.
Pritja dhe lutjet qė t'i bėra te fitesh MSN,s'bėn punė dot.
Ndoshta kėta rreshta tė shkruar enkas pėr Ty,do t'i lexosh edhe ti.Ndoshta jo!
Kush e di, e dashura selvije, mbase do tė tė prekin kėto rradhė tė dala nga zemra.
Sikur tė kisha parė vetem edhe njė herė,sikur ta kisha vetėm edhe njė kujtim tė vetmin nga ti ndoshta do tė qetėsohesha e do tė prehesha dalėngadalė,por?
Shpesh i them vetės pajtohu me fatin,se dashuritė e mėdha nuk realizohen kurr!por zemra ėshtė ajo qė vendos,e cila tė ka mbyllur njėherė brenda e pėr tė dalė sikur s'do tė tė leshojė kurrė.
Tė dua dhe vetėm pėr ty mendoj,dashuria ime e vjetėr.
Mungesa jote mė shkakton agoni,dhembje dhe deshire qė tė vdes.ti ma more njė pjesė tė jetės,njė kujtim njė pjesė tė dashurisė,ca lot tė mi m'i more dhe ike...

Dat...29-08-2007.............Tomori


Shume nice Tomori.http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon14.gif

selvija
29-08-07, 13:33
Tė shkruaj Ty selvije

Te shkruaj Ty selvijeqė ma pėrvlove shpirtin,tė shkruaj ty qė ma trondite zemrėn,Ty qė ta fala gjėnė mė tė shtrenjtė tė jetės sime.
Jeta me dashuri qenka vetėm dhimbje.E ato dhimbje me diagnozė kanė edhe shėrim,por?
Ishe si ylli qė shkėlqente natėn e qetė,derisa ti dole si mjegull e ma morre dritėn.A thua,do tė ma kthesh pėrseri?A thua a e dite sa tė dashurova,se ishe ngujuar nė zemrėn time e s'munda tė tė nxjerr kurr jashtė?
Kalua ditėt kur mė nuk u ndegjuam.Ato ishin ditėt mė tė mira tė jetės sime.
Nuk e di pse u ndamė.Pėr fajin tėnd apo pėr fajin tim?Ndoshta kishim faj tė dy?!Sido qė tė jetė,edhe sot edhe nesėr ,edhe gjithėmonė pres pėrgjigje.
Ti selvije je dhe do tė mbetesh dashuria ime e parė dhe e vetme sa tė jetoj nė kėtė botė.
Ato ditė me ty ishin parajsa,lumturia e jetės sime qė s'deshiroja tė ketė fund kurrė.
Por, ne u ndam.Aty filluan vuajtjet,aty filluan dhembjet e netėt pa gjumė.
Pritja dhe lutjet qė t'i bėra te fitesh MSN,s'bėn punė dot.
Ndoshta kėta rreshta tė shkruar enkas pėr Ty,do t'i lexosh edhe ti.Ndoshta jo!
Kush e di, e dashura selvije, mbase do tė tė prekin kėto rradhė tė dala nga zemra.
Sikur tė kisha parė vetem edhe njė herė,sikur ta kisha vetėm edhe njė kujtim tė vetmin nga ti ndoshta do tė qetėsohesha e do tė prehesha dalėngadalė,por?
Shpesh i them vetės pajtohu me fatin,se dashuritė e mėdha nuk realizohen kurr!por zemra ėshtė ajo qė vendos,e cila tė ka mbyllur njėherė brenda e pėr tė dalė sikur s'do tė tė leshojė kurrė.
Tė dua dhe vetėm pėr ty mendoj,dashuria ime e vjetėr.
Mungesa jote mė shkakton agoni,dhembje dhe deshire qė tė vdes.ti ma more njė pjesė tė jetės,njė kujtim njė pjesė tė dashurisė,ca lot tė mi m'i more dhe ike...

Dat...29-08-2007.............TomoriOO Kuku nane bre qka me ka gjet..http://www.a-free-guestbook.com/images/msn/cry_smile.gif (http://javascript<b></b>:emoticon(':’('))http://www.a-free-guestbook.com/images/msn/cry_smile.gif (http://javascript<b></b>:emoticon(':’('))http://www.a-free-guestbook.com/images/msn/cry_smile.gif (http://javascript<b></b>:emoticon(':’('))

Shqiptare
29-08-07, 13:36
OO Kuku nane bre qka me ka gjet..[/URL][URL="http://javascript<b></b>:emoticon(':’(')"]http://www.a-free-guestbook.com/images/msn/cry_smile.gif (http://javascript<b></b>:emoticon(':’('))http://www.a-free-guestbook.com/images/msn/cry_smile.gif (http://javascript<b></b>:emoticon(':’('))

Hhahaa, kesh moj, qyy, mos qaj, se asnji e keqe s'te ka gjet :tongue: :biggrin:

selvija
29-08-07, 13:38
Hhahaa, kesh moj, qyy, mos qaj, se asnji e keqe s'te ka gjet :tongue: :biggrin:Qysh moj me kesh qfare amaneti ka lan:biggrin: ,,me vdek per mua aaa jo se fitoj gjehnemn pastaj ahahaha :biggrin:

Shqiptare
29-08-07, 13:40
Qysh moj me kesh qfare amaneti ka lan:biggrin: ,,me vdek per mua aaa jo se fitoj gjehnemn pastaj ahahaha :biggrin:

Hahahah, oj selvije, ani moj, dashnia qat e ka, e myt njeriun me sevda hahahah

selvija
29-08-07, 13:44
Hahahah, oj selvije, ani moj, dashnia qat e ka, e myt njeriun me sevda hahahahJaa per qeshtu se kam mendue qe ban ai ate per nje dashuri ahhaha ,,me shtini ne gjynah sa qe lotet me dualen e spo muj ndali hiq me ..http://www.a-free-guestbook.com/images/msn/cry_smile.gif (http://javascript<b></b>:emoticon(':’('))ahhhhh kjo dashuri..:biggrin:

Shqiptare
29-08-07, 13:47
Jaa per qeshtu se kam mendue qe ban ai ate per nje dashuri ahhaha ,,me shtini ne gjynah sa qe lotet me dualen e spo muj ndali hiq me ..http://www.a-free-guestbook.com/images/msn/cry_smile.gif (http://javascript<b></b>:emoticon(':’('))ahhhhh kjo dashuri..:biggrin:

Ani shuj bre, per qata te thashe mos kjaja, se Tomorrit po i bahet qefi, qyyy....ai kerkojke mjalte, zahre pazari s'ka....hahahhaha

selvija
29-08-07, 13:51
Ani shuj bre, per qata te thashe mos kjaja, se Tomorrit po i bahet qefi, qyyy....ai kerkojke mjalte, zahre pazari s'ka....hahahhahaPaj qysh ju paska hemuar shpirti as mjalat nuk e embelzon ahahah:biggrin:

MemphiSx
29-08-07, 13:55
Shum romantik je Tomori! Te lumte ;)

Shqiptare
29-08-07, 13:56
selvije, a te thashe moj, qe tash duroi edhe komplimentet per tomorrin, a pe sheh......hmm:(...:D

selvija
29-08-07, 14:06
Tė shkruaj Ty selvije

Te shkruaj Ty selvijeqė ma pėrvlove shpirtin,tė shkruaj ty qė ma trondite zemrėn,Ty qė ta fala gjėnė mė tė shtrenjtė tė jetės sime.
Jeta me dashuri qenka vetėm dhimbje.E ato dhimbje me diagnozė kanė edhe shėrim,por?
Ishe si ylli qė shkėlqente natėn e qetė,derisa ti dole si mjegull e ma morre dritėn.A thua,do tė ma kthesh pėrseri?A thua a e dite sa tė dashurova,se ishe ngujuar nė zemrėn time e s'munda tė tė nxjerr kurr jashtė?
Kalua ditėt kur mė nuk u ndegjuam.Ato ishin ditėt mė tė mira tė jetės sime.
Nuk e di pse u ndamė.Pėr fajin tėnd apo pėr fajin tim?Ndoshta kishim faj tė dy?!Sido qė tė jetė,edhe sot edhe nesėr ,edhe gjithėmonė pres pėrgjigje.
Ti selvije je dhe do tė mbetesh dashuria ime e parė dhe e vetme sa tė jetoj nė kėtė botė.
Ato ditė me ty ishin parajsa,lumturia e jetės sime qė s'deshiroja tė ketė fund kurrė.
Por, ne u ndam.Aty filluan vuajtjet,aty filluan dhembjet e netėt pa gjumė.
Pritja dhe lutjet qė t'i bėra te fitesh MSN,s'bėn punė dot.
Ndoshta kėta rreshta tė shkruar enkas pėr Ty,do t'i lexosh edhe ti.Ndoshta jo!
Kush e di, e dashura selvije, mbase do tė tė prekin kėto rradhė tė dala nga zemra.
Sikur tė kisha parė vetem edhe njė herė,sikur ta kisha vetėm edhe njė kujtim tė vetmin nga ti ndoshta do tė qetėsohesha e do tė prehesha dalėngadalė,por?
Shpesh i them vetės pajtohu me fatin,se dashuritė e mėdha nuk realizohen kurr!por zemra ėshtė ajo qė vendos,e cila tė ka mbyllur njėherė brenda e pėr tė dalė sikur s'do tė tė leshojė kurrė.
Tė dua dhe vetėm pėr ty mendoj,dashuria ime e vjetėr.
Mungesa jote mė shkakton agoni,dhembje dhe deshire qė tė vdes.ti ma more njė pjesė tė jetės,njė kujtim njė pjesė tė dashurisė,ca lot tė mi m'i more dhe ike...

Dat...29-08-2007.............TomoriVeret te them te lumt Tomor,,ke dhan pergjigjen e poezis sim ..lezova shum me kujdes ato fjal u perputhen te gjitha te them KOPLIMENT..nuk kisha besuar qe mund te pergjigjsh se qka shkroa une me larte kompimente:smile:

gazi-de
29-08-07, 16:09
Tė shkruaj Ty selvije

Te shkruaj Ty selvijeqė ma pėrvlove shpirtin,tė shkruaj ty qė ma trondite zemrėn,Ty qė ta fala gjėnė mė tė shtrenjtė tė jetės sime.
Jeta me dashuri qenka vetėm dhimbje.E ato dhimbje me diagnozė kanė edhe shėrim,por?
Ishe si ylli qė shkėlqente natėn e qetė,derisa ti dole si mjegull e ma morre dritėn.A thua,do tė ma kthesh pėrseri?A thua a e dite sa tė dashurova,se ishe ngujuar nė zemrėn time e s'munda tė tė nxjerr kurr jashtė?
Kalua ditėt kur mė nuk u ndegjuam.Ato ishin ditėt mė tė mira tė jetės sime.
Nuk e di pse u ndamė.Pėr fajin tėnd apo pėr fajin tim?Ndoshta kishim faj tė dy?!Sido qė tė jetė,edhe sot edhe nesėr ,edhe gjithėmonė pres pėrgjigje.
Ti selvije je dhe do tė mbetesh dashuria ime e parė dhe e vetme sa tė jetoj nė kėtė botė.
Ato ditė me ty ishin parajsa,lumturia e jetės sime qė s'deshiroja tė ketė fund kurrė.
Por, ne u ndam.Aty filluan vuajtjet,aty filluan dhembjet e netėt pa gjumė.
Pritja dhe lutjet qė t'i bėra te fitesh MSN,s'bėn punė dot.
Ndoshta kėta rreshta tė shkruar enkas pėr Ty,do t'i lexosh edhe ti.Ndoshta jo!
Kush e di, e dashura selvije, mbase do tė tė prekin kėto rradhė tė dala nga zemra.
Sikur tė kisha parė vetem edhe njė herė,sikur ta kisha vetėm edhe njė kujtim tė vetmin nga ti ndoshta do tė qetėsohesha e do tė prehesha dalėngadalė,por?
Shpesh i them vetės pajtohu me fatin,se dashuritė e mėdha nuk realizohen kurr!por zemra ėshtė ajo qė vendos,e cila tė ka mbyllur njėherė brenda e pėr tė dalė sikur s'do tė tė leshojė kurrė.
Tė dua dhe vetėm pėr ty mendoj,dashuria ime e vjetėr.
Mungesa jote mė shkakton agoni,dhembje dhe deshire qė tė vdes.ti ma more njė pjesė tė jetės,njė kujtim njė pjesė tė dashurisė,ca lot tė mi m'i more dhe ike...

