PDA

View Full Version : Leonora Jakupi shoqerusese dhe bashkpuntore e Krimineleve


qokollada
13-09-07, 12:04
http://img172.imageshack.us/img172/5307/cecaleonoraik8.jpg

...TE GJITHA RRUGET SHPIEJNE NE ROME.
Me nje citim te njohur,do filloja shkrimin mbi dicka qe vite te tera kishim para syve dhe nuk e shihnim dot.Influentimi i estrades serbe ne ate kosovare eshte me se i dukshem.A thua valle ne te gjitha rastet? Nuk do te thosha.Te mesuar te atakojme ata qe kane popullaritetin me te madh,gazetaria hulumtuese shqiptare me vite te tera ngecte ne vend duke kerkuar fajtoret aty ku nuk mund ti gjente.Dhe cdo gje ngelej "thashetheme".Tani kur lexuesi nuk arrin te dalloje me genjeshtren nga e verteta,eshte e rruges qe cdo gje te mbulohet me fakte.Pse zgjodha Leonora Jakupin si personazh te shkrimit tim?Jo per ndonje arsye te veqante.Thjesht,eshte njera nder fillestaret e kengetareve "gace e mbuluar",siq i quajne ne Kosove.E dalur nga fshati,me nje te kaluar te dyshimte,nje baba te vrare te cilin u perpoq ta etikonte si "deshmor" dhe arriti suksesin e pare dhe te vetem me kengen e cila per marketing kishte vrasjen e babait te saj,ne arrinim te njohim emrin e saj.Logjika "jam viktime,me mbroj",qofte ne serialet spanjolle,lajmet e pasdites,apo kenget,edhe kete here pati sukses.Ne thjesht nuk i duam luftetaret dhe fitimtaret.Duam lot.Askush nuk mban ne mend qe Leonora Jakupi te jete prononcuar qe ka te dashur edhe pse ka mbushur te tridhjetat.Asnjehere askush nuk guxoi te publikoje emrin e ndonje dashnori te Leonora Jakupit,sepse ne redaksi do arrinte kercenimi "nga lart",apo i ndonje krimineli ordiner dhe redaktori do te thoshte"prap ti?Nuk duam probleme,kemi mjaft.Bej dicka tjeter,ka kohe per kete teme".Menyra me e mire per te kamufluar te verteten-shaje ate.Vizitore e rregullt e Beogradit dhe Kalemegdanska Ulica ne te,protagoniste e shume xhirimeve intime kryesisht me njerez te nentokes dhe njerezve te rrezikshem Kosove-Shqiperi-Gjermani,shantazhuese e shume mediave ne Kosove dhe Shqiperi,kopje e ne Svetlana Raznatovic ne interpretimet skenike,stilin e flokeve,tekstet e kengeve,vallezimin,te gjithe e kishim para syve dhe nuk shihnim.Por,"Nora e Virgjer" (nofka e saj ne Prishtine) beri gabimin fatal,duke festuar nje ngjarjen tragjike te vrasjes se policit Triumf Riza,qe ndodhi ne Prishtine,e shoqeruar nga krimineli Tahir Berbatovci (Tahir Fushe-Kosova) ne ndejen e organizuar nga Enver Sekiraqa ne lokalin "Apolonia"-Kodra e Trimave.Duke pasur ne dore fotot nga kjo ndeje,shkova i revoltuar tek redaktori im dhe i thash qe eshte koha e fundit qe te zbulojme dhe te luftojme ate qe nuk eshte e mire.I thash:"Nuk dua qe femiu im te kete idhull dike si kjo".Duke shikuar fotot me tha:"Te gjitha rruget shpiejne ne Rome.Ne rastin e shqiptareve,te gjitha rruget shpiejne ne Beograd.Botoje".
I sigurt qe ky shkrim mund te jete fatal per mua,e shkrova dhe e botova.
Edhe nese mbetem gazetari i fundit i vrare ne Kosove i cili ne xhep mban fotot e simbolit te ndyre te kohes ku jetoj.
Leutrim Baxhaku-ArtInfo-shtator 2007

GjIlAnAsI_cSi
13-09-07, 12:46
Tė lumt..

Kjo eshte lufta kunder krimit.. edhe pse Leutrimi.. e din qe kercenimet tani nuk do ti mungojn.. por edhe me mire te them luan me jeten e tij te re.. dhe del ne sy te gjithve dhe boton.. pislliqet e Leonores.. tani si e dashur e nje krimineli. sic po i njoh un ne emerat e permendur me lart..

Pse u vra nje polic te festohet.. eshte dicka jasht normales.. dhe kete e paska bere nje cop curve.. si kjo.. dhe mendon se do te fitoj dicka qe merret me kriminel qe vran polic dhe kercenojn cdo dite e me shum yllin e estrades Adelina Ismajli.. ( Te dashuren e T.Rizes. ) te vrar disa jav me parė nga ish grupi i kryecetnikve qe flasin dhe shkruajn bukur gjuhen shqipe ( Mos te keqkuptohemi.. jo serb tani.. por disa shqiptar me gjak dragani.. dhe sllavishe. ) se nje shqiptar qe i thot vetes "SHQIPE" nje gja te till.. sja thot mendja ta bej.. te dal te festoj per vdekjen e nje ish polici.. e aq me pak te vras..


Un ndihem shum keq kur degjoj/lexoj keso lajme ( apo me mire te them pislliqe ) te nje kengetare shqiptare dhe nje bije te nje deshmori te vrar ne luft..

Gjith te mirat.

rilinda
13-09-07, 13:45
N'fillim, kjo temė vendin e ka te personalitete publike e jo te diskutime shoqėrore.

"Inati edhe rrugėn ta humb!"
A mos po e shihni tė udhės akuzimin e Leonorės pėr vrasjen e Triumfit!?!
Po mundoheni tė gjeni fijen e humbur nė lamsh!
Triumfin, dihet kush e ka vrarė. E ka vrarė dashnori i dashnores sė tij. E ē'faj ka Leonora pėr mosrehatinė e Adelinės se!!!

Jam plotėsisht kundėr vrasjes sė Triumfit, ama mveshja e fajit dikujt tjetėr, nuk mė duket e arsyeshme.

DEA
13-09-07, 13:59
Nuk akuzohet Leonora per vrasje, por nje njeri me mendje te shendosh nuk feston kur dikush te vritet, nese kjo eshte e vertet ateher Leonora eshte per te te ardhur keq!!!!!!!!!!!

GjIlAnAsI_cSi
13-09-07, 14:12
N'fillim, kjo temė vendin e ka te personalitete publike e jo te diskutime shoqėrore.

"Inati edhe rrugėn ta humb!"
A mos po e shihni tė udhės akuzimin e Leonorės pėr vrasjen e Triumfit!?!
Po mundoheni tė gjeni fijen e humbur nė lamsh!
Triumfin, dihet kush e ka vrarė. E ka vrarė dashnori i dashnores sė tij. E ē'faj ka Leonora pėr mosrehatinė e Adelinės se!!!

Jam plotėsisht kundėr vrasjes sė Triumfit, ama mveshja e fajit dikujt tjetėr, nuk mė duket e arsyeshme.


Shum do kisha deshir tju spjegoja apo tju mesoja te pakten ta lexoni me shum se 1 her nje text deri sa ta kuptoni se cfar mshefet ne te.. ku ne at text Leutrimi.. ska then qe Leonora paska shty dike te vras te dashurin e Adelines ( T.Rizen ) por ka then qe at dite kur ai eshte vrav ajo ka festuar.. pra lexoje .. beri gabimin fatal,duke festuar nje ngjarjen tragjike te vrasjes se policit Triumf Riza,qe ndodhi ne Prishtine,e shoqeruar nga krimineli Tahir Berbatovci (Tahir Fushe-Kosova) ne ndejen e organizuar nga Enver Sekiraqa ne lokalin "Apolonia"-Kodra e Trimave. dhe kjo cfar do me qen nuk duhet mbrohet por duhet dal kshtu ne secilen faqe te forumeve dhe te shohin fytyrat e flliqura te estrades qe kan inat njeri tjeeterin dhe festojn kur degjojn se i dashuri apo nje i familjes tyre eshte vra..

Gjith te mirat.

Urata
13-09-07, 14:34
Leutrimit i lumte per guximin.

E "Leonora e virgjėr" gjithemon "dashuron" burrat e grave qe don te thote lėndon/shkatėrron .... Gjithemon nė pėllėmbėn e krimit ka qen e ulur!

