PDA

View Full Version : Ēiljeta e dashuruar nė njė cigan!


rilinda
17-09-07, 18:16
http://www.iliriaplus.com/korrik2007/vip/ciljeta.jpg

Kėtė radhė dashuria e saj ėshtė hedhur tek njė cigan.
Ajo ka gabuar dhe pėrpiqet domosdoshmėrish tė gjejė njė mėnyrė pėr t’i kėrkuar falje njeriut, humbja e tė cilit e bėn tė ndjehet keq. Nė klipin qė do tė prezantojė sė shpejti nė ekranet shqiptare, Ēiljeta Xhilaga ėshtė pėrpjekur tė jetė njė aktore e vėrtetė, ndonėse ėshtė vendosur nė rolin e njė ciganeje. Bėhet fjalė pėr kėngėn “Falma”, e cila ėshtė pjesė e albumit tė kėngėtares, qė pritet tė jetė nė treg nė mes tė muajit korrik. Kėnga ėshtė njė krijim i Gramoz Kozelit, qė sė bashku me Adi Hilėn, Florin dhe Kastron, janė bashkėpunėtorėt kryesorė tė kėngėtares nė albumin e saj, qė do tė pėrmbajė dhjetė kėngė. Kėngėtarja tregon se impenjimi pėr kėtė album ka qenė maksimal dhe se pikėrisht pėr shkak tė kėrkesave tė saj nė kėtė drejtim ėshtė vonuar edhe hedhja e tij nė treg. “Janė dhjetė kėngė tė reja dhe tė papublikuara mė parė”, tregon Ēiljeta, e cila shton se kėnga “Falma” ėshtė e para qė prezanton pėr publikun albumin e saj tė ri. Megjithatė ajo mendon se ndoshta mė vonė, njė tjetėr kėngė e albumit do tė shoqėrohet me njė video. Klipi ėshtė realizuar nga “Max production”, ndėrsa pėr xhirimet ėshtė shfrytėzuar natyra, kryesisht nė zonėn e Dajtit. Koncepti i klipit, sigurisht nė pėrputhje me tekstin dhe muzikėn e kėngės, risjell nė kujtesė ritmet dhe stilet cigane tė tė jetuarit, ndėrsa ka si subjekt njė linjė dashurie. Ndarja nga i dashuri e bėn vajzėn tė pendohet pėr gabimin dhe tė kėrkojė ēdo mundėsi pėr t’i thėnė atij mė fal dhe pėr tė gjetur rikthimin nė krahėt e partnerit. Ēiljeta tregon se do tė na surprizojė edhe me veshjet, qė gjithashtu do tė jenė nė stilin cigan.

Nė fakt, nga sa kemi mėsuar, Ēiljeta kishte planifikuar qė videon e saj tė re ta publikonte pak kohė mė parė, por shirat e vazhdueshėm nė fillim tė verės nuk e lejuan tė ishte brenda parashikimeve tė menduara. E megjithatė tani gjithēka ėshtė gati dhe shumė shpejt Ēiljetės i duhet tė presė vetėm mendimin e fansave tė saj. Nė kėtė album, kėngėtarja ka realizuar edhe njė duet me Ingrit Gjonin. Por paralelisht me punėn pėr albumin, Ēiljeta tregon se gjatė gjithė stinės sė verės ėshtė e impenjuar me koncerte, si brenda ashtu edhe jashtė vendit, duke na kujtuar edhe njė herė se ky ėshtė momenti mė i mirė pėr tė gjithė kėngėtarėt nė punėn e tyre. Gjithsesi, Ēili ėshtė nga ata njerėz qė nuk mund tė lenė kurrsesi qė puna t’iu marrė tė drejtėn pėr tė pushuar, ndaj nuk mund ta privojė veten edhe nga kjo kėnaqėsi. Kėtė vit ka zgjedhur Sarandėn pėr tė qėndruar disa ditė sė bashku me Romeon.

Tomori
25-10-07, 16:26
Nuk eshte per tu habitur aspake.. se vet Ciljeta eshte me orgjine Jevge..
Shum normale eshte qe kjo Jevgjite te dashurohet me cigan..

Buqja_ch
26-10-07, 04:20
...Tomor paske gabu se pér kété mendim...
...nuk éshté e vrtet ...se éshté si thua
Por shumicen e femrav sidomos ato té bukurat
Po i tranon Leku ......siq thonte vet Ciljeta .... !!!!!!!!

Xuki
27-10-07, 00:24
Kėtė Ciljetėn nuk po e njofsha hiq! ēka bon kjo?

rilinda
27-10-07, 11:46
Kėtė Ciljetėn nuk po e njofsha hiq! ēka bon kjo?

Reciton.:redface: Qy niher...
http://video.google.com/videoplay?docid=2577833703908385767

legenda
27-10-07, 11:55
.....sa desha te them,,,ahaha....ndoshta e ka gjet vehten...
Nuk eshte per tu habitur aspake.. se vet Ciljeta eshte me orgjine Jevge..
Shum normale eshte qe kjo Jevgjite te dashurohet me cigan..