Dat...29-08-2007.............Tomori
O Dhenderr qa i ki punet he burr po vuan po..hahahahahahhahahahahahahahahahahahahah

yllka
31-08-07, 14:35
Oh Lazdran po nuk mundem ti shpalosi ndjenat se shpirti ma ke kalle,a pake po te duket se sa kam vuajtur per ty dhe ende po vuaj.Vetem kysmet kam bere plan nje Atentat ne Murgeshen ta beje ne vitin 2050 ne Ekspoziten e saj Dardania.Bile edhe te shkofsha ne gjenem nuk shkoje pa nje galjehttp://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

SANTANA-29
31-08-07, 15:08
Per te gjithe gezimin qe solle ne zemren time, per cdo enderr qe bere realitet. Ishe forca ime kur nuk kisha fuqi, ishe zeri im kur nuk mund te flisja, ishe syte e mi kur nuk munda te shoh. Me dhe krahe dhe me bere te fluturoja, me preke duart dhe une munda te prek qiellin, drita ne erresire qe ndricoje dashurine ne jeten time. Ishe frymezimi im, mes genjeshtrash ti ishe e verteta, bota ime eshte nje vend me i mire tani, fale teje...
Te ruaj ne zemer si nje kristal te bardhe si nje engjell i vecante ne jeten time ke ardh, si nje engjelli embel ma dhuron dashurine qe mendoja se e kam humbur por ti ma ktheve lumturine qe kaq shum e kam dashur!
Te dua jeta ime!http://www.tiranalive.org/vbulletin/images/smilies/icon_wink.gif,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

LuLjaa
31-08-07, 17:51
Mos vuni se nuk eshte mire, po pini soka se jan ma te shnetshum se sa dashnia qyhh

Paradox_13
31-08-07, 18:00
Mos vuni se nuk eshte mire, po pini soka se jan ma te shnetshum se sa dashnia qyhh

Mos ban moj reklam te sokave permes letrave te dashuris...!!

LuLjaa
31-08-07, 18:03
Mos ban moj reklam te sokave permes letrave te dashuris...!!

Jo bre nuk eshte reklam, se edhe sokat marrin pjes ne dashuri a e din se pa pi soka s'ka as dashni se teret fyti qyh edhe ti :D

Buqja_ch
31-08-07, 18:14
Jo bre nuk eshte reklam, se edhe sokat marrin pjes ne dashuri a e din se pa pi soka s'ka as dashni se teret fyti qyh edhe ti :D

Lule mos fol me se ja ke qellu,me kujtove diqka,se pa soka
nuk po bejke ani kur eshte vap e madhe ne dy anet hhaaha

LuLjaa
31-08-07, 18:31
Lule mos fol me se ja ke qellu,me kujtove diqka,se pa soka
nuk po bejke ani kur eshte vap e madhe ne dy anet hhaaha

Buqja llokume a po thu edhe ti se qashtu eshte a hahahaha
Pa soka as dashni s'ka dine ju :D

aLbaChiCk
31-08-07, 18:43
Pata me ja shkru nja dy fjal po ma mir ja thash ner sy se kshtu diqysh pom vjen marre :biggrin:

gjini
03-09-07, 10:44
Pata me ja shkru nja dy fjal po ma mir ja thash ner sy se kshtu diqysh pom vjen marre :biggrin:
Valla ti ma se miri qe ja ke than ne surrat te gjitha edhe te mirat por edhe te kqijat.

une e kom nje problem qe nuk muj me u zane me ate qe e dua dhe nese ajo me shan prap e duroj dhe pres deri sa te ftofet.

por ketu Tomori e paska qite ne dy gjunjet selvijen me ate leter edhe parodoxi kujt ja ka shkrue e paska nakautue krejt.
une po thon se qashtu mire nuk di me qendis por une qato qi i keni than ju dy di mire me i ba ne praktike..hahhaahahahahhah

sexybrikenda
07-09-07, 14:44
A done te qeshesh
Nese une ty hapatas
te them se me bene te
qeshem...

A do te me ndegjoshe
Nese ty te them
Se me mungone me shume
Se kurre

Ado te me kuptoshe nese
Mundohem te spjegoje
Se nuk e di si te reagoje
ne keto momente...

A done te dishe,cka mendoje
Nese bertas me ze te larte
Kur them se kam nje ndjene
Qe nuk me le rahat

A do te me besoshe
Nese une ty te them
Se te dua ende...

A done qe....Brikenda te beson ty lazdran ne kete poezi te bukure qe vodha ne kopshtin Dardan.Te dua oh dreqhttp://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon12.gif

vjeshta
07-09-07, 16:43
Nuk kam marr kurr..!!

halla e madhe
07-09-07, 18:40
Nuk kam marr kurr..!!...mos te mbes merak, kame marre une edhe per ty..hahahaha..para 30 viteve,sote vetem qeshem kur t'i rilexoj e rikujtoj..hahahaaaa

LOJETARI
07-09-07, 18:42
Nuk kam marr kurr..!!

Nuk ėshtė e vėrtetė ,lexo mė poshtė.


Vjeshta ime e dashur .
Ka kohė qė fėrfėllaza jote me fuqinė e saj si tė mortajės m`i ka prishė stacionet .I ka ra shpirtit tem si me i pas ra me njifarė ēekiēi qė po thonė disa ka me na ra Perenia neve disave qė nuk jemi musliman tė mirė ,saqė jam bė me folė vet me vete .Nuk ka ditė qė nuk mundohem me e ngushllue ,tuj thanė hajt se nuk u ba nami, hajt se ka edhe vjeshta tjera ,mos u dorėzo ,por krejt ėshtė e kotė .Veq me e pa ,oj Vjeshta qysh ėshtė bė ai , ėshtė tkurrė ,i ka humb ngjyra ,nuk shihet me sy , nuk ėshtė met as sa hija e vet .Po mė vjen gjynah prej tij sepse e vrava me dorėn teme ,atė ditė kur tė prezentonva ty ,nėse tė kujtohet te Salla e kuqe e Borės e Ramizit .
Vjeshta ime e shtrenjtė, shpirtin ma mbyte ,mbytėm edhe mue ,se pa tė nuk po u durojka jeta . Tė dielėn e kam tė lirė ,zatetėm aty para Sallės sė kuqe edhe ēlirom prej kėtij kijameti se borxh ma kie . Mos mė dėshpro ,llogaris nė TY .Deri atėherė ,ēdo tė mirė .

LOJĖTARI i pa shpirt .

Virti
07-09-07, 18:43
a e kam pase shkrimin e mire? :biggrin:

halla e madhe
07-09-07, 18:49
a e kam pase shkrimin e mire? :biggrin:...duhet ta pyes ate mesuesin tend te shkolles fillore, ndoshta ka ruajt ndonje fletore te hartimit ...hahahahahaaaaaaaa

Virti
07-09-07, 18:52
...duhet ta pyes ate mesuesin tend te shkolles fillore, ndoshta ka ruajt ndonje fletore te hartimit ...hahahahahaaaaaaaa
ahhh atij...!!! :tongue: :biggrin:

vjeshta
07-09-07, 18:53
Nuk ėshtė e vėrtetė ,lexo mė poshtė.


Vjeshta ime e dashur .
Ka kohė qė fėrfėllaza jote me fuqinė e saj si tė mortajės m`i ka prishė stacionet .I ka ra shpirtit tem si me i pas ra me njifarė ēekiēi qė po thonė disa ka me na ra Perenia neve disave qė nuk jemi musliman tė mirė ,saqė jam bė me folė vet me vete .Nuk ka ditė qė nuk mundohem me e ngushllue ,tuj thanė hajt se nuk u ba nami, hajt se ka edhe vjeshta tjera ,mos u dorėzo ,por krejt ėshtė e kotė .Veq me e pa ,oj Vjeshta qysh ėshtė bė ai , ėshtė tkurrė ,i ka humb ngjyra ,nuk shihet me sy , nuk ėshtė met as sa hija e vet .Po mė vjen gjynah prej tij sepse e vrava me dorėn teme ,atė ditė kur tė prezentonva ty ,nėse tė kujtohet te Salla e kuqe e Borės e Ramizit .
Vjeshta ime e shtrenjtė, shpirtin ma mbyte ,mbytėm edhe mue ,se pa tė nuk po u durojka jeta . Tė dielėn e kam tė lirė ,zatetėm aty para Sallės sė kuqe edhe ēlirom prej kėtij kijameti se borxh ma kie . Mos mė dėshpro ,llogaris nė TY .Deri atėherė ,ēdo tė mirė .

LOJĖTARI i pa shpirt .

Hahhahahaa sa i pa shpirt ,tash nuk mundem me thene qe nuk kam marr kurr......... http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon8.gif no comment

halla e madhe
07-09-07, 18:56
Hahhahahaa sa i pa shpirt ,tash nuk mundem me thene qe nuk kam marr kurr......... http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon8.gif no comment..nuk t'besoj ma..hahahahahahaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

emine
21-12-07, 20:10
Zemėr, jam tuj e hangėr njė pjeshkė tė ėmbėl , e po m`doket se ty tė kam shti nė gojė e po t rrotulloj herė mbi guhė e herė pėrfundi saj ,si atėherė kur tė rrotullojsha nėpėr bari te ai livadhi mas shkollės teknike .Me tė pėrbi po tutna se mos nuk po e gjan kamxhikun e po ngulesh diku nė zemer a nė mushkni ,kėshtu qė po luaj edhe pak me ty nėpėr gojė ,po tė kafshoj edhe najherė deri sa tė shkrihesh prej vet veti ,e tė mė bahesh pastaj rruzė e kuqe e gjakut ....................................


SA ROMANTIK HAHHAHAHHAHA

Virti
07-02-08, 23:29
nuk di me qkru... :redface:

lazdrani
22-03-08, 13:13
Tė shkruaj Ty selvije

Te shkruaj Ty selvijeqė ma pėrvlove shpirtin,tė shkruaj ty qė ma trondite zemrėn,Ty qė ta fala gjėnė mė tė shtrenjtė tė jetės sime.
Jeta me dashuri qenka vetėm dhimbje.E ato dhimbje me diagnozė kanė edhe shėrim,por?
Ishe si ylli qė shkėlqente natėn e qetė,derisa ti dole si mjegull e ma morre dritėn.A thua,do tė ma kthesh pėrseri?A thua a e dite sa tė dashurova,se ishe ngujuar nė zemrėn time e s'munda tė tė nxjerr kurr jashtė?
Kalua ditėt kur mė nuk u ndegjuam.Ato ishin ditėt mė tė mira tė jetės sime.
Nuk e di pse u ndamė.Pėr fajin tėnd apo pėr fajin tim?Ndoshta kishim faj tė dy?!Sido qė tė jetė,edhe sot edhe nesėr ,edhe gjithėmonė pres pėrgjigje.
Ti selvije je dhe do tė mbetesh dashuria ime e parė dhe e vetme sa tė jetoj nė kėtė botė.
Ato ditė me ty ishin parajsa,lumturia e jetės sime qė s'deshiroja tė ketė fund kurrė.
Por, ne u ndam.Aty filluan vuajtjet,aty filluan dhembjet e netėt pa gjumė.
Pritja dhe lutjet qė t'i bėra te fitesh MSN,s'bėn punė dot.
Ndoshta kėta rreshta tė shkruar enkas pėr Ty,do t'i lexosh edhe ti.Ndoshta jo!
Kush e di, e dashura selvije, mbase do tė tė prekin kėto rradhė tė dala nga zemra.
Sikur tė kisha parė vetem edhe njė herė,sikur ta kisha vetėm edhe njė kujtim tė vetmin nga ti ndoshta do tė qetėsohesha e do tė prehesha dalėngadalė,por?
Shpesh i them vetės pajtohu me fatin,se dashuritė e mėdha nuk realizohen kurr!por zemra ėshtė ajo qė vendos,e cila tė ka mbyllur njėherė brenda e pėr tė dalė sikur s'do tė tė leshojė kurrė.
Tė dua dhe vetėm pėr ty mendoj,dashuria ime e vjetėr.
Mungesa jote mė shkakton agoni,dhembje dhe deshire qė tė vdes.ti ma more njė pjesė tė jetės,njė kujtim njė pjesė tė dashurisė,ca lot tė mi m'i more dhe ike...