Vdejka e Triumfit, do i shtyej shume te rinje tane te behen prone e guximit/drejtesis dhe ta luftojne te keqen!

qokollada
13-09-07, 14:52
N'fillim, kjo temė vendin e ka te personalitete publike e jo te diskutime shoqėrore.

"Inati edhe rrugėn ta humb!"
A mos po e shihni tė udhės akuzimin e Leonorės pėr vrasjen e Triumfit!?!
Po mundoheni tė gjeni fijen e humbur nė lamsh!
Triumfin, dihet kush e ka vrarė. E ka vrarė dashnori i dashnores sė tij. E ē'faj ka Leonora pėr mosrehatinė e Adelinės se!!!

Jam plotėsisht kundėr vrasjes sė Triumfit, ama mveshja e fajit dikujt tjetėr, nuk mė duket e arsyeshme.
E vendova ketu ne kete rubrike sepse ajo nuk ka personalitet dhe kjo rubrike eshte me e diskutuar.
Nuk eshte ketu pune inati dhe xhelozie,sepse inatin smund ta shprehish me vrasje.
Plus asaj eshte bashkpuntore dhe shoqerohet me ata kriminel,
Ta kishte vra Triumfin siq thu ti dashnori i dashnores atehere kjo dmth se Adelina dhe Leonora duhet te kishin qen shoqe sepse Sekiraqa dhe Berbatofci jan shoke,krejt kjo eshte e kundert asaj qe thu ti, po nejse ka mendime te ndryshme,mundesh me shpreh ate qe mendon,por e verteta eshte e vertet sado e hidhur te jete...

qokollada
13-09-07, 14:53
www.leonorajakupi.piczo.com

Domira
13-09-07, 15:01
Duhet pase kujdes per keto pohime per Leonoren, por neqoftese jane te verteta atehere duhet te ngritet nje procedure hetimore ndaj Leonora Jakupit. Keto pune jane pune e drejtesise dhe policise. Jane keto gjana serioze pa marre parasysh se per ke behet fjale...

qokollada
13-09-07, 15:44
http://img174.imageshack.us/img174/4053/001tk9.jpg
http://img174.imageshack.us/img174/2428/111sf0.jpg

Abetare
13-09-07, 16:47
Hmmmm I/e nderuara Qokollada edhpse nuk mė tėrhjek muzika e Leonores, sa pėr sytė e mi qė kurrė nuk mė kan genjyer kėto foto nuk paskan asgjė tė pėrbashkėta , secili njeri ka ftyrė , flokė, edhe tesha me vesh ....

Nuk po arrijė ta kuptoj mllefin tuaj me Leonoren por mos na trego tė paverteta e sidmos foto qė shihen , se fjaltė e pazarit e pamė qė po u shitshin nė rastin e Adelinės kėngėtares sonė tė mirnjohur qė ju veshen shumė epitete vetem nga Gjelozija ....

Vallė a do me na mbetė dikush i/e mirė nga estrada kosovare ???!!!!!

Abetare
13-09-07, 16:56
Mė fal se nuk e paskam lexuar tekstin e lartshėnuar por as qė po mundė tė besoj qė Leonora feston vrasjen e dikujt tjeter kujdoqoftė , kjo gjė duhet tė vertetohet e ai krimineli qė e quani ju nga fushė kosova edhe Leonora duhet tė dalin para gjygjit pėr atė vepėr ... por diqka e pabesueshme po mė duket ...

Lijanna
13-09-07, 17:49
Hetimet vazhdojne...


(Leonora qenka ulur ne kerr Ceca jashte kerrit:biggrin: )

Me mire mos te vazhdojne sepse qenkan hetime teper qesharake...

hasanmehmeti
13-09-07, 18:18
(Leonora qenka ulur ne kerr Ceca jashte kerrit:biggrin: )

Me mire mos te vazhdojne sepse qenkan hetime teper qesharake...

hahahaha mos je ka e studijon juridikun ti , dega kriminalistik qe ia qellove me te paren here.:tongue:

Luani_fr
13-09-07, 18:20
Po interneti ju jep mundesi edhe atyre qe jan ne kurim psikiatrik te shftrenojn mllefin e tyre ketu.

LABI
13-09-07, 19:41
http://img172.imageshack.us/img172/5307/cecaleonoraik8.jpg

...TE GJITHA RRUGET SHPIEJNE NE ROME.
Me nje citim te njohur,do filloja shkrimin mbi dicka qe vite te tera kishim para syve dhe nuk e shihnim dot.Influentimi i estrades serbe ne ate kosovare eshte me se i dukshem.A thua valle ne te gjitha rastet? Nuk do te thosha.Te mesuar te atakojme ata qe kane popullaritetin me te madh,gazetaria hulumtuese shqiptare me vite te tera ngecte ne vend duke kerkuar fajtoret aty ku nuk mund ti gjente.Dhe cdo gje ngelej "thashetheme".Tani kur lexuesi nuk arrin te dalloje me genjeshtren nga e verteta,eshte e rruges qe cdo gje te mbulohet me fakte.Pse zgjodha Leonora Jakupin si personazh te shkrimit tim?Jo per ndonje arsye te veqante.Thjesht,eshte njera nder fillestaret e kengetareve "gace e mbuluar",siq i quajne ne Kosove.E dalur nga fshati,me nje te kaluar te dyshimte,nje baba te vrare te cilin u perpoq ta etikonte si "deshmor" dhe arriti suksesin e pare dhe te vetem me kengen e cila per marketing kishte vrasjen e babait te saj,ne arrinim te njohim emrin e saj.Logjika "jam viktime,me mbroj",qofte ne serialet spanjolle,lajmet e pasdites,apo kenget,edhe kete here pati sukses.Ne thjesht nuk i duam luftetaret dhe fitimtaret.Duam lot.Askush nuk mban ne mend qe Leonora Jakupi te jete prononcuar qe ka te dashur edhe pse ka mbushur te tridhjetat.Asnjehere askush nuk guxoi te publikoje emrin e ndonje dashnori te Leonora Jakupit,sepse ne redaksi do arrinte kercenimi "nga lart",apo i ndonje krimineli ordiner dhe redaktori do te thoshte"prap ti?Nuk duam probleme,kemi mjaft.Bej dicka tjeter,ka kohe per kete teme".Menyra me e mire per te kamufluar te verteten-shaje ate.Vizitore e rregullt e Beogradit dhe Kalemegdanska Ulica ne te,protagoniste e shume xhirimeve intime kryesisht me njerez te nentokes dhe njerezve te rrezikshem Kosove-Shqiperi-Gjermani,shantazhuese e shume mediave ne Kosove dhe Shqiperi,kopje e ne Svetlana Raznatovic ne interpretimet skenike,stilin e flokeve,tekstet e kengeve,vallezimin,te gjithe e kishim para syve dhe nuk shihnim.Por,"Nora e Virgjer" (nofka e saj ne Prishtine) beri gabimin fatal,duke festuar nje ngjarjen tragjike te vrasjes se policit Triumf Riza,qe ndodhi ne Prishtine,e shoqeruar nga krimineli Tahir Berbatovci (Tahir Fushe-Kosova) ne ndejen e organizuar nga Enver Sekiraqa ne lokalin "Apolonia"-Kodra e Trimave.Duke pasur ne dore fotot nga kjo ndeje,shkova i revoltuar tek redaktori im dhe i thash qe eshte koha e fundit qe te zbulojme dhe te luftojme ate qe nuk eshte e mire.I thash:"Nuk dua qe femiu im te kete idhull dike si kjo".Duke shikuar fotot me tha:"Te gjitha rruget shpiejne ne Rome.Ne rastin e shqiptareve,te gjitha rruget shpiejne ne Beograd.Botoje".
I sigurt qe ky shkrim mund te jete fatal per mua,e shkrova dhe e botova.
Edhe nese mbetem gazetari i fundit i vrare ne Kosove i cili ne xhep mban fotot e simbolit te ndyre te kohes ku jetoj.
Leutrim Baxhaku-ArtInfo-shtator 2007


Paradoksi i te gjitha paradokseve te kohes eshte PRAKTIKA E PERDORIMIT TE FJALEVE , SHPREHJEVE , FRAZAVE VEND E PAVEND .... PER TE CILAT S'KANE IDE SE NGA E KANE ORIGJINEN APO DEMETHENJEN .... nje anomali e hasur shpesh , pershkak te injorances dhe joprofesionalizmit qe ka kapluare gjithe jeten institucionale te shoqerise kosovare...

