PDA

View Full Version : Cka fshehet prapa luftės pėr xhamin Al Aksa nė Palestinė?


Dilaver
03-09-07, 22:47
Cka fshehet prapa luftės pėr xhamin Al Aksa nė Palestinė?

http://www.jerusalem.muni.il/imagedb/n_236322316.jpg

Sulejmani/Solomoni ka shpik sistem tė ri boteror

Sulmet nė njerin prej objekteve mė tė shėnjta islame nė Jerusalem, shumica i lidhin me cakun e jezuitėve pėr tė pėrcjell planin e globalizimit tė botės, tė cilin e ka parashikuar mbreti Solomon nė kohėn e tij.

CIA udhėheqė jo vetėm me ”Ushtrinė” e Vatikanit por edhe mė lėvizjet islamike, tė cilat duhet tė nxisin Luftėn e Tretė pas sė cilės do tė vie Epoka e re.

Kur agjencia informative palestineze ”Palestine Nju Netvork” para dy vitesh lajmėroi se forcat e armatosura izraelite rrėnuan hyrjen e xhamisė sė njohur Al Aksa, e njohur si Kupolė nga guri, filloi prap debati i vjetėr, a janė kėto aksione luftė ndėrnacionale pėr territor nė mes tė islamistėve e hebrejve, apo vetėm uverturė e re me plan tė vjetėr qė tė ndėrtohet tempulli i Solomonit.

Kur u rrėnua porta Marokane nė pjesėn lindore tė Jerusalemit nė urėn e cila e lidh me kėtė vend tė shenjtė, Sheik Tamini, ministėr palestinez i drejtėsisė pohoi nė konferencėn pėr shtyp nė Ramali se; ”kjo ėshtė pjesė e planit tė madh qė xhamija Al Aksa plotėsisht tė rrėnohet e nė rrėnojat e saj tė ngrihet tempulli i ri”. Mė tutje ai shtoi sė; ”Izraelitet kanė hyrė nė lagjen islamike tė qytetit tė vjetėr nė Jerusalem e po ndėrtojnė sinagogen duke populluar rreth me popullsi hebreje. Izraeli nė kėtė mėnyrė kryen uzurpimin sistematik tė Jerusalemit duke kryer pastrim etnik”.

Mirėpo mė vonė arrijti lajmi plotėsues sė lufta pėr xhaminė Al Aksa nė realitet ėshtė njė plan dinak i krijuar sipas njė dokumenti tė lashtė. Po i njohuri ”Papa i Zi” po e rrenon xhaminė islamike, e cila konsiderohet vendi i tretė mė i njohur religjioz islamik nė botė, pas Mekės dhe Medinės nė Arabinė Saudike.

Ky vend nė tė cilin vetėm gjatė viti 1996 u vranė me qindra njerėz nė realitet ėshtė shumė domėthėnės. Aty thuhet sė janė thėmelet e tempullit tė lashtė tė Solomonit, mė i rėndėsishmi prej tė gjitha ndėrtesave tė tij ”mbreti i tretė Izraelit”. Dhe dėshir e hebrejve tė ndėrtojnė tunelin rreth kėsaj prone nė tė cilėn gjindet xhamia Al Aksa nė njė siperfaqe prej 1500 metra katror dhe dyfish mė tepėr kopsht, ėshtė fillim shum serioz i punėve ndėrtimore.

Publicisti Majkl Kolins Pajper pohoi se e gjith kjo qė po ndodh ka pėr qellim tė caqeve mė tė mėdha se sa ato nacionaliste
Ai pohoi se pas Sistemit tė Ri Botėror qėndron ”Protokolli i dijetarve sionik” vepėr pėr tė cilėn kurrė nuk ėshtė vėrtetuar se kush e ka shkruar.

Analistėt e medive tė njohura pohojnė sė sipas tij duhet tė veprojnė Qeveria Boterore (pėr pabesimtarėt) dhe Kisha botėrore pėr besimtarėt.
”Pra, mekanizmi i administratės globale nė sferėn materiale dhe shpirtėrore sepse Protokollin kanė mujt pėr tė shkruar vetėm njerėzit e civilizuar”. Atė dyshohet sė ėshtė marrė nga shoqeria e fshehtė Iluminate. Cionistėt e pasur tė udhėhequr nga Adam Vajshauptu, jezuit gjerman nga shekulli 18 i cili ėshtė ringjall para dy vitesh nė librat e Den Braunit, ”Kodi i Davincit” dhe ”Engjujt dhe Djajtė”.