Xuki
28-10-07, 20:58
Reciton.:redface: Qy niher...
http://video.google.com/videoplay?docid=2577833703908385767Jo bre nuk po ditka me recitu.....sen s'paska n'to....krejt pllastikė koka!!

lyra2
28-10-07, 21:07
Ēiljeta e dashuruar nė njė cigan!

Khuuuu cka na paska gjete bree,ia paska mar ftyren veti der ajo qike:biggrin: :wink:

LuLjaa
29-10-07, 00:25
Ēiljeta e dashuruar nė njė cigan!

Per gjynah, qe sun paska gjet shqiptar :P

pirro
29-10-07, 00:37
lyre

Le qe ja marr ftyren vetit po krejt shqiptarise seeee mozamakeq........pse a nuk asht cigane ajoo aa??

pirro
29-10-07, 00:38
Spo di cka me thon tjeter MURGESHE ,ishalla bahet rahat ajo qike edhe jav ndrit ftyren prinderve ,se boll gajle e kom haha.

Murgesha
29-10-07, 00:41
Prapė koka dashuru a??

Kam frigė se mbetet pėr jetė me ciganin e mbetet pa i provu pastaj rracat tjera hahahahahaahahaa

Murgesha
29-10-07, 00:55
Spo di cka me thon tjeter MURGESHE ,ishalla bahet rahat ajo qike edhe jav ndrit ftyren prinderve ,se boll gajle e kom haha.

Prej gojės sate e nė vesh tė Zotit inshallah. Pirro hahahahahaahahahahahahah

Toni3
29-10-07, 01:05
Po normal se vetem ato mund t'i kene predispozitat me e kenaq gjithe ate fizik te madh te Chilit se shqipet me duket shquhen se e kane te vogel :D

Elina
29-10-07, 01:09
Thojne qe dashuria nuk njef ........ ne kete rast ngjyre :biggrin:


Shpresoj se ka me u rahatu nje her e pergjithmone, e ishalla e ngreh kamen zhag :biggrin:

valiii
29-10-07, 01:12
Thojne qe dashuria nuk njef ........ ne kete rast ngjyre :biggrin:


Shpresoj se ka me u rahatu nje her e pergjithmone, e ishalla e ngreh kamen zhag :biggrin:

Per qata jon dashuru qy :biggrin:

lyra2
29-10-07, 07:54
lyre

Le qe ja marr ftyren vetit po krejt shqiptarise seeee mozamakeq........pse a nuk asht cigane ajoo aa??
....eeeehhh de,e per qata po na shtyhet pavaresia more pirro,e shiptarise nuk i paska met ne der me dale phaaaaa,Moreeee po ai cigani a u dashurua ne te....duhet hulumto kete rast me rendesi ...:eek: :biggrin:

lyra2
29-10-07, 07:56
Prapė koka dashuru a??

Kam frigė se mbetet pėr jetė me ciganin e mbetet pa i provu pastaj rracat tjera hahahahahaahahaa
....pse Murgeshe po thua qe e ka gjete ate te duhurin ,te meriturin aaa.??!!
Ishalla bre behet rahat ahhahahahahha

pirro
29-10-07, 10:16
Lyre,

Skam care pa u angazhu per kete rast lyre ,ma mire qetashte me i ra mas se perndryshe pas 100 vjetve shkrun historia ahahahah,besa ku me dite bahet familje mbreterore ciljeta ,dhe na bahet cigani mbret ahhaaha.

Pvarsia u shty lyre ata nderkombetart e kishin pas marr vesh ma heret punen e ciljetes aiiii .

pirro
29-10-07, 10:20
Hej nime qetashte me ndermend edhe ju qikat e forumit jeni femna sikurse ciljeta a po ??

kallxoni cka jav merr mendja qe e ka shty ciljeten me u dashuru ne CIGAN?

pirro
29-10-07, 10:22
MURGESH,

haahhaha,Zoti ish kan te zgjedh si popull i zgjedhun ahahahahaa ne vend te HEBREJVE ,po prej qiti rasti ncuk mo.

Murgesha
29-10-07, 10:49
Hej nime qetashte me ndermend edhe ju qikat e forumit jeni femna sikurse ciljeta a po ??

kallxoni cka jav merr mendja qe e ka shty ciljeten me u dashuru ne CIGAN?

Pasha mamin nė dhe e shtifsha veq me shku me e marrė nė intervistė Ēiljetėn e ndoshta ajo tė pėrgjigjet nė kėtė pytje kaq tė ndėrlikume.. http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon12.gif

Murgesha
29-10-07, 10:51
MURGESH,

haahhaha,Zoti ish kan te zgjedh si popull i zgjedhun ahahahahaa ne vend te HEBREJVE ,po prej qiti rasti ncuk mo.

Po thu a??
Hė moj Ēiljeta ēka na bėre, ēka na bėre qė nuk mendove fare pėr komb po veq pėr b**** tėnde ....http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon11.gif

pirro
30-10-07, 08:35
Jo .... a din qysh po ja bojna? Po e qojna dikan te maskum sikur cigan edhe atehere Murgeshe nuk kish me e refuzu intervisten hahah.