Per disa pseudo-gazetare dhe pseudo-politikan eshte bere e zakonshme (anomalia ) qe ne fjalorin e perditshem te artikulojne thenje , fjale, per origjinen e te cilave s'dine fare gjee... te cilat i perdorin vend e pa vendd !!

TE GJITHA RRUGET SHPIEJNE NE ROME !! Cfare mund t'kontestualizoj kjo thenje ne kete shkrim te sjellur ?!!

Deletante , sharlatane gazetare dhe politikane te pandergjegjshem dhe papergjegjshem per etiken profesionale kemi me hanger loptt .

LABI
13-09-07, 19:44
Duhet pase kujdes per keto pohime per Leonoren, por neqoftese jane te verteta atehere duhet te ngritet nje procedure hetimore ndaj Leonora Jakupit. Keto pune jane pune e drejtesise dhe policise. Jane keto gjana serioze pa marre parasysh se per ke behet fjale...

po zzz ... prokurore !!

Kemi jurine gjykuese virtuale :biggrin: ?!

Era1
13-09-07, 20:03
Eshte mbushur forumi me tema per Triumf Rizen dhe mire bejne, por mua me cudit fakti se te gjithe e trajtojne temen si keshill ndrikullash , i dashuri i kesaj , ajo filania e dashura e atij. Do me pelqente nje shkrim me i thjeshte , me faktin qe ka ndodhur dhe gjithsekush te jepte mendimin e tij ne lidhje me kete krim pa perfshire jeten private te viktimes (e cila nuk ka pse te behet objekt bisedash) dhe pastaj le ti lihet drejtesise te bej punen e saj.

Me peshtirosen keto viktimizmat e te dashurave te te fortve sic po behet me Adelina Ismajlin (mendimi im mikroskopik ky mos e merrni per kapital te madh), ndiej neveri nga injoranca si te ketij kallepi "Asnjehere askush nuk guxoi te publikoje emrin e ndonje dashnori te Leonora Jakupit," ci duhet ketij njeriu se ke ka dashnor filania e fisteku , me duket si vemje qe kerkon me lakmi te observoj jetet intime te te tjereve, po emrat e dashnoreve te tija i ka publikuar ky zoteria?

Mendoj se eshte e tepert te behen fajtor njerez per te cilet drejtesia akoma nuk ka thene asgje. Nje njeri quhet i pafajshem deri ne momentin qe nuk eshte provuar fajesia e tij.

Leonora Jakupi beri feste qe vdiq Trium Riza !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ku e di ti more zoteri qe festoi per kete ?
Nese Leonora Jakupi eshte dashamirese e serbve lere more njeri se do ta gjej vete turpin e saj , kush je ti qe gjykon dhe paragjykon , kush ta jep te drejten te merresh me jeten e te tjereve?

Tek nje teme tjeter dikush pergojonte Adelina Ismajlin se sipas tij asaj nuk i behej vone per vdekjen e te dashurit . Po ku e di ky tjetri qe ajo qante kot , pu cfare neverie . Tamam duhet ajo shprehja : Fali o Zot se sdine cbejne.

O NJEREZ mjaft u moret me punet e te tjereve lerini njerzit te dashurojne ke te kene deshire , te festojne si dhe kur te kene deshire , te qajne kur te kene deshire , te qeshin po ashtu kur te kene deshire , MJAFT pergjuat mbas dritareve per te vjedhur ndonje copez nga jetet intime te te tjereve eshte me mire te blini pasqyra dhe te shihni veten se jam e sigurt se kur ta shihni do kuptoni qe ju duhen ujerat e gjithe deteve per tju lare .

rilinda
13-09-07, 20:05
E vendova ketu ne kete rubrike sepse ajo nuk ka personalitet dhe kjo rubrike eshte me e diskutuar.
Kush sipas teje ka personalitet?! :rolleyes:


Nuk eshte ketu pune inati dhe xhelozie,sepse inatin smund ta shprehish me vrasje.
Po mos tė ishte punė inati apo xhelozie, nuk do tė diskutohej pėr tė.


Plus asaj eshte bashkpuntore dhe shoqerohet me ata kriminel,
...atė kriminel qė dikur Adelina e ka pasur tė dashur.


Ta kishte vra Triumfin siq thu ti dashnori i dashnores atehere kjo dmth se Adelina dhe Leonora duhet te kishin qen shoqe sepse Sekiraqa dhe Berbatofci jan shoke,krejt kjo eshte e kundert asaj qe thu ti, po nejse ka mendime te ndryshme,mundesh me shpreh ate qe mendon,por e verteta eshte e vertet sado e hidhur te jete...
Nuk ėshtė e thėnė qė tė dashurat e dy shokėve tė jenė patjetėr shoqe.
Edhe nuk them unė se Enveri ka qenė i dashuri i Adelinės, ashtu e kanė thėnė shumė para meje. Veē mos mė thuaj qė nga unė e dėgjove kėtė!

rilinda
13-09-07, 20:13
Eshte mbushur forumi me tema per Triumf Rizen dhe mire bejne, por mua me cudit fakti se te gjithe e trajtojne temen si keshill ndrikullash , i dashuri i kesaj , ajo filania e dashura e atij. Do me pelqente nje shkrim me i thjeshte , me faktin qe ka ndodhur dhe gjithsekush te jepte mendimin e tij ne lidhje me kete krim pa perfshire jeten private te viktimes (e cila nuk ka pse te behet objekt bisedash) dhe pastaj le ti lihet drejtesise te bej punen e saj.

Me peshtirosen keto viktimizmat e te dashurave te te fortve sic po behet me Adelina Ismajlin (mendimi im mikroskopik ky mos e merrni per kapital te madh), ndiej neveri nga injoranca si te ketij kallepi "Asnjehere askush nuk guxoi te publikoje emrin e ndonje dashnori te Leonora Jakupit," ci duhet ketij njeriu se ke ka dashnor filania e fisteku , me duket si vemje qe kerkon me lakmi te observoj jetet intime te te tjereve, po emrat e dashnoreve te tija i ka publikuar ky zoteria?

Mendoj se eshte e tepert te behen fajtor njerez per te cilet drejtesia akoma nuk ka thene asgje. Nje njeri quhet i pafajshem deri ne momentin qe nuk eshte provuar fajesia e tij.

Leonora Jakupi beri feste qe vdiq Trium Riza !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ku e di ti more zoteri qe festoi per kete ?
Nese Leonora Jakupi eshte dashamirese e serbve lere more njeri se do ta gjej vete turpin e saj , kush je ti qe gjykon dhe paragjykon , kush ta jep te drejten te merresh me jeten e te tjereve?

Tek nje teme tjeter dikush pergojonte Adelina Ismajlin se sipas tij asaj nuk i behej vone per vdekjen e te dashurit . Po ku e di ky tjetri qe ajo qante kot , pu cfare neverie . Tamam duhet ajo shprehja : Fali o Zot se sdine cbejne.

O NJEREZ mjaft u moret me punet e te tjereve lerini njerzit te dashurojne ke te kene deshire , te festojne si dhe kur te kene deshire , te qajne kur te kene deshire , te qeshin po ashtu kur te kene deshire , MJAFT pergjuat mbas dritareve per te vjedhur ndonje copez intime te jeteve te te tjereve eshte me mire te blini pasqyra dhe te shihni veten se jam e sigurt se kur ta shihni do kuptoni qe ju duhen ujerat e gjithe deteve per tju lare .


Mirė e ke thėnė.
Kam thė edhe nė tema tjera qė shumica nga ne e kemi harruar kuptimin e fjalės PERSONALE.

LABI
13-09-07, 20:23
Eshte mbushur forumi me tema per Triumf Rizen dhe mire bejne, por mua me cudit fakti se te gjithe e trajtojne temen si keshill ndrikullash , i dashuri i kesaj , ajo filania e dashura e atij. Do me pelqente nje shkrim me i thjeshte , me faktin qe ka ndodhur dhe gjithsekush te jepte mendimin e tij ne lidhje me kete krim pa perfshire jeten private te viktimes (e cila nuk ka pse te behet objekt bisedash) dhe pastaj le ti lihet drejtesise te bej punen e saj.

Me peshtirosen keto viktimizmat e te dashurave te te fortve sic po behet me Adelina Ismajlin (mendimi im mikroskopik ky mos e merrni per kapital te madh), ndiej neveri nga injoranca si te ketij kallepi "Asnjehere askush nuk guxoi te publikoje emrin e ndonje dashnori te Leonora Jakupit," ci duhet ketij njeriu se ke ka dashnor filania e fisteku , me duket si vemje qe kerkon me lakmi te observoj jetet intime te te tjereve, po emrat e dashnoreve te tija i ka publikuar ky zoteria?