Dat...29-08-2007.............Tomori


Tomori ende je nr.1..........

hasanmehmeti
22-03-08, 13:22
Tė shkruaj Ty selvije

Te shkruaj Ty selvijeqė ma pėrvlove shpirtin,tė shkruaj ty qė ma trondite zemrėn,Ty qė ta fala gjėnė mė tė shtrenjtė tė jetės sime.
Jeta me dashuri qenka vetėm dhimbje.E ato dhimbje me diagnozė kanė edhe shėrim,por?
Ishe si ylli qė shkėlqente natėn e qetė,derisa ti dole si mjegull e ma morre dritėn.A thua,do tė ma kthesh pėrseri?A thua a e dite sa tė dashurova,se ishe ngujuar nė zemrėn time e s'munda tė tė nxjerr kurr jashtė?
Kalua ditėt kur mė nuk u ndegjuam.Ato ishin ditėt mė tė mira tė jetės sime.
Nuk e di pse u ndamė.Pėr fajin tėnd apo pėr fajin tim?Ndoshta kishim faj tė dy?!Sido qė tė jetė,edhe sot edhe nesėr ,edhe gjithėmonė pres pėrgjigje.
Ti selvije je dhe do tė mbetesh dashuria ime e parė dhe e vetme sa tė jetoj nė kėtė botė.
Ato ditė me ty ishin parajsa,lumturia e jetės sime qė s'deshiroja tė ketė fund kurrė.
Por, ne u ndam.Aty filluan vuajtjet,aty filluan dhembjet e netėt pa gjumė.
Pritja dhe lutjet qė t'i bėra te fitesh MSN,s'bėn punė dot.
Ndoshta kėta rreshta tė shkruar enkas pėr Ty,do t'i lexosh edhe ti.Ndoshta jo!
Kush e di, e dashura selvije, mbase do tė tė prekin kėto rradhė tė dala nga zemra.
Sikur tė kisha parė vetem edhe njė herė,sikur ta kisha vetėm edhe njė kujtim tė vetmin nga ti ndoshta do tė qetėsohesha e do tė prehesha dalėngadalė,por?
Shpesh i them vetės pajtohu me fatin,se dashuritė e mėdha nuk realizohen kurr!por zemra ėshtė ajo qė vendos,e cila tė ka mbyllur njėherė brenda e pėr tė dalė sikur s'do tė tė leshojė kurrė.
Tė dua dhe vetėm pėr ty mendoj,dashuria ime e vjetėr.
Mungesa jote mė shkakton agoni,dhembje dhe deshire qė tė vdes.ti ma more njė pjesė tė jetės,njė kujtim njė pjesė tė dashurisė,ca lot tė mi m'i more dhe ike...

Dat...29-08-2007.............Tomori

hahaha qyre njonin qyre , Stop vuajtjeve , Hani Molla.:biggrin:

DritonPR
22-03-08, 15:47
kuku Tomori more si mace te koka qysh e paska dasht Selvijen sikur mos me pas femra tjera ne bote :biggrin:

DritonPR
22-03-08, 15:49
o Tomor, merr mesim prej meje kur o fjala tek e dashura. Shif une siq them:

"Oj e dashura ime, eja ksajde edhe sjellma nje gote uje"

(tash guxoj me thon qeshtu se skom femer :tongue:)

Virti
22-03-08, 18:00
of of aman aman :cool:

e_martumja
22-03-08, 22:34
Isha ul pran dritare dhe e ndiva nje dhimbje ne zemer
Nje plag e rend apo e madhe e ndi ne shpirtin time.
Nje njeriu kishte hy mbrenda dhe nuk lente vend per tjeter kend
I trokita dhe i thash dil pak se frymen po don mem ndal
Aj dul dhe me tha, Une jam engjulli yt qe nuk ta ndali por
te ringjalli nese lind nevoja.
E shikova thelle ne sy dhe me verbun syte
I hapi syte dhe e vrejta qe ishte nje enderr
U zgjova duke pasur doren mbi zemren time dhe duke pasur
ment tek ti qe vertet ke hy thelle dhe nuk do te liron kurre mo vend per tjeter kend...

Elina
22-03-08, 22:49
Jaaaaa,,,nuk i kam dy lidhje me shkru ksi letra...besa as qe kam marre ndonjehere :tongue:

Virti
22-03-08, 22:51
Jaaaaa,,,nuk i kam dy lidhje me shkru ksi letra...besa as qe kam marre ndonjehere :tongue:
t'i kam pas dergu disa, por s'i paske kuptu... :biggrin:

Elina
22-03-08, 22:55
t'i kam pas dergu disa, por s'i paske kuptu... :biggrin:

Mos me ke gabu me tjeterkend o Virti? :biggrin:
Ose... mbasi nuk di me shkru ksi letra,,,atehere normal qe edhe nuk i kuptoj :biggrin:
Nuk ka me mu me rrotulla se nuk di ashtu...me mu veq direkt...se perndryshe ncuk,,,nuk ma rroke :biggrin:

Virti
22-03-08, 23:02
Mos me ke gabu me tjeterkend o Virti? :biggrin:
Ose... mbasi nuk di me shkru ksi letra,,,atehere normal qe edhe nuk i kuptoj :biggrin:
Nuk ka me mu me rrotulla se nuk di ashtu...me mu veq direkt...se perndryshe ncuk,,,nuk ma rroke :biggrin:
oooo s'di as une me qkru... :redface:

lovely
23-03-08, 00:08
oh i dashtni jem....

u bo kohe qe s jena pa... edhe njejave kena me u martu e ftesat kerkun hiq.. hahahahahahahahahahahahahaahahahhaaaa

s ka me na ardh kush s ka me na ardhe....:biggrin:

Intuita
23-03-08, 00:10
Letra te forta dashurie paskeni shkruar...............................:biggrin:

sherri
23-03-08, 00:11
oh i dashtni jem....

u bo kohe qe s jena pa... edhe njejave kena me u martu e ftesat kerkun hiq.. hahahahahahahahahahahahahaahahahhaaaa

s ka me na ardh kush s ka me na ardhe....:biggrin:
Si ska me ju ardh askush a??...qe si ka me kan dasma juve.....


se harrova..qe kjo esht salla e agjensionit:"sherri xhymysh"(pak reklam)
http://www.youtube.com/watch?v=sDa7v6MJHzY

Dardan Kastrati
23-03-08, 00:12
oh i dashtni jem....

u bo kohe qe s jena pa... edhe njejave kena me u martu e ftesat kerkun hiq.. hahahahahahahahahahahahahaahahahhaaaa

s ka me na ardh kush s ka me na ardhe....:biggrin:
ojj dashni hiq ti mos ta nin se si te marrin vesh qe ka dasem menxi spresin me ardh ahaahahahahahaahaahaah hiq pa i thirre a..

selvija
23-03-08, 11:29
Tė shkruaj Ty selvije

Te shkruaj Ty selvijeqė ma pėrvlove shpirtin,tė shkruaj ty qė ma trondite zemrėn,Ty qė ta fala gjėnė mė tė shtrenjtė tė jetės sime.
Jeta me dashuri qenka vetėm dhimbje.E ato dhimbje me diagnozė kanė edhe shėrim,por?
Ishe si ylli qė shkėlqente natėn e qetė,derisa ti dole si mjegull e ma morre dritėn.A thua,do tė ma kthesh pėrseri?A thua a e dite sa tė dashurova,se ishe ngujuar nė zemrėn time e s'munda tė tė nxjerr kurr jashtė?
Kalua ditėt kur mė nuk u ndegjuam.Ato ishin ditėt mė tė mira tė jetės sime.
Nuk e di pse u ndamė.Pėr fajin tėnd apo pėr fajin tim?Ndoshta kishim faj tė dy?!Sido qė tė jetė,edhe sot edhe nesėr ,edhe gjithėmonė pres pėrgjigje.
Ti selvije je dhe do tė mbetesh dashuria ime e parė dhe e vetme sa tė jetoj nė kėtė botė.
Ato ditė me ty ishin parajsa,lumturia e jetės sime qė s'deshiroja tė ketė fund kurrė.
Por, ne u ndam.Aty filluan vuajtjet,aty filluan dhembjet e netėt pa gjumė.
Pritja dhe lutjet qė t'i bėra te fitesh MSN,s'bėn punė dot.
Ndoshta kėta rreshta tė shkruar enkas pėr Ty,do t'i lexosh edhe ti.Ndoshta jo!
Kush e di, e dashura selvije, mbase do tė tė prekin kėto rradhė tė dala nga zemra.
Sikur tė kisha parė vetem edhe njė herė,sikur ta kisha vetėm edhe njė kujtim tė vetmin nga ti ndoshta do tė qetėsohesha e do tė prehesha dalėngadalė,por?
Shpesh i them vetės pajtohu me fatin,se dashuritė e mėdha nuk realizohen kurr!por zemra ėshtė ajo qė vendos,e cila tė ka mbyllur njėherė brenda e pėr tė dalė sikur s'do tė tė leshojė kurrė.
Tė dua dhe vetėm pėr ty mendoj,dashuria ime e vjetėr.
Mungesa jote mė shkakton agoni,dhembje dhe deshire qė tė vdes.ti ma more njė pjesė tė jetės,njė kujtim njė pjesė tė dashurisė,ca lot tė mi m'i more dhe ike...

Dat...29-08-2007.............TomoriHee Tomor njefar kohe po shum me ke deshte hahahahhttp://www.qake1.com/images/smile/emo/em4400.gif (javascript:void(0);) dit rinie ishin ato..http://www.qake1.com/images/smile/emo/thumbup1.gif (javascript:void(0);)

lovely
23-03-08, 21:14
Per te gjithe gezimin qe solle ne zemren time, per cdo enderr qe bere realitet. Ishe forca ime kur nuk kisha fuqi, ishe zeri im kur nuk mund te flisja, ishe syte e mi kur nuk munda te shoh. Me dhe krahe dhe me bere te fluturoja, me preke duart dhe une munda te prek qiellin, drita ne erresire qe ndricoje dashurine ne jeten time. Ishe frymezimi im, mes genjeshtrash ti ishe e verteta, bota ime eshte nje vend me i mire tani, fale teje...
Te ruaj ne zemer si nje kristal te bardhe si nje engjell i vecante ne jeten time ke ardh, si nje engjelli embel ma dhuron dashurine qe mendoja se e kam humbur por ti ma ktheve lumturine qe kaq shum e kam dashur!
Te dua jeta ime!http://www.tiranalive.org/vbulletin/images/smilies/icon_wink.gif,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,


hajduk bre:tongue: .......e di ku e ke vjedh pjesen e pare.. aah ah, thiu i pite :biggrin:

Adina-R.Ks
24-03-08, 01:29
...Dashrin time do ta mbroj me dashuri, do sakrifikoj aq sa shpirti te me thote mjaft, do te te dua deri atehere kur shpirti te me thote se nuk ja vlen te dashurosh...andaj kerkoj nga ti te me falesh nese kame gabuar dhe te mos e shkatrrosh me shpirtin tim...Me dashuro nese ndjen dashuri, mos me lendo nese nuk ke deshire te jeshe i lenduar, mos me robero kur nje gje nuk e do per veten tende...

rafet llapjani
24-03-08, 02:21
hajduk bre:tongue: .......e di ku e ke vjedh pjesen e pare.. aah ah, thiu i pite :biggrin:

ahahahah ky po vidhak shtir ani dashuriqka po vidhka aghaghaghghagh

lovely
24-03-08, 02:23
ahahahah ky po vidhak shtir ani dashuriqka po vidhka aghaghaghghagh


qe de... hahahahahahahahaha

qysh je nime Rafet?? t bojm llaf te dashnija qitu pak nashta na lind dashnija :biggrin:

rafet llapjani
24-03-08, 02:28
qe de... hahahahahahahahaha

qysh je nime Rafet?? t bojm llaf te dashnija qitu pak nashta na lind dashnija :biggrin:

Po qyshjo qe llovushk ta shkruj n je letr dashuriqke ty ,e dashur llovuqk po te ishe shofere e autobusit une dote bahna kundukter i yt edhe kur te kishe shti rikferc gjith te kisha nimu hahaahahah

uliks ajan strofa te shtir kata kallxom pash kuranin aghghaahgaghagh

lovely
24-03-08, 02:30
Po qyshjo qe llovushk ta shkruj n je letr dashuriqke ty ,e dashur llovuqk po te ishe shofere e autobusit une dote bahna kundukter i yt edhe kur te kishe shti rikferc gjith te kisha nimu hahaahahah

uliks ajan strofa te shtir kata kallxom pash kuranin aghghaahgaghagh
oh juve dyve, me bo shoferica esnafe me iu shti n dore, te dyve amo..... haj medet haj.. s po guxoj as me menu anenaj...:biggrin: :tongue:


pasha kuranin t shtire jan kan kta strofa...he zoti ftyren ta marrofte..

