PDA

View Full Version : Peter Malota


Peja-Boy
12-09-07, 14:31
Kemi edhe nje Karatist te njohur shqipetar, edhe nje Aktor ...edhe nje Trainer i Aktorit te njohur Zhan-Cloud-Van-Dam.

Peter Malota Lulgjurai lindi mė 28 gusht (http://sq.wikipedia.org/wiki/28_gusht) 1958 (http://sq.wikipedia.org/wiki/1958). I njohur edhe si Peter Lulgjurai, u lind nė njė fshatė tė vogėl nė Malėsi (Lofka) tė Shqipėrisė, si biri i Gjon Malotės.
Peter Malota ėshtė aktor profesionalist dhe ish-instruktor nė Studion Jun Chong Tae Kwon Do Studios tė Los Angjelos, gjatė viteve 80 -ta. Ishte Ylli i turneut nacional nė ShBA, pėr artin e luftimeve bujare. Petri mbanė shiritin e zi nė Te Kuon Du, Karate, Xhudo dhe Hapkido.
Fillimet e para nė kinematografi i beri pran aktorit tė njohur belgė Zhan Kllod Van Dam nė filmin " Double Impact ". Po ashtu Petri luajti role nė disa filma tjerė, zakonisht personazhe me karakterin e djaloshit agresiv. Bėri korografinė e disa filmave tė Van Damit. Pastaj luajti edhe ne role tjera; "Nowhere to Run" nė, "The Quest" dhe, "Universal Soldier".
Petri shkroi disa libra pėr artin e sporteve bujare dhe tani ėshtė mėsues i famėshem nė studion e tij Malota's Martial Arts Studio
Kinematografi (http://sq.wikipedia.org/wiki/Kinematografia)
Kumite 2005 (http://sq.wikipedia.org/wiki/2005) - korografin e luftimeve
End of the Line 2004 (http://sq.wikipedia.org/wiki/2004) - Illyr-i
The Order 2001 (http://sq.wikipedia.org/wiki/2001) - Amnon, si dhe korografin e lufrimeve
Inferno 1999 (http://sq.wikipedia.org/wiki/1999) - korografin e lufrimeve
- Desert Heat
- Coyote Moon
Universal Soldier 2 1999 (http://sq.wikipedia.org/wiki/1999) - korografin e lufrimeve
- The Return
The Quest 1996 (http://sq.wikipedia.org/wiki/1996) - rolin e Spanjolit
Nowhere to Run 1993 (http://sq.wikipedia.org/wiki/1993) - rolin e tė bugosurin
Universal Soldier 1 1992 (http://sq.wikipedia.org/wiki/1992) - rolin e kauboit (Stunts-it)
Double Impact 1991 (http://sq.wikipedia.org/wiki/1991) - rolin truprojes me ēizme kaubojėsh, (Stunts-it)
LA Streetfighters 1985 (http://sq.wikipedia.org/wiki/1985) - gangster i sindikates

Peja-Boy
12-09-07, 14:39
http://www.petermalota.com/quest4.jpg


http://www.petermalota.com/doubleimpactbeachset.jpg


http://www.petermalota.com/splitsgym.jpg

http://www.petermalota.com/kumitetraining2.jpg

Ma-Origano
06-12-07, 14:48
un e njof shum mire por thnx brb!

Marco
30-10-09, 04:06
Peter Malota ishte Artisti pare shqiptar qe tregon prejardhjen e tij se vjen nga Shqiperia e Madhe , ai ne filmat e tij mbante gjithmon flamurin me shqiponjė per te treguar se vjen nga Shqiperia e madhe ( Malsia)

http://www.malotasmartialarts.com/gallery.htm

http://en.wikipedia.org/wiki/Peter_Malota

Rrym Rrym Krejt
qkidfo4CbZw

Makresh
30-10-09, 10:55
Qysh be, kinez te kuka kon Beteri a ?

Marco
01-11-09, 04:50
Qysh be, kinez te kuka kon Beteri a ?

hehe kliko en wefaqe tina ose ne link te wikipedia ta jep detajet ...!

Peja-Boy
03-11-09, 20:14
http://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?t=22668&highlight=Peter+malota

Peja-Boy
04-11-09, 16:12
http://usuarios.lycos.es/raulvandammeweb/pics_peter_malota/Malota_VanDamme.jpg

Peja-Boy
04-11-09, 16:15
http://farm4.static.flickr.com/3052/2925928939_99fe882b63.jpg

Peja-Boy
04-11-09, 16:26
http://www.jeanclaudevandamme.be/fandamme/mainpage_141.jpg