Mendoj se eshte e tepert te behen fajtor njerez per te cilet drejtesia akoma nuk ka thene asgje. Nje njeri quhet i pafajshem deri ne momentin qe nuk eshte provuar fajesia e tij.

Leonora Jakupi beri feste qe vdiq Trium Riza !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ku e di ti more zoteri qe festoi per kete ?
Nese Leonora Jakupi eshte dashamirese e serbve lere more njeri se do ta gjej vete turpin e saj , kush je ti qe gjykon dhe paragjykon , kush ta jep te drejten te merresh me jeten e te tjereve?

Tek nje teme tjeter dikush pergojonte Adelina Ismajlin se sipas tij asaj nuk i behej vone per vdekjen e te dashurit . Po ku e di ky tjetri qe ajo qante kot , pu cfare neverie . Tamam duhet ajo shprehja : Fali o Zot se sdine cbejne.

O NJEREZ mjaft u moret me punet e te tjereve lerini njerzit te dashurojne ke te kene deshire , te festojne si dhe kur te kene deshire , te qajne kur te kene deshire , te qeshin po ashtu kur te kene deshire , MJAFT pergjuat mbas dritareve per te vjedhur ndonje copez intime te jeteve te te tjereve eshte me mire te blini pasqyra dhe te shihni veten se jam e sigurt se kur ta shihni do kuptoni qe ju duhen ujerat e gjithe deteve per tju lare .


Keshtu eshte kur mediat funksionojne ne saje te pseudo-gazetareve-investigues ...qe PROFESIONIN E GAZETARISE E KANE PERVETESU NEPER QAJNICA E MOTELE ( e jo ne institucione arsimore ) !!!

ESHTE PERKUNDER NATYRES QE I-PADITURI - te udheheqe te DITURINE ...

E tere jeta institucionale ne Kosove eshte e ngulfatur nga INJORANCA, NEPOTIZMI , KLEPTOKRACIA .


BOLLL MAAAAA !!! NESE PRETENDOJME TE JEMI SHOQERI KU FUNKSIONON SHTETI LIGJORE ... ATEHERE KENI RASTIN QE T'I NDESHKONI OLIGARKITE, KLANET KRIMINALE .

NESE S'MUND TE BEJME ME SHUME SI INDIVID ... TE PAKTEN INJORONI , SABOTONI , MOS I PERFILLNI .... DHE TE PAKTEN MOS TEE LEGJITIMOJME KRIMIN ( KLEPTOKRACINE) ME DOREN TONE ....


Nese deshironi qe Kosova t'mos i ngjaje SICILISE --- atehere klasen politike aktuale , sidomos ( LDK, AAK , PDK ) mos i votoni .

KEMI NEVOJ PER NJE ALTERNATIVE , KLASE TE RE POLITIKE.... KOKA TE REJA ... QASJE TE RE ... PERSONALITET AUTORIATERE - JANE PERIUDHE E TE KALUARES HISTORIKE TE SISTEMEVE TOTALITARE ...

JETOJME NE PERIUDHEN E DEMOKRACISEE ...


BOLL MAAA !!!

Abetare
13-09-07, 20:29
...dhe rrenqethjet ma pėrshkojnė trupin kur mu nė Forumin ku fliet Shqip na ofron fotogarfitė e Shkinave ... siq ėshtė Ceca kėtu ...Vallė deri kur kėshtu me urrejtje, intriga, shpifje, vėllavrasje....???


Edhe shpresat e fundit po mė humbasin se do bėhėt mirė ndonjė ditė...:frown:


Nėse ka Moderator kėndej i lus qė ti largojnė ato foto sepse sepse.... ka shumė...

rilinda
13-09-07, 20:32
Veē logjikone njėherė"

" I sigurt qe ky shkrim mund te jete fatal per mua,e shkrova dhe e botova.
Edhe nese mbetem gazetari i fundit i vrare ne Kosove i cili ne xhep mban fotot e simbolit te ndyre te kohes ku jetoj.
Leutrim Baxhaku-ArtInfo-shtator 2007"

Me sa palė mend e nėnshkruan njeriu vdekjen e tij pėr shpalosjen e jetės PERSONALE tė dikujt tjetėr?

Dilaver
14-09-07, 00:21
TE GJITHA RRUGET SHPIEJNE NE ROME =

atje ku e ka folenė krimi, mafia, prostitucioni, korrupcioni etj… ngjashėm me kėtė thėnjen mė poshtė; ”SICILISE”

Nese deshironi qe Kosova t'mos i ngjaje SICILISE --- atehere klasen politike aktuale,
sidomos ( LDK, AAK , PDK ) mos i votoni .

Cka ka lidhje kjo me temėn, cka mund tė ndryshoj kėtu nėse nuk votohet pėr subjektet e pėrmendura, a thua Leonora apo ndonjė ”yll” tjetėr i estradės nuk do vizitoj Beogradin nėse kėta nuk votohen?!
Tė gjithė kėta qė janė nė pushtet e nė opozitė janė mė tė mirė sė ata qė shkruajn grafite mureve, nuk kemi mė tė mirė prandaj duhet tė votojmė kėta qė i kemi sepse edhe ashtu krejt kohen pas lufte tė njėjtit njerėz po sillėn prej njė subjekti politik nė tjetrin, dhe tė vetmin parim si duket e kanė filozofinė e kontigjentizmės, me fjalė tjera "kthe antenėn hak fryn era", pėrndryshe duhet tė importojmė ….
me nje te kaluar te dyshimte,nje baba te vrare te cilin u perpoq ta etikonte si "deshmor" dhe arriti suksesin e pare dhe te vetem me kengen e cila per marketing kishte vrasjen e babait te saj,ne arrinim te njohim emrin e saj.


dhe arriti suksesin, si?Asnjehere askush nuk guxoi te publikoje emrin e ndonje dashnori te Leonora Jakupit,sepse ne redaksi do arrinte kercenimi "nga lart",apo i ndonje krimineli ordiner dhe redaktori do te thoshte"prap ti?Nuk duam probleme,kemi mjaft.


As atėherė kur nė Slloveni Hashim Pondla e la nė duar tė policisė Fatmir Robiashin e shoqet (Leonora&Djellza Kolgeci).
Bajram Kosumi ka qenė kryeministėr kur u publikuan aferat e tij, por jo edhe aferat e Leonores.


Vizitore e rregullt e Beogradit dhe Kalemegdanska Ulica ne te,protagoniste e shume xhirimeve intime kryesisht me njerez te nentokes dhe njerezve te rrezikshem Kosove-Shqiperi-Gjermani,shantazhuese e shume mediave ne Kosove dhe Shqiperi,kopje e ne Svetlana Raznatovic.


Pėr kėtė nuk kam koment edhe pse ndoshta dikush do tė pėrpiqet tė mbuloj turpin me gjethin e fikut.


Sa i pėrket festimit tė vrasjes sė policit Riza, unė e shof si njė ngjarje krejt normale. Thjeshtė nėse pėr Adelinen ka qenė tragjedi, pėr Leonoren ka qen festė.
Armiqesia/menia/konkurenca nė mes kėtyre dy ”yjeve ” tė estradės kosovare ėshtė…..ato e shiqojnė njėna tjetrėn me dylbi snajperi.

Legend
14-09-07, 13:27
Nuk mund te them qe Leonora eshte e paster si loti ne kete rast,sepse ka gjera qe lene per te dyshuar shume.Ne tri fotografite e para vertet verehet kopjimi i fustanit,kopjimi i veshjes skenike tjeter dhe imitimi i gjesteve,krehjes se flokeve,grimit,etj.
Ajo qe vlen per tu diskutuar eshte afersia e kriminelit Sekiraqa me partine e Begjet Pacollit-AKR.Dihet qe Leonora Jakupi eshte shume e afert me Begjet Pacollin.Ku eshte poenta? Sekiraqa eshte perfaqesues i AKR ne Kodren e Trimave.Leonora Jakupi futet kandidate ne listen e deputeteve te AKR,por terhiqet shpejt me thenien me qesharake:"Eshte nje Leonore tjeter,me kane keqperdorur emrin".Eh,kjo eshte dicka tjeter.A mund te keqperdoret numri personal i dikuj? Jo.Pse Leonora nuk ngre padi qe i eshte keqperdorur emri dhe numri i leternjoftimit?U be mjaft me tipin e kesaj funderrine.Fatkeqesisht,nuk eshte e vetmja.
E admiroj guximin e Leutrim Baxhakut,sepse cdo gje qe ka shkruar eshte e vertete,por une nuk do te guxoja,eshepse kjo vajze eshte nen hetime,fotot dhe xhirimi i asaj ndeje gjenden ne polici.Ne anen tjeter,nese krimi vazhdon te sundoje,ne do mbesim vetem zera qe i dijne gjerat dhe nuk mund te bejne asgje.
Megjithate,shkrimin e Leutrim Baxhakut e vleresoj si nje nder shkrimet me te guximshme te gazetarise hulumtuese ne Kosove.
Por,sa me shume qe po di,me zhgenjyese eshte jeta...