Uliks, ty qe po shtin , pa t asish s kam me lan.. (o zemren ta hangsha bre) :wink:

uliksi31
24-03-08, 02:34
oh juve dyve, me bo shoferica esnafe me iu shti n dore, te dyve amo..... haj medet haj.. s po guxoj as me menu anenaj...:biggrin: :tongue:


pasha kuranin t shtire jan kan kta strofa...he zoti ftyren ta marrofte..

Uliks, ty qe po shtin , pa t asish s kam me lan.. (o zemren ta hangsha bre) :wink:

Bravo Lovely qe ja vlersove strofat. A t'kom thon se Rafeti osht pika e djalit. T'lumt ju qe jeni ne nje kontinent. Aty ku nuk shkon autobusi, shkon tertaqi. Ahahahahahaha Askurr nuk jetni godare.:biggrin:

rafet llapjani
24-03-08, 02:35
oh juve dyve, me bo shoferica esnafe me iu shti n dore, te dyve amo..... haj medet haj.. s po guxoj as me menu anenaj...:biggrin: :tongue:


pasha kuranin t shtire jan kan kta strofa...he zoti ftyren ta marrofte..

Uliks, ty qe po shtin , pa t asish s kam me lan.. (o zemren ta hangsha bre) :wink:

ahahahah Llovushe a spo don me tu bae kondukter aaaaaaaaaa jo ne dor mun me shtie ti shlir hiq mos u tut se na nuk ta shohim per te madhe kto pun shkojn qishtu neper dur ahgaghahgaghaghaghaghaghaghaghaghaghaghghaghaghagh aaghaghaghahgaghghaagh

lovely
24-03-08, 02:37
ahahahah Llovushe a spo don me tu bae kondukter aaaaaaaaaa jo ne dor mun me shtie ti shlir hiq mos u tut se na nuk ta shohim per te madhe kto pun shkojn qishtu neper dur ahgaghahgaghaghaghaghaghaghaghaghaghaghghaghaghagh aaghaghaghahgaghghaagh


une kishe neper llavabora :biggrin:

rafet llapjani
24-03-08, 02:39
une kishe neper llavabora :biggrin:

Pom qysh jo ne llavabo perfundon ne fund edhe bahet shlirimi i kanali kshtu e ka kjo procedura e gjat ahgaghaghaghaghaghhaggh

selvija
31-03-08, 11:34
http://www.qake1.com/gallery/I/2005/01/01/14922.jpg (http://www.qake1.com/gallery/I/2005/01/01/14922.jpg)

Luana
30-04-08, 19:14
Kjo letėr mė erdhi nga njė anėtar i FD-sė nė PM , mė pėlqeu pa mas dhe desha ta publikoj kėtu nė kėt odė , ku ishin fjalėt jo tė fantazuara por ishin qė rrjedhnin nga loqka e zemrės sė tij....
Dikur kur isha mė i ri nėna e shkreta posa u zgjojke pa fillu asnjė punė nga tė pėrditshmet qė kishte ,hynte ne dhomėn ku fleja mė mbulonte ngadalė nėse isha zbuluar nga jorgani,qetė shumė qetė mė puthte faqėt dhe dilte pėr tė fillu aktivitet e njė ditė tė re.Shumėherė nuk e hetoja por kishte rastė edhe kur e hetoja e nuk bėzaja qė mos mė kuptoj se isha zgju ngase mė pėlqenin ato pėrgdhelje tė saja me plot dashuri.Sot ndalem dhe e pyes veten mos vallė kėto qenkan veti tė trashėguara apo tė fituara me kohėn,nuk mundohem edhe aq pėr tė arritur tė pėrgjigja ngase atė e gjej nė vehte duke mos mundur tė ikė asnjėherė nga ky ekran pa kaluar andej nga dhomat tua qofshin ato tė gjumit apo tė qėndrimit ditor qė tė ushqej shpirtin me qdo fjalė tė lėn nga ti nė ato rubrika.
Po pėrpiqem vazhdimishtė ti trashėgoj vetit e nėnės,tė vi tė shoh qdo mėngjes kur je nė gjumė,tė mbuloj nėse natėn pa dashje ke hudhė mbulesėn me njė anė,tė ledhatoj flokėt,tė puthė sy e gushė duke tė lėnė urimet ma tė mira pėr njė ditė tė sukseseshme dhe me pas tė vazhdoj me pėrditshmėrin time mjaft tė ngarrkuar.
P.s.
Mbrėm pėrderisa po tė prisja nė msn mė erdhi ajo shkres sms nė tel ,falėmnderit shumė,e kuptoj synė se ke edhe ti mjaft obligime por kur e di nga je dhe me kend je sikur mė bėhet me e lehtė mungesa qė ndjej pėr ty.
Tė qaf edhe njėherė pėr njė ditė tė mbarė........

lovely
30-04-08, 19:45
Zemėr, jam tuj e hangėr njė pjeshkė tė ėmbėl , e po m`doket se ty tė kam shti nė gojė e po t rrotulloj herė mbi guhė e herė pėrfundi saj ,si atėherė kur tė rrotullojsha nėpėr bari te ai livadhi mas shkollės teknike .Me tė pėrbi po tutna se mos nuk po e gjan kamxhikun e po ngulesh diku nė zemer a nė mushkni ,kėshtu qė po luaj edhe pak me ty nėpėr gojė ,po tė kafshoj edhe najherė deri sa tė shkrihesh prej vet veti ,e tė mė bahesh pastaj rruzė e kuqe e gjakut ....................................


ahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahah


eh lumte kta t rite qysh dashnohen :biggrin:

selvija
30-04-08, 19:53
Kjo letėr mė erdhi nga njė anėtar i FD-sė nė PM , mė pėlqeu pa mas dhe desha ta publikoj kėtu nė kėt odė , ku ishin fjalėt jo tė fantazuara por ishin qė rrjedhnin nga loqka e zemrės sė tij....
Dikur kur isha mė i ri nėna e shkreta posa u zgjojke pa fillu asnjė punė nga tė pėrditshmet qė kishte ,hynte ne dhomėn ku fleja mė mbulonte ngadalė nėse isha zbuluar nga jorgani,qetė shumė qetė mė puthte faqėt dhe dilte pėr tė fillu aktivitet e njė ditė tė re.Shumėherė nuk e hetoja por kishte rastė edhe kur e hetoja e nuk bėzaja qė mos mė kuptoj se isha zgju ngase mė pėlqenin ato pėrgdhelje tė saja me plot dashuri.Sot ndalem dhe e pyes veten mos vallė kėto qenkan veti tė trashėguara apo tė fituara me kohėn,nuk mundohem edhe aq pėr tė arritur tė pėrgjigja ngase atė e gjej nė vehte duke mos mundur tė ikė asnjėherė nga ky ekran pa kaluar andej nga dhomat tua qofshin ato tė gjumit apo tė qėndrimit ditor qė tė ushqej shpirtin me qdo fjalė tė lėn nga ti nė ato rubrika.
Po pėrpiqem vazhdimishtė ti trashėgoj vetit e nėnės,tė vi tė shoh qdo mėngjes kur je nė gjumė,tė mbuloj nėse natėn pa dashje ke hudhė mbulesėn me njė anė,tė ledhatoj flokėt,tė puthė sy e gushė duke tė lėnė urimet ma tė mira pėr njė ditė tė sukseseshme dhe me pas tė vazhdoj me pėrditshmėrin time mjaft tė ngarrkuar.
P.s.
Mbrėm pėrderisa po tė prisja nė msn mė erdhi ajo shkres sms nė tel ,falėmnderit shumė,e kuptoj synė se ke edhe ti mjaft obligime por kur e di nga je dhe me kend je sikur mė bėhet me e lehtė mungesa qė ndjej pėr ty.
Tė qaf edhe njėherė pėr njė ditė tė mbarė........Luja luja edhe mbulo vet i 13-----:biggrin:
kompimente per ate dergusin,,siq paska ditur e thurur,,

Luana
30-04-08, 19:57
Luja luja edhe mbulo vet i 13-----:biggrin:
komplimente per ate dergusin,,siq paska ditur e thurur,,
Mbulova se mos po e kapin 13 pikat e shiut ...dmth nuk kam dėshir as pluhuri me i ra , tash paramendoje ti Selvushe , e din qka ėshtė dashnija e FD-sė ...:tongue:

lovely
30-04-08, 19:58
Kjo letėr mė erdhi nga njė anėtar i FD-sė nė PM , mė pėlqeu pa mas dhe desha ta publikoj kėtu nė kėt odė , ku ishin fjalėt jo tė fantazuara por ishin qė rrjedhnin nga loqka e zemrės sė tij....
Dikur kur isha mė i ri nėna e shkreta posa u zgjojke pa fillu asnjė punė nga tė pėrditshmet qė kishte ,hynte ne dhomėn ku fleja mė mbulonte ngadalė nėse isha zbuluar nga jorgani,qetė shumė qetė mė puthte faqėt dhe dilte pėr tė fillu aktivitet e njė ditė tė re.Shumėherė nuk e hetoja por kishte rastė edhe kur e hetoja e nuk bėzaja qė mos mė kuptoj se isha zgju ngase mė pėlqenin ato pėrgdhelje tė saja me plot dashuri.Sot ndalem dhe e pyes veten mos vallė kėto qenkan veti tė trashėguara apo tė fituara me kohėn,nuk mundohem edhe aq pėr tė arritur tė pėrgjigja ngase atė e gjej nė vehte duke mos mundur tė ikė asnjėherė nga ky ekran pa kaluar andej nga dhomat tua qofshin ato tė gjumit apo tė qėndrimit ditor qė tė ushqej shpirtin me qdo fjalė tė lėn nga ti nė ato rubrika.
Po pėrpiqem vazhdimishtė ti trashėgoj vetit e nėnės,tė vi tė shoh qdo mėngjes kur je nė gjumė,tė mbuloj nėse natėn pa dashje ke hudhė mbulesėn me njė anė,tė ledhatoj flokėt,tė puthė sy e gushė duke tė lėnė urimet ma tė mira pėr njė ditė tė sukseseshme dhe me pas tė vazhdoj me pėrditshmėrin time mjaft tė ngarrkuar.
P.s.
Mbrėm pėrderisa po tė prisja nė msn mė erdhi ajo shkres sms nė tel ,falėmnderit shumė,e kuptoj synė se ke edhe ti mjaft obligime por kur e di nga je dhe me kend je sikur mė bėhet me e lehtė mungesa qė ndjej pėr ty.
Tė qaf edhe njėherė pėr njė ditė tė mbarė........


shkova n ode tane me kqyr kush po t mlon ty cdo sabah.... qysh s i gave nanes tane hiq????????????????????? :biggrin: :biggrin:

Luana
30-04-08, 20:01
shkova n ode tane me kqyr kush po t mlon ty cdo sabah.... qysh s i gave nanes tane hiq????????????????????? :biggrin: :biggrin:

Ahh moj nane , ti nuk e din se qka ėshtė dashnija ....:biggrin:

selvija
30-04-08, 20:02
Mbulova se mos po e kapin 13 pikat e shiut ...dmth nuk kam dėshir as pluhuri me i ra , tash paramendoje ti Selvushe , e din qka ėshtė dashnija e FD-sė ...:tongue:Haaaa ishalla qysh mendon ti,,,ashtu behet, hahaha...mue me pikjon permbi jan ber vrimat gjitha anet,,,:wink: vetem vazhdo me vjen mir shum per ju,,qe nuk e leshoni frontin kurr e kurres..komplimente...:wink:

lovely
30-04-08, 20:04
Ahh moj nane , ti nuk e din se qka ėshtė dashnija ....:biggrin:

ah evlad, nana u plak e don me dek pa e dit qka osht dashnijaaaa :biggrin:

Agolli
24-12-09, 19:55
E dashura, dhe e pa harruara cigare.

