PDA

View Full Version : Skandal: Bin Laden si Krishti.


Murgesha
01-09-07, 22:50
http://img478.imageshack.us/img478/4922/biniwf0.jpg


Veprat artistike tė cilat Osama bin Laden e paraqesin nė pozėn e Jezu Krishtit


dhe statuja e Virgjėreshės Marie, tė mbuluar me ferexhe, shkaktuan protesta


nė Australi, menjėherė pasi qė u shfaqėn nė garėn prestigjioze tė artit religjioz.Ky material gjindet ne faqen 24 te kesaj gazete: http://www.gazetaexpress.com/pdf/888.pdf

Murgesha
01-09-07, 23:09
Ja edhe njė tjetėr foto...

http://img266.imageshack.us/img266/6398/jjtjtjtjtjtjgk0.jpghttp://d.yimg.com/ca.yimg.com/p/070830/reuters/mtfh74279nootri88467760.jpg?x=380&y=250&sig=fUeYjJ8Tco8FtRxvqgnZxg--

Murgesha
01-09-07, 23:39
http://img512.imageshack.us/img512/3309/gggggch2.png


http://img356.imageshack.us/img356/6283/nndnndndndvk0.png
http://cosmos.bcst.yahoo.com/up/player/popup/?rn=49750&cl=3904425&ch=283293&src=news

4peace
02-09-07, 11:50
*

Jo, s’ėshtė skandal.

Atij vetėm i paskan bėrė nder. Ia rrisin namin kėshtu. Mė shumė se e meriton.

Kjo ėshtė sikur puna e boksierėve. Kundėrshtari pėrmendet ashtu qė tė tregohet i fortė, ashtuqė, mė vonė, kur ai tė humbė meēin tė thuhet :“Ja, ēfarė kundėrshtari. Sa i fortė dhe e mundėm“.

Kėshtu ėshtė edhe me Binin e Lladenit.

Edhe sot e kėsaj dite shumė njerėz e konsiderojnė si shembėlltyrė pėr Islamin. Shikuar nė pėrgjithėsi nuk ėshtė kėshtu. Ai mė sė shumti simpatizohet pėr arsye pse iu ka kundėrvėnė fuqisė mė tė madhe tė botės –SHBA-ve. Ndaj dhe gėzon simpati e pėrkrahje edhe nga qarqe jomuslimane. Ose antipati nga imperialistėt dhe servilėt e tyre.Ēdo tė mirė!*

pirro
02-09-07, 12:30
Kjo eshte pjese e demokracise dhe e artit te lire dhe gjithashtu e shtypit te lire.Me protestu kan te drejt te gjithe sepse eshte e drejt elementare e njerzve.

Mirpo qe te kallin objekte per shkak te nje foto nuk eshte mire,soq kan bere ata ne Palestine dhe vendet arabe.

memumi
02-09-07, 14:40
*

Jo, s’ėshtė skandal.Edhe sot e kėsaj dite shumė njerėz e konsiderojnė si shembėlltyrė pėr Islamin. Shikuar nė pėrgjithėsi nuk ėshtė kėshtu. Ai mė sė shumti simpatizohet pėr arsye pse iu ka kundėrvėnė fuqisė mė tė madhe tė botės –SHBA-ve.*


ky eshte mendimi i yt
mendimi i imi : "ne cdo kohe ka nga nje Faraon dhe per cdo faraon ka nga nje Musa"
http://dardania.de/vb/upload/images/icons/icon6.gif

Tomori
02-09-07, 14:43
Ja edhe njė tjetėr foto...

http://img266.imageshack.us/img266/6398/jjtjtjtjtjtjgk0.jpghttp://d.yimg.com/ca.yimg.com/p/070830/reuters/mtfh74279nootri88467760.jpg?x=380&y=250&sig=fUeYjJ8Tco8FtRxvqgnZxg--


A nashta koka qishtu puna e shenjtorve ne ket rast BIN LADENI qė nga komunteti mbrohet pėr shkak se kanė arritur tė bėjnė diēka madhore (tė pa kapshme/besushme) pėr komunitetin pėrkatės".
Sakte, pjeserisht, por edhe BIN LADENI ka vepruar nė pajtim tė plotė me dėshirėn dhe menēurinė hyjnore, nė kapėrcimin e kufinjve dhe dobėsive njerzore duke qėnė shembull i mirė frymėzimi, pėr t“u ndjekur dhe pėr t“iu afruar Perėndisė, per besimtaret. Perveē shenjtorit fetar nuk ka ndonje shenjtor tjeter nga ndonje rryme apo institucion tjeter politike...
Nuk ma ka mare mendja:
se mbas Nenes Terezes si shejtore ...
...do te bashkangjitet BIN LADENI ne radhet e shejtorve..

edhe kjo pune beni vaki ...