Lijanna
16-09-07, 22:45
TE GJITHA RRUGET SHPIEJNE NE ROME =

atje ku e ka folenė krimi, mafia, prostitucioni, korrupcioni etj… ngjashėm me kėtė thėnjen mė poshtė; ”SICILISE”

Nese deshironi qe Kosova t'mos i ngjaje SICILISE --- atehere klasen politike aktuale,
sidomos ( LDK, AAK , PDK ) mos i votoni .

Cka ka lidhje kjo me temėn, cka mund tė ndryshoj kėtu nėse nuk votohet pėr subjektet e pėrmendura, a thua Leonora apo ndonjė ”yll” tjetėr i estradės nuk do vizitoj Beogradin nėse kėta nuk votohen?!
Tė gjithė kėta qė janė nė pushtet e nė opozitė janė mė tė mirė sė ata qė shkruajn grafite mureve, nuk kemi mė tė mirė prandaj duhet tė votojmė kėta qė i kemi sepse edhe ashtu krejt kohen pas lufte tė njėjtit njerėz po sillėn prej njė subjekti politik nė tjetrin, dhe tė vetmin parim si duket e kanė filozofinė e kontigjentizmės, me fjalė tjera "kthe antenėn hak fryn era", pėrndryshe duhet tė importojmė ….

dhe arriti suksesin, si?
As atėherė kur nė Slloveni Hashim Pondla e la nė duar tė policisė Fatmir Robiashin e shoqet (Leonora&Djellza Kolgeci).
Bajram Kosumi ka qenė kryeministėr kur u publikuan aferat e tij, por jo edhe aferat e Leonores.Pėr kėtė nuk kam koment edhe pse ndoshta dikush do tė pėrpiqet tė mbuloj turpin me gjethin e fikut.


Sa i pėrket festimit tė vrasjes sė policit Riza, unė e shof si njė ngjarje krejt normale. Thjeshtė nėse pėr Adelinen ka qenė tragjedi, pėr Leonoren ka qen festė.
Armiqesia/menia/konkurenca nė mes kėtyre dy ”yjeve ” tė estradės kosovare ėshtė…..ato e shiqojnė njėna tjetrėn me dylbi snajperi.


Hm po vras mendjen kush na qenkan Hashim Pondla edhe ky far Fatmir Robiashi *-)

prishtinasi
18-09-07, 23:36
S'qenka shtatzene...alarm i rrejshem...ncncncnc

Guri i madh
26-09-07, 01:09
http://img172.imageshack.us/img172/5307/cecaleonoraik8.jpg

...TE GJITHA RRUGET SHPIEJNE NE ROME.
Me nje citim te njohur,do filloja shkrimin mbi dicka qe vite te tera kishim para syve dhe nuk e shihnim dot.Influentimi i estrades serbe ne ate kosovare eshte me se i dukshem.A thua valle ne te gjitha rastet? Nuk do te thosha.Te mesuar te atakojme ata qe kane popullaritetin me te madh,gazetaria hulumtuese shqiptare me vite te tera ngecte ne vend duke kerkuar fajtoret aty ku nuk mund ti gjente.Dhe cdo gje ngelej "thashetheme".Tani kur lexuesi nuk arrin te dalloje me genjeshtren nga e verteta,eshte e rruges qe cdo gje te mbulohet me fakte.Pse zgjodha Leonora Jakupin si personazh te shkrimit tim?Jo per ndonje arsye te veqante.Thjesht,eshte njera nder fillestaret e kengetareve "gace e mbuluar",siq i quajne ne Kosove.E dalur nga fshati,me nje te kaluar te dyshimte,nje baba te vrare te cilin u perpoq ta etikonte si "deshmor" dhe arriti suksesin e pare dhe te vetem me kengen e cila per marketing kishte vrasjen e babait te saj,ne arrinim te njohim emrin e saj.Logjika "jam viktime,me mbroj",qofte ne serialet spanjolle,lajmet e pasdites,apo kenget,edhe kete here pati sukses.Ne thjesht nuk i duam luftetaret dhe fitimtaret.Duam lot.Askush nuk mban ne mend qe Leonora Jakupi te jete prononcuar qe ka te dashur edhe pse ka mbushur te tridhjetat.Asnjehere askush nuk guxoi te publikoje emrin e ndonje dashnori te Leonora Jakupit,sepse ne redaksi do arrinte kercenimi "nga lart",apo i ndonje krimineli ordiner dhe redaktori do te thoshte"prap ti?Nuk duam probleme,kemi mjaft.Bej dicka tjeter,ka kohe per kete teme".Menyra me e mire per te kamufluar te verteten-shaje ate.Vizitore e rregullt e Beogradit dhe Kalemegdanska Ulica ne te,protagoniste e shume xhirimeve intime kryesisht me njerez te nentokes dhe njerezve te rrezikshem Kosove-Shqiperi-Gjermani,shantazhuese e shume mediave ne Kosove dhe Shqiperi,kopje e ne Svetlana Raznatovic ne interpretimet skenike,stilin e flokeve,tekstet e kengeve,vallezimin,te gjithe e kishim para syve dhe nuk shihnim.Por,"Nora e Virgjer" (nofka e saj ne Prishtine) beri gabimin fatal,duke festuar nje ngjarjen tragjike te vrasjes se policit Triumf Riza,qe ndodhi ne Prishtine,e shoqeruar nga krimineli Tahir Berbatovci (Tahir Fushe-Kosova) ne ndejen e organizuar nga Enver Sekiraqa ne lokalin "Apolonia"-Kodra e Trimave.Duke pasur ne dore fotot nga kjo ndeje,shkova i revoltuar tek redaktori im dhe i thash qe eshte koha e fundit qe te zbulojme dhe te luftojme ate qe nuk eshte e mire.I thash:"Nuk dua qe femiu im te kete idhull dike si kjo".Duke shikuar fotot me tha:"Te gjitha rruget shpiejne ne Rome.Ne rastin e shqiptareve,te gjitha rruget shpiejne ne Beograd.Botoje".
I sigurt qe ky shkrim mund te jete fatal per mua,e shkrova dhe e botova.
Edhe nese mbetem gazetari i fundit i vrare ne Kosove i cili ne xhep mban fotot e simbolit te ndyre te kohes ku jetoj.
Leutrim Baxhaku-ArtInfo-shtator 2007
Leonora jakupi esht mbesa e Hlit ternafci po nuk e ka vlla te nenes po miqsin me policin serbe e ka krijue nana e saj si kusherin e halit ternafcit i gjori baba i saj ishte njeri mysafir ne shtepin e vet lum zot erdhen qlirimtaret shqiptar po kishin ardh ata meraklit qe kishin trashigue tipare serbe i gjori baba i saj normal qe ka kundershtu po nga ata meraklit u denue me vdekje pse e kundershtoj turpin


leonor virgjiresha ne kerthiz ka vill ne DURRS per er disa afera tjera kam fol ma heret nuk po e shoh te arsyshme prap me shkrue

bert
01-06-09, 03:14
nuk me pelqejne thashethemet kundra vajzave shqiptare apo djemve shqiptare. edhe sikusre ashtu te jete ajo eshte shqiptare dhe sna takon ne te flasim keshtu. duhet maturi burra. njeriu jot mishin ta han por kocken ta ruan. kujdes dhe jo urrejtje ndaj bashkatdhetareve

shfletuesi_
13-06-09, 19:19
Leonora jakupi esht mbesa e Hlit ternafci po nuk e ka vlla te nenes po miqsin me policin serbe e ka krijue nana e saj si kusherin e halit ternafcit i gjori baba i saj ishte njeri mysafir ne shtepin e vet lum zot erdhen qlirimtaret shqiptar po kishin ardh ata meraklit qe kishin trashigue tipare serbe i gjori baba i saj normal qe ka kundershtu po nga ata meraklit u denue me vdekje pse e kundershtoj turpin


leonor virgjiresha ne kerthiz ka vill ne DURRS per er disa afera tjera kam fol ma heret nuk po e shoh te arsyshme prap me shkrue