Te falemnderit qe egzistone, je fantastike. Dije qe te ndjej thelle ne mushkrite sidomos ne stomakun tim, pa ty jeta do ishte boshe ose e kote, je shoqe dhe dashuri e vertete ku asnjehere s'ma k'theve shpinden, s'me tradhtove e as qe me venite. :biggrin:

I juaji pergjithmone, duhanxhiu me shkrebzen ne xhep! :tongue:

emine
26-12-09, 18:44
shkova n ode tane me kqyr kush po t mlon ty cdo sabah.... qysh s i gave nanes tane hiq????????????????????? :biggrin: :biggrin:
shume ke qejf me dite jaran,kush mlohet e cplohet:tongue:

lovely
27-12-09, 00:23
shume ke qejf me dite jaran,kush mlohet e cplohet:tongue:

shiptare jom edhe une bre, ushqehna me pune t hallkut hahahahahaahahahahahahaa

LuLjaa
27-12-09, 00:53
E dashura, dhe e pa harruara cigare.

Te falemnderit qe egzistone, je fantastike. Dije qe te ndjej thelle ne mushkrite sidomos ne stomakun tim, pa ty jeta do ishte boshe ose e kote, je shoqe dhe dashuri e vertete ku asnjehere s'ma k'theve shpinden, s'me tradhtove e as qe me venite. :biggrin:

I juaji pergjithmone, duhanxhiu me shkrebzen ne xhep! :tongue:

Valla poet t'kam hahahahahaaa
qeta zine qe une e kam shkru :D

Agolli
27-12-09, 01:01
Valla poet t'kam hahahahahaaa
qeta zine qe une e kam shkru :D
Hahahaha te falemnderit.
Normalno qe ti, inspirimi dhe ideja lindi nga ti. Paskna harru me ceken burimin e te dhenave..mend per qera here..:tongue:

LuLjaa
27-12-09, 01:23
Hahahaha te falemnderit.
Normalno qe ti, inspirimi dhe ideja lindi nga ti. Paskna harru me ceken burimin e te dhenave..mend per qera here..:tongue:

Hajt se s'ka dert qe kallxova une hahahaaaa

PS. U vanova pak, se kesh nxan diēka, e tash me siguri kerkush su met ksajde, po kqyri edhe nja 2 min, nese s'shoh kan iku :D

teutaA
10-07-10, 20:25
qyqyqy a qutu koka mu dasht me letra a:eek:

Lapsi
15-07-10, 23:15
nuk shkruaj gje se do me gjykoni se vuaj nga romantizmi:P

LOJETARI
25-07-10, 13:03
Zemėr, jam tuj e hangėr njė pjeshkė tė ėmbėl , e po m`doket se ty tė kam shti nė gojė e po t rrotulloj herė mbi guhė e herė pėrfundi saj ,si atėherė kur tė rrotullojsha nėpėr bari te ai livadhi mas shkollės teknike .Me tė pėrbi po tutna se mos nuk po e gjan kamxhikun e po ngulesh diku nė zemer a nė mushkni ,kėshtu qė po luaj edhe pak me ty nėpėr gojė ,po tė kafshoj edhe najherė deri sa tė shkrihesh prej vet veti ,e tė mė bahesh pastaj rruzė e kuqe e gjakut ....................................

Qito vargje ja pata shkru emines e kur s mu pergjigj !!!:tongue: :tongue:

emine
25-07-10, 14:33
Qito vargje ja pata shkru emines e kur s mu pergjigj !!!:tongue: :tongue:

Kanns ruhig Deine Frau den vor lesen:biggrin: trotzdem war sehr Lieb von dir:tongue:

Dreni30
25-07-10, 21:04
Kanns ruhig Deine Frau den vor lesen:biggrin: trotzdem war sehr Lieb von dir:tongue:

Oj emine, cka ke shkru moj qetu se sen nuk po marr vesh, hahahaahahahahaha

teutaA
25-07-10, 21:53
ehh pushka ju raft qysh kurr kush dy shkrola smi shkrujti:tongue:

LOJETARI
25-07-10, 22:07
ehh pushka ju raft qysh kurr kush dy shkrola smi shkrujti

hajt se naten e bajramit kam me ti thur nja tri shkrola qe kie me u cudit ,se nihere jam nxane .:tongue:

Fshatari
25-07-10, 22:10
Oj emine, cka ke shkru moj qetu se sen nuk po marr vesh, hahahaahahahahaha


Qe qysh ma perkthej Gogoli mue nga gjermanishtja ne shqip:


"Kann qetė gruan tuaj para se tė tregojnė ishte ende shumė dashuri pėr ju"!
Tamam stil gogoli me ka dal!

LOJETARI
25-07-10, 22:10
Kanns ruhig Deine Frau den vor lesen:biggrin: trotzdem war sehr Lieb von dir

Schatzi , tema eshte "leter dashures " e jo Frau - s :tongue:

emine
25-07-10, 22:13
Schatzi , tema eshte "leter dashures " e jo Frau - s :tongue:
e rri mire pra ,e mos kap nikun tem gabim...;)

emine
25-07-10, 22:15
Qe qysh ma perkthej Gogoli mue nga gjermanishtja ne shqip:


"Kann qetė gruan tuaj para se tė tregojnė ishte ende shumė dashuri pėr ju"!
Tamam stil gogoli me ka dal!e mozamakeq me gogel e me perkthim tandin,po qju ka shkel rrota e historis kshtu...

Lapsi
25-07-10, 22:16
E dashura... !
Ne kete bote njeriu perjeton shume gjera. Ka nga ato fatlumet qe perjetimet i kane per te mire. Sa dua qe te jem i tille, te jem afer teje, te degjoj rahjet e zemres tende, te shiqoj ato sy te mbushura plot dashuri... te heq mallin. Pikerisht, malli per ty me bene qe te jem nga fatkeqet...

ps- gjunah nese e lexon kete pjese ajo :P

teutaA
26-07-10, 01:25
hajt se naten e bajramit kam me ti thur nja tri shkrola qe kie me u cudit ,se nihere jam nxane .:tongue:

jojo pres me mir pak se hiq a din tu nejt jom veq dije mos u ngut aa:tongue:

shfletuesi_
26-07-10, 06:15
Mori fund ....... a e di kush

desert
26-07-10, 14:35
Mori fund ....... a e di kush
cka mori fund, mos je ka halitesh ti ketu pa mu :D

Virti
26-07-10, 14:55
... ia qkrova nje. :wink:

Oqeani
26-07-10, 17:57
Po frigoj po e alivanosi http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

teutaA
03-08-10, 20:43
a erdh bajarmi bre :smile:

LOJETARI
04-08-10, 12:58
ehh pushka ju raft qysh kurr kush dy shkrola smi shkrujti:tongue:


Zemėr ,
Te ara e Dushmanit ,nėn hijen e dardhės , aty ku i patėm cakėrrue kockat pėr herė tė parė ,jam ra nė kokėrr tė shpinės e po i ndjek yjet me sy ,qysh po vallėzojnė rrugės sė qumshtit .Nuk e di nėsė ke harrue, kur tė thojsha se nuk ka yje nė qiell ,por ato janė xixat qė po i lėshojnė shpirtėrat tonė kur po fėrkohen mes veti .,gjersa ti kėmbėngulshe qė nuk kie fare shpirt, veq njė vrimė tė zezė nė zemėr ,si ato kozmike, qė po i ndodhi dikujt ta humbė rrugėn e gėlltit tė gjallė si pluhurthithėsja e Axhės Shneqė .Mendė po mė merren ,buka nuk po mė hahet , jam ba asht e lėkurė .Veq me mė pa ,m‘u ka bė trupi si skelet me llampa neoni , i tejdukshėm .Mjeku nuk po ka nevojė me mė fut nė rėntgen ,pėrkundrazi po i pėrdor syzat e diellit se po i a vrajė sytė .
Ta kam shkrue edhe njė vjershė , lexo kadale !


Krejt nickat e dardanisė qė i kam ,
sot i kisha dhėnė ,
veq njėherė me mujtė me ardhė
matanė
e me tė thėnė
Sa e poshtėr je
Qė pėr njė vizė mė le !!!

Dafina Zeqiri ma ka lyp kėtė tekst ,se po don me e ba hit , mirėpo unė jam ra nė dyshim se ėshtė dalė njė tjetėr vokaliste , po thojnė ma e mirė ,Linda Hamami , a nuk e di qysh e kish emrin ,po ish pak e trashė , kėshtu qė pa e marrė edhe mendimin tėnd nuk po du me vendosė .Tė lutem ma jep njė pėrgjigje deri sa jam gjallė, se lėkurė ėshtė kjo nuk qėndron gjithmonė .

I yti Lojėtari

Virti
04-08-10, 14:12
nuk kallxoj ma sepse po marr rruza te kuqe... :rolleyes: :cool:

Fshatari
04-08-10, 14:17
nuk kallxoj ma sepse po marr rruza te kuqe... :rolleyes: :cool:
Shyqyr q'i ka fal zoti edhe rruzat e kuqe se veē t'gjelbertat po bohen mono-ton!

Virti
04-08-10, 14:21
Shyqyr q'i ka fal zoti edhe rruzat e kuqe se veē t'gjelbertat po bohen mono-ton!
kam thene se, ngjyra e kuqe, eshte shenje dashnie... :cool:

Fshatari
04-08-10, 14:29
kam thene se, ngjyra e kuqe, eshte shenje dashnie... :cool:
Buqja s'po beson!

Virti
04-08-10, 14:36
Buqja s'po beson!
Buqja ban kapak hajgare...

Buqja_ch
04-08-10, 14:39
Buqja s'po beson!


hahahahhahaaaaaa po qysh jo a pe qysh ta kam shtru rrugen lule kuqe http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon7.gif

...leni ju dy rruzat e kuqe po shkruni naj leter dashnie, po jo qasi te dhimshme qe gati me shtini me kajt Lojtari http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon7.gif

..e dini shum mire ju qe as mjeku nuk ju don pa rruza te kuqe meniher te vet kush ti ka marr,ku e pse i humbe http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon8.gif


Sa mire the Virti ,vazhdo me leter tash ...

...

Fshatari
04-08-10, 14:51
hahahahhahaaaaaa po qysh jo a pe qysh ta kam shtru rrugen lule kuqe http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon7.gif

...leni ju dy rruzat e kuqe po shkruni naj leter dashnie, po jo qasi te dhimshme qe gati me shtini me kajt Lojtari http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon7.gif

..e dini shum mire ju qe as mjeku nuk ju don pa rruza te kuqe meniher te vet kush ti ka marr,ku e pse i humbe http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon8.gif


Sa mire the Virti ,vazhdo me leter tash ...