4peace
02-09-07, 17:46
ky eshte mendimi i yt
mendimi i imi : "ne cdo kohe ka nga nje Faraon dhe per cdo faraon ka nga nje Musa"
http://dardania.de/vb/upload/images/icons/icon6.gif

Sa pėr faraonin po dihet qartė.

Kurse, sa i pėrket Musahėve/Moisive ky farė qyrrLadeni nuk i vie as deri tek thembrra, pėr fat shumė tė keq!!!


Mirėmbetsh!

*

yllbardh
02-09-07, 18:02
Paj.... le t'a paraqesin si tė duan atė pisllakhane qė mbytė dhe merrė n'qafė fėmijė tė pafajshėm.... mirė i'a kan ba..... pėr mua le t'a paraqesin edhe nė figurė tė majmunit nėse duan......tėthphuuuuu..........

Preshevar
02-09-07, 19:32
Pse e dekorojn ashtu bin ladenin s'mė pengon, po qė e i magjinojn ashtu Isėn a.s. dhe tallėn me tė kjo s'mė pėlqen aspak !

xnjeri
03-09-07, 14:16
Paj.... le t'a paraqesin si tė duan atė pisllakhane qė mbytė dhe merrė n'qafė fėmijė tė pafajshėm.... mirė i'a kan ba..... pėr mua le t'a paraqesin edhe nė figurė tė majmunit nėse duan......tėthphuuuuu..........

pisllakhane jeni juve o pis qe i ndyt shkronjat e tastatures me keto fjalė pise.... pse genjen se ai vran femij dhe njerz te pafajshem... ai lufton per te drejtat e veta dhe mbar muslimanve... femijt e tyre nukjan me te mirė se femijt e muslimanve.... grat,pleqt, popullata civile nuk jan me te mirė se grat, pleqt dhe popullata civile muslimane.
Edhe populli mban nje pjes te pergjegjsisė perderisat ai vet ia jeo voten nje piskryetari si ky kauboj bushi.
Kon ta sulmojsh, prite se edhe ai te sulmon

yllbardh
03-09-07, 17:25
pisllakhane jeni juve o pis qe i ndyt shkronjat e tastatures me keto fjalė pise.... pse genjen se ai vran femij dhe njerz te pafajshem... ai lufton per te drejtat e veta dhe mbar muslimanve... femijt e tyre nukjan me te mirė se femijt e muslimanve.... grat,pleqt, popullata civile nuk jan me te mirė se grat, pleqt dhe popullata civile muslimane.
Edhe populli mban nje pjes te pergjegjsisė perderisat ai vet ia jeo voten nje piskryetari si ky kauboj bushi.
Kon ta sulmojsh, prite se edhe ai te sulmon

Nuk e dita qė kemi tė nderuarin Bin laden kėtu...... kukuuuuu cka qenkem ba gaz..... nck....nck.... Cka i ka marr ky n'qafė muslimanėt as Bushi si ka marrė n'qafė.... E vėrtet ėshtė se ka padrejtėsi t'madhe kundėr palesitenzėve qė janė muslimanė po sa i'u ka ndihmua Bin Ladeni palestinezėve!!! ZERO!!! vec cka u'a ka keqėsue punėt edhe ma shumė. Pse nuk vret ushtarė ky masllahat po shkon e eksplodon bomba nė popullatė!!! Ata fėmijė qė lidhin pėr brezi shokėn me eksploziv se i ka mashtrrua Al-Qaeda si i quan ti??? tė marrur nė qafė nga Bin Ladeni dhe tani ata fėmijė qė ky i ka nė ndėrgjgjėje, nėse ka ndėrgjgjėje, qė i ka mbytyrė, edhe kėta jan t'marrun nė qafė nga ky katil.... e tani merre me mend edhe ty t'ka marrė nė qafė qė i del krahė kėtij vrasėsi???

P.S. Nuk po di se pse po hargjojė kohė me tė komentu!!! Budallaki nga ana ime.... Shkruaj cka tė duash se mė nuk do t'ia vlen barra qiran qė tė komentoj mė tutje bindjet tuaja....