E marr me mend si flasin dhe te tjeret per ty.... :P :smile:

thellenza
14-06-09, 11:02
http://img172.imageshack.us/img172/5307/cecaleonoraik8.jpg

...TE GJITHA RRUGET SHPIEJNE NE ROME.
Me nje citim te njohur,do filloja shkrimin mbi dicka qe vite te tera kishim para syve dhe nuk e shihnim dot.Influentimi i estrades serbe ne ate kosovare eshte me se i dukshem.A thua valle ne te gjitha rastet? Nuk do te thosha.Te mesuar te atakojme ata qe kane popullaritetin me te madh,gazetaria hulumtuese shqiptare me vite te tera ngecte ne vend duke kerkuar fajtoret aty ku nuk mund ti gjente.Dhe cdo gje ngelej "thashetheme".Tani kur lexuesi nuk arrin te dalloje me genjeshtren nga e verteta,eshte e rruges qe cdo gje te mbulohet me fakte.Pse zgjodha Leonora Jakupin si personazh te shkrimit tim?Jo per ndonje arsye te veqante.Thjesht,eshte njera nder fillestaret e kengetareve "gace e mbuluar",siq i quajne ne Kosove.E dalur nga fshati,me nje te kaluar te dyshimte,nje baba te vrare te cilin u perpoq ta etikonte si "deshmor" dhe arriti suksesin e pare dhe te vetem me kengen e cila per marketing kishte vrasjen e babait te saj,ne arrinim te njohim emrin e saj.Logjika "jam viktime,me mbroj",qofte ne serialet spanjolle,lajmet e pasdites,apo kenget,edhe kete here pati sukses.Ne thjesht nuk i duam luftetaret dhe fitimtaret.Duam lot.Askush nuk mban ne mend qe Leonora Jakupi te jete prononcuar qe ka te dashur edhe pse ka mbushur te tridhjetat.Asnjehere askush nuk guxoi te publikoje emrin e ndonje dashnori te Leonora Jakupit,sepse ne redaksi do arrinte kercenimi "nga lart",apo i ndonje krimineli ordiner dhe redaktori do te thoshte"prap ti?Nuk duam probleme,kemi mjaft.Bej dicka tjeter,ka kohe per kete teme".Menyra me e mire per te kamufluar te verteten-shaje ate.Vizitore e rregullt e Beogradit dhe Kalemegdanska Ulica ne te,protagoniste e shume xhirimeve intime kryesisht me njerez te nentokes dhe njerezve te rrezikshem Kosove-Shqiperi-Gjermani,shantazhuese e shume mediave ne Kosove dhe Shqiperi,kopje e ne Svetlana Raznatovic ne interpretimet skenike,stilin e flokeve,tekstet e kengeve,vallezimin,te gjithe e kishim para syve dhe nuk shihnim.Por,"Nora e Virgjer" (nofka e saj ne Prishtine) beri gabimin fatal,duke festuar nje ngjarjen tragjike te vrasjes se policit Triumf Riza,qe ndodhi ne Prishtine,e shoqeruar nga krimineli Tahir Berbatovci (Tahir Fushe-Kosova) ne ndejen e organizuar nga Enver Sekiraqa ne lokalin "Apolonia"-Kodra e Trimave.Duke pasur ne dore fotot nga kjo ndeje,shkova i revoltuar tek redaktori im dhe i thash qe eshte koha e fundit qe te zbulojme dhe te luftojme ate qe nuk eshte e mire.I thash:"Nuk dua qe femiu im te kete idhull dike si kjo".Duke shikuar fotot me tha:"Te gjitha rruget shpiejne ne Rome.Ne rastin e shqiptareve,te gjitha rruget shpiejne ne Beograd.Botoje".
I sigurt qe ky shkrim mund te jete fatal per mua,e shkrova dhe e botova.
Edhe nese mbetem gazetari i fundit i vrare ne Kosove i cili ne xhep mban fotot e simbolit te ndyre te kohes ku jetoj.
Leutrim Baxhaku-ArtInfo-shtator 2007 Eshte dasht te i hakmerret Adelina Ismajlit diqysh, edhe pse me shume se vetem dy dhe tri here e ka thene se Adelines "ia ka fale" ate qe e ke bo per spital!
Tjetra: Qe po e qujkan gace e mlut, shume taman e paskan gzu me kete emer, se total fallce duket te jete. :biggrin:

LABI
14-06-09, 11:24
ci duhet ketij njeriu se ke ka dashnor filania e fisteku , me duket si vemje qe kerkon me lakmi te observoj jetet intime te te tjereve, po emrat e dashnoreve te tija i ka publikuar ky zoteria?

.

mbase eshte VOJARIST i pa permiresueshem (patollogjik)!!

:rolleyes: :biggrin:

elsaaa08
23-06-09, 18:53
http://img174.imageshack.us/img174/4053/001tk9.jpg
http://img174.imageshack.us/img174/2428/111sf0.jpg
skam komnte shum une veq qeto foto me ran ne sy mbrem pash disa foto montazhe qe gjoja adelina ismali dhe ceca jane nje mund te ndodh qe dhe kusherina mund te jen sipas disa idiotve shqiptare ndersa sot shoh leonoren dhe cecen tash deq qe te trija jane motra apo qfar???
habitem mund te ken nje stil te lavireve te gjithat konkludim qe te vjen turp te ndezesh tv nga zhveshja totale tyre idiote qe e fliqen skenen

Prishtinasja_
25-06-09, 11:44
Aspak nuk po me duket qe keto foto te Leonores dhe Ceces kane nje ngjajshmeri, sikur nga stili i veshjes ashtu edhe nga menyra se si kan dal ne foto !

Paskeni gjetur "2 bota" te ndryshme me i krahasua !

Tropojani30
25-06-09, 12:17
Aspak nuk po me duket qe keto foto te Leonores dhe Ceces kane nje ngjajshmeri, sikur nga stili i veshjes ashtu edhe nga menyra se si kan dal ne foto !

Paskeni gjetur "2 bota" te ndryshme me i krahasua !

Fotot mund te jene te ndryshme por qellimet,aktivitetet ,bashkepunimi me nentoken eshte identik.Ceca ishte dashnore e njerit nga kriminelet me te njohur te nentokes serbe,Arkanit,ndersa kjo Leonora eshte mikesha e njerit nga shoket e Arkani Tahir Berbatovcit,nje hajdut,dhe kriminel me damke i cili edhe tani e mbron nga arrestimi dhe i zhvillon bisnest e tij...


Leonaora Jakupi e dine shume mire se si ia kane vdekur babai; keta kriminel qe thirren ne vlerat e luftes,eshte e vetedijshme per aksident 'misterioz' qe ndodhi ne Shqiperi gjate luftes ku i vdiq babai dhe nje i afert e kjo memzi priti te dali e te ia fus kenges...

Leonora ishte dashnore e Jakup Nures,pastaj Hashim Thaqit(ne skijim ne slloveni ishin sebshku) kurse tani lustrohet si virgjereshe... Edhe nena Osama bin ladenit ishte virgjershe keshtu po flitet gjithandej...

Se Leonora eshte ulur ne djepin e krimit kjo nuk vehet ne dyshim ,dhe se Leonora eshte nje njeri hipokrit dhe shume finoke edhe kjo nuk duhet te dyshohet,pse Leonora vret ne bese dhe pas-shpine kete e dine grate e atyre politikajve qe i shantazhon ne telefon dhe eshte bere ankth i tyre...

Ka edhe shume te flietet per te por kesaj radhe mjafton...