...
Ēdo leter dashnie eshte "lum me lotė", e pika finale ne keto lloj letrash, e ēan zemren dysh, i than lotet, i verbon syte!(fshatunari:antologji e lotit te thare!)

teutaA
04-08-10, 16:05
Zemėr ,
Te ara e Dushmanit ,nėn hijen e dardhės , aty ku i patėm cakėrrue kockat pėr herė tė parė ,jam ra nė kokėrr tė shpinės e po i ndjek yjet me sy ,qysh po vallėzojnė rrugės sė qumshtit .Nuk e di nėsė ke harrue, kur tė thojsha se nuk ka yje nė qiell ,por ato janė xixat qė po i lėshojnė shpirtėrat tonė kur po fėrkohen mes veti .,gjersa ti kėmbėngulshe qė nuk kie fare shpirt, veq njė vrimė tė zezė nė zemėr ,si ato kozmike, qė po i ndodhi dikujt ta humbė rrugėn e gėlltit tė gjallė si pluhurthithėsja e Axhės Shneqė .Mendė po mė merren ,buka nuk po mė hahet , jam ba asht e lėkurė .Veq me mė pa ,m‘u ka bė trupi si skelet me llampa neoni , i tejdukshėm .Mjeku nuk po ka nevojė me mė fut nė rėntgen ,pėrkundrazi po i pėrdor syzat e diellit se po i a vrajė sytė .
Ta kam shkrue edhe njė vjershė , lexo kadale !


Krejt nickat e dardanisė qė i kam ,
sot i kisha dhėnė ,
veq njėherė me mujtė me ardhė
matanė
e me tė thėnė
Sa e poshtėr je
Qė pėr njė vizė mė le !!!

Dafina Zeqiri ma ka lyp kėtė tekst ,se po don me e ba hit , mirėpo unė jam ra nė dyshim se ėshtė dalė njė tjetėr vokaliste , po thojnė ma e mirė ,Linda Hamami , a nuk e di qysh e kish emrin ,po ish pak e trashė , kėshtu qė pa e marrė edhe mendimin tėnd nuk po du me vendosė .Tė lutem ma jep njė pėrgjigje deri sa jam gjallė, se lėkurė ėshtė kjo nuk qėndron gjithmonė .

I yti Lojėtari


hahahahhahahha e kam dit qe sje romantik qy krejt ne letra dashnie hallku shohin yje ky thot ska hiq:wink:

lindes jepja vjershen se dafina ta bon bajat e msojn krejt :smile:

jadore
04-08-10, 16:56
Zemėr ,
Te ara e Dushmanit ,nėn hijen e dardhės , aty ku i patėm cakėrrue kockat pėr herė tė parė ,jam ra nė kokėrr tė shpinės e po i ndjek yjet me sy ,qysh po vallėzojnė rrugės sė qumshtit .Nuk e di nėsė ke harrue, kur tė thojsha se nuk ka yje nė qiell ,por ato janė xixat qė po i lėshojnė shpirtėrat tonė kur po fėrkohen mes veti .,gjersa ti kėmbėngulshe qė nuk kie fare shpirt, veq njė vrimė tė zezė nė zemėr ,si ato kozmike, qė po i ndodhi dikujt ta humbė rrugėn e gėlltit tė gjallė si pluhurthithėsja e Axhės Shneqė .Mendė po mė merren ,buka nuk po mė hahet , jam ba asht e lėkurė .Veq me mė pa ,m‘u ka bė trupi si skelet me llampa neoni , i tejdukshėm .Mjeku nuk po ka nevojė me mė fut nė rėntgen ,pėrkundrazi po i pėrdor syzat e diellit se po i a vrajė sytė .
Ta kam shkrue edhe njė vjershė , lexo kadale !


Krejt nickat e dardanisė qė i kam ,
sot i kisha dhėnė ,
veq njėherė me mujtė me ardhė
matanė
e me tė thėnė
Sa e poshtėr je
Qė pėr njė vizė mė le !!!

Dafina Zeqiri ma ka lyp kėtė tekst ,se po don me e ba hit , mirėpo unė jam ra nė dyshim se ėshtė dalė njė tjetėr vokaliste , po thojnė ma e mirė ,Linda Hamami , a nuk e di qysh e kish emrin ,po ish pak e trashė , kėshtu qė pa e marrė edhe mendimin tėnd nuk po du me vendosė .Tė lutem ma jep njė pėrgjigje deri sa jam gjallė, se lėkurė ėshtė kjo nuk qėndron gjithmonė .

I yti Lojėtari

hhahaahahah, kjo eshte letra me e bukra e dashnise qe me ka ra ne dore deri kete dakik.hahahah
ho ho jam ka e xhelozoj Tevuten .
tevute ,romancier moderne oj moter thirret ky ,po mos qit kajde ..hahahah se ta merr eminja ne vant..hahahahhaa( emine motrushe mos me mbet ne qaf , veq mu kujtu qe vet ke pas thone qe po thojne keto te forumit ju merr dashnite , une veq sa me e tut Tevuten e shkova)

emine
04-08-10, 17:00
hhahaahahah, kjo eshte letra me e bukra e dashnise qe me ka ra ne dore deri kete dakik.hahahah
ho ho jam ka e xhelozoj Tevuten .
tevute ,romancier moderne oj moter thirret ky ,po mos qit kajde ..hahahah se ta merr eminja ne vant..hahahahhaa( emine motrushe mos me mbet ne qaf , veq mu kujtu qe vet ke pas thone qe po thojne keto te forumit ju merr dashnite , une veq sa me e tut Tevuten e shkova)


hahahhahahahhah,po more qashtu oshte:tongue:
mos u tute mo se sjam e ronde edhe em te hype ne qafe kollaj me qone

teutaA
19-08-10, 18:54
tu e shkru jam nje popo tutna po qkrihet kush kur te lexon se:smile:

LOJETARI
20-01-11, 01:05
Teutės

Zemėr*
Buzėt e tua tė trasha *me profil tė gomava tė traktorit *qė javėn e kaluar shpėrthyen nga vrulli i zjarrt i dashnisė tonė * janė shembulli mė i mirė pėr pasojat qė mund tė ket *nėse nuk shihemi mė shpesh .
Uka * ai djali qė na shėrbente* sot ka dal nga spitali * si duket njėrin sy po e humbte pėrgjithmonė* gjersa ashti i hundės veq i kish ra nė vend.Unė ende jam nė komė .Disa pjesė tė trupit mė duhet me i ndėrrue e disa tjera besoj qė riparohen *kėshtu tė paktėn po thojnė mjekėt kėtu nė spital *tė cilėt po shkrihen sė qeshuri sa herė qė hyjnė apo dalin nga dhoma ime .
Dr.Bujari * njė shkurtabiq njėkubik i shtyrė nė moshė *sot nė mėngjes i tha ekipit mjeksor se edhe me zotin luftoni po qė se ėshtė nevoja* por Micin ma mbani tė gjallė .
Zemėr* mua mė kanė pagėzue Mic Sokol* ndėrsa ty Gjyle .Gjyle tė Topit qė e bėri Micin copa-copa dhe e qiti nė spital *nė komė*nė njė gjendje ku shpirtit po ju dashka me e lėshue trupin derisa shkurtabiqi me ekipin e tij ta kryej punėn e vet.Kjo mund tė zgjat goxha shumė.
Derisa unė po i thuri kėta rreshta *ti me siguri je ulur nė aeroplan diku mbi Atlantik duke u kthyer nė shtetin tėnd dhe pyet veten nėse ishte ėndėrr apo njė film horror me regjii tė dobėt ai aksident ekologjik tė cilin e shkaktuan epshet tona nukleare .Herėn tjetėr mos hajde pa maska se i sakatuem eshtrat .
I yti Lojtari

jadore
20-01-11, 16:12
Teutės

Zemėr*
Buzėt e tua tė trasha *me profil tė gomava tė traktorit *qė javėn e kaluar shpėrthyen nga vrulli i zjarrt i dashnisė tonė * janė shembulli mė i mirė pėr pasojat qė mund tė ket *nėse nuk shihemi mė shpesh .
Uka * ai djali qė na shėrbente* sot ka dal nga spitali * si duket njėrin sy po e humbte pėrgjithmonė* gjersa ashti i hundės veq i kish ra nė vend.Unė ende jam nė komė .Disa pjesė tė trupit mė duhet me i ndėrrue e disa tjera besoj qė riparohen *kėshtu tė paktėn po thojnė mjekėt kėtu nė spital *tė cilėt po shkrihen sė qeshuri sa herė qė hyjnė apo dalin nga dhoma ime .
Dr.Bujari * njė shkurtabiq njėkubik i shtyrė nė moshė *sot nė mėngjes i tha ekipit mjeksor se edhe me zotin luftoni po qė se ėshtė nevoja* por Micin ma mbani tė gjallė .
Zemėr* mua mė kanė pagėzue Mic Sokol* ndėrsa ty Gjyle .Gjyle tė Topit qė e bėri Micin copa-copa dhe e qiti nė spital *nė komė*nė njė gjendje ku shpirtit po ju dashka me e lėshue trupin derisa shkurtabiqi me ekipin e tij ta kryej punėn e vet.Kjo mund tė zgjat goxha shumė.
Derisa unė po i thuri kėta rreshta *ti me siguri je ulur nė aeroplan diku mbi Atlantik duke u kthyer nė shtetin tėnd dhe pyet veten nėse ishte ėndėrr apo njė film horror me regjii tė dobėt ai aksident ekologjik tė cilin e shkaktuan epshet tona nukleare .Herėn tjetėr mos hajde pa maska se i sakatuem eshtrat .
I yti Lojtari

pika te raft* se ku kujtohesh ....hahahahah
(e flakrova bacen Musa prej shperthimeve spontane ne te qeshur * hajde e kallxoj se ku jam hy e cka po lexoj )

rafet llapjani
20-01-11, 16:20
pika te raft* se ku kujtohesh ....hahahahah
(e flakrova bacen Musa prej shperthimeve spontane ne te qeshur * hajde e kallxoj se ku jam hy e cka po lexoj )


OOOOOOOO kuje Jadore balit po qysh te ka baliiiiiiiii

jadore
20-01-11, 16:24
OOOOOOOO kuje Jadore balit po qysh te ka baliiiiiiiii

o Rafet -o* nom bre nom * po ti more bali Rafet ?..a gjalle koke -a ? kah mbete-a* ka ishe -a..!...jaaa * je bo me te thone jazek te kofte * pse na harron edhe ti se kam dite.. hajt bre se ne kete dynja krejt shkojne e vine veq qikjo Dardania mbet.
hahaha* doku doku se valla te shpallim per te humbur-a..

rafet llapjani
20-01-11, 16:29
o Rafet -o* nom bre nom * po ti more bali Rafet ?..a gjalle koke -a ? kah mbete-a* ka ishe -a..!...jaaa * je bo me te thone jazek te kofte * pse na harron edhe ti se kam dite.. hajt bre se ne kete dynja krejt shkojne e vine veq qikjo Dardania mbet.
hahaha* doku doku se valla te shpallim per te humbur-a..

aghaghaghghaaghagh qysh po meno te humber i dhunshum apo i padhunushem aghaghaaghaghaghaghaaghaghaaghgh

te pershendes dhe me vjen mire qe te takova mbas nje kohe te gjt kuku gat breeeeeeee

lazdrani
16-04-11, 14:04
A done te qeshesh
Nese une ty hapatas
te them se me bene te
qeshem...

A do te me ndegjoshe
Nese ty te them
Se me mungone me shume
Se kurre

Ado te me kuptoshe nese
Mundohem te spjegoje
Se nuk e di si te reagoje
ne keto momente...

A done te dishe,cka mendoje
Nese bertas me ze te larte
Kur them se kam nje ndjene
Qe nuk me le rahat

A do te me besoshe
Nese une ty te them
Se te dua ende...

A done qe....Brikenda te beson ty lazdran ne kete poezi te bukure qe vodha ne kopshtin Dardan.Te dua oh dreqhttp://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon12.gifBrikenda dhe Yllka haaaaaaaa,sa shume kam qeshe me ju...

drinibardhe
16-04-11, 14:41
kam fillu me shkrujt letra

yllka
17-04-11, 08:23
Brikenda dhe Yllka haaaaaaaa,sa shume kam qeshe me ju...