Ameriakni, Adam Fleips komentator shkruan:”sulmin nė WTC dhe Pentagon me 11 shtator 2001 e ka urdhėruar Peter Hans Kolvenbah, Gjeneral i Rendit Ushtarak i Shoqerisė se Jezuitėve i njohur si Papa i Zi. Atij pėlqmin i kanė dhėnė pes asistentė (secili pėrfaqėsues pėr hemisferė tė caktuar dhe udheheqes territoresh tė caktuara),njė kėshilltar i cili e ka pas pėr detyrė tė ndėrpres operacionin nė rast tė ndonjė gabimi dhe rrėfyesi i tij i cili ka qenė i ngarkuar pėr t’ia lehtėsuar ndėrgjegjėn dhe tė liroj nga mėkatėt e shumta”. Kėtė e kanė bėrė sepse ”sipas planit tė Gjeneralit duhet tė rrėnohet xhamia e njohur muslimane Al Aksa nė Jerusalem. Pėr kėtė Papa i Zi nė mėnyrė sekreteshfrytėzon CIA dhe Mosadin cionist Mason, (i cili ngushte bashkėpunon me agjencitė informative islamike, tė cilat pėrfshijnė edhe Osama Bin Ladenin dhe MAK e ISI pakistaneze). Tė gjitha kėto organizata punojnė nė pėrgaditjen situatave tė nderlikuara e konfuze nė botė. Kjo do tė nxis luftė globale e do t’u mundėsoj jezuiteve qė pėrseri tė ndėrtojnė Tempullin e Solomonit pėr Pap Cezarian e Vatikan Romak. Vėndi pėr kėtė tempull ėshtė pikėrisht nė vendin ku sot gjindet Al Aksa.

Papa i zi kėrkon karrikė tė re tė shenjtė!

Vendi pėr tempullin e Rendit tė ri Botėror, i cili krijohet sipas planit tė mbretit Solomon, i cili duhte tė ndėrtohet nė vendin e sotėm tė xhamisė Al Aksa, do tė jetė edhe seli e Karrikės sė shenjt. Thuhet se atėherė Papa do tė qėndrojė nė Jerusalem , e jo nė Vatikan sepse atje janė eshtrat e Petrit tė shenjt, qė nė Vatikan gjatė ėshtė mbajtur sekret. Ketė sekret e ka zbuluar jezuiti i ikur Alberto Rivera e pastaj nė pronėn e manastirit franjevi ”Domus Flevit” nė Jerusalem, ėshtė zbuluar varri i shejtė. Aty ėshtė gjet guri petrus , ku Krishti ka planifikuar tė ndėrtoj kishėn, pėr Petrin e shenjtė, Papėn e parė. ”Jezuitėt apo Shoqeria e Isusovitėve (nė emblemė kan shkronjat IHS dhe ) nė kuadėr tė kishės katolike, janė rreshtuar si ushtria. Kryesori nė radh ėshtė Gjenerali e nė realitet ai ėshtė Papa i Zi, prijėsi i vertetė i Vatikanit. I pari thėmelues i rendit ėshtė kleriku spanjoll Injasio Lojola, i cili nė kohėn e sundimit tė Papa Gjon Palit tė III nė 1534 konsideronte se kundėr protestanntėve kisha duhet tė luftoj me metoda tė mshefta dhe tė dhunshme”. Kur anėtarėsohen nė rendin e jezuitėve, anėtarėt e rinjė pėrkulen nėn flamurin verdh-bardh dhe tė zi tė papatit ka pohuar Alberto Rivera, kleriku i ikur.

Preshevar
04-09-07, 07:47
Opa, edhe njė luftė e re po na pėrgaditėt a ?...

Hajr inshAllah !