Sibora
02-02-10, 13:32
http://img174.imageshack.us/img174/4053/001tk9.jpg
http://img174.imageshack.us/img174/2428/111sf0.jpg

E ku po e shihka ngjajshmerine Qokolada?
Sa keq kur e ke shpirtin e mbushur me xhelozi.Shkarkohu o qokolade.

roadrunner
02-02-10, 13:50
Mos mu kon thashethemet, qa doni me ba ju. A shume po ju intereson jeta e tjerve. More le te festojne e kerrsh u baft me kendo qe shkon, pse kur si dhimet asaj vetja, qa po ju dhem juve bre. Secili per vete.

lirik
08-02-10, 14:36
Sa shum te urrejne moj buzqeshura leonore
kushtuar leonora jakupit kengtares se zeritt e bukur shqiptar
nga autori ne mergim xhelal ferizi

bukuria yte i zbret hėnė e yje ne prehrin tend

e puhitė i qetson e zerin e ke si zogzė ciceruese

kengen e ke te bardhė e te qilter arbnore

ne kosove je nder lulet me te qelura lulezuese

ti je vet kenga rinore

ti je ma e bardha pellumbeshe argetuese

ti dukesh si e shkruara zogzė bilbilore

kendo e shpirtezo prore melankolike cicerima
artin e bukurise perqoe deri ne majat qiellore
ti je nder me te bukurat kanarina
me qehren shkelqyese si hėna mbi bregore
ti dukesh si nje zanė me me artin tend krahlirė
qe shpirtrave me zerin tend krah ju jep
ti dukesh e ndriqeushme ne qeshje si nji safir
ti je per bukuri e lindur ne djep
ti dukesh nje kanarine e kenges se lirė
qe mahnitė seclin breg e shkrep
un e kam vetem nje deshirė
qė zėri yt emocionit tim krah ti jep
nga autori xhelal ferizi
kushtuar leonora jakupit

.................
pershendes nga diaspora kengtaren leonora jakupi
zogzen e bukuris shqiptare dhe embelsise se zerit kengtar
nga nje art dashes i kenges dhe melosit shqiptar ne mergim,

lirik
08-02-10, 22:56
Bukuria e jote sjell zili
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
autori xhelal ferizi
....................
bukuria e jote ka sjellė zili
arti yt i sharmit rrėzoj djaj per dhe
por ty syt e yjve t' kan pa me magji
ti je si krahlira pllumbesha nder ne

se un violinen e kam pyet ne qdo rimė
te thyeshmet nota qe dredhen shpirtrore
i kam pyetur valet neper gurgullimė
per se zeri yt i nxite ne shkumbė valzore

prandaj per ty kot po flet keq armiku
se floket mbi supe hjeshi te shpalosin
porsi i kanarines ty te luan qerpiku
kur ti n' gjuhen shqipe e shpirtzon melosin
............
prandaj neper lugje e neper idile
do te dal me penden time ngjyratare
do te kerkoj qehre neper karajfile
me te gjet ngjajshmeri n' lule qehretare
-------------
prandaj dil si rreze me gjuhen amtare
leht si fleta e lules ne erė kur lėmohet
na i kendo me art e kenge bilbiltare
zeri yt i embel kahdo te ndegjohet


se por si sheqeri kur kendon buzqeshė
emocioni yt qelet si liria
por si ylli i bukur driten kur e veshė
te shpaloset nota por si vet shpirtsia

e te duket shprehja kah do fytyrore
se ty ndjenjat tua te kan lindė n' ledina
te ka hije shprehja e shkrirja tingullore
e melankolia por si kanarina

bukuria e jote ka nxite sa zili
gjelozi meskine mėri e nakare

por se qeshja e jote me plot hijeshi

u ndje por si e embla shije nder nektareKushtuar kengtares se mirnjohur shqiptare Leonora jakupit
nga autori xhelal ferizi ne mergim
................................................
Leonora nuk esht si ceca shkine por ajo esht shqiptare
e kendon kenge shqiptare
dhe ka bukuri e pamje shqiptare sy zane drenicjane
e as nuk ka ngjajshmeri me cecen shkine
siq duan ta krahasojn disa dashakqi gjeloz
zeri i leonores esht i bukur por nuk ka kush te ja komponoj kengen dhe melodite
as muziken kengtaret tona prandaj kan probleme sepse kompozitoret jan te cekt dhe muzikantet e pa aft sepse zeri i kengtareve tona esht kryesisht i mire
te shmices por shkojn posht sepse nuk ka kualitet ne kompozime e intonacione e melos profesional

lirik
08-02-10, 23:23
Sa shum te urrejne moj buzqeshura leonore
kushtuar leonora jakupit kengtares se zeritt e bukur shqiptar
nga autori ne mergim xhelal ferizi

bukuria yte i zbret hėnė e yje ne prehrin tend

e puhitė i qetson e zerin e ke si zogzė ciceruese

kengen e ke te bardhė e te qilter arbnore

ne kosove je nder lulet me te qelura lulezuese

ti je vet kenga rinore

ti je ma e bardha pellumbeshe argetuese

ti dukesh si e shkruara zogzė bilbilore

kendo e shpirtezo prore melankolike cicerima
artin e bukurise perqoe deri ne majat qiellore
ti je nder me te bukurat kanarina
me qehren shkelqyese si hėna mbi bregore
ti dukesh si nje zanė me me artin tend krahlirė
qe shpirtrave me zerin tend krah ju jep
ti dukesh e ndriqeushme ne qeshje si nji safir
ti je per bukuri e lindur ne djep
ti dukesh nje kanarine e kenges se lirė
qe mahnitė seclin breg e shkrep
un e kam vetem nje deshirė
qė zėri yt emocionit tim krah ti jep
nga autori xhelal ferizi
kushtuar leonora jakupit

.................
pershendes nga diaspora kengtaren leonora jakupi
zogzen e bukuris shqiptare dhe embelsise se zerit kengtar
nga nje art dashes i kenges dhe melosit shqiptar ne mergim,

MemphiSx
14-11-11, 20:39
Cka heka me gjet ket tem per "patrioten" Leonore...Krejt merreni me Adelinen,edhe e xhelozoni qiken per sukseset e saj,ne vend qe te krenohemi te gjithe!

Po na del se Leonora e paska vjedh kengen nga nje kengetare serbe,per me kendu ne kengen magjike!

E tmerrshme a??

emine
14-11-11, 20:44
Cka heka me gjet ket tem per "patrioten" Leonore...Krejt merreni me Adelinen,edhe e xhelozoni qiken per sukseset e saj,ne vend qe te krenohemi te gjithe!

Po na del se Leonora e paska vjedh kengen nga nje kengetare serbe,per me kendu ne kengen magjike!

E tmerrshme a??

jo kjo koka qu e hakmarre per sonin qe na pate vjedh ajo shkinuqkja ne evrovizione:rolleyes:

Legend
14-11-11, 22:26
Me sa di,ne kete teme s`kam komentuar kurr.Veq per hir te Dekorates qe e morri nga Bamir Topi dhe doli qe eshte genjeshter e saj (e pergenjeshtroi Presidenca Bamir Topi),per hir tė gjithe atyre krimineleve qe Leki kalonte pushimet ne Greqi e Slloveni me ta,per hir te perfaqesimit ne Eurovision qe na e beri Leki (mbesa e Halit Ternavcit me te cilin ka kontakt te vazhdueshem),po e postoj shkrimin qe u dha,dhe kenget-versioni shqip dhe ai serb i cili flet per kthimin e Kosoves ne gjirin e Serbisė.Kjo ėshtė "engjellusha" - thėngjill i mbuluar.(Dhe nje koment ne nje portal qe me beri te qesh me lot )

Leonora kėndon kėngėn e serbes, fansat e shajnė


Kėnga mė e re nga Leonora Jakupi e kėnduar nė javėn e fundit nė mbyllje tė prezantimit tė festivalit ‘Kėnga Magjike’ ėshtė plotėsisht e huazuar. Titullohet “Kėngė e pa kėnduar”, por qė fatkeqėsisht ishte kėnduar mė parė nga njė kėngėtare serbe.Mėsohet se kėngėtarja nuk ka pranuar tė japė njė koment tė sajin, por nė kėtė rast si zakonisht faji i mbetet kompozitorit. Edhepse mėnyra e interpretimit tė Leonorės ėshtė kopjim i kėndimit tė Jelenes,gjė qė fansat e komentojnė si njė mashtrim tė radhės nga kėngėtarja e cila nė cdo skandal deri mė sot ka fajėsuar tjerėt.Ndėrsa fansat dhe shumė shqiptarė e kanė ofenduar kėngėtaren pėr kėtė kėngė tė vjedhur,bėhėt krahasimi me kėngėtarėt modern tė cilėt nuk i ikin melosit shqiptar as kur kalojnė kufinjtė e trojeve shqiptare. A do tė pėrjashtohet ajo nga ky festival? A po mos do tė tėrhiqet sic bėri edhe kėngėtari Adrian Gaxha? Mė sė shumti besohet qė do gjendet njė justifikim i radhės si "notat nuk janė njėsoj" gjė qė paraqet paradoksin mė tė madh kur kemi parasysh qė melodia ėshtė ndėrtuar mbi notat e njejta.
Ky edicion i kėtij festivali ka pasur kėtė vit shumė polemika, pėr shkak tė kėngėve tė vjedhura dhe tė trasmetuara mė parė. Ndėrsa pėr tė gjithė ju qė nuk e besoni ja ky mund ta dėgjoni nė kėto adresa linku nė you tybe tė dy versionet.