Kete kenaqesi kemi ndare perher me Brikenden oh Mbreti Lazdranhttp://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gifJe i pa zevendesushemhttp://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon12.gif

Qika^Me^Kule
17-04-11, 08:59
Vetem kam nis te ja cendisi nje Leter.... pusanit te dashuris :biggrin: amo ka me u shkri pik pik deri ta lexon :wink:

Oqeani
17-04-11, 11:40
Kam qelluar koke-trashe, ku t'a di se ēka t'i shkruaj http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon8.gif

LOJETARI
18-12-11, 15:44
.......
Zemėr ,
Natėn e Hashureve tė pashė nė ėndėrr.Po ta dėrgoj tė pacenzuruar .

Nė njė dhomė pa mure, nė formė tė kopshtit ,si ai i Alimes ,kojshikes sė dajve , shikimet tona tė shqetėsuara kėrkonin ngutshėm skutėn qė do tė na e falte hapėsirėn e nevojshme pėr tė bėrė mėkatin .Diēka pa kontura ,pranija e tė cilit ishte e neveritshme na pėrgjonte pa zė .Shtriga ,- mendova ,edhe kėtu paska ardhė... , por e injorova .
Fytyra jote shkėlqente tė njėzetat . Tė dytė e dinim se nuk kishim shumė kohė .Ishte kjo ėndėrr qė vjen vetėm njėherė ,- ėndėrr hasreti .
I lazdruar si fėmija qė s‘njeh kufijė , por edhe i zhytur nė ankthin e frikės se do tė mė tradhtojnė sytė dhe do tė prishet ėndėrra ,t‘u afrova dhe pėr ēudi ti nuk ike. Njė qetėsi nate mbuloi dhomėn ,e bashkė me tė edhe frymat tona.Pėr njė moment m‘u duk se gjithēka u ndal nė vend dhe po priste shpėrthimin e asaj qė sa kohė ishte fshehur pas krahėrorėve tanė .
Dhe njėmend shpėrtheu ! U kėput fija e frikės ....Njė ngjitje e shkurtė buzėsh , sikur t‘i kėrkonim njėri-tjetrit kodin e hapjes sė portės ,vuri nė valle trupat tonė ,pesha e tė cilėve tani nuk e tejkalonte atė tė fluturės .
Me njė buzėqeshje engjėllore u dorėzove . Tek po tė shpalosja pėlhurėn ,pėr herė tė parė nė jetėn time ndjeva diēka qė nuk definohej me fjalė ,-xhenetin.
Personi pa kontura u dorėzua gjithashtu .Tėrė jetėn na kishte pėrcjellė hap pas hapi ,ndėrsa tani u tret nė humnerėn e ėndėrrės sonė .
Edhe pėlhura , sikur e kuptoi qė ishte e tepėrt mes nesh ,po binte pa zhurmė ,duke zbuluar njomėsinė e trupit tėnd , aroma e tė cilėt po shuante zjarrminė e buzėve tė mia qė tani kujdeshshėm po i afroheshin zingjirit tė Portės sė Ēmendurisė. Zingjiri u nda nė dysh , shkėlqeu Parajsa trekėndshe ,qė aq shumė e kisha ėndėrruar zhytjen hyjnore nė tė ,saqė edhe me vdjekjen do tė bija nė ujdi. U pėrkula para saj ,si para altari .Zot, ēfarė kėrkon njeriu mė shumė prej teje?,- mė shkoi mendja .M‘u duk se zemra u kėput prej krahėrori dhe si Pelė e tėrbuar po zbriste rrugėve tė gjakut pėr tė fryrė tehun e krenarisė ,i cili mezi i pėrmbahej kodit tė mirėsjelljes.Ngrita kokėn tė tė shoh nė sy .Tė dehur nga zjarri i epsheve vezullonin dėshirėn e vetėvrasjes .Buzėqeshur mė kape tehun dhe prajshėm e ēave Portėn .Njė ngrohtėsi hyjnore na i mbushi trupat .Ofshane njė klithmė lehtėsimi ,ndėrsa unė nuk qita zė .Tipik Lojėtar , as golave nuk dinė t‘i gėzohet .Ritmet e zėmrės paralajmėronin luftė tė gjatė ,aso lufte tė rrallė ,ku tė dyja palėt triumfojnė dhe vdesin .Dhe ēuditėrisht nuk na ngutej mė ,ėndėrra ishte e jona .Nuk mė kujtohet sa kohė kaloi ,ishin tjera dimensione .Toka po ndahej ngadal prej nesh ,trupat sa vinin e lehtėsoheshin mė shumė ,ēdo gjė dukej se tani i takon qiellit .Si dy zogj qė njohin mirė artin e fluturimit tė ngjitur nė njėri-tjetrin po i afroheshim horizontit ,- vdekja nuk ishte larg .Nje dore perbindshe ,zoti e vrafte !,me dridhi koken .Ishte kjo dora ime qe ishte mpire nga pesha e kokes , qe pjerrtas po transmetonte enderren tone mbi monitorin e komjuterit .Hapa syte ; Dardania .de na pergjonte sikur ajo shtriga ne enderr ,dikush prape ankohej se ju kishin fshire postimet .As ne enderr nuk te lene me u knaq , he zhuga ju rafte ,- mendova..., dhe shtypa butonin DALJA.

Gega 1
18-12-11, 16:06
.......
Zemėr ,
Natėn e Hashureve tė pashė nė ėndėrr.Po ta dėrgoj tė pacenzuruar .

Nė njė dhomė pa mure, nė formė tė kopshtit ,si ai i Alimes ,kojshikes sė dajve , shikimet tona tė shqetėsuara kėrkonin ngutshėm skutėn qė do tė na e falte hapėsirėn e nevojshme pėr tė bėrė mėkatin .Diēka pa kontura ,pranija e tė cilit ishte e neveritshme na pėrgjonte pa zė .Shtriga ,- mendova ,edhe kėtu paska ardhė... , por e injorova .
Fytyra jote shkėlqente tė njėzetat . Tė dytė e dinim se nuk kishim shumė kohė .Ishte kjo ėndėrr qė vjen vetėm njėherė ,- ėndėrr hasreti .
I lazdruar si fėmija qė s‘njeh kufijė , por edhe i zhytur nė ankthin e frikės se do tė mė tradhtojnė sytė dhe do tė prishet ėndėrra ,t‘u afrova dhe pėr ēudi ti nuk ike. Njė qetėsi nate mbuloi dhomėn ,e bashkė me tė edhe frymat tona.Pėr njė moment m‘u duk se gjithēka u ndal nė vend dhe po priste shpėrthimin e asaj qė sa kohė ishte fshehur pas krahėrorėve tanė .
Dhe njėmend shpėrtheu ! U kėput fija e frikės ....Njė ngjitje e shkurtė buzėsh , sikur t‘i kėrkonim njėri-tjetrit kodin e hapjes sė portės ,vuri nė valle trupat tonė ,pesha e tė cilėve tani nuk e tejkalonte atė tė fluturės .
Me njė buzėqeshje engjėllore u dorėzove . Tek po tė shpalosja pėlhurėn ,pėr herė tė parė nė jetėn time ndjeva diēka qė nuk definohej me fjalė ,-xhenetin.
Personi pa kontura u dorėzua gjithashtu .Tėrė jetėn na kishte pėrcjellė hap pas hapi ,ndėrsa tani u tret nė humnerėn e ėndėrrės sonė .
Edhe pėlhura , sikur e kuptoi qė ishte e tepėrt mes nesh ,po binte pa zhurmė ,duke zbuluar njomėsinė e trupit tėnd , aroma e tė cilėt po shuante zjarrminė e buzėve tė mia qė tani kujdeshshėm po i afroheshin zingjirit tė Portės sė Ēmendurisė. Zingjiri u nda nė dysh , shkėlqeu Parajsa trekėndshe ,qė aq shumė e kisha ėndėrruar zhytjen hyjnore nė tė ,saqė edhe me vdjekjen do tė bija nė ujdi. U pėrkula para saj ,si para altari .Zot, ēfarė kėrkon njeriu mė shumė prej teje?,- mė shkoi mendja .M‘u duk se zemra u kėput prej krahėrori dhe si Pelė e tėrbuar po zbriste rrugėve tė gjakut pėr tė fryrė tehun e krenarisė ,i cili mezi i pėrmbahej kodit tė mirėsjelljes.Ngrita kokėn tė tė shoh nė sy .Tė dehur nga zjarri i epsheve vezullonin dėshirėn e vetėvrasjes .Buzėqeshur mė kape tehun dhe prajshėm e ēave Portėn .Njė ngrohtėsi hyjnore na i mbushi trupat .Ofshane njė klithmė lehtėsimi ,ndėrsa unė nuk qita zė .Tipik Lojėtar , as golave nuk dinė t‘i gėzohet .Ritmet e zėmrės paralajmėronin luftė tė gjatė ,aso lufte tė rrallė ,ku tė dyja palėt triumfojnė dhe vdesin .Dhe ēuditėrisht nuk na ngutej mė ,ėndėrra ishte e jona .Nuk mė kujtohet sa kohė kaloi ,ishin tjera dimensione .Toka po ndahej ngadal prej nesh ,trupat sa vinin e lehtėsoheshin mė shumė ,ēdo gjė dukej se tani i takon qiellit .Si dy zogj qė njohin mirė artin e fluturimit tė ngjitur nė njėri-tjetrin po i afroheshim horizontit ,- vdekja nuk ishte larg .Nje dore perbindshe ,zoti e vrafte !,me dridhi koken .Ishte kjo dora ime qe ishte mpire nga pesha e kokes , qe pjerrtas po transmetonte enderren tone mbi monitorin e komjuterit .Hapa syte ; Dardania .de na pergjonte sikur ajo shtriga ne enderr ,dikush prape ankohej se ju kishin fshire postimet .As ne enderr nuk te lene me u knaq , he zhuga ju rafte ,- mendova..., dhe shtypa butonin DALJA.

`Dore!...a o`Jadorja ketu pari ?!
`Dore,qyre bre qysh po halitet Lojetari !:biggrin:


PS: shkri m`ka ky shkrim !

jadore
18-12-11, 16:43
`Dore!...a o`Jadorja ketu pari ?!
`Dore,qyre bre qysh po halitet Lojetari !:biggrin:


PS: shkri m`ka ky shkrim !

gege !
po me thu qe une qaq baksus sa qe me me nem ky-a!..se nata e Hashureve nje here ne vit , tek heren tjeter mo sko endrra, ..
por ,une po sypozoh keshtu ka qene e Uritura qe ka cingerru tuj u anku e dora si refleks ja prishi gjumin ..
ah kjo e uritura ...!sdi ran as vane .. jo me prit pak ..hahaha

e-uritura
20-12-11, 17:27
.......
Zemėr ,
Natėn e Hashureve tė pashė nė ėndėrr.Po ta dėrgoj tė pacenzuruar .