S'besoj qė do ta rrėnojn Xhamin Al-Aksa edhe pse kan tentuar, Po, qat dit kur t'ja fillojn, ajo "copa e trotuarit" fshihėt nga hartat gjeografike, dhe shpresoj qe i del edhe fara nje kohsisht banorve importues!

Tochi
04-09-07, 08:13
Fotoja qe e keni postuar nuk e paraqet xhamin Al Aqsa ne Palestine.
Mediat mendohen me ju bind qe Xhamia Al Aqsa eshte me cati ari.http://de.wikipedia.org/wiki/Bild:Al_aqsa_moschee_2.jpg

Preshevar
04-09-07, 08:20
Fotoja qe e keni postuar nuk e paraqet xhamin Al Aqsa ne Palestine.
Mediat mendohen me ju bind qe Xhamia Al Aqsa eshte me cati ari.

Vėrtet, ajo eshte Domi i Gurit me Kupol t'Arit.

4peace
04-09-07, 19:12
*

Lidhje me ēėshtjen e xhamisė Al Aqsa kam pas postuar para ca vitesh tek „Feja e shqiptarit“.


Kjo ka tė bėjė me (gjoja)profecitė biblike, gjegjėsisht Dhjatėn e Vjetėr apo me Toran (Teuratin).

Sipas kėsaj tė gjitha „profecitė“ kanė ndodhur/ janė realizuar, pėrveē ngritjes sė Tempullit tė Sulejmanit a.s./Salomonit, me ē’rast pohohet (nuk ėshtė e vėrtetė) qė themelet e saj gjinden nėn xhaminė e pėrmendur.


Sipas kėsaj profecie, pas plotėsimit/realizimit tė tė gjitha profecive, me ngritjen e kėtij tempulli finalizohet e tėra – vie Mesihu i pritur nga ēifutėt. Pėr kėtė arsye, si ēifutėt ashtu edhe evangjelistėt bėjnė ēmos qė ky tempull tė ngritet sa mė shpejt.

Pėr tė mėsuar edhe mė shumė rreth kėsaj ēėshtjeje mund tė lexoni librin me titull „Dosja Kuds/Jeruzalem“, nga autorė tė ndryshėm.


Ēdo tė mirė!*

xnjeri
08-09-07, 11:20
Kur ra Kudsi, muslimanet ishin ne gjum te thell, andaj edhe ra ne duart e qifutave. Mirpo mos te harrojm se muslimanet jan zgjuar, por gjumi i gjatė dhe i thellė ka ber qe neve ende mos te kjellemi mirė. Me kete dua te them se nuk ka shanca, as teorike e as praktike qe te shkatrrohet Kudsi. Nodhshta do te shkatrrohet, ama prite kasaphanen ku gjaku dot te arrijė deri ne bel.
Kudsi, si dhe cdo pllam toke palestineze jan te shenjeta per mbar muslimanet, duhet ta mbrojm ate edhe nese na kushton me me te shtrenjeten, "jeten"

xnjeri
08-09-07, 11:30
Fotoja qe e keni postuar nuk e paraqet xhamin Al Aqsa ne Palestine.
Mediat mendohen me ju bind qe Xhamia Al Aqsa eshte me cati ari.http://de.wikipedia.org/wiki/Bild:Al_aqsa_moschee_2.jpg
Eshte mese e vertet se kjo foto nuk eshte Xhami Al Aqsa, e verteta eshte se keto dy foto qe juve i keni postuar jan foto te xhamis Al Aqsa... Allahu ju shperbleft per kete permisim.
Per fat te keq shumica e muslimenve e dinė se fotoja e parė qe eshte postuar paraqet Xhamin Al Aqsa.
Cili eshte qellimi qe kjo foto pushton gjitha mediat kur flitet per xhamin Al Aqsa?
Qelli i judave eshte qe cdo her kjo foto te metet ne syt e mediave, qe te kenė mundesi qe ta arijn qellimin e tyre per shkattrimin e xhamis Al Aqsa, kurse nga ana tjeter dalin e thojn ja ku eshte xhamia nuk eshte prekur ja ku e keni.
"Mundohen ta mashtrojn Allahun, por Allahu i mashtron ata"