Leonora Jakupi Kenge e pa kenduar 2011
http://www.youtube.com/watch?v=k-npU4ep6QM

Jelena Tomasevic Oro, 2008
http://www.youtube.com/watch?v=lpmNsZ0vlrQ


Posted by LON:
JOO,MOS E KE DERT TASH JAN TU CINGRU TELEFONAT E MINISTRAV TAN PI GREQIS E SLLOVENIS TE KANGA MAGJIKE,NESER DALIN THAJN QE NUK ASHT E VJEDHT EDHE LEONORA PRAP KA ME SHKU NE EVROVIZION EDHE KA ME MARR DEKORAT PRAP NGA BAMIR TOPI...U QUDITA QE QENKA GJALL KJO AMA KA BA KEQ SE LIND PYTJA "A VRITET PAFAJSIJA" :)))) E PERSHENDES LEONOREN ME KENGEN E LADY GAGA "GOVERNMENT HOOKER" :)

1 hour ago in reply to Xhemii 1 Like

MemphiSx
14-11-11, 22:26
http://http://www.youtube.com/watch?v=qXuFF-L1X44 (http://www.youtube.com/watch?v=qXuFF-L1X44)

http://www.youtube.com/watch?v=k-npU4ep6QM


Kqyrni a jon te ngjajshme!

Kaqanikasja
14-11-11, 22:35
a edhe ti si cia je bo a spo ek tjeter pun a hahahahahhaha

tipi engjellor
14-11-11, 22:40
http://http://www.youtube.com/watch?v=qXuFF-L1X44 (http://www.youtube.com/watch?v=qXuFF-L1X44)

http://www.youtube.com/watch?v=k-npU4ep6QM


Kqyrni a jon te ngjajshme!

jo nuk jane te ngjashme a e din pse

se aty ne kengen serrbe qenkan qift duke kendu a ketu ne kengen e leonores mungoj une :biggrin:

MemphiSx
14-11-11, 22:48
tipi,bashkangjitju :P

tipi engjellor
14-11-11, 22:50
tipi,bashkangjitju :P

po mi hanger te shamet hahahah po me mendu me shume ja vlen tybe me noren...

Legend
14-11-11, 23:02
http://http://www.youtube.com/watch?v=qXuFF-L1X44 (http://www.youtube.com/watch?v=qXuFF-L1X44)

http://www.youtube.com/watch?v=k-npU4ep6QM


Kqyrni a jon te ngjajshme!

Po thojn qe nuk jane tė ngjajshme.Po thojn qe jane te njejta.Njana kishte komentu qe i ka degju dyjat pernjehere.I degjova,askund s`ma huqi,njejt.
A guxoj me dit pse kjo qika na qenka edhe deshmitare ne njefare rasti qe paska te beje me shitje te lirave te konfiskuara turke ne Slloveni?
Veq pytje eshte se prej se i ka nguc ligji do ministra,asnjani nuk po arrin me mshel gojen.
Nje barcolete per fund: Qysh thote Fatushi "Liza ne Boten e Qudirave"?
-"Leonora ne C&A"

Albonita
18-11-11, 12:14
Jelena Tomasevic.


Ko li miluje
Milo moje
Ko li usne te snene budi
Ne zaboravi ime moje
Kada krene da
Da te ljubi

Klasje
Moje ne spavaj
Njega ljubi
Mene uspavaj

Ne lomi mi led
Vodu nema
Ne soli mi ranu
Suza nema
Ko li zaigra
Oro moje
Neka ne igra za nas dvoje
Klasje, mene uspavaj...


Leonora Jakupi.

Aii mbeti kėng e pa kendur
mbeti vargu i pashkruar
plag e rend e pasheruar
gjurm e perjetshme
e pavdekshmee hhoo
sa dua tjem ajo

Ahh jeta ime e mundimshme
njė histori te perdhimshme haaaa
zemer vetmuar mu ne mes e plaguar....

Djalosh nga Gjakova eja tregom asht njejte:rolleyes: Texti :biggrin:

MemphiSx
18-11-11, 20:42
Jelena Tomasevic.


Ko li miluje
Milo moje
Ko li usne te snene budi
Ne zaboravi ime moje
Kada krene da
Da te ljubi

Klasje
Moje ne spavaj
Njega ljubi
Mene uspavaj

Ne lomi mi led
Vodu nema
Ne soli mi ranu
Suza nema
Ko li zaigra
Oro moje
Neka ne igra za nas dvoje
Klasje, mene uspavaj...


Leonora Jakupi.

Aii mbeti kėng e pa kendur
mbeti vargu i pashkruar
plag e rend e pasheruar
gjurm e perjetshme
e pavdekshmee hhoo
sa dua tjem ajo

Ahh jeta ime e mundimshme
njė histori te perdhimshme haaaa
zemer vetmuar mu ne mes e plaguar....

Djalosh nga Gjakova eja tregom asht njejte:rolleyes: Texti :biggrin:Muzika osht pothuajse e njejt..taman puna edhe teksti me kan i njejt!

Niva se qika ska flejt 3 net prej qe ka ni qe osht e vjedhne muzika hohoho :P

jEtA_1
18-11-11, 21:06
Eh Leonora Jakupi fell i ka shti rrenjet duhet koh ti zbulohet fytyra e vertet

Legend
19-11-11, 02:00
E keqja e neve paqesoreve eshte qe nuk merremi me keto "kufoma artistike" veq mbasi u aktualizu kjo gruja me Vidovdan po i qes do sende,nashta ja vlen...
1)A ka dikush njohuri ne cilien kafe ja ka nis me knu kjo qika? (motel Jehona)
2)Babai kurr nuk iu ka shpallur deshmor,abuzoi me tere vdekjen e tij.
3)A ka lidhje (intime,biznesore,shoqerore,etj) me naj minister qe akuzohet per krim?
4)A eshte e mundur qe i ka 33 vjet edhe kurr me frajer nuk e kemi pa?
5)Sa "hite" te saj i mbani ne mend?
6)A eshte e mundur dikush te deklaroje me mend ne koke:"Me ka rrahur Adelina me 4 njerez tjere,por i fala ne gjyq"...
7)Pse 4 deshmitare,nje trup gjykues dhe vet Leonora e shpallen Adelinen te pafajshme ne cdo pike?
8)A ka marr dekorate nga Presidenca e Bamir Topi me te cilen krenohej qe eshte shqiptarja e pare qe merr dekorate per humanitet? (Presidenca e pergenjeshtroi lajmin)
9)Sa fansa i ka qe te meritonte gjithmone vendin dhe kohen kryesore ne mediume?
10)A ka qene ne burg 72 ore?
11) A eshte e mundur qe a)iu shpall kenga e vjedhur nga serbet b)doli vajtoi,por nuk kerkoi falje dhe nuk don ta padise kompozitorin maqedon c)vazhdon te kendoje melos serb
12)A na ka rrejt edhe kjo si dostat e saj nja 12 vite te mira? (Mire na ka ba)
13)A vritet pafajesia?
14)E ka nxan mallkimi i grave te ministrave,biznismeneve,gazetareve,etj :)

Albonita
19-11-11, 07:46
Muzika osht pothuajse e njejt..taman puna edhe teksti me kan i njejt!

Niva se qika ska flejt 3 net prej qe ka ni qe osht e vjedhne muzika hohoho :P

Ore Vella une as muziken nuk po me Tingllon njejt..:rolleyes:

Muzika njejt Tingllon keshtu ...Degjim te kendshem...


Ana.. http://www.youtube.com/watch?v=I5EVlolpy14:biggrin:

Leonora..http://www.youtube.com/watch?v=wNHON1goTgg:biggrin: (http://www.youtube.com/watch?v=wNHON1goTgg)

Mos cohi pesh , se edhe keta po na vjedhin muziken tone!

Legend
19-11-11, 14:39
Joo,ka edhe keshtu,po ja kemi pritu me nis kete pune veq mbasi po keni qef i qesim krejt:
Alisia - Shte ti dam-janar 2009 (po,bullgarisht)
Leonora Jakupi-Ky eeshte fundi-maj 2009 (fundi po tybe)
Identike...hajt degjoni.Edhe mos e huqni performancen e kesaj:))),Cfar kafeneje e bukur mashallah.

http://www.youtube.com/watch?v=8GjK9JyWQbU
http://www.youtube.com/watch?v=woV6sM82juE