Nė njė dhomė pa mure, nė formė tė kopshtit ,si ai i Alimes ,kojshikes sė dajve , shikimet tona tė shqetėsuara kėrkonin ngutshėm skutėn qė do tė na e falte hapėsirėn e nevojshme pėr tė bėrė mėkatin .Diēka pa kontura ,pranija e tė cilit ishte e neveritshme na pėrgjonte pa zė .Shtriga ,- mendova ,edhe kėtu paska ardhė... , por e injorova .
Fytyra jote shkėlqente tė njėzetat . Tė dytė e dinim se nuk kishim shumė kohė .Ishte kjo ėndėrr qė vjen vetėm njėherė ,- ėndėrr hasreti .
I lazdruar si fėmija qė s‘njeh kufijė , por edhe i zhytur nė ankthin e frikės se do tė mė tradhtojnė sytė dhe do tė prishet ėndėrra ,t‘u afrova dhe pėr ēudi ti nuk ike. Njė qetėsi nate mbuloi dhomėn ,e bashkė me tė edhe frymat tona.Pėr njė moment m‘u duk se gjithēka u ndal nė vend dhe po priste shpėrthimin e asaj qė sa kohė ishte fshehur pas krahėrorėve tanė .
Dhe njėmend shpėrtheu ! U kėput fija e frikės ....Njė ngjitje e shkurtė buzėsh , sikur t‘i kėrkonim njėri-tjetrit kodin e hapjes sė portės ,vuri nė valle trupat tonė ,pesha e tė cilėve tani nuk e tejkalonte atė tė fluturės .
Me njė buzėqeshje engjėllore u dorėzove . Tek po tė shpalosja pėlhurėn ,pėr herė tė parė nė jetėn time ndjeva diēka qė nuk definohej me fjalė ,-xhenetin.
Personi pa kontura u dorėzua gjithashtu .Tėrė jetėn na kishte pėrcjellė hap pas hapi ,ndėrsa tani u tret nė humnerėn e ėndėrrės sonė .
Edhe pėlhura , sikur e kuptoi qė ishte e tepėrt mes nesh ,po binte pa zhurmė ,duke zbuluar njomėsinė e trupit tėnd , aroma e tė cilėt po shuante zjarrminė e buzėve tė mia qė tani kujdeshshėm po i afroheshin zingjirit tė Portės sė Ēmendurisė. Zingjiri u nda nė dysh , shkėlqeu Parajsa trekėndshe ,qė aq shumė e kisha ėndėrruar zhytjen hyjnore nė tė ,saqė edhe me vdjekjen do tė bija nė ujdi. U pėrkula para saj ,si para altari .Zot, ēfarė kėrkon njeriu mė shumė prej teje?,- mė shkoi mendja .M‘u duk se zemra u kėput prej krahėrori dhe si Pelė e tėrbuar po zbriste rrugėve tė gjakut pėr tė fryrė tehun e krenarisė ,i cili mezi i pėrmbahej kodit tė mirėsjelljes.Ngrita kokėn tė tė shoh nė sy .Tė dehur nga zjarri i epsheve vezullonin dėshirėn e vetėvrasjes .Buzėqeshur mė kape tehun dhe prajshėm e ēave Portėn .Njė ngrohtėsi hyjnore na i mbushi trupat .Ofshane njė klithmė lehtėsimi ,ndėrsa unė nuk qita zė .Tipik Lojėtar , as golave nuk dinė t‘i gėzohet .Ritmet e zėmrės paralajmėronin luftė tė gjatė ,aso lufte tė rrallė ,ku tė dyja palėt triumfojnė dhe vdesin .Dhe ēuditėrisht nuk na ngutej mė ,ėndėrra ishte e jona .Nuk mė kujtohet sa kohė kaloi ,ishin tjera dimensione .Toka po ndahej ngadal prej nesh ,trupat sa vinin e lehtėsoheshin mė shumė ,ēdo gjė dukej se tani i takon qiellit .Si dy zogj qė njohin mirė artin e fluturimit tė ngjitur nė njėri-tjetrin po i afroheshim horizontit ,- vdekja nuk ishte larg .Nje dore perbindshe ,zoti e vrafte !,me dridhi koken .Ishte kjo dora ime qe ishte mpire nga pesha e kokes , qe pjerrtas po transmetonte enderren tone mbi monitorin e komjuterit .Hapa syte ; Dardania .de na pergjonte sikur ajo shtriga ne enderr ,dikush prape ankohej se ju kishin fshire postimet .As ne enderr nuk te lene me u knaq , he zhuga ju rafte ,- mendova..., dhe shtypa butonin DALJA.

Duhet tė shkosh tek tema dhe tė tregosh kur je ndier njeri i plotėsuar! :biggrin:
Edhe pse ka qenė vetėm nė ėndėrr...

Jana
20-12-11, 17:31
...desha met shkru por me humbi Frymzimi ....
..sido qe te jet TI E DIN se te kam LOQK ...dhe TDSH ...

e-uritura
28-12-11, 00:43
Zemėr,

ėndėrrova trishtueshėm..

Mė mbylle nė burg. Nė njė qeli tė errėt e tė hekurt, me vetėm njė vrime poshtė derės.
Aty mė sjellnin mish derri, konjak dhe PC-nė time.

Tė shikoja nga ajo vrimė e tmerrshme, nuk u besoja syve tė mi.
Mė lėndove ndjenjat.

Dhe, nė ėndėrr, ėndėrrova prapė..

Ke dėgjuar ndonjėherė?

Nuk dorėzohesha, edhe pse secila fije e trupit mė thoshte tė kundėrtėn..
Fytyra jote shkėlqente tė dyzetat..

Fatmirėsisht, e kollitura mė nxorri gjumin, dhe pashė; ishte vetėm Bann!

e-uritura
03-02-12, 14:27
Zemėr,

Ėndrra e radhės ishte tmerruese!
Nė atė koridorin e ngushtė, ku takoheshim rrėshqitshėm herė pas here, aty ndodhi e tėra.
Tė kujtohet ajo nata e ftohtė, ti rrije nė tavan -20 gradė, me kokėn nė birucėn qė tė qon nė koridorin e ngushtė, ku isha unė , +28 gradė bėnte aty, dhe ndrronim njė fjalė cdo tė pestėn minutė.
Ne, si gjithmonė me thonjė nė fyt, me grushta, gulinova drejtuar njėri tjetrit, etj, kur papritmas mė pyete; Tė tė prezantoj me Bacin tim, pėr tė cilin tė kam folur aq shumė, dhe unė pranova nga admirimi pėr tė.

Edhe ai e futi kokėn nė tė njėjtėn birucė tė tavanit sikurse ti, dhe filloi tė flas. E mendoja tė vjetėr, dhe shtypa frenat e mia gjer nė fund.
Ti ike, ngase mustaqet tė ngrinin nga tė ftohtit.
Si mė le vetėm? Hera e fundit qė ndodh kjo!
Ky Baci, kishte njė mision. Pėr tė scaruar mė mire, bastin tė cilin vutė ju tė dy, e fitove ti zemėr.
Pas njė kohe ai zbuloi fytyrėn e vėrtetė prej pėrbindėshi, mė maltretoi, mė torturi, madje edhe "mė nguci"! Provoi mėnyra tė ndryshme pėr tė kryer misionin, nė fund i humbi durimi dhe kaloi nė atė qė bėn mė sė miri; Fyerje.
Verė, i thoja vetit, mos u ngut, ėshtė vetėm lojė. Madje ėshtė vetėm ėndėrr.
Mos bir pre e misioneve tė ndryshme. Ti admiron kėtė njeri.
Vera ma ktheu; Luaj lojėn e minjėve, luaj lojėn e paragjykimeve, luaj aq sa mundesh, dhe kur bėhet e vėshtirė, ik vrap 3 hapa mbrapa, dhe mendohu...

Unė si zakonisht, e dėgjoj Verėn kur mė flet, zemėr.

Tė fala i bėn atij pėrbindėshit, i thuaj; Je profesor i dobėt! Megjithatė, prapė je i rrallė!:smile:

Si duket ėndėrrat nuk kanė mbarim afėr teje!

e-uritura
11-04-12, 23:09
Me kthimin tim, qėlloja kush u kthye zemėr?

Po pra, ėndrrat!

Nė bankėn e shkollės, njė djalė i ri, ulur pėrkrah meje, tė cilin as nuk e kisha vėrejtur fare mė parė, m`u drejtua njė ditė;

Verė, pse je aq katastrofė?

U habita sepse kėto ishin fjalėt qė mė the ti zemėr. E shiqoja gojėhapur, a ėshtė e mundur? mendova me vete.

Ti buzėqeshe kėndshėm, si njė fėmijė shpirtin plot gėzim, dhe the; Unė jam xemėl.

Por si ėshtė e mundur? belbėzova. Ty tė shkėlqejnė tė 50-at nė fytyrė atje..

Xemėl, iu luta Allahut tė Alimės Natėn e Katragjeqave, dhe ai mė bėri tė ri, vetėm pėr ty.

Tė shiqova gjatė nė sy, dhe papritur ndjeva lagėshtinė e gojės sate nė buzėt e mia..

Ishim tė pandashėm zemėr.

Po bėnte vapė dhe gati sa nuk mė kishte zėnė gjumi me libėr nė dorė, nė atė varkėn e madhe e antike buzė lumit, kur dėgjova hapat e tu tek afroheshin.
Edhe hapat t`i njihja tashmė.

Kėrsite aq shumė nė atė derėn e vjetėr, sa qė ma nxorre gjumin, he Zoti tė vraftė...:biggrin:

Oqeani
12-04-12, 14:24
Si shpesh e kam pas mbushur ket faqe dhe me pas e fshija !!!!

Peja-Boy
13-04-12, 23:39
Akoma Te Ndjej !!!!

lazdrani
14-04-12, 19:05
A done te qeshesh
Nese une ty hapatas
te them se me bene te
qeshem...

A do te me ndegjoshe
Nese ty te them
Se me mungone me shume
Se kurre

Ado te me kuptoshe nese
Mundohem te spjegoje
Se nuk e di si te reagoje
ne keto momente...

A done te dishe,cka mendoje
Nese bertas me ze te larte
Kur them se kam nje ndjene
Qe nuk me le rahat

A do te me besoshe
Nese une ty te them
Se te dua ende...

A done qe....Brikenda te beson ty lazdran ne kete poezi te bukure qe vodha ne kopshtin Dardan.Te dua oh dreqhttp://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon12.gif

Ah moj Brikenda na ki humbe kahere.Te fala ty dhe Yllkes

e-uritura
01-05-12, 13:33
Zemėr,


..desha vetėm tė tė tregoj se do iku nė njė udhėtim rreth Afrikės, do kthehem pas dy javėve.

Kur tė kthehem, do tė doja tė mos i shihja xhelozet e kėqija kėtu, mos e merr obligative.


Mė tutje do tė doja tė shihja Bacin kėtu. Gati obligative!

Mos mė zhgėnje!


Shihemi nė tavan

E jotja
Vera

Albonita
15-05-12, 15:08
Xemla jeme ta hoca xemlen ele loqken:biggrin:

e-uritura
10-05-13, 02:21
Plak i keq,

kėtu nė Australi po bėn vapė e hatashme.
Edhe mė vapė nė zemrat e tė rinjėve..

Tavani mė erdhi nė mendje me gjithė tmerrin e asaj kohe.

"Befas pėr ty sec ndjeva mallė!"

E jotja
Vera

LOJETARI
21-03-16, 00:49
Xemel,

Sa here ju hipi shkronjave qe te te shkruaj me duket se bej krim .

e-uritura
04-04-17, 16:31
Xemel,

shkronjat e kane kuptuar qe t'u shkruash femrave te reja, kur vet je... kogja ne moshe... eshte mekat/krim!


Ps: Ne Prishtine po bie shkronja...

Vera

Lojtari
07-01-19, 12:35
U Xemėl,....😂😂😂😂

e-uritura
07-01-19, 22:18
Kush je ti?

Lojtari
08-01-19, 01:37
Kush je ti?

Nipi i LOJETARIT 😂😂😂

e-uritura
13-01-19, 01:32
Nipi i LOJETARIT 😂😂😂Shko thirre axhin tand! :rolleyes:

Lojtari
13-01-19, 01:38
Shko thirre axhin tand! :rolleyes:

Po mendon gjyshin ? 😂😂😂

e-uritura
13-01-19, 01:40
Po mendon gjyshin ? 😂😂😂

:eek::biggrin:

Shpresova te jete djali i vellaut!

Lojtari
13-01-19, 01:45
Jo jo nipi i gjyshit .Edhe mos shkruje zhurmshem se i Del gjumi e s po bahet pastaj 😂 . Menjehere ia nise e i shlyne postimet 😂😂

e-uritura
13-01-19, 01:47
A jam une trashegimi e tij, qe te takon ty automatikisht?

Lojtari
13-01-19, 01:57
S di a ka lane testament 😪

Murgesha
17-01-19, 22:27
Kush je ti?


A hala sje vdek prej urie ti a?
😂😂😂😂😂

rafet llapjani
21-01-19, 21:03
Kush je ti?
Rafet Llapjani oje unter hahahahah hahahahah